کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
(2016-12-02 ساعت 03:31)ps5 نوشته:  
(2016-12-01 ساعت 09:07)sahar2016 نوشته:  
(2016-11-30 ساعت 03:30)ps5 نوشته:  بستگی داره کالج بخواد بره یا دانشگاه 4 ساله... اگر دانشگاه 4 ساله که باید اینجا دبیرستان بره و SAT و ACT رو امتحان رو بده و با نمره خوبی قبول بشه و نمره های درس هاش هم خوب باشه اما چون سال سوم هست و یعنی اینجا میخواد بره سال اخر خیلی سخته ولی نشدنی نیست اگر کالج میخواد بره میتونه با دیپلم ایران بره و باید امتحان ورودی بده اما هر کدوم رو میخواد بره به نظرم دبیرستان رو بره اینجا چون خیلی کمک میکنه از نظر درس ها و فرهنگ و همه چی .
سلام دوست عزیزم جناب ps5این امتحانهایی که فرمودین برای ورود به دانشگاه میشه بیشتر توضیح بدین که در رابطه با کدوم درسها هستن و نمره درسهای کدوم پایه تحصیلی خوب باشه و این که اگه کسی هم امتحانهایی که شما اشاره کردین رو خوب بده و هم نمره هاش خوب باشه ایا امکان داره که دانشگاهش مجانی باشه؟

امتحان هایی که گفتم English, math, science هست که البته انگلیسیش دو تا بخش هست و یکیش بهت دو تا یا یکدونه موضوع میگن و باید essay بنویسی. و سوال دومتون نمره تمام پایه های تحصیلی gpa بالاتر از 3.2 بعضی مواقع هم 3.5 به بالا.
دانشگاه توی آمریکا هیچ وقت مجانی نیست ... یا دولت پولش رو میده (دانشگاه جز دولت حساب میشه) یا scholarships میگیرین و پول دانشگاه رو با اونا میدین . نمره خوب گرفتن توی بعضی scholarship ها کمک میکنه اما خیلی هاش میخوان essay بنویسی و یا اینکه یه کار دیگه ای بکنی. نمره امتحان ها برای مدرسه مهمه چون اگر نمره توی یه سطح مشخصی باشه دانشگاه ترم اول 1 تا در بعضی مواقع 10 هزار دلار به دانش اموز میده.

سلام به دوستان عزیزم.چون بچه های من هردوکالج میرن گفتم بهتره نظرموبنویسم.من باچندتا مشاورصحبت کردم.اگرفرزندانتون مدرک سوم دبیرستان یعنی دیپلم ایران رادارند دیگه نیازی به دبیرستان رفتن نیست,دانشگاه 4 ساله هم توصیه نکردند چون برای ورود بایدکلی ازمون ورودی بدن وازطرفی یهو هم واردمحیط دانشگاه میشن ویه مقدار سازگاری شایداولش براشون سخت باشه.بهترین گزینه کالجهای 2 ساله هستند که نیازی به ازمون ورودی هم ندارند فقط ازمون تعیین سطح میگیرن که ببینن توی چه سطحی باید بشینن.گاهی هم شایدلازم شه یکسال اول توی کالج زبان بخونن وبعددروس اصلی روشروع کنن.ترانسفرازکالج به دانشگاه برای گرفتن لیسانس وبالاتراصلا سخت نیست.ازطرفی اساتید درکالج شرایط بچه هاروبیشتردرک میکنن واین به سازگاریشون خیلی کمک میکنه.درضمن کالج ازدانشگاه ارزانترهم هست.مخصوصا سال اول که هنوزاین استیت هم نشده اید.موفق باشید
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، sahar2016 ، AbbasHTC ، rahghozar ، matin.sh ، mohammadg846 ، nora
(2016-12-02 ساعت 09:32)lighthouse نوشته:  
(2016-12-01 ساعت 09:07)sahar2016 نوشته:  سلام دوست عزیزم جناب ps5این امتحانهایی که فرمودین برای ورود به دانشگاه میشه بیشتر توضیح بدین که در رابطه با کدوم درسها هستن و نمره درسهای کدوم پایه تحصیلی خوب باشه و این که اگه کسی هم امتحانهایی که شما اشاره کردین رو خوب بده و هم نمره هاش خوب باشه ایا امکان داره که دانشگاهش مجانی باشه؟

امتحان هایی که گفتم English, math, science هست که البته انگلیسیش دو تا بخش هست و یکیش بهت دو تا یا یکدونه موضوع میگن و باید essay بنویسی. و سوال دومتون نمره تمام پایه های تحصیلی gpa بالاتر از 3.2 بعضی مواقع هم 3.5 به بالا.
دانشگاه توی آمریکا هیچ وقت مجانی نیست ... یا دولت پولش رو میده (دانشگاه جز دولت حساب میشه) یا scholarships میگیرین و پول دانشگاه رو با اونا میدین . نمره خوب گرفتن توی بعضی scholarship ها کمک میکنه اما خیلی هاش میخوان essay بنویسی و یا اینکه یه کار دیگه ای بکنی. نمره امتحان ها برای مدرسه مهمه چون اگر نمره توی یه سطح مشخصی باشه دانشگاه ترم اول 1 تا در بعضی مواقع 10 هزار دلار به دانش اموز میده.

سلام به دوستان عزیزم.چون بچه های من هردوکالج میرن گفتم بهتره نظرموبنویسم.من باچندتا مشاورصحبت کردم.اگرفرزندانتون مدرک سوم دبیرستان یعنی دیپلم ایران رادارند دیگه نیازی به دبیرستان رفتن نیست,دانشگاه 4 ساله هم توصیه نکردند چون برای ورود بایدکلی ازمون ورودی بدن وازطرفی یهو هم واردمحیط دانشگاه میشن ویه مقدار سازگاری شایداولش براشون سخت باشه.بهترین گزینه کالجهای 2 ساله هستند که نیازی به ازمون ورودی هم ندارند فقط ازمون تعیین سطح میگیرن که ببینن توی چه سطحی باید بشینن.گاهی هم شایدلازم شه یکسال اول توی کالج زبان بخونن وبعددروس اصلی روشروع کنن.ترانسفرازکالج به دانشگاه برای گرفتن لیسانس وبالاتراصلا سخت نیست.ازطرفی اساتید درکالج شرایط بچه هاروبیشتردرک میکنن واین به سازگاریشون خیلی کمک میکنه.درضمن کالج ازدانشگاه ارزانترهم هست.مخصوصا سال اول که هنوزاین استیت هم نشده اید.موفق باشید

با تشکر از دوستان عزیزم که زحمت کشیدن و پاسخ دادن اتفاقا امروز با دوستان بحث سر این موضوع بود و همکاران میگفتن در امریکا دانشگاه مجانی وجود نداره و برامون جای سوال بود که پس چگونه عده زیادی از هموطنان از دانشکاهای امریکا فاند میگیرن و علاوه بر این که هزینه تحصیل نمی دن حتی حقوق هم میگیرن.مثلا دوست همکارم در دانشگاهی در کنتاکی دکترای مکانیک میخونه و ماهی دو هزار دلار هم حقوق می گیره
الان که ما در شرف اومدن هستیم تمام اشنایان و فامیل متحد شدن و از کسانی که در امریکا زندگی میکنن تحقیق میکنن و میگن با هزینه هایی که ما در ایران برای فرزندانمون میکنیم در ایران خیلی بهتر میتونن پیشرفت کنن.و میگن از اونجایی که هر دوی ما در ایران حقوق میگیریم ایران برای ما امریکاست!
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-01 ساعت 09:07)sahar2016 نوشته:  
(2016-11-30 ساعت 03:30)ps5 نوشته:  بستگی داره کالج بخواد بره یا دانشگاه 4 ساله... اگر دانشگاه 4 ساله که باید اینجا دبیرستان بره و SAT و ACT رو امتحان رو بده و با نمره خوبی قبول بشه و نمره های درس هاش هم خوب باشه اما چون سال سوم هست و یعنی اینجا میخواد بره سال اخر خیلی سخته ولی نشدنی نیست اگر کالج میخواد بره میتونه با دیپلم ایران بره و باید امتحان ورودی بده اما هر کدوم رو میخواد بره به نظرم دبیرستان رو بره اینجا چون خیلی کمک میکنه از نظر درس ها و فرهنگ و همه چی .
سلام دوست عزیزم جناب ps5این امتحانهایی که فرمودین برای ورود به دانشگاه میشه بیشتر توضیح بدین که در رابطه با کدوم درسها هستن و نمره درسهای کدوم پایه تحصیلی خوب باشه و این که اگه کسی هم امتحانهایی که شما اشاره کردین رو خوب بده و هم نمره هاش خوب باشه ایا امکان داره که دانشگاهش مجانی باشه؟

دوست عزیز تا جایی که یادمه شما دوم دبیرستان رو ایران تموم کرده بودید و رفتید آمریکا و زبان هم چهار ترم کانون رو گذرونده بودید و از طرفی جزو بچه های تیزهوشان بودید ایا در حال حاضر قادر به گذروندن امتحان زبان که فرمودین برای دانشگاهها اجباریه هستید و اصلا دیگه راحت انگلیسی صحبت میکنید و کتاب به راحتی میخونید؟آیا به نظر شما سطح علمی مدارس امریکا از لحاظ ریاضی و علوم از ایران پایینتره.چون یه تایپیکی بعضی از هموطنان اظهار کرده بودن امریکا در جهت اهداف برده داری نوینش سطح مدارسش رو خیلی پایین نگه داشته و بچه ها رو تنبل و تن پرور بار میاره.
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-03 ساعت 11:31)sahar2016 نوشته:  
(2016-12-01 ساعت 09:07)sahar2016 نوشته:  سلام دوست عزیزم جناب ps5این امتحانهایی که فرمودین برای ورود به دانشگاه میشه بیشتر توضیح بدین که در رابطه با کدوم درسها هستن و نمره درسهای کدوم پایه تحصیلی خوب باشه و این که اگه کسی هم امتحانهایی که شما اشاره کردین رو خوب بده و هم نمره هاش خوب باشه ایا امکان داره که دانشگاهش مجانی باشه؟

دوست عزیز تا جایی که یادمه شما دوم دبیرستان رو ایران تموم کرده بودید و رفتید آمریکا و زبان هم چهار ترم کانون رو گذرونده بودید و از طرفی جزو بچه های تیزهوشان بودید ایا در حال حاضر قادر به گذروندن امتحان زبان که فرمودین برای دانشگاهها اجباریه هستید و اصلا دیگه راحت انگلیسی صحبت میکنید و کتاب به راحتی میخونید؟آیا به نظر شما سطح علمی مدارس آمریکا از لحاظ ریاضی و علوم از ایران پایینتره.چون یه تایپیکی بعضی از هموطنان اظهار کرده بودن آمریکا در جهت اهداف برده داری نوینش سطح مدارسش رو خیلی پایین نگه داشته و بچه ها رو تنبل و تن پرور بار میاره.

امتحان زبان فقط یکی از بخش هاش هست که بنده خیلی نمره خوبی نگرفتم اما برای این نیست که من انگلیسیم خوب نبوده یا هر چیزی چون نمره بنده از دوستای امریکاییم بالاتر بود با اینکه نمره خوبی نبود Big Grin اما این نمره رو میخوان که بدونن چه سطحی باید بزارنت و بنده یک راست رفتم English 101 که معمولا تمام دانش اموز ها از همین کلاس شروع میکنن.
شما اگر بتونید دبیرستان رو اینجا تموم کنید و دیپلم بگیرید یعنی انگلیسی براتون راحت هست چون عمرا دیپلم اینجا بهت نمیدن اگر نتونی درس هات رو پاس کنی و نمره دادنشون هم کیلویی نیست و خیلی سخت میگیرن.
ریاضی برای ما ها اسونه مخصوصا توی این دو تا امتحان و یا امتحان تعیین سطح دانشگاه اما science با اینکه همون مطالبی هست که توی ایران سال اول و دوم دبیرستان میخونیم خیلی سخته چون تمام اسم ها فرق داره و کلا یکم طول میکشه عادت کنی بهش. سطح مدارس توی ریاضی شاید یکم پایین باشه اما توی خیلی چیزای دیگه بالا هست و سطح دانشگاه هاشون خیلی خیلی بالاتر از ایران هست برای همینه که خیلی از امریکایی ها شوکه زده میشن وقتی میرن دانشگاه. بچه ها رو تنبل بار نمیارن فقط بهشون حق انتخاب میدن اگر واقعا میخوای موفق بشی و یک کار خوبی داشته باشی کم کم چندین درس دانشگاهی توی دبیرستان بر میداری و خودت رو برای دانشگاه اماده میکنی اگر نه که کلاس های اسون برمیداری و وقتی رفتی دانشگاه میبینی خیلی سخته و میای بیرون و میری یه کار ساده تا اخر عمرت انجام میدی... اینجا حق انتخاب با خودت هست و بقیه هیچ دخالتی نمیکنن.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC ، sahar2016
(2016-12-03 ساعت 11:21)sahar2016 نوشته:  
(2016-12-02 ساعت 09:32)lighthouse نوشته:  
(2016-12-02 ساعت 03:31)ps5 نوشته:  امتحان هایی که گفتم English, math, science هست که البته انگلیسیش دو تا بخش هست و یکیش بهت دو تا یا یکدونه موضوع میگن و باید essay بنویسی. و سوال دومتون نمره تمام پایه های تحصیلی gpa بالاتر از 3.2 بعضی مواقع هم 3.5 به بالا.

با تشکر از دوستان عزیزم که زحمت کشیدن و پاسخ دادن اتفاقا امروز با دوستان بحث سر این موضوع بود و همکاران میگفتن در آمریکا دانشگاه مجانی وجود نداره و برامون جای سوال بود که پس چگونه عده زیادی از هموطنان از دانشکاهای آمریکا فاند میگیرن و علاوه بر این که هزینه تحصیل نمی دن حتی حقوق هم میگیرن.مثلا دوست همکارم در دانشگاهی در کنتاکی دکترای مکانیک میخونه و ماهی دو هزار دلار هم حقوق می گیره
الان که ما در شرف اومدن هستیم تمام اشنایان و فامیل متحد شدن و از کسانی که در آمریکا زندگی میکنن تحقیق میکنن و میگن با هزینه هایی که ما در ایران برای فرزندانمون میکنیم در ایران خیلی بهتر میتونن پیشرفت کنن.و میگن از اونجایی که هر دوی ما در ایران حقوق میگیریم ایران برای ما آمریکاست!

البته اون دوستتون که حقوق میگیره به خاطر این هست که کار میکنه (معمولا کسایی که دکترا دارن میخونن درس میدن که درس دادن خودش شغل حساب میشه) و اینجا به کسی حقوق نمیدن برای درس خوندن. والا اگر بخواید برای تحصیل فرزندتون پول خرج کنید اره خیلی گرون هست و ایران بمونید بهتره اما معمولا اگر دانش اموز خوبی باشی از همه جا برات کمک میاد و خود دانشگاه راه میزاره جلوت که پول درس خوندنت رو بدی ، بنده تا الان 1 دلار از پدر و مادر نگرفتم برای مدرسه و همش رو یا خودم کار کردم یا دولت بهم کمک کرده و پرداخت کردم و به نظر من اگر اومدید امریکا سعی کنید پول خرج زندگی خودتون بکنید نه فرزندتون تحقیق نشون میده که کسایی که سختی میکشن بعد از گرفتن دیپلم توی زندگی موفق تر هستن برای همین هست که خیلی امریکایی ها بچه شون رو بعد از 18 سالگی میندازن بیرون یا پول اجاره خونه میگیرن از بجه شون. و جمله اخرتون کاملا اشتباه هست شاید زندگی براتون راحت تر باشه اما پیشرفت ؟ نه فرزندتون اینجا خیلی بهتر پیشرفت میکنه تا ایران . توی امریکا کار با حقوق خوب پیدا کردن خیلی سخته اگر زبان بلد نباشید و مدرک تحصیلیتون از امریکا نباشه ،به نظر من اگر توی ایران خوب پول در میارید فقط فرزندتون رو بفرستید امریکا و حمایتش کنید تا بره دانشگاه بعد از اون هیچ حمایتی ازش نکنید تا روی پای خودش بتونه وایسه و وقتی یه کار خوبی پیدا کرد شما میتونید بیاید امریکا و فرزندتون حمایتتون بکنه و شما هم یه کار ساده با حقوق ساده داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeed rezaee ، sahar2016
دوست گرامی ps5 توضیحات شما خیلی واقعگرایانه ست ممنون
اما من یه سوال داشتم ممنون اگه راهننایی کنید شرایطی بوجود امده که دانش اموزی قبل از امتحانات خرداد یعنی درست در اردیبهشت بایستی از
کشور خارج بشه سال اول دبیرستان هم هستش ایا همین نهم رو میتونه اونجا ادامه بده که در سال بعد دیگه تکرارش نکنه و عقب نیفته؟
من از مدرسه اش در خارج پرسیدم گفتند وقتی بیاد اینجا مستقیم سر. همان کلاس نهم میشینه و ما کمکش میکنیم، اما من در مشکل زبان شک دارم
که واقعن برسه شما چه راهنمایی در این زمینه دارید؟ با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC
(2016-12-04 ساعت 09:07)Saeed rezaee نوشته:  دوست گرامی ps5 توضیحات شما خیلی واقعگرایانه ست ممنون
اما من یه سوال داشتم ممنون اگه راهننایی کنید شرایطی بوجود امده که دانش اموزی قبل از امتحانات خرداد یعنی درست در اردیبهشت بایستی از
کشور خارج بشه سال اول دبیرستان هم هستش ایا همین نهم رو میتونه اونجا ادامه بده که در سال بعد دیگه تکرارش نکنه و عقب نیفته؟
من از مدرسه اش در خارج پرسیدم گفتند وقتی بیاد اینجا مستقیم سر. همان کلاس نهم میشینه و ما کمکش میکنیم، اما من در مشکل زبان شک دارم

دقیقا این سوال من هم هست ..چون پسر من الان کلاس هفتمه و اگه کارامون طبق روال پیش بره توی فروردین یا اردیبهشت باید نقل مکان کنیم..
یعنی پسرم به امتحانات خرداد نمیرسه...
ممنون میشم اگر راهنمایی کنین....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-04 ساعت 09:47)AbbasHTC نوشته:  
(2016-12-04 ساعت 09:07)Saeed rezaee نوشته:  دوست گرامی ps5 توضیحات شما خیلی واقعگرایانه ست ممنون

دقیقا این سوال من هم هست ..چون پسر من الان کلاس هفتمه و اگه کارامون طبق روال پیش بره توی فروردین یا اردیبهشت باید نقل مکان کنیم..
یعنی پسرم به امتحانات خرداد نمیرسه...
ممنون میشم اگر راهنمایی کنین....

من قبلا گفتم که بنده کلاس دوم دبیرستان رو تموم کردم اما واقعیت اینه که قبل از اینکه کارنامه بگیرم ول کردیم رفتیم و بنده فقط نمرات ترم اول رو داشتم و مدرسه ام توی امریکا خیلی کمکم کرد و اصلا نپرسید نمرات ترم دوم کجاست و همون نمره های ترم اول رو وارد کرد برای دوم Big Grin پس فکر میکنم بستگی به مدرسه داره اما کمک میکنن که فرزندتون بتونه به بقیه برسه و عقب نمونه نگران نباشید اصلا به مدرسه فرزندتون فکر نکنید و هر نمره ای دارید رو ترجمه کنید و ببرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC ، Saeed rezaee
(2016-12-04 ساعت 08:34)ps5 نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 11:21)sahar2016 نوشته:  
(2016-12-02 ساعت 09:32)lighthouse نوشته:  سلام به دوستان عزیزم.چون بچه های من هردوکالج میرن گفتم بهتره نظرموبنویسم.من باچندتا مشاورصحبت کردم.اگرفرزندانتون مدرک سوم دبیرستان یعنی دیپلم ایران رادارند دیگه نیازی به دبیرستان رفتن نیست,دانشگاه 4 ساله هم توصیه نکردند چون برای ورود بایدکلی ازمون ورودی بدن وازطرفی یهو هم واردمحیط دانشگاه میشن ویه مقدار سازگاری شایداولش براشون سخت باشه.بهترین گزینه کالجهای 2 ساله هستند که نیازی به ازمون ورودی هم ندارند فقط ازمون تعیین سطح میگیرن که ببینن توی چه سطحی باید بشینن.گاهی هم شایدلازم شه یکسال اول توی کالج زبان بخونن وبعددروس اصلی روشروع کنن.ترانسفرازکالج به دانشگاه برای گرفتن لیسانس وبالاتراصلا سخت نیست.ازطرفی اساتید درکالج شرایط بچه هاروبیشتردرک میکنن واین به سازگاریشون خیلی کمک میکنه.درضمن کالج ازدانشگاه ارزانترهم هست.مخصوصا سال اول که هنوزاین استیت هم نشده اید.موفق باشید

با تشکر از دوستان عزیزم که زحمت کشیدن و پاسخ دادن اتفاقا امروز با دوستان بحث سر این موضوع بود و همکاران میگفتن در آمریکا دانشگاه مجانی وجود نداره و برامون جای سوال بود که پس چگونه عده زیادی از هموطنان از دانشکاهای آمریکا فاند میگیرن و علاوه بر این که هزینه تحصیل نمی دن حتی حقوق هم میگیرن.مثلا دوست همکارم در دانشگاهی در کنتاکی دکترای مکانیک میخونه و ماهی دو هزار دلار هم حقوق می گیره
الان که ما در شرف اومدن هستیم تمام اشنایان و فامیل متحد شدن و از کسانی که در آمریکا زندگی میکنن تحقیق میکنن و میگن با هزینه هایی که ما در ایران برای فرزندانمون میکنیم در ایران خیلی بهتر میتونن پیشرفت کنن.و میگن از اونجایی که هر دوی ما در ایران حقوق میگیریم ایران برای ما آمریکاست!

البته اون دوستتون که حقوق میگیره به خاطر این هست که کار میکنه (معمولا کسایی که دکترا دارن میخونن درس میدن که درس دادن خودش شغل حساب میشه) و اینجا به کسی حقوق نمیدن برای درس خوندن. والا اگر بخواید برای تحصیل فرزندتون پول خرج کنید اره خیلی گرون هست و ایران بمونید بهتره اما معمولا اگر دانش اموز خوبی باشی از همه جا برات کمک میاد و خود دانشگاه راه میزاره جلوت که پول درس خوندنت رو بدی ، بنده تا الان 1 دلار از پدر و مادر نگرفتم برای مدرسه و همش رو یا خودم کار کردم یا دولت بهم کمک کرده و پرداخت کردم و به نظر من اگر اومدید آمریکا سعی کنید پول خرج زندگی خودتون بکنید نه فرزندتون تحقیق نشون میده که کسایی که سختی میکشن بعد از گرفتن دیپلم توی زندگی موفق تر هستن برای همین هست که خیلی آمریکایی ها بچه شون رو بعد از 18 سالگی میندازن بیرون یا پول اجاره خونه میگیرن از بجه شون. و جمله اخرتون کاملا اشتباه هست  شاید زندگی براتون راحت تر باشه اما پیشرفت ؟ نه فرزندتون اینجا خیلی بهتر پیشرفت میکنه تا ایران . توی آمریکا کار با حقوق خوب پیدا کردن خیلی سخته اگر زبان بلد نباشید و مدرک تحصیلیتون از آمریکا نباشه ،به نظر من اگر توی ایران خوب پول در میارید فقط فرزندتون رو بفرستید آمریکا و حمایتش کنید تا بره دانشگاه بعد از اون هیچ حمایتی ازش نکنید تا روی پای خودش بتونه وایسه و وقتی یه کار خوبی پیدا کرد شما میتونید بیاید آمریکا و فرزندتون حمایتتون بکنه و شما هم یه کار ساده با حقوق ساده داشته باشید.

دوست عزیزم ممنون از توضیحات خوبتون فقط میشه این سوال رو هم زحمت بکشید و پاسخ بدید که آیا واقعا سطح مدارس اونجا پایینه ؟و این که الن دیگه شما اونقدر به انگلیسی مسلط هستید که به راحتی دروستون رو بخونید و اگه دوست داشتید بفرمایید الان در کالج هستید یا دانشگاه و چه رشته ای درس میخونید البته میدونم که شما دانش آموز بسیار زرنگی هستید و باعث افتخار خانواده .
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-30 ساعت 03:25)ps5 نوشته:  
(2016-11-29 ساعت 14:08)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
دختر من 8سالست  وداره کلاس دوم را می خونه  یک ماه دیگه  باید در آمریکا دوم رو  ادامه بده  . پتشینر ما  از مدرسه اونجا پرسیده .بهش گفتند کلاس دوم میزاریم تا اخر سال ادامه بده ولی با توجه به این که زبان بلد نیست مجبور خواهد شد سال بعد نیز دوباره دوم رو بخونه. بسیار ناراحتم چون دختر من نیمه دومی است و همینطوری یکسال از مدرسه عقب هست  وای به حال اینکه یه سال دیگه هم بخواد دوم رو بخونه . می فرمایید چکار کنم؟ آیا راهکاری داره؟//

من نمیدونم شما از کجا پرسیدید اما منطقه هایی که من زندگی کردم توی مدارسش هر کاری شده میکنن که فرزند تون بره سال سوم ... اونا برای این گفتن چون زبانش خوب نیست میره دوباره کلاس دوم چون فکر میکنن کلاس دوم رو رد میشه یجورایی به من بر خورد راستش رو بخواید خیلی دوست دارم بدونم کدوم مدرسه بوده تا برم پدرشون رو در بیارم... تا میتونید با دخترتون کار کنید و یه مدرسه خوبی بزاریدش و تا میتونید از مدرسه کمک بگیرید مدارسی که بنده دیدم خیلی کمک میکنن و عمرا نمیزارن بچه تون نمره بد بگیره و رد بشه.
دوست عزیز اسم مدرسه WOODLAND HILLS ELEMNTRAY SCHOOL هست. آیا به نظر شما مدرسه خوبیه؟؟؟
کیس:  F4
اقدام اولیه:2003
تاریخ مصاحبه:  مارچ2016  انکارا
نتیجه: ap
تعداد نفرات کیس: 3 نفر (یک بچه  و خودم و همسرم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-04 ساعت 08:18)ps5 نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 11:31)sahar2016 نوشته:  
(2016-12-02 ساعت 03:31)ps5 نوشته:  امتحان هایی که گفتم English, math, science هست که البته انگلیسیش دو تا بخش هست و یکیش بهت دو تا یا یکدونه موضوع میگن و باید essay بنویسی. و سوال دومتون نمره تمام پایه های تحصیلی gpa بالاتر از 3.2 بعضی مواقع هم 3.5 به بالا.

دوست عزیز تا جایی که یادمه شما دوم دبیرستان رو ایران تموم کرده بودید و رفتید آمریکا و زبان هم چهار ترم کانون رو گذرونده بودید و از طرفی جزو بچه های تیزهوشان بودید ایا در حال حاضر قادر به گذروندن امتحان زبان که فرمودین برای دانشگاهها اجباریه هستید و اصلا دیگه راحت انگلیسی صحبت میکنید و کتاب به راحتی میخونید؟آیا به نظر شما سطح علمی مدارس آمریکا از لحاظ ریاضی و علوم از ایران پایینتره.چون یه تایپیکی بعضی از هموطنان اظهار کرده بودن آمریکا در جهت اهداف برده داری نوینش سطح مدارسش رو خیلی پایین نگه داشته و بچه ها رو تنبل و تن پرور بار میاره.

امتحان زبان فقط یکی از بخش هاش هست که بنده خیلی نمره خوبی نگرفتم اما برای این نیست که من انگلیسیم خوب نبوده یا هر چیزی چون نمره بنده از دوستای آمریکاییم بالاتر بود با اینکه نمره خوبی نبود Big Grin اما این نمره رو میخوان که بدونن چه سطحی باید بزارنت و بنده یک راست رفتم English 101 که معمولا تمام دانش اموز ها از همین کلاس شروع میکنن.
شما اگر بتونید دبیرستان رو اینجا تموم کنید و دیپلم بگیرید یعنی انگلیسی براتون راحت هست چون عمرا دیپلم اینجا بهت نمیدن اگر نتونی درس هات رو پاس کنی و نمره دادنشون هم کیلویی نیست و خیلی سخت میگیرن.
ریاضی برای ما ها اسونه مخصوصا توی این دو تا امتحان و یا امتحان تعیین سطح دانشگاه اما science با اینکه همون مطالبی هست که توی ایران سال اول و دوم دبیرستان میخونیم خیلی سخته چون تمام اسم ها فرق داره و کلا یکم طول میکشه عادت کنی بهش. سطح مدارس توی ریاضی شاید یکم پایین باشه اما توی خیلی چیزای دیگه بالا هست و سطح دانشگاه هاشون خیلی خیلی بالاتر از ایران هست برای همینه که خیلی از آمریکایی ها شوکه زده میشن وقتی میرن دانشگاه. بچه ها رو تنبل بار نمیارن فقط بهشون حق انتخاب میدن اگر واقعا میخوای موفق بشی و یک کار خوبی داشته باشی کم کم چندین درس دانشگاهی توی دبیرستان بر میداری و خودت رو برای دانشگاه اماده میکنی اگر نه که کلاس های اسون برمیداری و وقتی رفتی دانشگاه میبینی خیلی سخته و میای بیرون و میری یه کار ساده تا اخر عمرت انجام میدی... اینجا حق انتخاب با خودت هست و بقیه هیچ دخالتی نمیکنن.

دوست عزیزم جناب آقایps5شما خیلی خوب و کامل جواب دادید راستش طوری هموطنان از سطح پایین علمی مدارس اونجا صحبت کرده بودن که واقعا ادم باورش میشد که شاید هدفشون برده داری نوین هست.البته در ایران مدارس تقریبا به ریاضی میپردازن و به علوم دیگه زیاد اهمیت نمیدن و از طرفی به دلیل راههای عجیب و غریبی که در حل مسایل ریاضی دوران ابتدایی تدوین شده اکثر بچه های ایران بخصوص در شهرستان در درس ریاضی ضعیفند.باز هم از پاسخگویی شما تشکر میکنم.
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
(2016-12-04 ساعت 11:11)sahar2016 نوشته:  
(2016-12-04 ساعت 08:34)ps5 نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 11:21)sahar2016 نوشته:  با تشکر از دوستان عزیزم که زحمت کشیدن و پاسخ دادن اتفاقا امروز با دوستان بحث سر این موضوع بود و همکاران میگفتن در آمریکا دانشگاه مجانی وجود نداره و برامون جای سوال بود که پس چگونه عده زیادی از هموطنان از دانشکاهای آمریکا فاند میگیرن و علاوه بر این که هزینه تحصیل نمی دن حتی حقوق هم میگیرن.مثلا دوست همکارم در دانشگاهی در کنتاکی دکترای مکانیک میخونه و ماهی دو هزار دلار هم حقوق می گیره

البته اون دوستتون که حقوق میگیره به خاطر این هست که کار میکنه (معمولا کسایی که دکترا دارن میخونن درس میدن که درس دادن خودش شغل حساب میشه) و اینجا به کسی حقوق نمیدن برای درس خوندن. والا اگر بخواید برای تحصیل فرزندتون پول خرج کنید اره خیلی گرون هست و ایران بمونید بهتره اما معمولا اگر دانش اموز خوبی باشی از همه جا برات کمک میاد و خود دانشگاه راه میزاره جلوت که پول درس خوندنت رو بدی ، بنده تا الان 1 دلار از پدر و مادر نگرفتم برای مدرسه و همش رو یا خودم کار کردم یا دولت بهم کمک کرده و پرداخت کردم و به نظر من اگر اومدید آمریکا سعی کنید پول خرج زندگی خودتون بکنید نه فرزندتون تحقیق نشون میده که کسایی که سختی میکشن بعد از گرفتن دیپلم توی زندگی موفق تر هستن برای همین هست که خیلی آمریکایی ها بچه شون رو بعد از 18 سالگی میندازن بیرون یا پول اجاره خونه میگیرن از بجه شون. و جمله اخرتون کاملا اشتباه هست  شاید زندگی براتون راحت تر باشه اما پیشرفت ؟ نه فرزندتون اینجا خیلی بهتر پیشرفت میکنه تا ایران . توی آمریکا کار با حقوق خوب پیدا کردن خیلی سخته اگر زبان بلد نباشید و مدرک تحصیلیتون از آمریکا نباشه ،به نظر من اگر توی ایران خوب پول در میارید فقط فرزندتون رو بفرستید آمریکا و حمایتش کنید تا بره دانشگاه بعد از اون هیچ حمایتی ازش نکنید تا روی پای خودش بتونه وایسه و وقتی یه کار خوبی پیدا کرد شما میتونید بیاید آمریکا و فرزندتون حمایتتون بکنه و شما هم یه کار ساده با حقوق ساده داشته باشید.

دوست عزیزم ممنون از توضیحات خوبتون فقط میشه این سوال رو هم زحمت بکشید و پاسخ بدید که آیا واقعا سطح مدارس اونجا پایینه ؟و این که الن دیگه شما اونقدر به انگلیسی مسلط هستید که به راحتی دروستون رو بخونید و اگه دوست داشتید بفرمایید الان در کالج هستید یا دانشگاه و چه رشته ای درس میخونید البته میدونم که شما دانش آموز بسیار زرنگی هستید و باعث افتخار خانواده .

البته فکر میکنم قبلا جواب سوالتون رو دادم سطح مدرسه خیلی بالا هست اما بستگی به دانش اموز داره متاسفانه اینجا کلاس ها رو دانش اموز بر میداره و مثل ایران نیست که همه یک درس میخونن اینجا وقتی بری مدرسه هر درسی بخوای برمیداری و بعضی ها درس های اسون برمیدارن و برای همین بعضی ها خیلی سطحش پایینه و مردم به این دانش اموز ها نگاه میکنن و فکر میکنن که سطح مدرسه پایین هست. و حتی سوال دومتون رو هم جواب دادم فرقی نمیکنه چند سال اینجا باشی باید هر روز درس بخونیو انگلیسیت رو بهتر کنی من بعضی کتاب ها رو میخونم و هیچی نمیفهمم اما دوستان امریکایی بنده هم همون کتاب ها رو میخونن و هیچی نمیفهمن میشه این رو دلیل بر این دونست که بنده انگلیسی زبان اول نیست؟ شاید اره شاید نه کسی نمیدونه اما در کل بنده خیلی راحت هستم توی دانشگاه و دانشگاه 4 ساله میرم و رشته ام هم کامپیوتر هست. اما این راحتی بعد از تقریبا 1.5 تا 2 سال ناراحتی و بی خوابی و استرس هست و بنده ماه ها باید تمرین میکردم و درس میخوندم تا به سطح قبولی برسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، sahar2016 ، Saeed rezaee ، saba1100
(2016-12-04 ساعت 12:25)مهسا20132013 نوشته:  
(2016-11-30 ساعت 03:25)ps5 نوشته:  
(2016-11-29 ساعت 14:08)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
دختر من 8سالست  وداره کلاس دوم را می خونه  یک ماه دیگه  باید در آمریکا دوم رو  ادامه بده  . پتشینر ما  از مدرسه اونجا پرسیده .بهش گفتند کلاس دوم میزاریم تا اخر سال ادامه بده ولی با توجه به این که زبان بلد نیست مجبور خواهد شد سال بعد نیز دوباره دوم رو بخونه. بسیار ناراحتم چون دختر من نیمه دومی است و همینطوری یکسال از مدرسه عقب هست  وای به حال اینکه یه سال دیگه هم بخواد دوم رو بخونه . می فرمایید چکار کنم؟ آیا راهکاری داره؟//

من نمیدونم شما از کجا پرسیدید اما منطقه هایی که من زندگی کردم توی مدارسش هر کاری شده میکنن که فرزند تون بره سال سوم ... اونا برای این گفتن چون زبانش خوب نیست میره دوباره کلاس دوم چون فکر میکنن کلاس دوم رو رد میشه یجورایی به من بر خورد راستش رو بخواید خیلی دوست دارم بدونم کدوم مدرسه بوده تا برم پدرشون رو در بیارم... تا میتونید با دخترتون کار کنید و یه مدرسه خوبی بزاریدش و تا میتونید از مدرسه کمک بگیرید مدارسی که بنده دیدم خیلی کمک میکنن و عمرا نمیزارن بچه تون نمره بد بگیره و رد بشه.
دوست عزیز اسم مدرسه WOODLAND HILLS ELEMNTRAY SCHOOL هست. آیا به نظر شما مدرسه خوبیه؟؟؟

خیلی ها شاید با من مخالفت کنن اما به نظر من مدرسه charter نزارید بجه تون رو (این مدرسه که اسمش رو دادید charter هست). تنها چیزی که بهش فکر میکنن پول هست و تمام.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-05 ساعت 04:28)ps5 نوشته:  
(2016-12-04 ساعت 12:25)مهسا20132013 نوشته:  
(2016-11-30 ساعت 03:25)ps5 نوشته:  من نمیدونم شما از کجا پرسیدید اما منطقه هایی که من زندگی کردم توی مدارسش هر کاری شده میکنن که فرزند تون بره سال سوم ... اونا برای این گفتن چون زبانش خوب نیست میره دوباره کلاس دوم چون فکر میکنن کلاس دوم رو رد میشه یجورایی به من بر خورد راستش رو بخواید خیلی دوست دارم بدونم کدوم مدرسه بوده تا برم پدرشون رو در بیارم... تا میتونید با دخترتون کار کنید و یه مدرسه خوبی بزاریدش و تا میتونید از مدرسه کمک بگیرید مدارسی که بنده دیدم خیلی کمک میکنن و عمرا نمیزارن بچه تون نمره بد بگیره و رد بشه.
دوست   عزیز اسم مدرسه WOODLAND HILLS ELEMNTRAY SCHOOL هست. آیا به نظر شما مدرسه خوبیه؟؟؟

خیلی ها شاید با من مخالفت کنن اما به نظر من مدرسه charter نزارید بجه تون رو (این مدرسه که اسمش رو دادید charter هست). تنها چیزی که بهش فکر میکنن پول هست و تمام.

منظورتون از charter چیه عزیزم. ؟؟؟؟
کیس:  F4
اقدام اولیه:2003
تاریخ مصاحبه:  مارچ2016  انکارا
نتیجه: ap
تعداد نفرات کیس: 3 نفر (یک بچه  و خودم و همسرم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
یگم
(2016-12-05 ساعت 04:24)ps5 نوشته:  
(2016-12-04 ساعت 11:11)sahar2016 نوشته:  
(2016-12-04 ساعت 08:34)ps5 نوشته:  البته اون دوستتون که حقوق میگیره به خاطر این هست که کار میکنه (معمولا کسایی که دکترا دارن میخونن درس میدن که درس دادن خودش شغل حساب میشه) و اینجا به کسی حقوق نمیدن برای درس خوندن. والا اگر بخواید برای تحصیل فرزندتون پول خرج کنید اره خیلی گرون هست و ایران بمونید بهتره اما معمولا اگر دانش اموز خوبی باشی از همه جا برات کمک میاد و خود دانشگاه راه میزاره جلوت که پول درس خوندنت رو بدی ، بنده تا الان 1 دلار از پدر و مادر نگرفتم برای مدرسه و همش رو یا خودم کار کردم یا دولت بهم کمک کرده و پرداخت کردم و به نظر من اگر اومدید آمریکا سعی کنید پول خرج زندگی خودتون بکنید نه فرزندتون تحقیق نشون میده که کسایی که سختی میکشن بعد از گرفتن دیپلم توی زندگی موفق تر هستن برای همین هست که خیلی آمریکایی ها بچه شون رو بعد از 18 سالگی میندازن بیرون یا پول اجاره خونه میگیرن از بجه شون. و جمله اخرتون کاملا اشتباه هست  شاید زندگی براتون راحت تر باشه اما پیشرفت ؟ نه فرزندتون اینجا خیلی بهتر پیشرفت میکنه تا ایران . توی آمریکا کار با حقوق خوب پیدا کردن خیلی سخته اگر زبان بلد نباشید و مدرک تحصیلیتون از آمریکا نباشه ،به نظر من اگر توی ایران خوب پول در میارید فقط فرزندتون رو بفرستید آمریکا و حمایتش کنید تا بره دانشگاه بعد از اون هیچ حمایتی ازش نکنید تا روی پای خودش بتونه وایسه و وقتی یه کار خوبی پیدا کرد شما میتونید بیاید آمریکا و فرزندتون حمایتتون بکنه و شما هم یه کار ساده با حقوق ساده داشته باشید.

البته فکر میکنم قبلا جواب سوالتون رو دادم سطح مدرسه خیلی بالا هست اما بستگی به دانش اموز داره متاسفانه اینجا کلاس ها رو دانش اموز بر میداره و مثل ایران نیست که همه یک درس میخونن اینجا وقتی بری مدرسه هر درسی بخوای برمیداری و بعضی ها درس های اسون برمیدارن و برای همین بعضی ها خیلی سطحش پایینه و مردم به این دانش اموز ها نگاه میکنن و فکر میکنن که سطح مدرسه پایین هست.  و حتی سوال دومتون رو هم جواب دادم فرقی نمیکنه چند سال اینجا باشی باید هر روز درس بخونیو انگلیسیت رو بهتر کنی من بعضی کتاب ها رو میخونم و هیچی نمیفهمم اما دوستان آمریکایی بنده هم همون کتاب ها رو میخونن و هیچی نمیفهمن میشه این رو دلیل بر این دونست که بنده انگلیسی زبان اول نیست؟ شاید اره شاید نه کسی نمیدونه اما در کل بنده خیلی راحت هستم توی دانشگاه و دانشگاه 4 ساله میرم و رشته ام هم کامپیوتر هست. اما این راحتی بعد از تقریبا 1.5 تا 2 سال ناراحتی و بی خوابی و استرس هست و بنده ماه ها باید تمرین میکردم و درس میخوندم تا به سطح قبولی برسم.

دوست عزیز بابت قبولی در دانشگاه بهتون تبریک میگم خوش به حال پدر و مادرتون که فرزند باهوش و پر تلاشی مثل شما دارن کاش یه روز فرزندان من هم مثل شما در خاک امریکا موفق باشند.دوست خوبم تا جاییکه خبر دارم شما گفته بودید در ایران هم دانش اموز مدارس تیزهوشان بودید درسته و آیا در ایران مادرتون شاغل بودن یا خانه دار.اینو از این نظر میپرسم که در هر حال مدران خانه دار فرصت بیشتری برای رسیدگی به درس بچه هاشون دارن.ویه نکته دیگه این که شما فرمودید بعضی از بچه ها درسهای راحت در مدرسه بر میدارن .خوب این بچه ها میتونن هر رشته ای خواستن در دانشگاه یا کالج انتخاب کنن و ایا بچه ها در مدارس ابتدایی و راهنمایی هم خودشون درسهاشون رو بر میدارن یا فقط این موضوع مختص دبیرستان هست؟باز هم به خاطر زحمتی که میکشید و پاسخ هموطنانتون رو میدیداز شما تشکر میکنم.
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان