کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیگیری گرین کارت و سوشیال
سلام دوستان
اگه توی گرین کارت کسی تازیخ تولدش اشتباه نوشته شده باشه باید به چه مرجعی اطلاع بده ؟ روند پیگیری چطوریه ؟ ممنون می شم راهنمایی کنید
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، tamanna
(2011-01-07 ساعت 20:26)arshiya نوشته:  سلام دوستان
اگه توی گرین کارت کسی تازیخ تولدش اشتباه نوشته شده باشه باید به چه مرجعی اطلاع بده ؟ روند پیگیری چطوریه ؟ ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام
تا اونجا که من اطلاع دارم باید با اداره مهاجرت تماس بگیرید و یا به نزدیکترین اداره مهاجرت مراجعه کنید چون تاریخ تولد خیلی مهمه حتما پیگیری کنید .تو نامه ای که همراه گرین کارت ارسال شده دقیقا نوشته please check your card to verify that the information is correct
if you find an error on it ,please call the telephone number provided below.
شماره تلفنش هم اینه 5283-375-800-1
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: arshiya ، Ashkan78 ، Iman-gta ، tamanna ، MAHDI2012 ، mohsen66 ، Farshid22
با سلام به دوستان
من می خواهم به یکی از دانشگاههای کالیفرنیا برم که برای پرداخت هزینه اون با استفاده از شرایط In - State باید شماره SSN و GC بدم حال با این مشکل روبرو هستم که هنوز هیچکدام از اینها رو ندارم و در ضمن آدرس دقیقی هم ندارم چون اولش باید برم یک هتلی اونجا و زیادم نمی تونم تو هتل سرگردون بمونم حالا دوستان چه پیشنهادی دارند؟ لطفا کمکم کنید که گیج شدم.
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، tamanna ، MAHDI2012
سلام به همه دوستان
من ادرسی برای سوشیال سکیوریتی ندارم کسی هست بتونه به من کمک کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna
(2011-01-11 ساعت 14:05)mehrdadalemi نوشته:  با سلام به دوستان
من می خواهم به یکی از دانشگاههای کالیفرنیا برم که برای پرداخت هزینه اون با استفاده از شرایط In - State باید شماره SSN و GC بدم حال با این مشکل روبرو هستم که هنوز هیچکدام از اینها رو ندارم و در ضمن آدرس دقیقی هم ندارم چون اولش باید برم یک هتلی اونجا و زیادم نمی تونم تو هتل سرگردون بمونم حالا دوستان چه پیشنهادی دارند؟ لطفا کمکم کنید که گیج شدم.

شما InState بودنت از روزی که وارد خاک آمریکا میشی حساب میشه. روی گرین کارتتون هم تاریخ اون روز می خوره. شما باید یکسال در کالیفرنیا بوده باشی تا InState کالیفرنیا حساب بشی و بهتون قیمت اونو بدن. پس بهترین کار اینه که هرچه زودتر حساب بانکی باز کنید. تغییر آدرس حساب بانکی یا تلفن موبایل یا هرچیزی لطمه ای به Instate بودن شما نمیزنه. جای نگرانی نداره. هتل برید مشکلی نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، tamanna ، Ehsan1358 ، حاجی واشنگتن
سلام
ما 15 روز پیش اومدیم کالیفرنیا شهر سن خوزه....ssn هردومون رسیده ولی از ولکام و گرین خبری نیست Sad داریم هم برمیگردیم ایران اگه یه وقت مشکلی پیش بیاد که نرسه چه کار میشه کرد؟ باید دوباره برگردم u.s? تا آخرین روز اعتبار ویزا وقت دارم یا بیشتر؟
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، vroom ، MAHDI2012
سلام.

دوستان اطلاع دارید که کسی که ویزا توریستی داره میتونه درخواست SSN بده یا نه؟

تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-27 ساعت 14:39)S4m4N نوشته:  سلام.

دوستان اطلاع دارید که کسی که ویزا توریستی داره میتونه درخواست SSN بده یا نه؟

تشکر.

به نظر شما کسی که از خارج میاد تا در ایران توریستی کنه کارت ملی بهش میدن؟؟؟
خوب جواب مشخصه! خیر

"social security number"
"شماره امنیت اجتماعی"

فقط مخصوص افراد مقیمه نه توریست
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: S4m4N ، derakhtekhatereh ، sasa6557 ، ed2008
درسته, برای کسانی که ویزا کاری دارند چی ؟ قاعدتا باید بشه ولی باز میخام مطمئن بشم.

تشکر!
پاسخ
تشکر کنندگان:
حقیقتش این یک موضوع رو نمیدونم دوستان مطلع باید جواب بدن اما قاعدتاً باید اشته باشن چون برای کارهای معمولی و ... هم به سوشال نامبر احتیاج دارن
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: S4m4N
ویزای توریسیتی SSN نداره . چون SSN در حقیقت همون صندوق بازنشستگیمون میشه. و توریست اجاره کار هم نداره پس احتیاجی به بازنشستگی نداره !

ویزای کار اگه بگیرین SSN بهتون تعلق میگیره و اگه نداشته باشین TAX ID نمی تونین بگیرین و اگه TAX ID نداشته باشین حقوق نمیگیرین.

ضمنا برای این موضوع چند تا تاپیک وجود داشت و لازم نبود تاپیک جدید ایجاد کنین.مثل:

http://mohajersara.com/thread-1852.html?highlight=SSN

http://mohajersara.com/thread-1311.html?highlight=SSN
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، S4m4N ، حاجی واشنگتن
سلام.
می خواستم بدونم اگر کپی مدارکم رو داشته باشم( گرین کارت و پاسپورت و سوشیال) و اگه گم شده باشه... چقدر کاراش طور می کشه؟
راستش...این لینک رو بخونید

http://mohajersara.com/thread-5190-post-...#pid169348

اعتماد مثل كاغذه ؛ اگه مچاله شد ، هر چقدر هم صافش كنى ، محاله به حالت اولش برگرده !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-04 ساعت 04:24)tarannom 86 نوشته:  سلام.
می خواستم بدونم اگر کپی مدارکم رو داشته باشم( گرین کارت و پاسپورت و سوشیال) و اگه گم شده باشه... چقدر کاراش طور می کشه؟
راستش...این لینک رو بخونید

http://mohajersara.com/thread-5190-post-...#pid169348

خب کسی به این پست جواب نداد....
خدا رو صد هزار مرتبه امروز مدارک رو یه بنده خدایی پیدا کرده بود اومد داد Big Grin

اما اگر خدایی نکرده همچین اتقاقی براتون افتاد راحت می تونید گواهنامتون رو بگیرید چون همه چی ثبت شده.
بعد برید برای گرین کارت فرم I-90 رو پر کنید. تا وقتی گرین جایگزین شه یه نامه ای بهتون می دن که تقریباً حکم گرین رو داره.
اگر مسافرت فوری براتون پیش اومد به خارج از امریکا همون کپی مدارک رو می برید اداره ی مهاجرت و یه مهر می زنن توی پاسپورتتون که حکم گرین موقت رو داره براتون.
برای پاسپورت هم می رید دفتر حمایت از منافع جمهوری اسلامی ایران توی واشینگتن دی سی...بعد فرم I-720 که تو وبسایتش هست رو پر می کنید. گفتن 2-3 ماه طول می کشه که پاسپورت بیارد براتون. چون می فرستن ایران برای استعلام.
برای ssn هم بعد از اینکع کارهای گرین رو انجام دادید برید 1 ساعته کارتون رو راه می ندازن.

کارت بانکتون اگه گم شد حساب رو سریع ببندید و بگید یه کارت دیگه صادر کنن.

همینا Wink

اعتماد مثل كاغذه ؛ اگه مچاله شد ، هر چقدر هم صافش كنى ، محاله به حالت اولش برگرده !
پاسخ
با عرض سلام خدمت همه دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده . البته یه سئوال . می خواستم اینو بدونم که واسه سوشیال باید خودمون اقدام کنیم یا بصورت اتوماتیک در بدو ورود واسمون انجام میدن ؟
آخه ما الان سه روزه اومدیم سن هوزه . امروز رفتیم اداره سوشیال پاسپورتمون رو گرفت و نیگاه کرد . گفت بهمون برین و سه هفته دیگه بیاین . می خوام بدونم چیکار کنم . آخه در حدود 10 روز دیگه باید برگردیم ایران . این برام سوال شده . باید سه هفته اقامت داشته باشیم تا بشه شماره سوشیال گرفت یا اگه تا سه هفته دیگه نیومد باید رفت اداره سوشیال و پیگیری کرد ؟
ممنون دوستان
برنده لاتاری 2012
ورود به خاک آمریکا : 3 جولای 2012
هزینه بلیط : 6.800.000 تومان برای 2 نفر و یه بچه
ایرلاین : لوفتانزا
محل اقامت : سن هوزه
فرودگاه ورودی : سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: خانه ، Ehsan1358
(2012-07-06 ساعت 10:08)hamid_reza نوشته:  با عرض سلام خدمت همه دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده . البته یه سئوال . می خواستم اینو بدونم که واسه سوشیال باید خودمون اقدام کنیم یا بصورت اتوماتیک در بدو ورود واسمون انجام میدن ؟
آخه ما الان سه روزه اومدیم سن هوزه . امروز رفتیم اداره سوشیال پاسپورتمون رو گرفت و نیگاه کرد . گفت بهمون برین و سه هفته دیگه بیاین . می خوام بدونم چیکار کنم . آخه در حدود 10 روز دیگه باید برگردیم ایران . این برام سوال شده . باید سه هفته اقامت داشته باشیم تا بشه شماره سوشیال گرفت یا اگه تا سه هفته دیگه نیومد باید رفت اداره سوشیال و پیگیری کرد ؟
ممنون دوستان

دوست عزیز
ما هم سن حوزه بودیم . دقیقا همین جور ه که میگین . اداره سوشیال گفت که یا باید گرین کارت داشته باشین یا حدالقل سه هفته از ورودتون گذشته باشه تا بتونین اس اس ان بگیرین . و ما بعد از سه هفته اقدام کردیم وگرفتیم .
گرین کارت هم حدود 25 روزه امد. البته سایر دوستان در سایر شهرها از قبیل ال ا تونسته بودن بدون گرین وهمون روزهای اول اقدام واس اس ان بگیرن.
موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_reza ، storagemeter ، Ehsan1358

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان