کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
angel جان ، بله مدارک اولیه ,ما لیست چت‌ها ، ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنی و عكس هامون رو فرستاديم البته وكيل گفت لازم نيست همه رو بفرستيم حدود ۱۰ تا عكس ، اما ما خيلى چت يا ... داشتیم گفت تعدادى رو بفرستيم ،

الهه جان .شما هم به زودى ميرى ، پس تا ميتونى الان هم از زندگيت لذت ببر ، اين روز ها خيلى زود ميشه خاطره ،

- نوع ویزا: K1
۲- نامزد سیتیزن یا گرین کارتی: نامزد سیتیزن
۳- تاریخ اولین اقدام: جون ۲۰۱۲
۴- تاریخ درخواست مدارک بیشتر: سپتامبر ۲۰۱۲
۵- تاریخ ارسال مدارک به سفارت: 12nov 2012
۶- محل مصاحبه: ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، angel99
(2012-11-25 ساعت 04:09)negi نوشته:  
(2012-11-25 ساعت 02:50)arian307 نوشته:  بچه ها این فرم کوفتیه ds-230 رو باید چطور پر کنم بالاخره؟؟؟؟تو instruction گفته توی ویزای k1 & k2 فقط پارت یک پر شه... اما وقتی تو همون پارت 1 اسم و فامیل رو مینوسی خودش تو پارت 2 هم اسم و فامیلت رو اضافه میکنه...تو لینکی که خودشون دادن نوشته :
Form DS-230 Part I (Biographic Data),
اما خودم که سرچ کردم تو این لینک http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3194.html میگه :
You and each family member who will travel to the United States with your under your visa category must complete the DS-230 Part I and Part II.
Note: You should only sign Part I. Part II of the form you will sign during your visa interview.
خیلی مهمه... دوستانی که اینترویو رو گذروندن میشه بگن زمان مصاحبه آیا حرفی شده در مورد پارت 2 و یا این که پایین همچین فرمی رو تو سفارت امضا کردن یا نه؟ کلا با این فرم لعنتی چی کار کردن و کدوم پارت رو پست کردن واسشون...
ممنونم
آرین جان هر دو رو پر کن و خیال خودت رو راحت کن. منم همین کار رو کردم و بله، آفیسر ازم خواست که امضا کنم.

مرسی نگی جون... دوستان دیگه هم لطفا تجربه هاشون رو بنویسن... 1 هفته ست دارم دیوونه میشم... و دیوونگیم هم دلیل داره... از دوستان دیگه هم خواهش میکنم بگن با این فرم چی کار کردن؟
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
همون کاری بکن که تو دستورالعمل ازت خواستن
من فقط پارت یک رو فرستادم، پارت 2 با خودم میبرم اونجا و همونجا احتمالاً ازم بخواد که امضاش کنم و تحویل بدم
من هفته بعد مصاحبه دارم
برگشتم برات میگم چی به چی شد
آبی که برآسود زمینش بخورد زود
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، arian307
(2012-11-25 ساعت 18:55)mehrannn نوشته:  همون کاری بکن که تو دستورالعمل ازت خواستن
من فقط پارت یک رو فرستادم، پارت 2 با خودم میبرم اونجا و همونجا احتمالاً ازم بخواد که امضاش کنم و تحویل بدم
من هفته بعد مصاحبه دارم
برگشتم برات میگم چی به چی شد

عالیهههه... بی صبرانه منتظر هستم که اولا خوش خبر بیای و بگی ویزات رو یه ضرب گرفتی و همین که از سفرنامت من و دوستان دیگر استفاده کنیم...
مهران جان پس یعنی شما اصلا پارت 2 رو پرینت هم نگرفتی و فقط پارت یک رو پست کردی؟ چون تو پارت یک اسم و فامیل رو که مینوسی تو اول پارت 2 هم خودش تایپ میکنه...
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011
آرین جان این اصلا و ابدا چیزی نیست که فکرت رو مشغول کنه، هر دو رو پر کن و با خودت ببر. اصلا مهم نیست، من همه رو پر کردم و مشکلی پیش نیومد.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011 ، arian307 ، shabnam.84 ، rrrraaaazzzz
درود به همه
چقدر خوبه كه همه تو اين وب سايت مثل اعضاي خانواده به همديگه كمك ميكنن ....
من سوالي در مورد اسپانسر دارم .... من بايد سپانسر نامزدم باشم ...
آيا كسي هست كه بدونه كه "كسي كه gross income ش سالانه بالاي ٢٠ هزار دلار باشه براي سپانسر بودن كافيه يا نه ؟؟؟؟؟؟"
ممنون ميشم اگه كسي جوابمو بده Smile
ويزاي نامزدي. مصاحبه ايروان اواخر ژانويه ٢٠١٣. كليرنس درست پس از سه ماه و يه روز انتظار اواخر آپريل Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، arian307 ، shabnam.84 ، mercedeh2011 ، battosai
این gross income به چه معنیه؟ فقط میدونم درآمد سالانه شما باید 15200 تا باشه. البته این واسه سال 2012 هستش و سال دیگه یکم افزایش پیدا میکنه. البته این درآمدی که گفتم در صورتیه که شما کسیو تحت تکفل داشته باشی و خودتو نامزدتو بخوای تامین کنی فقط. وگرنه به ازای هر نفری که تحت تکفل داشته باشی حدود 4000 تا در سال باید به مبلغی که گفتم اضافه کنی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: آناهيتا ، rouzbehdarvishi ، girl ، mercedeh2011
ممنونم elahe جان
gross income يعني درآمد خالص ... فقط براي منو نامزدمه و كس ديگه اي تحت تكفل من نيست ...
اما فكر ميكنم اون 15 هزار براي اونايي كه تو ارتش هستن .... براي ماها اگه اشتباه نكنم ١٢٥٪ proverty level هست يعني حداقل درامد سالانه ي ١٨٩١٢
نميدونم .... فقط ميخوام بدونم ايا ٢١هزار براي دو نفر كافيه ...؟؟؟؟ ايا نيازي هست كه صورت حساب بانكي هم اراعه بدم .... و اگه لازمه چقدر لازمه پول تو حساب باشه ..... خواهش ميكنم راهنماييم كنين
ويزاي نامزدي. مصاحبه ايروان اواخر ژانويه ٢٠١٣. كليرنس درست پس از سه ماه و يه روز انتظار اواخر آپريل Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، arian307 ، mercedeh2011 ، battosai
(2012-11-25 ساعت 10:24)melisa نوشته:  angel جان ، بله مدارک اولیه ,ما لیست چت‌ها ، ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنی و عكس هامون رو فرستاديم البته وكيل گفت لازم نيست همه رو بفرستيم حدود ۱۰ تا عكس ، اما ما خيلى چت يا ... داشتیم گفت تعدادى رو بفرستيم ،

الهه جان .شما هم به زودى ميرى ، پس تا ميتونى الان هم از زندگيت لذت ببر ، اين روز ها خيلى زود ميشه خاطره ،

- نوع ویزا: K1
۲- نامزد سیتیزن یا گرین کارتی: نامزد سیتیزن
۳- تاریخ اولین اقدام: جون ۲۰۱۲
۴- تاریخ درخواست مدارک بیشتر: سپتامبر ۲۰۱۲
۵- تاریخ ارسال مدارک به سفارت: 12nov 2012
۶- محل مصاحبه: ankara

مرسی‌ ملیسا جون، وای چقد خوشحالم کردی پاسخ گفتی‌

من یه سوال دیگه هم دارم، و اون اینکه ..من توی مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده این مورد رو دیدم که نمیدونم دقیقا چیه !!!

باید دست نوشتهٔ خودم باشه با امضا ؟ چی‌ هست اصلا ؟

شما چیزی نوشتی‌ امضا کردی یا محضر خونه تعهد دادی که طی‌ ۹۰ روز ازدواج کنی‌ بد از ورودت به آمریکا؟

ممنونم ازت

provide Original statements from you and your fiancee whom you plan to marry within 90 days of her admission and copies of any evidence you wish to submit to establish your mutual intent
پاسخ
تشکر کنندگان:
عزیزم شما و نامزدت باید یه متن ساده بنویسید که قصد ازدواج دارین و تو این مدت 90 روز ازدواج میکنید. حالا فرمتش رو من از سایت visa journey دانلود کردم
یه نگاهی هم به اون سایت بنداز همه ی فرم ها با نمونه پر شده اش هستش. کمکت میکنه

Dear Sir or Madam

I, ----------, do hereby state that I am legally able and willing to marry, ----------- and intend to do so within 90 days of my arrival into the US using the K-1 visa.

Yours truly,

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، angel99
angel جان ، درستِ بايد يه متن بنويسيد كه در مدت ۹۰ روز ازدواج ميكنين ، هم شما ، هم نامزدت ، و امضا كنين، ضمنا ما نامه نوشتيم جداگانه ، كه چه جورى آشنا شديم ، چه جورى عشقمون ادامه پيدا كرد ، كى ملاقات كرديم و ... اونم با امضا زيرِ هر صفحه ، كمتر از ۳ صفحه بايد باشه ،
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، angel99
U.S. CITIZEN’S EXPLANATION OF MEETING/RELATIONSHIP. On a separate sheet of paper please type a brief statement of no more than 3 pages describing how you and your Foreign Fiancé (e) met and how your relationship developed. You should include the following information in your statement and make sure that you Sign and Date the letter on the bottom of each page :
a. Explain how you first met your Foreign Fiancé (e) (i.e. internet, vacation, etc.);
b. Describe your initial and continued correspondence and communications;
c. If you met in person for the first time overseas, explain when, where, and what made you decide to finally visit your Foreign Fiancé(e);
d. List the date(s) you visited or spent time with your Foreign Fiance (e) and briefly describe your trips (i.e. we spent time with family and friends, traveled together in his/her country, etc.);
e. What made you fall in love with your Foreign Fiancé(e)?
f. What are your hopes and dreams for your future together?
g. Include any other information you feel is important to describe your relationship and intentions together.
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، الهه سابق ، angel99
آرین جان سلام
درسته پارت یک رو پر کنی تو پارت دو هم میاد اشکالی نداره شما کاملش کن و پرینت بگیر اما فقط پارت یک رو ارسال کن و پارت دو همرات باشه اونجا ازت میگیرن
من این کارو کردم و ایرادی هم تا حالا نگرفتن
آبی که برآسود زمینش بخورد زود
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، arian307 ، mercedeh2011
سلام.
به همه کسایی که ویزا گرفتن تبریک میگم
و برای همه ی اونایی که مثل من منتظرن، آرزوی صبر میکنم
ما تازه سه هفته است که برای کیس نامزدی (k 1) اقدام کردیم
هفته ی دوم نامه ای برای تاییدیه مشخصات اولیه کیس خارج از امریکا دریافت کردیم
دیگه خبری نشده،.،.،.، میشه خواهش کنم در این مورد منو مطلع کنید!
اطلاعات زیادی در این مورد ندارم. فقط از طریق همین سایت چیزایی فهمیدم
ممنون
نوع ویزا: K1
اولین اقدام: نوامبر2012
نقص مدارک: 17 می
اپرووال: 12 جولای
کیس نامبر: 29 جولای
تعیین تاریخ مصاحبه: 15 آگوست
مصاحبه: ابوظبی، نوامبر2013, یه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011
(2012-11-27 ساعت 02:16)rrrraaaazzzz نوشته:  سلام.
به همه کسایی که ویزا گرفتن تبریک میگم
و برای همه ی اونایی که مثل من منتظرن، آرزوی صبر میکنم
ما تازه سه هفته است که برای کیس نامزدی (k 1) اقدام کردیم
هفته ی دوم نامه ای برای تاییدیه مشخصات اولیه کیس خارج از آمریکا دریافت کردیم
دیگه خبری نشده،.،.،.، میشه خواهش کنم در این مورد منو مطلع کنید!
اطلاعات زیادی در این مورد ندارم. فقط از طریق همین سایت چیزایی فهمیدم
ممنون
دوست عزیز به جمع ما خوش آمدی! شما احتمالا تا ۴-۵ ماه دیگه خبری ازشون نخواهید شنید مگر اینکه ازتون مدارک بیشتر و کامل تر بخوان. وگرنه که باید صبر کنید که انشااله اپرووال رو بگیرید.
فروم های اینجا رو صفحه به صفحه بخونید، خیلی بهتون کمک خواهد شد.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، mercedeh2011 ، rrrraaaazzzz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان