کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
(2016-06-01 ساعت 10:20)Arshia2000 نوشته:  
(2016-05-31 ساعت 08:38)sahar2016 نوشته:  سلام دوستان.وقت شما به خیر پسر من سال دیگه کلاس ششم میرود و مدرسه ای که پسرم میره جزو مدارسی هست که امار قبولی تیز هوشان در ان بالای پنجاه در صد و قبولی نمونه در ان حدودا صد در صد هست بنابراین سال دیگه برنامه درسی فشرده ای دارن که بیشتر هم در درس ریاضی هست حال سوال من از دوستانی که تجربه دارن اینه که حالا که اگه خدا بخواد پسرم قراره کلاس هفتم رو در آمریکا باشه و دیگه قبولی تیز هوشان به دردش نمیخوره ایا قوی بودن مثلا در درس ریاضی اونجا به کارش میاد و براش مفید هست؟ایا به نظر شما لازم هست که در این مدرسه پر کار ادامه تحصیل بده.البته پسرم کلاس زبان هم میره ولی اصلا دل به زبان خوندن نمیده و از آمریکا هم متنفره طوری که هنوز بهش نگفتیم سال دیگه برای همیشه کشورمون رو ترک میکنیم.دوستان مطلع لطفا راهنمایی بفرمایند.

دوست عزیز  اینجا وقتی‌ بچه‌ها وارد  High school میشوند، ارزشیابی توسط سازمانی دیگر غیر از مدرسه انجام میشود، این ارزشیابی بر اساس نمرات A,B,C است و همچنین اینکه هر درس چند ساعت تدریس شده می‌باشد. مثلا اگر ۴۰ ساعت ریاضی‌ خونده باشند و طبق نمرات میگند کدوم سطح ریاضی‌ باید بروند. حالا اینجا برای ریاضی‌ ۳ تا درس است، Algebra, Geometry, Calculus.  
Algebra و  Geometry  دو سطح داره، ۱ و ۲. حالا هر سطح ۳ تا کلاس داره، L, K, AP. اگه دانش آموز نمره ریاضی‌ ش پایین باشه میره کلاس L که بیشتر رو مباحث و تکلیف تایید می‌کنن، K برای بچه‌هایی‌ است که خودشون اهمیت درس را میدونن و بیشتر تلاش میکنند و AP برای بچه‌های باهوش است که کمتر تکلیف دارن. اگه بچه کلاسِ   AP را پاس کنه، اون درس می‌تونه تو کالج‌ها مورد قبول واقع بشه و دیگه احتیاج نیست واحد را بگذرند.
امیدوارم توضیحاتم کافی‌ باشه، اگه سوالی باشه در خدمتم، این توضیحات راجع به مدارس هیوستون است ولی‌ تا اونجا که پرسیدم لس آنجلس هم همینطور است. با این حساب هر چه ریاضی‌ قویتر و نمرات بالاتر فرزندتان اینجا راحت تر خواهند بود

دوست عزیز خیلی ممنون از توضیحات خوبتون .ولی به نظر شما بچه ای که زبانش ضعیفه میتونه این امتحانها رو بگذرونه چون پسر من در درس ریاضی خیلی خوب هست اما زبان همین کلاس زبانهای معمول در ایران رو میره که چیز زیادی یاد نمیدن.به نظر شما برای بهبود زبان انگلیسی لازم هست اینجا کار دیگری بکنیم.در ضمن پسر من کلاس هفتم میاد اونجا ایا کلاس هفتم باید high schoolبره و یه سوال دیگه دوست عزیز پسرم سه سال هست که آموزش پیانو میبینه آیا در مدارس اونجا میتونه ادامه بده چون قطعا در اونجا قادر به گرفتن معلم خصوصی نیستیم.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، ps5
(2016-05-31 ساعت 09:15)samira2016 نوشته:  Sam-90  ممنون عزیزم از راهنمایت ، خوب قطعاً مشکل داره بچه میدونی چه راهنمایی میکنند ؟  منظورتون مراکز  ESL  است  ؟

خواهش مي كنم. اره منظورم زبان بود. اگه مشكل زبان داشته باشه باز بستگي به سن بچه داره يا توي خود مدرسه بهش اموزش ميدن ويا يكسال را بهتون مي گن كه به كدام مدرسه ببريد اگه مدرسه خودتون امكان اموزش را نداشت. اگه بچه كوچيك باشه الان كه تعطيلاته يا ميان توي خونه تون بهش اموزش ميدن يا بهتون مي گن كجا بريد. البته اينجا علاوه بر زبان، گفتار درماني و يا هر گونه مشكلات رفتاري و اجتماعي منظورم هست رفع مي كنن قبل شروع مدرسه البته اگه خودتون تمايل داشته باشيد اگه هم نه توي خود زمان مدرسه انجام ميشه.
دوست عزيز از سايت مدارس كانتي خودتون و باز كنيد و زيپ كد منطقه تون و وارد كنيد و اونجا بهتون نشون ميده كه كدام مدرسه مطعلق به محل زندگي شماست.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، ps5
یکسری اطلاعاتی دارم اینجا میبینم که در منظقه ما اصلا وجود نداره پس میشه نتیجه گرفت هر مدرسه ای میرید کاملا متفاوته شرایط .

یکسری نکاتی هست که گفتم بنویسم ممکنه پشت سر هم نباشه و از یه موضوع یهو برم یه موضوع دیگه ... این روش منه باهاش بسازید Big Grin
خیلی چیزایی هم که میگم مربوط به دبیرستانه و نه مقطع های دیگه.
این نکاتی هم که میخوام بگم اگر مذهبی باشید یهتون شاید بر بخوره اما زندگی اینجا همینه پس باهاش بسازید.

شاید با خودتون بگید اینایی که میگم زیاد از حده اما برای یکی که از ایران میاد اینا خیلی مهمه اگر میخواید زندگیتون راحت باشه باید یکم مثل خودشون رفتار کنید و امریکایی بشید.

دوستانی که از ایران میان و میخوان برن دبیرستان سال اول Algebra 1 و 2 رو با هم بردارید چون خیلی اسونه سال دوم برید Pre calculus و سال سوم Calculus BC و سال اخر statistics این بهترین برنامه برای کلاس های ریاضی هست برای یه ایرانی چون کلاس های ریاضی دبیرستان اینجا که هیچی نیست تو ایران کلی نمره بد میگیرفتیم اینجا همش A Smile

یه چیزی میخوام بگم شاید خیلی ها ازم ایراد بگیرن و بگن که اشتباه میکنم اما اصلا به خوب بودن یه مدرسه نگاه نکنید ... درس خوندن و نمره خوب گرفتن به خود ادم بستگی داره و نه مدرسه ... به نطر من مدرسه ای که یکم توش خلاف باشه مدرسه بدی نیست اینطوری اتفاقا اجتماعی شدن خیلی اسون تر میشه مخصوصا برای ما مهاجر ها... بنده نه الکلی هستم نه مواد میکشم و نه هیچ کار خلاف دیگه ای اما با تمام این ادم ها میگردم و باهاشون دوستم، شب تا صبح هم با هم میریم اینور و اونور جشن و پارتی اما همونطور که گفتم به ادمش بستگی داره بنده رتبه ام در مدرسه بین 20 تای اول هست (از 400 نفر) و تمام نمره هام هم A و اتفاقا معلم هام تعجب میکنم وقتی میبینن من با این ادما میگیردم اما همین ادم ها بهم کمک کردن از یه شخص خجالتی که با کسی حرف نمیزد به یکی که امریکایی ها میگن "COOL" تبدیل بشم.
قبلا هم گفتم باز میگم اگر فرزندتون زبان در حد مکالمه ساده بلده اصلا کلاس ESL نفرستیدش چون کلاس ESL اینجا اصلا زبان یاد نمیدن و بیشتر برای Support هست یعنی شما میری توی این کلاس و بقیه معلم ها وقتی ببینن توی این کلاسی یکم بهت ساده تر میگیرن و سعی میکنن با معلم ESL کار کنن تا بتونی کلاس ها رو قبول بشی ، من وقتی وارد امریکا شد با دست و اشاره حرف میزدم و فقط چند تا جمله بلد بودم اما خب سریع هم همه چیز رو یاد میگرفتم کلاس ESL سال اول که اینجا بودم به دردم نخورد و اتفاقا بچه های دیگه وقتی میفهمیدن که توی این کلاسم ازم دوری میکردن و کاملا دپرس شدم اما سال دومش خوشبختانه مدرسه ام عوض شد و دیگه ESL برنداشتم و از نو زندگی رو شروع کردم با همه نوع بچه ای گشتم کلاس انگلیسی معمولی و AP برداشتم و الان هم که سال اخرم هست کلی هزینه کمکی بهم دارن میدن برای اینکه برم دانشگاه...

از کلاس های AP نترسید و تا میتونید از این کلاس ها بردارید.
هر مدرسه ای برید توش کلی موادی و الکلی پیدا میشه حتی اگر بهترین مدرسه توی کل امریکا باشه پس سعی کنید به فرزندتون نشون بدید که اگر این راه رو یا اون راه رو بره چه اتفاقی براش میفته.

سعی کنید برید توی منطقه ای که دوست دارید زندگی کنید فقط یه جا رو انتخاب نکنید چون مدرسه "خوبی" توی اون منطقه اس .
کسایی که میرن دبیرستان و از 15 یا 16 سالشون هست سریعا اقدام کنید برای گرفتن گواهینامه چون همون 6 ماه یا بیشتر طول میکشه و اگر پدر و مادرتون وضعیتشون خوبه وقتی گواهینامه گرفتین مجبورشون کنید براتون ی ماشین ارزون و خوب بگیرن Big Grin چون این ماشین داشتن خودش قسمتی از اجتماعی شدن هست ،برای وقتی که میخواین برین سر date بدرد میخوره (این قیمت بیشتر برای پسراس ) Smile
اگر مذهبی هستید که هیچ اگر نه حتما سعی کنید با یه دختری یا پسری اینجا قرار بزارین و برین بیرون چون همین کمک میکنه به معروفیتتون توی مدرسه و هم اجتماعی شدنتون. ایران رو هم فراموش کنید که میگن با یک نفر باید بری بیرون و با همون شخص ازدواج کنی و ... اینجا یه دفعه میبینی با یکی قرار گذاشتی و میری بیرون که 10 تا از دوست دختر یا پسرهای قبلیش توی همون مدرسه توی کلاس هات هستن و شاید هم دوستات هستن و اصلا هم به قول خودشون awkward نیست. بهش عادت میکنید بعد از چند وقت.

بعد از اینکه مدرسه ها تموم شد باز میام مینویسم اما برای الان کافیه فکر کنم .
فقط یادتون باشه درس همه چیز نیست سعی کنید از مدرسه (مخصوصا دبیرستان) لذت ببرید ...

بنده هفته دیگه مراسم فارغ التحصیلی ام هست و دیگه کارم با دبیرستان تمومه پس هر کاری داشتید که مربوط به دبیرستانه حتما بپرسید.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: EMS ، R@#@ ، storagemeter ، sahar2016 ، nora ، nora ، soufia ، dv2017 ، m_vaziran ، واهیک آقاجانی ، matin.sh ، قصه گو
Sam-90 سلام عزیزم ممنون از راهنماینتون سایت مدارس اورنج کانتی رو دارید ؟
كيس نامبر : 4K     تعداد :٣ نفر      مصاحبه :  4FEB -ABU      وضعيت : AP    آپها : 9 فوریه ، 20 آوریل، ( آپ 13 jul , Jun‎  بخاطر ایمیل) ، آپ دوخطي نفر دوم jul 27 و آپ هر سه كيس در 28 jul      كليير : یک آگوست       دريافت ویزا:16 آگوست         ورود به امريكا : 19 ژانویه2017        دریافت گرین کارت:  (14 فوریه)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-03 ساعت 04:59)ps5 نوشته:  یکسری اطلاعاتی دارم اینجا میبینم که در منظقه ما اصلا وجود نداره پس میشه نتیجه گرفت هر مدرسه ای میرید کاملا متفاوته شرایط .

یکسری نکاتی هست که گفتم بنویسم ممکنه پشت سر هم نباشه و از یه موضوع یهو برم یه موضوع دیگه ... این روش منه باهاش بسازید Big Grin
خیلی چیزایی هم که میگم مربوط به دبیرستانه و نه مقطع های دیگه.
این نکاتی هم که میخوام بگم اگر مذهبی باشید یهتون شاید بر بخوره اما زندگی اینجا همینه پس باهاش بسازید.

شاید با خودتون بگید اینایی که میگم زیاد از حده اما برای یکی که از ایران میاد اینا خیلی مهمه اگر میخواید زندگیتون راحت باشه باید یکم مثل خودشون رفتار کنید و آمریکایی بشید.

دوستانی که از ایران میان و میخوان برن دبیرستان سال اول Algebra 1 و 2 رو با هم بردارید چون خیلی اسونه سال دوم برید Pre calculus و سال سوم Calculus BC و سال اخر statistics این بهترین برنامه برای کلاس های ریاضی هست برای یه ایرانی چون کلاس های ریاضی دبیرستان اینجا که هیچی نیست تو ایران کلی نمره بد میگیرفتیم اینجا همش A Smile  

یه چیزی میخوام بگم شاید خیلی ها ازم ایراد بگیرن و بگن که اشتباه میکنم اما اصلا به خوب بودن یه مدرسه نگاه نکنید ... درس خوندن و نمره خوب گرفتن به خود ادم بستگی داره و نه مدرسه ... به نطر من مدرسه ای که یکم توش خلاف باشه مدرسه بدی نیست اینطوری اتفاقا اجتماعی شدن خیلی اسون تر میشه مخصوصا برای ما مهاجر ها... بنده نه الکلی هستم نه مواد میکشم و نه هیچ کار خلاف دیگه ای اما با تمام این ادم ها میگردم و باهاشون دوستم، شب تا صبح هم با هم میریم اینور و اونور جشن و پارتی اما همونطور که گفتم به ادمش بستگی داره بنده رتبه ام در مدرسه بین 20 تای اول هست (از 400 نفر) و تمام نمره هام هم A و اتفاقا معلم هام تعجب میکنم وقتی میبینن من با این ادما میگیردم اما همین ادم ها بهم کمک کردن از یه شخص خجالتی که با کسی حرف نمیزد به یکی که آمریکایی ها میگن "COOL" تبدیل بشم.  
قبلا هم گفتم باز میگم اگر فرزندتون زبان در حد مکالمه ساده بلده اصلا کلاس ESL نفرستیدش چون کلاس ESL اینجا اصلا زبان یاد نمیدن و بیشتر برای Support هست یعنی شما میری توی این کلاس و بقیه معلم ها وقتی ببینن توی این کلاسی یکم بهت ساده تر میگیرن و سعی میکنن با معلم ESL کار کنن تا بتونی کلاس ها رو قبول بشی ، من  وقتی وارد آمریکا شد با دست و اشاره حرف میزدم و فقط چند تا جمله بلد بودم اما خب سریع هم همه چیز رو یاد میگرفتم کلاس ESL سال اول که اینجا بودم به دردم نخورد و اتفاقا بچه های دیگه وقتی میفهمیدن که توی این کلاسم ازم دوری میکردن و کاملا دپرس شدم اما سال دومش خوشبختانه مدرسه ام عوض شد و دیگه ESL برنداشتم و از نو زندگی رو شروع کردم با همه نوع بچه ای گشتم کلاس انگلیسی معمولی و AP برداشتم و الان هم که سال اخرم هست کلی هزینه کمکی بهم دارن میدن برای اینکه برم دانشگاه...

از کلاس های AP نترسید و تا میتونید از این کلاس ها بردارید.
هر مدرسه ای برید توش کلی موادی و الکلی پیدا میشه حتی اگر بهترین مدرسه توی کل آمریکا باشه پس سعی کنید به فرزندتون نشون بدید که اگر این راه رو یا اون راه رو بره چه اتفاقی براش میفته.

سعی کنید برید توی منطقه ای که دوست دارید زندگی کنید فقط یه جا رو انتخاب نکنید چون مدرسه "خوبی" توی اون منطقه اس .
کسایی که میرن دبیرستان و از 15 یا 16 سالشون هست سریعا اقدام کنید برای گرفتن گواهینامه چون همون 6 ماه یا بیشتر طول میکشه و اگر پدر و مادرتون وضعیتشون خوبه وقتی گواهینامه گرفتین مجبورشون کنید براتون ی ماشین ارزون و خوب بگیرن Big Grin  چون این ماشین داشتن خودش قسمتی از اجتماعی شدن هست ،برای وقتی که میخواین برین سر date بدرد میخوره (این قیمت بیشتر برای پسراس )  Smile
اگر مذهبی هستید که هیچ اگر نه حتما سعی کنید با یه دختری یا پسری  اینجا قرار بزارین و برین بیرون چون همین کمک میکنه به معروفیتتون توی مدرسه و هم اجتماعی شدنتون. ایران رو هم فراموش کنید که میگن با یک نفر باید بری بیرون و با همون شخص ازدواج کنی و ... اینجا یه دفعه میبینی با یکی قرار گذاشتی و میری بیرون که 10 تا از دوست دختر یا پسرهای قبلیش توی همون مدرسه توی کلاس هات هستن و شاید هم دوستات هستن و اصلا هم به قول خودشون awkward نیست. بهش عادت میکنید بعد از چند وقت.

بعد از اینکه مدرسه ها تموم شد باز میام مینویسم اما برای الان کافیه فکر کنم .
فقط یادتون باشه درس همه چیز نیست سعی کنید از مدرسه (مخصوصا دبیرستان) لذت ببرید ...

بنده هفته دیگه مراسم فارغ التحصیلی ام هست و دیگه کارم با دبیرستان تمومه پس هر کاری داشتید که مربوط به دبیرستانه حتما بپرسید.
دوست جوان خیلی خوب و شفاف واقعیت ها رو بیان کردید ممنون از شما چون اگر من بعنوان یک مادر اینا رو میگفتم اعتراض همه دوستانی که در آستانه آمدن هستن در میومد، من دخترم دبیرستان میره و یکی از بدترین و سختترین شرایطش آینه که بقول شما cool نبوده و popular نیست چون براش آسون نبود قاطی اون برنامه ها شدن و البته چون دختر هست به مراتب شرایط حساستری نسبت بشما داره ،پدر مادرها باید خیلی خیلی آستانه تحملشان رو بالا ببرند و یا اینکه آماده افسرده شدن بچه ها باشن. خوشحالم که نمرات خوبی داری و آرزو میکنم دانشگاه خوب بری و موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، R@#@ ، ps5 ، sahar2016 ، storagemeter ، قصه گو
(2016-06-05 ساعت 09:48)samira2016 نوشته:  Sam-90 سلام عزیزم ممنون از راهنماینتون سایت مدارس اورنج کانتی رو دارید ؟

خواهش.
دوستم سرچ كن داخل گوگل مدارس عمومي در اورنج كانتي سپس زيپ كد منطقه تون را بزنيد. ( البته فكر مي كنم همه جا به اين شكل باشه)
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، samira2016
سلام دوستان

اگه اطف کنید به من بگید سال تحصیلی در کالیفرنیا کی شروع میشه ممنون میشم
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-09 ساعت 00:23)matin.sh نوشته:  سلام دوستان

اگه اطف کنید به من بگید سال تحصیلی در کالیفرنیا کی شروع میشه ممنون میشم

بستگی به منطقه مدرسه دازه ( districtیا county ) مدرسه قبلی من توی کالیفرنیا 7 اگوست شروع شد ،یه مدرسه توی همون شهر یه منطقه دیگه 20 اگوست...اما میشه کلا گفت یه موقعی تو اگوست.
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
سلام ps5 عزيز ! انشاله قبل از ژانويه به همراه خانواده با گرين كارت به فلوريدا ميريم ! پسرم امسال ديپلم ميگيره و از اول مهر تا زمان آمدن ما به امريكا پيش دانشگاهي ميخونه كه به احتمال زياد نيمه كاره ميمونه و به امتحانات پاياني نخواهد رسيد ، زبانش هم بد نيست ! در حد متوسط ! بنظر شما با توجه به داشتن مدرك ديبلم ايشون بعد از ورود به امريكا بايد به كالج برن يا دبيرستان ! البته ايشون در ژانويه ١٨ سال تمام خواهند داشت ! ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
(2016-06-09 ساعت 14:02)m_vaziran نوشته:  سلام ps5 عزيز ! انشاله قبل از ژانويه به همراه خانواده با گرين كارت به فلوريدا ميريم ! پسرم امسال ديپلم ميگيره و از اول مهر تا زمان آمدن ما به امريكا پيش دانشگاهي ميخونه كه به احتمال زياد نيمه كاره ميمونه و به امتحانات پاياني نخواهد رسيد ، زبانش هم بد نيست ! در حد متوسط ! بنظر شما با توجه به داشتن مدرك ديبلم ايشون بعد از ورود به امريكا بايد به كالج برن يا دبيرستان ! البته ايشون در ژانويه ١٨ سال تمام خواهند داشت ! ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

به نظر بنده حتما بزار بره کالج از اونجایی که داره 18 سالش میشه و سال اخر دبیرستان خیلی سال خوبی نیست برای مهاجر ها. اما خب اگر میبینید هزینه ها فشار میتونه بیاره (چون شما این استیت به حساب نمیاید و باید دو برابر برای کالج پول بدید) بزارید بره دبیرستان اما حتما قبل از 18 باید بره چون خیلی جاها 18 و بالاتر رو توی دبیرستان قبول نمیکنن. اما خب بازم مشکل پیش میاد اگر ژانویه بزاریدش دبیرستان چون ژانویه میشه ترم دوم و چون ترم اول اینجا نبوده به احتمال زیاد همون سال فارغ التحصیل نمیشه که بازم این بحث رو میبره به سن پسرتون و احتمالا سال بعدش قبولش نمیکنن و کلا فارغ التحصیل نمیشه.

میتونید یه کاری بکنید بزاریدش دبیرستان تا هر وقت که میتونید و اگر گفتن باید از دبیرستان بره بیرون شما از دیپلمی که توی ایران گرفته استفاده کنید که بفرستیدش کالج.

البته بازم میگم اگر وضعیت مالیتون خوبه ریسک نکنید و فرزندتون رو بزارید کالج.
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، واهيك آقاجاني ، nora ، storagemeter
(2016-06-10 ساعت 00:26)ps5 نوشته:  
(2016-06-09 ساعت 14:02)m_vaziran نوشته:  سلام ps5 عزيز ! انشاله قبل از ژانويه به همراه خانواده با گرين كارت به فلوريدا ميريم ! پسرم امسال ديپلم ميگيره و از اول مهر تا زمان آمدن ما به امريكا پيش دانشگاهي ميخونه كه به احتمال زياد نيمه كاره ميمونه و به امتحانات پاياني نخواهد رسيد ، زبانش هم بد نيست ! در حد متوسط ! بنظر شما با توجه به داشتن مدرك ديبلم ايشون بعد از ورود به امريكا بايد به كالج برن يا دبيرستان ! البته ايشون در ژانويه ١٨ سال تمام خواهند داشت ! ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

به نظر بنده حتما بزار بره کالج از اونجایی که داره 18 سالش میشه و سال اخر دبیرستان خیلی سال خوبی نیست برای مهاجر ها. اما خب اگر میبینید هزینه ها فشار میتونه بیاره (چون شما این استیت به حساب نمیاید و باید دو برابر برای کالج پول بدید) بزارید بره دبیرستان اما حتما قبل از 18 باید بره چون خیلی جاها 18 و بالاتر رو توی دبیرستان قبول نمیکنن. اما خب بازم مشکل پیش میاد اگر ژانویه بزاریدش دبیرستان چون ژانویه میشه ترم دوم و چون ترم اول اینجا نبوده به احتمال زیاد همون سال فارغ التحصیل نمیشه که بازم این بحث رو میبره به سن پسرتون و احتمالا سال بعدش قبولش نمیکنن و کلا فارغ التحصیل نمیشه.

میتونید یه کاری بکنید بزاریدش دبیرستان تا هر وقت که میتونید و اگر گفتن باید از دبیرستان بره بیرون شما از دیپلمی که توی ایران گرفته استفاده کنید که بفرستیدش کالج.

ممنون از پاسختون ! حالا اگه يكسال زبان بخونه و در اين مدت اين استيت بشه بهتره يا اينكه از اول بره كالج ؟ ضمناً هزينه كالج دولتي براي كسي كه اين استيت نيست حدوداً چقدره و آيا ميشه از وأم استفاده كنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، storagemeter
(2016-06-10 ساعت 02:06)m_vaziran نوشته:  
(2016-06-10 ساعت 00:26)ps5 نوشته:  

ممنون از پاسختون ! حالا اگه يكسال زبان بخونه و در اين مدت اين استيت بشه بهتره يا اينكه از اول بره كالج ؟ ضمناً هزينه كالج دولتي براي كسي كه اين استيت نيست حدوداً چقدره و آيا ميشه از وأم استفاده كنه ؟

اگر منظورت از زبان خوندن فرستادنش به کلاس های زبان یا همون ESL هست که اگر پست های قبلی من رو خونده باشید میدونید چقدر از این کلاس ها متنفرم. بستگی به خودتون داره اگر میخواید یکسال صبر کنید تا این استیت بشه یا میتونه بره دبیرستان یا میتونه بره کار کنه (به اجتماعی شدنش هم کمک میکنه) یا میتونه بره کلاس زبان با اینکه من این گزینه رو دوست ندارم.

هزینه بستگی به کالجی هست که میخواد بره. توی فلوریدا معمولا از 1900 دلار (هر ترمی) شروع میشه (ارزون ترینش 1900 هست و معلوم نیست کالج خوبی هست یا نه ) پس بستگی داره کجا بخواد بره پسرتون.

fafsa خیلی کمک میکنه پس حتما قبل اینکه پسرتون بره کالج اون رو پر کنید ... از وام خبری ندارم چون همه بهم میگن سراغ وام نرو و یجورایی وام گرفتن برای پرداخت هزینه های کالج ترسناکه پس من شخصا هیچ وقت سراغ وام نمیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، storagemeter ، R@#@
سلام دوستان سال تحصیلی در دالاس از کی شروع میشه و ایا پسر من که به کلاس ششم میره با دخترم که به کلاس دوم میره میونن تو یه مدرسه باشن؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
(2016-07-02 ساعت 10:48)sahar2016 نوشته:  سلام دوستان سال تحصیلی در دالاس از کی شروع میشه و ایا پسر من که به کلاس ششم میره با دخترم که به کلاس دوم میره میونن تو یه مدرسه باشن؟

معمولا بین 5 تا 10 اگوست . سال تحصیلی معمولا یکیه اما یکی دو هفته این ور و اون ور شاید باشه توی هر استیتی یا حتی هر شهری . از کلاس 1 تا 8 میتونن توی یک مدرسه باشن اگر اشتباه نکنم و از 9 تا 12 که میشه دبیرستان.
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
سلام ميخواستم بدونم كه مدارس در آمريكا به چه صورته ؟.      مثلا    كجا براى تحصيل بهتره و از اين نوع سوال ها؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان