کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
salam, mishe dar mourede hazinehaaye govaahinaame ham sohbat befarmaaeid.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-10 ساعت 06:55)mahdidallas نوشته:  salam, mishe dar mourede hazinehaaye govaahinaame ham sohbat befarmaaeid.
سلام
گرفتن گواهینامه هزینه زیادی نداره یک سی دلار موقع ثبت نام میگیرند
اگر تا سه دفعه ازمون ایین نامه قبول نشدید مجدد باید سی دلار دیگه پرداخت کنید
تست شهری هم دفعه اول پول نمیگیرند از مرحله دوم به بعد هفت دلار باید برای هر نوبت تست تو شهری پرداخت میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، humsun ، پرسپولیس6 ، nedaba
سلام به همگی
یک پیشنهاد به دوستانی که برای امتحان تو شهری اماده میشوند دارم و اینکه حتما قبل از امتحان یک وقت از اموزشگاه های رانندگی بگیرید چون این اموزشگاه ها مسیر آزمون را میدانند و انچه باید تو مسیر یاد داشته باشید به شما یاداوری میکنند
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، behjan ، nora ، humsun ، nedaba
(2015-11-16 ساعت 16:48)farshid sobhani نوشته:  سلام به همگی
یک پیشنهاد به دوستانی که برای امتحان تو شهری اماده میشوند دارم و اینکه حتما قبل از امتحان یک وقت از اموزشگاه های رانندگی بگیرید چون این اموزشگاه ها مسیر آزمون را میدانند و انچه باید تو مسیر یاد داشته باشید به شما یاداوری میکنند
سلام
حداقل چقدر نیاز به اموزشگاه داریم؟ هزینه؟
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba
(2015-09-19 ساعت 11:07)farshid sobhani نوشته:  
(2015-09-10 ساعت 06:55)mahdidallas نوشته:  salam, mishe dar mourede hazinehaaye govaahinaame ham sohbat befarmaaeid.
سلام
گرفتن گواهینامه هزینه زیادی نداره یک سی دلار موقع ثبت نام میگیرند
اگر تا سه دفعه ازمون ایین نامه قبول نشدید مجدد باید سی دلار دیگه پرداخت کنید
تست شهری هم دفعه اول پول نمیگیرند از مرحله دوم به بعد هفت دلار باید برای هر نوبت تست تو شهری پرداخت میکنید
شاید این مسله در ایالت های مختلف متفاوت باشد. در سیاتل 25 دلار برای امتحان ایین نامه و برای شهری از همان اول بدون ماشین 30 و با ماشین انها امتحان بدهید 40 دلار می باشد و هر بار باید همان مبلغ را بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، behjan ، nedaba
(2014-04-24 ساعت 10:54)روشنک نصیری نوشته:  دوستان من و همسرم امتحان ایین نامه را به فارسی و براحتی پاس کردیم سوالات همانی بود که دانلود کرده بودیم و فقط جزیی فرق داشت .
ما در شعبه laguna hills در اورنج کانتی اقدام کردیم و بدون وقت قبلی و حضوری رفتیم حدود یک و نیم ساعت تو صف بودیم برای ID CARD هم هم زمان اقدام کردیم روی هم 60 دلار شد . برای امتحان عملی یک هفته بعد وقت دادند که هر دوی ما دفعه دوم قبول شدیم . پس از رد شدن دفعه اول یک مربی ایرانی برای یک و نیم ساعت گرفتیم 55 دلار و تمام مسیر امتحان را تمرین کردیم . برای بار دوم ۶ دلار مجدد گرفتند .
نکات امتحان عملی با ان چیزی که دوستان نوشته بودند قدری فرق داشت .
گواهینامه را پست میکنند اما به ما یک پرمیت سه ماهه دادند تا گواهینامه ارسال شود .

?Salam Mishe lotfan begin az Koja soalha ra download Karin
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، nedaba
سلام دوستان
آیا گواهینامه بین المللی تو آمریکا میشه استفاده کرد و چند مدت؟
پاسخ
دوستان
اگه شخصی نیوجرسی ساکن بشه و محل کارش نیویورک باشه کواهینامه شو از کدوم ایالت باید بگیره؟ و بهتره؟
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
(2015-12-27 ساعت 23:09)پرسپولیس6 نوشته:  دوستان
اگه شخصی نیوجرسی ساکن بشه و محل کارش نیویورک باشه کواهینامه شو از کدوم ایالت باید بگیره؟ و بهتره؟

نيوجرسي
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba ، پرسپولیس6
دوستان سلام ،چند تا نکته از تجربه خودم که هنوز یکماه نیست که وارد آمریکا شدم براتون مینویسم.اول اینکه ادرس محل زندگی خیلی مهم است مثلا شما برای درخواست کواهینامه یا ای دی کارت دو تا پروف ادرس یا همون مدرکی که ادرس تون را تایید کند نیاز دارید . مثلا اجاره نامه و حساب بانکی . همین جا توضیح بدهم که گواهینامه رانندگی در آمریکا پیش از اینکه برای رانندگی بدرد بخورد مثل کارت ملی خودمون کارایی دارد.و خیلی مهم هست.و کسانی که به هر دلیل گواهینامه نمیخواهند باید بجاش از همون اداره گواهینامه ای دی کارت بگیرند.<br />
من که علی الحساب منزل یکی از بستگان هستم برای شروع هیچ کدوم را نداشتم لذا با یک کاغذ عادی دست نویس یک اتاق از بستگان اجاره کردم و رفتم بانک حساب باز کردم هرچند در واقع بانک به ادرس نوشته شده روی اس اس ان یا همون سوشال نامبر اتکا کرد و حساب را باز کرد .و لی مدیر بانک لطف کرد و یک نامه تایید حساب با ادرس قولنامه کاغذی بهم داد که با اون رفتم و گواهینامه را گرفتم.هر چند دو سه روز بعد از بانک تماس گرفتند و گفتند پروف ادرس کافی نیست و حساب را میبندیم !!؟و من که دیگه گواهینامه را داشتم با ارایه ان مشکل برطرف شد.<br />
پس داشتن گواهینامه ایالت مربوطه بسیار مهم هست.هر چند هر ایالتی گواهینامه خودش را دارد و اگر برای اقامت تغییر ایالت بدهید بایدبعد از مدت کوتاهی بروید انرا تغییر دهید.<br />
یک تجربه مفید دیگر: دوستان معمولا بانک ها در اول کار کردیت کارت نمیدهند که طبیعی هم هست .اما یک بانک اینترنتی هست بنام دیسکاور که قطعا در همان ماه اول ورود حتی اگر کار هم نداشته باشید میتونید از پانصد تا هزار دلار ازش کردیت بگیرید. به سادگی به وب سایتش برید و اپلای کنید <br />
Www://discover.com<br />
هر چند اطلاعات کار و حقوق سالانه شما را میپرسد . شما بنویسید سلف امپلوید و مثلا پنجاه هزار دلار در سال درامد دارید. هیچ اشکالی هم ندارد چون بهرحال کار در این حدود پیدا خواهید کرد.<br />
به تجربه من لطفا اگاه باشید که چون شما با گرین کارت امدید خیلی از کارها برای گرین کارتی ها اسانتر است اینرا وقتی بهتر متوجه میشید که با افراد مختلف اعم از ویزاهای تحصیلی وحتی انواع ویزاهای کار که برخورد میکنید میفهمید که هنوز بعد از سالها گرین کارت ندارند. مثلا مدت اعتبار گواهینامه برای انواع ویزاهای دیگر از یک تا پنج سال است اما گرین کارتی ها از همان اول ده ساله صادر میشود.<br />
و مورد مهم دیگه حتما اصل گواهینامه ایران را با خودتون داشته باشید و اگر نه یاید یک دوره اموزشی با ۱۸۰ دلار هزینه را بگذرونید.و مورد بعدی اینکه هر جا مراجعه میکنید علاوه بر چک ویزا معمولا از شما یک فرم پر شده و تایید شده میخواهند مبنی بر مدت اقامت مجاز شما در آمریکا .که این مورد در ویزاهای لاتاری اتوماتیک تو خط پایین نوشته شده. و اون خط را به کارمندهای مربوطه نشان دهید..<br />
موفق و شاد باشید<br /> در ضمن ایالت من فلوریدا هست.
<br />

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، nedaba ، پرستو
(2015-12-30 ساعت 00:39)joybar نوشته:  دوستان سلام ،چند تا نکته از تجربه خودم که هنوز یکماه نیست که وارد آمریکا شدم براتون مینویسم.اول اینکه ادرس محل زندگی خیلی مهم است مثلا شما برای درخواست کواهینامه یا ای دی کارت دو تا پروف ادرس یا همون مدرکی که ادرس تون را تایید کند نیاز دارید . مثلا اجاره نامه و حساب بانکی . همین جا توضیح بدهم که گواهینامه رانندگی در آمریکا پیش از اینکه برای رانندگی بدرد بخورد مثل کارت ملی خودمون کارایی دارد.و خیلی مهم هست.و کسانی که به هر دلیل گواهینامه نمیخواهند باید بجاش از همون اداره گواهینامه ای دی کارت بگیرند.<br />
من که علی الحساب منزل یکی از بستگان هستم برای شروع هیچ کدوم را نداشتم لذا با یک کاغذ عادی دست نویس یک اتاق از بستگان اجاره کردم و رفتم بانک حساب باز کردم هرچند در واقع بانک به ادرس نوشته شده روی اس اس ان یا همون سوشال نامبر اتکا کرد و حساب را باز کرد .و لی مدیر بانک لطف کرد و یک نامه تایید حساب با ادرس قولنامه کاغذی بهم داد که با اون رفتم و گواهینامه را گرفتم.هر چند دو سه روز بعد از بانک تماس گرفتند و گفتند پروف ادرس کافی نیست و حساب را میبندیم !!؟و من که دیگه گواهینامه را داشتم با ارایه ان مشکل برطرف شد.<br />
پس داشتن گواهینامه ایالت مربوطه بسیار مهم هست.هر چند هر ایالتی گواهینامه خودش را دارد و اگر برای اقامت تغییر ایالت بدهید بایدبعد از مدت کوتاهی بروید انرا تغییر دهید.<br />
یک تجربه مفید دیگر: دوستان معمولا بانک ها در اول کار کردیت کارت نمیدهند که طبیعی هم هست .اما یک بانک اینترنتی هست بنام دیسکاور که قطعا در همان ماه اول ورود حتی اگر کار هم نداشته باشید میتونید از پانصد تا هزار دلار ازش کردیت بگیرید. به سادگی به وب سایتش برید و اپلای کنید <br />
هر چند اطلاعات کار و حقوق سالانه شما را میپرسد . شما بنویسید سلف امپلوید و مثلا پنجاه هزار دلار در سال درامد دارید. هیچ اشکالی هم ندارد چون بهرحال کار در این حدود پیدا خواهید کرد.<br />
به تجربه من لطفا اگاه باشید که چون شما با گرین کارت امدید خیلی از کارها برای گرین کارتی ها اسانتر است اینرا وقتی بهتر متوجه میشید که با افراد مختلف اعم از ویزاهای تحصیلی وحتی انواع ویزاهای کار که برخورد میکنید میفهمید که هنوز بعد از سالها گرین کارت ندارند. مثلا مدت اعتبار گواهینامه برای انواع ویزاهای دیگر از یک تا پنج سال است اما گرین کارتی ها از همان اول ده ساله صادر میشود.<br />
و مورد مهم دیگه حتما اصل گواهینامه ایران را با خودتون داشته باشید و اگر نه یاید یک دوره اموزشی با ۱۸۰ دلار هزینه را بگذرونید.و مورد بعدی اینکه هر جا مراجعه میکنید علاوه بر چک ویزا معمولا از شما یک فرم پر شده و تایید شده میخواهند مبنی بر مدت اقامت مجاز شما در آمریکا .که این مورد در ویزاهای لاتاری اتوماتیک تو خط پایین نوشته شده. و اون خط را به کارمندهای مربوطه نشان دهید..<br />
<br />
ممنون جناب جويبار از توضيحات كاملتون ! با توجه به اينكه منهم انشاله در اينده نزديك به اورلاندو ميام امكان داره بفرماييد مراحل اخذ گواهينامه شامل آيين نامه و تست رانندگي به چه صورتيه ؟ و آيا داشتن گواهينامه ايراني در گرفتن گواهينامه اونجا تأثيري داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-24 ساعت 00:17)amir2016 نوشته:  سلام دوستان
آیا گواهینامه بین المللی تو آمریکا میشه استفاده کرد و چند مدت؟
سلام دوست عزیز من ۸ماه با گواهینامه بین الملل ماشین کرایه کردم و راننگی هم کردم مشکلی هم پیش نیامد.
2014AS4XXX | سفارت: ابوظبي | کارنت: ٩ژانويه | مصاحبه: ١٨مارس | ویزا : ٢٨ آگوست | ورود به آمریکا: ١٧ ژانويه ٢٠١٥ | سوشال ٤ روز بعد از ورود | گرين كارت ١٥ روز بعد از ورود | ساكن: Newport Beach CA
پاسخ
تشکر کنندگان:
من مریلند هستم رفتم mva اصلا ترجمه گواهیناممو قبول نکرد. گفت باید مترجم خودمون ترجمه کنه یا بدی سفارت کشورتون ترجمه کنه بیارین. مترجم خانوم ایرانیه که 50 تا ناقابل ازم میگیره.تازه بعدشم سه ساعت کلاس الکل داره باید بگزرونم که فقط کلاسش 180 دلاری میخواد آب بخوره. دوستان میشه لطفا راهنماییم کنید که کمتر بیفته برام.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-30 ساعت 23:22)m_vaziran نوشته:  
(2015-12-30 ساعت 00:39)joybar نوشته:  دوستان سلام ،چند تا نکته از تجربه خودم که هنوز یکماه نیست که وارد آمریکا شدم براتون مینویسم.اول اینکه ادرس محل زندگی خیلی مهم است مثلا شما برای درخواست کواهینامه یا ای دی کارت دو تا پروف ادرس یا همون مدرکی که ادرس تون را تایید کند نیاز دارید . مثلا اجاره نامه و حساب بانکی . همین جا توضیح بدهم که گواهینامه رانندگی در آمریکا پیش از اینکه برای رانندگی بدرد بخورد مثل کارت ملی خودمون کارایی دارد.و خیلی مهم هست.و کسانی که به هر دلیل گواهینامه نمیخواهند باید بجاش از همون اداره گواهینامه ای دی کارت بگیرند.<br />
<br />

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran
(2015-12-31 ساعت 04:59)sang نوشته:  من مریلند هستم رفتم mva اصلا ترجمه گواهیناممو قبول نکرد. گفت باید مترجم خودمون ترجمه کنه یا بدی سفارت کشورتون ترجمه کنه بیارین. مترجم خانوم ایرانیه که 50 تا ناقابل ازم میگیره.تازه بعدشم سه ساعت کلاس الکل داره باید بگزرونم که فقط کلاسش 180 دلاری میخواد آب بخوره. دوستان میشه لطفا راهنماییم کنید که کمتر بیفته برام.

ساکن مریلند نداریم آیا؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان