کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
سلام دوستان
کسی در مورد رشته دندانپزشکی اطلاعاتی داره؟؟
کسی میتونه منو راهنمایی بکنه که باید چه کاری بکنم برای ورود به رشته دندانپزشکی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ، من سال 82 فارغ التحصیل شدم و الان میخوام بدونم میشه برای ادامه تحصیل و بورسیه برای آمریکا اقدام کنم ؟ لیسانسم رو تو رشته شیمی گرفتم ولی میخوام تو بیزینس ادامه تحصیل بدم . مدرکم رو هم از دانشگاه دولتی / تهران گرفتم. گرفتن مدرک زبان هم برام سخت نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.میخواستم بدونم بهترین رشته مهنذسی برای بورس شدن در امریکا چیه!واینکه چه روشهایی برای بورس شدن وجود داره!(مثل دادن مقاله و...)
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee
سلام دوستان
من 17 سالمه
دانش آموز ریاضی فیزیکم، سال سومم تموم شد، الان دوتا امتحان دیگه مونده، بعید هم میدونم معدلم زیاد بالا بشه. در عوض تجربه ی 2تا مسابقات روبوکاپ دارم، یک بار به عنوان برنامه نویس، یک بار هم طراح مکانیک ربات. میخواستم ببینم این سرتیفیکیشن های رباتیک تا چه حد واسه اپلی کردنم توی رشته ی گیم دیزاین کمک میکنه، منظورم اینه که تا چه حد جای خالی معدلم رو پر میکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیر لازم نیست. فقط باید واکسن هاتون رو زده باشین.

(2013-05-17 ساعت 23:34)amir_atu نوشته:  براي گرفتن ويزاي F1 معاينات پزشکي لازم است يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
من امسال کنکور دارم خیلی میخوام بدونم که اگه بخوام پذیرش بگیرم برای امریکا یا اوروپا رشتهای پزشکی راحت تره یا رشتهای علوم پایه؟
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee
سلام من فارق تحصیل رشته معماری دانشگاه ازاد هستم. میخوام برای ادامه تحصیل به مریلند در واشنگتون دی سی برم...از پیش ممنون میشم اگر من و راهنمایی کنید.من چه دانشگاهی برم؟!کالج برم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، ojee
من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم میگیرم ترم 7 هستم و میخوام مولتی مدیا بخونم به نظر شما از لیسانس دوباره شروع کنم یا برم مستر بگیرم ؟
مولتی مدیا جزو هنر محسوب میشه یا مهندسی ؟
من گرین کارت امریکا دارم.
اگه بخوام دوباره لیسانس بگیرم باید جی ار ای بدم با اس ای تی؟
به نظر شما بهترین کار چیه با توجه به اینکه رشتم یعنی کامپیوتر رو دوست ندارم و به گرافیک علاقه دارم!
من فکر کنم 10 ترمه تموم کنم به نظر شما کلا ولش کنم دوباره بخونم بهتر نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه
من ١٧ سالمه و پسر هستم
من سوم دبيرستان رو تموم كردم و قراره برم لوس انجلس
از اول خيلي خوب ميخوندم يعني تا سوم دبيرستان معدل پايين 19.5نداشتم
ولي امسال به خيال رفتن اصلا نخوندم و خدا ميدونه چند مياد احتمالا 16
رشته رياضي هستم
رياي و فيزيك و هندسه و و شيمي وجبر فوق العاده قوي هست
نميدونم امسال چه كنم
من تويه لوس انجلس بايد برم كالج يا دبيرستان
ادم رو تحويل ميگيرن يا اهميتي ميدن يا نه دو كالج يا دبيرستان
چه رشته زود كار پيدا ميشه و با درس هايي كه بالا نوشتم قوي هستم متناسب هست
هزينه دانشگاه و يا كالج چقدر هست براي اون رشته اي كه ميگين
و در منطقه duarte زندگي خواهيم كرد احتمالا مشكلات اين منطقه رو بگين حتما
شرايط مالي اين جا متوسط به بالا ولي خودتون ميدونيد با اين دلار چه ميشه كرد حدودا بشه 70هزاري جور كرد
خونه تويه كدوم محله باشه امنيت بهتره
براي صرفه جويي چه كنم تو هزينه هاي شخصيم
ميتونم كار پيدا كنم يا نه در چه مكان هايي بهتره كه خودم خرجم رو در بيارم
هر چي صلاحه بگيد خواهش ميكنم كوتاهي نكني در كمك كردن
انگيليم هم در حد كل دبيرستان هست دارم ميخونم ولي تموم نميشه كه در اين مورد هم كمك كنيد چه منبعي بخونم

چرا كسي نميخواد كمك كنهخه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-29 ساعت 00:44)Saxson نوشته:  سلام به همه
من ١٧ سالمه و پسر هستم
رشته رياضي هستم
نميدونم امسال چه كنم
شرايط مالي اين جا متوسط به بالا ولي خودتون ميدونيد با اين دلار چه ميشه كرد حدودا بشه 70هزاري جور كرد
انگيليم هم در حد كل دبيرستان هست دارم ميخونم ولي تموم نميشه كه در اين مورد هم كمك كنيد چه منبعي بخونم

چی فکر کردی امریکاست مثل اینکه هم تحویلت میگرن هم باید بری high school به هر حال حال کن و ترقی کن

(2013-06-29 ساعت 00:44)Saxson نوشته:  سلام به همه
من ١٧ سالمه و پسر هستم
رشته رياضي هستم
نميدونم امسال چه كنم

چی فکر کردی امریکاست مثل اینکه هم تحویلت میگرن هم باید بری high school به هر حال حال کن و ترقی کن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان
من لیسانس برق از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 16.5وفوق لیسانسم رو دارم از شریف میگیرم نمره تافلم 105 هست فکرارایه یک مقاله هم هستم
به نظر شما با این شرایط میتونم یک بورس خوب بگیرم و بتونم full fund بشم؟
تازه 1200ساعت کلاس فنی حرفه ای و12 ترم هم کلاس زبان رفتم (از یک جای معتبر)معدل فوق لیسانسم هم فکر کنم 17.5 بشه
لطفا هرکی در این مورد تجربه داره کمکم کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من در مالزی هستم و همسرم اینجا ویزای کار دارد. اگر موفق شوم برای امریکا پذیرش و فاند برای دکتری بگیرم چند سوال دارم:
1-آیا در گرفتن ویزا شانسی دارم. چون از ایران خارج شده ام نمیدانم چه دلیلی برای بازگشت بیاورم.
2- آیا به همسر من هم ویزا می دهند و از همان بدو ورود اجازه کاز خواهد داشت؟ (از نظر قانونی)
3-بعد از اتمام تحصیل در صورت یافتن کار امکان اقامت به لحاظ قانونی وجود دارد؟
لطفا من رو راهنمایی کنید چون اگر بعد از سختی های پذیرش نتوانم ویزا بگیرم بهتر است از حالا روی پذیرش در کشور دیگری اقدام کنم. اما تمایل خودم روی آمریکا است تا سایر کشورها چون فکر می کنم شانس پذیرش و فاند بالاتری دارم.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-30 ساعت 13:36)zyx نوشته:  سلام دوستان
من در مالزی هستم و همسرم اینجا ویزای کار دارد. اگر موفق شوم برای آمریکا پذیرش و فاند برای دکتری بگیرم چند سوال دارم:
1-آیا در گرفتن ویزا شانسی دارم. چون از ایران خارج شده ام نمیدانم چه دلیلی برای بازگشت بیاورم.
2- آیا به همسر من هم ویزا می دهند و از همان بدو ورود اجازه کاز خواهد داشت؟ (از نظر قانونی)
3-بعد از اتمام تحصیل در صورت یافتن کار امکان اقامت به لحاظ قانونی وجود دارد؟
لطفا من رو راهنمایی کنید چون اگر بعد از سختی های پذیرش نتوانم ویزا بگیرم بهتر است از حالا روی پذیرش در کشور دیگری اقدام کنم. اما تمایل خودم روی آمریکا است تا سایر کشورها چون فکر می کنم شانس پذیرش و فاند بالاتری دارم.ممنون

سلام امکان فاند در امریکا به مراتب بیشتر از نظام های آموزشی دیگر است. خروج شما از ایران برا ادامه تحصیل در کشور دیگر مانع نیست حتی می توان به آن نگاه مثبتی داشت در کل اگر شما مدارک وابستگی خود به ایران را به آن ها ثابت کنید شانس ویزای دانشجویی بالاست. در مورد امکان اقامت قانونی در آمریکا بعد از ادامه تحصیل کمی طولانی است. درصورت یافتن شغل ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تبدیل می کنید و در صورت رضایت کارفرما ایشان برای شما تقاضای گرین کارت می نماید. امکان ویزای اف 2 برای همسرتان هم مطمئنا وجود دارد در صورتی که مشکلی از بابیت ترک کار ایشان در مالزی نباشد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-31 ساعت 02:38)zari85 نوشته:  ...خروج شما از ایران برا ادامه تحصیل در کشور دیگر مانع نیست حتی می توان به آن نگاه مثبتی داشت در کل اگر شما مدارک وابستگی خود به ایران را به آن ها ثابت کنید شانس ویزای دانشجویی بالاست... امکان ویزای اف 2 برای همسرتان هم مطمئنا وجود دارد در صورتی که مشکلی از بابیت ترک کار ایشان در مالزی نباشد

سلام و ممنون از پاسختون. سوال من در مورد این مدارک وابستگی است. چه مدارکی دال بر بازگشت مورد قبول است. مثلا من از کارم در ایران قبل از گرفتن ویزا احتمالا استعفا می دهم. چون فکر می کنم خود کار که دولتی است برای ویزای f1 مشکل آفرین شود. بنابراین چه مدرک وابستگی می تونم بیارم؟
در مورد f2 شغل همسرم نشان می دهد زبان و مهارت بالایی دارد علیرغم توصیه دوستان فروم که می گویند f2 نباید نشان دهد توانایی زبان و مهارتی بالایی دارد. چه توجیهی برای رها کردن شغلش بیاورد؟
و اینکه کسی تجربه ویزا دانشجویی آمریکا از اینجا دارد. چطور برخورد می کنند؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان
من لیسانس برق از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 16.5وفوق لیسانسم رو دارم از شریف میگیرم نمره تافلم 105 هست فکرارایه یک مقاله هم هستم
به نظر شما با این شرایط میتونم یک بورس خوب بگیرم و بتونم full fund بشم؟
تازه 1200ساعت کلاس فنی حرفه ای و12 ترم هم کلاس زبان رفتم (از یک جای معتبر)معدل فوق لیسانسم هم فکر کنم 17.5 بشه
لطفا هرکی در این مورد تجربه داره کمکم کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان