کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-10-31 ساعت 17:29)Nooshin1361 نوشته:  باسلام به همه دوستان عزیز
میخواستم بدونم دوستان کسی اطلاع دقیق و مطمینی برای انتقال پول از آمریکا به ایران داره؟مبلغ پولی که هر ماه بشه از آمریکا به ایران برای خانواده فرستاد.ممنون میشم اگه اطلاعی دارید راهنمایی کنید.با تشکر از دوستان.

سلام، من هر دو هفته پول دریافت می کنم، اگه خواستین پیام خصوصی بدین راهنمایی کنم!
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، mani_badb0y ، جواد حبيبي
(2016-10-31 ساعت 17:32)Camelia_B نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 15:02)bhb32 نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 14:48)پري57 نوشته:  سلام دوست عزيز
ببخشيد وسط نگرانيتون سوال ميكنم. اميدوارم هرچه زودتر همسرتون ويزا رو بگيرن و اين روزا بگزره. ولي سوالم اينه كه شما  در زمان مصاحبه همسرتون ايران بودين؟ آيا براي دمسايل ايرادي نگرفتن؟
چون من هم با همسرم ايران زندگي ميكردين و الان يك ماهه كه رفته و من نگران مدارك دمسايل هستم. ممنون ميشم از تجربتون بگين.
(دوستان سه ماه و چند روزه كه از تكميل مدارك گذشته و منتظر وقت مصاحبه سفارت ابوظبي هستيم)

زمان مصاحبه من، همسرم ٣ ماه بود رفته بود
به من گير دادن
حتما تا روز مصاحبه مدارك داميسلي تهيه كنيد
به دردسراي بعدش نميارزه. الكي علاف ميشيد و پروسه ويزاتون عقب مي افته
به بخش داميسل مراجعه كنيد براي اينكه بدونيد چيا لازمه

ما هم نقص مدرک خوردیم، با اینکه مدت 2 ماه اونجا بودم و تمامی مدارکی که به نظرمون می رسید رو تهیه کرده بودیم (اجاره نامه، حساب بانکی، DMV، ثبت نام کلاس، پرداخت بیال و ...) باز هم بهمون گیر دادند، اونها استعلام می گیرند ببینند که شما سابقه دارید یا نه و به همسرم گفتند که سابقه حضور همسرتون توی آمریکا کافی نیست، به نظر می رسه بهترین مدرک داشتن کار هستش و ثبت نام فرزند در یک مدرسه، البته حساب بانکی هم خیلی مهم هستش، من برای همسرم اقدام کردم و الان هم برگشتم تهران، و منتظر وقت کلیر شدن هستیم، احتمالا دوباره بهمون گیر بدن!!! ولی واقعا تنها موندن به مدت 6 ماه کار سختیه!
ایا کسی اینجا هست که دومیسایلش مشکل خورده باشه موقع مصاحبه اول و برگشته باشه ایران  و دوباره بهش گیر داده باشند؟ من می ترسم دوباره برم و باز هم بگن مدارکتون کافی نیست، فعلا که نمی دونیم چی کار کنیم ...
ابوظبی، تاریخ مصاحبه 29 مارچ، دوخطی، بدون هیچ آپدیتی ؟

با سلام

ایا مدارک جدیدی تهیه کردید؟
یعنی نقص مدرک بر طرف شده یا نه؟
دو ماه کم بوده یه مقدار !
البته درست میفرمایید بهترین مدرک کار کردن و ثبت نام کالج و ... هست.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، Nooshin1361 ، bhb32 ، پري57
(2016-10-31 ساعت 21:01)zariraja نوشته:  با سلام خدمت دوستان و به امید کلیر شدن هر چه زودتر همگی.من تصمیم دارم انشاالله کلیر شدم برم دبی مدیکال تجدید کنم جوابشو بگیرم و برگردم بدم واسه پیکاپ به آژانسها.میخواستم بدونم واسه اینکار چه مدارکی رو باید به اژانس تحویل بدیم و کلا روند کار به چه صورت هست که مشکلی پیش نیاد؟کسی تجربه اینکارو داره؟

سلام به شما دوست عزیز

پاسپورت...مدیکال و برگه سفید روز مصاحبه .

ولی به نظر من خودتون انجام بدید بهتره.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، Nooshin1361 ، bhb32 ، maryam1983 ، mulan1979
(2016-10-31 ساعت 20:25)lupyien نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 19:49)mani_badb0y نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 19:44)lupyien نوشته:  سلام همسر منو دوباره گذاشتن رو administrattive processing....پاسپرتشو پس فرستدنو دوباره برگه مراحل اداریو فرستن... هیچ نقص مدرکیم نداشتیم..
ای بابا چرا اینا اینکارو میکنن؟یعنی چی ؟ باهاشون تماس گرفتید ؟
لطفا یه خلاصه وضعیت از پروندتون بدید البته ببخشید میدونم موقع مناسبی نیست و الان خیلی ناراحت هستید...

بله حالم خیلی‌ بده، این دیگه خیلی‌ مسخره بود. بله ایمیل زدم بهشون راه دیگی‌ که برای تماس نیست.

من ژانویه ۲۰۱۴ برای همسرم اقدام کردم و اسپانسر دوم هم داشتیم، فبریه ۲۰۱۶ وقت مصاحبه گرفت آنکارا همسرم و براش AP نوشتن، الان اکتبر بده ۸ ماه بهمون خبر دادن که پروسه اداری تموم شد و با مدیکال جدی و پاسپورتو مدارکی که خستیم ازتون که شامل TAX جدیدی ۲۰۱۵ و کپی‌ پاسپورتو اسپانسر دوم بود به همراه کپی امیل کلیر شدن بفرستین سفارت.

بقیشم که خودتون در جریانین، فقط همسر من قبل رفتن پاسپورتشو عوض کرد که شمارشم عوض شد اونم به خاطره این بود که پاسپورتش ۵ ماه بیشتر اعتبار نداشت، منم یه نامه نوشتمو همسرم امضا کرد و براشون فرستادیم ولی‌ بازم اینا این کارو کردن، حالا نمی‌دونم دیگه طاقت انتظار طولانیه دوباره ندارم، تاحالا ندیده بودم کسی‌ دوبار بره AP.

چرا انقد ناامیدید؟ همسرتون وقتی آنکارا بود میگفتید بره دم سفارت هر جور شده یه استاتوس بگیره.
ایمیل بزنید وضعیت رو بگید که چه تاریخی کلیر شدید و علت برگشت پاسپورت چیه. بهشون توضیح بدید و بپرسید علت چیه؟و بپرسید الان وضعیت ما چیه؟ مطمعن باشید علتش رو تو ایمیل میگن. من ایمیل میزدم این اواخر یه هفته بعد جواب میدادن ولی وقتی جواب میدادن کامل توضیح بهم میدادن.
سفارت تلفنی هم پاسخ میده ولی نه کامل.
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mani_badb0y ، bhb32 ، maryam1983 ، Nooshin1361 ، mulan1979 ، s.div
(2016-10-31 ساعت 10:39)hosseinslm نوشته:  اونایی که آنکارا هستن و منتظر دریافت ویزا هستن.
بابا انقدر نگران نباشید. اگه داستان ویزای منو نمیدونید من رکورددار دیر صادر شدن ویزا هستم Smile
حالتون رو کاملا درک میکنم به خاطر همین اومدم مجددا این تجربه رو بهتون منتقل کنم یکم استرستون کم بشه.
قابل توجه اونایی که میگن صدور ویزامون دیر شده من25 روز بعد ارسال مدارک به سفارت ویزام صادر شد!!
سفارت شلوغه . حجم کاریشون بالاست و شاید دلایل دیگه که ما نمیدونیم به خاطر همین ممکنه دیر و زود بشه.
البته همه این اتفاق براشون نمیفته و نهایتا 6 روز کاری ویزاشون صادر میشه.
ولی من 3 هفته آنکارا بودم ویزام صادر نشد.
هفته چهارم برگ عبور گرفتم  از سفارت ایران و برگشتم.چون واقعا دیگه نمیشه آنکارارو بیشتر از 3 هفته تحمل کرد!
و به یه شرکت خوبی تو ایران وکالت دادم و بعد از صدور ویزا تو سریعترین زمان  پاسپورت به دستم رسید.
با آرزوی موفقیت برای همتون امیدوارم سریع ویزای همتون صادر بشه عزیزان.

Salm khili vsaton khoshhalm omidvrm az in pass hm to zendegiton moafagh bashid.
Ye soal: ok turkie viza ndre ba iran vali ma k dobey hasim vizashm 12 roze hast byd chikar konim age bish az had tol bekeshe:/ mamnon misham kmage kasi k midone jvb bede
Case:cr1
Uscis recevied:4february 2016
Approved:2june2016
NVC welcome letter:12july2016
Case number:14september2016
Email naghse madrak:26november2016
Emaile naghse madrake boland bala?:4february 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، hosseinslm ، Nooshin1361
سلام داداش اینها کلیر شدند لطفا وارد لیست کن : @itex@
sbf 11 aug
mrb 11 oct
تمام دوستانی که کلیر می شوند و نامشان در جدول منتظران هست لطفا تاریخ کلیر خود را اعلام کنند تا جدولی منظم داشته باشیم....
IR1
ارسال مدارک: 22/1/2014
ایمیل تایید مدارک: 27/1/2014
اپروو: 22/7/2014
دریافت کیس نامبر: 29/08/2014
سفارت: انکارا
تحویل مدارک ان وی سی: 29/12/2014
ایمیل تکمیل مدارک: 12/08/2015
ایمیل مصاحبه: 2/2/2016
زمان مصاحبه: 2016.March.29
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت همراه با دو خطی  NOV.07.2016
اپدیت اور(or)  NOV.16.2016  
تاریخ دریافت ایمیل کلیری  NOV.17.2016
تاریخ دریافت ویزا 7 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، mulan1979 ، maryam1983 ، bhb32 ، Alireza_D ، amir2640 ، جواد حبيبي ، HAMİT
(2016-10-31 ساعت 22:39)armehraboon نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 17:32)Camelia_B نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 15:02)bhb32 نوشته:  زمان مصاحبه من، همسرم ٣ ماه بود رفته بود
به من گير دادن
حتما تا روز مصاحبه مدارك داميسلي تهيه كنيد
به دردسراي بعدش نميارزه. الكي علاف ميشيد و پروسه ويزاتون عقب مي افته
به بخش داميسل مراجعه كنيد براي اينكه بدونيد چيا لازمه

ما هم نقص مدرک خوردیم، با اینکه مدت 2 ماه اونجا بودم و تمامی مدارکی که به نظرمون می رسید رو تهیه کرده بودیم (اجاره نامه، حساب بانکی، DMV، ثبت نام کلاس، پرداخت بیال و ...) باز هم بهمون گیر دادند، اونها استعلام می گیرند ببینند که شما سابقه دارید یا نه و به همسرم گفتند که سابقه حضور همسرتون توی آمریکا کافی نیست، به نظر می رسه بهترین مدرک داشتن کار هستش و ثبت نام فرزند در یک مدرسه، البته حساب بانکی هم خیلی مهم هستش، من برای همسرم اقدام کردم و الان هم برگشتم تهران، و منتظر وقت کلیر شدن هستیم، احتمالا دوباره بهمون گیر بدن!!! ولی واقعا تنها موندن به مدت 6 ماه کار سختیه!
ایا کسی اینجا هست که دومیسایلش مشکل خورده باشه موقع مصاحبه اول و برگشته باشه ایران  و دوباره بهش گیر داده باشند؟ من می ترسم دوباره برم و باز هم بگن مدارکتون کافی نیست، فعلا که نمی دونیم چی کار کنیم ...

با سلام

سلام
وااي من اصلا نميدونم چيكار بايد بكنم. البته همسر من قبلا 12 سال اونجا زندگي ميكرده و دو سال براي ازدواج و اينا اومد و ايران موند. ولي الان هم فقط يك ماهه كه رفته و هنوز كار ثابتي هم پيدا نكرده. بچه هم نداريم كه ثبت نامش كنيم. آيا مدت طولاني زندگيش توي اونجا تاثيري تو تصميمشون داره؟
اميدوارم كار شما و همه دوستان هم زودتر درست بشه. اين دوري و انتظار واقعا سخت و كشندس. اخه نميشه كه زندگيمون همينجوري رو هوا بمونه و روزهاي عمرمون رو با دوري و تنهايي بگزرونيم.
من كه فكر كنم از اين همين قبل مصاحبش به بدشانسي خوردم و تا حالا نشنيده بودم كسي بعد از سه ماه هنوز بهش وقت مصاحبه نداده باشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، bhb32 ، setaree
(2016-10-31 ساعت 19:44)lupyien نوشته:  سلام همسر منو دوباره گذاشتن رو administrattive processing....پاسپرتشو پس فرستدنو دوباره برگه مراحل اداریو فرستن... هیچ نقص مدرکیم نداشتیم..

همسرتون الان اومدن ایران؟ بگید با من تماس بگیرن تا نحوه پیگیری هایی که من در انکارا برای کیس خودم کردم رو بهشون بگم شاید بدردشون بخوره.
پیام خصوصی رو چک کنید.
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، mani_badb0y ، Nooshin1361
(2016-11-01 ساعت 02:44)mani_badb0y نوشته:  سلام داداش اینها کلیر شدند لطفا وارد لیست کن :  @itex@
sbf    11  aug
mrb   11   oct
تمام دوستانی که کلیر می شوند و نامشان در جدول منتظران هست لطفا تاریخ کلیر خود را اعلام کنند تا جدولی منظم داشته باشیم....

ماني جان احتمالا" افراد ديگه اي هم هستن كه كلير شدن اما اطلاع ندادن. فكر ميكنم زماني كه ما مشخصات خودمون رو تو جدول منتظران ثبت ميكنيم، در برابر ديگران مسئول خواهيم بود. آخه يه عده آدم منتظر و نگران مثل خودمون هر روز چشمشون به اين جدوله به اميد اينكه با كلير شدن افراد قبلي، يكم اميدوارتر بشن درباره نوبت ويزاي خودشون... اي كاش اين مسئله رو مدنظر قرار بديم و در اسرع وقت كلير شدن خودمون رو اعلام كنيم براي ثبت در جدول.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: NAzeez ، mulan1979 ، mani_badb0y ، bhb32 ، Alireza_D ، Nooshin1361
(2016-11-01 ساعت 10:13)پري57 نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 22:39)armehraboon نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 17:32)Camelia_B نوشته:  ما هم نقص مدرک خوردیم، با اینکه مدت 2 ماه اونجا بودم و تمامی مدارکی که به نظرمون می رسید رو تهیه کرده بودیم (اجاره نامه، حساب بانکی، DMV، ثبت نام کلاس، پرداخت بیال و ...) باز هم بهمون گیر دادند، اونها استعلام می گیرند ببینند که شما سابقه دارید یا نه و به همسرم گفتند که سابقه حضور همسرتون توی آمریکا کافی نیست، به نظر می رسه بهترین مدرک داشتن کار هستش و ثبت نام فرزند در یک مدرسه، البته حساب بانکی هم خیلی مهم هستش، من برای همسرم اقدام کردم و الان هم برگشتم تهران، و منتظر وقت کلیر شدن هستیم، احتمالا دوباره بهمون گیر بدن!!! ولی واقعا تنها موندن به مدت 6 ماه کار سختیه!

با سلام

سلام
وااي من اصلا نميدونم چيكار بايد بكنم. البته همسر من قبلا 12 سال اونجا زندگي ميكرده و دو سال براي ازدواج و اينا اومد و ايران موند. ولي الان هم فقط يك ماهه كه رفته و هنوز كار ثابتي هم پيدا نكرده. بچه هم نداريم كه ثبت نامش كنيم. آيا مدت طولاني زندگيش توي اونجا تاثيري تو تصميمشون داره؟
اميدوارم كار شما و همه دوستان هم زودتر درست بشه. اين دوري و انتظار واقعا سخت و كشندس. اخه نميشه كه زندگيمون همينجوري رو هوا بمونه و روزهاي عمرمون رو با دوري و تنهايي بگزرونيم.
من كه فكر كنم از اين همين قبل مصاحبش به بدشانسي خوردم و تا حالا نشنيده بودم كسي بعد از سه ماه هنوز بهش وقت مصاحبه نداده باشن.

سلام به شما

تاریخ مصاحبه شما کی هست؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، bhb32 ، Alireza_D
@itex@ عزیز
زحمت بکش تاریخ کلیری من هم برای تاریخ 29 آگوست وارد جدول کن.
ممنون ازت بابت خدمتی که به منتظران اینجا میکنی.
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، mani_badb0y ، Nooshin1361 ، bhb32 ، Alireza_D ، mulan1979 ، EB3 ، itex
(2016-11-01 ساعت 11:50)hosseinslm نوشته:  @itex@  عزیز

سلام. تاريخ كلير شدن شما تو جدول ثبت شده از روزي كه اينجا اعلام كردين.
من به itex اطلاع داده بودم كه ايشون هم زحمتش رو كشيد.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm ، mulan1979 ، mani_badb0y ، Nooshin1361 ، bhb32 ، Alireza_D
سلام،من 24 می برای مصاحبه رفتم ابوظبی یعنی 5 ماهو یک هفته قبل.همسرم برنده لاتاری 2012 بود یه سفر رفت امریکا گرین کارتش رو گرفت و پاس سفید گرفتو برگشت ایران.یک ماه قبل از مصاحبه من هم برگشت امریکا برا دامیسایل من.روز مصاحبه فقط از خدمتم که ارتش بود از پشت باجه پرسیدن و کار دولتی هم نداشتم بهم گفتن دو تا سه ماه باید صبر کنمو سایتو چک کنم.حالا الان میخوام بدونم با اینکه نزدیکه شیش ماهه گذشته من باید چه کار کنم؟
همسرم میتونه برگرده؟و اگه برگرده ممکنه برای ویزای من مشکلی پیش بیاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، Alireza_D ، mani_badb0y ، Nooshin1361
(2016-11-01 ساعت 12:24)maryam1983 نوشته:  
(2016-11-01 ساعت 11:50)hosseinslm نوشته:  @itex@  عزیز

سلام. تاريخ كلير شدن شما تو جدول ثبت شده از روزي كه اينجا اعلام كردين.
من به itex اطلاع داده بودم كه ايشون هم زحمتش رو كشيد.

ممنون از لطفتون Smile
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، Nooshin1361 ، maryam1983 ، bhb32 ، Alireza_D
من از یکشنبه انکارا هستم برای مصاحبه دوم اومدم ,جمعه مصاحبه دارم,امروز رفتم دکتر 300 دلار شد هزینه ازمایشا و یه واکسن , نگران دوری و نزدیکی هتلتون به سفارتم نباشید , با اتوبوس های 413 میتونید خیلی زود به دکتر یا سفارت برسید من هتلم منطقه اکسارای هست . یا با تاکسی برید نهایت ازتون 20 لیر میگیرن .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: