کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن گواهی نامه
یعنی فقط پارک دوبل هست ؟
دیگه پارک reverse بین دو خودرو که کنار هم قرار گرفتن نیست
شرمنده که میپرسم
چون کمی استرس دارم واسه امتحان شهری
هرچند که میدونم ایالت به ایالت تا حدی فرق میکنه
و اینکه حتما باید از یک پا ( پای راست) استفاده کرد. درسته؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: byousefi_p ، kiana11
(2013-09-08 ساعت 10:55)path_1982 نوشته:  یعنی فقط پارک دوبل هست ؟
دیگه پارک reverse بین دو خودرو که کنار هم قرار گرفتن نیست
شرمنده که میپرسم
چون کمی استرس دارم واسه امتحان شهری
هرچند که میدونم ایالت به ایالت تا حدی فرق میکنه
و اینکه حتما باید از یک پا ( پای راست) استفاده کرد. درسته؟
ممنون

عرض ادب از جانب من به شما عضو عزیز از Dec2007 که تا کنون فقط 2 "ارسال" داشتیدBig Grin
بله :
-مانور رانندگی و تسلط در کنترل خودرو - پارک دوبل - به شک انداختن برای توقف (که مغایرت با قانون داشته باشد ) و عکس العمل شما ساینها . سیگنالها و نحوه عکسل العمل صحیح شما و نظایر هم.
- هر چیزی طبق عرف ایالت ممکنه پرسیده بشه .باید 100% اماده باشید.
-منم همینو گفتم یه کوچولو با هم متفاوتند ولی کلیت یکسان.
-بله در خودرو های اتومات اصلا نباید از پای چپ استفاده کنید .

انشاله که موفق بوده و پست های بعدی شما را با مشارکت حداکثری تان هر چه زودتر شاهد باشیم. ( مثلا" : هوراااااااااا گرفتم یه ضرب )Tongue
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: byousefi_p ، sce ، amin arefi ، Aida.s ، محبت ، mino2013 ، mohammadg846 ، A.d ، m.mina ، niloo-kh
parallel park همون پارک دوبل خودمون می‌شه دوست عزیز
K1
اقدام: جولای۲۰۱۲
اپروال: دسامبر۲۰۱۲
مصاحبه: ابوظبی-فوریه۲۰۱۳
اقدام برای AOS: جون ۲۰۱۳
انگشت نگاری: جون ۲۰۱۳
دریافت نامه مصاحبه AOS: جولای ۲۰۱۳
مصاحبه AOS: آگوست ۲۰۱۳
دریافت گرین کارت: آگوست ۲۰۱۳

پاسخ
تشکر کنندگان: Aida.s ، m.mina
نزدیک بود اول کاری نه تنها گواهی نامه نتونم بگیرم بلکه سر از کلانتری در بیارم، بعد امتحان نفر آخر تو صف بودم که جواب هارو تحویل بدم گفتم بزار واسه بچه های خوب مهاجرسرا یک عکسی بگیرم ، نگاه کردم به دوربین مدار بسته دیدم سرش پایینه ، این طرف اون طرف ، خوب که مطمئن شدم خطری تهدیدم نمیکنه موبایل رو در آوردم شروع به عکس گرفتن از سوالات کردم ، همچین که چند تا عکس گرفتم یک باره دیدم یک نگهبان اومد تو و گفت چی کار میکنی ؟؟؟
گفتم الانه که بیاد گوشی رو بگیره و بگه داشتی از چی عکس میگرفتی ؟
اومدم طبیعی کنم گوشی رو گرفتم دم گوشم Hello , hi , hey ,گفت خاموشش کن مگه اون جارو نخوندی ! منم گفتم اوکی بابا الان خاموش میکنم .
بعد که گفت قبولی دیدم سوالاتو بهم داد ! یعنی الکی الکی داشتم کار دست خودم میدادم ،با این حال
این آخرین ورژن سوالات کالیفرنیا هست، البته صفحه ای که سوالات تصویری هست رو تحویل نمیدن ولی من تو صف که بودم عکسشو گرفتم Big Grin

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

2013AS00002XXX , Armenia ,interview: December ,clear:5 Feb,destination: L.A ,29 August
پاسخ
سلام دوستای عزیز
اینم آخرین سوالات آیین نامه ؛ امیدوارم مفید باشه
خانمه اولش برام 3 تا غلط گرفت بعد گفت اشتباه کرده و نوشت اوکی

[عکس: 9b48a91d0cb3e1421.jpg]

[عکس: 9b4888de470f8a972.jpg]

[عکس: 9b488e3a8774fa683.jpg]

[عکس: 9b48cc28e5fae8a84.jpg]

[عکس: 9b4803d120d08d205.jpg]

[عکس: 2839cc85143cd48a1.jpg]
ناخودآگاه رو باید تربیتش کرد
هر آنچه دلش بخواد فکر می کنه و عملی می کنه
دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره Cool
پاسخ
سلام بچه ها
بذارید اولین تجربه امتحان رانندگی )کالیفرنیا) رو حالا براتون بگم که رد شدم
اولا که قبلش باید وقت بگیرید

** یه تفاوت اینجا با ایران اینه که در هر دو جا شما معطلی داری (کلا کارهای اداری و ... همه چیز؛ نه فقط برای رانندگی) فقط تو ایران اونقدر به کارمنده غر می زنیم که چرا کار نمی کنید و ... در حالیکه اینجا شما اگه یک ساعت هم معطل بشی اصلا مهم نیست ؛ خیلی خوشحالی ؛ اصلا نمیتونی غر بزنی چون اتفاق خاصی نیفتاده و از قبل باید برنامه ریزی برای اینجور معطلیها و کارها داشته باشی **

خب وقت من ساعت 1 بعدازظهر بود؛ یه ربع قبلش اونجا بودم و زمانی که آقـــــــــــــاهـــــــــــــه اومد ساعت 1 و 40 دقیقه بود
با اجازه شما یه آقای تشریف آوردن چارشونه قد بلند چاق گنده ... اخلاق ... دور از جون سگ ...
اول اسمت رو میپرسه
بعد میگه ماشین خاموشه؟
بعد میگه ترمز دستی کدومه؟ الان On هستش یا Off ؟
شروع کرد به دور ماشین چرخیدن دونه دونه میگفت راهنماها رو روشن کن ... چپ ... راست ... چراغهای ترمز
خلاصه اومد گفت بوق ... یه بوق زدم ... گفت نه ... نگهش دار ... فــــــــــــــــک کــــــــــــــــــــن
دونه دونه تجهیزات تو ماشین رو پرسید و یه امتحان آئین نامه شفاهی ازم گرفت
بعد اومد تو ماشین با اون لهجه آمریکایی وحشتناکش که شاید فقط 1 چهارمش رو فهمیدم یه چیزهایی گفت
کلی خیابون رو گشتیم
امتحان یه چیزی حدود 20 دقیقه تا 25 دقیقه طول کشید
و در آخر رد شدم
دلایل رد شدن :
مورد همینجوری : موقعی که داری از یه خط به خط دیگه تغییر مسیر میدی گردنت رو نمی چرخونی
مورد خطر ساز بودن : تو خیابونی که سرعت 45 مایل در ساعته چرا 35 تا رفتی این باعث میشه باعث تصادف بشی !!!!!! حالا ما تو ایران میگیم با احتیاط رانندگی کنیم و مراقب باشیم
اینجا قانون میگه باید با سرعت ترافیک بری
اونی که یواش میره اشتباهه
و بلاخره من در دور دوم قــــــــــــبــــــــــــــول شدم با 13 تا ایـــــــــــــــراد (میتونی تا 15 تا ایراد داشته باشی مشروط به اینکه ایرادت خطر آفرین نباشه)
مثل دفعه قبل ایرادها شامل این موارد بودن :
1- سرعتت رو چرا موقع خط عوض کردن کم می کنی (1) و چرا زمانی که سرکوچه ها خط کشی ایست نداره سرعتت رو کم می کنی (2)
2- سرت رو حتما حتما باید بچرخونی موقع خط عوض کردن

راستی یه چیزی که از من در هر دو مرتبه امتحان گرفتن این بود که میگه کنار کوچه؛ در کنار جدول بایست و یه مسیری رو دنده عقب برو طوری که از کنار جدول تکون نخوری که من مشکل نداشتم

الحمدا... یه خانمی امتحان گرفت که یه کمی بهتر بود ولی خب کاریش نمیشه کرد

مشکل چندتاست
1- مثلا من تو تهران خیلی رانندگی می کردم ؛ این باعث میشه که رانندگی اونجا ملکه ذهنم باشه و جا افتادن مدل رانندگی اینا برام سخت باشه (تعریف نباشه از تهران که گذشته کلی از جاده های ایران رو هم نشستم؛ اولین باری که چالوس رو نشستم شب بود؛ همه چیز عالی بود؛ کلی هم کیف کردم)
2 - تو علاوه بر اینکه باید حواست جمع خیابون و قوانین و ماشینها و ... بکنی؛ باید حواست جمع باشه این خانمه یا آقاهه چی میگه؛ اینم خودش معظلیه؛ فکر کن این سیاه پوستها خیلی بد حرف می زنن

هرچی که به خیر گذشت
مراقب خودتون باشین؛ دقت کنید.
ناخودآگاه رو باید تربیتش کرد
هر آنچه دلش بخواد فکر می کنه و عملی می کنه
دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره Cool
پاسخ
Smile
سلام بر مهاجرسراییان بزرگوار هر کجای امریکا زمین.

تجربه آزمون رانندگی برای گواهینامه C - دالاس .تگزاس

به نوبه خودم ضمن عرض ادب مختصر و فشرده مراتب رو عرض می کنم خدمتتون:

1- تست ایین نامه بر مبنای " کتاب رانندگی تگزاس" و کامپیوتری انجام شد به تاریخ 08/22/2013 که بعلت شدت سهولت متاسفانه دور اول قبول شدیدم.و چیز زیادی برای گفتن نیست
نکته: در روز مراجعه به هر یک از دفاتر " دی-پی-اس" کلیه مدارک شناسایی اعم از شهری و مهاجرتی و مالیاتی و سوشال رو به همراه داشته باشید که گیر می دن .

2- تست رانندگی بر مبنای زبدگی و فراست و دانایی تان از پیش (ایران) و یا آموختن در وطن دوم بوده + رعایت بی چون و چرای قوانین مترتب بر جاده های ایالتی موجبات موفقیت رو فراهم می کنه. با لحاظ موارد فوق تاریخ 10/16/2013 در دی.پی.اس پلینو عزیز در یک روز نیمه سرد و بارانی امتحان جاده برگزار شد که بعلت لغزندگی جاده و عدم دید کافی مشرف بجناحین و ترافیک شدید و غبار صبحگاهی مجددا" یه ضرب پاس کردیم امتحان رو .
بزن اون دست قشنگه رو ....Wink
نکات واجب الوجوب: از " یوتیوب" عزیز برای قبل امتحان استعانت بطلبید و بر خدا توکل کنید. قبل از شروع فرامین افسر " صادرات" رو انجام بدید .
ص: صندلی آ: آینه وسط د: دنده (چنانچه و اتومات نیست) ر: راهنما (سیگنالها) آ: اینه های بغل ت: ترمز دستی
و ماشین رو تا نخواسته استارت نزنید. ابتدا" سیگنالها رو می خواهد برای انجام. بریک لایتز و برف پاکنها.
امتحان پارک دوبل حتما" رو شاخشه. دنده عقب اومدن هست. سنگ چین ندیدیم و نه شنیدیم. پارک کردن (بین دو خط پارکینک ) رسما" هست .
حین حرکت در لاین خودتان باشید نه مخالف. اینها علاقه شدید دارند که ببینند راننده حین هدایت خودرو به طرفین به آینه ها توجه بسیار داشته باشند( من داشتم ولی چون من بجای چرخوندن کامل سرم به طرفین برای خوشی دلشون -چشم هام در کاسه این کار رو به همان تبحر انجام می داد ...گفت نه ندیدم سرت بچرخه به آینه دقت کنی... (منم گفتم ایششششش Tongue)حق باشماست. با افسر کل نندازید.
الله الله به صلات.... الااعزا و المشاهدون : الله الله به الیوتیوب (زیاد نگاه کنید)

وچنین بود که پس از همتی اندک استفاده از گواهینامه بین المللی ایران متوقف شد و به صندوق چه خاطرات پیوست
ارادتمند همه مهاجرسراییان
MAX
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: s.s.h ، amin arefi ، mercedeh2011 ، amir82 ، sce ، mohammadg846 ، mahakk ، Lucky Luke ، m.mina ، niloo-kh ، sunflower00 ، Lecturer ، SomeOneX
سلام دوستان عزیز
لطفا منو راهنمایی کنید اگه مثلا تو ایالت تگزاس گواهینامه بگیری و بعد از یکسال بری یه ایالت دیگه باید مجددا اونجا هم گواهینامه اون ایالت رو دوباره بگیری یا گواهینامه تو همه ایالتها اعتبار داره

پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، niloo-kh
(2013-10-23 ساعت 09:45)اریوبرزن نوشته:  سلام دوستان عزیز
لطفا منو راهنمایی کنید اگه مثلا تو ایالت تگزاس گواهینامه بگیری و بعد از یکسال بری یه ایالت دیگه باید مجددا اونجا هم گواهینامه اون ایالت رو دوباره بگیری یا گواهینامه تو همه ایالتها اعتبار داره
سلام آقااا
بستگی به قانون ایالتتون داره
مثلا کالیفرنیا نیاز داره که که آیین نامه را بدی ولی شهر رو لازم نداره
میتونی تو وب سایتها دقیقا به دست بیاری.
البته اگه ویزیتور باشی نیتز نداهرو میتونی اگر بالای 18 سال باشی
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، m.mina ، niloo-kh
دوستان ایا در دالاس تگزاس هم ایین نامه فارسی هست ؟! یا فقط انگلیسی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina
(2013-10-23 ساعت 13:30)saman98 نوشته:  دوستان ایا در دالاس تگزاس هم ایین نامه فارسی هست ؟! یا فقط انگلیسی؟

فقط انگلیسی.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، maxsupermax ، saman98 ، گل نهال ، afshinghwink ، m.mina
دوست عزیز مطمئنی ؟ اخه من شنیدم در دالاس ایین نامه فقط انگلیسی هست !!

مطمئنی که ایین نامه فارسی هم داره ؟ امتحان فارسی شبیه اون چیزی که در کالیفرنیا هست و دوستان عکسش رو تو این تاپیک انداختن !
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina
(2013-10-24 ساعت 14:44)saman98 نوشته:  دوست عزیز مطمئنی ؟ اخه من شنیدم در دالاس ایین نامه فقط انگلیسی هست !!

مطمئنی که ایین نامه فارسی هم داره ؟ امتحان فارسی شبیه اون چیزی که در کالیفرنیا هست و دوستان عکسش رو تو این تاپیک انداختن !

خواستم بگم فقط انگلیسی که اونجوری تایپ شدBig Grin.من از شما معذرت می خوام.پست قبلی خودم رو هم ادیت کردم.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، m.mina
قابل توجه دوستان مقیم هیوستون.
برای امتحان کتبی و نیز شهری من مرکز روزنبورگ رو بهتون پیشنهاد می کنم.با اینکه کمی دوره اما کارای اداری به سرعت انجام میشه و اگه خوش شانس باشین و قبل از ساعت 2 یا 3 بعد از ظهر بتونین کتبی رو پاس کنین همون روز هم می تونین تست شهر بدین.در غیر ان صورت نهایتا فرداش این کار رو واستون انچام میدن.یه توصیه هم دارم به بچه ها و اونم اینه که حتما هندبوک رو به دقت بخونین و بدونین که امتحان فقط به انگلیسی گرفته میشه.من خودم با اینکه سالها تجربه رانندگی دارم و آیین نامه رو هم تقریبا کامل خونده بودم به صورت کاملا ناپلئونی پاس کردم.8 جواب غلط از 30 سوال مجازه و من دقیقا 8 غلط داشتم.اگه زودتر به 22 جواب صحیح برسین سوالات به صورت اتوماتیک قطع میشه که البته همسر من یه روز بعد از من بدون خوندن کامل گواهی نامه و بدون تجربه رانندگی تونست این تجربه لذت بخش رو به دست بیاره.کلا ضایع شدیم رفت.تاچ صفحه های امتحانیش افتضاحه و باید به زور برین سوال بعد.البته اینو به حساب معیب کوچیک این مرکز بزارین.کلا زیاد سخت نگیرین.راحت باشین،راحت پاس میشه.ولی خدایی سوالای من سخت بود.بگذریم.
امتحان شهری هم تو همون خیابون های اطراف گرفته میشه.امتحان با پارک دوبل شروع میشه که اصلا قابل مقایسه با ایران نیست و خیلی راحته.ضمنا قبل از حرکت بیمه ماشین رو چک میکنن.البته نه به نام.من ماشین میزبانمون رو برده بودم و اصلا سوالی هم نکرد.بعد از پارک دوبل وارد خیابون کناری مرکز میشین که ظاهرا این خیابون مختص همین مرکزه و اونجا از شما می خوان که ماشین رو نگه دارین و دنده عقب برین.بعد از همون خیابون میپیچین دست راست و ادامه ماجرا که باید خوب حواستون باشه.رانندگی با دو دست،توقف کامل در استاپ ساین ها،تغییر لاین و سیگنال زدن به موقع،گردش به چپ در محل های مخصوص رو حتما با دقت انجام بدین.اگه تو این مرکز رفتین،بدونین اگه شما رو بردن به اولین خیابون دست راست اونجا اولین فرمان گردش به چپه و من دقیقا به خاطر همین موضوع بار اول رد شدم.امروز و در روز دوم تونستم پاس کنم و فعلا این مرحله هم از سر ما باز شد.
ضمنا شما میتونین برین و آخر هفته ها در محل امتحان تمرین کنین و دوری هم توی محله ای که گفتم بزنین.جایی غیر از دو یا 3 خیابون مجاور مرکز خواهید رفت.
هر چند گفتن این جمله ها تکراریه.اما خوندش در آینده واسه کسی که شاید بخواد این مرکز بره بد نیست.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، mirman ، m.mina ، niloo-kh ، Lecturer ، ghazalak11
سلام من میخواهم بر
وم اکلاهما باتشکر دانلود ایین نامه انجا را میخواهم که زودتر مطالعه کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، feidom30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان