کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سابقه کار
سلام
دوست من اگر هم اکنون نمره زبان لازم را در دست داشته باشید و تا زمان لاج اتفاقی نیفتد خیلی وگرنه باید منتظر شرایط باشید

منظورتون از زمان لاج چیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mhsenpc ، msar
(2011-07-19 ساعت 22:02)ahmadkh57 نوشته:  سلام
دوست من اگر هم اکنون نمره زبان لازم را در دست داشته باشید و تا زمان لاج اتفاقی نیفتد خیلی وگرنه باید منتظر شرایط باشید

منظورتون از زمان لاج چیست؟

لاج همان تهیه و ارسال کامل مدارک و در یک کلام تشکیل پرونده برای مهاجرت میباشد
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2009-12-30 ساعت 01:34)eshraqi نوشته:  سلام دوستان، من دارم مدرک خیاطی میگیرم ولی سابقه کار ندارم اما میتونم از مربیم بخوام واسم سابقه بنویسه. ولی نگران بحث بیمه ام ،اگه به نظرتون این راه جواب نمیده بگین که وقت روش نذارم.
درین مورد بیشتر توضیح می دین؟ فرض کنید یک بنده خدایی لاتری قبول شده و می خواهد از طریق سابقه ی کاری اقدام کند. این آقا بیش از 15 سال است که کار خیاطی کرده ولی مدرکی نداره که نشان دهنده ی سابقه ی کاریش باشه. حالا چه پیشنهادی برای این مورد دارین؟ چطور می شه مدرک و سابقه ی کار جور کرد؟ Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-07-20 ساعت 01:21)pamyrose نوشته:  
(2009-12-30 ساعت 01:34)eshraqi نوشته:  سلام دوستان، من دارم مدرک خیاطی میگیرم ولی سابقه کار ندارم اما میتونم از مربیم بخوام واسم سابقه بنویسه. ولی نگران بحث بیمه ام ،اگه به نظرتون این راه جواب نمیده بگین که وقت روش نذارم.
درین مورد بیشتر توضیح می دین؟ فرض کنید یک بنده خدایی لاتری قبول شده و می خواهد از طریق سابقه ی کاری اقدام کند. این آقا بیش از 15 سال است که کار خیاطی کرده ولی مدرکی نداره که نشان دهنده ی سابقه ی کاریش باشه. حالا چه پیشنهادی برای این مورد دارین؟ چطور می شه مدرک و سابقه ی کار جور کرد؟ Smile

این دوست عزیزمون اگه جواز کسب داشته باشه میتونه از اتحادیه مربوطه استعلام بگیره و ترجمه کنه . این میشه سند رسمی
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: pamyrose ، msar
با سلام خدمت دوستان گل

من مدرکم پیش دانشگاهی ریاضی هست. و سنم حدود 30 ساله

البته دانشجو بودم انصراف دادم و جذب بازار کار شدم.

از سن 18 سالگی وارد در بازار کار کردم . کارم در زمینه کامپیوتر بوده ولی سابقه بیمه ندارم .

تنها مدرکی که از کارهام دارم قراردادهایی هست که با جاهای مختلف بستم و به اسم خودم هست . با دانشگاههای زیادی قرارداد بستم برای برنامه نویسی سیستم هاشون و خیلی از قرادادهاش موجوده . پروژه های بزرگی هم بوده.

با شرکتهای مختلفی هم قرارداد بستم و اونها هم موجوده .

همسرم هم لیسانس کامپیوتر از یک دانشگاه معتبر در ایران داره و حدود 5 سال هم کارمند دانشگاهه .
بچه هم ندارم .

حالا می خوام بدونم با این شرایط با چه ویزایی برای مهاجرت اقدام کنم؟

می خوام برم اونجا ادامه تحصیل بدم و اقامت بگیرم . و کار شروع کنم.

من برای لیسانس و همسرم برای فوق .

اساتید چه راهکاری پیشنهاد می کنن؟

مدرک فنی یا هر چیز دیگه ای شبیه این ندارم و کلا به صورت تجربی کار کردم.

راستی یک سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که مثلا می تونم برای خودم ویزای تحصیل بگیرم و برای خانمم ویزای کار؟
در سرزمینی که سایه آدم های کوچک، بزرگ شد.
در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mhsenpc ، msar
(2011-10-07 ساعت 13:12)a_mehr نوشته:  با سلام خدمت دوستان گل

من مدرکم پیش دانشگاهی ریاضی هست. و سنم حدود 30 ساله

البته دانشجو بودم انصراف دادم و جذب بازار کار شدم.

از سن 18 سالگی وارد در بازار کار کردم . کارم در زمینه کامپیوتر بوده ولی سابقه بیمه ندارم .

تنها مدرکی که از کارهام دارم قراردادهایی هست که با جاهای مختلف بستم و به اسم خودم هست . با دانشگاههای زیادی قرارداد بستم برای برنامه نویسی سیستم هاشون و خیلی از قرادادهاش موجوده . پروژه های بزرگی هم بوده.

با شرکتهای مختلفی هم قرارداد بستم و اونها هم موجوده .

همسرم هم لیسانس کامپیوتر از یک دانشگاه معتبر در ایران داره و حدود 5 سال هم کارمند دانشگاهه .
بچه هم ندارم .

حالا می خوام بدونم با این شرایط با چه ویزایی برای مهاجرت اقدام کنم؟

می خوام برم اونجا ادامه تحصیل بدم و اقامت بگیرم . و کار شروع کنم.

من برای لیسانس و همسرم برای فوق .

اساتید چه راهکاری پیشنهاد می کنن؟

مدرک فنی یا هر چیز دیگه ای شبیه این ندارم و کلا به صورت تجربی کار کردم.

راستی یک سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که مثلا می تونم برای خودم ویزای تحصیل بگیرم و برای خانمم ویزای کار؟
سلام
ویزای کار برای کسی است که پیشنهاد کاری داشته باشد که از ایران پیشنهاد کاری گرفتن بسیار مشکل است و تقریبا غیر ممکن است
همسر شما می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند که نیاز به حداقل داشتن ایلتس 7 در هر 4 باند ( خواندن ونوشتن و ... ) می باشد .که در این حالت به شما هم اقامت داده می شود برای نیوزیلند هم می توانید اقدام کنید که در تاپیک ان به طور کامل توضیح داده شده است که البته انجا با ایلتس 6.5 هم می توانید اقدام کنید
برای دانشجویی می توانید اقدام کنید که البته هزینه مسکن و .. برای شما دونفر سالی بالای 30000 دلار می شود و ان هم نیاز به ایلتس 6.5 دارد
و هزینه دانشگاه هم برای هر نفر متوسط حدود 20000 دلار می شود.
به هر حال تا مدرک ایلتس نداشته باشید نمی تونید برای اقامت دائم و یا دانشجویی اقدام کنید
با ارزوی موفقیت برای شما

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، a_mehr ، saied-k ، storagemeter ، mhsenpc ، msar
ممنون از توجهتون

برای ایلتس مشکلی نداریم و دوتامون داریم می خونیم . چون کارمون با کامپیوتر هست با زبان مشکلی نداریم و تا حالا چند فقره کتاب هم ترجمه کردیم.

برای اقامت به صورت مستقیم میشه از همینجا اقدام کرد؟ لازم نیست چند سال تو استرالیا زندگی کنی تا بهت اقامت بدن؟

برای کار چی؟ من می تونم در کنار تحصیلم کار هم بکنم؟

با فرض اینکه اقامت بگیریم شرایط ادامه تحصیل و کار به چه صورت هست؟

با این شرایط شانس پذیریش دانشجویی بیشتره یا گرفتن اقامت؟

ممنون از حوصله ای که به خرج می دید.
پاسخ
(2011-10-08 ساعت 14:14)a_mehr نوشته:  ممنون از توجهتون

برای ایلتس مشکلی نداریم و دوتامون داریم می خونیم . چون کارمون با کامپیوتر هست با زبان مشکلی نداریم و تا حالا چند فقره کتاب هم ترجمه کردیم.

برای اقامت به صورت مستقیم میشه از همینجا اقدام کرد؟ لازم نیست چند سال تو استرالیا زندگی کنی تا بهت اقامت بدن؟

برای کار چی؟ من می تونم در کنار تحصیلم کار هم بکنم؟

با فرض اینکه اقامت بگیریم شرایط ادامه تحصیل و کار به چه صورت هست؟

با این شرایط شانس پذیریش دانشجویی بیشتره یا گرفتن اقامت؟

ممنون از حوصله ای که به خرج می دید.
سلام
برای اقامت می تونید از همین ایران اقدام کنید و مشکلی نیست
اگر هزینه دانشجویی که گفتم براتون مشکلی نیست خوب خیلی بهتره با ویزای دانشجویی برید انجا و بعد از انجا اپلای کنید
اما اگر اول اقامت بگیرید بعد برای دانشجویی اقدام کنید شهریه دانشگاه حدود یک سوم میشه اما باید برای گرفتن اقامت حدود 2 سال صبر کنید ببینید کدوم برای شما راحتتره
http://migranthelp.com/phpbbfa/
در سایت فوق اطلاعات کاملی می تونید بدست بیاررید
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، farzad-it ، a_mehr ، saied-k ، msar
ممنون که اینقدر دقیق توضیح دادین.
پاسخ
ParsTrader عزيز !

شما هميشه به دوستاني كه مي خوان مهاجرت كنن رفتن به استراليا و نيوزلند را پيشنهاد مي كنيد چون از فكر كردن صرفا به لاتاري منطقي تر و شدني تره . در بحث ها هم اولويت رو داشتن نمره آيلتس خوب مي دانيد.

مي خواستم رهنمايي كنيد سريعترين و ارزانتيرن راه شركت در آيلتس و دريافت گواهي معتبر چگونه است ؟

آيا شركت در آزمون هاي آيران آيلتس كه فكر كنم مربوط به سازمان سنجش است معتبر است ؟

متشكرم !
پاسخ
(2011-10-09 ساعت 11:34)saied-k نوشته:  ParsTrader عزيز !

شما هميشه به دوستاني كه مي خوان مهاجرت كنن رفتن به استراليا و نيوزلند را پيشنهاد مي كنيد چون از فكر كردن صرفا به لاتاري منطقي تر و شدني تره . در بحث ها هم اولويت رو داشتن نمره آيلتس خوب مي دانيد.

مي خواستم رهنمايي كنيد سريعترين و ارزانتيرن راه شركت در آيلتس و دريافت گواهي معتبر چگونه است ؟

آيا شركت در آزمون هاي آيران آيلتس كه فكر كنم مربوط به سازمان سنجش است معتبر است ؟

متشكرم !

سلام
بله قطعا مهاجرت از طریق مهاجرت تخصص خیلی بهتر است تا امید واهی داشتن به لاتاری که احتمال برنده شدن ان زیر یک درصد است
در ایران توسط سازمان سنجش و ایلتس ایران و دانشگاه ازاد ازمون ایلتس برگزار می شود که همه انها معتبر است
برای اماده شدن در ایلتس هم شرکت کلاسهای اموزشی ان توصیه می شود که هم اکنون توسط موسسات بسیاری صورت می گیرد
که افرادی که در شهر تهران و شهرهای بزرگ هستند امکان انتخاب بیشتری برای انتخاب موسسه مناسب برای اموزش زبان ایلتس دارند

پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، saied-k ، mhsenpc ، msar
دوستان من 21 سال و دانشجوي رشته برق هستم. و سابقه كار هم ندارم. آيا ميتونم الان اقدام كنم ؟ بعد از مدتي برم سر كار تا سابقه كار جور بشه تا اون موقع ؟
پاسخ
سلام دوستان.من كارشناس طراحي ام و3.5 سابقه كارطراحي كاشي وسراميك دارم.رشته تحصيليم طراحي فرش هستش كه مختص ايرانه يعني بعيد ميدونم همچين رشته اي جاهاي ديگه وجود داشته باشه !!اما سوابق كاري و مدارك فني و حرفه ايم در بخش گرافيك ونقاشي و انيميشن و حتي مديريت آموزشگاههاي آزاد هنري هست .ميخواستم بدونم خود رشته دانشگاهي معتبر تر و قابل پذيرشتره يا سابقه شغليم؟ در ضمن متاهل هستم .به نظر شما من اصلا شانسي دارم؟واسه زبان هم مشكلي ندارم.ممنون ميشم:-)
پاسخ
با سلام و خسته نباشید
من از سال 84 فوق دیپلم فنی نرم افزار دارم و از همان سال مشغول به کار دز رشته خودم شدم. ولی بیمه نبودم و هیچ مدرکی مبنی بر شاغل بودن خود ندارم. در حال حاضر در حال به اتمام رسوندن خدمت سربازی هستم. از لحاظ زبان مشکلی ندارم و احتمالاً بتونم آیلتس 7 را بگیرم. اگه لطف کنید سوالات من را جواب بدین ممنون میشم.
1- سابقه کار نیاز به ارائه سابقه بیمه دارد؟ و برای من سابقه ای می توان جمع کرد؟
2- اگر بعد از لاج کردن شروع به کار کنم تا زمان جواب اسسمنت می توانم کار کنم و در آن موقع سابقه کار ارائه بدم؟
3- آبا بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در زمان خدمت سربازی جزو سابقه بیمه محسوب و در نتیجه جزو سابقه کار به حساب می آید؟
4- آیا مدرک من که عنوان شغلی آن در لیست مشاغل مورد نیاز با کد 261312 مطرح شده است امتیاز به آن تعلق می گیرد؟ (با توجه به فوق دیپلم بودن مدرکم)
5- با تمام این تفاسیر من از کدام روش بهتر است اقدام کنم و چقدر طول خواهد کشید؟
با تشکر
پاسخ
سلام
من مدرک مهندسی نفت دارم و بیش از دو سال هم سابقه ی کار مرتبط داشتم ولی از سال 89 به بعد دیگه کار مرتبط با نفت انجام ندادم.
می خواستم بدونم که آیا برای اقدام کردن برای نیوزیلند باید شاغل باشی یا نه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان