کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
puzzle جان اینجا رو نگاه کن
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من کارشناس ارشد مهندسی صنایع چوب و کاغذ هستم با معدل 17 و دو مقاله داخلی و ای اس ای
بدون مدرک تافل
از نظر جسمی هم دارای معلولیت می باشم
میخاستم ببینم میشه بورسیه بگیرم؟[/size]
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA
با سلام و تبریک سال نو
من تو لاتاری 2013 قبول شدم و مصاحبه آنکارا دارم می خواستم بدونم برای خواهرم که ترم آخر کارشناسیه و مهندسی نرم افزار می خونه زبانش هم خوبه و می تونه نمره خوبی در تافل بگیره از الان تا زمانی که پذیرش و ویزای تحصیلی بگیره چقدر طول می کشه و ایا میشه که یه جوری با هم بریم ؟ قبول شدن من و داشتن گرین کارت (انشاءالله) برای خواهرم امتیاز حساب می شه یا نه ؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-03-25 ساعت 17:31)bita92 نوشته:  با سلام و تبریک سال نو
من تو لاتاری 2013 قبول شدم و مصاحبه آنکارا دارم می خواستم بدونم برای خواهرم که ترم آخر کارشناسیه و مهندسی نرم افزار می خونه زبانش هم خوبه و می تونه نمره خوبی در تافل بگیره از الان تا زمانی که پذیرش و ویزای تحصیلی بگیره چقدر طول می کشه و ایا میشه که یه جوری با هم بریم ؟ قبول شدن من و داشتن گرین کارت (انشاءالله) برای خواهرم امتیاز حساب می شه یا نه ؟ مرسی
اینکه می شه با هم برید به زمان ویزای شما و ویزای احتمالی ایشون مربوط می شه
اما فکر کنم قبول شدن شما نکته منفی باشه برای ایشون البته بازم مطمئن نیستم می گم بچه ها بیان بخونن جواب بدن
چون ویزای دانشجویی به افرادی می دن می گن طرف باید ثابت کنه که نمی مونه و برمی گرده وقتی خواهرش که شما باشی گرین کارت داره ممکنه خواهر شما بعد از چهار سال ...هوس موندن پیدا کنه
در هر صورت باید دنبال دلیل یا دلایلی باشه که به افیسر ثابت بشه که حتما برمی گرده ایران بعد از پایان تحصیلش
درضمن زمان و پروسه پذیرش الان تقریبا برای مهر سال دیگه هم تموم شده و تا یکی دو ماه دیگه واسه ترم زمستان هم که تازه کمتر دانشجو می گیرن زمانش تموم می شه اگر همه چیز اماده باشه واقعا و بتونه دو ماهه پذیرش بگیره که خیلی بعیده ، بازم دیر تر از شما میاد مگر اینکه پذیرش گرفته باشن و دنبال ویزا باشن الان

(2013-02-15 ساعت 19:52)agha majid نوشته:  سلام من کارشناس ارشد مهندسی صنایع چوب و کاغذ هستم با معدل 17 و دو مقاله داخلی و ای اس ای
بدون مدرک تافل
از نظر جسمی هم دارای معلولیت می باشم
میخاستم ببینم میشه بورسیه بگیرم؟[/size]
به معلولیت جسمی شما کاری ندارن در ویزای دانشجویی ، مگر اینکه گرایش یا رشته خاصی باشه
شما نیازمند تافل و جی ار ای برای پذیرش دکترا هستین
اگر نمره خوبی در هر دو بیارین شانس خوبی برای پذیرش دارین ، معدلتون هم خوبه
دکترا هم عموما طوری هست که اکثرا افرادی که پذیرش می گیرن فاند هم می گیرن ولی خوب تا همه چیز قطعی نشده به کی چیزی نگید
مصمم قدم بردارید حتی اگر پذیرش یا فاند هم نگیرید دراین راه خیلی سود می کنید گرچه شانس شما خیلی بالاست فقط الان بیشتر مشکل زبان دارید
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، bita92 ، ParsTrader ، gbtm
سلام دوستان عزیز
من 17 سالمه و سوم ریاضی هستم درسمم خوبه.تصمیم گرفتم که برای ادامه تحصیل برم امریکا.از نظر مالی هم هیچ مشکلی ندارم. ترجیحا می خوام توی دانشگاه درجه یک مثل MIT،استنفورد،کالیفرنیا و ... درسمو ادامه بدم.
می خواستم بدونم چطوری می تونم از این دانشگاها پذیرش بگیرم؟
امتحان تافل هم ندادم ولی اگه یه جورایی خیالم از بابت دانشگاه راحت باشه از بعد از عید فکرمو رو تافل متمرکز می کنم و میتونم نمره خوبی بگیرم
راستیییییی چرا بعضی ها نظرشون اینه که پذیرش لیسانس برای دانشگاهای تاپ امریکا غیر ممکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki
(2013-03-29 ساعت 16:54)DFTT نوشته:  سلام دوستان عزیز
من 17 سالمه و سوم ریاضی هستم درسمم خوبه.تصمیم گرفتم که برای ادامه تحصیل برم آمریکا.از نظر مالی هم هیچ مشکلی ندارم. ترجیحا می خوام توی دانشگاه درجه یک مثل MIT،استنفورد،کالیفرنیا و ... درسمو ادامه بدم.
امتحان تافل هم ندادم ولی اگه یه جورایی خیالم از بابت دانشگاه راحت باشه از بعد از عید فکرمو رو تافل متمرکز می کنم و میتونم نمره خوبی بگیرم
راستیییییی چرا بعضی ها نظرشون اینه که پذیرش لیسانس برای دانشگاهای تاپ آمریکا غیر ممکنه؟

درود بر شما ...
دانشگاه های معتبر مدارک مالی معتبر میخواد و حتی مدارک تحصیلی در سطح عالی ...
نمره زبان خوب و ....
هزینه های تحصیل در این دانشگاهها سالیانه از حدود ۱۷۰۰۰ هزار دلار به بالاست ..
و شاید خیلی بیشتر ...
به همین خاطر هست که بعضی ها میگن پذیرش سخته یا غیر ممکن ...
یکی از اقوام حدود ۱ ساله رفته آتالانتا . میتونم اطلاعات تازه ای ازش بگیرم و در اولین فرصت میزارم خدمتون .
موفق باشید ....
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، DFTT ، Saeedv13 ، gbtm
سلام دوستان من لیسانس هنر دارم و چند سال درزمینهانیمیشن سه بعدی کار میکنم.برای تحصیلات تکمیلی در همین زمینه میخوام مهاجرت کنم.اما چندتا سوال دارم:1.اطلاعتی در مورد کشور سوئد و نروژ و امریکا میخوام(یعنی نهوه پذیرش)
2.ایا بهتره اول درخواست کار کنم بعد تحصیل؟
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-04 ساعت 02:37)بینا2013 نوشته:  سلام دوستان من لیسانس هنر دارم و چند سال درزمینهانیمیشن سه بعدی کار میکنم.برای تحصیلات تکمیلی در همین زمینه میخوام مهاجرت کنم.اما چندتا سوال دارم:1.اطلاعتی در مورد کشور سوئد و نروژ و آمریکا میخوام(یعنی نهوه پذیرش)
2.ایا بهتره اول درخواست کار کنم بعد تحصیل؟
لطفا راهنمایی کنید
سلام
بحث کار و تحصیل و مهاجر متفاوت است.
شما اگر بخواهید به کشوری مهاجرت کنید ، باید تحقیق کنید روشهای پذیرش مهاجر چگونه است یکی از روشهای پذیرش مهاجر که عموما هم خیلی از کشورها دارند ، بحث نیروی متخصص مورد نیاز است. شما باید هر کشوری بگردی ببین ایا رشته و تخصص شما رو می خوان یا نه؟
در مرحله دوم جداول امتیاز بندی دارند ایا امتیاز مورد نظر رو دارید یا خیر؟
بحث زبان هم هست یک قسمتی هم بحث نمره زبان شما جهت مهاجر است و یک حداقل هایی لازم است و هر چه بیشتر بعضی موارد امتیاز شما بیشتر می شود.
بحث تحصیل خیلی متفاوت است، بعضی کشورها (مثل کشورهای اسکاندیناوی) شما وقتی تحصیل در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد می کنی کارمند دولت محصوب می شود ، در کل به ویزاهای که برای تحصیل داده می شود عموما اجازه کار بسیار محدود و دانشگاهی داده می شود پس برای مخارج یا باید خودتان از ایران پول کافی داشته باشید یا Fund بگیرید ، که باز هم اکثرا فقط به دانشجویان دکترا فاند تعلق می گیرد .خیلی مواقع هم شما بعد از تحصیل باید به کشورتان برگردید و ویزای شما تمدید نمی شود چون شما برای ویزای دانشجویی اقدام کرده ای د رابتدا نه ویزا اقامتی
پیشنهاد من به شما این است که فقط یک نقطه مشترک بین این دو مورد وجود دارد که خیلی هم زمان بر است ، قوی کردن زبان انگلیسی تا حد ممکن و در کنارش اول هدفتون مشخص کنید و برمبنای اون هدف دست به جستجو بزنید چون اقدام کردن برای هم مهاجرت و هم تحصیل اولا تقریبا چون پروسه های متفاوتی دارد همزمان غیر ممکن است و ثانیا ممکن است اگر مشخص بشود که مثلا شما برای ویزای دانشجویی و اقامت همزمان اقدام کرده این مشکل در دادن ویزا به شما صورت بگیرد، چون فرض ویزای دانشجویی این است که فرد به کشور مبدا برمی گردد اما ویزای اقامتی فرض این است که فرد می رود و در کشور مقصد تا اخر عمر زندگی خوشی را می گذراند

(2013-03-29 ساعت 16:54)DFTT نوشته:  سلام دوستان عزیز
من 17 سالمه و سوم ریاضی هستم درسمم خوبه.تصمیم گرفتم که برای ادامه تحصیل برم آمریکا.از نظر مالی هم هیچ مشکلی ندارم. ترجیحا می خوام توی دانشگاه درجه یک مثل MIT،استنفورد،کالیفرنیا و ... درسمو ادامه بدم.
راستیییییی چرا بعضی ها نظرشون اینه که پذیرش لیسانس برای دانشگاهای تاپ آمریکا غیر ممکنه؟
برای پذیرش شما باید کارهای رو از همین الان شروع کنی
و هیچ مورد قطعی وجود نداره ، پذیرش دانشگاه ها این طور نیست که شما رو یا هر کس دیگه ای رو قطعی بپذیرن ، شما اقدام می کنی می پذیرن می ری نمی پذیرن می مونی به همین راحتی یعنی پروسه پر ریسک هست
اما در کل برای اقدام اولیه
نیازمند تافل هستید با نمره عالی
نیازمند SATیا ACT هستید با نمره عالی
تمکن مالی خیلی خوب
توصیه نامه از معلمان تون
و چیزهایی از این دست براین اینکه بیشتر متوجه بشی
باید بری سایت هر کدوم از این دانشگاه ها ، بعد بری قسمت admission بعدش بری قسمت undergraduate بعد بری requirement ها یا نیازهای اولیه رو مطالعه کنی ، عموما مشترک هست ولی بازم دقیق واسه هر دانشگاهی که بخوایی اقدام کنی باید قبلش این قسمتش رو دقیق خونده باشی
لینک مرتبط با MIT واست می زارم
http://mitadmissions.org/apply/prepare/highschool
حتی بعضی دانشگاه ها یک دفعه می بینی دانشجوی بین المللی نمی گیرن
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، بینا2013 ، gbtm ، maral-map
ممنون از اینکه جوابم دادید.واقعیتش هدف من رفتن و اقامت هست اما مشکل مالی دارم یعنی این راهی هست که دیگه باید روی پای خودم بایستم.برای امریکا در خواست فرستادم (همون سایت فارسی زبان)بهم گفتند برای تحصیل فقط 10ساعت کار میدند.راهی که بشه هردوی اینها در کنار هم باشه نیست؟شروع کردم به رزمه تشکیل دادن و زبان شروع کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-05 ساعت 02:20)بینا2013 نوشته:  ممنون از اینکه جوابم دادید.واقعیتش هدف من رفتن و اقامت هست اما مشکل مالی دارم یعنی این راهی هست که دیگه باید روی پای خودم بایستم.برای آمریکا در خواست فرستادم (همون سایت فارسی زبان)بهم گفتند برای تحصیل فقط 10ساعت کار میدند.راهی که بشه هردوی اینها در کنار هم باشه نیست؟شروع کردم به رزمه تشکیل دادن و زبان شروع کردم.
اگر برای دکترا اقدام کنی و فاند بگیری
می تونی 5 سال درس بخونی و پولی هم که بهت می دن بیشتر از هزینه خودت هست پس مشکل مالی به وجود نمیاد. نیاز به اون10 ساعت کار هم نخواهد بود.
این مدت هم لاتاری ثبت نام کن شاید شانس آوردی قبول شدی خودش شیش سال می شه
بعد از تمام شدن تحصیل هم شانس این رو دارید که شیش ماه در خاک اون کشور بمونید اگر بتونید کار پیدا کنید در اون شیش ماه ویزای شما تبدیل به ویزای کاری می شه
در مورد اینکه امکان این رو دارید که برای استرالیا یا کانادا اقدام مهاجرتی کنید نمی دونم چون من نمی دونم واقعن چه شغل هایی می خوان و در عین حال چه شرایطی شما داری؟ چند سال سابقه کار داری و ...
فعلا روی همون دکترا تمرکز کنید و حتی از دکتری مهمتر فعلا روی زبان تمرکز کنید و در کنار سرچ کنید راه های مختلف رو
من و مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Lemony
سلام به دوستان عزیز
چند روزه که 1 ایده ی جالب به ذهن من رسیده و سوالاتی داشتم که امیدوارم کمکم کنید.Shy

من تازگیا به رشته ی فناوری اطلاعات (IT) علاقه پیدا کردم قصد دارم اینجا لیسانس بگیرم و (در بهترین حالت) فوق لیسانس داشگاه شریف قبول شم. (چون شنیدم اگه 1 دانشگاه خوب قبول شم گرفتن پذیرش راحت تره.)
بعد میخوام درخواست پذیرش بدم واسه درس خوندن تو یه دانشگاه فوق العاده خوب مثلا MIT یا harvard یا کلمبیا .همینجا اولین مشکل پیش میاد : اصلا نمیدونم این دانشگاه ها همچین رشته رو دارن یا نه؟ :ی اگه ممکنه اینو بهم بگین ; چون خودم کلی تو سایتاشونو گشتم و چیزی به جز گیج شدن بیشتر نصیبم نشد.
سوال بعدیم در مورد اینه که شهریه اون دانشگاه ها در چه حدودیه ؟ البته این موضوع زیاد مهم نیست چون دوره فوق لیسانس فقط 2 ساله و بعدش میخوام برگردم ایران (واسه سربازی اینا , اگه معاف نشم) ولی به هر حال دونستن این موضوع خیلی بهتر از ندونستنه.
توی فیلما دیدم که فعالیت های غیر درسی خارج از دانشگاهی هم به پذیرش کمک میکنه , سوال سوم من اینه که در وهله ی اول آیا همچین چیزی صحت داره؟ و این که به طور مثال چه فعالیت هایی ؟
چهارمین سوالم اینه که آیا مسافرت کردن به آمریکا به صورت توریستی قبل از فرستادن درخواست پذیرش در گرفتن ویزای دانشجوئی موثر هست؟
پنجمین و آخرین سوالی که دارم اینه که آیا میتونم همزمان با تحصیل به مشغول به یه کار نیمه وقت بشم؟
خیلی ممنون Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-05 ساعت 18:36)Tim Mehrdad نوشته:  سلام به دوستان عزیز
چند روزه که 1 ایده ی جالب به ذهن من رسیده و سوالاتی داشتم که امیدوارم کمکم کنید.Shy

من تازگیا به رشته ی فناوری اطلاعات (IT) علاقه پیدا کردم قصد دارم اینجا لیسانس بگیرم و (در بهترین حالت) فوق لیسانس داشگاه شریف قبول شم. (چون شنیدم اگه 1 دانشگاه خوب قبول شم گرفتن پذیرش راحت تره.)
بعد میخوام درخواست پذیرش بدم واسه درس خوندن تو یه دانشگاه فوق العاده خوب مثلا MIT یا harvard یا کلمبیا .همینجا اولین مشکل پیش میاد : اصلا نمیدونم این دانشگاه ها همچین رشته رو دارن یا نه؟ :ی اگه ممکنه اینو بهم بگین ; چون خودم کلی تو سایتاشونو گشتم و چیزی به جز گیج شدن بیشتر نصیبم نشد.
سوال بعدیم در مورد اینه که شهریه اون دانشگاه ها در چه حدودیه ؟ البته این موضوع زیاد مهم نیست چون دوره فوق لیسانس فقط 2 ساله و بعدش میخوام برگردم ایران (واسه سربازی اینا , اگه معاف نشم) ولی به هر حال دونستن این موضوع خیلی بهتر از ندونستنه.
توی فیلما دیدم که فعالیت های غیر درسی خارج از دانشگاهی هم به پذیرش کمک میکنه , سوال سوم من اینه که در وهله ی اول آیا همچین چیزی صحت داره؟ و این که به طور مثال چه فعالیت هایی ؟
چهارمین سوالم اینه که آیا مسافرت کردن به آمریکا به صورت توریستی قبل از فرستادن درخواست پذیرش در گرفتن ویزای دانشجوئی موثر هست؟
پنجمین و آخرین سوالی که دارم اینه که آیا میتونم همزمان با تحصیل به مشغول به یه کار نیمه وقت بشم؟
خیلی ممنون Shy

سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه شرایط خودتون رو ذکر نکردید من تا جایی که بشه یه جواب کلی میدم و اگه چیزی رو اشتباه گفتم دوستان با اطلاعات بیشتر اصلاح کنند .
ببینید روال کلی اینه که دانشگاه های بزرگ مثل MIT به این سادگی به کسی پذیرش نمیدن حتی به دانشجوهای تاپ شریف (تاپ که میگم یعنی معدل خیلی خوب با مقالات ISI و نمرات تافل و جی آر ای بالا و recomendation از استادهای معروف) چون همه دانشجوهای بسیار قوی از سراسر جهان به این دانشگاه ها درخواست میفرستن البته اگه خودتون رو در این سطح میبینید برای MIT اقدام کنید شهریه و رشته های ارائه شده توی سایت هر دانشگاه موجود هست و فقط کافیه یکم بگردید به طور کلی شهریه دانشگاههای آمریکا بالاست .
فعالیت غیر درسی مثل ورزش یا موسیقی حرفه ای در بعضی موارد نادر در گرفتن پذیرش تاثیر داره اما اونقدر نیست که به حساب بیاد ... از همه مهمتر معدل و نمره زبان و تعداد مقالات شما هست . در مورد تاثیر سفر توی گرفتن پذیرش فکر نمیکنم مهم باشه چون تاحالا یه همچین چیزی ندیدم !!! وقتی شما ویزای دانشجویی رو بگیرید طبق قوانین حق کار نیمه وقت به صورت محدود رو خواهید داشت . اما با تجربه تر ها توصیه میکنند که زیاد روی این در آمد حساب نکنید
ورود به آمریکا : به زودی
همیشه بهترین اتفاق میافتد پس هیچگاه نگران نباش
پاسخ
تشکر کنندگان: Tim Mehrdad ، Saeedv13 ، ParsTrader ، ابی22 ، gbtm
خیلی ممنون بابت توضیحاتی که دادید . با توجه به این شرایط که شما فرمودین ادامه ی تحصیل در MIT برای من غیرممکن به نظر میرسه. من شرایط خودمو با جزئیات عرض میکنم تا شاید شما و سایر دوستان بتونین منو به یک نتیجه گیری برسونین.
من دانش آموز مقطع پیش دانشگاهی هستم اما 1 مشکل سد راه من هست و اونم اینه که من در رشته ی علوم تجربی تحصیل میکنم (به این دلیل که در موقع انتخاب رشته کسی نیود که منو راهنمایی کنه) من در کنکور گروه تجربی شرکت میکنم و نمیتونم برای لیسانس IT در دانشگاه دولتی شرکت کنم و باید مقطع لیسانسو در دانشگاه آزاد بگذرونم ولی برای فوق لیسانس میتونم برم شریف .
با اینکه تحصیل در رشته ی پزشکی برای من میسره ولی علاقه ای به اون ندارم و عاشق کامپیوترم . در عکس زیر مقایسه ی 2 رشته ی IT و پزشکی رو که واسه خودم انجام دادم میتونین مشاهده کنین . در مجموع من IT رو بیشتر ترجیح میدم.

http://p30up.ir/up/u9oh2jddox46og5wospw.jpg
(ببخشید که دست خطم خوب نیست)
یک توضیح دیگه در مورد عکس , نظر پزشک منظورم دائیمه داره تخصص میخونه اون خیلی دلیل واسم آورد که پزشکی کار سختیه و زیاد مناسب من نیست.با یه پزشک عمومی غریبه هم صحبت کردم همینو میگفت.

من میخوام فقط فوق لیسانس و آمریکا بخونم . البته فکر کنم IT دکتری نداره . البته تو ایران نداره اونجا رو زیاد مطمئن نیستم .
حالا با این شرایط من گرفتن پذیرش در یک دانشگاه ممتاز غیرممکن میشه؟
دانشگاه های خوب دیگه چطور؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی ..من سوالی داشتم.رشته من حقوقه لیسانسم مال دانشگاه پیام نوره .میخواستم برای ارشد برم امریکا معدلم زیاد خوب نیست 15.92صدم تقریبا16.میخواستم ازیکی از دانشگاهای امریکا مثلا کانزاس پذیرش بگیرم پسردایم رفته تگزاس منم میخوام برم .لطفا اگه کسی چیزی میدونه راهنمایی کنه 3 ساله درسم تموم شده تو کلاس زبانم دارم اماده میشم برای ایلتس . لطفا کمک کنید اگرکسی در مورد رشته های انسانی چیزی بلده بگه مثلا رشته من.ممون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-22 ساعت 17:50)medyas نوشته:  سلام به همگی ..من سوالی داشتم.رشته من حقوقه لیسانسم مال دانشگاه پیام نوره .میخواستم برای ارشد برم آمریکا معدلم زیاد خوب نیست 15.92صدم تقریبا16.میخواستم ازیکی از دانشگاهای آمریکا مثلا کانزاس پذیرش بگیرم پسردایم رفته تگزاس منم میخوام برم .لطفا اگه کسی چیزی میدونه راهنمایی کنه 3 ساله درسم تموم شده تو کلاس زبانم دارم اماده میشم برای ایلتس . لطفا کمک کنید اگرکسی در مورد رشته های انسانی چیزی بلده بگه مثلا رشته من.ممون

درود بر شما..
باید از دانشگاه مورد نظرتون پذیرش بگیرید اینجا مدرک تافل داشته باشید .
از نطر مالی کاملا ساپورت بشید که در سفارت مشکلی براتون پیش نیاد .
اگر هزینه ها نسبت به پارسال تغیر نکرده باشه هزینه های دانشگاه سالیانه از ۱۱۰۰۰ هزار دلار شروع میشه تا حدود ۱۸ یا ۲۰ هزار دلار.
رشته های مهندسی و پزشکی هم که هزینه هاش از ۱۷ شروع میشه تا حدود ۲۵ هزار دلار در سال.
خلاصه اینکه باید مدرک زبانتون تافل یاشه.( آیلتس برای اروپا کانادا و استرالیاست ) هزینه های تحصیل هم به کنار و هزینه های زندگی که در سفارت حداقل برای ۲ سال اول ساپورت مالی داشته باشید یا از اینجا مدرک ببرید یا از آمریکا فردی باشه که هزینه های تحصیل و زندگی شما رو ساپورت کنه و باید مدارکش رو بفرسته برای شما و ببرید سفارت که مورد تایید هم باشه....
موفق باشید.
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ساقر ، gbtm

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان