کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
(2013-05-23 ساعت 09:56)sayeh_m نوشته:  چند تا مسئله ناخوش ايند در مورد مدارس اينجا ( بيشتر مقاطع ابتدايي و راهنمايي)
اول اينكه لباس خيلي خيلي مهمه . اگر بچه هاتون رو تو مدارسي ثبت نام ميكنيد كه يونيفرم نداره بايد هر روز يه لباس جديد بپوشن واگر نه بچه هاي ديگه كم محلي ميكنن و به كثيف و شلخته بودن متهم ميشه. هر چي سنشون بالاتر بره اين مسئله بدتر ميشه . پس حواستون به اين مسئله باشه . مسخره كردن يه امر متداول در بين بچه هاي امريكاييه .
امريكايي ها اخلاقهاي خوبي ندارن و تازه وارد ها رو تحويل نميگيرن پس اگر بچه تون حساسه از قبل يك كمي اماده اش كنيد و در ضمن تشويقش كنيد كه بيشتر با چشم بادومي ها يا هندي ها دوست بشه كه البته خواه ناخواه اين اتفاق هم ميفته .
زمان لانچ تايم يك زمان مهم براي دوست يابيه و براي همه اعم از بچه ها و كادر مدرسه خيلي مهمه كه بچه تازه وارد ايا تونسته توي اون زمان در اونجا دوستي براي خودش پيدا كنه و يا تنها مونده .
اگر بخوايم سطح دروس اينجا رو با ايران مقايسه كنيم بايد بگم كه علوم پنجم دبستان ما برابره با دوم راهنمايي اينا فقط بچه بايد لغتهاي انگليسيش رو ياد بگيره و زبانش راه بيفته .
رياضي هم كه هيچي . اصلاً با ايران قابل مقايسه نيست . كلاً از لحاظ سطح درسي اصلاً و ابداً نگران نباشيد .
محيط دبيرستانها افتضاحه Sad ديدن دختران باردار در دبيرستان يه امر عاديه Sad
اينايي كه نوشتم رو از چندين نفر در ايالتهاي مختلف شنيدم و فقط در مورد يك مدرسه خاص نيست .

سلام
من اولین باره که اومدم تو این تاپیک. چون بچه مدرسه ای ندارم. بچه ام 18 سالشه و باید وارد کالج بشه. از خوندن این مطالب درمورد مدارس آمریکا واقعا حالم بد شد. آیا تو کالج و دانشگاه هم به همین منواله؟! چشم و همچشمی و مسخره کردن و مواد افیونی و ............. واقعا نگرانم.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: saba_teayeon ، b_argi ، آنی
(2013-07-09 ساعت 11:03)fariba_a نوشته:  
(2013-05-23 ساعت 09:56)sayeh_m نوشته:  چند تا مسئله ناخوش ايند در مورد مدارس اينجا ( بيشتر مقاطع ابتدايي و راهنمايي)
اول اينكه لباس خيلي خيلي مهمه . اگر بچه هاتون رو تو مدارسي ثبت نام ميكنيد كه يونيفرم نداره بايد هر روز يه لباس جديد بپوشن واگر نه بچه هاي ديگه كم محلي ميكنن و به كثيف و شلخته بودن متهم ميشه. هر چي سنشون بالاتر بره اين مسئله بدتر ميشه . پس حواستون به اين مسئله باشه . مسخره كردن يه امر متداول در بين بچه هاي امريكاييه .
امريكايي ها اخلاقهاي خوبي ندارن و تازه وارد ها رو تحويل نميگيرن پس اگر بچه تون حساسه از قبل يك كمي اماده اش كنيد و در ضمن تشويقش كنيد كه بيشتر با چشم بادومي ها يا هندي ها دوست بشه كه البته خواه ناخواه اين اتفاق هم ميفته .
زمان لانچ تايم يك زمان مهم براي دوست يابيه و براي همه اعم از بچه ها و كادر مدرسه خيلي مهمه كه بچه تازه وارد ايا تونسته توي اون زمان در اونجا دوستي براي خودش پيدا كنه و يا تنها مونده .
اگر بخوايم سطح دروس اينجا رو با ايران مقايسه كنيم بايد بگم كه علوم پنجم دبستان ما برابره با دوم راهنمايي اينا فقط بچه بايد لغتهاي انگليسيش رو ياد بگيره و زبانش راه بيفته .
رياضي هم كه هيچي . اصلاً با ايران قابل مقايسه نيست . كلاً از لحاظ سطح درسي اصلاً و ابداً نگران نباشيد .
اينايي كه نوشتم رو از چندين نفر در ايالتهاي مختلف شنيدم و فقط در مورد يك مدرسه خاص نيست .

سلام
من اولین باره که اومدم تو این تاپیک. چون بچه مدرسه ای ندارم. بچه ام 18 سالشه و باید وارد کالج بشه. از خوندن این مطالب درمورد مدارس آمریکا واقعا حالم بد شد. آیا تو کالج و دانشگاه هم به همین منواله؟! چشم و همچشمی و مسخره کردن و مواد افیونی و ............. واقعا نگرانم.

سلام فرزند شما پیش دانشگاهی رو خونده یا سال سومو؟
پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi
با سلام خدمت مادران و پدران نگران
نمی دونم بچه های شما دختر هستند یا پسر ولی خیلی از مشکلات در دبیرستان و راهنمایی ها تهران هم دیده شده است ولی اینجور چیزها در ایران کاملا سری می ماند و کسی خبر دار نمی شود مثلا :
سال گذشته دخترم در یکی از بهترین مدارس ابتدایی منطقه 2 درس می خوند و 11 مورد ابتلا به شپش داشتند و چون من وهمسرم در انجمن فعال بودیم می دو نستیم Sad
سال گذشته در دبیرستانی که من تدریس می کنم 5 مرد شپش داشتیم که دو تا شون شاگرد خودم بودند Sad
سال گذشته دو مورد اعتراف به رابطه ی جنسی داشتیم که دو تا دختر 15 ساله بودند Sad
در یکی از دبیرستان های دخترانه منطقه 2 که یکی از دوستانم مدیرش هستند چندین مورد" ودکا "در کیف دانش آموزان پیدا شد Sad
پس نگران مدارس آمریکا نباشید چون در ایران هم همه چیز وجود دارد
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: lonelyman ، storagemeter ، dana ، apoornaki ، مريم361 ، 2013selectee ، b_argi ، آنی ، smpf ، rozelo ، eybaba ، tartar ، Rock
پیش دانشگاهی رو خونده.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi ، آنی
(2009-12-11 ساعت 10:46)pegah نوشته:  سلام

این تاپیک را شروع کردم تا اگر شما پدر و مادر هستید و نگران وضعیت تحصیل کودکتان در آمریکا هستید، بتونید اینجا مطلب بنویسید:
من یک دختر 6 ساله دارم که وقتی به آمریکا آمدیم حدود 2 ماه را مهدکودک یا kindergarden رفت و بعد هم حدود 4 ماه است که کلاس اول یا first grade میره. اوایل با توجه به اینکه اصلا زبان انگلیسی نمیدونست خیلی نگران بودم. تا اینکه دیدم چطور کم کم راه افتاد و الان دیگه داره معلم من میشه!!!
قصد داشتم راجع به برخورد معلمان مدرسه با دانش آموزان بگویم که چقدر به بچه ها بها میدهند. اوائل هفته ایی یک روز بطور داوطلبانه به کلاسشون میرفتم تا به معلم کمک کنم. واقعا برایم جالب بود وقتی برخورد کادر مدرسه را با بچه ها میدیدم. این را جدی میگویم اگر پدر و مادر هستید و هنوز هم بخاطر آمدن به آمریکا بخاطر مشکلاتش و... دو دل هستید، حداقل بخاطر آینده بچه هاتون هم که شده، سعی کنید مشکلاتش را بپذیرید و ازشون نترسید.
من تا قبل از اینکه اینجا بیایم فکر میکردم خوب بچه من هم مثل بقیه بچه هاست و با وجودی که خیلی کتاب های جورواجور میخوندم، آنچه که ازش میدونستم این بود که شاید در بعضی از موارد استعدادهای کمی بیشتر از متوسط داشته باشه. ولی آنچه که اینجا بهش رسیدم این بود که در این مدت کوتاه، کادر مدرسه بچه من را از من بهتر شناختند!!! و گفتندکه بسیار باهوش است و ما برای اینجور بچه های باهوش برنامه های خاصی داریم. البته همه اینها منوط به این میشود که من کتبا اجازه بدهم تا با دخترم کار کنند!!!! یادمه در تهران بچه یکی از دوستانمون تیز هوش بود. بیچاره مادرش چه دردسرهایی کشید تا بتونه برای تربیت دخترش برنامه منسجمی از سازمان مربوطه اش بگیره. در آخر هم کلی کتاب و جزوه به مادرش داده بودند تا خودش با دخترش کار کنه و در آخر بیاد امتحان بده!!!
دیروز بچه ها برنامه آواز "کر" به مناسبت کریسمس داشتند. نمیدونید چقدر خوشحال بودم از اینکه دخترم بجای مرگ بر این و آن گفتن در ایران، آهنگ های به این زیبایی با معنایی زیباتر میخونه. .....
نمیدونید چقدر خوشحالم وقتی میبینم معلم دخترم جزو مشق شب به بچه ها میگوید هر شب بنویسند: من به خودم افتخار میکنم- من خودم را دوست دارم- من بینظیرم ،.....
نمیدونید چقدر خوشحالم از اینکه دخترم غیر از کلاس باله اش میتونه به کلاس فوتبال هم بره. آخه دیگه اینجا هیچی پسرونه دخترونه نداره.
نمیدونید چقدر خوشحالم از اینکه امیدوارم در اینجا استعدادهای بچه ام شناخته و شکوفا بشه. شاید اگر ما هم در چنین شرائطی بزرگ میشدیم، بسیار موفقتر بودیم.........
منهم مثل بسیاری از اونهایی که در غربت زندگی میکنند، مشکل دارم . موقعیت شغلی قبل را ندارم، آشنائی جز خدا اینجا نداریم. ولی تنها چیزی که به من روحیه میده، آینده دخترم است. چیزهایی که خودمون نداشتیم چون در آن دوران خفقان، نمیتونستیم داشته باشیم.
اوائل دخترم به من گفت مامان من اینجا را دوست ندارم چون همه منو مسخره میکنند!!!! گفتم چرا اینو میگی؟ گفت برای اینکه تا منومیبینند به من لبخند میزنند. من هم گفتم اینها از روی مهربانیه. اینا مرامشون اینه که به همدیگه لبخند بزنند. چون بهم محبت دارند.

اینها را نوشتم چون بعضی ها که بچه کوچک دارند از من در مورد مدارس اینجا سوال کرده بودند. حالا اگر کسی سوال راجع به مدرسه و آماده شدن برای ورود به مدارس اینجا، انتخاب مدرسه خوب و... داره اگر من بدونم، با کمک بقیه جواب میدهم.

ببخشید من که 16 سالمه..این موقعیت دختره گلتون رو میتونم بدست بیارم؟ میشه در مورده سنین من هم مطلب بگذارید؟ با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi ، آنی ، rasool1

سلام

خب نمبدونم چی بگم..فکر کنم به طرفشونم بستگی داشته باشه ها..یعنی همه رو مسخره میکنن بدونه استثنا؟ یا بعضی هارو..چه کار کنیم ک مسخرمون نکنن؟ ما در مقابلشون چه باید بکنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi ، marjani ، آنی
سلام دوستان عزیز:ما انشاا... اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر عازمیم با توجه به اینکه در کالیفرنیا اوایل سپتامبر مدارس باز میشن ایا مشکلی در ثبت نام دخترم بوجود نمیاد؟(ضمنا دخترم امسال به کلاس ششم میره)
کیس نامبر:2013as6200 کنسولگری:ایروان مقصد:لس آنجلس(ولی)
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی
(2013-07-14 ساعت 04:18)saba_teayeon نوشته:  

سلام

خب نمبدونم چی بگم..فکر کنم به طرفشونم بستگی داشته باشه ها..یعنی همه رو مسخره میکنن بدونه استثنا؟ یا بعضی هارو..چه کار کنیم ک مسخرمون نکنن؟ ما در مقابلشون چه باید بکنیم؟
صبا جونم میدونی چی باعث میشه که دیگران کسی رو مسخره کنن.....؟
ببین بذار اینجوری برات بگم امیدوارم سوء تفاهم پیش نیاد.... ببین حیوانات وحشی موقعی به طرف کسی حمله میکنن که بفهمن اون شخص ازشون میترسه...ممکنه تو خودت عکسا یا فیلمای مستندی رو دیده باشی که یه نفر چقد راحت دست سرو گوش یه شیر یا یه پلنگ میکشه و یه نفرم چقد راحت توسط اون حیوون خورده میشه......
حالا این مقدمه رو گفتم که بهت بگم ما موقعی از طرف کسی مورد تمسخر قرار میگیریم که از اون محیط و اون آدمایی که دور و برمونن بترسیم ....ترس از کجا میاد از عدم اطلاع ما نسبت به چیزی....به نظر تو تاریکی ترس داره؟ نه نداره ولی چون ما نمیتونیم چیزی رو ببینیم پس برامون ترسناک میشه حتا اگه اون محیط اتاق خودمون باشه....ما توی کشوری زندگی میکنیم که همیشه بخاطر نداشته هامون تنبیه شدیم و سرکوفت خوردیم و هیچ وقت بخاطر داشته هامون تشویق نشدیم....ما جایی تربیت شدیم که نمیتونیم از احساسمون راحت صحبت کنیم....از احساس فقط احساس گرسنگی و خواب الودگی و تشنگی رو میدونیم....نمیدونیم چوری میتونیم تشخیص بدیم وقتی با یه ترس ساده برخورد میکنیم چه فرقی میکنه با وقتی که از ترس ممکنه سکته کنیم..در هر دو حالش میگیم از وحشت مردم.....پس چطور از خودمون انتظار داریم که با یک نگاه بفهمیم اینی که جلومون ایستاده میتونیم به راحتی آب خوردن آنالایزش کنیم. و بفهمیم چند مرده حلاجه...بچه های امریکایی این مهارتو از شروع دبستانشون یاد میگیرن...یعنی یاد میگیرن چطور همدلی کنن،چطور همکاری کنن،چطور حسشونو بیان کنن،چطور کسی رو دوست داشته باشن جوری که به طرف لطمه نزنن و مهارت شناخت دیگران حتی با اولین برخورد وووو.....
حالا تو که میخوای بری اونجا با این تصور که وای من وارد فلان مدرسه یا کالج بشم میخوان چجوری باهام برخورد کنن این ترسو و دلهوره رو میندازه به جونت و نتیجش میشه توپ بیسبال شدن تو دست دیگران....
نه عزیز من قوی باش،محکم برو جلو،جوری رفتار کن که گویی اومدی و همه رو از قبل میشناسی و به هیچکسم احتیاج نداری ،دنبال پیدا کردن دوست نباش به هر قیمتی،جوری دیگرانو زیر نظر بگیر تا بهترینشونو برای خودت جذب کنی، تو به این فکر کن با اینکه مهاجر هستی ولی یه سرو گردن بالاتر از همه ای چجوری؟تو دو زبانه هستی...تو میتونی به دو زبان صحبت کنی این کمترین چیزیه که داری....یه مورد دیگه هم اینه که ما توی مدارسمون درسای سختی میخونیم برای همین از اونا بالاتریم و از درسای سخت و زیاد وحشت نداریم چیزی که اونا ازش وحشت دارن پس با درس خوندنت میتونی جایی خوب بینشون باز کنی چون اونا اصولن اهل درس و مشق مثل مدارس ما نیستن(البته منظور 100% نیست) وقتی یه نفر خیلی خوب نمره میاره براشون تقدس پیدا میکنه.......
پس:
نترس،تا زمانی که اینجایی اطلاعاتتو ببر بالا،با اعتماد به نفس برو جلو من مطمعنم مطمعنم مطمعنم همه رو میتونی جذب خودت کنی
یادت نره ترس ما سرچشمه ی ناآگاهی ما از محیطه...پس مطالعه یادت نره
(ببخشید طولانی شد)
پاسخ
سلام اگه یکی واسم توضیح بده ممنون میشم
1.آمریکا چند فصل داره
2.هرفصل چند ماه داره
3.توی چه ماهی برف یا بارون میاد و هواگرم است
4.مدارس امریکا چطوری هستند یعنی ؟ابتدایی راهنمایی متوسطه و...
و هزینه آموزش در هر کلاس تقریبا چقدر است
5.از چه کلاسی میتونی رشته انتخاب کنی
6.سیستم آموزشی امریکا چه رشته هایی رو داره:مثل ریاضی تجربی و... خودمون
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-24 ساعت 12:47)aramio نوشته:  سلام اگه یکی واسم توضیح بده ممنون میشم
1.آمریکا چند فصل داره
2.هرفصل چند ماه داره
4.مدارس آمریکا چطوری هستند یعنی ؟ابتدایی راهنمایی متوسطه و...
6.سیستم آموزشی آمریکا چه رشته هایی رو داره:مثل ریاضی تجربی و... خودمون
ممنون
منظورتون از فصل رو درک نمی کنم چون آمریکا یه قاره است و هر جاش یه هوایی داره
مدارس آمریکا شامل سه پایه ی primary , middle school & highschool هستند و مدارس public کاملا مجانی هستند و هر ایالتی تقویم آموزشی خودشو داره که تمام مدارس در سایت هاشون توضیح دادن
جواب بقیه ی سوالاتونو نمی دونم ولی فکر نکنم رشته ی ریاضی یا تجربی داشته باشند چون می تونن خیلی از واحدها رو خودشون انتخاب کنن
حتما برای جواب سوالاتون تحقیق می کنم
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: aramio ، rozelo ، sadeghi897 ، Rock
(2013-07-24 ساعت 22:36)marjani نوشته:  
1.آمریکا چند فصل داره
2.هرفصل چند ماه داره
4.مدارس آمریکا چطوری هستند یعنی ؟ابتدایی راهنمایی متوسطه و...
6.سیستم آموزشی آمریکا چه رشته هایی رو داره:مثل ریاضی تجربی و... خودمون
ممنون
منظورتون از فصل رو درک نمی کنم چون آمریکا یه قاره است و هر جاش یه هوایی داره
مدارس آمریکا شامل سه پایه ی primary , middle school & highschool هستند و مدارس public کاملا مجانی هستند و هر ایالتی تقویم آموزشی خودشو داره که تمام مدارس در سایت هاشون توضیح دادن
جواب بقیه ی سوالاتونو نمی دونم ولی فکر نکنم رشته ی ریاضی یا تجربی داشته باشند چون می تونن خیلی از واحدها رو خودشون انتخاب کنن
حتما برای جواب سوالاتون تحقیق می کنم

ایران فصل بهار تابستان پاییز و زمستان رو داره اونجا چطوره؟
منظورم از امریکا ایالات متحده امریکا هست
اگر بقیه سوالاتو جواب پیدا کنید ممنون میشوم
پاسخ
تشکر کنندگان:
1.آمریکا چند فصل داره
2.هرفصل چند ماه داره
از نظر تقویمی مثل ایران هست ، از نظر هوا هم که متفاوت منطقه به منطقه
والا ایران هم من مثلاکویر بودیم دو تا فصل انگار بیشتر نداشت، زمستان و تابستان و یه کوچول هم بهار
Big Grin
اینجا هم که الان هستم سن خوزه بهش می گن Tongue
بعد 9 ماه بهار هست بقیش هم پاییز Big Grin
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: shaso ، Soap McTavish ، marjani ، nooshshahnar ، Rock
دوستان سوال و جواب رو بگذارید مرتبط بمونه با تاپیک.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، ParsTrader ، marjani ، Saeedv13
(2011-04-09 ساعت 18:19)s_ostad2000 نوشته:  پگاه جان حرفهاتون همه دردل من بود. من ساحل هستم. دخترم 3 سالشه. افسردگی شدید گرفتم به هر دری میزنم نمیتونم از اینجا برم. شما چطور به آمریکا رفتید. میشه راهنمییم کنید. همیشه میگم برای دخترم و فقط برای آینده اون زندم و میدونم اینجا آینده ای نداره. دختر منم کلاس باله میره. زبان انگلیسیش عالیه با اینکه کوچولوست. من مترجم زبانم شوهرم هم هنر خونده و استاد دانشگاست. ممنون میشم راهنماییم کنید.

ساحل عزیز در لاتاری شرکت کن و مطمئن باش که برنده می شی. اونوقته که زندگی تغییر می کنه هم برای خودت و هم دخترت. هومن برنده لاتاری 2013 با دو فرزند 4 و 7 ساله
Regards,
Houman
AS2013874#
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock
دوستان سلام دخترم امسال کلاس اول دبیرستان خواهد رفت و انشالله تا زمانی که ما راهی شیم و بیایم اول دبیرستان رو تموم میکنه یک سوال داشتم برا ادامه تحصیل دخترم چه مدارکی رو بایستی برا ثبت نام اماده و ترجمه کنم ترجمه کارنامه سال اخر سوم راهنمایی و ریز نمرات و کارنامه سال اول دبیرستان رو هم به تایید اموزش و پرورش برسونم و ترجمه کنم کافیه و گواهی اشتغال به تحصیل هم برا سال اول دبیرستان که خونده لازمه ترجمه کنم و داشته باشم و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم لازمه ترجمه ها داشته باشه ؟؟ در ضمن دوره دبیرستان اونجا ( به احتمال زیاد ایالت تگزاس - دالاس ) هم 4 ساله هستش و دخترم انشالله اونجا بایستی بره سال دوم دبیرستان بشینه و اینجا چند سالی هستش که کلاس زبان میره میخواستم بدونم اونجا ثبت نام شد بلافاصله بایستی بره سر کلاس این رو از بابت ضعیف بودن زبان دخترم میگم یعنی قبلش کلاس زبان براش نمیزارند اینجوری مشکل ساز نمیشه اخه شاید نتونه بفهمه سر کلاس چی میگن و چی تدریس میکنند این موضوع یعنی ضعیف بودن و ندانستن زبان باعث افت برا دانش اموز نمیشه و مدرسه برا اینگونه بچه ها که تازه کار هستند و زبانشون خوب نیست چه تدابیری دارند ؟ ممنونم راهنمایی کنید با تشکر
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: matmir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان