کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن گواهی نامه
(2012-05-21 ساعت 09:53)parviz نوشته:  یه سوال: با ویزای توریستی میشه گواهی نامه گرفت؟
شهرزاد عزیز نوشته بود که با ویزایی که شصت روز اعتبار داره میشه. آیا همچین قانونی توی تگزاس هم هست؟ یعنی با ویزای توریستی شصت روزه میشه توی تگزاس گواهینامه گرفت؟
اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی بکنه.

dar CA movaghat midan be tourist haa.visa 6 months bayad dashteh bashi .doostam gereft.vali saal 2009 bood alan ro nemidoonam.
در کالیفرنیا موقت میدن به توریست ها. ویزا 6 ماهه باید داشته باشی. دوستم گرفت. ولی سال 2009 بود الآن رو نمیدونم
-------------

طبق مقررات مهاجرسرا لطفا با خط فارسی بنویسید.
با تشکر از zaherbin عزیز که زحمت برگردان را کشیدند.
پاسخ
تشکر کنندگان: parviz ، golesang ، behzadb57 ، Rainy ، m.mina ، niloo-kh
دوستان عزيز سلام من چند روز وارد كاليفرنيا شدم ميشه يكي لطف كنه بگه اولين اقدامات براى گرفتن گواهينامه چيه بايد كجا برم؟چي بگم و ....ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh
(2012-08-05 ساعت 10:41)Hamed112 نوشته:  دوستان عزيز سلام من چند روز وارد كاليفرنيا شدم ميشه يكي لطف كنه بگه اولين اقدامات براى گرفتن گواهينامه چيه بايد كجا برم؟چي بگم و ....ممنون
سلام. اول از همه از سایت DMVنزدیکترینDMV را به محال خودتان پیدا کنید و بروید دفترچه آییین نامه را بگیریدمجانی( است و نمیخواهد برای گرفتن دفترچه تو صاف بیستید). بعد از خواندن دفترچه 90 سفهی ای , یک روز صبح ساعت هشت هرچه( دیرتر بروید با صاف تولنیتری مواجه میشوید) میروید و ثبت نام میکنید32($) , همانجا امتحان چشم میدهیدگر( اینک میزنید با خودتان داشته باشید), و بعد هم امتحان تستی , خیلی راحت است و اصلا حالت جلسه امتحان ندرد و هر چه هم بخواهید وقت دارید, 36 سوال است که همانجا هم براتون صحیح میکنند و اگر قبول شدید حد اکثر 6 غلط برای بار اول , میتوانید امتحان شهری بدهید. با یک بار امتحان کتبی تا سه بار میتوانید شهری بدهید. بار اولش بدون هزینه و برای دفات بعد 6 دلار میپردازید. برای امتحان شهری ماشین داشته باشید و حتم هم بیمه به قول خودمان شخص ثالث میخواهد بیمه به قول خودمان بدان برای امتحان رانندگی کافی نیست). قبل از امتحان سوال های خود سایت هم بزنید که تکراری میدهند. اگر انگلیسیتان بعد نیست به نظر من امتحان انگلیسی راحت تر است. یک پسری که بغل دست من داشت فارسی امتحان میداد یک برگه هم جدا داشت که تمام تابلو ها ازش پرسیده بودند ولی برای ما اینطوری نبود و فقط همون 36 سوال بود. موفق باشید. یک سری توضیحات هم در پست های دیگم دادم دوست داشتید یک نگاهی بندزید.
ببخسید اگر کلی غلط املائی داشت, نمیدونم چرا به نویس امروز کار نمیکند. از یک چیز دیگه استفاده کردم . متاسف‌انه تايپ فارسی اصلا بلد نیستم .

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
دوستان سلام خواهش ميكنم يكي جواب بده من اگر هفته ديگه امتحان ايين نامه رو بدم و قبول بشم اعتبار داره كه ٦ماه بعد برميگردم بعد امتحان شهرى رو بدم چون الان نميرسم؟يا نه بزارم همون موقع يعتى مثلا باطل ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، m.mina ، niloo-kh
به نظر من امتحان فارسی فوق‌العاده راحتتر از انگلیسی‌ هست اگر نمونه سوالها رو داشته باشین ،در ضمن ۳۱ دلار باید پول بدین ،امتحان انگلیسی‌ خیلی‌ نمونه سوال زیاد داره و متنوعه هست و خیلی‌ها بار اول رّد میشوند من آزمون فارسی دادم و حتی یک غلط هم نداشتم و تصحیح کننده بهم گفت پرفکت و ۲ روز بعدشم امتحان تو شهری دادم و اون رو هم بار اول قبول شدم . نمونه سوالها خیلی‌ کمک میکنند
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

پاسخ
تشکر کنندگان: Hediyeh ، ali234 ، Soap McTavish ، loveusa ، shimoda ، HR.SHAHAB ، m.mina ، niloo-kh ، odiseh ، آلیس-1980
به نظر من هم امتحان فارسی فوق‌العاده راحتتر از انگلیسی‌ هست .نمونه سوالها رو قبلا دوستان زحمت كشيدن و تو قسمت گرفتن گواهينامه رانندگي گذاشته اند و ميتونيد دانلود كنيد. امتحان انگلیسی‌ خیلی‌ مطالب و نمونه سئوال داره , من خودم تو واشنگتن كه امتحان كتبي اش فقط انگليسي است رو راحت قبول شدم ولي تو كاليفرنيا كه امتحان دادم و مشكلي هم از بابت زبان نداشتم بار اول رّد شدم كه خيلي متعجب شدم و با حالت شكه و عصباني از مسئول او قسمت پرسيدم كه ميشه دوباره همين الان به زبان فارسي امتحان بدم و ايشان گفتند بله ميتوانيد و همانجا سئوالات فارسی رو گرفتم و امتحان دادم و حتی یک غلط هم نداشتم و مسئوله هم تعجب كرد و 3 روز بعدهم امتحان شهر دادم و اون رو هم بار اول قبول شدم . تنها فرق امتحان فارسي و انگليسي در تابلوها هست كه اگر انگليسي امتحان بديد اون علائم رو نداريد ولي تو فارسي يك صفحه جداگانه ميدن كه همش sign Roads يا همون تابلوهاي رانندگي. ضمنا تو واشنگتن تستها كامپيوتري و بايد جلوي دستگاه بايستيد و تستهارو بخونيدو بزنيد ولي تو كاليفرنيا تستها تو كاغذه و با مداد تو پرسشنامه تيك ميزني و ميتوني هروقت كه بخوايي سئوالهارو دوباره برگردي و تصحيحش كني يا اينكه هر سئوالي رو كه يادت نماد يا شك داري رد كني و در آخر سئوالات برگردي و جواب رو بزني
--------------------------------------------------------------------------------
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ensan ، gol1 ، peyman1355 ، m.mina ، niloo-kh ، Lecturer
بچه‌ها قوانین گواهی نامه تو GA عوض شده.قبل رفتن واسه امتحان سایت DMVرو چک کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina
سلام دوستان عزیز
من قراره امتحان گواهینامه رو در لس انجلس بدهم سوالی داشتم
آیا اگر امتحان کتبی رو فارسی بدهیم در ای دی کارت می نویسند که فارسی داده ایم ؟
ممنون می شوم اگر به سوالم پاسخ دهید
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، niloo-kh
(2012-12-04 ساعت 20:34)م سین ۹۱ نوشته:  سلام دوستان عزیز

سلام

در گواهینامه اشاره ای‌ نمیشه به این موضوع.

نمونه گواهینامه ایالت کالیفرنیا رو براتون اینجا می‌‌زارم که ببینید چه اطلاعاتی‌ توش هست.

امیدوارم در امتحانتون موفق باشید.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، niloo-kh ، manamilad
(2012-12-04 ساعت 21:12)ITGuy نوشته:  
(2012-12-04 ساعت 20:34)م سین ۹۱ نوشته:  سلام دوستان عزیز

سلام

در گواهینامه اشاره ای‌ نمیشه به این موضوع.

نمونه گواهینامه ایالت کالیفرنیا رو براتون اینجا می‌‌زارم که ببینید چه اطلاعاتی‌ توش هست.

امیدوارم در امتحانتون موفق باشید.

Smile با سپاس از شما که پاسخ سوال من را دادید کلی احساس خوشحالی کردم چون اینطوری با اعتماد به نفس بیشتری در آزمون شرکت می کنم
باز هم ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina
در فلوریدا اگر برای امتحان تست شهر ماشین کرایه کنم و بیمه یک روزه براش بگیرم میتونم باهاش تست بدم؟
برای بیمه پرسیدم بیشتر. چون نوشتید بدون بیمه نمیشه.
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، niloo-kh
(2012-12-08 ساعت 06:31)jordanir نوشته:  در فلوریدا اگر برای امتحان تست شهر ماشین کرایه کنم و بیمه یک روزه براش بگیرم میتونم باهاش تست بدم؟
برای بیمه پرسیدم بیشتر. چون نوشتید بدون بیمه نمیشه.
ممنون.

نمی دونم بیمه ماشین و کرایه یک روزه اون چقدر هزینه داره، ولی بد نیست از یک آموزشگاه رانندگی معتبر هم قیمت بگیرید. چون معمولا اگر فقط برای امتحان هم بخواهید ، ماشین بهتون کرایه میدن که بیمه هم روش هست. فقط برای اون دو - سه ساعت مربی میاد دنبالتون و می بره DMV، اونجا منتظر میشه تا امتحان بدید و حتی در صورت قبولی کارهای اداری بعدش رو هم همراهی می کنه و بعد می رسونتون خونه. فکر نمی کنم هزینه اش بیشتر از کرایه ماشین معمولی بشه.

باز هم بهتره سوال کنید. اگر سرچ کنید حتما تو شهر خودتون می تونید آدرس سایتهای آموزشگاهها رو پیدا کنید و ازشون بپرسید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Sepidrose ، sasbk ، afshinghwink ، Lucky Luke ، m.mina ، niloo-kh
سلام دوستان، ما ویرجینیا هستیم. چند وقت پیش رفتیم dmv واسه گواهینامه، کتابچه اش رو کتابخونه مجانی داره میتونید از کتابخونه ها هم بگیرید.
امتحان کتبی 10 سوال اولش رو حتما باید درست بزنید مربوط به علایم جاده است، اگه این 10 تا درست باشه بعد 25 تای بعدی رو میتونید 4 تا غلط داشته باشید، امتحانش کامپیوتریه و زمان نداره با خیال راحت فکر کنید.
حالا یه سوال
واسه امتحان شهری ما ماشین نداریم، کسی راه حلی داره برامون؟
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان: Sepidrose ، m.mina ، niloo-kh
دوستان اگه مثلا الان از شیکاگو گواهینامه بگیریم فقط واسه شیکاگو اعتبار داره ؟ بعدا تو کالیفورنیا اعتبار نداره ؟
2013AS71XX
ABU DHABI
W1MAY
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، m.mina ، niloo-kh
دوستان ميشه نمونه سوالات فارسي رو اينجا بذارين . منم ميخوام امتحان فارسي بدم. انگليسيم خوبه ولي مي ترسم هول شم!
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، niloo-kh ، feidom30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان