کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2017-01-10 ساعت 14:18)vanima نوشته:  
(2017-01-09 ساعت 23:44)shimiz نوشته:  
(2017-01-09 ساعت 23:24)vanima نوشته:  شما از كجا فهميدين كه چه واكسنايي بايد زده بشه؟؟؟
در مورد گواهي سوپيشينه هم اطلاعاتي دارين شما كه چقدر طول ميكشه بگيرم؟

Vanima جان اينطور كه من متوجه شدم سفارت شما ارمنستانِ، تجربه ى من در موردِ واكسن ها: بهترين كار اينه كه شما بريد انستيتو پاستور تجريش و كارت واكسن هاتونم از بچگى تا امروز هرچى داريد با خودتون ببريد، اون واكسن هايى كه حتماً بايد تا الان زده باشيد شامل: هپاتيت در ٣ نوبت، MMR در ٢ نوبت، ديفتيرى و كزاز و آبله مرغون كه اكثراً گرفتن، اگه قبلاً اين ها رو زده باشيد كه براتون در كارت بين المللى ثبت مى كنند و يك آزمايش خون هم مى گيرند كه ببينن شما به آبله مصون هستيد يا نه، اگر هر كدومم نزده باشيد خودشون براتون مى زنن ولى بعضى از واكسن ها زمان بر هستند، مثل هپاتيت و MMR،بعد هم توى خود انستيتو ازتون مى پرسن كه كدوم سفارت مى خواين بريد و براى چى، و اگر براى اون كشورى كه داريد ميريد واكسن خاصى بخواد خودشون بهتون مى زنن، مثلاً من چون تو پاييز مى رفتم دبى به من گفتن شما حتماً بايد آنفولانزا بزنيد، به اين موضوع هم دقت كنيد كه يكسرى از واكسن هاتون بايد تاريخش نزديك باشه ولى نه زيرِ يك ماه مثل ديفتيرى و كزاز و آنفولانزا كه خودشون بهتون مى گن، اميدوارم كمكى كرده باشم.
ممنونم عزیز لطف کردی. فقط اینکه من هنوز وقت سفارت نگرفتم. اگه اول واکسن ها رو بزنم و بعد وقت بگیرم به مشکل میخورم؟

نه عزيزم به هيچ مشكلى نخواهى خورد، كارات و با دقت و بدون اشكال انجام بدى حتى اگه يكم هم زمان بر باشه بهتر از اينه كه بعداً به خاطره عجله كردن و ناقص بودن مدارك كارت به تعويق بيفته.
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-11 ساعت 20:44)sepideh Hasan نوشته:  يه سوال من سفارتم 
انكاراست 
وقتي ازم پرسيد كدوم سفارتم بهشون گفتم، برام هپاتيت و نزدن و ازمايش خون هم نگرفتن و كارت زرد و دادن 
مداركه قبليه واكسناي كه داشتم و برده بودم با خودم 
الان بايد ازمايش بدم ؟

(2017-01-10 ساعت 14:06)vanima نوشته:  
(2017-01-10 ساعت 00:42)کوه صبور نوشته:  وقت شما به خیر و شادی
یک پرسش لطفن، این واکسن هپاتیت برای کدام نوع هپاتیت هست؟ B، A، یا C؟
چون گفتند 3 تا را باهم می زنند، که به هر حال یک شوک هست برای بدن... بهتر نیست که از قبل 2 تاش را بزنیم که فقط سومی را روزهای قبل از مصاحبه بزنیم؟

برم انستیتو بگم برای سفارت میخوام واکسن ببزنم؟ خودشون میگن چی باید بزنم یا سفارت تعیین میکنه؟

سلام عزيزم، واقعيت اينه كه من در مورد سفارت آنكارا هيچ تجربه و اطلاعاتى ندارم، ولى راهنمايى كه مى تونم بهتون بكنم اينه كه، اون كارت زرد بعد از ورود به امريكا هم به دردتون مى خوره، چون شما اينجا دوباره مديكال داريد، مثلاً يك نمونه رو براتون توضيح مى دم: احتمالاً در سن كودكى يا همون نوزادى خيلى ها واكسن TDP يا همون واكسن ٣ گانه ى ديفتيرى، كزاز و سياه سرفه رو زدن، الان ديگه اين واكسن رو تو ايران ندارن، اين حرفيه كه انستيتو پاستور به من زد، ولى شما اينجا واسه مديكالتون حتماً بايد اين واكسن رو زده باشيد، پس بهتره كه اين كارت واكسنتون رو خيلى كامل بياريد، در مورد آزمايش خون هم باز شايد در انكارا به دردتون نخوره ولى اينجا بهتون قول مى دم كه به دردتون مى خوره، من خودم ٢ روز پيش اينجا مديكال بودم و چون همه چيزم كامل بود به جاى ٤٨٠ دلار فقط ١٨٥ دلار هزينه ى مديكال دادم، پس تجربه به من ثابت كرد كه حتى چيزى رو اگه اضافه ببرم به ضررم نخواهد بود، اميدوارم تونسته باشم كمكى كرده باشم عزيزم.
ويزاى نامزدىK1
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-11 ساعت 21:16)Partov نوشته:  دوستای گل سلامممم???????⚘
سوالی داشتم
آیا سفارت آمریکا به خود فرد اجازه ی انتخاب سفارت رو میده؟یعنی بین ارمنستان دبی و ترکیه میگه هر کدوم رو میخوای انتخاب کم و تاریخ رو هم در این بازه تا این بازه زمانی انتخاب کن؟یا میگه در این سفارت مصاحبه شما صورت میگیره و ما نمیتونیم انتخابی روی محل سفارت داشته باشیم

سلام عزيزم، شما وقتى فرم هاى اوليه رو پر مى كنيد ازتون مى خوان كه سفارتى رو مى خواين توش مصاحبه كنيد رو هم انتخاب كنيد، ولى اونجا شما براى مصاحبه وقت نمى گيريد، وقت مصاحبه زمانى هست كه پرونده هاى شما از NVC فرستاده ميشه به سفارتى كه انتخاب كرديد و اونها بعد از بررسى براتون ايميل ميزنن و مداركى رو هم كه مى خوان بهتون ميگن و مى خوان كه خودتون وقت بگيريد از سايتى كه بهتون معرفى مى كنن در ايميل.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان: Partov
(2017-01-12 ساعت 01:52)sepideh Hasan نوشته:  يه سوال من رفتم انستيتو واكسن mmrو انفولانزا و كزاز رو برام زدن 
باقيشم مدارك قبليم بود كه برام وارد كردن 
در مورد هپاتيت هم گفتن براي زير ٢٥ سال كه نزدن برام و ازمايش خونم نگرفتن ، كارت زرد و بهم دادن 
باز بايد مجدد به انستيتو مراجعه كنم؟

(2017-01-11 ساعت 22:21)ziziii نوشته:  
(2017-01-11 ساعت 21:16)Partov نوشته:  دوستای گل سلامممم???????⚘
سوالی داشتم
آیا سفارت آمریکا به خود فرد اجازه ی انتخاب سفارت رو میده؟یعنی بین ارمنستان دبی و ترکیه میگه هر کدوم رو میخوای انتخاب کم و تاریخ رو هم در این بازه تا این بازه زمانی انتخاب کن؟یا میگه در این سفارت مصاحبه شما صورت میگیره و ما نمیتونیم انتخابی روی محل سفارت داشته باشیم

salam dooste aziz. bale khodetun entekhab mikonin. vali tarikh mosahebe akharin marhaleye process hast yani hadeaghl 6 mahe baad az teye marahele (1) tashkil parvande va ferestadan madarek be uscis , (2) daryafte receipt number va approve as uscis, (3) ersale madarek az uscis be nvc va daryafte case number, va dar (4) akharin marhale vaghti parvande be sefarati ke shoma az ghabl taein kardid montaghel shod, mitunin vaghte mosahebe begirin, ke unam chizi nist ke ghabele pishbini bashe chon momkene hameye vaghta por bashe va majbur shid bishtar sabr konid. dooste aziz kolle zamane process gheyre ghable pishbini hast. omidvaram hadeaghale zamane momken nasibe shoma beshe.
واقعاً نمى دونم، شايد هپاتيت رو حذف كردن ولى براى من كه خيلى هم انستيتو روش تاكيد داشت كه چون مداركش رو ندارى حتماً بايد چك كنيم ببينيم زديد يا نه و حتى تو آزمايش خونمم هم خودشون گفتن هپاتيت چك بشه، من تو گروه سنيه بالاى ٢٥ هم هستم تازه?
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-12 ساعت 10:10)sepideh Hasan نوشته:  از بعضيا تعهد ٩٠ روزه كه حتمن طي ٩٠ روز ازدواج ميكنيد ميگيرن كه او نو تقريبن ١ ماه بعدش اعلام ميكنن ، بعد از اون يه نامه مياد كه مداركتون قبول شده همون اپرووال كه براي من كل مراحل تا گرفتن نامه از سفارت ٣ ماه طول كشيد ، 
(2017-01-10 ساعت 01:05)mahziar_69 نوشته:  با سلام
من نامزدم سیتیزن آمریکاست و برای ویزای نامزدی اقدام کردیم و سفارت رو هم ابوظبی انتخاب کردیم.
همه ی مدارک مورد نیاز به علاوه تعداد زیادی عکس دونفره و عکس هاس مراسم نامزدیمون بود رو هم فرستادیم واسه USCIS.
تاریخ ارسال مدارک: December 10, 2016
تاریخ ایمیل USCIS: December 14, 2016 که داخل ایمیل یک receip number  بهمون دادن.
تاریخ دریافت فرم I797 به صورت فیزیکی: December 19, 2016

الان سوالم اینه که قبل از رفتن مدارک به NVC بازم باید مدارک خاصی برای USCIS ارسال کنیم؟
حدودا چقدر زمان میبره تا مدارک رو تایید کنن؟

عزيزم اين تعهد نامه رو حتماً همه بايد با مدارك بفرستن، هر ٢ نفر، وگرنه كارتون عقب مى اوفته.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-12 ساعت 13:33)کوه صبور نوشته:  Receipt Number
امروز توی گوگل سرچ کردم و دیدم از سایت اداره ایمیگریشن یا همان USCIS میشه با درج Receipt Number وضعیت پرونده را دنبال کرد.
توی این لینک Uscis:

https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do

اگر اطلاعی دارید و درج کردید، لطفا راهنمایی کنید که درسته یا نه. و چه اطلاعاتی میدن توی این سایت.
ممنون میشم.
آیا برای کسانی که دیگه به مرحله NVC و سفارت رفته اند هنوز با درج Receipt Number اطلاعات میده؟ یعنی هنوز کار میکنه برای کسانیکه به مرحله جلوتر رفته اند و بروز هست؟
وقتى هم به دست سفارتى كه انتخاب كرديد برسه و آماده ى ارسال ايميل باشن كيستون رو READY مى زنه.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-12 ساعت 22:25)sepideh Hasan نوشته:  سلام ميشه لطفن راهنماييم كنيد
انستيتو براي من واكسن هپاتيت رو نزدن و ازمايشم نگرفتن
بايد مجدد برم و كارت زرد جديد بگيرم

كارت زرد جديد كه لازم ندارى عزيزم، هرچيزى رو بزنيد تو همون كارت براتون اضافه مى كنن، شما واسه احتياط مى تونيد ازشون بخوايد كه آزمايش خون بگيرن و توش براتون چك كنن كه بدنتون به هپاتيت مصون هست يا نه اگه بود كه بخوايد اونم تو كارت زردتون وارد كنن، اگر نبود ببينيد براتون مى زنن يا نه، اگه زدن كه خوب هيچى، اگه نزدن به مديكالتون تو هر كشورى كه هست زنگ بزنيد و ازشون ليست واكسن هايى كه بايد زده باشيد رو بخواين، يا ايميل بزنيد و ليست و كتبى ازشون بگيريد كه اگه خواسته بودن ببريد انستيتو نشون بديد.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسي عزيزممم 
واقعن ممنونم

(2017-01-12 ساعت 23:03)shimiz نوشته:  

كارت زرد جديد كه لازم ندارى عزيزم، هرچيزى رو بزنيد تو همون كارت براتون اضافه مى كنن، شما واسه احتياط مى تونيد ازشون بخوايد كه آزمايش خون بگيرن و توش براتون چك كنن كه بدنتون به هپاتيت مصون هست يا نه اگه بود كه بخوايد اونم تو كارت زردتون وارد كنن، اگر نبود ببينيد براتون مى زنن يا نه، اگه زدن كه خوب هيچى، اگه نزدن به مديكالتون تو هر كشورى كه هست زنگ بزنيد و ازشون ليست واكسن هايى كه بايد زده باشيد رو بخواين، يا ايميل بزنيد و ليست و كتبى ازشون بگيريد كه اگه خواسته بودن ببريد انستيتو نشون بديد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-12 ساعت 23:48)sepideh Hasan نوشته:  مرسي عزيزممم 
واقعن ممنونم

(2017-01-12 ساعت 23:03)shimiz نوشته:  

خواهش مى كنم ، كارى نكردم، اميدوارم همه چى به خوبى برات پيش بره.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-12 ساعت 22:32)shimiz نوشته:  
(2017-01-10 ساعت 14:18)vanima نوشته:  
(2017-01-09 ساعت 23:44)shimiz نوشته:  Vanima جان اينطور كه من متوجه شدم سفارت شما ارمنستانِ، تجربه ى من در موردِ واكسن ها: بهترين كار اينه كه شما بريد انستيتو پاستور تجريش و كارت واكسن هاتونم از بچگى تا امروز هرچى داريد با خودتون ببريد، اون واكسن هايى كه حتماً بايد تا الان زده باشيد شامل: هپاتيت در ٣ نوبت، MMR در ٢ نوبت، ديفتيرى و كزاز و آبله مرغون كه اكثراً گرفتن، اگه قبلاً اين ها رو زده باشيد كه براتون در كارت بين المللى ثبت مى كنند و يك آزمايش خون هم مى گيرند كه ببينن شما به آبله مصون هستيد يا نه، اگر هر كدومم نزده باشيد خودشون براتون مى زنن ولى بعضى از واكسن ها زمان بر هستند، مثل هپاتيت و MMR،بعد هم توى خود انستيتو ازتون مى پرسن كه كدوم سفارت مى خواين بريد و براى چى، و اگر براى اون كشورى كه داريد ميريد واكسن خاصى بخواد خودشون بهتون مى زنن، مثلاً من چون تو پاييز مى رفتم دبى به من گفتن شما حتماً بايد آنفولانزا بزنيد، به اين موضوع هم دقت كنيد كه يكسرى از واكسن هاتون بايد تاريخش نزديك باشه ولى نه زيرِ يك ماه مثل ديفتيرى و كزاز و آنفولانزا كه خودشون بهتون مى گن، اميدوارم كمكى كرده باشم.
ممنونم عزیز لطف کردی. فقط اینکه من هنوز وقت سفارت نگرفتم. اگه اول واکسن ها رو بزنم و بعد وقت بگیرم به مشکل میخورم؟

نه عزيزم به هيچ مشكلى نخواهى خورد، كارات و با دقت و بدون اشكال انجام بدى حتى اگه يكم هم زمان بر باشه بهتر از اينه كه بعداً به خاطره عجله كردن و ناقص بودن مدارك كارت به تعويق بيفته.
ممنون مهربون ❤❤
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-13 ساعت 01:50)vanima نوشته:  
(2017-01-12 ساعت 22:32)shimiz نوشته:  
(2017-01-10 ساعت 14:18)vanima نوشته:  ممنونم عزیز لطف کردی. فقط اینکه من هنوز وقت سفارت نگرفتم. اگه اول واکسن ها رو بزنم و بعد وقت بگیرم به مشکل میخورم؟

ممنون مهربون ❤❤

خواهش مى كنم، كارى نكردم، اميدوارم خيلى زود كاراتون انجام بشه ❤❤
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون ميشم ادرس دكتر معتمد سفارت انكارا رو برام بزاريد
ايميا ادرشونو ميخوام
ممنون ميشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-13 ساعت 20:49)sepideh Hasan نوشته:  ممنون ميشم ادرس دكتر معتمد سفارت انكارا رو برام بزاريد
ايميا ادرشونو ميخوام
ممنون ميشم

drungan@doctorun.com
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-13 ساعت 20:49)sepideh Hasan نوشته:  ممنون ميشم ادرس دكتر معتمد سفارت انكارا رو برام بزاريد
ايميا ادرشونو ميخوام
ممنون ميشم

عزيز دلم من در مورد آنكارا چيزى نمى دونم و ايميل و شماره تلفنى ندارم، اما اميدوارم بچه هاى ديگه بتونن كمكت كنن، ولى شايد اگه توى سفرنامه ها نگاه كنى شايد بتونى جوابت رو پيدا كنى، موفق باشى. شايد بهترِ باشه يك سرى هم به تاپيك مصاحبه ى آنكارا بزنى، شايد بتونى چيزى از تو حرفها بچه ها پيدا كنى.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
اگر دو نفر قصد ازدواج داشته و هر دو ساکن ایالات متحده باشن. یکی با ویزای دانشجویی و دیگری سیتیزن آمریکا، بهترین و سریع ترین گزینه کدام ویزاس؟ و اگر قصد اقدام از طریق k1 داشته باشن وضعیت چگونه میشه؟ باید برای عقد خارج بشن از کشور؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان