کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
(2016-08-06 ساعت 16:42)soufia نوشته:  اینجا ۵ سال ابتدایی و سه سال راهنمایی و چهار سال ابتدایی دارند مثل ایران قبلا،بنظرم پسر شما میره راهنمایی دوم .باز بستگی به ایالت ها داره ولی آنچه من تجربه کردم اینه که عجله نکنید که مثلا بره کلاس سوم راهنمایی هرچند جلوتر تو درساش. چون وقتی با خود درسها مشکل نداشته باشه و براش آسون باشه وقت کافی داره تا با سیستم آموزشی جدید و نحوه آماده شدن واسه دانشگاه رو یاد بگیره ودر ضمن زبانش قویتر بشه. بازم تجربه و نطر منه اولین کاری که میکنید اگر خودش علاقمنده تو یک تیم ورزشی مدرسه ثبت نام کنه بسکتبال ،فوتبال و.... این کمک خیلی زیادی میکنه واسه دوست پیدا کردن و مقابله کردن با عوارض جابجایی و تغییرات زیاد زندگی. در ضمن امتیاز خیلی مهمه واسه دانشگاه.
ممنونم از راهنمایی بسیار ارزندتون، خیلی پیشنهاد عالییه
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، soufia ، sahar2016 ، شوشینا ، alirezadehghan2000 ، AbbasHTC
با سلام من چنتا سوال داشتم لطفا جوابم را بدهید.
1.من الان 15 سال سن دارم و کلاس 10 هستم.خواستم بپرسم به تنهایی میشه به آمریکا لس آنجلس مهاجرت کنم؟آیا اونجا مدارس شبانه روزی داره؟
2.شما چطور اقامت دائم گرفتید؟لطفا به من هم بگید از کجا تونستید اقدام کنید و موفق شدید.آیا گرفتنش سخته؟شما چطور و از کجا گرفتید؟
3.آیا در لس انجلس ایرانی پیدا میشه که خونه مشترک با هم بگیرن.یا با یک خانواده؟
4.من اگه بخوام بعد دبیرستان پزشکی بخونم باید پول زیادی خرج کنم؟

لطفا جوابم را بدهید مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 00:31)Hoseinu نوشته:  با سلام من چنتا سوال داشتم لطفا جوابم را بدهید.
1.من الان 15 سال سن دارم و کلاس 10 هستم.خواستم بپرسم به تنهایی میشه به آمریکا لس آنجلس مهاجرت کنم؟آیا اونجا مدارس شبانه روزی داره؟
2.شما چطور اقامت دائم گرفتید؟لطفا به من هم بگید از کجا تونستید اقدام کنید و موفق شدید.آیا گرفتنش سخته؟شما چطور و از کجا گرفتید؟
3.آیا در لس انجلس ایرانی پیدا میشه که خونه مشترک با هم بگیرن.یا با یک خانواده؟
4.من اگه بخوام بعد دبیرستان پزشکی بخونم باید پول زیادی خرج کنم؟

لطفا جوابم را بدهید مرسی

شما با اینکه ادامه دبیرستان بری اونجا علاوه بر اینکه باید تافل داشته باشید باید از مدارس خصوصی اونجا ذیرش گیرید هزینش حداقل سالی هفتاد هشتاد میلیون تومان هست برا پزشکی هم اول باید کالج بری بعد دبیرستان اونم هزینش حدود دویست ملیون میشه که اگه شاگرد خیلی خوبی باشی شاید بتونی بخشی از هزینه هاشو بورس بگیری برا دانشگاه پزشکی هم اره باید پول زیادی خرج کنی تو لس آنجلس هم پر خانواده ایرانی هست ولی بعید میدونم کسی ی نفر غریبه رو حتی ایرانی بیاره خونه بهش جا بده اصلا اینجوری نیست فکر کنی چون ایرانی هستی ی خانواده ایرانی بهت جا بده اونجا بنظرم خیلی اگه دلت میخاد پزشکی خارج از ایران بخونی و کمترین هزینه رو هند یا بلاروس یا فیلیپین نهایتا رومانی و مجارستان برنامه ریزی کن ازونجا برا تخصص شاید بتونی بری امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان یک سئوال
کسی که دارای گرین کارت هست و شغلی هم داره در ا م ر ی ک ا آیا میتونه به یکی از دوحالت زیر پول به ایران منتقل کنه؟
1. مثلا هر ماه ماهیانه 1500 دلار بفرسته؟
2. مثلا هر سه ماه 5000 دلار بفرسته؟

اگر میشه و مشکلی براش پیش نمیاد کلا اینکار از چه طریقی قابل انجامه؟
انتقال پول چطور میشه انجام بشه؟
این پول برای کمک به خانواده در ایران لازم هست که فرستاده بشه.
no sign
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من یه سوال دارم :
بچه های من در کلاس 6و7 هستند الان
اما می خواهیم به محض ورود به امریکا خواهش کنم از کادر مدرسه که اونها رو مجددا در همون پایه بذارن
نمی خوام عجله ای باشه و یا اینکه فشار روشون باشه تا با محیط و زبان سازگاری پیدا کنند
اما چطور میشه اینکار رو کرد ؟ باید فقط صحبت کنیم نامه بنویسیم و یا .....؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-17 ساعت 18:58)Nataliea نوشته:  سلام
من یه سوال دارم :
اما می خواهیم به محض ورود به آمریکا خواهش کنم از کادر مدرسه که اونها رو مجددا در همون پایه بذارن
نمی خوام عجله ای باشه و یا اینکه فشار روشون باشه تا با محیط و زبان سازگاری پیدا کنند

من از يكي از دوستان كه اونجاست پرسيدم.وقتي تشريف بردين اونجا ازتون سال تولد فرزندتون رو ميپرسن و فرزندتون رو در پايه خودش ثبت نام ميكنن.به همين سادگي...
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2016-10-18 ساعت 14:07)AbbasHTC نوشته:  
(2016-10-17 ساعت 18:58)Nataliea نوشته:  سلام
من یه سوال دارم :
اما می خواهیم به محض ورود به آمریکا خواهش کنم از کادر مدرسه که اونها رو مجددا در همون پایه بذارن

من از يكي از دوستان كه اونجاست پرسيدم.وقتي تشريف بردين اونجا ازتون سال تولد فرزندتون رو ميپرسن و فرزندتون رو در پايه خودش ثبت نام ميكنن.به همين سادگي...

دوست عزیز Abbas درست میگه اما اگر میخواید بچه هاتون اینجا برن کلاس 6 و 7 میتونید موقع ثبت نام بهشون بگید که میخواین بزاریدشون کلاس 6 و 7 و کارنامه ندارید چون توی ایران این کلاس رو برنداشتن (فقط کارنامه 5 و 6 رو بدید بهشون) همیشه جواب نمیده این روش اما بنده دیدم کسایی رو که از این راه استفاده کردن. ولی ریسک هم نکنید کارنامه 6 و 7 رو هم ترجمه کنید و بیارید.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، AbbasHTC ، Nataliea
دوستان سلام
دختر من 8سالست وداره کلاس دوم را می خونه یک ماه دیگه باید در امریکا دوم رو ادامه بده . پتشینر ما از مدرسه اونجا پرسیده .بهش گفتند کلاس دوم میزاریم تا اخر سال ادامه بده ولی با توجه به این که زبان بلد نیست مجبور خواهد شد سال بعد نیز دوباره دوم رو بخونه. بسیار ناراحتم چون دختر من نیمه دومی است و همینطوری یکسال از مدرسه عقب هست وای به حال اینکه یه سال دیگه هم بخواد دوم رو بخونه . می فرمایید چکار کنم؟ آیا راهکاری داره؟//
کیس:  F4
اقدام اولیه:2003
تاریخ مصاحبه:  مارچ2016  انکارا
نتیجه: ap
تعداد نفرات کیس: 3 نفر (یک بچه  و خودم و همسرم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من دخترم سوم دبیرستان درس می خونه یعنی سال آخرشه و احتمالا تا یکی دو ماه دیگه بریم آمریکا. می خواستم ببینم اگر دیپلمش رو تو امریکا بگیره برای ادامه تحصیل و دانشگاهش بهتره؟ چون شنیدم اگر دیپلم رو از مدارس اون جا بگیرند اعتبار بیشتری برای ورود به دانشگاه داره. ممنون میشم اگر کسی اطلاعات کاملی داره پاسخم رو بده.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من اینجا دبیرستان میرم.میخواستم بدونم برای تقویت زبانم چه کار هایی رو پیشنهاد میدین که خودتون قبلا تجربه کردین و نتیجه گرفتین چون واقعا این وضعیت ازار دهنده هست و من تا حالا هیچ دوستی پیدا نکردم و اینجا خیلی ناراحتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-29 ساعت 14:08)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
دختر من 8سالست وداره کلاس دوم را می خونه یک ماه دیگه باید در آمریکا دوم رو ادامه بده . پتشینر ما از مدرسه اونجا پرسیده .بهش گفتند کلاس دوم میزاریم تا اخر سال ادامه بده ولی با توجه به این که زبان بلد نیست مجبور خواهد شد سال بعد نیز دوباره دوم رو بخونه. بسیار ناراحتم چون دختر من نیمه دومی است و همینطوری یکسال از مدرسه عقب هست وای به حال اینکه یه سال دیگه هم بخواد دوم رو بخونه . می فرمایید چکار کنم؟ آیا راهکاری داره؟//

من نمیدونم شما از کجا پرسیدید اما منطقه هایی که من زندگی کردم توی مدارسش هر کاری شده میکنن که فرزند تون بره سال سوم ... اونا برای این گفتن چون زبانش خوب نیست میره دوباره کلاس دوم چون فکر میکنن کلاس دوم رو رد میشه یجورایی به من بر خورد راستش رو بخواید خیلی دوست دارم بدونم کدوم مدرسه بوده تا برم پدرشون رو در بیارم... تا میتونید با دخترتون کار کنید و یه مدرسه خوبی بزاریدش و تا میتونید از مدرسه کمک بگیرید مدارسی که بنده دیدم خیلی کمک میکنن و عمرا نمیزارن بچه تون نمره بد بگیره و رد بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC
(2016-11-29 ساعت 21:39)rahghozar نوشته:  سلام دوستان من دخترم سوم دبیرستان درس می خونه یعنی سال آخرشه و احتمالا تا یکی دو ماه دیگه بریم آمریکا. می خواستم ببینم اگر دیپلمش رو تو آمریکا بگیره برای ادامه تحصیل و دانشگاهش بهتره؟ چون شنیدم اگر دیپلم رو از مدارس اون جا بگیرند اعتبار بیشتری برای ورود به دانشگاه داره. ممنون میشم اگر کسی اطلاعات کاملی داره پاسخم رو بده.

بستگی داره کالج بخواد بره یا دانشگاه 4 ساله... اگر دانشگاه 4 ساله که باید اینجا دبیرستان بره و SAT و ACT رو امتحان رو بده و با نمره خوبی قبول بشه و نمره های درس هاش هم خوب باشه اما چون سال سوم هست و یعنی اینجا میخواد بره سال اخر خیلی سخته ولی نشدنی نیست اگر کالج میخواد بره میتونه با دیپلم ایران بره و باید امتحان ورودی بده اما هر کدوم رو میخواد بره به نظرم دبیرستان رو بره اینجا چون خیلی کمک میکنه از نظر درس ها و فرهنگ و همه چی .
پاسخ
تشکر کنندگان: rahghozar ، AbbasHTC
(2016-11-30 ساعت 03:30)ps5 نوشته:  
(2016-11-29 ساعت 21:39)rahghozar نوشته:  سلام دوستان من دخترم سوم دبیرستان درس می خونه یعنی سال آخرشه و احتمالا تا یکی دو ماه دیگه بریم آمریکا. می خواستم ببینم اگر دیپلمش رو تو آمریکا بگیره برای ادامه تحصیل و دانشگاهش بهتره؟ چون شنیدم اگر دیپلم رو از مدارس اون جا بگیرند اعتبار بیشتری برای ورود به دانشگاه داره. ممنون میشم اگر کسی اطلاعات کاملی داره پاسخم رو بده.

بستگی داره کالج بخواد بره یا دانشگاه 4 ساله... اگر دانشگاه 4 ساله که باید اینجا دبیرستان بره و SAT و ACT رو امتحان رو بده و با نمره خوبی قبول بشه و نمره های درس هاش هم خوب باشه اما چون سال سوم هست و یعنی اینجا میخواد بره سال اخر خیلی سخته ولی نشدنی نیست اگر کالج میخواد بره میتونه با دیپلم ایران بره و باید امتحان ورودی بده اما هر کدوم رو میخواد بره به نظرم دبیرستان رو بره اینجا چون خیلی کمک میکنه از نظر درس ها و فرهنگ و همه چی .

سپاس دوست عزیز
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام دوست عزیزم جناب ps5این امتحانهایی که فرمودین برای ورود به دانشگاه میشه بیشتر توضیح بدین که در رابطه با کدوم درسها هستن و نمره درسهای کدوم پایه تحصیلی خوب باشه و این که اگه کسی هم امتحانهایی که شما اشاره کردین رو خوب بده و هم نمره هاش خوب باشه ایا امکان داره که دانشگاهش مجانی باشه؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-01 ساعت 09:07)sahar2016 نوشته:  

سلام دوست عزیزم جناب ps5این امتحانهایی که فرمودین برای ورود به دانشگاه میشه بیشتر توضیح بدین که در رابطه با کدوم درسها هستن و نمره درسهای کدوم پایه تحصیلی خوب باشه و این که اگه کسی هم امتحانهایی که شما اشاره کردین رو خوب بده و هم نمره هاش خوب باشه ایا امکان داره که دانشگاهش مجانی باشه؟

امتحان هایی که گفتم English, math, science هست که البته انگلیسیش دو تا بخش هست و یکیش بهت دو تا یا یکدونه موضوع میگن و باید essay بنویسی. و سوال دومتون نمره تمام پایه های تحصیلی gpa بالاتر از 3.2 بعضی مواقع هم 3.5 به بالا.
دانشگاه توی امریکا هیچ وقت مجانی نیست ... یا دولت پولش رو میده (دانشگاه جز دولت حساب میشه) یا scholarships میگیرین و پول دانشگاه رو با اونا میدین . نمره خوب گرفتن توی بعضی scholarship ها کمک میکنه اما خیلی هاش میخوان essay بنویسی و یا اینکه یه کار دیگه ای بکنی. نمره امتحان ها برای مدرسه مهمه چون اگر نمره توی یه سطح مشخصی باشه دانشگاه ترم اول 1 تا در بعضی مواقع 10 هزار دلار به دانش اموز میده.
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان