کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
در متن زیر
منظور از شما: Beneficiary کسی است که می خواهد با نامزد آمریکایی ازدواج کند.
منظور از نامزد: Petitioner فرد سیتی زنی است که قصد دارد نامزد خود را به آمریکا بیاورد.

1- پاسپورت:
اصل و کپی از صفحه اول پاسپورت شما(پاسپورت باید حداقل 8 ماه بعد از تاریخ صدور ویزا اعتبار داشته باشد)

2- فرمها:
تکمیل و ارسال 2 نسخه از فرمهای DS-230(بخش اول) ، DS-156 ، DS-156k ، DS-157

3-شناسنامه:
اصل و کپی برابر اصل شده شناسنامه شما از تمام صفحات(توسط دادگستری)

4-مدارک اثبات رابطه با نامزد:
کلیه عکسهای مشترک، ای میلهای رد و بدل شده و پرینت تلفن که اثبات نماید طرفین با هم در ارتباط بوده اند.

5- ترجمه انگلیسی از کلیه مدارک شما با مهر وزارت خارجه و دادگستری

6- 2 قطعه عکس 5*5 سانتی متری شما با پس زمینه سفید با نگاه مستقیم به دوربین بدون عینک و بدون روتوش، هر دو گوش پیدا باشد(خانمهای محجبه می توانند پوشش خود را حفظ کنند ولی باید گوشها از جلوی روسری یا مقنعه بیرون باشد)

7- اصل و کپی از تمام صفحات سند ازدواج برای متقاضیان K-3

------------------------------------------------------------------------------------
چند نکته:
1- لازم به توضیح است کلیه مدارک ساپورت مالی مانند: فرم Affidavit of support I-134 ،فرم W-2 و فرم مالیاتی 1040 می بایست توسط نامزد یا co-sponser مربوطه تهیه شده به شما در ایران ارسال شود و شما این مدارک را به همراه کلیه ترجمه ها و فرمهای مربوط به خودتان که در بالا ذکر شد در یک پاکت به سفارت بفرستید.

2- توجه داشته باشید که شما باید کلیه فرمها و ترجمه ها را با پست به سفارت ارسال نمایید و اصل شناسنامه، پاسپورت، سند ازدواج (یا طلاق قبلی یا فعلی)، کارت پایان خدمت، کارت ملی خود را در روز مصاحبه بهمراه داشته باشید.

3- برخی مدارک کمک کننده: کپی پاسپورت و سکیوریتی کارد نامزد، کپی سند منزل یا اجاره نامه نامزد در آمریکا، کپی قرارداد کار نامزد با کارفرما در آمریکا و ترجمه گواهی اشتغال به کار شما
تاریخ مصاحبه: 2 دسامبر 2009
--------------------------------
تاریخ کلیرنس: 13 ژانویه 2010
-------------------------------
ورود به آمریکا 14 فوریه 2010

پاسخ
تشکر کنندگان: ShoMpeT ، Ziba ، یه مهاجر ، ars_mtl ، Soofia ، sib 24 ، nikou ، WIKIMAN ، mercedeh2011 ، thtinc ، ahooo ، samansaba ، farzad24
بالاخره یه نفر پیدا شد که چند تا مطلب درست حسابی درباره این ویزا برای ما بنویسه.
نمیدونی با این پست چقدر از استرس ه من کم کردی که, نمیدونی Big Grin
خیلی ممنون به خاطره مطالبه مفیدت.

حیف که نمیشه و گرنه هر روز 10 تا رتبه مثبت بهت میدادم به خاطره این پست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdi2
amrnsb جان
بازم ممنون از این همه اطلاعات خوبت . ظاهرا ویزای نامزدی خیلی کمتر از ویزاهای دیگه استفاده میشه و اطلاعات راجع بهش ناقص هست . و ظاهرا تمام کیس ها با هم زمان دریافت ویزاشون فرق می کنه.Sad
فرمهای مربوط به Sponser یا مدارک ساپورت مالی ظاهرا کسانی که در سیتی زن امریکا هستن و درآمدشون در سال بالای 27000 $ است نیازی به این فرمها ندارند . فکر می کنی درست راهنمائی شدیم ما و نیازی به این فرمها نداریم ؟
گواهی اشتغال به کار اگه به انگلیسی تایپ شه Ok هست یا باید که وزارت دادگستری تأیید کنه؟
البته من شغل دولتی ندارم و در یک شرکت خصوصی مشغول به کارم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
زیبا جان اگه شما اسپانسر داشته باشی نیازی به گواهی اشتغال نداری فکر کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
بابت اطلاعاتی که روی سایت گذاشتید متشکرم
من برای ویزای ازدواج اقدام کردم و مدارکم اسفند ماه به دستشون رسیده و الان که برای بار دوم ترجمه شناسنامه و قباله ازدواج رو فرستادیم به مهر ترجمه شناسنامه و قباله ایراد گرفته انددر صورتی که ترجمه عدم سوء پیشینه که با همین مهر بوده رو بهش ایراد نگرفته اند! همسرم میگه ممکنه مجبور بشیم اصل شناسنامه و قباله رو براشون بفرستیم!
این فرمهایی که ذکر کردید برای ویزای ازدواج هم هستش؟
برای واکسنها چکار کردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببینید این موضوع که نامزد برای اثبات توان مالی خودش در حمایت از شما چه مدارکی باید فراهم کند بستگی به چند فاکتور دارد:
1- آیا برای شرکت، ارگان یا موسسه دولتی یا غیر دولتی کار می کند یا شغل شخصی متعلق به خود را دارد.
2- در کدام ایالت زندگی می کند
3- سرپرست خانوار چند نفره است

نامزد باید اثبات کند که درآمد سالیانه وی حداقل 125% شاخص خط فقر ایالت محل سکونتش می باشد(برای نامزدی که نظامی و در حال خدمت در ارتش آمریکاست این ضریب به 100% کاهش می یابد) که براساس تعداد افراد تحت تکفل وی طبق یک جدول محاسبه می گردد(فرم I-864P ). ولی در عین حال شرح جدول شاخص خط فقر در تمامی ایالتها بجز آلاسکا و هاوایی بدین شرح است:

خانواده 2 نفره: 125% شاخص خط فقر= 18,212$
خانواده 3 نفره: 125% شاخص خط فقر=22,887$
خانواده 4 نفره: 125% شاخص خط فقر=27,562$
خانواده 5 نفره: 125% شاخص خط فقر=32,237$
یعنی اگر نامزد شما در آمریکا تنهاست و قرار است شما را به آمریکا بیاورد باید بتواند ثابت کند درآمد سالیانه اش کفاف هزینه های یک خانواده 2 نفره را که برابر با 18هزار و 212 دلار(معادل 1.25برابر خط فقر یک خانواده دو نفره) می باشد، می دهد. برای ایالتهای هاوایی و آلاسکا این مبلغ به ترتیب 20هزارو950 و 22هزارو762 دلار می باشد.

فرم I-134 :از بین فرمهایی که باید توسط نامزد پر شود فرم I-134 الزامی است.

فرم مالیاتی 1040: فرم مالیاتی 1040 در حقیقت گواهی مالیاتی است که نامزد شما در آخرین سال مالیاتی پرداخته است(در صورت عدم پرداخت مالیات باید حتما علت عدم پرداخت مالیات ذکر شود.)

فرم W-2: که برای افرادی است که تحت استخدام دیگری هستند و در حقیقت نوعی شرح دستمزدهای دریافت شده از سوی نامزد و مالیات بر درآمدی است که کار فرما از حقوق نامزد کسر کرده است و به اداره مالیات پرداخته است. طبیعی است این فرم توسط کارفرما یا کارفرماهای نامزد پر می شود.
خوب حالا متوجه می شوید که شرایط هر فرد در مورد فرمها و مدارک مالی متفاوت است و باید بر حسب شرایط مدارک متناسب ارائه گردد.

در خصوص گواهی اشتغال به کار طبیعتا مراکز دولتی در ایران باید ترجمه شود. ترجمه اشتغال در مراکز خصوصی در ایران فقط در صورتی توسط دادگستری تایید می شود که روزنامه رسمی ثبت شرکت مذبور را ارائه دهید، چنانچه این امکان برای شما فراهم هست حتما به تایید دادگستری برسانید در غیر اینصورت اصل انگلیسی آن معمولا قابل قبول است.
تاریخ مصاحبه: 2 دسامبر 2009
--------------------------------
تاریخ کلیرنس: 13 ژانویه 2010
-------------------------------
ورود به آمریکا 14 فوریه 2010

پاسخ
تشکر کنندگان: ShoMpeT ، nikou ، sib 24
سلام.يه پيشنهاد دارم.از تمام مداركي كه ميفرستيد يك كپي تهيه كنيد و مرتب شده با خودتان ببريد.اينجوري اگه انها سوالي از شما بكنند يا حواسشان نباشد شما ميتوانيد از كپيها به انها نشان دهيد و يك توصيه ديگر اينكه از نامزدتان درباره مداركي كه ميفرستد سوال كنيد و با هم مطالعه كنيد تا اگر از شما سوالي شد بدانيد فرمها چي هستند و در انها چي نوشته شده
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
من 7 دسامبر مصاحبه داشتم برای ویزای نامزدی در ابوظبی. مصاحبه خیلی راحت بود و از من فقط 2 سوال پرسیدند:
1- اولین بار کجا همدیگرو دیدین
2- کی نامزد کردین؟
شاید علت اینکه زیاد سوال نکردن این بود که نامزدم هم اومده بود. از نامزدم سوا کردن که:
چند ساله که آمریکا هستی؟ کدوم شهر زندگی می کنی و هوا چطوره؟
حتی هیچ عکسی, ای میلی و کارت تلفنی ازمون نخواست و این برام خیلی عجیب بود. شاید وجود نامزدم در کنارم براشون کافی بود.
با اینکه شغل من خصوصی بود ولی گفت که شما به administrative prossess نیاز دارین و بین 1 هفته تا 1 ماه طول می کشه. باید تو سایت اسممو چک کنم.
درضمن یادتون باشه که پول سفارت رو حتما در بانک پرداحت کنید چون تو سفارت قبول نمی کنن. ( با اینکه صندوق در سفارت هست)
پاسخ
تشکر کنندگان: ShoMpeT
سلام بهار جان واقعا" تبریک می گم امیدوارم هر چه زودتر ویزاتو بگیری .یه سوال داشتم می تونی اون شماره ای که توی امریکا زنگ می زنیم و سوال می پرسیم را به من بدی ممنون میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
بهار جان به سلامتی مصاحبت انجام شد .جواب چکت هم زود میاد ایشالا . برای من 1 ماه و یک هفته طول کشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Bahar JJ
سارا جان
اون تلفن رو پیدا نکردم ولی شاید این به دردت بخوره:
To reach the National Visa Center (Immigrant visa inquiries) call: 603-334-0700 or e-mail: NVCINQUIRY@state.gov.
To reach the Kentucky Consular Center (Diversity Visa inquiries) call : 606-526-7500 606-526-7500.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
برای ویزای نامزدی نیازی به گواهی اشتغال به کار شما (Beneficiary ) نیست. سفارت مدارک اشتغال به کار Petitioner رو می گیره. در ضمن در نامه ای که از اداره مهاجرت آمده ذکر شده که هیچ مدرکی رو برای سفارت نفرستید. تاکید می کنم که در مورد ویزای K1 این شرایط صدق می کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ShoMpeT
سلام
ممكنه بپرسم براي ويزاي ازدواج در روز مصاحبه آيا بايد فرمي پر كنيم و ببريم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه آنا جان . فرم هایی که باید پر کنی قبلا فرستادی . اگر نقص مدارک داشتی بهت اطلاع می دادن .وقتی بهت وقت مصاحبه دادن یعنی همه فرم ها رو پر کردی. این هایی که می بینی فرم پر می کنن یا نامه دوم دارن کیس لاتاری هستن . فقط همون کپی مدارک و اصلشون که گفتم ببر. نامه مصاحبه هم پرینت بگیر با خودت ببر.مشکلی نیست .انقدر نگران نباش
پاسخ
تشکر کنندگان:
عقد ما در تهران بود وروز بعدش مدارك رو برديم برا ي ترجمه و اونها تاريخ عقد رو 3 ژانويه زدند در صورتي كه تاريخ صحيح 2 ژانويه هستش ! اما اون مدارك مورد قبول و كيس ما قبول شد بعدش براي بار دوم من مدارك رو از اصفهان ترجمه كردم و اينبار تاريخ عقد رو درست زد البته دليل اين اشتباه سال كبيسه بودن پارسال بود و گمان ميكنم همين بائث مشكل شد البته من مهر وزارت امور خارجه رو هم فراموش كردم روي ترجمه ها بزنم
به هر حال شوهرم كپي همون اولين ترجمه رو برد و همه چيز حل شد
شما فكر ميكنيد وقتي واسه مصاحبه ميرم همون ترجمه غلط رو ببرم كه قبول شده بود يا اين درسته رو ؟ اين رو در نظر داشته باشيد كه احتمالا 2 تا فايل با هم مقايسه ميشند!
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: