کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه برای مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر شویم؟ (از نظر پوشش)
من معتقدم همون چیزی که هستید باشید، چه در لباس! چه در صحبت! با توجه به این که وارد یک محیط اداری برای انجام امور اداری میشید، حالا هرکس با توجه به شخصیتش لباس انتخاب میکنه و میپوشه
( این نکته مهم هست که کنسولها روانشناسهای قوی هستند که دوره های ارتباط رو 100% گذروندن و به راحتی میتونند متوجه صحیح یا غلط بودن یک موضوع بشوند... پس به نظر من چقدر خوبه که تو این موارد خودمون باشیم)

یکی از دوستان رو اگه روز مصاحبه نگاه می کردید فک میکردین از مهمونی فرش قرمز اومده اینجا که ویزا بگیره Tongue Big Grin و تق تق کفشش رو مخ هموطنامون بود اما خوب Cool ویزا یک ضرب گرفت
به این چیزا نیست فقط باید خودمون باشیم
سخت نگیرید ، درخور شخصیتتون لباس بپوشید
2013as4### یک نفر ,"خواستن توانستن است",مصاحبه:W2 Feb انکارا,صورتی،کلیرنس27Mar
Seattle
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، ابی22 ، shaso ، bayat_r ، rezagh ، Ali_Kh ، گل نهال ، jazirehh ، nora ، ابی هانی ، 3pideh ، parsush ، parastoo mohajer ، KIMIA2005 ، Lemony ، Hedieh20 ، copol
منم فکر میکنم ساده و شیک و مرتب بودن کافیه . نه خیلی رسمی نه خیلی ژیگول ! یه ظاهر رسمیه معمولی ....
Lottery 2011 =Failed
Lottery 2014 =Failed
Lottery 2015 =Failed
Lottery 2016 =Failed
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، amir82 ، گل نهال ، bayat_r ، ابی هانی ، 3pideh ، KIMIA2005 ، copol
من خودم فکر میکنم کمی رسمی تشریف ببرید بهتره. من خودم کت اسپرت پوشیدم با شلوار جین قهوه ای و کفش رسمی وکراوات و خانمم هم کت و شلوار رسمی مشکی و خدا رو شکر یکضرب گرفتیم.(نه اینکه پوشش مستقیماً در یکضرب گرفتن تاثیر داشته باشه نه اما ....)
البته یک آقای پاکستانی یا هندی هم بعد از ما بود که با شلوار لی آبی از این وصله دارا که جوونا میپوشن با پیراهن چهارخانه و کتانی اومده بود که نگهبان دم در ازش پرسید که : مطمئنی که برای مصاحبه اومدی؟ و خب برای مصاحبه رسمی در سفارت یک کمی غیر معمول بود.
کلاً هر تیپی جایی و هر پوشش مکانی دارد... Smile
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، amir82 ، abbas41 ، گل نهال ، ابی هانی ، 3pideh ، parastoo mohajer ، houmanmir ، KIMIA2005 ، Hedieh20 ، copol
[quote='jazirehh' pid='307364' dateline='136587
اما ترجیح خودم کت و شلوار مشکی، پیراهن سفید و کروات بدون طرح زرد هستش :)
خوبه خاله یا زیاده :D
[/quote]جزیره جان هر چند که از خاله مریم پرسیدی ولی فکر می کنم اگر یه چیزهای بدیعی رو بخونی بد نیست. لباس رسمی شامل لباس محل کار (کارمندان و نه کارگران)هم میشه و همینطور لباس دیدار رسمی ویا مجالس بسیار رسمی و یا عروسی.این لباس رسمی اما با توجه به شرایط و موقعیت پوشنده و سن او متفاوت می باشد. رنگ مشکی رنگی است بسیار وزین که در ایران برای سنین بالادر مراسم رسمی شاد و عزا استفاده می شود . سیاه طرح دار شاید بشه گفت مناسبتره برای موقعیت های گفته شده.اما تاحدودی رنگی بودن جوانی و پویایی شما وهمینطور راحتی و بروز بودن را به نمایش می گذارد .البته با کراوات رنگی این جلوه بیشتر خواهد شد.
پاسخ
اگر من روزی برم مصاحبه،پیراهن سفید و شلوار لی مشکی و کروات طوسی
انگار خبر مرگ بقال سر کوچمونو آورده باشن
پاسخ
(2013-04-14 ساعت 00:52)abas_kashan نوشته:  اگر من روزی برم مصاحبه،پیراهن سفید و شلوار لی مشکی و کروات طوسی

پوشیدن رنگ سیاه و سفید نشون دهنده روحیه سنت گرا و کلاسیک می باشد. کراوات طوسی روی لباس سفید نیز همین روحیه را با سن بالاتر تداعی می کند امااااااااااااااهمین طوسی روی لباس رنگی مثل نارنجی ،زرد،قرمز ویا سبز روشن فریاد جوانی سر میدهد.
پاسخ
(2013-04-14 ساعت 01:08)nora نوشته:  
(2013-04-14 ساعت 00:52)abas_kashan نوشته:  اگر من روزی برم مصاحبه،پیراهن سفید و شلوار لی مشکی و کروات طوسی

پوشیدن رنگ سیاه و سفید نشون دهنده روحیه سنت گرا و کلاسیک می باشد. کراوات طوسی روی لباس سفید نیز همین روحیه را با سن بالاتر تداعی می کند امااااااااااااااهمین طوسی روی لباس رنگی مثل نارنجی ،زرد،قرمز ویا سبز روشن فریاد جوانی سر میدهد.

من همیشه برای کارهای رسمیم و امضا قرار داد مهم از پیراهن خاکستری به اضافه کروات خاکستری ابریشمی با طرح قهوه ای یک کت مشکی اسپرت ترک با شلوار مشکی و ساعت استیل آب طلای زرد بزرگ که به چشم بیادش با دکمه ها سر دستی از همون جنس کفش ورنی براق قبلشم پیپ و کاپیتان بلک با اینکه اهل دود نیستم تاثیر بسیار زیادی روی طرف مقابل میزاره و البته همیشه یک اشتباهی که به چشم بیاد میزارم روی لباسم تا توجه و بکشونم روی لباس جنس لباس بسیار مهمه و اون اشکال همیشه ذهن طرف مقابل وو درگیر خودش میکنه و تمرکز و ازش میگیره بعد از توجه های مکرر به اشتباه یا لکه روی لباس یا باز بودن یک دکمه توجهش به لباس کشیده میشه و رشته افکارش کمی بهم میریزه و داشتن اون اشتباه کمک میکنه که نشون بده شما زیاد به اون اهمیت نمیدین با این لباس گرون قیمتی که میپوشین این لباس برای شما لباس عادی محصوب میشه چون بهش زیاد توجه نکردین این تجربه من هستش امیدوارم بدردتون بخوره در ضمن رنگ سیاه برای بدست آوردن اقتدار و وزن مناسب فیزیکی هستش شما را لاغر تر نشون میده و رنگ خاکستری برای نشون دادن چهره ای بی تفاوت هستش که این شگردیه که پوکر بازها اجرا میکنند که خودشون و نصبت به مسائل بی تفاوت نشون میهند این رنگ خودش کمک میکنه به ازین بردن استرس شما در چهرتون و کفش ورنی براق فقط به خاطر بوی اون پوشیده میشه چون زیاد در دی نیستش و بوی کاپیتان بلک به خاطر بوی خوشی که داره و نزدن ادکلون بکار میره چون خیلی براتون اهمیت نداره نتیجه و خونسرد باشین اتکلن نزدین ولی بوی خوشی هم میدین و الکل هم در اتاق پخش نکردین یادتون باشه در مذاکرات خیلیها میدونن شما دارین صحنه سازی میکنین و میتونن چهرتون و بخونن مخصوصا افراد اموزش دیده پس شما بدون دروغ یا بازی خیلی ساده مثل همیشه برخورد کنید لباس شما تمام چیزهایی که لازم دارید را فراهم میکنند فقط خونسرد باشین و ارام و لبخند فراموش نشه موقع پرسیدن سئول به آرامی به چشمهای طرف مقابل نگاه کنید تا صداقتتون و نشون داده باشین دلسوزانه و مهربان صحبت کردن و تحریک احساسات طرف مقابل و نشان دادن قدرت اداره کردن خیلی کمکتون میکنه اینم از این قسمت تجربه های من البته همیشه با افرادی روبرو شدم که خیلی از من قوی تر بودن و شکست خوردم ولی در این چهار ده سال بازار یابی شگردهایی بدست اوردم که کمکم کرده با تشکر از توجه شما خوشحال میشم شما هم من و راهنمایی کنید راستی من عضو جدید نیستم خیلیها تون و میشناسم فقط چندسالی نبودم بعد که دوباره امدم هم یوزرم هم پسم یادم رفته الانم بشدت گرفتارم برای همین کم سر میزنم امیدوارم همتون موفق باشید دوستان
[font=Arial]
آنجا که پیشتر از تو محکوم گشته صدایت بهترین سخن سکوت است
[/font]
Wink
پاسخ
(2013-04-14 ساعت 02:54)Amin1357 نوشته:  من همیشه برای کارهای رسمیم و امضا قرار داد مهم از پیراهن خاکستری به اضافه کروات خاکستری ابریشمی با طرح قهوه ای یک کت مشکی اسپرت ترک با شلوار مشکی و ساعت استیل آب طلای زرد بزرگ که به چشم بیادش با دکمه ها سر دستی از همون جنس کفش ورنی براق قبلشم پیپ و کاپیتان بلک با اینکه اهل دود نیستم تاثیر بسیار زیادی روی طرف مقابل میزاره و البته همیشه یک اشتباهی که به چشم بیاد میزارم روی لباسم تا توجه و بکشونم روی لباس جنس لباس بسیار مهمه و اون اشکال همیشه ذهن طرف مقابل وو درگیر خودش میکنه و تمرکز و ازش میگیره بعد از توجه های مکرر به اشتباه یا لکه روی لباس یا باز بودن یک دکمه توجهش به لباس کشیده میشه و رشته افکارش کمی بهم میریزه و داشتن اون اشتباه کمک میکنه که نشون بده شما زیاد به اون اهمیت نمیدین با این لباس گرون قیمتی که میپوشین این لباس برای شما لباس عادی محصوب میشه چون بهش زیاد توجه نکردین این تجربه من هستش امیدوارم بدردتون بخوره در ضمن رنگ سیاه برای بدست آوردن اقتدار و وزن مناسب فیزیکی هستش شما را لاغر تر نشون میده و رنگ خاکستری برای نشون دادن چهره ای بی تفاوت هستش که این شگردیه که پوکر بازها اجرا میکنند که خودشون و نصبت به مسائل بی تفاوت نشون میهند این رنگ خودش کمک میکنه به ازین بردن استرس شما در چهرتون و کفش ورنی براق فقط به خاطر بوی اون پوشیده میشه چون زیاد در دی نیستش و بوی کاپیتان بلک به خاطر بوی خوشی که داره و نزدن ادکلون بکار میره چون خیلی براتون اهمیت نداره نتیجه و خونسرد باشین اتکلن نزدین ولی بوی خوشی هم میدین و الکل هم در اتاق پخش نکردین یادتون باشه در مذاکرات خیلیها میدونن شما دارین صحنه سازی میکنین و میتونن چهرتون و بخونن مخصوصا افراد اموزش دیده پس شما بدون دروغ یا بازی خیلی ساده مثل همیشه برخورد کنید لباس شما تمام چیزهایی که لازم دارید را فراهم میکنند فقط خونسرد باشین و ارام و لبخند فراموش نشه موقع پرسیدن سئول به آرامی به چشمهای طرف مقابل نگاه کنید تا صداقتتون و نشون داده باشین دلسوزانه و مهربان صحبت کردن و تحریک احساسات طرف مقابل و نشان دادن قدرت اداره کردن خیلی کمکتون میکنه اینم از این قسمت تجربه های من البته همیشه با افرادی روبرو شدم که خیلی از من قوی تر بودن و شکست خوردم ولی در این چهار ده سال بازار یابی شگردهایی بدست اوردم که کمکم کرده با تشکر از توجه شما خوشحال میشم شما هم من و راهنمایی کنید راستی من عضو جدید نیستم خیلیها تون و میشناسم فقط چندسالی نبودم بعد که دوباره امدم هم یوزرم هم پسم یادم رفته الانم بشدت گرفتارم برای همین کم سر میزنم امیدوارم همتون موفق باشید دوستان

به خاطر رک بودنم عذرخواهی میکنم.
اما این کار اسمش فریبکاریه و هدف ما فریب دادن آفیسر نیست.
حتی اگر هدفمون فریب دادن هم باشه روی آفیسرهای مهاجرتی آمریکایی کوچکترین تأثیری نخواهد داشت.
پاسخ
دوستان مشکل الان چیه ه ه ه ه ؟؟؟؟
بابا بیخیال کی به لباس شما نگاه میکنه ؟؟؟؟
هر چی دوست داشتی بپوش (البته نه هر چی!!!! ) ولی کلا راحت باش و خودت باش
وقتی خودت افیسری که داره ازت مصاحبه میگیره میبینی و به ساده پوشی آن توجه میکنی تازه میفهمی که ای بابا این چیزا فقط به چشم ما ایرانیا میاد. ساده باش
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
(2013-04-14 ساعت 10:35)امیر مهاجر نوشته:  به خاطر رک بودنم عذرخواهی میکنم.
اما این کار اسمش فریبکاریه و هدف ما فریب دادن آفیسر نیست.
حتی اگر هدفمون فریب دادن هم باشه روی آفیسرهای مهاجرتی آمریکایی کوچکترین تأثیری نخواهد داشت.
رنگ طلایی و ترکیب اون با سیاه جلوه ی به نمایش گذاشتن و به رخ کشیدنه.کسانی که به ظواهر و توجه دیگران اهمیت می دهند به این ترکیب توجه ویژه دارند. در این حرفها هیچ بحث و جدلی نیست تنها اشنایی دوستان با مبحث رنگه که میتونه تمامی شخصیتمونو رو کنه
پاسخ
با سلام
منم دوباره حرفم را تکرار میکنم سادگی و تمیزی و راحتی لباس از همه مهم تره .
ما اگر می خواهیم لباس مرتب بپوشیم در واقع احترام خودمان به طرف مقابل یعنی همان آفیسر محترم را نشان میدهیم و شان و شخصیت خود را بالا می بریم وگرنه لباس هیچ تاثیری در گرفتن ویزا یا یک ضرب و کلیرنس ندارد .مثلا یکی از دوستان ما که از قبولی های 2012 بودند والان هم با گرین کارت صفا میکنندBig Grin پارسال با شلوار جین و تک پوش البته تمیز و مرتب رفته بودند اتفاقا یک ضرب هم گرفتند .پس باز هم میگم تمیزی و آراستگی در هر جایی (نه تنها برای مصاحبه) نشانه شان و شخصیت است .نه این که ما بخواهیم از خود عروسکی بسازیم که نه تنها خودمان احساس رضایت نکنیم بلکه گاهی وقت ها هم احساس عین الله باقر زاده را داشته باشیم Big Grin و البته طرف مقابل هم تصنعی بودن ظاهر ما را به خوبی بفهمد .مثلا من خودم به شخصه کت وشلوار و کراوات را بسیار دوست دارم و میپسندم اما متاسفانه از آن جایی که این نوع پوشش در کشور ما رسمیت ندارد وخیلی از آقایان هم این نوع پوشش را خیلی استفاده نمیکنند مگر در مجالس عروسی و دور از جان گاهی عزا خیلی در این پوشش راحت نیستند و صد البته که آفیسر محترم هم به خوبی این را می داند پس مطمئن باشید با این کار گول نمی خورد ولی می فهمد که شما به او احترام گذاشته اید .پس اندیشه هرگونه فریبکاری به وسیله لباس را از ذهن خود دور کنید که کارساز نیست فقط پوششی را انتخاب کنید که شان هردو طرف به خوبی رعایت شود .
از نورای عزیزهم به خاطر اطلا عاتی که در مورد ترکیب و رنگ بندی لباس ها دادند ممنون .واقعا این جا بحث تبادل اطلاعاته در هر زمینه ای و بحث ها صرفا م ه ا ج ر ت ی نیست وگرنه عمو سعید با بیل همه را نابود میکنه .
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

پاسخ
نورا جان در این زمینه بحثها شده و خواهد شد. من در این مباحث مشکلی نمیبینم.
از نکات جالب توجهی هم که شما در مورد ترکیب رنگ گفتید استفاده کردم.
پست قبلی من خطاب به نگرشی بود که لابه‌لای جملات اون دوستمون مشاهده میشد.
نگرشی که هدفش فریب دادن طرف مقابل و گول زدن اونه. بر هم زدن تمرکز و ... که شاید در معامله ترفند محسوب بشه (شخصا همین رو هم نمیپسندم و معتقدم سودی که از این راه بدست میاد جای بحث و ایراد داره) ولی جدا از نظر شخصی بنده، این نوع نگرش با چیزی که ما در ذهن میپرورانیم، یعنی احترام گذاشتن به آفیسر و رسمی بودن، زمین تا آسمون فرق داره و اینقدر این نگرش جدید و متفاوت بود که فکر نمیکنم قبلا به این شکل مطرح شده باشه تا الان!
و اما نظر شخصی بنده: من نه میگم ساده باش و نه میگم خیلی رسمی و نه میانه‌رو. من میگم: رسمی باش و خودت باش. ممکنه رسمی من یک پیراهن سفید و یک شلوار سرمه‌ای باشه و رسمی یکی دیگه کت و شلوار و کراوات و رسمی یکی دیگه شلوار جین. اما «خودت باش» خیلی مهمتر از رسمی بودنه. وقتی خودت نباشی تابلو میشی و راحت‌تر بگم مضحکه میشی. همونطوری که مریم عزیز اشاره کردند، اگر با لباست راحت نباشی صورت خوشی نخواهد داشت.
پاسخ
دوستان بازم این سایت ها جالب هستن بخونید و دعوا نکنید دیگه این چیزا سلیقه ای است
http://www.kap-services.ir/Content.aspx?postid=323
http://www.iranquebec.ir/%D9%84%D8%A8%D9...%A8%DA%A9/
http://lifemag.ir/?p=10477
http://www.irannaz.com/news_print_22876.html
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، rezagh ، amir82 ، bayat_r ، nooshshahnar ، KIMIA2005
سلام دوستان

در مورد لباس مهمترین چیز راحت بودن خودتون و در درجه بعدی رسمی(اداری) یا نیمه رسمی بودن لباس هست(که من با نیمه رسمیش موافقم ) .... به نظر من از اینجا به بعدش دیگه در درجات کمتر اهمیت قرار داره مثلا یکی دوست داره لباس نیمه رسمیه با رنگ صورتی بپوشه یکی دیگه مشکی .
چیزی که من در سفارت در ابوظبی موقع مصاحبه دیدم مثلا 2تا اقا بودن اومده بودن مصاحبه با کت و شلوار و کروات کاملا رسمی و اداری .که کاملا هم خوش تیپ بودن ولی داشتن شبیه یه گوله برف که داره اب می شه عرق می کردن و وقتی نشسته بودن منتظر مصاحبه تو سالن با اینکه سالن سرد بود صورتشون خیس خیس بود....این نشون می داد که با توجه به استرس زیادی که ممکنه ادم بگیره لباس این دوتا اقا برای این شرایط راحت نبوده. به نظر من باید کت رو نمی پوشیدن و حتی کروات هم نمیزدن و یه پیرهن یکم گشادتر می پوشیدن تا یذره راحت تر باشن.... خدایی نکرده نمی خوام بگم لباسشون بد بود ویا چیز دیگه می خوام بگم راحت تر هم می تونستند باشند ولی خوب ادم مگه چند بار رفته مصاحبه که بدونه چی کار کنه Cool

شرایط بدنی خودتون (چاقی یا لاقری بدن )...شرایط اب و هوایی جایی که مصاحبه می شید (فصل و منطقه )... میزان رضایت و راحتی درلباس و حالت رسمی و نیمه رسمی لباس رو مد نظر قرار بدید بهتره

ولی در اخر بگم که کلا سخت نگیریدش چیز خاصی نیست

یه چیزی : خوشبحال این عرب ها که هر جا می رفتن با دشداشه می رفتن....از سفارت که اومده بودن تا تو پاساژها و مسجدو بیمارستان و یا سینما WinkBig Grin
2013AS59XX // ابوظبی اول اپریل // 1 نفر // کارنت : بولتن مارچ(12 FEB ) // هیوستون Wink کلیرنس:May 14 سفرنامه
پاسخ
دوستانی که مصاحبه رفتن:
میشه بگید آفیسر چه مدل لباسی میپوشه؟
تشکر کنندگان: 3pideh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان