کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دروغ گفتن در امریکا
به نظر منم اصلاً مهم نيست كه ما فرهنگ 5000 ساله داريم ،‌ چون در حال حاضر ما نمي تونيم طبق اون فرهنگ رفتار كنيم .

ما ايراني هاي مدعي هستيم كه بزرگترين فرهنگ و سابقه تاريخي رو در دنيا داريم ولي فقط به اين موضوع افتخار مي كنيم و باهاش دوست داريم به ديگران فخر بفروشيم ولي تو عمل ميگيم ولش كن بابا فرهنگ 5000 ساله ميخوام چكار بذار كارم راه بيوفته . اين موضوع شامل دورغگويي ، دزدي ، زيرآب زني ، آدم فروشي و ... خيلي مسايل ديگه ميشه كه آدم شرمش ميشه بگه ولي در عوض اروپا و آمريكا خجالت آور ترين دورشون قرون وسطاست . در او دوره اروپا و آمريكا مثل الان ك.ش.و..ر خودمون بود .

در اون دوره فساد اينقدر زياد بوده كه ديگه آدم نمي دونه چي بگه . همه قوانين رو ك..ل..ي.س..ا تعيين ميكرده و بدليل اينكه م..ذ.ه.ب قاطي قوانين و مسايل ميشده سليقه اي ميشده . مثل الان ما . . . . ؟؟؟؟!!!!!

ببينيد م..ذ..ه.ب يك مساله شخصيه و نبايد بهش پوشش اجتماعي داد . من منظورم اين نيست كه جامعه دچار بي بند و باري بشه بلكه بايد همه چيز طبق قانون باشه تا كسي سوء استفاده نكنه . بله منم دوست ندارم به فرض تو جامعه اي كه آدماش ظرفيت ندارن (به طور مثال منظورم در مورد ح..ج.ا.ب هست) از بستگان خودم كسي بي ح..ج..ا.ب بره بيرون . اين اصلاً مربوط به غيرت خركي نميشه . فقط به خاطر عدم ظرفيت جامعه فكر ميكنم آدم خيلي آسيب پذير ميشه ولي وقتي م..ذ.ه.ب ديگه توي قوانين دخالتي نداشته باشه و فقط مربوط به حريم شخصي افراد باشه و قانون حكمفرما باشه و به اون قانون هم كاملاً عمل بشه براي كسي مشكلي پيش نمياد .

طبق تحقيقاتي كه من كردم در قانون اروپا و آمريكا شما آزاديد هركاري بكنيد فقط در صورتي كه براي كسي مزاحمتي ايجاد نكنيد و يا شاكي خصوصي نداشته باشيد ( بغير از قوانيني كه خود دولت منع كرده و يا اجبار كرده مثل ماليات ، قوانين رانندگي و ...) و به خاطر همين طرز فكرو قوانين هست كه اونا پيشرفت كردن و ما سال به سال داريم پسرفت ميكنيم .

دورغگويي هم شامل همين مسايل ميشه ، خيلي مسخره است كه همه ميدونن دروغ بده ، گناهه ، خلافه ولي يك جا گير ميافتن ميگن دوغ مصلحتي بگيم . جالب تر اينكه تو سيستم قضايي هم اين مساله باب شده و اساساً اون حس گناه نسبت به دروغ از بين رفته و كسي ديگه ترسي نسبت به دروغ گفتن نداره .

مثلاً ما تو جامعه از صبح تا شب مرتب قسم ميخوريم حتي به دروغ ولي در اروپا و آمريكا اين مساله خيلي مساله سختيه كه طرف براي هر كاري قسم بخوره . آقا بخدا اومدم نبودي ، آقا خدا شاهده زنگ زدي گوشيم همرام نبود ، بخدا خونه نبودم و ... خلاصه اين مشكلات بدجوري بين ما ريشه دوونده بايد يك فكر اساسي كرد . به نظر من آدم بايد از خودش شروع كنه و نگه بابا ولش كن كل جامعه اينطوري حالا با درست شدن من كه مشكلي حل نميشه ، اتفاقاً اگر هركسي از خودش شروع كنه و تك تك افراد اين ملكه ذهنشون بشه و خودشون رو اصلاح كنن اين تك تك افراد ميشه كل جامعه اونوقته كه جامعه درست ميشه ، اونوقته كه اين مساله در رده هاي بالاتر هم ميره و قوانين اصلاح ميشه .

من پيشنهاد ميكنم بيام از خودمون شروع كنيم ، بالاخره اعضاي اين سايت عضوي از جامعه هستن كه هر كدومشون با افراد زيادي ارتباط دارن و اين ميتونه يك شروع خوب باشه .

من خودم به گذشته تاريخمون خيلي افتخار ميكنم ولي اعتقاد ندارم كه اين گذشته درخشان باعث بشه كارهاي اشتباهمون رو نبينيم و فقط بگيم ما تاريخ 5000 ساله داريم ، در حالي كه فرهنگ الانمون داره بيچارمون ميكنه . بيايم اين نصيحت زرتشت رو آويزه گوشمون كنيم

پندار نيك ، گفتار نيك ، رفتار نيك

من چند وقت پيش يك مقاله ميخوندم كه توش نوشته بود د..ي.ن و م..ذ..ه.ب يك مساله شخصي و نبايد افراد جامعه رو بهش اجبار كرد . يعني دليلي نداره اگر پدر من مسلمون و نماز مي خونه منم مسلمون بشم و يا اگر الان فرائض ديني اسلام رو بجا نميارم ديگه جام توي جهنمه . اگر انسان همون 3 كاري رو كه زرتشت گفته انجام بده من قول ميدم كه جاي هممون توي بهشته . خدا كار نداره كه شما مثلاً حتماً نماز ميخونيد يا روزه ميگيريد يا مثلاً حجابتون رو خيلي سفت و سخت رعايت ميكنيد . براي خدا اين مهمه كه انسان اول از همه افكار مثبت و خوبي داشته باشه و افكار شيطاني رو از ذهنش دور كنه و در كنار اون در گفتار خودش هم رعايت ادب ، احترام و راستي رو داشته باشه و در پايان از اين افكار و گفتار كمك بگيره و رفتار خودش رو هم اصلاح كنه و كارهاي خوب بكنه .

به هر حال هر آدم بالغي فرق خوب و بد رو متوجه ميشه !!!!!!!!!!!!!!

من تضمين ميكنم اگر همه ما اين 3 اصل رو رعايت كنيم جاي هممون توي بهشته ولي خيلي بايد مراقب بود كه خدايي نكرده جايي اشتباه نكنيم چون اين 3 اصل به ظاهر راحت مياد ولي واقعاً توي عمل سخته . اما اگر بتونيم عمليش كنيم واقعاً ادم هم احساس رضايت ميكنه هم زندگي براش خيلي راحت تر ميشه (يجورايي بر ميگرده به همون قانون جاذبه خودمون . الان NAV!D و USA.LOVER ميان سراغم)

انسان فقط بايد مثبت باشه همين.

اگر متنم زياد شد و يا جاييش رو خوب ننوشتم ببخشيد Tongue
به امید دیدار در سرزمین موعود
پاسخ
دقيقا آقا امير باهاتون موافقم.بايد از خودمون شروع كنيم.من يه مثال ساده ميزنم.توي ايستگاههاي مترو مون حتما همه بارها ديدن كه متصدي هر دقيقه خودشو مي كشه و به مسافرين ميگه كه از روي خط قرمز عبور نكنن اما هيچ كس توجهي نداره و جالبه طي مصاحبه اي كه در اين باره يه بار پخش شد متاسفانه غريب به اتفاق همه مسافران گفتن خب اون آقا هم ايستاده،همه ايستادن،چرا فقط به من مي گين و..........اين يعني اگه حتي ما بدونيم اكثريت هم در حال اشتباه هستن برامون مهم نيست و بيشتر به اين فكريم كه از بقيه عقب نمونيم حالا در هر زمينه اي كه شده!!! انگار يه جوري مردم هميشه تابعيت از جمع رو در مقابل ارزشهاي ثابت شده برتر ميدونن!

كي باورش ميشه كه اجداد همه انسانهاي امروزي از افريقا باشن و اولين فرهنگ و تمدن مدون جهان در ايران شكل گرفته؟!!! ايران و افريقا متاسفانه چيزي از اين پيشينه رو حفظ نكردن و اين فرصتي شد براي ساير كشورها كه حتي خيلي از فرهنگ هاي ما رو به اسم خودشون تموم كنن و ما حتي دم نزنيم....مثلا يه مورد كوچيك از بين هزاران ،در مورد كلاهي كه همه فارغ التحصيلان كشورهاي دنيا سرشون مي كنن چند نفر ميدونستن كه اين كلاه از فرهنگ ايراني ربوده شده؟!!!
پاسخ
اِ ! !!! چه جالب! من که اصلا قضیه این کلاه رو نمیدونستم اصلا! واقعا جالبه!
لطفا میشه اگر مطلب بیشتری میدونین یه توضیحی در موردش بدید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، taherifar
Toungue 
با دروغ میشه بالا رفت اما بالا نمیشه موند
خانه دوست کجاست...
پاسخ
دوستان این خیلی خوبه که هر وقت صحبت از تمدن قدیم به میان می‌آد همه به پیروی از هم، تاریخ 5000 ساله رو نفی می کنند چون در واقع ارزش این تمدن از 2500 سال پیش شروع شد و به مدت حدود 500 سال ادامه داشت و حتا در این مدت بود که دین زرتشت به اعتبار و محبوبیت بالایی دست یافت. و تاریخ قبل از آن دارای ارزش زیادی نیست.

اما افتخار به همان تمدن هم با شرایط کنونی که هیچ بهره ای از آن سابقه نبرده ایم هیچگونه مزیتی برای ما نیست.

یادآوری آن فقط برای این است که اعتماد به نفس خود را در این زمان که دچار آشفتگی و پسرفت شده ایم به کلی از دست نداده و مطمئن باشیم، ما که زمانی بوده ایم باز هم خواهیم توانست.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، amirbakhshi ، rs232 ، otaku ، nnazi_2005 ، یه مهاجر ، mavarfan ، taherifar
(2009-12-06 ساعت 13:55)honareirani نوشته:  اِ ! !!! چه جالب! من که اصلا قضیه این کلاه رو نمیدونستم اصلا! واقعا جالبه!
لطفا میشه اگر مطلب بیشتری میدونین یه توضیحی در موردش بدید ؟

[عکس: attachment.php?aid=664]

یکبار که پسر پروفسور حسابی در تلویزیون صحبت می کردند توضیح دادند که لباس و خصوصا" کلاه مخصوصی که فارغ التحصیلان در برخی کشورها برتن می کنند برگرفته از لباس ابوعلی سینا (به احترام «آوی سنت») دانشمند بزرگ ایرانی است (ایشان در زمان مطالعه قسمت آویز پارچه ای که به دور سر می بستند (دستار) را به پشت سر می انداختند و در زمان پایان آن به جلو) و در لباس فارغ التحصیلان هم این موضوع رعایت می شود.
و گفته میشود این موضوع رو اغلب فارغ التحصیلان غیر ایرانی می دانند

http://www.iranoandp.com/index.php?optio...&Itemid=56

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
به نظر من دروغ دروغه و اثار و عواقب بدش در هر جایی از دنیا که باشیم بالاخره وبال گردنمون خواهد ماند
و فکر نکنم کسی از یک دروغگو که به دروغش پی برده باشه حمایت کنه
متاسفانه بعضی از ما ایرانیها خالی بندی رو که گاهی اوقات ممکنه جنبه شوخی داشته باشه رو نمیتونیم ترک کنیم
و خبر نداریم که این کار رو در اکثر کشورها به دروغگویی تشبیه میکنند
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، یه مهاجر ، masood_mj ، j@vad ، taherifar
(2009-12-06 ساعت 13:25)@Š!M نوشته:  در مورد كلاهي كه همه فارغ التحصيلان كشورهاي دنيا سرشون مي كنن چند نفر ميدونستن كه اين كلاه از فرهنگ ايراني ربوده شده؟!!!

شیما جان ضمن این که برای فرمایش شما احترام زیادی قایلم باید بگم که من هم این قضیه رو شنیدم و ای-میل‌هاش رو هم دیدم و با قاطعیت عرض می‌کنم که این قضیه درست نیست.

برای قضیه ارتباط کلاه فارغ‌التحصیلی با لباس ابن سینا هیچ سندی وجود نداره. بر عکس، شواهدی وجود دارن (مقاله Square academic cap از ویکی‌پدیای انگلیسی و منابع اون رو ببینید) که نشون می‌ده این نوع کلاه یا در فرهنگ کاتولیک ریشه داره یا در فرهنگ اسلامی. این که کدومش ریشه اصلیه، معلوم نیست. اما هیچ ارتباطی با شخص ابن سینا وجود نداره.

جالب‌تر این که نوع پوشش ابن سینا اختراع ایشون نبوده و قبل از ایشون توسط ایرانیان و غیر ایرانیان مسلمان استفاده می‌شده. حتی غربی‌ها هم قبل از ابن‌سینا دانشمندان دیگه‌ای از ایران و کشورهای اطراف می‌شناختن که پوشش اون‌ها هم همین بوده.

اگر هم که فرضیه «ریشه کاتولیک» برای این پوشش درست باشه که در اون صورت ممکنه حتی به قبل از اسلام و قبل از همه دانشمندان مسلمان برگرده.
پاسخ
(2010-02-07 ساعت 01:31)Hojjat نوشته:  
(2009-12-06 ساعت 13:25)@Š!M نوشته:  در مورد كلاهي كه همه فارغ التحصيلان كشورهاي دنيا سرشون مي كنن چند نفر ميدونستن كه اين كلاه از فرهنگ ايراني ربوده شده؟!!!

شیما جان ضمن این که برای فرمایش شما احترام زیادی قایلم باید بگم که من هم این قضیه رو شنیدم و ای-میل‌هاش رو هم دیدم و با قاطعیت عرض می‌کنم که این قضیه درست نیست.

برای قضیه ارتباط کلاه فارغ‌التحصیلی با لباس ابن سینا هیچ سندی وجود نداره. بر عکس، شواهدی وجود دارن (مقاله Square academic cap از ویکی‌پدیای انگلیسی و منابع اون رو ببینید) که نشون می‌ده این نوع کلاه یا در فرهنگ کاتولیک ریشه داره یا در فرهنگ اسلامی. این که کدومش ریشه اصلیه، معلوم نیست. اما هیچ ارتباطی با شخص ابن سینا وجود نداره.

جالب‌تر این که نوع پوشش ابن سینا اختراع ایشون نبوده و قبل از ایشون توسط ایرانیان و غیر ایرانیان مسلمان استفاده می‌شده. حتی غربی‌ها هم قبل از ابن‌سینا دانشمندان دیگه‌ای از ایران و کشورهای اطراف می‌شناختن که پوشش اون‌ها هم همین بوده.

اگر هم که فرضیه «ریشه کاتولیک» برای این پوشش درست باشه که در اون صورت ممکنه حتی به قبل از اسلام و قبل از همه دانشمندان مسلمان برگرده.

این پسر دکتر حسابی هم برای جلب توجه هر چرندی رو به خورد مردم میده. چند وقت پیش هم یک داستان مسخره از سفره هفت سین دکتر حسابی برای اینشتین و چند تا دانشمند دیگه و غش و ضعف کردن اینشتین از این همه ذکاوت ایرانیان تعریف کرده بود که مرتب ایمیل می شد. دکتر حسابی دانشمند بزرگی بودند که باعث افتخار ایرانیان هستند ولی چرا ما همیشه می خواهیم از آدما اسطوره بسازیم و رنگ ماورایی به همه چیز بدیم؟!
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، laili ، nnazi_2005 ، Hojjat ، Ali Sepehr ، mavarfan ، taherifar
(2010-02-07 ساعت 09:14)darya نوشته:  
(2010-02-07 ساعت 01:31)Hojjat نوشته:  

این پسر دکتر حسابی هم برای جلب توجه هر چرندی رو به خورد مردم میده. چند وقت پیش هم یک داستان مسخره از سفره هفت سین دکتر حسابی برای اینشتین و چند تا دانشمند دیگه و غش و ضعف کردن اینشتین از این همه ذکاوت ایرانیان تعریف کرده بود که مرتب ایمیل می شد. دکتر حسابی دانشمند بزرگی بودند که باعث افتخار ایرانیان هستند ولی چرا ما همیشه می خواهیم از آدما اسطوره بسازیم و رنگ ماورایی به همه چیز بدیم؟!

با درود خدمت همه دوستان عزیز
البته من در مورد لباس و کلاه فارغ التحصیلها و ارتباطشون با فرهنگ خودمون اطلاعی ندارم ولی نمونه های زیادی رو سراغ دارم که مستقیما از فرهنگ ما به مغرب زمین رفته است و صد البته که این موضوع نه جای مباهات بیش از حد دارد و نه فخر فروشی چرا که یک مسئله بسیار منطقی و عقلانیست که فرهنگها از هم متاثر میشوند و البته تاثیر فرهنگ و تمدن غنی تر بر فرهنگ و تمدن فقیرتر بیشتر است
و از آنجا که در قرون گذشته ایران زمین دارای فرهنگ و تمدنی ریشه دار و غنی بوده بسیار طبیعیست که هم اکنون شاهد موارد متعددی از این انتقال فرهنگ باشیم
چند مثال را برای نمونه با ذکر منبع باز گو میکنم
میز : یکی از این موارد ، فرهنگ صرف غذا در پشت میز بوده که طبق اسناد موجود در ایران باستان حتی مردم عادی هم پشت میز غذا میخوردند که البته مکانهایی در مابین راهها بود که جهت پذیرایی از مسافران بود به نام ( میز ) که صاحب آن را میزبان میگفتند ( کتاب سرزمین جاوید ترجمه ذبیح الله منصوری که اگر نیاز باشه صفحه اون رو هم میگم )
و برخی تاسیسات ساختمانی و شهری همانند سیستم جمع آوری فاضلاب شهری و یک مورد جالب استفاده از دسشوئی هایی که حالا به اسم فرنگی معروف است در دوران ایران باستان بوده
که البته همان زمان هم اگر مثلا یک مورد خوبی در فرهنگ دیگری مشاهده میشد به فرهنگ خودمان انتقال داده میشد و تعصب های بیجا مانع این عمر نبود
برعکس حالا که مثلا در مورد همین دستشویی ها با وجود اینکه ثابت شده بسیاری از بیماریهای موجود که بیشتر هم در دوران کهنسالی بروز میکند از دیسک کمر و درد زانو و ... ناشی از استفاده از دستشویی های سنتی هست ( که البته این مورد را شخصا از یک متخصص ارتوپدی جویا شدم و ایشان هم کاملا تصدیق نمودند و البته علت بروز چندین بیماری دیگر را هم همین مورد ابراز کردند )
اگر بحث کمی به بیراه رفت عذر خواهی میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، Hojjat ، babakped ، lexington ، یه مهاجر ، mavarfan ، taherifar
با اينكه به نظر من كلاه و رداي فارغ التحصيلي و همچنين كراوات اصالتا ايراني هستند اما مناقشه بر سر اين موضوع چه نفعي براي ما خواهد داشت ؟
در زمانهاي قديم مسئله كشور _ملت به اين صورت كه الآن وجود دارد نبوده و كشور ايران هم با اين چيزي كه اكنون ايران ميناميم تفاوتهاي زيادي داشته است
پس چه بهتر كه بجاي اين بحث به مبحث دروغ گفتن در آمريكا برگرديم
قبيح دانستن دروغ گويي (به اين شدت )در غرب سابقه زيادي ندارد و شواهد تاريخي نشان از رواج دروغگويي در تمام كشور هاي غربي (منجمله در آمريكا)تا همين اواخر دارد و بسيار نيكوست كه دنبال علل گرايش جامعه غربي به راستگويي و تنفر ايشان از دروغ بگرديم
من هرچه گشتم نتوانستم دليل مذهبي براي اين تحول بزرگ بيابم و از اينكه راستگويي آمريكائيان را به تعليمات كليسا نسبت دهم احساس رضايت نميكنم چون متوليان كليسا نيز سابقه خوبي در صداقت نداشته و ندارند
اما رابطه زيادي بين صداقت و دموكراسي ميبينم و گمان ميكنم هرچه از دوران اقتدار كليسا دور ميشويم و به عصر جديد نزديكتر انسان غربي صادق تر ميگردد
به گمان من يكي از دلايل عدم تمسك به دروغگويي احساس آزاد بودن و مختار بودن و امنيت اقتصادي و در نتيجه داشتن رواني سالم است كه متاسفانه اكثر جوامع مانند ما از آن بي بهره اند .

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، babakped ، kavoshgarnet ، looloo ، سارا کوچولو ، mavarfan ، saied-k ، el333 ، taherifar
سرزمينم گمشده است، در امواجي از اميال فروخفته.
مشتي افتخار به آنچه نمي دانم چيست!
لختي تأمل بايدم در اين وانفسا كه پنجره هاي رو به نور را با تخته پوشانده اند، و چشمانم در اين تاريكي، سخت به صرافت افتاده...
سرزمينم گمشده است در امواجي از تكرار مكررات ملال آور.
در كهولت فكر.
ايستاده ام به تماشا...
و مي بينم كه نمي بينند...
مي شنوم كه نمي شنوند...
آنها كه با سكوتشان ميخ مي كوبند بر تخته هاي روي پنجره.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، ChairMan ، looloo ، سارا کوچولو ، 20reza ، hvm ، Monica ، mavarfan ، taherifar
(2010-02-08 ساعت 04:06)hvm نوشته:  با اينكه به نظر من كلاه و رداي فارغ التحصيلي و همچنين كراوات اصالتا ايراني هستند اما مناقشه بر سر اين موضوع چه نفعي براي ما خواهد داشت؟

قبل از این که جواب اولم راجع به قضیه کلاه را بنویسم دقیقاً به همین فکر کردم؛ این که جواب دادن من چه نفعی خواهد داشت. اما نفع آن در پس حرف‌هایم پنهان بود: این عادت فوروارد کردن ای-میل‌های جالبی که در مورد درستی آن‌ها اطیمنان نداریم (و اصلاً در مورد درستی آن‌ها فکر نمی‌کنیم) بعدی از عادات مرتبط با دروغ‌گویی و شایعه‌پراکنی است. (همین‌جا بگویم که سوء تعبیر نشود: منظور من این نیست که شیما جان دروغ گفته یا شایعه پراکنده. منظور من یک رفتار در سطح کلی جامعه است). شاهدم آن که من از دوستان ایرانی‌ام بارها و بارها ای-میل‌های این چنینی گرفته‌ام:

۱) در شب بیست و چندم امسال سیاره مریخ در آسمان به بزرگی ماه دیده خواهد شد
۲) اگر گوشی شما زنگ خورد و به جای شماره عبارت XALAN را دیدید جواب ندهید چون گوشی شما خواهد سوخت
۳) ...

در تمام این موارد کاری که می‌کنم این است که ظرف دو سه دقیقه با سرچ گوگل دروغین بودن آن را معلوم می‌کنم و به اطلاع فرستنده می‌رسانم و او هم معمولاً شگفته زده می‌شود!

اما ... من از این همه دوست اروپایی و آمریکایی که دارم تا حالا یک ای-میل این چنینی دریافت نکرده‌ام! چرا؟ شاید به این خاطر که جزئی از «نتیکت» (Netiquette به معنای etiquette یا آداب رفتار در Net که همان اینترنت باشه) این است که شما خود را در قبال چیزی که فوروارد می‌کنید مسئول بدانید چون وقتی آن را فوروارد می‌کنید:

۱) به طور ضمنی دارید صحت آن را تایید می‌کنید
۲) دارید اطلاعات کسی که آن را برای شما فرستاده نیز برای دیگران فوروارد می‌کنید.

ما نه در فوراردهای اینترنتی، نه در پدیده مشابه در زندگی روزمره (نقل قول از دیگران) چنین احساس مسئولیتی نمی‌کنیم! همان مثال XALAN که زدم را بارها از روزنامه‌ها و صدا و سیما خوانده‌ام و شنیده‌ام که نشان می‌دهد حتی در صدا و سیما هم کسی زحمت یک سرچ دو دقیقه‌ای گوگل را به خود نمی‌دهد!
پاسخ
خب البته اینجا همش بحث از ایمیل ها بود اما من همه ادرسهای این چنینی رو مسدود میکنم تا ایمیلی دریافت نکنم و اصولا هم دنبال این دریافتها و ارسالها نیستم چون فرصت خوندن این حجم مطالب رو ندارم و همونقدر که خودم از این همه ارسال کلافه میشم حس میکنم برای دیگران هم ازاردهنده باشه بنابراین مگر مواردی که حتما خودم خونده باشم و جالب بوده باشه مطلبی ارسال نمیکنم.این از مبحث فوروارد و.......
هر مطلبی برام جالب باشه خودم از طریق سرچ کسب اطلاع میکنم .اطلاعات مربوط به لباس فارغ التحصیلی رو هم اتفاقا از همین گوگل عزیز و گوگولی گرفتم اما چه میشه کرد گوگل هم اونقدرها با پیشرفت علم باهوش نشده که منابع دروغ رو از حقیقی تشخیص بده!!! منم در طی جستجو به مواردی که حجت عزیز ذکر کردن برخورد نکردم بنابراین عذرخواهی میکنم بابت اطلاع رسانی اشتباه.ممنون میشم چند تا منبع در این رابطه قرار بدین.
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2009-12-05 ساعت 11:51)amirbakhshi نوشته:  مثلاً ما تو جامعه از صبح تا شب مرتب قسم ميخوريم حتي به دروغ ولي در اروپا و آمريكا اين مساله خيلي مساله سختيه كه طرف براي هر كاري قسم بخوره .
به مسئله جالبی اشاره کردین.قسم خوردن براحتی خوردن نقل و نباته تو ایران و اصلا مسئله جدی نیست.اما در اروپا و امریکا مردم غالبا برای اثبات حقانیت در دادگاه ها قسم میخورن و در قبالش مسئول هستن و در صورت دروغین بودن قسم مجازات میشن.جالبه خیلی از مسایل فضایی هم با اعتماد به همین قسم ها اینجا حل و فصل میشه چون جو اعتماد حاکمه
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، سارا کوچولو ، mavarfan ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان