کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
(2016-06-05 ساعت 02:28)rezavfx نوشته:  
(2016-06-03 ساعت 03:18)Kimia_. نوشته:  اصل گواهينامه كافييه يا حتمن بايد بين المللي ام بگيرم تا امريكا لازم نباشه كلاس برم براي دريافت گواهينامه
مرسي از پاسخگوييتون

با گواهینامه بین الملی میتونید رانندگی کنید ولی اصل گواهینامه ایران در آمریکا اعتباری نداره .

البته این رو هم باید به خاطر داشته باشید که گواهینامه بین المللی رو میتونید باهاش رانندگی کنید تا یه مدتی اما حتما باید امتحان رو یکبار دیگه توی امریکا برید بدید تا گواهینامه بگیرید. توی امریکا هم کلاس لازم نیست برید فقط باید امتحان بدید.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-05 ساعت 11:07)Gem120 نوشته:  دوستان سلام من دالاس فورت ورت هستم برای امتحان شهر رانندگی 30اگوست وقت تونستم ان لاین بگیرم کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه چطوری می تونم زودتر امتحان بدم اگر صبح زود برم بهم نوبت می دهند ممنون می شم جواب بدید

بنده دالاس نیستم اما فکر کنم همه جا شبیه هم باشه بعضی موقع ها بعضی مردم زنگ میزنن و کنسل میکنن شما میتونید زنگشون بزنید ببینید اگر کنسلی دارن بهشون بگید نوبتتون رو با اون کنسلی ها عوض کنن غیر از این راه فکر نکنم راه دیگه ای باشه چون اگر یکی هم کنسل نکنه از قبل و نیاد برای امتحان نوبتش رو میدن به نفر بعدی پس اگر صبح زود هم برید احتمالش خیلی کمه نوبتش رو بدن به شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی سوالات گواهی رانندگی کالیفرنیا رو به صورت dump داره؟
اصلا موجود هست دامپ اینا؟
واقعا من حوصله ندارم یک کتاب حفظ ی بشینم بخونم
راه دور زدنش چیست؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان امروز در DMV لاس وگاس به مشکلی بر خوردم که فکر کردم اشتراکش با شما میتونه مفید باشه.

من در فلوریدا گواهینامه CDL و موتورسیکلت گرفته بودم. بعد از مدتی در فلوریدا به این نتیجه رسیدم که به CDL نیازی ندارم و نگه داشتن ضمن اینکه نیاز به تمدید معاینه پزشکی هر ساله یا هر دوساله داره، بلکه اگه با این گواهینامه مرتکب تخلف رانندگی بشم تقریبا هیچ مدلی نمیشه با کمک این شرکتهای حقوقی که مجازاتهای رانندگی رو تخفیف میدم استفاده کنم و مجازات تخلف به خاطر CDL بودن گواهینامه با شدت تمام اعمال میشه. بنابرین به DMV فلوریدا رفتم و گواهینامه رو دوباره به گواهینامه کلاس E فلوریدا Downgrade کردم. در این حالت اگه بعدا نیازی به آپگرید کردن داشتم میتونستم با گرفتن یک معاینه پزشکی مربوطه گواهینامه CDLم رو پس بگیرم (البته یادم نیست گفتن که باید آزمون کتبی رو تکرار کنم اگه بیش از ی سال از داون گرید کردن بگذره یا نه).

این گواهینامه همینطور موند تا اینکه به یوتا مهاجرت کردم و گواهینامه معمولی یوتا که Class D خوانده میشه گرفتم و متاسفانه اینها یادشون میره که حق رانندگی موتورسیکلت من رو هم اعمال کنند و من هم متوجه نمیشم.

امروز که رفتم DMV لاس وگاس خیلی شانسی متوجه موضوع شدم. بعد از کلی کش و بش که نمیشه و سیستم اجازه نمیده حق رانندگی موتورسیکلت رو به من بدن آخرش بهم گفتن که اگه آزمون کتبی موتورسیکلت رو بدی حله. دو ساعت نشستم اونجا کتابچه رو خوندم و امتحان دادم و پاس کردم. بازم نتونستن. میگن که چون در روزی که گواهینامه یوتا رو گرفتی فلوریدا گواهینامه تو رو باطل کرده سیستم مسخره بین DMV های آمریکا بهشون اجازه نمیده که چیزی از اون فایل رو به فایل گواهینامه نوادا من انتقال بدن.

آخرشم گفتن که باید خودم با فلوریدا تماس بگیریم که ببینن چی میگن.

بنابرین توصیه موکد و اکید میکنم!! اگه از ایالتی دارین به ایالتی دیگه میرین:

1- اگه گواهینامه CDL داشتید قبلا و داون گرید کردین حتما اون رو دوباره به هر قیمتی آپگیرید کنید و بعد به ایالت جدید برید و گواهینامه بگیرید و بعد دوباره در ایالت جدید داون گرید کنید گرنه عملا اون همه زحمتتون به هدر خواهد رفت.

2- موقع صدور گواهینامه جدید در ایالت جدید حتما به تمام مشخصات و کلاسها و endorsementها دقت کنید که همشون به گواهینامه جدید شما انتقال داده شده باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، ed2008
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها، همسر من ميخاد امتحان رانندگی بده، تو ایالت کالیفرنیا، بعد الان دفترچه ي آیین نامه ي رانندگی ۲۰۱۶ که جدید اومده، جمله ي زیر توش نوشته شده:
از ۱ جولای ، تمام متقاضیان گواهینامه ي رانندگی یا کارت شناسایی، باید مدارک کافی و رضایت بخش مبنی بر اقامتشان در کالیفرنیا ارائه کنند. DMV نمی تواند برای افرادی که مدارک کافی مبتنی بر اقامتشان در کالیفرنیا ارائه نکرده اند گواهی نامه یا کارت شناسایی اصلی صادر کند.
بچه‌ها الان منظورش از مدارک کافی اقامت چی هس؟ ما گرین کارد و سوشال داریم، اما این جا زندگی نمی کنیم که مثلا اجاره ي خانه، قبض آب و گاز .... داشته باشیم.
آیا همین گرین کارد و سوشال کافی هست؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-24 ساعت 17:03)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها، همسر من ميخاد امتحان رانندگی بده، تو ایالت کالیفرنیا، بعد الان دفترچه ي آیین نامه ي رانندگی  ۲۰۱۶ که جدید اومده، جمله ي زیر توش نوشته شده:
از ۱ جولای ، تمام متقاضیان گواهینامه ي رانندگی یا کارت شناسایی، باید مدارک کافی و رضایت بخش مبنی بر اقامتشان در کالیفرنیا ارائه کنند. DMV  نمی تواند برای افرادی که مدارک کافی مبتنی بر اقامتشان در کالیفرنیا ارائه نکرده اند گواهی نامه یا کارت شناسایی اصلی صادر کند.
بچه‌ها الان منظورش از مدارک کافی اقامت چی هس؟ ما گرین کارد و سوشال داریم، اما این جا زندگی نمی کنیم که مثلا اجاره ي خانه، قبض آب و گاز .... داشته باشیم.
آیا همین گرین کارد و سوشال کافی هست؟
سلام خير دوست عزيز بايد هر نفر ٢ عدد ميل باكس كه به اسم خودتون هست رو به DMV بديد
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان الان شرایط گرفتن گواهینامه تغییری کرده ؟؟
یا طبق پست اول هنوز هم از ایران راحت تره ؟؟
من که چند ساله گواهینامه دارم نمیتونم ترجمه کنم یا به نحوی اونجا استفاده کنم ازش ؟؟؟
شماره کیس : 2016AS4XXX ، رویت قبولی : 2015/May/11 ، کنسولگری : YERVAN ، تعداد افراد کیس : 1 ، سابمیت فرمهای DS-260 : تاریخ 2015/May/15 ، کارنت شدن : Jan 2016 ، تاریخ مصاحبه : March 2016 ، نتیجه : AP ، آپدیت سیس : 28 جولای (ایمیل) ؛ 1 آگوست : دوخطی شدن ؛ 2 آگوست ؛ 3 آگوست (کلیر سایت سفارت ) ؛ 4 آگوست ، تاریخ کلیر شدن : 3/2016/AUG   بعد از 135 روز پر استرس ، دریافت ویزا : 16 آگوست ، اولین ورود : 22 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-03 ساعت 17:56)mehradae نوشته:  دوستان الان شرایط گرفتن گواهینامه تغییری کرده ؟؟
من که چند ساله گواهینامه دارم نمیتونم ترجمه کنم یا به نحوی اونجا استفاده کنم ازش ؟؟؟

گرفتن گواهینامه اسونه اگر بدنید دارید چکار میکنید و همه چیز رو رعایت کنید متاسفانه کسانی که توی ایران چندین سال رانندگی کردن و میان اینجا فکر کردن توی ایران دارن رانندگی میکنن و امتحان رو رد میشن میتونید گواهی نامه بین المللی بگیرید و باهاش یک سالی رانندگی کنید(فکر کنم تا یکسال بیشتر نمیشه مطمئن نیستم) و توی این زمان هم سعی کنید رانندگی به سبک ایرانی رو فراموش کنید و برید به سمت امریکایی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان نمیدونم اینجا باید سوال مطرح کرد یا نه پس جددا معذرت!!!!
کسانی که تو امریکا قایق شخصی داره چطوری گواهینامش را گرفته؟
مثلا میشه اینجا یک گواهنامه قایق رانی گرفت و برد امریکا که دیگه انجا امتحان نده و گواهینامه اش را قبول کنند ؟
فقط من نمیدونم برای انجا چه نوع گواهنامه ای لازمه ؟
(گواهینامه های شایستگی و مهارت

عرشه:

· فرمانده درکشتی های باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<500) – سفرهای نزدیک به ساحل

· فرمانده درکشتی های چوبی باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<500)
یا کشتی های غیرچوبی با ظرفیت ناخالص کمتر از 150 (GT<150)-سفرهای نزدیک به ساحل

· افسردوم درکشتی های باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<150) –سفرهای نزدیک به ساحل

· افسردوم درکشتی های چوبی باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<500)
یاکشتی های غیرچوبی با ظرفیت ناخالص کمتر از 150 (GT<150)-سفرهای نزدیک به ساحل

· ملوان عمومی درکشتی های باظرفیت ناخالص 500 یا بیشتر(GT>500)– سفرهای نامحدود

· ملوان عمومی درکشتی های باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<500)– سفرهای نزدیک به ساحل

· قایقران در قایقهای موتوری

موتور:

· سرمهندس درکشتی های باقدرت موتورکمتر از 3000 کیلو وات (KW<3000)- سفرهای نزدیک به ساحل

· مهندس دومی درکشتی های باقدرت موتورکمتر از 3000 کیلو وات (KW<3000)- سفرهای نزدیک به ساحل

· مهندس سوم درکشتی های باقدرت موتورکمتر از 3000 کیلو وات (KW<3000)- سفرهای نزدیک به ساحل

· کاربرموتورهای دریایی درکشتی های باقدرت موتورکمتر از 750 کیلو وات (KW<750)- سفرهای نزدیک به ساحل)

اگر دوستان برای شما سخت هست یا نمیدونید جواب ندید مهم نیست

ممنون
CN: 2016AS26XX ●●● YEREVAN ●●● DS-260: ۸ June ۲۰۱۵ ●●● ۱ PERSON ●●● CURRENT: 12 Agu 2015 ●●● INTERVIEW: N/A
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-04 ساعت 09:53)ed2008 نوشته:  سلام
دوستان نمیدونم اینجا باید سوال مطرح کرد یا نه پس جددا معذرت!!!!
کسانی که تو آمریکا قایق شخصی داره چطوری گواهینامش را گرفته؟
مثلا میشه اینجا یک گواهنامه قایق رانی گرفت و برد آمریکا که دیگه انجا امتحان نده و گواهینامه اش را قبول کنند ؟
فقط من نمیدونم برای انجا چه نوع گواهنامه ای لازمه ؟
(گواهینامه های شایستگی و مهارت

عرشه:

· فرمانده درکشتی های باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<500) – سفرهای نزدیک به ساحل

· فرمانده درکشتی های چوبی باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<500)
یا کشتی های غیرچوبی با ظرفیت ناخالص کمتر از 150 (GT<150)-سفرهای نزدیک به ساحل

· افسردوم درکشتی های باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<150) –سفرهای نزدیک به ساحل

· افسردوم درکشتی های چوبی باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<500)
یاکشتی های غیرچوبی با ظرفیت ناخالص کمتر از 150 (GT<150)-سفرهای نزدیک به ساحل

· ملوان عمومی درکشتی های باظرفیت ناخالص 500 یا بیشتر(GT>500)– سفرهای نامحدود

· ملوان عمومی درکشتی های باظرفیت ناخالص کمتر از 500 (GT<500)– سفرهای نزدیک به ساحل

· قایقران در قایقهای موتوری

موتور:

· سرمهندس درکشتی های باقدرت موتورکمتر از 3000 کیلو وات (KW<3000)- سفرهای نزدیک به ساحل

· مهندس دومی درکشتی های باقدرت موتورکمتر از 3000 کیلو وات (KW<3000)- سفرهای نزدیک به ساحل

· مهندس سوم درکشتی های باقدرت موتورکمتر از 3000 کیلو وات (KW<3000)- سفرهای نزدیک به ساحل

· کاربرموتورهای دریایی درکشتی های باقدرت موتورکمتر از 750 کیلو وات (KW<750)- سفرهای نزدیک به ساحل)

اگر دوستان برای شما سخت هست یا نمیدونید جواب ندید مهم نیست

ممنون

اگر منظورت اون قایق های خانوادگی و متوسط هست مثل Cruisers Sport یا حتی یکم بزرگتر Hunt 44 که بعضی استیت ها اصلا لازم نداری گواهینامه داشته باشی و فقط باید register کرده باشی قایق رو میتونید برید توی این صفحه http://www.dmv.org/boat-registration.php استیتی که توش هستید رو بزنید و بهتون میگه چکار کنید چون هر استیتی قوانین مختلفی داره.

اگر منظورتون اون کشتی های بزرگ هست مثل Shell Prelude یا هر cruise ship یا cargo ship برای اونا باید برید Maritime Academy و دوره اش رو بگدرونید یجورایی میشه گفت باید برید داشگاه و مدرکش رو بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008
سلام مرسی من منظورم همین Hunt 44‎ بود مرسی از لطفتان خیلی کمک کردید
CN: 2016AS26XX ●●● YEREVAN ●●● DS-260: ۸ June ۲۰۱۵ ●●● ۱ PERSON ●●● CURRENT: 12 Agu 2015 ●●● INTERVIEW: N/A
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
دوستان سلام
بنده با ویزای توریستی قصد سفر به کالیفرنیا رو دارم , وعلاقمندم که در مدت حضورم در اونجا گواهینامه رانندگی بگیرم
سوالات من اینه:
1- آیا برای یک شخص که با ویزای توریستی به ایالات متحده وارد شده امکان مراجعه به دی ام وی وتقاضای دریافت گواهینامه وآی دی کارت وجود داره؟
2- در صورت مثبت بودن پاسخ, آیا واحدهای خاصی از دی ام وی مختص رسیدگی به این دسته از متقاضیان هست یا کلیه واحدها یکسان عمل میکنند؟
3- چه مدارکی باید به همراه داشته باشم؟
4- ضمنا من گواهینامه بین المللی رو همراه خودم خواهم داشت آیا ارائه این گواهینامه بین المللی در دی ام وی لازمه و کمک میکنه؟
5- آیا برای امتحان کتبی وعملی رانندگی بایستی وقت الکترونیکی قبلی گرفت؟ از چه سایتی؟
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-04 ساعت 02:39)ps5 نوشته:  
(2016-08-03 ساعت 17:56)mehradae نوشته:  دوستان الان شرایط گرفتن گواهینامه تغییری کرده ؟؟

گرفتن گواهینامه اسونه اگر بدنید دارید چکار میکنید و همه چیز رو رعایت کنید متاسفانه کسانی که توی ایران چندین سال رانندگی کردن  و میان اینجا فکر کردن توی ایران دارن رانندگی میکنن و امتحان رو رد میشن میتونید گواهی نامه بین المللی بگیرید و باهاش یک سالی رانندگی کنید(فکر کنم تا یکسال بیشتر نمیشه مطمئن نیستم) و توی این زمان هم سعی کنید رانندگی به سبک ایرانی رو فراموش کنید و برید به سمت آمریکایی.

من از الان دارم قانونی رانندگی میکنم. فرعی 30 اصلی 50
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-08 ساعت 13:57)kamali2025 نوشته:  من از الان دارم قانونی رانندگی میکنم. فرعی 30 اصلی 50

من یادم نمیاد گفته باشم شما داری غیر قانونی رانندگی میکنید Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: kamali2025
(2016-08-09 ساعت 08:27)ps5 نوشته:  
(2016-08-08 ساعت 13:57)kamali2025 نوشته:  من از الان دارم قانونی رانندگی میکنم. فرعی 30 اصلی 50

من یادم نمیاد گفته باشم شما داری غیر قانونی رانندگی میکنید Smile

منظورم اینه که از الان خودمو عادت میدم که زیاد کم نیارم
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان