کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیگیری گرین کارت و سوشیال
در مورد صندوق پست باید عرض کنم .ما چون در یکی از مجتمعهای مسکونی خونه گرفته بودیم باید برای اینکه کلید صندوق را میگرفتیم به پستخانه محل میرفتیم و اونجا هم بعد از پر کردن فرم و پرداخت 50$ و همینطور ارائه کپی اجاره خانه کلید رو بهمون تحویل دادند و گفتند بعد از 48 ساعت میتونید بازش کنید .ما هم تا یکماه و اندی نمیدونستیم بعد که جویای کارتها سوشال شدیم که خیلی دیر شده بود بهمون گفتند اینکار را بکنیم چون ممکنه در خونه نیاد.
اما در مورد بلوکه شدن حساب .اون حساب ما بود که اتفاقا"توی دو تا بانک هم حساب داشتیم چون شماره سوشال خیلی دیر اومد هر دو تابانک حسابامون را بستند و شرط باز شدن حساب بردن شماره سوشال بود .خلاصه بدون پول با هزینه بالای زندگی اون چند روز واقعا"بد گذشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، meweadl ، Monica ، سارا کوچولو ، tamanna ، Lucky Luke ، noobnoobi ، Natasha9 ، Farshid22 ، t_arian_n
من به همین خاطر یه مقداری پول نقد همیشه برای خودم نگه می‌دارم که اگر یهو به همین مشکل برخوردیم بدبخت نشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، tamanna ، noobnoobi ، t_arian_n
(2009-12-06 ساعت 01:12)Hojjat نوشته:  من به همین خاطر یه مقداری پول نقد همیشه برای خودم نگه می‌دارم که اگر یهو به همین مشکل برخوردیم بدبخت نشیم.

میشه اسم بانکی رو که بدون سوشال قبول کرد بگید که ما هم حساب باز کنیم.
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، خانه ، noobnoobi ، t_arian_n
اول به ما هم نگفتند که اینکار را میکنند اگه شماره سوشال دیر بشه .گفتیم هنوز نداریم گفتند موردی نداره.ولی بعد از 20 روز حسابها بلوکه شد.
دوستان ما بدون سوشال در بانک آف امریکا حساب باز کردند براشون هم مشکلی پیش نیومد.
پاسخ
تشکر کنندگان: persia ، meweadl ، Monica ، tamanna ، خانه ، noobnoobi ، t_arian_n
من در Wachovia حساب باز کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: persia ، Monica ، سارا کوچولو ، tamanna ، خانه ، noobnoobi ، Natasha9 ، t_arian_n
سلام شماره گرین کارت همون شماره ایی هست که در پاسپورت
هنگام ورود می نویسند.
من در wellsfargo یک صندوق امانات هم گرفتم 45$ سالی هزینه داره
به همه توصیه می کنم یکی بگیرید.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: leili ، سارا کوچولو ، farzad24 ، sib 24 ، armido ، tamanna ، خانه ، noobnoobi ، t_arian_n
(2009-12-07 ساعت 01:22)اریو نوشته:  سلام شماره گرین کارت همون شماره ایی هست که در پاسپورت
هنگام ورود می نویسند.

سلام

برای ما که شماره ای در پاسپورت هنگام ورود ننوشتندSad کسانی که گرین کارتشون رو گرفتن لطف میکنن یه کمکی کنن و ببینند که شماره گرین کارتشون با کدوم شماره توی ویزا یا پاسشون یکی هست.

خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، t_arian_n
(2009-12-07 ساعت 06:33)persia نوشته:  
(2009-12-07 ساعت 01:22)اریو نوشته:  سلام شماره گرین کارت همون شماره ایی هست که در پاسپورت
هنگام ورود می نویسند.

سلام

برای ما که شماره ای در پاسپورت هنگام ورود ننوشتندSad کسانی که گرین کارتشون رو گرفتن لطف میکنن یه کمکی کنن و ببینند که شماره گرین کارتشون با کدوم شماره توی ویزا یا پاسشون یکی هست.

خیلی ممنون
persia jan
سلام
مگر در هنگام ورود به امریکا مهر ورود به پاسپورت شما نزدند؟
اگر زدند در داخل ان یک شماره است که همان شماره گرین کارت است.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، tamanna ، Lucky Luke ، noobnoobi ، Natasha9 ، t_arian_n
سلام
دوست عزیز برای ما که در ابوظبی مصاحبه داشتیم روی ویزا در قسمت بالا و سمت راست شماره ای تحت عنوان
registration numberاست که دقیقا در بدو ورود به امریکا افسر فرودگاه در کنار ویزامون این شماره (که دیگه اسمش بهA number از این به بعد تغییر میکنه) را وارد کرد که بعدا همین شماره روی گرین کارتتان به ادرستان در امریکا پست میشود
موفق باشی
پاسخ
(2009-12-07 ساعت 22:41)کامران توکلی نوشته:  سلام
دوست عزیز برای ما که در ابوظبی مصاحبه داشتیم روی ویزا در قسمت بالا و سمت راست شماره ای تحت عنوان
registration numberاست که دقیقا در بدو ورود به امریکا افسر فرودگاه در کنار ویزامون این شماره (که دیگه اسمش بهA number از این به بعد تغییر میکنه) را وارد کرد که بعدا همین شماره روی گرین کارتتان به ادرستان در امریکا پست میشود
موفق باشی

سلام

نه متاسفانه افسر فرودگاه در کنار ویزامون هیچ شماره ای نزده و فقط یه مهر زد روی ویزا که تاریخ ورودمون روش خورده و با خودکار نوشت DV1 . و همونطور که قبلا گفتم انگشت نگاری هم فقط از 4 انگشت دست چپم گرفتن!!؟؟ ولی از خانمم تمام انگشت ها شد!

این registration number رو که شما میگید روی ویزامون تایپ شده که زیر همون Case Number لاتاریمون هست و یه عدد 8 رقمیه. ولی شماره ی گرین کارت انگار 9 رقمی هست. من توی یه وبسایت خوندم که اگه یه 0 به اول registration number اضافه کنیم همون A number میشه. نمیدونم که این درسته یا نه؟ میتونین یه نگاه بندازین و ببینید که این صحت داره؟ چون ما باید تا 5 روز دیگه برگردیم وهنوز از سوشال و گرین کارت خبری نیست. فردا میخوام برم اداره سوشال بعد 3 هفته.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، tamanna ، noobnoobi ، t_arian_n ، jilibiliyaee
بله درسته. شماره گرین کارت عبارت است از A بعدش 0 و بعدش هشت رقم شماره شناسایی شما که همون Registration Number توی ویزای DV باشه.

توی این لینک به مطلب بالا اشاره شده، اگر چه خودش راجع به موضوع دیگه‌ای هستش.
پاسخ
ممنون بابت جوابتون. خیالم راحت شد. امیدوارم منو دوباره برای انگشت نگاری نخوان چون یادمه یکی از بچه های این سایت رو که برگشته بود دوباره برای انگشت نگاری خواسته بودند.
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، noobnoobi ، t_arian_n
برای استفاده دیگران:

شماره تلفن اداره مهاجرت (USCIS) برای تماس داخل آمریکا:
کد:
1-800-375-5283
شماره تلفن اداره تامین اجتماعی (Social Security) برای تماس داخل آمریکا:
کد:
1-800-772-1213
پاسخ
خبر جدید این که برای ما دو سری نامه خوش‌آمد رسید! با فاصله دو روز. دو روز بعد از نامه دوم هم گرین کارت اومد. سوشیال هم نیومد! امروز رفتیم اداره سوشیال و مسئولش گفت که اخیرن خیلی از کسایی که توی فرم ویزا علامت زده بودن سوشیال می‌خوان مراجعه می‌کنن و معلوم می‌شه که سفارت درخواست‌شون رو ثبت نکرده. قرار شد پس‌فردا شماره رو بگیریم و بعد از یک هفته هم کارت رو.
پاسخ
با سلام

هنوز از سوشال ما خبری نشدهSad الان دقیقا 10 هفته از ورودمون میگذره. 10 دسامبر رفتیم و فرمها رو پر کردیم چون خودشون گفتن تا 3 هفته بعد از ورودتون بیاین اگه تا اون موقع خبری نشد. یه رسید هم دادن با یه شماره رفرنس که توش نوشته ممکنه تا 4 هفته هم طول بکشه. الان 1 ماه از اون روز میگذره. دیروز به اداره ای که اقدام کردیم زنگ زدم ولی بعد از 1.5 ساعت تلاش هیچ کس جواب نداد. شماره خود سوشال که 0018007721213 هست رو هم با بدبختی و 30 دقیقه پشت خط بودن گرفتم و اون شماره رفرنس رو هم بهش دادم. ولی گفت که ما هنوز هیچ چیزی از Department of Homeland Security دریافت نکردیم و باید با اونها تماس بگیری. شماره رو بهم داد و بعدش فهمیدم که همون شماره USICS هست. اونهم به مکافات وصل شدیم و قصه رو براشون گفتم که بابا من گرین کارتم اومده ولی سوشال نیومده و اداره سوشال گفته که باید با شما تماس بگیرمSad. ولی گفتن که نه به ما مربوط نیست. حالا ما موندیم چیکار کنیم چون تا 4 ماه دیگه برنمیگردیم آمریکا. بعدش هم از بانک انگار نامه اومده که اگه سوشالتون رو نیارین حسابتون بلوکه میشهTongueBig GrinSadShy من که دیگه قات زدم Big Grin

ممنون میشم اگه کسی نظری در این مورد داره بده یا اگه همچین تجربه ای رو داشته.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: SamiraN ، Hamid55 ، tamanna ، noobnoobi ، Natasha9 ، t_arian_n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان