کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
(2015-12-31 ساعت 22:14)joybar نوشته:  
(2015-12-30 ساعت 23:22)m_vaziran نوشته:  
(2015-12-30 ساعت 00:39)joybar نوشته:  دوستان سلام ،چند تا نکته از تجربه خودم که هنوز یکماه نیست که وارد آمریکا شدم براتون مینویسم.اول اینکه ادرس محل زندگی خیلی مهم است مثلا شما برای درخواست کواهینامه یا ای دی کارت دو تا پروف ادرس یا همون مدرکی که ادرس تون را تایید کند نیاز دارید . مثلا اجاره نامه و حساب بانکی . همین جا توضیح بدهم که گواهینامه رانندگی در آمریکا پیش از اینکه برای رانندگی بدرد بخورد مثل کارت ملی خودمون کارایی دارد.و خیلی مهم هست.و کسانی که به هر دلیل گواهینامه نمیخواهند باید بجاش از همون اداره گواهینامه ای دی کارت بگیرند.<br />
من که علی الحساب منزل یکی از بستگان هستم برای شروع هیچ کدوم را نداشتم لذا با یک کاغذ عادی دست نویس یک اتاق از بستگان اجاره کردم و رفتم بانک حساب باز کردم هرچند در واقع بانک به ادرس نوشته شده روی اس اس ان یا همون سوشال نامبر اتکا کرد و حساب را باز کرد .و لی مدیر بانک لطف کرد و یک نامه تایید حساب با ادرس قولنامه کاغذی بهم داد که با اون رفتم و گواهینامه را گرفتم.هر چند دو سه روز بعد از بانک تماس گرفتند و گفتند پروف ادرس کافی نیست و حساب را میبندیم !!؟و من که دیگه گواهینامه را داشتم با ارایه ان مشکل برطرف شد.<br />
پس داشتن گواهینامه ایالت مربوطه بسیار مهم هست.هر چند هر ایالتی گواهینامه خودش را دارد و اگر برای اقامت تغییر ایالت بدهید بایدبعد از مدت کوتاهی بروید انرا تغییر دهید.<br />
یک تجربه مفید دیگر: دوستان معمولا بانک ها در اول کار کردیت کارت نمیدهند که طبیعی هم هست .اما یک بانک اینترنتی هست بنام دیسکاور که قطعا در همان ماه اول ورود حتی اگر کار هم نداشته باشید میتونید از پانصد تا هزار دلار ازش کردیت بگیرید. به سادگی به وب سایتش برید و اپلای کنید <br />
Www://discover.com<br />
هر چند اطلاعات کار و حقوق سالانه شما را میپرسد . شما بنویسید سلف امپلوید و مثلا پنجاه هزار دلار در سال درامد دارید. هیچ اشکالی هم ندارد چون بهرحال کار در این حدود پیدا خواهید کرد.<br />
به تجربه من لطفا اگاه باشید که چون شما با گرین کارت امدید خیلی از کارها برای گرین کارتی ها اسانتر است اینرا وقتی بهتر متوجه میشید که با افراد مختلف اعم از ویزاهای تحصیلی وحتی انواع ویزاهای کار که برخورد میکنید میفهمید که هنوز بعد از سالها گرین کارت ندارند. مثلا مدت اعتبار گواهینامه برای انواع ویزاهای دیگر از یک تا پنج سال است اما گرین کارتی ها از همان اول ده ساله صادر میشود.<br />
و مورد مهم دیگه حتما اصل گواهینامه ایران را با خودتون داشته باشید و اگر نه یاید یک دوره اموزشی با ۱۸۰ دلار هزینه را بگذرونید.و مورد بعدی اینکه هر جا مراجعه میکنید علاوه بر چک ویزا معمولا از شما یک فرم پر شده و تایید شده میخواهند مبنی بر مدت اقامت مجاز شما در آمریکا .که این مورد در ویزاهای لاتاری اتوماتیک تو خط پایین نوشته شده. و اون خط را به کارمندهای مربوطه نشان دهید..<br />
موفق و شاد باشید<br /> در ضمن ایالت من فلوریدا هست.
<br />
http://floridadmvbooklet.com/wp-content/...1028LR.pdf
[URL][/URL]http://floridadmvbooklet.com/wp-content/uploads/2014/12/FL2014_DL_Handbook_MechREV1028LR.pdf
کتابچه قوانین رانندگی فلوریدا
http://m.driving-tests.org/florida/flori...tice-test/
تست تمرینی انلاین
موفق باشید.
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: samaneha ، mpas89
سلام.من گواهی نامه بین المللی دارم و می خوام ماشین کرایه کنم تا با اون ماشین برم امتحان بدم.ایا حضور یک نفر در dmvبه عنوان همراه راننده الزامی هست یا نه ؟؟البته من در کالیفرنیا هستم و در laguna hill امتحان خواهم داد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-17 ساعت 20:43)ariana80 نوشته:  
(2015-11-16 ساعت 16:48)farshid sobhani نوشته:  سلام به همگی
یک پیشنهاد به دوستانی که برای امتحان تو شهری اماده میشوند دارم  و اینکه حتما قبل از امتحان یک وقت از اموزشگاه های رانندگی بگیرید چون این اموزشگاه ها مسیر آزمون را میدانند و انچه باید تو مسیر یاد داشته باشید به شما یاداوری میکنند
سلام
حداقل چقدر نیاز به اموزشگاه داریم؟ هزینه؟

سلام
بستگی داره که چقدر بلد باشید اگر گواهینامه ایران را گرفته باشید و در ایران رانندگی کرده باشید چیزی حدود دو تا سه ساعت اینجا با یک اموزشگاه کار کنید و مسیر امتحانو بهتون نشون بده راحت میتونید قبول بشید و هزینه اش هم فکر کنم بین 75$ تا 100$ دلار بگیرند که ارزششو داره
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، shadi79
یکی از دوستانم که در دالاس هست گفت امتحان کتبی را در منزل بصورت انلاین داده. آیا برای همه جای آمریکا این امکان هست؟
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: PNM ، behjan ، SornaSoftt
(2016-02-04 ساعت 03:08)Norton1 نوشته:  یکی از دوستانم که در دالاس هست گفت امتحان کتبی را در منزل بصورت انلاین داده. آیا برای همه جای آمریکا این امکان هست؟
بله از ای سایت میتونید ثبت نام کنید و انلاین امتحان بدید بعدش بهتون یه کاغذی ایمیل میکنه میبریدش بانک مهر میکننش بعدش فکس ش میکنید به ادرسشون خودشون وقتی که گرفتن فکس رو سرتیفیکیت رو براتون پست میکنن شما هم میبردش اداره راهنمایی رانندگی و permit رو میگیرید !
driversed.com

F4
Ankara
Interview = 13th may 2015
update in ceac :14th may
15th may
(1) 18th may
(7th jul (1
( 27th aug (by E-mail
(7th oct (by E-mail
/: 13th oct : (1):or . ,2,3,4:
Clearance: 14th oct

پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، sheghi ، Norton1 ، SornaSoftt ، dv2017
(2015-12-01 ساعت 06:00)آرزو فاضلی نوشته:  
(2014-04-24 ساعت 10:54)روشنک نصیری نوشته:  دوستان من و همسرم امتحان ایین نامه را به فارسی و براحتی پاس کردیم سوالات همانی بود که دانلود کرده بودیم و فقط جزیی فرق داشت .
ما در شعبه laguna hills در اورنج کانتی  اقدام کردیم و بدون وقت قبلی و حضوری رفتیم حدود یک و نیم ساعت تو صف بودیم برای ID CARD هم هم زمان اقدام کردیم روی هم 60 دلار شد . برای امتحان عملی یک هفته بعد وقت دادند که هر دوی ما دفعه دوم قبول شدیم . پس از رد شدن دفعه اول یک مربی ایرانی برای یک و نیم ساعت گرفتیم 55 دلار و تمام مسیر امتحان را تمرین کردیم . برای بار دوم ۶ دلار مجدد گرفتند .
نکات امتحان عملی با ان چیزی که دوستان نوشته بودند قدری فرق داشت .
گواهینامه را پست میکنند اما به ما یک پرمیت سه ماهه دادند تا گواهینامه ارسال شود .

?Salam  Mishe lotfan begin az Koja soalha ra  download Karin
سلام,ببخشید سوالارو از کجا میشه دانلود کرد؟
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵

آنرا که تویی چاره
بیچاره نخواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-01 ساعت 23:16)sang نوشته:  
(2015-12-31 ساعت 04:59)sang نوشته:  من مریلند هستم رفتم mva اصلا ترجمه گواهیناممو قبول نکرد. گفت باید مترجم خودمون ترجمه کنه یا بدی سفارت کشورتون ترجمه کنه بیارین. مترجم خانوم ایرانیه که 50 تا ناقابل ازم میگیره.تازه بعدشم سه ساعت کلاس الکل داره باید بگزرونم که فقط کلاسش 180 دلاری میخواد آب بخوره. دوستان میشه لطفا راهنماییم کنید که کمتر بیفته برام.

ساکن مریلند نداریم آیا؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز شما گواهینامه ترجمه کردین یا گواهینامه بین الملی گرفتین؟
گواهینامه بین الملی رو کانون اتومبیلسواری صادر میکنه و چند دقیقه زمان میبره کمتر از صد هزارتومان هزینه داره و اعتبارش یکسال هست و معمولا همه جا اعتبار داره

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2016-04-27 ساعت 01:46)behzadb57 نوشته:  
(2016-01-01 ساعت 23:16)sang نوشته:  
(2015-12-31 ساعت 04:59)sang نوشته:  من مریلند هستم رفتم mva اصلا ترجمه گواهیناممو قبول نکرد. گفت باید مترجم خودمون ترجمه کنه یا بدی سفارت کشورتون ترجمه کنه بیارین. مترجم خانوم ایرانیه که 50 تا ناقابل ازم میگیره.تازه بعدشم سه ساعت کلاس الکل داره باید بگزرونم که فقط کلاسش 180 دلاری میخواد آب بخوره. دوستان میشه لطفا راهنماییم کنید که کمتر بیفته برام.

ساکن مریلند نداریم آیا؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز شما گواهینامه ترجمه کردین یا گواهینامه بین الملی گرفتین؟
گواهینامه بین الملی رو کانون اتومبیلسواری صادر میکنه و چند دقیقه زمان میبره کمتر از صد هزارتومان هزینه داره و اعتبارش یکسال هست و معمولا همه جا اعتبار داره

بستگی به ایالت داره مثلا در تگزاس بیشتر از سه ماه نمی توان با گواهینامه بین المللی رانندگی کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57
دوستان سوالات تكزاس را مي خوام لينكهاي قبل باز نمي شه
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز
شاید این سوال تکراری باشه
ولی نمونه سوالای امتحان رو کجا میشه پیدا کرد و خوند
از دوستانی که وفت میزارن واسه راهنمایی ما ممنونم Smile
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-17 ساعت 05:42)پرسپولیس6 نوشته:  دوستان عزیز
از دوستانی که وفت میزارن واسه راهنمایی ما ممنونم  Smile
سلام
بريد به اين سايت
https://www.dmv.com/ny/new-york
ميتونيد تو تاپيك دانلود آیین نامه و نمونه سوالات رانندگی در ایالت های مختلف دنبال جوابتون بگرديد 
https://www.mohajersara.org/forum/showthr...#pid103271

در لينك زير هم يه سري پرميت پركتيس تست مربوط به 2016 هست
http://driving-tests.org/new-york/nys-pe...tice-test/

همه مربوط به نيويوركه
موفق باشيد
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، rezavfx ، kamali2025
(2016-05-17 ساعت 05:42)پرسپولیس6 نوشته:  دوستان عزیز
از دوستانی که وفت میزارن واسه راهنمایی ما ممنونم  Smile

سلام.نمیدونم اونجاهم اینطورباشه یانه ولی من دردالاس امتحان آیین نامه را درمنزل وبصورت اینترنتی گذروندم.موفق باشید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
اصل گواهينامه كافييه يا حتمن بايد بين المللي ام بگيرم تا امريكا لازم نباشه كلاس برم براي دريافت گواهينامه
مرسي از پاسخگوييتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-03 ساعت 03:18)Kimia_. نوشته:  اصل گواهينامه كافييه يا حتمن بايد بين المللي ام بگيرم تا امريكا لازم نباشه كلاس برم براي دريافت گواهينامه
مرسي از پاسخگوييتون

با گواهینامه بین الملی میتونید رانندگی کنید ولی اصل گواهینامه ایران در امریکا اعتباری نداره .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام من دالاس فورت ورت هستم برای امتحان شهر رانندگی 30اگوست وقت تونستم ان لاین بگیرم کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه چطوری می تونم زودتر امتحان بدم اگر صبح زود برم بهم نوبت می دهند ممنون می شم جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان