کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن گواهی نامه
(2013-04-28 ساعت 14:14)fromu2farzad نوشته:  دوستان اگه مثلا الان از شیکاگو گواهینامه بگیریم فقط واسه شیکاگو اعتبار داره ؟ بعدا تو کالیفورنیا اعتبار نداره ؟

اگه اومدید کالیفرنیا و خواستید که مقیم بشید فقط تست کتبی ( ایین نامه ) رو باید پاس کنید.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، Tomas ، fromu2farzad ، mercedeh2011 ، mhz_ir ، m.mina ، niloo-kh ، atlantis770
(2013-05-01 ساعت 23:19)ali234 نوشته:  
(2013-04-28 ساعت 14:14)fromu2farzad نوشته:  دوستان اگه مثلا الان از شیکاگو گواهینامه بگیریم فقط واسه شیکاگو اعتبار داره ؟ بعدا تو کالیفورنیا اعتبار نداره ؟

اگه اومدید کالیفرنیا و خواستید که مقیم بشید فقط تست کتبی ( ایین نامه ) رو باید پاس کنید.
[دوستان خوبم لیست هر ایالت همراه زبان های مجاز برای امتحان رانندگی تقدیم شما...Fact Sheets: Languages Used for Driver's License Exams
ALABAMA: (13) Arabic, Chinese, English, Farsi, French, German, Greek, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Thai, Vietnamese.
ALASKA: (2) English, Native American languages.
ARIZONA: (1) English.

ARKANSAS: (2) English, Spanish.
CALIFORNIA: (32) Amharic, Arabic, Armenian, Cambodian, Chinese, English, Farsi, French, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hmong, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Laotian, Polish, Portuguese, Punjabi, Rumanian, Russian, Samoan, Serbo-Croatian, Spanish, Tagalog, Thai, Tongan, Turkish, Vietnamese.
COLORADO: (2) English, Spanish.
CONNECTICUT: (21) Albanian, Arabic, Bosnian, Cambodian, Chinese, English, Farsi, French, German, Greek, Hebrew, Italian, Korean, Lithuanian, Polish, Portuguese, Russian, Somali, Spanish, Turkish, Vietnamese.

DELAWARE: (2) English, Spanish.
DISTRICT OF COLUMBIA: (2) English, Spanish.
FLORIDA: (3) English, Haitian Creole, Spanish.
GEORGIA: (14) Arabic, Bosnian, Cambodian, Chinese, English, French, German, Japanese, Korean, Laotian, Polish, Russian, Spanish, Vietnamese.
HAWAII: (1) English.
IDAHO: (8) Arabic, Chinese, English, Farsi, Russian, Serbo-Croatian, Spanish, Vietnamese.
ILLINOIS: (3) English, Polish, Spanish.
INDIANA: (3) English, Japanese, Spanish.
IOWA: (10) Albanian, Bosnian, Chinese, English, Korean, Laotian, Polish, Russian, Spanish, Vietnamese.

(June 2009 update) (21) Albanian, Arabic, Bosnian, Burmese, Cambodian, Chinese, English, French, German, Greek, Hebrew, Hmong, Italian, Korean, Laotian, Polish, Portuguese, Russian, Somali, Spanish, Vietnamese.

KANSAS: (1) English.
KENTUCKY: (23) Albanian, Arabic, Bosnian, Cambodian, Chinese, Croatian, English, Farsi, French, German, Hindi, Japanese, Korean, Laotian, Persian, Polish, Romanian, Russian, Somali, Spanish, Thai, Turkish, Vietnamese.
LOUISIANA: (2) English, Spanish.
MAINE: (1) English.
MARYLAND: (5) English, Korean, Polish, Russian, Spanish.
MASSACHUSETTS: (25) Albanian, Arabic, Armenian, Cambodian, Chinese, Czech, English, Farsi, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Laotian, Polish, Portuguese, Rumanian, Russian, Spanish, Turkish, Vietnamese.
MICHIGAN: (13) Albanian, Arabic, Chinese, English, Greek, Hindi, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Vietnamese.
MINNESOTA: (6) English, Hmong, Russian, Somali, Spanish, Vietnamese.
MISSISSIPPI: (2) English, Spanish.
MISSOURI: (12) Bosnian, Chinese, English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Vietnamese.
MONTANA: (4) Chinese, English, Russian, Spanish.
NEBRASKA: (2) English, Spanish.
NEVADA: (2) English, Spanish.
NEW HAMPSHIRE: (1) English.
NEW JERSEY: (10) Arabic, Chinese, English, French, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Spanish.
NEW MEXICO: (2) English, Spanish.
NEW YORK: (12) Albanian, Arabic, Bosnian, Cambodian, Chinese, English, French, Japanese, Korean, Polish, Russian, Spanish.
NORTH CAROLINA: (10) Arabic, Chinese, English, French, German, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Vietnamese.

NORTH DAKOTA: (7) Arabic, English, Russian, Serbo-Croatian, Somali, Spanish, Vietnamese.

(June 2009 update) (10) Arabic, English, Nepali, Russian, Serbo-Croatian, Somali, Spanish, Swahili, Turkish, Vietnamese.

OHIO: (8) Arabic, Chinese, English, French, Japanese, Russian, Somali, Spanish.
OKLAHOMA: (2) English, Spanish.

(November 2009 update) (1) English.

OREGON: (6) English, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Vietnamese.
PENNSYLVANIA: (2) English, Spanish.
RHODE ISLAND: (17) Albanian, Arabic, Cambodian, Chinese, English, French, German, Greek, Hmong, Italian, Korean, Laotian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Vietnamese.
SOUTH CAROLINA: (4) English, French, German, Spanish.
SOUTH DAKOTA: (1) English.
TENNESSE: (4) English, Japanese, Korean, Spanish.
TEXAS: (2) English, Spanish.
UTAH: (1) English.
VERMONT: (5) Bosnian, English, French, Spanish, Vietnamese.
VIRGINIA: (2) English, Spanish.
WASHINGTON: (7) Chinese, English, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Vietnamese.
WEST VIRGNIA: (5) English, Chinese, German, Japanese, Spanish.
WISCONSIN: (8) Chinese, English, Hmong, Polish, Russian, Serbo-Croatian, Somali, Spanish.
WYOMING: (1) English.

]

(2013-05-04 ساعت 14:23)afshinghwink نوشته:  [quote='ali234' pid='325440' dateline='1367434161']
[quote='fromu2farzad' pid='319696' dateline='1367142280']
دوستان اگه مثلا الان از شیکاگو گواهینامه بگیریم فقط واسه شیکاگو اعتبار داره ؟ بعدا تو کالیفورنیا اعتبار نداره ؟

[دوستان خوبم لیست هر ایالت همراه زبان های مجاز برای امتحان رانندگی تقدیم شما...Fact Sheets: Languages Used for Driver's License Exams
ALABAMA: (13) Arabic, Chinese, English, Farsi, French, German, Greek, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Thai, Vietnamese.
ALASKA: (2) English, Native American languages.
ARIZONA: (1) English.

ARKANSAS: (2) English, Spanish.
CALIFORNIA: (32) Amharic, Arabic, Armenian, Cambodian, Chinese, English, Farsi, French, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hmong, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Laotian, Polish, Portuguese, Punjabi, Rumanian, Russian, Samoan, Serbo-Croatian, Spanish, Tagalog, Thai, Tongan, Turkish, Vietnamese.
COLORADO: (2) English, Spanish.
CONNECTICUT: (21) Albanian, Arabic, Bosnian, Cambodian, Chinese, English, Farsi, French, German, Greek, Hebrew, Italian, Korean, Lithuanian, Polish, Portuguese, Russian, Somali, Spanish, Turkish, Vietnamese.

DELAWARE: (2) English, Spanish.
DISTRICT OF COLUMBIA: (2) English, Spanish.
FLORIDA: (3) English, Haitian Creole, Spanish.
GEORGIA: (14) Arabic, Bosnian, Cambodian, Chinese, English, French, German, Japanese, Korean, Laotian, Polish, Russian, Spanish, Vietnamese.
HAWAII: (1) English.
IDAHO: (8) Arabic, Chinese, English, Farsi, Russian, Serbo-Croatian, Spanish, Vietnamese.
ILLINOIS: (3) English, Polish, Spanish.
INDIANA: (3) English, Japanese, Spanish.
IOWA: (10) Albanian, Bosnian, Chinese, English, Korean, Laotian, Polish, Russian, Spanish, Vietnamese.

(June 2009 update) (21) Albanian, Arabic, Bosnian, Burmese, Cambodian, Chinese, English, French, German, Greek, Hebrew, Hmong, Italian, Korean, Laotian, Polish, Portuguese, Russian, Somali, Spanish, Vietnamese.

KANSAS: (1) English.
KENTUCKY: (23) Albanian, Arabic, Bosnian, Cambodian, Chinese, Croatian, English, Farsi, French, German, Hindi, Japanese, Korean, Laotian, Persian, Polish, Romanian, Russian, Somali, Spanish, Thai, Turkish, Vietnamese.
LOUISIANA: (2) English, Spanish.
MAINE: (1) English.
MARYLAND: (5) English, Korean, Polish, Russian, Spanish.
MASSACHUSETTS: (25) Albanian, Arabic, Armenian, Cambodian, Chinese, Czech, English, Farsi, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Laotian, Polish, Portuguese, Rumanian, Russian, Spanish, Turkish, Vietnamese.
MICHIGAN: (13) Albanian, Arabic, Chinese, English, Greek, Hindi, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Vietnamese.
MINNESOTA: (6) English, Hmong, Russian, Somali, Spanish, Vietnamese.
MISSISSIPPI: (2) English, Spanish.
MISSOURI: (12) Bosnian, Chinese, English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Vietnamese.
MONTANA: (4) Chinese, English, Russian, Spanish.
NEBRASKA: (2) English, Spanish.
NEVADA: (2) English, Spanish.
NEW HAMPSHIRE: (1) English.
NEW JERSEY: (10) Arabic, Chinese, English, French, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Spanish.
NEW MEXICO: (2) English, Spanish.
NEW YORK: (12) Albanian, Arabic, Bosnian, Cambodian, Chinese, English, French, Japanese, Korean, Polish, Russian, Spanish.
NORTH CAROLINA: (10) Arabic, Chinese, English, French, German, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Vietnamese.

NORTH DAKOTA: (7) Arabic, English, Russian, Serbo-Croatian, Somali, Spanish, Vietnamese.

(June 2009 update) (10) Arabic, English, Nepali, Russian, Serbo-Croatian, Somali, Spanish, Swahili, Turkish, Vietnamese.

OHIO: (8) Arabic, Chinese, English, French, Japanese, Russian, Somali, Spanish.
OKLAHOMA: (2) English, Spanish.

(November 2009 update) (1) English.

OREGON: (6) English, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Vietnamese.
PENNSYLVANIA: (2) English, Spanish.
RHODE ISLAND: (17) Albanian, Arabic, Cambodian, Chinese, English, French, German, Greek, Hmong, Italian, Korean, Laotian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Vietnamese.
SOUTH CAROLINA: (4) English, French, German, Spanish.
SOUTH DAKOTA: (1) English.
TENNESSE: (4) English, Japanese, Korean, Spanish.
TEXAS: (2) English, Spanish.
UTAH: (1) English.
VERMONT: (5) Bosnian, English, French, Spanish, Vietnamese.
VIRGINIA: (2) English, Spanish.
WASHINGTON: (7) Chinese, English, Japanese, Korean, Russian, Spanish, Vietnamese.
WEST VIRGNIA: (5) English, Chinese, German, Japanese, Spanish.
WISCONSIN: (8) Chinese, English, Hmong, Polish, Russian, Serbo-Croatian, Somali, Spanish.
WYOMING: (1) English.

]
دوستان همانطور که در بالا ملاحظه می فرمایید در بعضی ایالتها می توانید فارسی امتحان بدید و کتابچه فارسی هم به شما میدن...موفق باشینWink
پاسخ
دوستان میشه آدرس چند تا اموزشگاه رانندگی رو در هیوستون بدین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، Tomas ، kasrafo ، m.mina
لینک راهنمایی و رانندگی کالیفرنیا
برای دانلود فایل فارسی آئین نامه Smile
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، Danoosh ، nooshshahnar ، afshinghwink ، ایلیا8118 ، soruosh ، mlo ، mercedeh2011 ، shatsi ، A.d ، shekari ، m.mina ، sunflower00
سلام،برای گرفتن ID Card هم نیازهست منتظرآمدن کارت SSn بمانیم؟
یه سوال دیگه:
در ایالت کالیفرنیا،آیا با گواهینامه بین المللی بدون امتحان کتبی می شه یکی دو ماه رانندگی کرد؟ یا گواهینامه بین المللی + امتحان کتبی اجازه ی رانندگی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina
(2013-06-21 ساعت 15:45)mandana2013 نوشته:  سلام،برای گرفتن ID Card هم نیازهست منتظرآمدن کارت SSn بمانیم؟
یه سوال دیگه:
در ایالت کالیفرنیا،آیا با گواهینامه بین المللی بدون امتحان کتبی می شه یکی دو ماه رانندگی کرد؟ یا گواهینامه بین المللی + امتحان کتبی اجازه ی رانندگی داره؟

دومي
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، Saiban ، m.mina
سلام و صبح بخیر دوستان عزیزم
میشه یکی بگه که از بیمه ی ماشینم چه جور نامه ای بگیرم تا اونجا بدردم بخوره ،لینک روشا رو پیدا نکردم اگه کمک کنید ممنون میشم Shy
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، m.mina
1-ترجمه گواهی نامه ایران یا گواهی نامه بین المللی ؟
کدومش رو واسه رانندگی موقت تو تگزاس(هیوستون) قبول دارن ؟
2-خرید ماشین و بیمه کردن اون قبل از گرفتن گواهی نامه یا بعد از اون ؟
کدومش توصیه میشه ؟
ضمنا من هنوز کامل متوجه نشدم که واسه روز امتحان شهری،ماشین همراه خودمون باید حتما مال خودمون باشه یا نه ؟اگر هم مال شخص دیگه ای هست ،ما چه مدارکی رو باید در مورد ماشین همراهمون بیاریم ؟بیمه به نام شخصه یا ماشین ؟به عبارت ساده تر،کسی باید مارو همراهی کنه یا نیازی نیست ؟
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، parsush ، m.mina
یه خانم ایرانیدمسعول انجام کارای گواهینامه بود و بهم گفت باید فرم I-94 رو پر کنم وگرنه نمیشه من که تاحالا نشنیده بودم دوستان اطلاعی دارن؟ تازه موقع پر کردن یه گزینه داره که نوع اقامتو میخواد که مال من گوناگونی لاتری هست اما تو لیستش نبود اعصابمو بهم ریخته کسی نمیدونه چه باید کرد؟ کس دیگه ای هم به این مشکل بر خورده؟
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina
(2013-08-15 ساعت 03:00)sepand88 نوشته:  یه خانم ایرانیدمسعول انجام کارای گواهینامه بود و بهم گفت باید فرم I-94 رو پر کنم وگرنه نمیشه من که تاحالا نشنیده بودم دوستان اطلاعی دارن؟ تازه موقع پر کردن یه گزینه داره که نوع اقامتو میخواد که مال من گوناگونی لاتری هست اما تو لیستش نبود اعصابمو بهم ریخته کسی نمیدونه چه باید کرد؟ کس دیگه ای هم به این مشکل بر خورده؟
DMV هر ایالتی برای خودش وبسایت داره. شرایط گرفتن گواهینامه رو توش نوشته. Driving Handbook اون ایالت رو برای دانلود میذارن. اگر هم سئوالی داشتین می تونین از قسمت Contact Us سایت بهشون ایمیل بزنین و از خودشون سئوال کنین. من چند دفعه سئوال های مختلف ازشون پرسیدم به یک ساعت نرسیده جواب میدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی هانی ، bayat_r ، nika ، Saiban ، mercedeh2011 ، afshinghwink ، shatsi ، m.mina ، آلیس-1980
(2013-08-12 ساعت 15:27)sce نوشته:  1-ترجمه گواهی نامه ایران یا گواهی نامه بین المللی ؟
کدومش توصیه میشه ؟
ضمنا من هنوز کامل متوجه نشدم که واسه روز امتحان شهری،ماشین همراه خودمون باید حتما مال خودمون باشه یا نه ؟اگر هم مال شخص دیگه ای هست ،ما چه مدارکی رو باید در مورد ماشین همراهمون بیاریم ؟بیمه به نام شخصه یا ماشین ؟به عبارت ساده تر،کسی باید مارو همراهی کنه یا نیازی نیست ؟
موفق باشین.
شاپور جان
1-اینجا گواهینامه ات رو بین المللی کن و اونجا ترجمه نکن.
2-قبل از گواهینامه و بعد از ssn میتونی ماشین بگیری و باید با ماشین خودت برای گواهینامه اقدام کنی
این اطلاعات مربوط به مریلتده و فکر میکنم اینها کلی باشه
موفق باشی دوست خوبمWink
کیس نامبر:70xx.ابوظبی.2نفر.مصاحبه:هفته اول می.مقصد:مریلند.کلیر:25جون سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، sce ، m.mina ، niloo-kh
(2013-08-12 ساعت 15:27)sce نوشته:  1-ترجمه گواهی نامه ایران یا گواهی نامه بین المللی ؟
کدومش توصیه میشه ؟
موفق باشین.

ترجمه بهتره
بعد از اون
با يك ماشئن و صاحبش بابد بري و با اون ماشين امتحان ميدي. رجيستريسن ماشين و بيمه اش رو ميخواد
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: محبت ، نوروز ، sce ، m.mina
مرسی‌ نوشی جان کاملا واضح بود ممنون Smile
بچه‌ها من امروز در یک حرکت انقلابی رفتم DMV برای گواهینامه.

اول که رفتیم تو صف وایسادیم و فرم گواهینامه رو پر کردم. بعد بهم شماره دادن که منتظر بشینیم تا صدامون کنن. متاسفانه DMV همه جا و همیشه خیلی‌ شلوغه و خیلی‌ معطلی داره. ما هم چند ساعتی‌ منتظر نشستیم تا نوبتم شد و رفتم پشت باجه فرم رو تحویل دادم و ازم سوال کرد که گواهینامه‌ی جای دیگه رو دارم یا نه. من هم گفتم بله. گفت وقتی‌ تست دادی بهشون بگو که بهت اجازه رانندگی‌ بدن. بعد اثر انگشت گرفت و گرین کارتم رو هم کپی‌ کرد بهم برگردوند و ۳۲$ هم پول گرفت ولی‌ دیگه برنگردوند Smile)

بعد از اونجا رفتیم تو صف عکس و امتحان. نوبتم که شد عکس گرفتم و امضا کردم + اثر انگشت دوباره و رفتم برای امتحان.

سوالش خیلی‌ راحت بود. من می‌خواستم انگلیسی‌ امتحان بدم ولی‌ سوال هایی که داشتمو با هم مقایسه کردم دیدم فارسی سوال هاش راحت تره، برای همین فارسی امتحان دادم ولی‌ متاسفانه ۲ تا از سوال‌ها ایراد داشت و آخر امتحان بهشون گفتم و گفتن می‌دونیم، همهٔ سوالهای زبان‌های دیگه بجز انگلیسی‌ مشکل دارن و ما هیچ کاری نمیتونیم بکنیم.
من فقط ۱ دونه اشتباه داشتم اون هم به این دلیل بود که هیچ کدوم از گزینه‌ها درست نبود :|

امتحان که تموم شد همون‌جا جواب هارو چک کرد و گفت پاس شدم. من هم گواهینامه ایران و ترجمشو دادم بهشون ولی‌ گفتن که اینو قبول نمی‌کنیم مگر اینکه ترجمه سفارت باشه وگرنه قابل قبول نیست.

ما هم گفتیم همکار خودتون گفتن که می‌شه، خلاصه درد سرتون ندم خانمی که مدارک من دستش بود هر کاری تونست کرد که بگه نمی‌شه ولی‌ چند با رفت و اومد تا مدارک رو یکی‌ دیگه ازش گرفت و بالاخره متوجه شدن که می‌شه :| بعدشم اومد معذرت خواهی‌ کرد که من نمیدونستم می‌شه یا نه...

کلا DMV مثل اداره‌های ایران می‌مونه که هر کی‌ یه سازی برای خودش می‌زنه. برای همین اگر با ترجمه رسمی‌ گواهینامه + اصل گواهینامتون رفتید و گفتن نمی‌شه پافشاری کنید و بگین به مهر Foreign Affairs پایین ترجمه توجه کنن.

در آخر اجازه رانندگی‌ ۲ ماهه بهم دادن که لازم نیست حتما کسی‌ کنارم بشینه برای رانندگی‌، می‌تونم تنهائی رانندگی‌ کنم. و قبل تموم شدن ۲ ماه باید با شماره تلفنی که خودشون میدن تماس بگیریم و وقت امتحان عملی‌ رو بگیریم.

اگر سوال هارو میخواین براتون بذارم اینجا

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

.pdf   California Driving Test.pdf (اندازه 855.76 KB / تعداد دانلود: 638)
پاسخ
سلام دوستان عزیزم
میخواستم بدونم وقتی اینجا میگن parallel parkمنظور پارک دوبل به صورت ایران هست یا اینکه منظور پارک کردن ماشینمون بین دو ماشین که کنار هم قرار دارن هست ( نه پشت سر هم) ؟
حالا نمیدونم تو ایالتهای دیگه فرق میکنه یا نه
من در مورد ایالت مریلند میپرسم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi ، m.mina ، niloo-kh
(2013-09-07 ساعت 08:32)path_1982 نوشته:  ...میخواستم بدونم وقتی اینجا میگن parallel parkمنظور پارک دوبل به صورت ایران هست یا اینکه منظور پارک کردن ماشینمون بین دو ماشین که کنار هم قرار دارن هست ( نه پشت سر هم) ؟ ...
(2013-06-14 ساعت 09:30)Ali DV-2013 نوشته:  دوست عزیز من تجربه خودم در هیوستون تگزاس رو میگم و دوستان دیگه هم در ایالتهای دیگه تجریه مشابه داشتن. جزئیات زیاد داره ولی من در حد کلیات موضوع رو توضیح میدم....
اول آفیسر که معمولا خانومه براتون موارد امتحانی رو با حوصله و احترام توضیح میده و امتحان با پارک دوبل یا Parallel Parking شروع میشه که در اون باید ماشین رو بین دو میله پارک کنید. ضمنا مثل ایران نیست که یه ضرب باید پارک دوبل کنی. بلکه به کرات میتونید ماشین رو جلو عقب کنید تا پارک کامل بشه.
بعد میبره توی شهر و نکات نوشته شده توی آیین نامه رو میپرسه و میبینه مثلا برای تابلوی Stop واقعا ایست کامل میکنی یا نه. بعدش هم کمتر از یک دقیقه بهتون گواهینامه موقت رومیده. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، amin arefi ، Aida.s ، محبت ، mino2013 ، m.mina ، niloo-kh ، sunflower00 ، مریم فتوحی ، alitab ، feidom30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان