کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه برای مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر شویم؟ (از نظر پوشش)
(2011-01-31 ساعت 17:19)frozen mind نوشته:  
(2011-01-31 ساعت 16:27)moimeme نوشته:  سلام دوستان، ممکنه راجع به مدل موی خانم ها هم در مصاحبه رسمی بیشتر توضیح بدید؟ اگر موها باز باشه ایرادی داره؟

من مدل رو نمی دونم ولی رنگ موها باید با رنگ موی توی عکس یکی باشه. اینو حتی منشی اونگان هم ایراد میگیره!
لزومی ندارد که مدل مو یا رنگ مو همان عکس ارسالی باشد . اگر منشی اونگان یا هر کس دیگر خواست ایراد بگیرد چاره کار گرفتن عکس با مدل مو و رنگ مو جدید می باشد و بهتر است این کار را ایران انجام دهید و یک سری عکس با خود داشته باشید که در صورت نیاز آن را ارائه دهید .
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: najibi ، SH1A2R3 ، ghorbat ، batis2010 ، arezoo bj
(2011-01-31 ساعت 17:33)amir53 نوشته:  
(2011-01-31 ساعت 17:19)frozen mind نوشته:  
(2011-01-31 ساعت 16:27)moimeme نوشته:  سلام دوستان، ممکنه راجع به مدل موی خانم ها هم در مصاحبه رسمی بیشتر توضیح بدید؟ اگر موها باز باشه ایرادی داره؟

من مدل رو نمی دونم ولی رنگ موها باید با رنگ موی توی عکس یکی باشه. اینو حتی منشی اونگان هم ایراد میگیره!
لزومی ندارد که مدل مو یا رنگ مو همان عکس ارسالی باشد . اگر منشی اونگان یا هر کس دیگر خواست ایراد بگیرد چاره کار گرفتن عکس با مدل مو و رنگ مو جدید می باشد و بهتر است این کار را ایران انجام دهید و یک سری عکس با خود داشته باشید که در صورت نیاز آن را ارائه دهید .

منظور شما رو متوجه نشدم: «اگر منشی اونگان یا هر کس دیگر خواست ایراد بگیرد ...». اگر به عقیده شما لزومی نداره رنگ مو مطابق همان عکس ارسالی باشه، پس چرا بخوان ایراد بگیرن؟!

رنگ موی همسر بنده هنگام مصاحبه با رنگ مویی که در عکس داشت متفاوت بود (کاری به مدل مو ندارم، گرچه مدل موی ایشون تقریبا مثل مدل موی توی عکسش بود)، مجبورش کردن دوباره با وضع موجود عکس بگیره. دلیلش را هم صراحتا تفاوت رنگ مو اعلام کردن.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
با سلام و تشکر
چه سوالاتی تو مصاحبه میپرسن؟میشه درباره ی اونا توضیح بدید؟Big Grin

بعد مثلا اونجا برای دختر خانوم 14 ساله چه پوششی مناسب هست؟Cool

آیا واقعا مصاحبه انگلیسی امتیاز بالاتری داره یا نه؟

ممنوم میشم جواب سوالاتم رو بدید...با آرزوی موفقیت برای همه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، SH1A2R3 ، batis2010 ، امیر مهاجر
(2011-08-07 ساعت 22:46)VERTIGO نوشته:  با سلام و تشکر
چه سوالاتی تو مصاحبه میپرسن؟میشه درباره ی اونا توضیح بدید؟Big Grin

بعد مثلا اونجا برای دختر خانوم 14 ساله چه پوششی مناسب هست؟Cool

آیا واقعا مصاحبه انگلیسی امتیاز بالاتری داره یا نه؟

ممنوم میشم جواب سوالاتم رو بدید...با آرزوی موفقیت برای همه Smile
ببین دوست خوب سعی کنید خودتون باشید اونجا زیاد به پوشش شما کاری ندارند (اگه منظورتون روسری هست ) دوستان ما با روسری رفتن مصاحبه فارسی هم مصاحبه کردن یکضرب هم ویزا گرفتن
به نظرم سولات مصاحبه را باید تو تاپیک خودش مطرح کنید ولی به هر حال برای مصاحبه معمولا این سوالات را میپرسن : تحصیلات ، رشته تحصیلی ، شغل (خصوصی یا دولتی) ، کسی که تو آمریکا اسپانسر شما شده یا آدرسش را نوشتید چه نسبتی با شما داره ؟ چی کاره هست؟ میخواهید پیش همون بمونید یا نه ؟ ،کدام ایالت میخواید برید؟
بیدلی در همه احوال خدا با او بود *** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد !!!
خدایا شکرت!
پاسخ
درود بر شما ...
از نظر پوشش چندان اهمیت نداره ...
لباس مناسب و شیک کافیه ... نه طوری لباس بپوشید که فکر کنند از مریخ اومدین و نه اینکه نامرتب باشید ...
خیلی قشنگ و شیک ... واسه خانمها هم به همین صورت ... حجاب هم باشه یا نباشه براشون فرقی نمی کنه ...
من دیدم اکثر خانمهایی که اومده بودن اونجا بدون حجاب بودن ... که خیلی عادی هم هست ...
یه پیرهن و شلوار شیک و تمیز با یه ادکلن خوشبو خیلی عالیه ...Cool
-----------
اونجا بیشتر به مصاحبه اهمیت نشون میدن ... طریقه صحبت کردن به زبان انگلیسی و مصاحبه و اهدافتون ..
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
(2009-11-10 ساعت 10:43)babakped نوشته:  ضمن احترام به نظر laili خانم ولی من هم با rs232 موافقم
به هر حال توی محیط اداری پوشیدن لباس رسمی حتی اگر امتیاز مثبت محسوب نشه ، پوینت منفی هم نیست. واسه همین پیشنهاد میکنم اگر خیلی معذب نمیشید لباس رسمی بپوشید. حتی میتونین برای اینکه احساس راحتی بیشتر داشته باشین صبح روز قبل یک سر دم سفارت برین و تیپ افراد مصاحبه شونده رو اونجا ببینین (و حتی خودتون رو جای افسر بگذارین) بعد تصمیم بگیرین

salam doste aziz sabte namesh chejoorie
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، manila ، arezoo bj ، nooshshahnar ، sooso
پرسش و پاسخ هاى مصاحبه

آیا برای حضور در مصاحبه روادید باید لباس به خصوصی بپوشم؟

خیر، و خواهید دید که افراد لباس های مختلفی پوشیده اند. پیشنهاد می شود لباس های رسمی بپوشید آن هم فقط برای اینکه در نگاه اول برداشت خوبی از شما ایجاد شود. (کارمند کنسولگری باید بتواند تشخیص دهد که شما همان فردی هستید که که عکس او روی روادید الصاق شده است؛ بنابراین توصیه می شود از ایجاد تغییرات زیاد در ظاهر خود بعد از گرفتن آن عکس خودداری کنید.)

البته این پرش و پاسخ در بخش مربوط به مصاحبه برای ویزای تحصیلی است، اما تصور میکنم برای ویزای مهاجرتی هم قابل استناد باشد.

منبع: سفارت م.جا.زی آ.مر.یکA
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، mavarfan ، ASALI ، zina s ، manila ، الهه سابق ، nora ، roeentan ، nooshshahnar ، mirzamemar ، سمانه777 ، Lemony ، sheghi ، copol
همین که شیک و رسمی باشی کافیه خلاصه اینکه سعی کن خودت باشی و همون جور که همیشه هستی تو سفارت حاضر بشی
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، manila ، الهه سابق ، ASALI ، nora
با خوندن پست های قبلی دوستان به نظرم لبخند زدن و نداشتن استرس خیلی مهمتر از نوع پوشش بوده ...البته یکی از دوستان نوشته بودن که هر کسی که کت و کراوات زده بوده توی سفارت ایرانی بوده Smile))) ولی مرتب بودن در همه جا مهمه Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
دوستان سلام

لطفا دوستانی که به زبان انگلیسی مصاحبه شدن راهنمایی کنند که سوالات مصاحبه چی بوده؟من هیچ ایده ای ندارم

پیشاپیش ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
من فکر نمیکنم کت و شلوار لزومی داشته باشه، ترجیح من این بود که با تیشرت برم اما خانومم قدرت بیشتری داشت و وادارم کرد پیراهن تنم باشه. اونجا که رسیدیم اکثر مردای ایرانی کت و شلوار داشتند و مردم جاهای دیگه خیلی معمولی واسه مصاحبه اومده بودند.
من فکر میکنم آرامش داشتن و درست جواب دادن به سوالات خیلی مهم باشه اما کت و شلوار!!
زبان مصاحبه هم اصلا اهمیتی نداره و وقتی ما رفتیم بدون اینکه بپرسه چه زبانی میخوایم خودش فارسی رو واسه ما داد.

شما کفش دو میلیونی و کمربند 500 هزار تومانی هم که داشته باشی طرف بخواد هم نمیتونه ببینه اینا رو!

من فکر میکنم ما ایرانیها گاهی اغراق میکنیم و فکر میکنم برای مثلا تمکن مالی جزو پولدارترین‌های لاتاری باشیم نسبت به سایر ملل چون سعی میکنیم هر جوری شده با قرض ازینور و اونور تمکن بالا جور کنیم. من نتونستم حداقل قابل قبول رو پیدا کنم چقدره اما خوبه این مسئله هم یه جوری واسه کسانی که سال‌های بعد برنده میشن مشخص شه.
(2012-08-04 ساعت 18:57)gbtm نوشته:  دوستان سلام

لطفا دوستانی که به زبان انگلیسی مصاحبه شدن راهنمایی کنند که سوالات مصاحبه چی بوده؟من هیچ ایده ای ندارم

پیشاپیش ممنون
چه اجباری داری انگلیسی جواب بدی؟
اگه اونقدر مسلطی که مثل یه نیتیو بتونی صحبت کنی قضیه فرق میکنه اما این مثل مهاجرت اسکیل ورکر نیس که مثلا شما بخوای آیلس ببری واسشون.
بنظر من استرس نداشته باش و فارسی جواب بده که بتونی درست و صحیح جواب بدی
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، manila ، الهه سابق ، mirzamemar ، copol
متاسفانه ما اینقدر تو این مملکت به ظواهر پرداختیم که همه چیز رو از اون منظر میبینیم.
قطعا کسی که مصاحبه میره موهاش مثل کسی که تو باد دویده نیس و شونه خورده، یا مثلا پیراهنش نصفش از تو شلوارش نزده بیرون، یا بند کفشش باز نیست و ...
اونقدر به حاشیه پرداخته میشه که متن ناپدید میشه.
من که با پیراهن بودم هم چک خوردم، کسی که کت و شلوار و مدیر کلی اومده بود هم خورد.
تصور کن تو چله تابستون که همه لباس خنک میپوشن با کت و شلوار اومدی میری تو!
در نهایی اینو میخوام بگم که آقا/خانوم خیلی خودتو درگیر این مسائل تیپ و اینا نکن و بیشتر سعی کن مدارکتو کامل ببری و به سوالات درست و دقیق جواب بدی و به حاشیه نری. چون طرف اونقدر مصاحبه کرده که راحت میتونه بفهمه کی استرس داره و کی داره میره تو باقالیا.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، bayat_r ، storagemeter ، shahyad ، manila ، tandoreh ، الهه سابق ، nora
موضوع این نیست که آیا نوع لباس پوشیدن بر دادن ویزا تاثیر دارد یا خیر. موضوع این است که در فرهنگ امریکایی در یک مصاحبه رسمی پوشیدن لباس رسمی نشانه احترام به طرف مقابل است. اگرنه اگر ما با شورتک پیجامه خشتک پاره و زیرپیراهنی سوراخ و دمپایی پلاستیکی هم به مصاحبه برویم اگر مدارک تکمیل باشد کسی به ما نه نمی گوید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2012-08-09 ساعت 20:21)rs232 نوشته:  موضوع این نیست که آیا نوع لباس پوشیدن بر دادن ویزا تاثیر دارد یا خیر. موضوع این است که در فرهنگ امریکایی در یک مصاحبه رسمی پوشیدن لباس رسمی نشانه احترام به طرف مقابل است. اگرنه اگر ما با شورتک پیجامه خشتک پاره و زیرپیراهنی سوراخ و دمپایی پلاستیکی هم به مصاحبه برویم اگر مدارک تکمیل باشد کسی به ما نه نمی گوید.
والا آرش جان
ما مدارکمون کامل کامل بود رسمی هم رفته بودیم اما باز آبی خوردیم ولی یک خانمی یه تاب پوشیده بود که هنگام صبحانه خوردن انگار یه چیزی ریخته بود روش که خیلی هم بد منظره بود سفید گرفت فکر نمیکم رسمی بودن خیلی مهم باشه فقط باید مرتب و تمیز باشی همین
مهم نیست قفل ها دست کیست مهم این است که کلیدها دست خداست * Shy
شماره کیس :2012AS00068xxx
رویت قبولی : 7 می
ارسال مدارک با ایمیل و سفارت آنکارا
مصاحبه: 6 آگست (برگه آبی و فرم 9 سوالی+رزومه)
کلیر:10 سپتامبر
دریافت ویزا:18 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، shahyad ، manila ، rs232 ، nastaran86 ، nora ، nooshshahnar
ایرانیها لباس فاخر پادشاهی هم که بپوشند اکثرا آبی میگیرند. رسمی پوشیدن برای آبی نگرفتن نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، manila ، sayeh_m ، rs232 ، الهه سابق ، ASALI ، nastaran86 ، zina s ، roeentan ، frozen mind

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان