کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
سلام دوستان ممنون از اطلاعات خوبتون، پسر من امسال میره هفتم ودر دبیرستان تیزهوشان قبول شده، زبانش خوبه، ما وسطای سال انشاله میریم آمریکا، میخوام ببینم آیا اونجا هم مدرسه خاص باید بره و امتیازی داره براش؟ ممنونم از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-21 ساعت 23:07)مریم خورشید نوشته:  سلام دوستان ممنون از اطلاعات خوبتون، پسر من امسال میره هفتم ودر دبیرستان تیزهوشان قبول شده، زبانش خوبه، ما وسطای سال انشاله میریم آمریکا، میخوام ببینم آیا اونجا هم مدرسه خاص باید بره و امتیازی داره براش؟ ممنونم از راهنماییتون

امتیازی نداره اونا فقط یه کارنامه میخوان از شما حالا از هر مدرسه ای باشه برای اونا فرقی نداره اینجا مدارس همه یکی هست اگر پسرتون دوست داره یکسری کلاب هایی توی مدرسه ها هست که معمولا قبل یا بعد از مدرسه (بعضی موفع ها هم موقع ناهار) دور هم جمع میشن و روی پروژه ای یا یه چیزی کار میکنن که اون هم برای همه ازاده هرکسی بخواد میتونه بره عضو بشه بنده عضو کلاب Engineering توی دبیرستان بودم و همه کاری میکردیم از برنامه نویسی تا ربات سازی بعضی موقع ها هم طراحی با کامپیوتر و... همه میتونن وارد بشن اما همه نمیتونن بمونن خیلی موقع ها کسایی که عضو هستن هیچی بلد نیستن و هرکاری میکنی یاد نمیگیرن و اون موقع هست که اعضای گروه با هم دیگه تصمیم میگیرن کی بره بیرون (ما حدود 100 نفر بودیم روز اول اما روز اخر فقط یه گروه کوچیک 10 نفره بودیم)پسر شما مطمئنم باهوشه پس بفرستیدش توی یدونه از این کلاب ها اگر موندگار بشه توی یکی از کلاب هایی که مسابقات استیتی داره (مثلا کلابی که من توش بودم هر سال یه مسابقه داشتن توی خود استیت) میتونه بره توی مسابقات و جایزه بگیره .
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، storagemeter ، sahar2016
(2016-07-22 ساعت 03:34)ps5 نوشته:  
(2016-07-21 ساعت 23:07)مریم خورشید نوشته:  سلام دوستان ممنون از اطلاعات خوبتون، پسر من امسال میره هفتم ودر دبیرستان تیزهوشان قبول شده، زبانش خوبه، ما وسطای سال انشاله میریم آمریکا، میخوام ببینم آیا اونجا هم مدرسه خاص باید بره و امتیازی داره براش؟ ممنونم از راهنماییتون

امتیازی نداره اونا فقط یه کارنامه میخوان از شما حالا از هر مدرسه ای باشه برای اونا فرقی نداره اینجا مدارس همه یکی هست اگر پسرتون دوست داره یکسری کلاب هایی توی مدرسه ها هست که معمولا قبل یا بعد از مدرسه (بعضی موفع ها هم موقع ناهار) دور هم جمع میشن و روی پروژه ای یا یه چیزی کار میکنن که اون هم برای همه ازاده هرکسی بخواد میتونه بره عضو بشه بنده عضو کلاب Engineering  توی دبیرستان بودم و همه کاری میکردیم از برنامه نویسی تا ربات سازی بعضی موقع ها هم طراحی با کامپیوتر و... همه میتونن وارد بشن اما همه نمیتونن بمونن خیلی موقع ها کسایی که عضو هستن هیچی بلد نیستن و هرکاری میکنی یاد نمیگیرن و اون موقع هست که اعضای گروه با هم دیگه تصمیم میگیرن کی بره بیرون (ما حدود 100 نفر بودیم روز اول اما روز اخر فقط یه گروه کوچیک 10 نفره بودیم)پسر شما مطمئنم باهوشه پس بفرستیدش توی یدونه از این کلاب ها اگر موندگار بشه توی یکی از کلاب هایی که مسابقات استیتی داره (مثلا کلابی که من توش بودم هر سال یه مسابقه داشتن توی خود استیت) میتونه بره توی مسابقات و جایزه بگیره .

ممنونم از پاسختون، براتون آرزوی موفقیت میکنم، فقط بدونم این کلابها توی همه مدارس هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، sahar2016
(2016-07-22 ساعت 19:45)مریم خورشید نوشته:  
(2016-07-22 ساعت 03:34)ps5 نوشته:  
(2016-07-21 ساعت 23:07)مریم خورشید نوشته:  سلام دوستان ممنون از اطلاعات خوبتون، پسر من امسال میره هفتم ودر دبیرستان تیزهوشان قبول شده، زبانش خوبه، ما وسطای سال انشاله میریم آمریکا، میخوام ببینم آیا اونجا هم مدرسه خاص باید بره و امتیازی داره براش؟ ممنونم از راهنماییتون

امتیازی نداره اونا فقط یه کارنامه میخوان از شما حالا از هر مدرسه ای باشه برای اونا فرقی نداره اینجا مدارس همه یکی هست اگر پسرتون دوست داره یکسری کلاب هایی توی مدرسه ها هست که معمولا قبل یا بعد از مدرسه (بعضی موفع ها هم موقع ناهار) دور هم جمع میشن و روی پروژه ای یا یه چیزی کار میکنن که اون هم برای همه ازاده هرکسی بخواد میتونه بره عضو بشه بنده عضو کلاب Engineering  توی دبیرستان بودم و همه کاری میکردیم از برنامه نویسی تا ربات سازی بعضی موقع ها هم طراحی با کامپیوتر و... همه میتونن وارد بشن اما همه نمیتونن بمونن خیلی موقع ها کسایی که عضو هستن هیچی بلد نیستن و هرکاری میکنی یاد نمیگیرن و اون موقع هست که اعضای گروه با هم دیگه تصمیم میگیرن کی بره بیرون (ما حدود 100 نفر بودیم روز اول اما روز اخر فقط یه گروه کوچیک 10 نفره بودیم)پسر شما مطمئنم باهوشه پس بفرستیدش توی یدونه از این کلاب ها اگر موندگار بشه توی یکی از کلاب هایی که مسابقات استیتی داره (مثلا کلابی که من توش بودم هر سال یه مسابقه داشتن توی خود استیت) میتونه بره توی مسابقات و جایزه بگیره .

ممنونم از پاسختون، براتون آرزوی موفقیت میکنم، فقط بدونم این کلابها توی همه مدارس هست؟

تمام مدارس معمولا کلابهای خاصی دارن ممکنه فلان مدرسه اینجا یه کلاب داشته باشه و مدرسه ی یه منطقه دیگه یه کلاب دیگه اما کلاب های معروف رو همشون دارن کلاب Engineering‎ خیلی معروفه اما همه ندارن چون توی این کلاب در مورد همه چیز که مربوط به تکنولوژی بشه حرف میزنن اما معمولا به جای این کلاب مدارس کلاب رباتیک دارن که تقریبا شبیه همین کلاب Engineering‎ هست برنامه نویسی برق کاری و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، storagemeter
(2016-07-23 ساعت 04:13)ps5 نوشته:  
(2016-07-22 ساعت 19:45)مریم خورشید نوشته:  
(2016-07-22 ساعت 03:34)ps5 نوشته:  امتیازی نداره اونا فقط یه کارنامه میخوان از شما حالا از هر مدرسه ای باشه برای اونا فرقی نداره اینجا مدارس همه یکی هست اگر پسرتون دوست داره یکسری کلاب هایی توی مدرسه ها هست که معمولا قبل یا بعد از مدرسه (بعضی موفع ها هم موقع ناهار) دور هم جمع میشن و روی پروژه ای یا یه چیزی کار میکنن که اون هم برای همه ازاده هرکسی بخواد میتونه بره عضو بشه بنده عضو کلاب Engineering  توی دبیرستان بودم و همه کاری میکردیم از برنامه نویسی تا ربات سازی بعضی موقع ها هم طراحی با کامپیوتر و... همه میتونن وارد بشن اما همه نمیتونن بمونن خیلی موقع ها کسایی که عضو هستن هیچی بلد نیستن و هرکاری میکنی یاد نمیگیرن و اون موقع هست که اعضای گروه با هم دیگه تصمیم میگیرن کی بره بیرون (ما حدود 100 نفر بودیم روز اول اما روز اخر فقط یه گروه کوچیک 10 نفره بودیم)پسر شما مطمئنم باهوشه پس بفرستیدش توی یدونه از این کلاب ها اگر موندگار بشه توی یکی از کلاب هایی که مسابقات استیتی داره (مثلا کلابی که من توش بودم هر سال یه مسابقه داشتن توی خود استیت) میتونه بره توی مسابقات و جایزه بگیره .

تمام مدارس معمولا کلابهای خاصی دارن ممکنه فلان مدرسه اینجا یه کلاب داشته باشه و مدرسه ی یه منطقه دیگه یه کلاب دیگه اما کلاب های معروف رو همشون دارن کلاب Engineering‎  خیلی معروفه اما همه ندارن چون توی این کلاب در مورد همه چیز که مربوط به تکنولوژی بشه حرف میزنن اما معمولا به جای این کلاب مدارس کلاب رباتیک دارن که تقریبا شبیه همین کلاب Engineering‎  هست برنامه نویسی برق کاری و ...
ممنونم که وقت گذاشتین
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
(2016-07-23 ساعت 20:24)مریم خورشید نوشته:  
(2016-07-23 ساعت 04:13)ps5 نوشته:  
(2016-07-22 ساعت 19:45)مریم خورشید نوشته:  ممنونم از پاسختون، براتون آرزوی موفقیت میکنم، فقط بدونم این کلابها توی همه مدارس هست؟

تمام مدارس معمولا کلابهای خاصی دارن ممکنه فلان مدرسه اینجا یه کلاب داشته باشه و مدرسه ی یه منطقه دیگه یه کلاب دیگه اما کلاب های معروف رو همشون دارن کلاب Engineering‎  خیلی معروفه اما همه ندارن چون توی این کلاب در مورد همه چیز که مربوط به تکنولوژی بشه حرف میزنن اما معمولا به جای این کلاب مدارس کلاب رباتیک دارن که تقریبا شبیه همین کلاب Engineering‎  هست برنامه نویسی برق کاری و ...
ممنونم که وقت گذاشتین

دوست عزیز یه سوال داشتم درباره مدارس آمریکا، آیا در مدارس با تبلت و لپ تاپ کار میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-02 ساعت 18:27)مریم خورشید نوشته:  
(2016-07-23 ساعت 20:24)مریم خورشید نوشته:  
(2016-07-23 ساعت 04:13)ps5 نوشته:  تمام مدارس معمولا کلابهای خاصی دارن ممکنه فلان مدرسه اینجا یه کلاب داشته باشه و مدرسه ی یه منطقه دیگه یه کلاب دیگه اما کلاب های معروف رو همشون دارن کلاب Engineering‎  خیلی معروفه اما همه ندارن چون توی این کلاب در مورد همه چیز که مربوط به تکنولوژی بشه حرف میزنن اما معمولا به جای این کلاب مدارس کلاب رباتیک دارن که تقریبا شبیه همین کلاب Engineering‎  هست برنامه نویسی برق کاری و ...
ممنونم که وقت گذاشتین

دوست عزیز یه سوال داشتم درباره مدارس آمریکا، آیا در مدارس با تبلت و لپ تاپ کار میکنن

بنده توی دو تا مدرسه مختلف بودم و از لپ تاپ بعضی موقع ها اما تبلت اصلا نداشتیم و دلیلی هم نداشت که بخوایم ازشون استفاده کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
من درباره ایالتهای دگه نمیدونم اما تو فلوریدا برنامه ای برای بچه های با ضریب هوشی بالا دارند. کانتیهای بزرگتر magnet school دارن و کانتی های کوچک مثل کانتی که من توش هستم اگر بچه توی این دوره قبول بشه کلاسهای خاص و فوق العاده براشون میزارن اما اینکه فرزند شما را اینجا به این عنوان قبول کنند بستگی به نتیجه امتحان داره که با توجه به مشکلات اولیه زبان به خصوص در سال اول شاید براش راحت تر باشه از سالهای بعدی به فکرش باشید
موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان:
ب بینید یک تفاوت اساسی که امریکا با ایران داره این هست که سیستم اموزشی اینجا متمرکز نیست. به این معنی که هر ایالت سیستم خودشو داره بعد هر کانتی قانون خودشو داره و به تبع اون هر مدرسه هم با توجه به امکاناتی که داره تکنولوژی را در اختیار دانش اموزاش میده.
تو کانتی که من زندگی میکنم برای مثال دختر من برای vpk یک مدرسه میرفت که هیچ کدوم از این تکنولوژیها را نداشت. ما 10 مایل تو همون کانتی جابجا شدیم که نزدیک بهترین و جدیدترین مدرسه ابتدایی را دارن که کلا بچه ها با آیپد کار میکنند . حتی تکلیف مدرسه را با app میدن و میگیرن.
شما اول باید ببینید کدوم ایالت میخواین تشریف ببرید بعد باید درباره این مسایل تحقیق کنید.
(2016-08-02 ساعت 18:27)مریم خورشید نوشته:  دوست عزیز یه سوال داشتم درباره مدارس آمریکا، آیا در مدارس با تبلت و لپ تاپ کار میکنن

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-05 ساعت 05:46)stealth نوشته:  من درباره ایالتهای دگه نمیدونم اما تو فلوریدا برنامه ای برای بچه های با ضریب هوشی بالا دارند. کانتیهای بزرگتر magnet school دارن و کانتی های کوچک مثل کانتی که من توش هستم اگر بچه توی این دوره قبول بشه کلاسهای خاص و فوق العاده براشون میزارن اما اینکه فرزند شما را اینجا به این عنوان قبول کنند بستگی به نتیجه امتحان داره که با توجه به مشکلات اولیه زبان به خصوص در سال اول شاید براش راحت تر باشه از سالهای بعدی به فکرش باشید
موفق باشید

[quote='مریم خورشید' pid='718546' dateline='1469126228']
سلام دوستان ممنون از اطلاعات خوبتون، پسر من امسال میره هفتم ودر دبیرستان تیزهوشان قبول شده، زبانش خوبه، ما وسطای سال انشاله میریم آمریکا، میخوام ببینم آیا اونجا هم مدرسه خاص باید بره و امتیازی داره براش؟ ممنونم از راهنماییتون

دختر منهم دبیرستان تیزهوشان قبول شده بود ایران. همونطور که میدانید ایالت‌ها قوانین متفاوت دارند ولی در کل این تقسیم بندی اینجا مثل ایران نیست . دانش آموزان موفق اینجا با برداشتن واحدهای درسی پیشرفته که مدرسه ارایه میکنه و فعالیت‌هایی جانبی که انجام میدن و مشارکت در فعالیت‌ها ی اجتماعی و معدل بالا و ... متمایز میشن. ولی برای یک دانش آموز نوجوان مهاجر اوایل مسایلی غیر از درس مهم میشه که گاهی درس رو تحت الشعاع قرار میده. نباید اصلا انتظار داشته باشید که فرزند تون همونطور که ایران بود باشه. زمان برای سازگاری با محیط جدید لازم داره . امیدوارم موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، قصه گو ، matin.sh
(2016-08-05 ساعت 07:40)soufia نوشته:  
(2016-08-05 ساعت 05:46)stealth نوشته:  من درباره ایالتهای دگه نمیدونم اما تو فلوریدا برنامه ای برای بچه های با ضریب هوشی بالا دارند. کانتیهای بزرگتر magnet school دارن و کانتی های کوچک مثل کانتی که من توش هستم اگر بچه توی این دوره قبول بشه کلاسهای خاص و فوق العاده براشون میزارن اما اینکه فرزند شما را اینجا به این عنوان قبول کنند بستگی به نتیجه امتحان داره که با توجه به مشکلات اولیه زبان به خصوص در سال اول شاید براش راحت تر باشه از سالهای بعدی به فکرش باشید
موفق باشید

دختر منهم دبیرستان تیزهوشان قبول شده بود ایران. همونطور که میدانید ایالت‌ها قوانین متفاوت دارند ولی در کل این تقسیم بندی اینجا مثل ایران نیست . دانش آموزان موفق اینجا با برداشتن واحدهای درسی پیشرفته که مدرسه ارایه میکنه و فعالیت‌هایی جانبی  که انجام میدن  و مشارکت در فعالیت‌ها ی اجتماعی و معدل بالا و ... متمایز میشن. ولی برای یک دانش آموز نوجوان مهاجر اوایل مسایلی غیر از درس مهم میشه که گاهی درس رو تحت الشعاع قرار میده.  نباید اصلا انتظار داشته باشید که فرزند تون همونطور که ایران بود باشه.  زمان برای سازگاری با محیط جدید لازم داره . امیدوارم موفق باشید
ممنونم دوست عزیز کمی دلهره گرفتم ولی خب واقعیت هارو باید دونست آرزوی موفقیت فرزند شما و همینطور پسر خودم رو میکنم بازم ممنون از پاسختون و خوشحال میشم تجربیات شما رو بخونم
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia
(2016-08-05 ساعت 19:05)مریم خورشید نوشته:  
(2016-08-05 ساعت 07:40)soufia نوشته:  
موفق باشید

دختر منهم دبیرستان تیزهوشان قبول شده بود ایران. همونطور که میدانید ایالت‌ها قوانین متفاوت دارند ولی در کل این تقسیم بندی اینجا مثل ایران نیست . دانش آموزان موفق اینجا با برداشتن واحدهای درسی پیشرفته که مدرسه ارایه میکنه و فعالیت‌هایی جانبی  که انجام میدن  و مشارکت در فعالیت‌ها ی اجتماعی و معدل بالا و ... متمایز میشن. ولی برای یک دانش آموز نوجوان مهاجر اوایل مسایلی غیر از درس مهم میشه که گاهی درس رو تحت الشعاع قرار میده.  نباید اصلا انتظار داشته باشید که فرزند تون همونطور که ایران بود باشه.  زمان برای سازگاری با محیط جدید لازم داره . امیدوارم موفق باشید
ممنونم دوست عزیز کمی دلهره گرفتم ولی خب واقعیت هارو باید دونست آرزوی موفقیت فرزند شما و همینطور پسر خودم رو میکنم بازم ممنون از پاسختون و خوشحال میشم تجربیات شما رو بخونم

دوست عزیز با ارزوی موفقیت برای فرزند شما و خانواده محترمتون فرزند شما که به کلاس هفتم میره اونجا در چه مقطعی ثبت نام خواهد شد؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-06 ساعت 08:44)sahar2016 نوشته:  
(2016-08-05 ساعت 19:05)مریم خورشید نوشته:  ممنونم دوست عزیز کمی دلهره گرفتم ولی خب واقعیت هارو باید دونست آرزوی موفقیت فرزند شما و همینطور پسر خودم رو میکنم بازم ممنون از پاسختون و خوشحال میشم تجربیات شما رو بخونم

دوست عزیز با ارزوی موفقیت برای فرزند شما و خانواده محترمتون فرزند شما که به کلاس هفتم میره اونجا در چه مقطعی ثبت نام خواهد شد؟
فکر کنم اونجا هم مثل مدارس ما شش سال ابتدایی و بعد اول دبیرستان هستن که میشه همون هفتم
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
اینجا ۵ سال ابتدایی و سه سال راهنمایی و چهار سال ابتدایی دارند مثل ایران قبلا،بنظرم پسر شما میره راهنمایی دوم .باز بستگی به ایالت ها داره ولی آنچه من تجربه کردم اینه که عجله نکنید که مثلا بره کلاس سوم راهنمایی هرچند جلوتر تو درساش. چون وقتی با خود درسها مشکل نداشته باشه و براش آسون باشه وقت کافی داره تا با سیستم آموزشی جدید و نحوه آماده شدن واسه دانشگاه رو یاد بگیره ودر ضمن زبانش قویتر بشه. بازم تجربه و نطر منه اولین کاری که میکنید اگر خودش علاقمنده تو یک تیم ورزشی مدرسه ثبت نام کنه بسکتبال ،فوتبال و.... این کمک خیلی زیادی میکنه واسه دوست پیدا کردن و مقابله کردن با عوارض جابجایی و تغییرات زیاد زندگی. در ضمن امتیاز خیلی مهمه واسه دانشگاه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-06 ساعت 16:42)soufia نوشته:  اینجا ۵ سال ابتدایی و سه سال راهنمایی و چهار سال ابتدایی دارند مثل ایران قبلا،بنظرم پسر شما میره راهنمایی دوم .باز بستگی به ایالت ها داره ولی آنچه من تجربه کردم اینه که عجله نکنید که مثلا بره کلاس سوم راهنمایی هرچند جلوتر تو درساش. چون وقتی با خود درسها مشکل نداشته باشه و براش آسون باشه وقت کافی داره تا با سیستم آموزشی جدید و نحوه آماده شدن واسه دانشگاه رو یاد بگیره ودر ضمن زبانش قویتر بشه. بازم تجربه و نطر منه اولین کاری که میکنید اگر خودش علاقمنده تو یک تیم ورزشی مدرسه ثبت نام کنه بسکتبال ،فوتبال و.... این کمک خیلی زیادی میکنه واسه دوست پیدا کردن و مقابله کردن با عوارض جابجایی و تغییرات زیاد زندگی. در ضمن امتیاز خیلی مهمه واسه دانشگاه.

دوست خوبم پس در ایالت کالیفرنیا ممکنه پسر من به راهنمایی بره و با این همه مجازه که مثلا کلاس پنجم یا ششم رو تکرار کنه؟پسر من خیلی فوتبال دوست داره و کلاس آموزش فوتبال میره البته در تابستان.
سه سال هم هست اموزش پیانو میبینه.فقط متاسفانه هیچ علاقه ای به یادگیری حرفه ای زبان نداره.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان