کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
Sadمن 4 ماه منتظر وقت سفارتم و ویزا ازدواجی هستم میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا وقت سفارت بهم بدن؟شوهرم 5 تیر پروندم به جریان انداخت و کیس نامبرم اومده در انکارا در ترکیه و گفتند حتی janviye هم نیست ممکن چقدر کارم طول بکشه؟Sad
من 4 ماه منتظر وقت سفارتم و ویزا ازدواجی هستم میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا وقت سفارت بهم بدن؟شوهرم 5 تیر پروندم به جریان انداخت و کیس نامبرم اومده در انکارا در ترکیه و گفتند حتی janviye هم نیست ممکن چقدر کارم طول بکشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، msar
K3 اقدام نکردید؟
تاریخ مصاحبه: 2 دسامبر 2009
--------------------------------
تاریخ کلیرنس: 13 ژانویه 2010
-------------------------------
ورود به آمریکا 14 فوریه 2010

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2009-12-23 ساعت 12:54)susan نوشته:  Sadمن 4 ماه منتظر وقت سفارتم و ویزا ازدواجی هستم میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا وقت سفارت بهم بدن؟شوهرم 5 تیر پروندم به جریان انداخت و کیس نامبرم اومده در انکارا در ترکیه و گفتند حتی janviye هم نیست ممکن چقدر کارم طول بکشه؟Sad
من 4 ماه منتظر وقت سفارتم و ویزا ازدواجی هستم میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا وقت سفارت بهم بدن؟شوهرم 5 تیر پروندم به جریان انداخت و کیس نامبرم اومده در انکارا در ترکیه و گفتند حتی janviye هم نیست ممکن چقدر کارم طول بکشه؟
اگر ویزای ازدواج یا K3 اقدام کردید و همسرتون هم سیتی زن امریکا باشه احتمالا یکسال یا بیشتر طول بکشه که ویزاتون رو بگیرید ولی اگر همسرتون گرین کارت داشته باشن روی 3 تا 5 سال حساب کنید .
پاسخ
اين هم لينك تاپيك "مراحل دادن وقت مصاحبه" در بخش "ويزاي نامزدي و ازدواج":
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1703&page=1
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
ziba جان سلام

من نمیدونم ایا k3مربوط به ویزای ازدواج میشه یا نه؟شوهرم سیتیزن امریکاست ما با هم زمان گرین کارت شوهرم با هم ازدواج کردیم ودر زمان گرین کارت برام اقدام کرد و بعد از اینکه سیتیزن شد پروندم به جریان افتاد و کیس نامبر من مردادماه اومد و از اواخر سپتامبر2009 به من و شوهرم گفتند همه مدارک تکمیل و منتظر وقت سفارت باشید ولی با ماه janvieye 4 ماه میشه.من شوهرم به محض اینکه سیتیزن شد برام اقدام و پرونده من در جریان بود.ما 3 سال با هم ازدواج کردیم و 1 سال و 8 ماه با هم دوست و نامزد بودیم که ایمیلهامون هم داریم.متشکرم که مرا راهنمایی میکنید و اگر بیشتر بدونم خوشحال میشم.
پاسخ
من از طریق ویزای نامزدی اقدام کردم. ظاهرا همسر شما برای ویزای ازدواج اقدام کردند. توی این فروم بچه هایی که ویزای ازدواجی اقدام کردند زیاد نیستند ولی میتونید از تاپیک های Sara 77 و یا Bahar که ازدواجی هستند استفاده کنید.
این لینک مربوط به تاریخ های مصاحبه هست که میتونید از طریق کیس نامبر و زدن کلید Ctrl+f تاریخ مصاحبتون رو چک کنید ببینید اومده یا نه ؟ البته مربوط به سفارت در آنکارا

http://turkey.usembassy.gov/schedule_iv.html

در ضمن ژانویه هم هنوز شروع نشده خیلی هم نگران نباشید راه طولانی در پیش دارید
پاسخ
ziba jan شما فکر میکنید ممکن وقت سفارت من 1 سال طول بکشه؟
من چطور میتونم با baharو sara77 در ارتباط باشم.ممنونم اگر مرا راهنمایی کنید.متشکرمShy
پاسخ
(2009-12-23 ساعت 15:41)susan نوشته:  ziba jan شما فکر میکنید ممکن وقت سفارت من 1 سال طول بکشه؟
من چطور میتونم با baharو sara77 در ارتباط باشم.ممنونم اگر مرا راهنمایی کنید.متشکرمShy
عزیزم با اومدن کیس نامبرت اصولا نباید 6 ماه بیشتر طول بکشه .
امیدوارم اینقدر طول نکشه ولی واقعا هیچ پیش بینی نمیشه کرد . صبور باشید .

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1873

در این تاپیک سه نفر هستند . آقای amrsnb که ویزای ازدواجی اقدام کردند و برای مصاحبه هم رفتند و اطلاعات خوبی دارند میتونید از همین طریق با هر سه نفر در ارتباط باشید . یا روی اسم هر کدوم کلیک کنید و پیام خصوص براشون بفرستید.
مطمئن باشید اینجا هر کسی بتونه و اطلاعات درستی داشته باشه دریغ نمیکنه .
تاپیک های دیگه رو هم بخونید اون لینکی که Monica براتون گذاشته هم خیلی خوبه.
موفق باشید.
پاسخ
من بهمن سال گذشته(feb2009)از هر دو طریق اقدام کردم:IR(گرین کارت) و K3(نامزدی). مصاحبه K3 رو رفتم منتظر clearance هستم درعین حال case number گرین کارتم(IR)چند ماهیه که اومده و چند بار هم با NVC تماس گرفتیم که گفتند شماره من هم در لیست مصاحبه شونده های january نیست ولی چون پرونده ویزای نامزدیم تا مرحله کلیرنس پیشرفته نگران گرین کارتم نیستم.

پاسخ
دوست عزيز lida kermanshahi لطفا براي ارسال پيغام از دكمه "پيغام" استفاده كنيد نه گزارش!

سوال اين دوست عزيز (lida kermanshahi) اينه: ببخشید برای مصاحبه در دوبی به من وقت داده اند در انجا چه کار باید انجام بدهم؟ کجا ازمایش بروم؟با تشکر

دوستان درصورت امكان جواب داده يا به تاپيك مربوطه راهنمايي كنند... ممنون
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
خوب ظاهرا باید اینجا مطلبی رو مفصل تر اشاره کنم:
1-پیش از این از همه دوستان خواهش می کنم برای جلوگیری از سردرگمی خودمون و همه افرادی که این همه مطالب خوب شمارو بعدها می خونن بجای استفاده از نام ویزا به نوعش اشاره کنیم که دقیقا منظورمون رو برسونیم.
2-در خصوص افرادی که با یک همسر تابعه آمریکا ازدواج کرده اند باید بگم می تونند از دو نوع ویزا بطور همزمان اقدام کنند:
الف-ویزای نوع IR که همون ویزای مهاجرتی یا گرین کارته
ب-ویزای نوع K3 که در حقیقت همان ویزای نامزدیست(نام این ویزا شمارو به اشتباه نندازه چراکه افراد ازدواج کرده هم میتونن از ویزای نامزدی یا K category visas استفاده کنند). این ویزا در حقیقت پس از آنکه شکایتهایی در خصوص طولانی شدن مراحل رسیدگی به پرونده های ویزای نوع IR به اداره مهاجرت آمریکا شد، طراحی شده است. بدینطریق متقاضی ویزای IR می تواند با دریافت ویزای k3 وارد خاک آمریکا شود و در کنار همسرش در انتظار صدور گرین کارت(IR) باشد.
*البته که همه دوستان می دونند ویزای نامزدی یه نوع K1 هم داره که مخصوص افرادیست که هنوز ازدواج نکرده اند.
*در ضمن محض اطلاع دوستان به این نکته هم اشاره کنم که K category visas همش با نام نامزدی یا fiance شناخته میشه فرقی نمیکنه که واقعا طرفین نامزد(k1) یا ازدواج کرده باشن(k3) وقتی میگیم ویزای ازدواج هم یعنی IR یا گرین کارت.
من خودم همزمان برای گرین کارت(IR) و نامزدی(K3)، فایل کردم حالا هم مراحل ویزای نامزدی K3 جلوتره و احتمالا با همین ویزا وارد آمریکا خواهم شد و صبر خواهم کرد تا مراحل صدور گرین کارت سپری بشه.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو منتقل کنم.

پاسخ
تشکر کنندگان: Ziba ، msar
susanجان . ما پارسال همين موقع ها يا شايدم يه چند روزي جلوتر بود كه اقدام كرديم . مهر امسال رفتيم سفارت.نگران نباش

(2009-12-23 ساعت 12:54)susan نوشته:  Sadمن 4 ماه منتظر وقت سفارتم و ویزا ازدواجی هستم میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا وقت سفارت بهم بدن؟شوهرم 5 تیر پروندم به جریان انداخت و کیس نامبرم اومده در انکارا در ترکیه و گفتند حتی janviye هم نیست ممکن چقدر کارم طول بکشه؟Sad
پاسخ
(2009-12-23 ساعت 12:14)susan نوشته:  خدای من حتی یکنفر هم پیدا نمیشه جواب منو بده؟

سوسن جان من تازه پست شما رو دیدم . برای اطلاعات بیشتر بهت بگم که از وقتی که گفتن مدارک ما کامله تا وقت مصاحبه مشخص بشه حدودا 4 ماه طول کشید که بعد از 5 ماه رفتیم مصاحبه و برای گرفتن ویزا باید منتظر جواب کلیرنس می شدم که اونهم 1ماه و یک هفته طول کشید . هنوز هم نرفتم ویزامو بگیرم . به امید خدا 2 هفته دیگه میرم که ویزامو بگیرم . هر سوالی داری بپرس همینجا جوابت رو می دم عزیزم
پاسخ
تشکر کنندگان: susan ، msar
خیلی سپاسگذزارم از اقای amrnsbوziba جان و sara77عزیز و ana خانوم که به من لطف د.

sara77عزیز من 24 سپتامبر2009همسرم مدارکم کامل کرد و 2 اکتبر همسرم با سازمان تماس گرفت و گفتند مدارک خانوم شما مشکلی نداره بررسی شده و باید منتظر وقت سفارت باشید و شماره ای به همسرم دادند و گفتند با دادن کیس نامبرم ANK20097160میتونست با سازمان تماس بگیره این اواخر سازمان گفت همسر شما اسمش در janveiye هم نیست و وقتی همسرم گفت چه زمان وقت همسر من میشه گفتند ما نمیدونیم و باید منتظر باشید.یعنی با ماه janveiye میشه 4 ماه .در سایت چک کردم و Ctrlوf را گرفتم و با دفت در سایت نگاه کردم شماره ام نبود برای ماه فبریه ومارچ و ...داده بودند اما تکمیل نه.مگه 1 تا 2 ماه از طریق ایمیل امادگی نمیدن برای وقت سفارت ؟واقعا خدا میدونه چقدر طول میکشه؟دارم ناامیدمیشم ایا قرار بیشتر از 6 ماه طول بکشه؟به شما 5 ماه وقت سفارت دادند ایا از 1ماه قبل به شما ایمیل یا خبر دادند؟با تشکر از شما و دوستان
پاسخ
سوسن جان احتیاجی نیست انقدر کامل اطلاعات بدی .کیس نامبر رو خودت باید داشته باشی فقط . ببین من هم اندازه تو نگران بودم .کارمون شده بود تماس گرفتن با اداره ویزا . آخرش که چی؟ اونا طبق برنامه خودشون پیش میرن و فقط استرسش واسه ما می مونه ! یه کم صبر کن همه چی مشخص میشه .روی هم رفته کل کارهات به 1 سال هم نمی کشه مطمئن باش. فکر کنم تا 1 ماه دیگه بهت وقت مصاحبه بدن. کارشون اصلا حساب کتاب نداره که بخوایی منتظر برنامه دقیق باشی. به ما بعد از 4 ماه وقت مصاحبه دادن . یعنی سپتامبر ایمیل زدن که برای اکتبر وقت مصاحبه بود . یعنی 5 ماه بعد از تکمیل مدارک رفتیم مصاحبه.
سوسن جان یه شماره تو سایت هست ANK2009716014 . برای شما نیست این کیس نامبر؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان