کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-12-13 ساعت 13:28)s.div نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 12:32)mrb نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 12:08)bhb32 نوشته:  نه اينطور نيست
توي فرم 221g نوشته هر موقع كلير شديد تازه مدارك ناقص رو با پاس بفرستيد، پس كلير شدن ربطي به ارسال مدارك ناقص و تائيد اونها نداره.
بعضي از دوستان در پستهاي قبلي گفته بودن كه كلير شدن ولي ايميلي دريافت نكردن.
شما مي توني يه تماس با سفارت بگيريد
تلفن سفارت امارات: 0097143768311
دوستان با سلام
سفارت ( آنکارا ) بعد از کلیر شدن شما نامه ای که در آن مدارک درخواستی و همینطور برگه ای که سفارت در روز مصاحبه به شما داده که در آن در
صورت وجود نقص مدرک علامت زده شده و پاسپورت و در صورت نیاز به تجدید مدیکال به شما ارسال می کند . و در این نامه متذکر شده است که شما نیازی به چک کردن سایت سفارت ندارید و این نامه کافی است . و در سایت Ceac هم وضعیت شما همان AP است . شما مدارک درخواستی
را از طریق پست به سفارت ارسال و در صورت تایید مدارک و اجازه صدور ویزا در سایت Ceac  کیس تک تک افراد که بصورت 01 و 02 و .... هستند وضعیت کیس به حالت  Issue در می آید . در سایت سفارت بعد از چند روز از ارسال نامه کلیری وضعیت Complete  می شود .

مرسی دوستم.این سفارت ابوظبی همه چیزش نامنظم ه.باید همه چیزو یادآوری کرد بهشون.

چی رو یاداوری کنیم دوست عزیز اصلا جواب ایمیل نمیدن...
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، bhb32 ، AbbasHTC ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي
(2016-12-13 ساعت 15:15)Sasa-t نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 12:32)mrb نوشته:  دوستان با سلام
سفارت ( آنکارا ) بعد از کلیر شدن شما نامه ای که در آن مدارک درخواستی و همینطور برگه ای که سفارت در روز مصاحبه به شما داده که در آن در
صورت وجود نقص مدرک علامت زده شده و پاسپورت و در صورت نیاز به تجدید مدیکال به شما ارسال می کند . و در این نامه متذکر شده است که شما نیازی به چک کردن سایت سفارت ندارید و این نامه کافی است . و در سایت Ceac هم وضعیت شما همان AP است . شما مدارک درخواستی
را از طریق پست به سفارت ارسال و در صورت تایید مدارک و اجازه صدور ویزا در سایت Ceac  کیس تک تک افراد که بصورت 01 و 02 و .... هستند وضعیت کیس به حالت  Issue در می آید . در سایت سفارت بعد از چند روز از ارسال نامه کلیری وضعیت Complete  می شود .

دوستان میشه لطف کنید امضاهاتون رو کامل کنید..با سپاس

پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، mulan1979 ، bhb32 ، جواد حبيبي
(2016-12-13 ساعت 15:15)Sasa-t نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 12:32)mrb نوشته:  دوستان با سلام

به من از 3 بار 2 بار جواب دادن و آپدیت ceac میشدم.فکر کنم رندم جواب میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، mulan1979 ، bhb32 ، Sasa-t ، جواد حبيبي
(2016-12-12 ساعت 14:39)TKarimi نوشته:  سلام
من همسرم سیتیزن آمریکاست
تاریخ 18 اکتبر مصاحبه داشتم ابوظبی
بهم گفتن برای کارای اداری یه کوچولو باید صبر کنیم
آفیسر گفت 2 هفته تا 4 ماه ممکنه طول بکشه
حتی گفتن برای گرفتن ویزا لازم نیست خودت بیای، با یه آژانس هماهنگ کن فقط برگه آبی و پاسپورتتو بده بیان بگیرن
ممکنه بیشتر طول بکشه؟؟؟؟

به منم گفتن تا سه ماه ولي بيشتر شده الان حدود جهار ماهه
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، TKarimi ، جواد حبيبي
(2016-12-13 ساعت 18:35)Afra207 نوشته:  
من همسرم سیتیزن آمریکاست
حتی گفتن برای گرفتن ویزا لازم نیست خودت بیای، با یه آژانس هماهنگ کن فقط برگه آبی و پاسپورتتو بده بیان بگیرن
ممکنه بیشتر طول بکشه؟؟؟؟

نگيم صد در صد اما ٩٨٪‏ بيشتر طول ميكشه به من گفتن ١.٥ ماه الان ٦ ماهم ٤-٥ روزه تموم شده و اصلا خبري نيست حتي تو اين ٦ ماه اپديت هم نداشتم. زياد به حرفشون استناد نكنيد و واسه خودتون ٦-٧ ماه انتظار رو تعريف كنين كه انشالله زودتر از اين زمان بدن
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، bhb32 ، maryam1983 ، Nooshin1361 ، s.div ، TKarimi ، جواد حبيبي
من همسرم سیتیزن آمریکاست
ممکنه بیشتر طول بکشه؟؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، bhb32 ، maryam1983 ، Nooshin1361 ، s.div ، TKarimi ، جواد حبيبي
(2016-12-13 ساعت 12:08)bhb32 نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 09:46)s.div نوشته:  
(2016-12-12 ساعت 18:27)bhb32 نوشته:  خواهش ميكنم
اميدوارم همين هفته كلير بشيد

چطوری بفهمم کلییر شدم؟اینا که تا نقص مدرک رو براشون نفرستم بهم ایمیلی نمیزنن.یعنی وقتی توی ceac کامپلیت میزنه که ادله نقص مدرک تایید شده و آماده مهر ویزا باشه دیگه..درسته؟

نه اينطور نيست
توي فرم 221g نوشته هر موقع كلير شديد تازه مدارك ناقص رو با پاس بفرستيد، پس كلير شدن ربطي به ارسال مدارك ناقص و تائيد اونها نداره.

با این حساب همسر من که در روز مصاحبه نقص مدرک دمسایل خورده و منم که ۲.۵ ماهه اومدم امریکا، هرچی دمسایل بفرستم بی فایدس؟ باید همسرم کلیر شه بعد همه مدارک دمسایلم رو بفرستم؟ میتونم برگردم ایران؟
F2A

سفارت: ابوظبی
زمان مصاحبه: ‎2016.MAY.24‎
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت ها
-4oct- 29nov-20dec
4Jun 2017
دوخطی 17 آگوست
Or 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، s.div ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي
(2016-12-14 ساعت 11:00)nina111 نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 12:08)bhb32 نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 09:46)s.div نوشته:  چطوری بفهمم کلییر شدم؟اینا که تا نقص مدرک رو براشون نفرستم بهم ایمیلی نمیزنن.یعنی وقتی توی ceac کامپلیت میزنه که ادله نقص مدرک تایید شده و آماده مهر ویزا باشه دیگه..درسته؟

نه اينطور نيست

با این حساب همسر من که در روز مصاحبه نقص مدرک دمسایل خورده و منم که ۲.۵ ماهه اومدم آمریکا، هرچی دمسایل بفرستم بی فایدس؟ باید همسرم کلیر شه بعد همه مدارک دمسایلم رو بفرستم؟ میتونم برگردم ایران؟

من در پاسخ به s.div گفتم اينطور نيست كه شما اول مدارك ناقص رو بفرستي سفارت بعد اونها تائيد كنن و تازه بعدا كلير بشي
روال به اين صورت هست كه شما هر زمان كه كلير شدي (طبق متن فرم 221g) مدارك ناقص رو به همراه پاسپورت به سفارت ارسال مي كني و ويزات رو دريافت مي كني.

حالا موضوع شما
با اينكه تو فرم 221 نوشته بعد از كليري مدارك رو بفرستيد حتي قبل از اينك كلير هم بشيد مي تونيد مدارك رو بفرستيد
منتها چون شما 2.5 ماهه رفتيد به پيشنهاد من و بر اساس تجربه صبر كنيد حدود 2 يا 3 ماه ديگه مدارك داميسلي رو بفرستيد براشون
يا حتي مي تونيد بعد از اينكه كلير شديد مدارك رو بفرستيد براشون
اما به هيچ وجه به ايران برنگرديد كه به مشكل بر مي خوريد و در اون شرايط مساله داميسل شما به هيچ عنوان حل نمي شه
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، s.div ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي
(2016-12-14 ساعت 11:22)bhb32 نوشته:  
(2016-12-14 ساعت 11:00)nina111 نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 12:08)bhb32 نوشته:  نه اينطور نيست

با این حساب همسر من که در روز مصاحبه نقص مدرک دمسایل خورده و منم که ۲.۵ ماهه اومدم آمریکا، هرچی دمسایل بفرستم بی فایدس؟ باید همسرم کلیر شه بعد همه مدارک دمسایلم رو بفرستم؟ میتونم برگردم ایران؟

من در پاسخ به s.div گفتم اينطور نيست كه شما اول مدارك ناقص رو بفرستي سفارت بعد اونها تائيد كنن و تازه بعدا كلير بشي
روال به اين صورت هست كه شما هر زمان كه كلير شدي (طبق متن فرم 221g) مدارك ناقص رو به همراه پاسپورت به سفارت ارسال مي كني و ويزات رو دريافت مي كني.

حالا موضوع شما
با اينكه تو فرم 221 نوشته بعد از كليري مدارك رو بفرستيد حتي قبل از اينك كلير هم بشيد مي تونيد مدارك رو بفرستيد
منتها چون شما 2.5 ماهه رفتيد به پيشنهاد من و بر اساس تجربه صبر كنيد حدود 2 يا 3 ماه ديگه مدارك داميسلي رو بفرستيد براشون
اما به هيچ وجه به ايران برنگرديد كه به مشكل بر مي خوريد و در اون شرايط مساله داميسل شما به هيچ عنوان حل نمي شه
مدارکی که برای دامیسل می خوان چی هست؟؟ من گواهینامه و کارت دانشگاهم و کارتهای بانکیم رو فرستادم که برای خیلی سال پیشه. چه مدرکی دیگه می تونیم بفرستیم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، bhb32 ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي
(2016-12-14 ساعت 13:40)samira aslroosta نوشته:  
(2016-12-14 ساعت 11:00)nina111 نوشته:  با این حساب همسر من که در روز مصاحبه نقص مدرک دمسایل خورده و منم که ۲.۵ ماهه اومدم آمریکا، هرچی دمسایل بفرستم بی فایدس؟ باید همسرم کلیر شه بعد همه مدارک دمسایلم رو بفرستم؟ میتونم برگردم ایران؟

حالا موضوع شما
مدارکی که برای دامیسل می خوان چی هست؟؟ من گواهینامه و کارت دانشگاهم و کارتهای بانکیم رو فرستادم که برای خیلی سال پیشه. چه مدرکی دیگه می تونیم بفرستیم؟؟

در ضمن ادیشنال شیت رو همسر نگرفته. منظورم اون گزینه ای هست که برای دامیسال تیک خورده و گفته برای اطلاعات بیشتر به ادیشنال شیت مراجعه کنید کسی داره اونو برام ایمیل کنه. ممنونتون می شم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، bhb32 ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي
(2016-12-14 ساعت 13:40)samira aslroosta نوشته:  
(2016-12-14 ساعت 11:00)nina111 نوشته:  با این حساب همسر من که در روز مصاحبه نقص مدرک دمسایل خورده و منم که ۲.۵ ماهه اومدم آمریکا، هرچی دمسایل بفرستم بی فایدس؟ باید همسرم کلیر شه بعد همه مدارک دمسایلم رو بفرستم؟ میتونم برگردم ایران؟

حالا موضوع شما

از اينجا مي تونيد ببينيد
https://www.mohajersara.org/forum/thread...#pid735035
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، جواد حبيبي ، mulan1979
من تصمیم گرفتم یه ماه دیگه برم آمریکا. گواهینامه ام رو ری نیو کنم. حساب بانکی باز کنم و کارتهاشو بگیرم. تلفنم بگیرم. کارت کتابخونه هم بگیرم. اینها کفایت می کنه برای دمسایل؟؟ چون توی لیست نواقصی گفته مدرکی که نشون بده اونجا ساکنید. تو فرم i-864 هم که من گفته بودم امریکا شغل ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361
به همین دلیل از من اسپانسر دوم خواستن که مدارکشو فرستادم. پس مدارک شغلی ندارم منطقیه. یه سوال دیگه!!شما ها هم تقریبا دوروز یه بار تو سایت سفارت ترکیه آپ دیت دارید؟؟ من هیچ ایمیلی نزدم ولی از ۲۸ نوامبر تا به امروز تو سایت سفارت ترکیه دوروز یه بار آپ دیت دارم و در سایت کیس هم هر ۱۰ روز یه آپ دیت می کنن که با سایت سفارت یکی می شه ولی همچنان یه خطی هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، s.div
(2016-12-13 ساعت 12:26)alireza51 نوشته:  سلام
دوستان بالاخره نامه کلیری من هم رسید.
مصاحبه 2016/05/16
مدت 202 روز تا دو خطی
چهار روز بعد اور شدن
فرداش نامه کلیری

امیدوارم همه دوستان منتظر بزودی کلیر شوند.

با تبريك فراوااااااان و آرزوي موفقيت در ادامه راهتون

ميخاستم بدونم شما سربازي رفته بوديد؟ يا معاف بوديد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، Nooshin1361 ، mulan1979 ، عدلی
دوستان عزیز سلام
یک سوال داشتم و اونم اینکه کسی اطلاع داره چرا کیس های EB3 مدتهاست که or شدند ولی کلییر نمیشوند و جالب اینجاست که بعد از or شدن سه یا چهار تا آپدیت دریافت کردند ولی باز هم کلییر نمیشوند به نظر اساتید اینکه افراد 2 الی 3 ماهor باشند چی معنی و مفهومی میتونه داشته باشه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، Nooshin1361 ، HAMİT ، mulan1979

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان