کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن گواهی نامه
(2010-10-27 ساعت 00:45)balot نوشته:  
(2010-08-07 ساعت 01:06)seravin نوشته:  
(2010-08-06 ساعت 20:52)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.من رفتم امروز امتحان شهرمو بدم گفتن تا گرین کارت نداشته باشی‌ اجازه امتحان شهرو نداری
ما پلینو هستیم و با ویزا گواهینامه گرفتیم واقعا خیلی جالبه از پلینو تا آرلینگتون بیشتر از 30 دقیقه راه نیست ولی قوانینشون فرق میکنه
البته من فکر میکنم کسی که این مطلب رو به شما گقته اطلاعات کافی در این زمینه نداشته چون ویزای ما I-551 هستش و ویزای مهاجرتیه فکر میکنم اگر بهش این مطلب رو تاکید میکردید احتمالا نظرش عوض میشد
سلام
میشه لطف کنید بگین آدرس اینجایی که می گین کجاست؟چون همچین چیزی بعید بعید به نظر میرسه
یعنی چی بعید به نظر میرسه؟
میتونید آدرسش رو از مصطفی بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، m.mina ، taherifar ، nima24 ، nedaba
اتفاقا امروز آدرس رو گرفتم،و رفتم و گفتن که سوشال باید داشته باشین،حتی یه یکی از دوستان که از میامی اومده و گواهینامه اونجا رو داره هم گفتن باید سوشال رو بیاری که گواهینامه اینجا رو بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، taherifar ، nedaba
(2010-10-27 ساعت 10:12)balot نوشته:  اتفاقا امروز آدرس رو گرفتم،و رفتم و گفتن که سوشال باید داشته باشین،حتی یه یکی از دوستان که از میامی اومده و گواهینامه اونجا رو داره هم گفتن باید سوشال رو بیاری که گواهینامه اینجا رو بگیری

دوست خوبم
شما یا مطلب بالا رو که من در جواب دوستمون نوشتم درست نخوندی یا فرق گرین کارت و سوشال سکیوریتی رو نمیدونی؟
فکر میکنم بهتر باشه دوباره با دقت بخونی چون من هیچ کجای صحبتم به سوشال سکیوریتی اشاره نکردم و بحث اصلی مسئله گرین کارت و ویزا بود
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، niloo-kh ، taherifar ، nedaba
(2010-10-28 ساعت 00:51)seravin نوشته:  
(2010-10-27 ساعت 10:12)balot نوشته:  اتفاقا امروز آدرس رو گرفتم،و رفتم و گفتن که سوشال باید داشته باشین،حتی یه یکی از دوستان که از میامی اومده و گواهینامه اونجا رو داره هم گفتن باید سوشال رو بیاری که گواهینامه اینجا رو بگیری

دوست خوبم
شما یا مطلب بالا رو که من در جواب دوستمون نوشتم درست نخوندی یا فرق گرین کارت و سوشال سکیوریتی رو نمیدونی؟
فکر میکنم بهتر باشه دوباره با دقت بخونی چون من هیچ کجای صحبتم به سوشال سکیوریتی اشاره نکردم و بحث اصلی مسئله گرین کارت و ویزا بود
سلام
فکر می کنم هر کسی اینجا بیاد تفاوت این دو تا رو بدونه،درست می گین مطلب رو کامل نخوندم
پاسخ
برای دوستان عزیزی که به تازگی به آمریکا اومدن و می خواهند برای گواهینامه اقدام کنند روال گرفتن گواهینامه بشرح زیر است. فقط لطفا توجه کنید این چیزایی که مینویسم مربوط به دالاس است. من از شهرها و ایالتهای دیگه بی اطلاعم
1) هر ایالتی قوانین خودش رو داره. حتی اگه شما از یه ایالت به ایالت دیگر نقل مکان کنید باید در ایالت جدید مجددا برای گرفتن گواهینامه اقدام کنید
2) برای گرفتن گواهینامه داشتن سوشال سکیوریتی الزامی است.
در دالاس تا پیش از این فقط اگه سوشال رو شفاهی بهشون میگفتی قابل قبول بود اما از اول اکتبر 2010 باید حتما کارت سوشالتون رو بهشون ارائه بدین. اسکن میکنن
3) در دالاس ما که برای گواهینامه مراجعه کردیم کارمند مربوطه خیلی محکم گفت که تا گرین کارت نداشته باشین امکان نداره اما وقتی ویزامون رو نشون دادیم و توضیح دادیم که پرمننت رزیدنت هستیم (ویزای I-551) بلافاصله عذرخواهی کرد و فرمها رو داد که بریم و امتحان بدیم
4) فرمهای داده شده را تکمیل میکنید. در صف میایستید وقتی نوبتتان شد همونجا سریع معاینه چشم انجام میشه، عکس ازتون میگیرن و 25 دلار پول رو پرداخت میکنن (در دالاس حتما باید پول نقد بدهید کارت قبول نمیکنند). بعد میفرستنتون پای یک کامپیوتر که امتحان آیین نامه رو بدین
5)امتحان آئین نامه برای کسانی که کمی با کامپیوتر آشنا باشن اصلا پیچیده نیست. اول برای آشنایی شما با نحوه کارکردن کامپیوتر دو تا سوال ساده ازتون میپرسه یکی اینکه میگه اسمتون چیه؟ و چهارتا جواب داره که شما اسم خودتون رو انتخاب میکنین بعد هم تاریخ تولدتون رو میپرسه. وقتی این دو سوال رو با موفقیت جواب دادین!!؟ مینویسه سوالهای اصلی شما شروع شد. وقتی حدودا 25 سوال رو جواب دادین امتحان تموم میشه و تعداد پاسخهای صحیح و نتیجه امتحان رو بهتون اعلام میکنه
6)دوباره توی صف می ایستید تا نوبتتون بشه و بگین که در امتحان قبول شدین (یا نشدین)
7) درصورت قبولی ازتون میپرسن پرمیت میخواهید بگیرید یا نه؟ پرمیت هم دو تا خاصیت داره. اول اینکه اگه نیاز به تمرین داشته باشین می تونین همراه کسی که گواهینامه داره پشت فرمون بشینین (تاکید میکنم که با پرمیت تنها تمی تونین سوار ماشین بشین) دوم اینکه ممکنه اصلا یه نفر نخواد امتحان عملی رانندگی رو بده فقط می خواد آی دی داشته باشه
8)وقتی پرمیت میگیرن برای امتحان عملی هروقت که مراجعه کنید باید یازده دلار پرداخت کنین. اگر پرمیت نگرفته باشین دیگه پولی پرداخت نمیکنین.
9)در دالاس روزی که میخواهین امتحان بدین اوایل صبح میرین وقت میگیرین که با توجه به شلوغی همون روز یه ساعتی بهتون وقت میده. یه کم زودتر از ساعت تعیین شده همراه ماشین اونجا منتظر باشین

من تو همین ماه امتحان آیین نامه دادم و پرمیت گرفتم. تاریخ اعتبار پرمیت من تا سال 2017 است. ما چون ماشین نداریم من برای امتحان عملی مراجعه نکردم. ازشون پرسیدم گفتن با داشتن این پرمیت هر وقت که مراجعه کنی میتونی امتحان عملی رو شرکت کنی و احتیاج به امتحان مجدد آیین نامه نداری. اینو واسه این گفتم تا دوستانی که براشون مقدور نیست خیلی زود امتحان عملی رو بدن ناراحت نباشن در اسرع وقت پرمیت رو بگیرین که آی دی بسیار باارزشیه و از نظر قیافه هیچ تفاوتی با گواهینامه نداره، بعد هروقت که تونستین برای امتحان عملی اقدام کنین. در ضمن:
گواهینامه بین المللی + پرمیت = رانندگی موقت در امریکا تا گرفتن گواهینامه اصلی
موفق باشید
پاسخ
قابل توجه دوستانی که به کالیفرنیا می آیند، من چند روز پیش که رفتم dmv در سن خوزه برای سند ماشین، ازم پرسید که شمارهء گواهینامهء خودتو در این ایالت رو اینجا ننوشتی. منم گفتم که گواهینامهء آمریکا رو ندارم. اون افسر هم گفت عیبی نداره.بعد ازش پرسیدم که من گواهینامهء هیچ کدوم از ایالتهای اینجا رو ندارم و گواهینامهء یک کشور دیگه رو دارم. آیا میتونم با اون اینجا موقتاً رانندگی کنم؟ اون افسر هم گفت که تا یک سال میتونم. برای تاکید کردن دوباره براش توضیح دادم،اونم تکرار کرد که تایک سال میتونی با گواهینامهء یک کشور دیگه رانندگی کنی ولی تو این یک سال سعی کن که گواهینامهء اینجا رو بگیری.
اینه که دوستان از جهت رانندگی با گواهینامهء ایران در اینجا خیالشون راحت باشه.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
سلام دوستان.از کجا میشه ایین نامه فارسی و نمونه سوال رانندگی فارسی برای امتحان در کالیفورنیا پیدا کرد؟
پاسخ
[quote='Mojhdeh' pid='83456' dateline='1288454497']
برای دوستان عزیزی که به تازگی به آمریکا اومدن و می خواهند برای گواهینامه اقدام کنند روال گرفتن گواهینامه بشرح زیر است. فقط لطفا توجه کنید این چیزایی که مینویسم مربوط به دالاس است. من از شهرها و ایالتهای دیگه بی اطلاعم
1) هر ایالتی قوانین خودش رو داره. حتی اگه شما از یه ایالت به ایالت دیگر نقل مکان کنید باید در ایالت جدید مجددا برای گرفتن گواهینامه اقدام کنید
2) برای گرفتن گواهینامه داشتن سوشال سکیوریتی الزامی است.
در دالاس تا پیش از این فقط اگه سوشال رو شفاهی بهشون میگفتی قابل قبول بود اما از اول اکتبر 2010 باید حتما کارت سوشالتون رو بهشون ارائه بدین. اسکن میکنن
3) در دالاس ما که برای گواهینامه مراجعه کردیم کارمند مربوطه خیلی محکم گفت که تا گرین کارت نداشته باشین امکان نداره اما وقتی ویزامون رو نشون دادیم و توضیح دادیم که پرمننت رزیدنت هستیم (ویزای I-551) بلافاصله عذرخواهی کرد و فرمها رو داد که بریم و امتحان بدیم
4) فرمهای داده شده را تکمیل میکنید. در صف میایستید وقتی نوبتتان شد همونجا سریع معاینه چشم انجام میشه، عکس ازتون میگیرن و 25 دلار پول رو پرداخت میکنن (در دالاس حتما باید پول نقد بدهید کارت قبول نمیکنند). بعد میفرستنتون پای یک کامپیوتر که امتحان آیین نامه رو بدین
5)امتحان آئین نامه برای کسانی که کمی با کامپیوتر آشنا باشن اصلا پیچیده نیست. اول برای آشنایی شما با نحوه کارکردن کامپیوتر دو تا سوال ساده ازتون میپرسه یکی اینکه میگه اسمتون چیه؟ و چهارتا جواب داره که شما اسم خودتون رو انتخاب میکنین بعد هم تاریخ تولدتون رو میپرسه. وقتی این دو سوال رو با موفقیت جواب دادین!!؟ مینویسه سوالهای اصلی شما شروع شد. وقتی حدودا 25 سوال رو جواب دادین امتحان تموم میشه و تعداد پاسخهای صحیح و نتیجه امتحان رو بهتون اعلام میکنه
6)دوباره توی صف می ایستید تا نوبتتون بشه و بگین که در امتحان قبول شدین (یا نشدین)
7) درصورت قبولی ازتون میپرسن پرمیت میخواهید بگیرید یا نه؟ پرمیت هم دو تا خاصیت داره. اول اینکه اگه نیاز به تمرین داشته باشین می تونین همراه کسی که گواهینامه داره پشت فرمون بشینین (تاکید میکنم که با پرمیت تنها تمی تونین سوار ماشین بشین) دوم اینکه ممکنه اصلا یه نفر نخواد امتحان عملی رانندگی رو بده فقط می خواد آی دی داشته باشه
8)وقتی پرمیت میگیرن برای امتحان عملی هروقت که مراجعه کنید باید یازده دلار پرداخت کنین. اگر پرمیت نگرفته باشین دیگه پولی پرداخت نمیکنین.
9)در دالاس روزی که میخواهین امتحان بدین اوایل صبح میرین وقت میگیرین که با توجه به شلوغی همون روز یه ساعتی بهتون وقت میده. یه کم زودتر از ساعت تعیین شده همراه ماشین اونجا منتظر باشین

من تو همین ماه امتحان آیین نامه دادم و پرمیت گرفتم. تاریخ اعتبار پرمیت من تا سال 2017 است. ما چون ماشین نداریم من برای امتحان عملی مراجعه نکردم. ازشون پرسیدم گفتن با داشتن این پرمیت هر وقت که مراجعه کنی میتونی امتحان عملی رو شرکت کنی و احتیاج به امتحان مجدد آیین نامه نداری. اینو واسه این گفتم تا دوستانی که براشون مقدور نیست خیلی زود امتحان عملی رو بدن ناراحت نباشن در اسرع وقت پرمیت رو بگیرین که آی دی بسیار باارزشیه و از نظر قیافه هیچ تفاوتی با گواهینامه نداره، بعد هروقت که تونستین برای امتحان عملی اقدام کنین. در ضمن:
موفق باشید

سلام در تکمیل صحبت دوستمون باید بگم اگه در دالاس هستید و سنتون زیر ۲۵ ساله دیگه آئین نامه رو تو اداره راهنمایی رانندگی نمیگیرن.باید ۷۵$ آن لاین با کردیت پرداخت کنید و یه کلاس اینترنتی‌ در خانه بگذرونید بعد از ۹ تا کوییز امتحان آئین نامه رو در آخر همونطور آن لاین میگیرن خدمتتون بگم که قبل هر کوییز و امتحان به شما تلفن میزنن و تست صدا میگیرن ببینن خودتون پای کامپیوتر هستید یا نه.

موفق باشید

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Mojhdeh ، usamilad ، peyman74 ، sasan_rock ، Soap McTavish ، shayangh ، azadeh2014 ، m.mina ، niloo-kh ، taherifar ، nedaba
سلام به همه دوستان
زیاد نگران گرفتن گواهینامه نباشید من بعد دو ساغت رانندگی تو آمریکا شکر خدا به راحتی قبول شدم.( بعدش مواظب رکوردتون باشید خراب نشه) البته موقع امتحان خیلی باید هواستون به سرعت و تغییر لاین و عابر پیاده باشه.. هواس جمع + آرامش = قبولیSmile
- استاپ ساینهارو حتما ایست کامل و به دو طرف نگاه کنید+++
- دو دستتون رو فرمون باشه همیشه.+++
- نگاه از روی شانه برای تغییر لاین و گردش لازمه+++
موفق باشید.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
(2010-12-16 ساعت 06:54)hdz نوشته:  سلام دوستان.از کجا میشه ایین نامه فارسی و نمونه سوال رانندگی فارسی برای امتحان در کالیفورنیا پیدا کرد؟
سلام
من از تو یکی از تاپیکهای مهاجرسرا اون رو دانلود کردم اما حالا هرچی گشتم نتونستم ارسالش رو پیدا کنم که لینک بدم . لذا با اجازه دوستی که ابتدا این سوالات رو گذاشته بود دوباره برای شما آپلود می کنم .
موفق باشید

فایل‌های پیوست
.pdf   all-smal?????? ???? ???? ??????? ????? ?????????.pdf (اندازه 1.6 MB / تعداد دانلود: 1,312)
[font=Tahoma]باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست . [/font][font=Tahoma] کوروش کبیر[/font]
پاسخ
سلام بچه‌ها ، خوبین؟
اول از همه ممنون از این دوست خوبمون که سوالاتو گذاشتن تو سایت، ما رفتیم امتحان دادیم و دقیقا عین همین سوال‌ها اومده بود ، حالا یک سوال دارم ، به ما ۱ ماهو چند روز بعد وقت داده برای امتحان عملی‌ !!!!! چه جوری می‌شه از تو سایت دید که چه کسی‌ کنسل کرده و ما تاریخمون رو عوض کنیم؟ فیلم آموزش عملیه رانندگی‌ تو کدوم قسمت سایت است؟

پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، m.mina ، niloo-kh ، manamilad ، taherifar ، nedaba
(2010-12-21 ساعت 12:46)mina_s نوشته:  سلام بچه‌ها ، خوبین؟
اول از همه ممنون از این دوست خوبمون که سوالاتو گذاشتن تو سایت، ما رفتیم امتحان دادیم و دقیقا عین همین سوال‌ها اومده بود ، حالا یک سوال دارم ، به ما ۱ ماهو چند روز بعد وقت داده برای امتحان عملی‌ !!!!! چه جوری می‌شه از تو سایت دید که چه کسی‌ کنسل کرده و ما تاریخمون رو عوض کنیم؟ فیلم آموزش عملیه رانندگی‌ تو کدوم قسمت سایت است؟

یک گزینه داره برای این که اولین وقت موجود را به شما شان بده، وقتی اولین وقت را آورد شما میتونید آنرا بگیرید یا وقت خودتان را حفظ کنید. البته این مربوط به سایت کالیفرنیا ست.. شاید سایت ایالت های دیگر طور دیگر باشد...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، Hossein81 ، mercedeh2011 ، m.mina ، niloo-kh ، taherifar ، nedaba
(2010-12-21 ساعت 12:46)mina_s نوشته:  سلام بچه‌ها ، خوبین؟

فیلمهای آموزش و امتحان رانندگی که باید دنبال هم و به صورت سریالی ببینید:
http://www.youtube.com/californiadmv

http://www.youtube.com/watch?v=xkf_NfEwZls

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
[ در ضمن:
موفق باشید
[/quote]

من تو سایت اپلای ابراد خوندم که
گواهینامه ایرانی + پرمیت = رانندگی موقت در امریکا تا گرفتن

و کلی هم همه رو این قضیه که بعد از امتخان آیین نامه و گرفتن پرمیت نیازی به داشتن گواهینامه بین المللی نیست و با همون گواهینامه ایرانی که فارسی هست هم میشه رانندگی کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: shr.jafari ، mina_s ، m.mina ، niloo-kh ، آلیس-1980 ، taherifar ، nedaba
سلام مجدد ، من برای امتحان عملی‌ وقت گرفتم ، ولی‌ خیلی‌ دیره ، تو سایت هم میرم نمیتونم تاریخشو عوض کنم ، بچه‌ها دقیقا کجا باید برم برای دیدن و یا تغییر تاریخ‌ها ؟ ( dmv کالیفرنیا )
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، niloo-kh ، taherifar ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان