کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
دوستان مثل اینکه کسی‌ اینجا جواب سوال من رو نمیدونه... به هر حال ممنونم از هم فکریتون... درضن امیدوارم ۱ اکتبر خبر‌های خوبی بشنویم!
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-19 ساعت 19:56)nader_wanton نوشته:  
(2012-08-19 ساعت 17:35)ابی22 نوشته:  
(2012-08-19 ساعت 15:42)nader_wanton نوشته:  
(2012-08-19 ساعت 00:35)nader_wanton نوشته:  سلام
من دیدم خیلی با معدل داغونی مثل من 12.5 کارشناسی تونستند برند آمریکا برای ارشد
و خوندم که مهمترین چیز فقط و فقط زبانه در درجه اول
میگن کاری به معدل ندارند زیاد؟درسته؟
من رشتم برق گرایش مخابراتم.با این معدل داغون به جز زبان که دارم تقویتش میکنم چه کار باید بکن که دانشگاه پذیرشم کنند؟
دانشگاههای ارزونش کدومه؟(توان مالی زیادی ندارم)
درسته الان شاید خیلیاتون بگید برو بابا دلم خوشه با این وضعیت فکرشم نکنم .اما من هدفم همینه بهشم میرسم فقط راهنمایتون نیاز دارم لطفا کمکم کنید

کسی نمیتونه جواب ما رو هم بده
دلش نسوخته به حال ماBig Grin

درود بر شما...
دانشگاه ها و کالج های آمریکا رتبه بندی دارند
به عنوان مثال با رتبه 12.5 فکر نکنم بشه رفت دانشگاه هاروارد .. اما میشه در دانشگاه های یا کالج هایی که رتبه پایین تری دارند پذیرش گرفت و ادامه تحصیل داد ...
برای پذیرش مدارک آخرین دوره تحصیلی و ترجمه شده آن و مدارک شخصی و مدرک زبان تافل و اسپانسر یا تمکن مالی قوی که نشون میده شما از پس هزینه های مالی و شهریه های دانشگاه بر می آیید .... بعد نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج مورد نظر ... و رفتن به سفارت و گرفتن وقت و کل کل کردن با آفیسر جهت گرفتن ویزای تحصیلی ...
هزینه دانشگاه ها از سالی 8 یا 10 هزار دلار شروع میشه الی 20 هزار یا شاید بالاتر( البته برای دانشگاه های گرون قیمت )
حالا چقدر ریال رو تبدیل به تومن کنیم .
( از شانس بد ما !!!!!!! )

مرسی عزیز از پاسختون
راستی باید مقاله من بدم بیرون اخه یسری از بچه ها شنیدم که میگن مقاله باید داشته باشی از اینجور حرفا نیازه؟(البته مشکل زیادی نیست تو این وقتی که دارم مینویسم و تحقیق میکنم)؟
اره دانشگاه هاروارد رتبه بالا داره میشه لینکی بدین که دانشگاه ها رو از نظر رتبه مقایسه کرده باشن؟
این اسپانسر یا تمکن مالی که گفتین دقیقا کارشون چیه به چه صورتی؟از کجا میتونم اطلاع ازش پیدا کنم؟
بازم مرسی

اگر دوستان جواب این سوالاته ما رو هم بدن لطف میکنند در حق ماCool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام در مورد تمكن مالي يا اسپانسر يا بايد خودتون هزينه حداقل يكسال اول خرج دانشگاهتون و مخارج زندگي رو تو حساب داشته باشيد يا كسي اسپانسر شما ميشه و يه حساب بانكي اعلام ميكنن كه در صورت نياز شما ايشون مخارج شما رو تقبل ميكنن سعي كردم تا جايي كه ميدونم بگم موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: nader_wanton ، Night-Jasmine ، Tomas
(2012-08-21 ساعت 16:25)nader_wanton نوشته:  من دیدم خیلی با معدل داغونی مثل من 12.5 کارشناسی تونستند برند آمریکا برای ارشد و خوندم که مهمترین چیز فقط و فقط زبانه در درجه اول. میگن کاری به معدل ندارند زیاد؟ درسته؟ با این معدل داغون به جز زبان که دارم تقویتش میکنم چه کار باید بکن که دانشگاه پذیرشم کنند؟
دانشگاههای ارزونش کدومه؟ (توان مالی زیادی ندارم)
راستی باید مقاله من بدم بیرون اخه یسری از بچه ها شنیدم که میگن مقاله باید داشته باشی از اینجور حرفا نیازه؟(البته مشکل زیادی نیست تو این وقتی که دارم مینویسم و تحقیق میکنم)؟
میشه لینکی بدین که دانشگاه ها رو از نظر رتبه مقایسه کرده باشن؟

کسانی که معدل بالایی ندارند، با نمرات خوب در امتحان های تافل و جی آر ای آن را جبران می کنند. قسمت ریاضی در امتحان جی آر ای ساده است، اما قسمت زبانش را باید یک سال وقت بگذارید تا نمره 400 از 800 بگیرید. بسیاری از لغات این امتحان را شاید تا پایان عمر هم در جایی نبینید! خلاصه اینکه زبان فقط تافل نیست، جی آر ای هم باید امتحان بدهید و اگر تافل زیر 80 و جی آر ای زیر 1050 آوردید، تقریباً پذیرش گرفتن را منتفی بدانید.

با بالا بردن نمرات این دو امتحان، شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی یا پوشش مالی کلیه هزینه های تحصیل (full fund) را بالا می برید. مقاله هم به همین داستان کمک می کند؛ یعنی با پیدا کردن استادی که پروژه ای تحقیقاتی مرتبط با مقاله شما دارد و اعلام علاقه آن استاد برای به کار گیری شما به عنوان دستیار تدریس یا تحقیق آزمایشگاهی در پروژه های تخقیقاتی خودش، قسمتی یا همه شهریه تحصیل زا به عهده می گیرد و حقوقی هم برای جبران هزینه زندگی شما در آمریکا که بین 1300 تا 1800 دلار در ماه متغیر است، به شما می دهد. البته مثل هر کارفرمای دیگری، این آزادی عمل را هم دارد که در هر زمانی عذر شما را بخواهد و کس دیگری را جایگزین کند.

به علت هزینه بالای شهریه و زندگی در آمریکا، در پذیرش گرفتن از دانشگاه های این کشور، صرف گرفتن پذیرش اصلاً اهمیتی ندارد و هنری محسوب نمی شود، بلکه گرفتن کمک هزینه است که رفتن به آمریکا برای تحصیل را توجیه می کند. مگر اینکه برای هر سال زندگی و تحصیل توانایی هزینه کردن مبلغی در حدود 70 میلیون تومان را داشته باشید.

برای یافتن دانشگاه های ارزان، باید به دنبال برخی دانشگاه های دولتی در ایالت های کالیفرنیا، آریزونا، تگزاس و جورجیا باشید. تاپیکی در مهاجرسرا درباره این موضوع نیز وجود دارد.

برای اطلاع از رتبه بندی دانشگاه های جهان، در هر قاره و در هر کشور به سایت زیر مراجعه کنید:
http://www.webometrics.info/

برای گواهی توانایی مالی، باید نشان دهید که معادل ریالی کلیه هزینه های تحصیل و زندگی برای یک سال اول را در یک حساب بانکی موجودی دارید یا کسی در آمریکا گواهی رسمی نماید که به این میزان حاضر است شما را تأمین کند و اگر شما یا او از پس پرداخت هزینه ای برنیامدید، به عنوان ضامن شما در برابر هزینه های دانشگاه، پذیرای عواقب مالی و حقوقی آن است.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
با سلام به همه دوستان میشه منو راجع به مورد زیر راهنمایی کنید:

برای کسی که ویزای سینگل F1 دارد چگونه می توان درخواست مجوز ورود و خروج گرفت؟ یعنی فرایند دریافت مجوز چگونه است و چقدر زمان می برد؟

با توجه به تغییرات و تسهیلاتی که برای دانشجویان ایرانی گذاشته اند لطفاً راهنمایی بفرمایید.

با سپاس
جا نماندم ، اما دلم پیش شما جا ماند! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-11-27 ساعت 11:06)Parslottery نوشته:  
(2009-11-27 ساعت 02:46)usa.lover نوشته:  شما با کار دانشجویی(21 ساعت در هفته) میتونید حداکثر هزینه زندگی را در بیاورید. ولی توجه کنید اونجا اینقدر درسها سنگین هستند، مخصوصا برای کسانی که انگلیسشان خوب نیست یا اینکه در دانشگاه خوبی هستند، اصلا وقت پیدا نمیکنید که کار کنید...البته بستگی به رشته شما هم داره!!!
مثلا رشته های هنری زیاد درسهایش سنگین نیست.
در ضمن بیشتر رشته ها در آمریکا در لیسانس 4 ساله هستند.
اگر چنین پولی دارید، بفرمایید تا من اطلاعات بعدی را بگذارم.
راستی برای هر اپلای گرفتنی باید حدود 100 تا 200 دلار هزینه اپلیکِیشن فرم را بدهید.

سلام محمد جان

حیف که چماقم رو اونور جا گذاشتم والا از پشت کامپیوتر مونیتورت رو می آوردم پایین.Big Grin
" مثلا رشته های هنری زیاد درسهایش سنگین نیست " ها؟؟؟؟؟
مگر من اینجا تورو نبینم....
مرده حسابی پوست کله ی ما رو کنده اند، امتحان ورودی زبانی که برای مثلا ادور تایزنیگ هستش رو بچه های اینترنشنال بیزینس هم نداده اند. تازه این اولشه، تمامه هفته وقت "رو به دیوار رفتن" رو هم نداری...
همش پرزنتیشن و ری سرچ اس ای و ..............
حالا اون اس ای معمولیه کوفت زهرماری هم بماند ...

که درسهاش سنگین نیست.

بخدا آدم بعضی اوقات توی همین کورس های جنرالش(همون کشکی خودمون )میمونه....، مثله هیستوری و ....، البته این آیتم آخر رو من خوب گرفتم، چون قلق استادم دستم اومدهBig Grin...

دعا میکنم اومدی اینجا اولین درسی که بهت بدند لیترچر باشه و حداقل چیزی که ازت بخوان سامری کتابهای قرن 5 باشه.Big Grin

دعا میکنم بیای اینجا که هفته ای نصف این درسهای سبک رو از رو دوش من برداریWink

که درسهای هنر سنگین نیست....

سلام . من میخوام بدونم آمریکا هنور هم اپلای میکنه ایرانی هارو ؟ اپلای آنلاین؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
دوستان سلام
من حدود 19 سالمه و دیپلم تجربی دارم
تصمیم گرفتم برای اقامت و تحصیل به آمریکا برم
دانشگاه مورد نظر من (UCI) دانشگاه عمومی محسوب میشه ولی با توجه به وضع اقتصادی آمریکا باید پول هم داده بشه ولی هزینه اش نسبت به دانشگاه های خصوصی کمتره
میخواستم ویزای دانشجوی بگیرم برای آمریکا، ولی هزینه اش خیلی زیاد میشه چون دانشجوی خارجی محسوب میشم ولی برای دانشجویان مقیم اونجا شهریه دانشگاه کمتره
عمه و عمو من آمریکا (کالیفرنیا، ارواین) زندگی میکنن، مادربزرگم هم مقیم آمریکا بود ولی فوت کردن
راهی وجود داره تا از طریق عمو یا عمه ام اقامت بگیرم ؟ چه مدت طول میکشه تا بهم اقامت بدن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
کسی هست که کمک و راهنمایی ام کنه ؟
پاسخ
(2012-10-08 ساعت 00:11)Night-Jasmine نوشته:  کسی هست که کمک و راهنمایی ام کنه ؟

دوست عزیز، عمه و عموی شما نمی توانند مستقیما برای شما درخواست بدهند. باید اول برای پدرتان درخواست گرین کارت کنند که حدود 10-12 سال طول می کشه تا به ثمر برسه . بعدش با توجه به اونکه شما قاعدتا در آن زمان بالای 21 سال دارید، نمی توانید همراه پدرتان بروید. ایشان باید مجددا برای شما اقدام کنند که بر فرض مجرد بودنتان، 7-8 سال طول میکشه تا نوبت به شما برسه . تا اینجا حدود 20 سال دیگه!

اگر در آن زمان هم گرین کارت بگیرید و آمریکا تشریف بیارین، کمی بیش از یکسال باید در یک ایالت ساکن باشید تا بتوانید از مزایای شهریه in state بهره مند شوید.

پس اقدام از طریق خانواده با این شرایط کمکی نمی کند. تنها راههای باقیمانده شرکت در لاتاری است که شاید شانس با شما یاری کند و مثل خیلی از هموطنان دیگر بتوانید گرین کارت بگیرید ، و یا اقدام برای پذیرش عادی دانشگاه که مسلما هزینه کمی ندارد.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، Night-Jasmine ، pr.kia ، mml ، ابی22 ، Tomas ، elnaz_joon
سلام من کاردانی معماری و کارشناسی عمران دارم
به هر نحوی شده میخوام برم به امریکا
پولم ندارم ولی پشت کار دارم
علاقه زیادی به معماری دارم
هر راه حلی میشه که من به امریکا برسم راهنمایی کنید

کسی نیست جواب بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-02 ساعت 14:53)hesabdar نوشته:  سلام.خوبید.ببخشید.رشته من حسابداری هستش میخواستم ببینم این رشته تو آمریکا چطوریه.از لحاظ بازار کار.البته من لیسانس دارم میخوام واسه فوق برم.یه راهنمایی میخواستم.ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-06 ساعت 00:10)mortezafox نوشته:  سلام من کاردانی معماری و کارشناسی عمران دارم
به هر نحوی شده میخوام برم به آمریکا
پولم ندارم ولی پشت کار دارم
علاقه زیادی به معماری دارم
هر راه حلی میشه که من به آمریکا برسم راهنمایی کنید

کسی نیست جواب بده

فکر کنم : لاتاری- worker - ازدواج
since 2012
پاسخ
سلام
من کارشناس ارشد زبان دارم وتا اخر تابستون مقاله های ای اس ایم به 3 تا میرسن به نظرتون شانسی واسه بورسیه گرفتن از دانشگاههای آمریکا دارم؟؟ معدلم زیاد بالا نیستا
پاسخ
تشکر کنندگان:
من از دانشگاه گلدن گیت در کالیفرنیا پذیرش گرفتم ولی نمره تافل پایین تر از حداقل دارم..530 TongueBT..دانشگاه به من این فرصت را داده که در کنار تحصیلم زبان هم بخونم..احتمال ویزا گرفتن با این شرایط برای من امکان پذیر است؟در صورت رد شدن و اقدام مجدد در سال آینده، مشکی در سفارت برای من پیش می آید؟ یعنی امکان رد شدن مجدد حتی با داشتن نمره تافل مطلوب وجود دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی مطرح کرده باشم
آیا سیستم کاردانی در نظام آموزشی امریکا تعریف شده هست؟ یعنی منی که مدرک کاردانی دارم اگر بخواهم کارشناسی را در امریکا بخوانم بایستی 2 سال بخوانم یا اینکه 2 سال کاردانی را از من قبول نمیکنند و 4 سال زمان میبره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان