کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فقط رسیدن به خاک آمریکا!!
سلام دوستان
سوالی برایم پیش آمده،میخواستم ببینم کسی میداند اگر ما سیتیزنی کشور دیگری(مثلا کانادا)را بگیریم،بازهم عبارت "Iranian nationals" و قوانین سخت ناظر بر آن شامل ما میشود یا طبق تابعیت دوم با چنین فردی رفتار میشود؟آیا مثلا ویزای E-2 برای چنین فردی 3 ماهه و یکبار ورود است یا نه؟در نظر داشته باشید که طبق قانون اساسی ایران،تابعیت ایرانی حق هر فرد ایرانی است و جز با درخواست خود وی قابل سلب شدن نیست(که بعید میدانم کسی تا به حال چنین درخواستی کرده باشد).پس قاعدتا ما تا آخر عمر Iranian national هستیم،هر چند تابعیت دیگری هم داشته باشیم.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، ParsTrader
(2011-01-02 ساعت 11:42)Soren نوشته:  سلام دوستان
سوالی برایم پیش آمده،میخواستم ببینم کسی میداند اگر ما سیتیزنی کشور دیگری(مثلا کانادا)را بگیریم،بازهم عبارت "Iranian nationals" و قوانین سخت ناظر بر آن شامل ما میشود یا طبق تابعیت دوم با چنین فردی رفتار میشود؟آیا مثلا ویزای E-2 برای چنین فردی 3 ماهه و یکبار ورود است یا نه؟در نظر داشته باشید که طبق قانون اساسی ایران،تابعیت ایرانی حق هر فرد ایرانی است و جز با درخواست خود وی قابل سلب شدن نیست(که بعید میدانم کسی تا به حال چنین درخواستی کرده باشد).پس قاعدتا ما تا آخر عمر Iranian national هستیم،هر چند تابعیت دیگری هم داشته باشیم.
موفق باشید

سلام
قبلا خدمت شما عرض کردم که اگر کسی سیتیزن کانادا باشد شهروند ان کشور می باشد و انگاه با پاسپورت کانادایی خودش اقدام می کند و شرایط فرق می کند و می تواند ازادانه به کانادا سفر کند مانند بسیاری از دوستان و اشناهایمان و برای ادامه تحصیل و کار و بیزینس مشکلات ما را نخواهد داشت
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، OverLord ، Soren
(2011-01-02 ساعت 22:17)ashkan58 نوشته:  
موفق باشید

سلام
قبلا خدمت شما عرض کردم که اگر کسی سیتیزن کانادا باشد شهروند ان کشور می باشد و انگاه با پاسپورت کانادایی خودش اقدام می کند و شرایط فرق می کند و می تواند ازادانه به کانادا سفر کند مانند بسیاری از دوستان و اشناهایمان و برای ادامه تحصیل و کار و بیزینس مشکلات ما را نخواهد داشت

سلام اشکان عزیز
ممنون از راهنمایی شما.امیدوارم همینطور باشد.فقط نمیدانم(یعنی هنوز جایی ندیده ام)که کانادایی ها مزایایی از نوع ویزایی داشته باشند که بقیه از آنها محروم باشند.شاید اعضای پیمان تجاری نفتا مزایای خاصی برای شهروندان یکدیگر قائل شده باشند که من از آنها بیخبرم(مثل مورد پل رین بو در کنار آبشار نیاگارا،که شهروندان کانادایی در آنجا میتوانند بدون ویزا به خاک آمریکا بروند).مسئله این است آیا این راحتی زندگی و کار در آمریکا برای شهروندان کانادایی از نوع مزایای رسمی ویزایی(ویژه کانادایی ها)است،یا همین ویزاهایی است که ما هم میتوانیم بگیریم و فقط برای آنها کمتر سخت گیری میشود؟چون اگر مزیت رسمی نباشد قطعا از اف بی آی در مورد فرد نظر میخواهند،و نظر اف بی آی در مورد یک کانادایی اروپایی نژاد و خاورمیانه ای الاصل(آن هم ایرانی الاصل) قطعا یکسان نخواهد بود.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam
(2011-01-06 ساعت 13:08)Soren نوشته:  
(2011-01-02 ساعت 22:17)ashkan58 نوشته:  
موفق باشید

سلام

سلام اشکان عزیز
ممنون از راهنمایی شما.امیدوارم همینطور باشد.فقط نمیدانم(یعنی هنوز جایی ندیده ام)که کانادایی ها مزایایی از نوع ویزایی داشته باشند که بقیه از آنها محروم باشند.شاید اعضای پیمان تجاری نفتا مزایای خاصی برای شهروندان یکدیگر قائل شده باشند که من از آنها بیخبرم(مثل مورد پل رین بو در کنار آبشار نیاگارا،که شهروندان کانادایی در آنجا میتوانند بدون ویزا به خاک آمریکا بروند).مسئله این است آیا این راحتی زندگی و کار در آمریکا برای شهروندان کانادایی از نوع مزایای رسمی ویزایی(ویژه کانادایی ها)است،یا همین ویزاهایی است که ما هم میتوانیم بگیریم و فقط برای آنها کمتر سخت گیری میشود؟چون اگر مزیت رسمی نباشد قطعا از اف بی آی در مورد فرد نظر میخواهند،و نظر اف بی آی در مورد یک کانادایی اروپایی نژاد و خاورمیانه ای الاصل(آن هم ایرانی الاصل) قطعا یکسان نخواهد بود.
موفق باشید

سلام
نگاه کنید مسائل امنیتی سر جاش محفوظه و فقط به ایرانی ها مربوط نمیشه و پاکستان و عراق و عربستان و.... شامل میشه حالا بررسی کیس شما کمی بیشتر میشه اما جلوش گرفته نمیشه همونطوری که ویزای توریستی ایرانی ها باید داشته باشند اما زمانی که با پاسپورت کانادایی اقدام میکنی از شما ویزا نمی خوان و فقط چند تا ازت سوال سوال ساده می پرسند با ویزای تحصیلی ایرانی ها یکبار ورود است اما کسانی که با پاس کانادایی اقدام می کنند محدودیت ندارد همانطور که گفتم چند نفر را می شناسم الان در امریکا دارند درس می خوانند و خیلی راحت رفت وامد می کنند و مشکلی هم ندارند
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، eblam
اعتبار ویزا فرصت مجاز برای ورود به آمریکا را مشخص می‌کند و زمان مجاز برای اقامت در آمریکا در هنگام ورود به این کشور مشخص می‌شود و نه در زمان دریافت ویزا و حتی ممکن است با وجود داشتن ویزای معتبر اجازه ورود را پیدا نکنیم و دیپورت شویم.

ویزا با اعتبار ۳ ماهه یعنی ظرف مدت ۳ ماه باید خود را به آمریکا برسانیم.

The visa expiration date is shown on the visa along with the visa issuance date. The time between visa issuance and expiration dates is called your visa validity. The visa validity is the length of time you are permitted to travel to a port-of-entry in the U.S.

Depending on your nationality, visas can be issued from a single entry (application) up to multiple/unlimited entries.

منبع: http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1298.html
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، Soren ، hasti4069
ایا با ویزای e2 میشه سیتزن شد یا گرین کارت گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
(2011-01-23 ساعت 04:24)hesamusa نوشته:  ایا با ویزای e2 میشه سیتزن شد یا گرین کارت گرفت؟

خیر، هیچ راهی برای تبدیل e2 به اقامت دائم نیست!
پاسخ
نقل قول:خیر، هیچ راهی برای تبدیل e2 به اقامت دائم نیست!
دٍ بابا
خبر بد رو اینطوری نمی دن که
من چند ماهه امیدوارم که بلکه یه راهی پیدا بشه با e2 سیتیزن شد
نیست 500هزار تا بابا
پاسخ
(2011-01-26 ساعت 13:39)saeedfweb نوشته:  
نقل قول:خیر، هیچ راهی برای تبدیل e2 به اقامت دائم نیست!
دٍ بابا
خبر بد رو اینطوری نمی دن که
من چند ماهه امیدوارم که بلکه یه راهی پیدا بشه با e2 سیتیزن شد
نیست 500هزار تا بابا

بدتر اینکه اگه کارتون بعد از ۲ سال به سود دهی مطلوبی نرسه و بقول خودمون در حد آب باریکه باشه دیگه ویزا رو تمدید نمی‌کنن. ضمناً این ویزا مثل بقیه ویزا‌های آمریکا برای ایرانی‌ها ۳ ماهه و یک‌بار ورود هست. یعنی اگه به هر دلیل خارج بشید باید از اول تقاضای ویزا بکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb ، eblam
(2011-01-24 ساعت 17:41)johnsmith نوشته:  
(2011-01-23 ساعت 04:24)hesamusa نوشته:  ایا با ویزای e2 میشه سیتزن شد یا گرین کارت گرفت؟

سلام
کی میگه نیست؟!خودم چند راهش را در چند صفحه قبل گفتم!به زبان ساده یا ازدواج میکنید،یا یک نفر به افراد خانواده اضافه میکنید(!)،یا سرمایه تان را به بالای 500000 دلار میرسانید یا هزار و یک راه دیگه.اشکال فقط 3 ماهه بودن ویزاست که نصف این راهها رو غیرممکن میکنه.در ضمن بدانید برای تمدید باید ویزا باید حداقل 24 ساعت از خاک آمریکا خارج شوید و این برای ما ایرانی ها یعنی فاجعه!چون حداقل 2 ماه باید بدوید تا دوباره وقت مصاحبه بگیرید و بیزینستان هم به امان خدا رها است.اگر هم تمدید نشود که دیگر واویلا...به نظر من آمریکا مخصوصا با این کلک جلوی ورود ایرانی ها را به صورت عملی گرفته چون دیگر کسی که 2 2 تا را بلد باشد میفهمد که کار بیزینس با این شرایط ممکن نیست،چه رسد به این که سودده باشد.بهتر است در این شرایط آمریکا را بیخیال شوید.اصلا بعید نیست با این شرایط ویزای EB-5 هم براحتی صادر نشود.بگذارید با بحرانشان سروکله بزنند بلکه عقلشان سرجایش بیاید و راه سرمایه گذاری را ساده کنند نه اینکه تاقچه بالا بگذارند!وقتی ما را نمیخواهند،چرا خودمان را سبک کنیم؟
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، Electronic-Arts ، Vofi
(2011-01-17 ساعت 16:16)johnsmith نوشته:  اعتبار ویزا فرصت مجاز برای ورود به آمریکا را مشخص می‌کند و زمان مجاز برای اقامت در آمریکا در هنگام ورود به این کشور مشخص می‌شود و نه در زمان دریافت ویزا و حتی ممکن است با وجود داشتن ویزای معتبر اجازه ورود را پیدا نکنیم و دیپورت شویم.

ویزا با اعتبار ۳ ماهه یعنی ظرف مدت ۳ ماه باید خود را به آمریکا برسانیم.

The visa expiration date is shown on the visa along with the visa issuance date. The time between visa issuance and expiration dates is called your visa validity. The visa validity is the length of time you are permitted to travel to a port-of-entry in the U.S.

Depending on your nationality, visas can be issued from a single entry (application) up to multiple/unlimited entries.

منبع: http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1298.html

سلام دوست عزیز
نکته جالبی است که ما تا بحال به آن توجه نکرده بودیم.ولی با وجود این اگر مدت مجاز اقامت زیر 2 سال معمول E-2 باشد،ریسک بیزینس خیلی بالا میرود.تازه بیشتر برندها شعبه هایشان را به دارندگان E-2 واگذار نمیکنند چون برایشان ریسک دارد.کاش کسی عملا این کار را کرده بود و نتیجه را خبر میداد.دوست خود من قصد اقدام دارد ولی مثل خود ما میترسد(حق هم دارد)اگر نتیجه ای گرفت حتما اطلاع رسانی میکنم.ولی برای افراد متاهل ریسکش معقول است که به آنجا بروند و در خاک آمریکا فرزندی را بدنیا بیاورند تا اقامت بگیرند،البته اگر حداقل 9 ماه تا یک سال اجازه اقامت داشته باشند و وسط کار هوس دیدن خان بابا و ننه باجی به سرشان نزند!
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، Vofi
(2011-01-28 ساعت 01:26)Soren نوشته:  

سلام
کی میگه نیست؟!خودم چند راهش را در چند صفحه قبل گفتم!به زبان ساده یا ازدواج میکنید،یا یک نفر به افراد خانواده اضافه میکنید(!)،یا سرمایه تان را به بالای 500000 دلار میرسانید یا هزار و یک راه دیگه.اشکال فقط 3 ماهه بودن ویزاست که نصف این راهها رو غیرممکن میکنه.در ضمن بدانید برای تمدید باید ویزا باید حداقل 24 ساعت از خاک آمریکا خارج شوید و این برای ما ایرانی ها یعنی فاجعه!چون حداقل 2 ماه باید بدوید تا دوباره وقت مصاحبه بگیرید و بیزینستان هم به امان خدا رها است.اگر هم تمدید نشود که دیگر واویلا...به نظر من آمریکا مخصوصا با این کلک جلوی ورود ایرانی ها را به صورت عملی گرفته چون دیگر کسی که 2 2 تا را بلد باشد میفهمد که کار بیزینس با این شرایط ممکن نیست،چه رسد به این که سودده باشد.بهتر است در این شرایط آمریکا را بیخیال شوید.اصلا بعید نیست با این شرایط ویزای EB-5 هم براحتی صادر نشود.بگذارید با بحرانشان سروکله بزنند بلکه عقلشان سرجایش بیاید و راه سرمایه گذاری را ساده کنند نه اینکه تاقچه بالا بگذارند!وقتی ما را نمیخواهند،چرا خودمان را سبک کنیم؟
موفق باشید

ترک دعوی: حرفهای من جنبه توصیه قانونی نداره و من خودم دنبال گرفتن این ویزا هستم و وکیل نیستم.

اول اینو بگم که ۲ عنصر متفاوت ولی مرتبط این وسط داریم: ۱ ویزا: مجوز برای ورود و ۲ وضعیت: مجوز برای اقامت.

تا اونجا که من فهمیدم تبدیل یعنی بخاطر داشتن یک ویزا/وضعیت و ایجاد شرایط تبدیل بتونیم یک ویزا/وضعیت دیگه رو بدست بیاریم. مثلاً اگه با ویزای A چند سال کار کنیم ویزای B رو بدن. در مورد راه‌حل‌های شما شرایط تبدیل و وضعیت/ویزای جدید هیچ کدوم ربطی به ویزا/وضعیت قبلی ندارن و راه حل‌های مستقلی هستند. در عمل هم ممکن هستند ولی قابل اتکا نیستند.

امکان تمدید اقامت E-2 از داخل آمریکا حتی با وجود انقضای ویزای ورود و در صورت عدم انقضای وضعیت اقامت و بقیه شرایط وجود داره.

ولی مشکل اول اینجاست که برای تمدید اقامت، کار ما باید شرایط مطلوبی رو بدست بیاره و نگه‌داره، یعنی حتی اگه بعد از چند سال سود دهی هم دچار رکود بشه دیگه تمدید نمی‌کنن.

مشکل بزرگتر و بدتر از اون همنطور که گفتید برای ایرانی‌هاست که ویزای یکبار ورود می‌گیرن. اگه به هر دلیلی از آمریکا خارج بشیم دوباره مجبوریم برای ویزا تقاضا بدیم و ظاهراً همه مراحل باید از اول طی بشه و همونطور که گفتید طولانی و پرخطر هست که من هنوز کامل مطمئن نیستم به چه صورت هست.

اگه مثل آدم به ما هم ویزای چند ساله و چندبار ورود می‌دادن برای کسی که پول و توانش رو داشت خیلی خوب بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، eblam ، ParsTrader ، Vofi
اینم جالبه:
http://myvisacenter.com/f_our_services_usa_e2_01.html
این هم یک نمونه از کلاه برداری‌های ایرانی‌ها:
http://reliableusimmigration.com/index.a...&PageID=10
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، eblam ، ParsTrader ، Vofi
(2011-01-28 ساعت 05:00)johnsmith نوشته:  
(2011-01-28 ساعت 01:26)Soren نوشته:  

سلام
موفق باشید

ترک دعوی: حرفهای من جنبه توصیه قانونی نداره و من خودم دنبال گرفتن این ویزا هستم و وکیل نیستم.

اول اینو بگم که ۲ عنصر متفاوت ولی مرتبط این وسط داریم: ۱ ویزا: مجوز برای ورود و ۲ وضعیت: مجوز برای اقامت.

تا اونجا که من فهمیدم تبدیل یعنی بخاطر داشتن یک ویزا/وضعیت و ایجاد شرایط تبدیل بتونیم یک ویزا/وضعیت دیگه رو بدست بیاریم. مثلاً اگه با ویزای A چند سال کار کنیم ویزای B رو بدن. در مورد راه‌حل‌های شما شرایط تبدیل و وضعیت/ویزای جدید هیچ کدوم ربطی به ویزا/وضعیت قبلی ندارن و راه حل‌های مستقلی هستند. در عمل هم ممکن هستند ولی قابل اتکا نیستند.

امکان تمدید اقامت E-2 از داخل آمریکا حتی با وجود انقضای ویزای ورود و در صورت عدم انقضای وضعیت اقامت و بقیه شرایط وجود داره.

ولی مشکل اول اینجاست که برای تمدید اقامت، کار ما باید شرایط مطلوبی رو بدست بیاره و نگه‌داره، یعنی حتی اگه بعد از چند سال سود دهی هم دچار رکود بشه دیگه تمدید نمی‌کنن.

مشکل بزرگتر و بدتر از اون همنطور که گفتید برای ایرانی‌هاست که ویزای یکبار ورود می‌گیرن. اگه به هر دلیلی از آمریکا خارج بشیم دوباره مجبوریم برای ویزا تقاضا بدیم و ظاهراً همه مراحل باید از اول طی بشه و همونطور که گفتید طولانی و پرخطر هست که من هنوز کامل مطمئن نیستم به چه صورت هست.

اگه مثل آدم به ما هم ویزای چند ساله و چندبار ورود می‌دادن برای کسی که پول و توانش رو داشت خیلی خوب بود.

جان اسمیت عزیز
ما ارادتمند شما هستیم،دعوا کجا بود!شما نکته بسیار مهمی را اشاره کرده اید که خودم مشغول مطالعه روی آن شده ام.برای این مساله از شما سپاسگذارم.من فقط چند راه میان بر را که معمولا مکزیکی ها استفاده میکنند نام برده ام.این که برای تمدید E-2 باید از خاک ایالات متحده خارج شد رو هم من در چند سایت مشاوره حقوقی کانادایی و یاهو انسرز دیدم که پرسیده بودند بهتر است این مدت را کجا بگذرانند و غالبا کانادا به آنها پیشنهاد شده بود.یک چیزی مانند ویزای کاری کشور برادر ناتنی و دوست بدتر از دشمن،امارات متحده عربی است.اگر راهتان به جزیره کیش افتاده باشد حتما با کارگران هندی،پاکستانی و حتی روسی و...روبرو شده اید که اتاقی را برای 24 ساعت کرایه کرده اند تا ویزای 3 ماهه کاری خود را تمدید کنند،چون قانون امارات میگوید فرد کارگر باید ویزای کاری 3 ماهه خود را از بیرون خاک امارات تمدید کند.ظاهرا دولت آمریکا چندان حساسیتی روی میزان سوددهی بیزینس شما ندارد و تنها مسئله مهم برایش پرداخت مالیات به صورت منظم از طرف دارنده E-2 است.اگر شما دنبال گرفتن این ویزا هستید خواهشا تجربه تان را با ما در میان بگذارید،همانطور که من چنین قصدی دارم.شاید زندگی روی بهتری از این شرایط وحشتناک هم داشته باشد.از صمیم قلب برایتان آرزوی موفقیت دارم.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، ParsTrader ، Vofi
(2011-01-28 ساعت 11:40)Soren نوشته:  جان اسمیت عزیز
ما ارادتمند شما هستیم،دعوا کجا بود!شما نکته بسیار مهمی را اشاره کرده اید که خودم مشغول مطالعه روی آن شده ام.برای این مساله از شما سپاسگذارم.من فقط چند راه میان بر را که معمولا مکزیکی ها استفاده میکنند نام برده ام.این که برای تمدید E-2 باید از خاک ایالات متحده خارج شد رو هم من در چند سایت مشاوره حقوقی کانادایی و یاهو انسرز دیدم که پرسیده بودند بهتر است این مدت را کجا بگذرانند و غالبا کانادا به آنها پیشنهاد شده بود.یک چیزی مانند ویزای کاری کشور برادر ناتنی و دوست بدتر از دشمن،امارات متحده عربی است.اگر راهتان به جزیره کیش افتاده باشد حتما با کارگران هندی،پاکستانی و حتی روسی و...روبرو شده اید که اتاقی را برای 24 ساعت کرایه کرده اند تا ویزای 3 ماهه کاری خود را تمدید کنند،چون قانون امارات میگوید فرد کارگر باید ویزای کاری 3 ماهه خود را از بیرون خاک امارات تمدید کند.ظاهرا دولت آمریکا چندان حساسیتی روی میزان سوددهی بیزینس شما ندارد و تنها مسئله مهم برایش پرداخت مالیات به صورت منظم از طرف دارنده E-2 است.اگر شما دنبال گرفتن این ویزا هستید خواهشا تجربه تان را با ما در میان بگذارید،همانطور که من چنین قصدی دارم.شاید زندگی روی بهتری از این شرایط وحشتناک هم داشته باشد.از صمیم قلب برایتان آرزوی موفقیت دارم.
موفق باشید

من هم خدمت شما و بقیه دوستان ارادت دارم و پیشاپیش برای شما و بقیه آرزوی موفقیت می‌کنم. Smile

تا اونجایی که من متوجه شدم اینکه یک نفر از آمریکا خارج می‌شه و بعد دوباره وارد میشه برای وقتیه که وضعیت (status) فرد یا همون کارت I-94 اعتبارش داره تموم می‌شه ولی ویزاش هنوز اعتبارش تموم نشده و پس از خروج و ورود مجدد یک کارت I-94 جدید می‌گیره که می‌تونه با اون دوباره ۱-۲ سال تو آمریکا بمونه.

اگر اعتبار ویزا تموم شده باشه (برای ایرانی‌ها بعد از یکبار ورود) فرد از این روش دیگه استفاده نمی‌کنه چون درصورت خروج نمی‌تونه دوباره برگرده ولی بجاش همونجا تقاضای تمدید وضعیت رو به اداره USCIS می‌ده تا کارت I-94 رو همونجا براش تمدید کنن.

اگر ویزا اعتبارش تموم شده باشه و از آمریکا خارج بشیم باید از اول همه کارهای گرفتن ویزا رو انجام بدیم.

ضمناً بچه‌دار شدن هم برای موندن فایده نداره چونکه اگرچه بچه آمریکایی به حساب میاد ولی تا به ۱۸ سالگی نرسه کاری برای پدرش نمی‌تونه بکنه، سرمایه گذاری خیلی بلند مدتیه!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، Vofi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان