کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2017-01-23 ساعت 22:40)maryam1983 نوشته:  
(2017-01-23 ساعت 19:51)Afra207 نوشته:  
(2017-01-23 ساعت 01:59)maryam1983 نوشته:  كار دولتي، مشاغلي كه ممكنه از جهت انتقال اطلاعات خاص يا تكنولوژي به خارج از آمريكا، براي اونها نگراني بوجود بياره.
فكر ميكنم شغل شما از اين دست باشه. البته شغل منم يه همچين مشكلي رو بوجود آورده، ضمنا" مشاغلي كه با مراكز خاصي از دولت در ارتباط هستن، تدريس رشته هاي خاصي در دانشگاه، و ... هم مشمول اين قضيه ميشن.
بيكاري، خانه داري، مشاغل آزاد، مشاغل مربوط به هنر و ... از اين جهت يه حسن به حساب ميان.
اون خانوم پزشكي كه واسه مديكال رفتم گفت هرچه بي نام و نشون تر باشي بهتره، موقع مصاحبه من اسم پالايشگاه و اينا نياوردم ، خيلي سربسته جواب دادم، نميدونم چرا اونقد بدشانسي اورديم از سال ٢٠١٣ درگير اين پروسه هستيم

منم از ٢٠١٤ درگيرم... كيس شما هم ازدواجه؟
نه نامزديه، عجب گرفتاري شديم زندگيمون بهرهم ريخته
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Alireza_D ، maryam1983 ، Nooshin1361 ، bhb32
دوستان عزیز هممون یه جورایی با این داستان درگیریم ولی سوال اصلی من طولانی ترین مدت زمان برای اومدن جواب اف بی ای چک هستش که همسر من از ۱ جولای منتظره
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Alireza_D ، Nooshin1361
وبسايت سفارت آنكارا بعد از دو هفته بروزرساني داشته اونهم مربوط به تاريخ ١٩ ژانويه است.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: Alireza_D ، واهيك آقاجاني ، Nooshin1361 ، mulan1979 ، tabangigs
(2017-01-23 ساعت 15:50)bhb32 نوشته:  
(2017-01-23 ساعت 00:06)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوستان، من تقريبا ١٥ روز هست كه به سفارت ايميل زدم و اونها هم جواب رو دادن براي پيگيري نتيجه اف بي آي چك (حدودا ٤ ماه از مصاحبه گذشته) متاسفانه اصلا آپديتي تو سيس نداشتم، دوستان ميگفتن آخه بعد ايميل سفارت حداكثر بعد از ١ هفته آپديت ميزنن تو سيس ! نظرتون چيه ؟

دوست عزيز من هم امروز به سفارت ايميل زدم و پيگير اين قضيه شدم كه به قول يكي از دوستان سريع با ارسال يك پاسخ كاملا ماشيني از خجالتم دراومدن
همين امروز هم تو سايت سيس به خاطر ايميل آپديت شدم
ولي خب همونطور كه بچه ها گفتن اصلا اين آپديت مهم نيست
اينم متن نامه از قبل آمادشون

Dear inquirer,

Thank you for your inquiry.  Your case is pending Administrative Processing.  We have no control over this legally mandated process and we have no way to predict how much longer it will take before the Administrative Processing is complete. However, as soon as the Administrative process is finalized your case number will be published in our website at the following link http://armenia.usembassy.gov/admin_processing_iv.html

When your case number appears on our website please come at your earliest convenience with your passport, 221(g)-Additional Information Sheet, and all missing documents to submit your documents for final processing of your case. Please check the validity of the medical exam before submitting your passport. Your visa will be valid till the expiration of the medical exam. If needed please kindly submit a new medical exams along with the missing documents.
به منم همين ايميل اومد ولي آپديت نداشتم، انشالله كه برا ههمون هرچه زودتر خيراي خوبي بدن
Cr1
ارسال مدارك: 19jan 2016
اپروو: 27May 2016
دريافت كيس نامبر:26June 2016
نامه تكميل مدارك:02Aug 2016
مصاحبه: 27Sep2016-ارمنستان
Ap!
Update:27sep,29sep,3oct
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، maryam1983 ، Nooshin1361 ، Alireza_D ، mulan1979
(2017-01-24 ساعت 00:46)صبا فرزاد نوشته:  
(2017-01-23 ساعت 15:50)bhb32 نوشته:  
(2017-01-23 ساعت 00:06)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوستان، من تقريبا ١٥ روز هست كه به سفارت ايميل زدم و اونها هم جواب رو دادن براي پيگيري نتيجه اف بي آي چك (حدودا ٤ ماه از مصاحبه گذشته) متاسفانه اصلا آپديتي تو سيس نداشتم، دوستان ميگفتن آخه بعد ايميل سفارت حداكثر بعد از ١ هفته آپديت ميزنن تو سيس ! نظرتون چيه ؟

دوست عزيز من هم امروز به سفارت ايميل زدم و پيگير اين قضيه شدم كه به قول يكي از دوستان سريع با ارسال يك پاسخ كاملا ماشيني از خجالتم دراومدن
همين امروز هم تو سايت سيس به خاطر ايميل آپديت شدم
ولي خب همونطور كه بچه ها گفتن اصلا اين آپديت مهم نيست
اينم متن نامه از قبل آمادشون

Dear inquirer,

Thank you for your inquiry.  Your case is pending Administrative Processing.  We have no control over this legally mandated process and we have no way to predict how much longer it will take before the Administrative Processing is complete. However, as soon as the Administrative process is finalized your case number will be published in our website at the following link http://armenia.usembassy.gov/admin_processing_iv.html

When your case number appears on our website please come at your earliest convenience with your passport, 221(g)-Additional Information Sheet, and all missing documents to submit your documents for final processing of your case. Please check the validity of the medical exam before submitting your passport. Your visa will be valid till the expiration of the medical exam. If needed please kindly submit a new medical exams along with the missing documents.
به منم همين ايميل اومد ولي آپديت نداشتم، انشالله كه برا ههمون هرچه زودتر خيراي خوبي بدن

اين يعني كامپيوتري جواب دادن پس
يعني از قبل  اين ايميل آماده است و واسه همه ميفرستن
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، bhb32 ، Alireza_D ، mulan1979 ، kimia2016 ، صبا فرزاد
سلام دوستان.

من از اپریل 2014 واسه همسرم از طریق ازدواج اقدام کردم بلاخره بعد از 2 سال براش تاریخ مصاحبه زدند(که الان 7 ماه گذشته از مصاحبه). مصاحبه هم انکارا بود بعد جواب هم همون Administrative processing بود. تا حالا هم هیچ جوابی بهمون ندادند. ما همه کارا ی لازم را هم وکیل انچام داد. اما تا حالا هیچ جوابی ندادند کلا کیس هایی که به این مرحله میرسه انگار هیچکس دیگه جواب گو نیست .
الان تنها چیزی که بهش شک داریم اینه که چون همسرم سپاه خدمت کرده گیره. خواستم بدونم کسی بوده خدمت سپاه که ازین راه کارش درست شده؟
بلاتکلیفی واقعن سخته. امید وارم هرکسی که مثل ما داره سختی میکشه خیلی زود جواب بگیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
(2017-01-24 ساعت 00:11)maryam1983 نوشته:  وبسايت سفارت آنكارا بعد از دو هفته بروزرساني داشته اونهم مربوط به تاريخ ١٩ ژانويه است.

چالبه بدونید اول آپدیت را زد 23 ژانویه بعد از یکی دو ساعت کردش 19 ژانویه Smile Smile Smile
کیس نامبر: َANK201*******‎
کتگوری : EB3
اعضای کیس: 3 نفر
تاریخ ارسال فرم260: سال 2015
تاریخ کارنت : 21 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 19 اُكتبر
آپدیت اول: 9 اُكتبر
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا،
در انتظار کلیرنس
پاسخ
وقتتان بخیر
من از دوستان شنیدم در ویزای ازدواجی، همسرم می تونه بیاد با من زندگی کنه، فقط سه ماه قبل از مصاحبه من در سفارت، همسرم باید برگرده امریکا.

پرسش من این هست از دوستانی که الان در مرحله Ap هستند؛
اگر این سه ماه قبل از مصاحبه من، همسرم برگشت ولی در زمان مصاحبه بهم ap خورد، آنموقع همسرم میتونه بیاد پیشم با هم زندگی کنیم تا جواب ap من بیاد؟
یا که نه باید وایسه امریکا تا جواب چک نیم (ap) من بیاد بعد بتونه بیاد پیشم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Alireza_D ، Nooshin1361 ، mulan1979
(2017-01-24 ساعت 13:02)kimia2016 نوشته:  
(2017-01-24 ساعت 00:11)maryam1983 نوشته:  وبسايت سفارت آنكارا بعد از دو هفته بروزرساني داشته اونهم مربوط به تاريخ ١٩ ژانويه است.

چالبه بدونید اول آپدیت را زد 23 ژانویه بعد از یکی دو ساعت کردش 19 ژانویه  Smile  Smile  Smile

سري پيش هم همينجور شده بود!
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: Alireza_D ، bhb32 ، Nooshin1361 ، mulan1979
@behz_mohaj@
دوست عزيز
ضمن تبريك مجدد بابت كلير شدنتون
لطف مي كنيد از روند كارتون براي ما بگيد ؟
موفق شديد ويزاتون رو دريافت كنيد؟؟
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، Nooshin1361 ، Alireza_D ، kimia2016 ، mulan1979
(2017-01-24 ساعت 14:21)کوه صبور نوشته:  وقتتان بخیر
من از دوستان شنیدم در ویزای ازدواجی، همسرم می تونه بیاد با من زندگی کنه، فقط سه ماه قبل از مصاحبه من در سفارت، همسرم باید برگرده آمریکا.

اگر این سه ماه قبل از مصاحبه من، همسرم برگشت ولی در زمان مصاحبه بهم ap خورد، آنموقع همسرم میتونه بیاد پیشم با هم زندگی کنیم تا جواب ap من بیاد؟
یا که نه باید وایسه آمریکا تا جواب چک نیم (ap) من بیاد بعد بتونه بیاد پیشم؟

دوست عزيز بحث اصلا ٣ ماه يا كمتر يا بيشتر نيست
بحث اينه كه يكي از مدارك مورد نياز سفارت و حتي nvc اثبات داميسل بودن فرد اقدام كننده هست
حالا اگر همسر شما ميتونن اين مور رو اثبات كنن اصلا نيازي نيست برن امريكا
مثلا ايشون اگر اونجا خونه داشته باشن يا كار خب معلومه قصد اقامت دائمي توي اون كشور رو دارن
مشكل اينجاس كه اكثر افرادي كه الان دور هم جمع شديم اين شرايط رو نداريم.
خانم من ٣ ماه قبل از مصاحبه من رفتن امريكا ولي باز از من مدارك داميسلي خواست سفارت
اگر خانمم برگردن خب دوباره زمان كلير شدن من ميتونه سفارت به اين موضوع گير بده كه دوباره اين موضوع رو اثبات كن
كه اين ميتونه بعد از كلير شدن باز هم روند صدور ويزا رو عقب بندازه
پاسخ
تشکر کنندگان: Alireza_D ، armehraboon ، کوه صبور ، maryam1983 ، Nooshin1361 ، mulan1979
ان شاءالله ap نخوري ولي بدون ما ايراني ها محكوميم به تحمل دوري و انتظار كشيدن
پس فقط بايد صبر كرد و تحمل
پاسخ
تشکر کنندگان: کوه صبور ، Nooshin1361 ، mulan1979
(2017-01-24 ساعت 19:28)bhb32 نوشته:  
من از دوستان شنیدم در ویزای ازدواجی، همسرم می تونه بیاد با من زندگی کنه، فقط سه ماه قبل از مصاحبه من در سفارت، همسرم باید برگرده آمریکا.

بحث اينه كه يكي از مدارك مورد نياز سفارت و حتي nvc اثبات داميسل بودن فرد اقدام كننده هست
مثلا ايشون اگر اونجا خونه داشته باشن يا كار خب معلومه قصد اقامت دائمي توي اون كشور رو دارن
خانم من ٣ ماه قبل از مصاحبه من رفتن امريكا ولي باز از من مدارك داميسلي خواست سفارت
اگر خانمم برگردن خب دوباره زمان كلير شدن من ميتونه سفارت به اين موضوع گير بده كه دوباره اين موضوع رو اثبات كن

با سلام به شما

اگه زمان مصاحبه دامیسیل اوکی باشه میتونید توی دوره کلیرنس بیاید ایران....
ولی با توجه به صحبتهای شما درسته ریسک داره یک مقدار...
گرچه شانسش کمه چیزی رو که اوکی کردند دوباره زمان ویزا دادن و کلیر شدن بخوان بهش گیر بدن.

ولی خلاصه هیچ چیزی مطلق نیست. Big Grin Big Grin
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: کوه صبور ، bhb32 ، Nooshin1361 ، mulan1979
(2017-01-24 ساعت 20:26)armehraboon نوشته:  
(2017-01-24 ساعت 19:28)bhb32 نوشته:  

با سلام به شما

گرچه شانسش کمه چیزی رو که اوکی کردند دوباره زمان ویزا دادن و کلیر شدن بخوان بهش گیر بدن.

ولی خلاصه هیچ چیزی مطلق نیست. Big Grin  Big Grin

مرسی از راهنمایی
ممکنه لطفا بگید چه چیزهایی برای اثبات داميسل نیاز هست؟
همسرم مالک خانه هست، موبایل میتونه پرداخت ماهانه داشته باشه. خانه خودش رجستر باشه و اجاره نده.
ماشینش را می تواند نگه دارد. خوب بیاد پیش من دیگه شغل ندارد و شغلو نمیشه کاریش کرد.
اگر موارد دیگه ای هست لطفا بگید.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، Nooshin1361 ، mulan1979
(2017-01-24 ساعت 20:41)کوه صبور نوشته:  
(2017-01-24 ساعت 20:26)armehraboon نوشته:  
(2017-01-24 ساعت 19:28)bhb32 نوشته:  دوست عزيز بحث اصلا ٣ ماه يا كمتر يا بيشتر نيست

با سلام به شما

ولی خلاصه هیچ چیزی مطلق نیست. Big Grin  Big Grin

مرسی از راهنمایی
ممکنه لطفا بگید چه چیزهایی برای اثبات داميسل نیاز هست؟
همسرم مالک خانه هست، موبایل میتونه پرداخت ماهانه داشته باشه. خانه خودش رجستر باشه و اجاره نده.
ماشینش را می تواند نگه دارد. خوب بیاد پیش من دیگه شغل ندارد و شغلو نمیشه کاریش کرد.
اگر موارد دیگه ای هست لطفا بگید.

همين مواردي كه دارن عاليه
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، mulan1979