کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
(2012-07-27 ساعت 18:08)sohi نوشته:  
(2012-07-27 ساعت 03:39)sajjadpirozi نوشته:  سلام من 17 سالمه و مدرک دیپلم رشته تجربی دارم و میخوام برای تحصیل به آمریکا برم منو راهنمایی کنین لطفا این ایمیل من هستش piroze.sajjad@yahoo.com

سلام.
خب اول شما بگید از چه راهی میخواهید به آمریکا برید و شرایط خودتون رو بگید تا ببینیم میشه راهنمایی کرد یا نه!
گرین کارت دارید؟
شرایط گرفتن ویزا دارید؟
و ......

از خدمت معاف هستم گرین کارت ندارم ....داییم تو آمریکا هستش میتونه برام دعوت نامه بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-27 ساعت 18:30)sajjadpirozi نوشته:  
(2012-07-27 ساعت 18:08)sohi نوشته:  
(2012-07-27 ساعت 03:39)sajjadpirozi نوشته:  سلام من 17 سالمه و مدرک دیپلم رشته تجربی دارم و میخوام برای تحصیل به آمریکا برم منو راهنمایی کنین لطفا این ایمیل من هستش piroze.sajjad@yahoo.com

سلام.
خب اول شما بگید از چه راهی میخواهید به آمریکا برید و شرایط خودتون رو بگید تا ببینیم میشه راهنمایی کرد یا نه!
گرین کارت دارید؟
شرایط گرفتن ویزا دارید؟
و ......

از خدمت معاف هستم گرین کارت ندارم ....داییم تو آمریکا هستش میتونه برام دعوت نامه بده

درود بر شما ...
باید پذیرش بگیرید از کالج.
مدارک دبیرستان و دیپلمتون رو ترجمه می کنید با مدرک زبان تافل ، میفرستید کالج یا دانشگاه مورد نظر و پذیرش میگیرید و ادامه کارها در سفارت ... البته دایی شما ممکنه بتونه اسپانسر مالی شما بشه .
بدرود...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، كاميلا
(2012-07-27 ساعت 01:18)mml نوشته:  
(2012-07-26 ساعت 23:01)Ho30 نوشته:  داداش ممنون بابت جواب ، رشته ای که میخوام برم زیر مجموعه ی اینفورمیشن توری هست و تا جایی که اطلاع دارم ایران نداره در نتیجه رشته ی لیسانس رو بالاجبار رشته ای مثل نرم افزار در نظر گرفتم.

در مورد تغییر رشته توی مقطع لیسانس چه احتمالاتی رو در نظر میگیرید؟ احتمال اینکه امتیاز منفی برای رفتن باشه یا مثبت یا بی تاثیر؟

در مورد کار توی محیط دانشگاه منظورتون رو دقیقا متوجه نشدم چون چند حالت رو شامل میشه:
1- کار نیمه وقت توی امکانات خدماتی دانشکاه مثل کافه یا رستوران.
2- کار تحقیقاتی برای دانشگاه که احتمالا از طرف دانشگاه حقوق داده بشه.
3- مورد سوم که میشه کار مثل پرسنل دانشگاه که به طور قطع همچین موردی رو باید محال در نظر گرفت.

و این ممنوعیّت کار خارج از دانشگاه شامل کار های نیمه وقت هم میشه یا نه رو به طور دقیق متوجه نشدم.

مورد بعد اینکه زود استخدام بشم ، اگر اجازه ی کار با ویزای دانشجویی رو ندارم چطور استخدام بشم؟ بعد از اتمام مدّت ویزا باید استخدام بشم یا قبلش؟

تا الان نمرات معدلم کل مقطع ابتدایی 20 - راهنمایی نوبت های اوّل و دوّم بالای 19.60 - دبیرستان نوبت اوّل سال اول بالای 18.50 ( اگر اشتباه نکنم 18.64) - نوبت دوّم سال اوّل بالای 17.60 (اگر اشتباه نکنم 17.80 و خورده ای) - نوبت اول سال دوّم 17.54 - نوبت دوم سال دوّم 16.19

با توصیفات بالا چند درصد امکان دریافت پذیرش از یک دانشگاه توی آمریکا وجود داره و این دانشگاه توی چه بازه ای از رنکینگ دانشگاه های جهان جا میگیره؟

دوستانی که اطلاعات دارن اگر پست قبلی من رو دیدن بهش جواب بدن از نظراتشون بهرمند بشم و همچنین این پست رو

1. تا جایی که من شنیدم، اجازه خروج افراد مشمول به قصد تحصیل در مقطع لیسانس داده نمی شه. اما اگه معاف هستید، میشه امکان تحصیل در مقطع لیسانس، با هزینه شخصی، رو بررسی کرد.

2. تأثیر عدم تأیید لیسانس خارجی بر روی زندگی آینده شما اینه که در هر زمانی برای زندگی دانشجویی شما مشکلی پیش بیاد و قصد برگشت به ایران و ادامه تحصیل یا زندگی در ایران رو داشته باشید، با سیستم تأیید مدارک فعلی به مشکل خواهید خورد. امکان تأیید مدرک لیسانس، در صورت داشتن فوق لیسانس یا بالاتر رو از وزارت علوم بپرسید.

3. بسیاری از ویزاهای دانشجویی برای بچه های ایرانی در آمریکا به صورت single صادر میشه و متأسفانه اجازه خروج از آمریکا و شرکت در سمیناری مثلاً در کانادا رو هم نخواهید داشت، و باید حتی امکان سر زدن به ایران به خاطر دلتنگی یا مشکلات خانوادگی رو فراموش کنید. اگه قصد شما ادامه تا مقطع دکتراست، این زمان حدود 10 سال خواهد بود. برای 10 سال باید امکان شرکت در کلیه مراسم های خانوادگی از شادی و خدای ناکرده عزا رو منتفی بدونید. تنها امکانی که دارید اینه که چند باری فقط پدر و مادرتون رو با ارسال دعوت نامه مورد تأیید دانشگاه، برای مدت کوتاهی به آمریکا بیارید و دیداری تازه کنید.

4. در زمانی که در مقطع لیسانس هستید، همه هزینه های تحصیل و زندگی رو خودتون باید بدید؛ مگر اینکه به علت نمرات بسیار درخشان و درخشیدن در فعالیت های فوق برنامه یا ورزشی، مقداری scholarship دریافت کنید که در بهترین شرایط 50% هزینه های شما رو پوشش می ده. اگر هم فامیل و دوست بسیار نزدیکی در آمریکا دارید که حاضر باشد ضامن شما در بانک یا مؤسسه مالی ای در آمریکا شود، می توانید از وام تحصیلی، البته با سود بالاتری نسبت به سود وام های فدرال، استفاده کنید تا پس از فارغ التحصیلی پس بدید.

5. اگر پس از پایان لیسانس علاقه داشتید که وارد مقطع دکترا بشید، در بسیاری از دانشگاه ها امکان دریافت پذیرش برای direct phd (دکترای پیوسته) وجود داره و الزاماً نیاز نیست که حتماً از فوق شروع کنید.

6. با توجه به معدل لیسانس، نمره تافل و نمره امتحان جی آر ای، در دوره های دکترا و در مواردی در دوره فوق لیسانس، امکان دریافت fund از دانشگاه وجود داره که شهریه و مقدار زیادی از هزینه زندگی شما رو پوشش می ده.

7. هر گونه کار خارج از دانشگاه ممنوعه و هرگونه کار در داخل دانشگاه مجاز. ولی تا جایی که من دستم اومده و خودم برای چند تا شغل دستیار اداری در دانشگاه اقدام کردم، چه مشاغل اداری و چه مشاغل غیراداری، متقاضی بسیار زیادی داره و خیلی رقابتیه و هر کسی هم که یکی اش رو بدست می آره، محاله تا آخرین روز فارغ التحصیلی اون کار رو ترک کنه و شانس خیلی کمی برای افراد جدید وجود داره.

8. در زمان اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی، باید به سفارت گواهی تمکن مالی ارائه کنید و به صورت سپرده بانکی نشون بدید که حداقل به میزان شهریه و هزینه زندگی سال اول، پول در حساب دارید.

9. در پذیرش در مقطع فوق و دکترا، به نمرات دو امتحان جی آر ای و تافل نیاز دارید. از همین حالا به فکر خواندن زبان باشید که حتی اگر تا آخر عمر هم در ایران بمانید، همین دانستن زبان انگلیسی، در هر زمینه ای برایتان امتیاز چشمگیری دارد.

10. راحت ترین روش در حال حاضر برای شما، برنده شدن در لاتاری گرین کارته. در اینصورت همه هزینه تحصیلتون رو از لیسانس تا دکترا می تونید وام فدرال بگیرید و هر جای این مملکت که بخواید، می تونید کار کنید و در رفت و آمد به ایران هم مشکل نخواهید داشت. مصرانه هر سال در قرعه کشی گرین کارت شرکت کنید.

11. در زمانی که هنوز ویزای دانشجویی F1 معتبر هست، کارفرما برای کسی که به صورت دانشجوی بین المللی وارد آمریکا شده، می تواند درخواست ویزای کار H1 بدهد که اونطور که من از چند تا از بچه های ایرانی شنیدم، مستلزم گرفتن وکیل و هزینه ای در حدود 5000 دلاره؛ که خیلی از دانشجوها در مصاحبه شغلی اعلام می کنن که این هزینه رو حاضرن خودشون بدن. بعد از تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار، سریعاً از پایان نامه اشون دفاع می کنن و می رن سر کار.

قانونی هم وجود داره که اگر برای آگهی استخدام خاصی در یک زمان مشخص هیچ فرد آمریکایی ای وجود نداشت، استخدام خارجی بلامانعه. البته در خیلی از شرکت ها یا بسیاری از آگهی های استخدام هم اعلام می کنند که این شغل تنها برای شهروندان آمریکایی یا افراد دارای گرین کارت هست؛ ولی من تا به حال نشنیدم که از بچه های ایرانی کسی کار پیدا نکنه و مجبور شه برگرده ایران.

12. به سایت applyabroad هم سر بزنید تا موضوع ادامه تحصیل در خارج از ایران رو تخصصی تر پیگیری کنید.

lممنون بابت جواب ، خیلی خوب و نسبتا کامل بود

حالا میخواستم بدونم شرایط دانشگاه رفتن برای برندگان لاتاری چطوره؟ و اینکه اگر یک نفر از طریق لاتاری بره آمریکا امکانش هست کسایی رو که هیچ نسبت خانوادگی ندارند مثلا یک دوست رو با خودش ببره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
(2012-07-28 ساعت 23:22)Ho30 نوشته:  1. حالا میخواستم بدونم شرایط دانشگاه رفتن برای برندگان لاتاری چطوره؟

2. و اینکه اگر یک نفر از طریق لاتاری بره آمریکا امکانش هست کسایی رو که هیچ نسبت خانوادگی ندارند مثلا یک دوست رو با خودش ببره؟

برای سؤالاتی که پرسیدید، تاپیک های جداگانه ای وجود داره که با مطالعه اونها، جواب های کاملی برای سؤالاتتون پیدا می کنید.

1. برای اطلاع و پرسش در مورد شرایط دانشگاه رفتن برای برندگان لاتاری به تاپیک های زیر مراجعه کنید:

http://mohajersara.com/forum-62.html

2. برای سؤالات مربوط به لاتاری هم می تونید جوابتون رو در تاپیک زیر پیدا کنید:

http://mohajersara.com/thread-5177.html

تنها همسر و فرزندان زیر 21 سال برنده که اسمشون رو در فرم ثبت نام اولیه قید کرده، اجازه مهاجرت همراه با فرد برنده لاتاری رو دارند. مواردی بوده که فرد بعد از ثبت نام، ازدواج کرده و در فرم های پس از برنده شدن و در مصاحبه، با سند و مدرک اثبات کرده که اون ازدواج، ازدواجی واقعی بوده و یک ازدواج نمایشی برای دریافت گرین کارت نیست و تونسته برای همسرش هم ویزای مهاجرتی بگیره. عجالتاً تنها راه اینه که برنده با دوستش در صورت امکان، یک ازدواج واقعی انجام بده و به اینکه ویزا می گیره یا نمی گیره فکر نکنه، و همینطور وقتی پاشون به آمریکا رسید از هم جدا نشن.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، كاميلا ، pr.kia ، Linspire
سلام من 25 سالمه و داروساز عمومی هستم.زبانم بد نیست.لطفا در مورد دانشگاه ها مناسب برای ادامه تحصیل سایتی بهم معرفی کنید.
شرایط بورسیه چطوریه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-07 ساعت 14:33)asal.tab نوشته:  سلام من 25 سالمه و داروساز عمومی هستم.زبانم بد نیست.لطفا در مورد دانشگاه ها مناسب برای ادامه تحصیل سایتی بهم معرفی کنید.
شرایط بورسیه چطوریه؟

صرف داشتن زبان خوب کافی نیست و باید امتحان های تافل و جی آر ای رو بدید. اگر قصد ادامه در رشته های زیرمجموعه پزشکی و داروسازی رو داشته باشید، باید امتحانات تخصصی ورودی اون رشته ها رو بگذرونید.

باید رشته مورد علاقه اتون رو بگید تا بشه دانشگاه مناسبی معرفی کرد؛ ولی در کل همه دانشگاه های زیر رتبه 500 خوب هستند، و بسته به نمره امتحانات تخصصی و سابقه تحصیلی، شما را می پذیرند.

از نیت ادامه تحصیل تا اخذ پذیرش، یک پروسه یک ساله است و باید بدون دلسردی و با پشتکار، این مسیر رو ادامه بدید. برای آشنایی با پروسه بورس، نحوه آمادگی برای امتحان ها و دانشگاه های مناسب برای رشته مورد علاقه تون، به سایت applyabroad مراجعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، nora ، mirman
سلام به همه.
میخواستم بدونم متاهل ها هم میتونن از دانشگاههای امریکا قبول بشن و ادامه تحصیل بدن؟
و اگه قبول شدن همسرشون هم میتونن ویزا بگیرن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-10 ساعت 12:23)tarkan_tan نوشته:  سلام به همه.
میخواستم بدونم متاهل ها هم میتونن از دانشگاههای امریکا قبول بشن و ادامه تحصیل بدن؟
و اگه قبول شدن همسرشون هم میتونن ویزا بگیرن؟

بله، به دانشجوی خارجی پذیرش گرفته ویزای F1 و به همسر F2 داده میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستای عزیز Smile
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید...
من مهندسی معماری خوندم و فقط میخوام وارد امریکا بشم... خواهرم سیتی زن امریکاست.
1-به نظر شما از طریق توریستی اقدام کنم شانسم بیشتره یا تحصیلی(مستر) ؟
2- اگه واسه ویزای تحصیلی اقدام کنم و نخوام اسمی از خواهرم که سیتیزن هست ببرم راهی هست که اونا متوجه بشن؟!
3- گرفتن وکیل به دردم میخوره؟ چون یکی از وکلای لس آنجلس به من خیلی امیدواری داد که میتونه من رو از طریق تحصیلی برسونه به امریکا
4- ممکنه بعضی از وکلا با بعضی از سفارتخونه ها زد و بند داشته باشن برای گرفتن ویزا؟
5- ضمنا معدل و ریز نمرات کارشناسیم عالیه ولی تافل ندارم! با هر وکیلی صحبت کردم گفتن مشکلی نیست ما میتونیم پذیرش بگیریم مشروط بر اینکه کالج زبان رو توی همون دانشگاه بگذرونی. به نظر شما ممکنه همچین چیزی؟
6- ضمنا سن پدر و مادر من بالاست و پدرم هم بیماریه قلبی دارن(مدارکش موجوده) ، این میتونه تاثیر مثبت داشته باشه توی گرفتن ویزا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان خوبم... عزیزان من یه کمکی‌ می‌خواستم از شما... من می‌خوام سال تحصیلی ۲۰۱۳-۲۰۱۴ برم لوس انجلس برای خوندن کارگردانی.... تافل هم دارم... مشکله مالی‌ هم ندارم... فقط نمی‌دونم کدوم دانشگاه بهتره واسم.... کسی‌ از شما هست که اطلاع داشته باشه یا کسی‌ رو بشناسه که بتونه کمکم کنه؟!
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-11 ساعت 09:07)فی فی نوشته:  سلام دوستای عزیز Smile
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید...
من مهندسی معماری خوندم و فقط میخوام وارد امریکا بشم... خواهرم سیتی زن امریکاست.
1-به نظر شما از طریق توریستی اقدام کنم شانسم بیشتره یا تحصیلی(مستر) ؟
2- اگه واسه ویزای تحصیلی اقدام کنم و نخوام اسمی از خواهرم که سیتیزن هست ببرم راهی هست که اونا متوجه بشن؟!
3- گرفتن وکیل به دردم میخوره؟ چون یکی از وکلای لس آنجلس به من خیلی امیدواری داد که میتونه من رو از طریق تحصیلی برسونه به امریکا
4- ممکنه بعضی از وکلا با بعضی از سفارتخونه ها زد و بند داشته باشن برای گرفتن ویزا؟
5- ضمنا معدل و ریز نمرات کارشناسیم عالیه ولی تافل ندارم! با هر وکیلی صحبت کردم گفتن مشکلی نیست ما میتونیم پذیرش بگیریم مشروط بر اینکه کالج زبان رو توی همون دانشگاه بگذرونی. به نظر شما ممکنه همچین چیزی؟
6- ضمنا سن پدر و مادر من بالاست و پدرم هم بیماریه قلبی دارن(مدارکش موجوده) ، این میتونه تاثیر مثبت داشته باشه توی گرفتن ویزا؟

درود بر شما ...
دوست گرامی از طریق تحصیلی اقدام کنید . در مورد ویزای توریستی اطلاعی ندارم .
اگه خواهرتون سیتیزن آمریکاست ممکنه براتون مشکلی پیش بیاره ؟؟؟؟؟
ممکنه براتون امتیاز محسوب بشه !
وکلا حق خودشون رو دریافت می کنند و کارهای سفارتتون رو انجام میدن .
نمراتت که خوبه ولی اگه تافل داشته باشی خیلی بهتره که بخوای در آمریکا هزینه زبان بدی .
گرفتن وکیل هزینه ها رو بیشتر میکنه .!!
بیماری پدرتون فکر کنم ربطی به گرفتن پذیرش از دانشگاه نداشته باشه .
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
وب سايت های مفيد
EducationUSA
http://www.educationusa.state.gov
اگر می خواهيد در آمريکا تحصيل کنيد – به صورت آنلاين
http://www.educationusa.info/pages/stude...ations.php
EducationUSA کتابچه راهنمای مراکز رايزنی
http://www.educationusa.info/centers.php
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh ، maral-map
ابی جان خیلی ممنونم از توجهتون...
در مورد خواهرم مشکل اینجاست که شاید برای ویزای توریستی اینکه خواهرم سیتیزن هست یک پواَن مثبت محسوب میشه ولی در مورد ویزای تحصیلی برعکسه! یعنی ممکنه شک کنند که من میخوام پیش خواهرم بمونم و دیگه برنگردم پس بهتره که چیزی راجع بهش نگم ولی میترسم راهی باشه که متوجه بشن...

در مورد بیماری پدرم واسه پذیرش نمیگم منظورم واسه گرفتن ویزاست که اینطوری میشه بهشون ثابت کنم وابستگی عاطفی دارم و بعد از تحصیل برمیگردم...

هزینه کالج اونجا برام مهم نیست فقط میخوام ببینم میشه همونجا بگذرونم دوره زبان رو؟ چون اینجا دیگه وقتشو ندارم با اینکه زبانم تقریبا خوبه ولی فکر کنم حداقل 1 سال باید وقت بذارم تا تافل بگیرم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان مهاجرسرا. من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد پرستاری هستم که مرخصی گرفتم و به امریکا امدم و در حال حاضر گرین کارت دارم اگر بخواهم برای ادامه درسم که 3ترم دیگر مانده به ایران برگردم باید هر 6ماه یکبار امریکا بیام یا راهی وجود داره که برم درسم را تمام کنم و بعد برگردم امریکا. لطفا منو داهنمایی کنید چون 1ماه بیشتر فرصت ندارم و اگه نرم اخراج میشم پیشاپیش ممنون از دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-13 ساعت 10:30)laleh 2011 نوشته:  سلام بر دوستان مهاجرسرا. من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد پرستاری هستم که مرخصی گرفتم و به امریکا امدم و در حال حاضر گرین کارت دارم اگر بخواهم برای ادامه درسم که 3ترم دیگر مانده به ایران برگردم باید هر 6ماه یکبار امریکا بیام یا راهی وجود داره که برم درسم را تمام کنم و بعد برگردم امریکا. لطفا منو داهنمایی کنید چون 1ماه بیشتر فرصت ندارم و اگه نرم اخراج میشم پیشاپیش ممنون از دوستان

لاله جون شما چون هنوز سیتیزن نیستید نمیتونید بیشتر از 6 ماه خارج از امریکا باشید وگرنه گرین کاردتون باطل میشه.
وقتی سیتیزن شیپتون رو گرفتید اونوقت میتونید به طور نامحدود خارج از امریکا بمونید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان