کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
(2013-09-16 ساعت 13:12)ginjer نوشته:  چه تاپیک خوبیه!
من یه سوال داشتم آمریکا هم نیمه اول و دوم داریم ؟ پسر من 19 سپتامبر بدنیا اومده 29 شهریور میخواستم بدونم با توجه به اینکه مدارس آمریکا اوایل سپتامبر شروع میشوند پسر من نیمه اولیه یا دومی؟
بسته به این که کجای امریکا باشید. همه جا اول سپتامبر نیست. سایت دیستریکت (منطقه اموزشی) اون تاریخ رو مشخص میکنه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: dana ، ginjer
(2013-09-17 ساعت 10:28)soheilbadami نوشته:  
من یه سوال داشتم آمریکا هم نیمه اول و دوم داریم ؟ پسر من 19 سپتامبر بدنیا اومده 29 شهریور میخواستم بدونم با توجه به اینکه مدارس آمریکا اوایل سپتامبر شروع میشوند پسر من نیمه اولیه یا دومی؟
بسته به این که کجای آمریکا باشید. همه جا اول سپتامبر نیست. سایت دیستریکت (منطقه اموزشی) اون تاریخ رو مشخص میکنه.

مرسی جوابم رو دادی آره میدنم هر ایالت یه تاریخه اما پذیرش بچه تو کل آمریکا انگار تو یه سن هست یکی یه جایی تو پست های قدیمی مهاجرسرانوشته بودند اول نوامبر اما تو هیچ سایتی من این تاریخ رو نخوندم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-18 ساعت 11:59)ginjer نوشته:  
(2013-09-17 ساعت 10:28)soheilbadami نوشته:  
بسته به این که کجای آمریکا باشید. همه جا اول سپتامبر نیست. سایت دیستریکت (منطقه اموزشی) اون تاریخ رو مشخص میکنه.

مرسی جوابم رو دادی آره میدنم هر ایالت یه تاریخه اما پذیرش بچه تو کل آمریکا انگار تو یه سن هست یکی یه جایی تو پست های قدیمی مهاجرسرانوشته بودند اول نوامبر اما تو هیچ سایتی من این تاریخ رو نخوندم

با سلام به همه دوستان
میخواستم خواهش کنم از عزیزانی که در کالیفرنیا و در شهر ارواین زندگی میکنند بگن که دقیقا مدارس کی شروع شده و اگر بچه های ما که هنوز در ایران هستیم دیر بیایند مشکلی بوجود نمی آید و اینکه خود بچه ها ار نظر محیطی و احساسی آسیب نمی بینند و اینکه اگر امکان دارد از مدارس و آموزش و مطالب مربوط به معقوله بیشتر توضیح داده تا ما استرس کمتری داشته باشیم من دوفرزند دارم که یکی به کلاس دوم و دیگری به کلاس چهارم دبستان باید تحصیل کنند از راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
مدارس اينجا دو دسته هستند دسته اول ترديشنال و دسته دوم ير راند. ترديشنال مثل ايرانه ولي در ير راند بچه ها دوماه ميرن مدرسه و سه هفته تعطيل هستند و تمام سال دايره تقريباً و توي هر منطقه از هر دونوع مدرسه وجود داره ، براي ثبت نام تو مدارس دولتي بايد مدرسه ايكه ميخواين ثبت نام كنين تو محدوده خونه باشه براي همين يكي از اصلي ترين مدارك براي ثبت نام بچه ها اجاره نامه است بعد از اون هم پاسپورت ، كارت بين المللي واكسن ( حتماً يك نسخه بيارين) و گواهي سال قبل از آموزش و پرورش ايران كه ترجمه رسمي شده باشه و مدرك ديگه اي ضروري نيست . مدارس دولتي هموسرويس اتوبوس رايگان دارن كه حدود ١٠ روزي شايد طول بكشه تا رديف بشه و نهار رو هم تو مدرسه ميدن ولي پولش رو ميگيرين كه حدوداً روزي ٢/٥ دلاره ولي براحتي ميشه با پركردن يه فرم نهار يكسال رو مجاني دريافت كرد كه هيچ تاثير منفي در هيچ جايي هم نداره ، بعضيها هم نهار رو از خونه ميبرن Smile. بچه ها اگر زبان بلد باشن كارشون خيلي راحته وگرنه يكم سختي ميكشن ولي اينقدر امكانات خوب و متنوع وجود داره براشون كه سختي يادشون ميره و بچه ها رو ميبرن سر كلاس مثل بقيه ولي روزي دو زنگ از سر كلاس جدا ميشن ميبرنشون كلاس زبان. اينجا بچه ها هفت سالشون كه تموم ميشه ميرن كلاس اول يعني يكسال ديرتر از ايران ولي اگر گواهي پيش دبستاني از ايران داشته باشن اينجا معمولاً اونو قبول ميكنن و ميتونن برن كلاس اول ، من توصيه ميكنم نگران اين نباشين كه حتماً برن كلاس اول چون عقب ميمونن و اين حرفها چون اگر ابنجا برن پيش خيلي بهتره براشون ، از امسال برنامه آموزشي تو بعضي از ايالتهاي آمريكا مثل كارولينا تغيير كرده و آموزش بچه ها از ست ٤ سالگي شروع ميشه تو مهد يعني يه جورايي وقتي ميرن كلاس اول كلي چيز از جمله اعداد و حروف و كمي خواندن و نوشتن بلدن پس اگر بچه كوچك هم دارين منتظر نباشين تا ٧ سالش بشه و بايد بريد پيگير موضوع باشين . در آخر ميخواستم بگم اولين و آخرين چيزي كه اينجا ميتونه به بچه ها كمك كنه داشته هاي زبانشونه والسلام .
[/php]
كيس نامبر:**٥٢-مقصد:اگر ويزا رو دادن كاروليناي شمالي اگر هم ويزا رو ندادن كابل - تاريخ مصاحبه:W2 APآنكارا-٤نفر- نتيجه مصاحبه:برگ صورتي
اخذ ويزا: 3sep 2013 بعد از ١٣٩ روز انتظار ، ورود به آمريكا: 6sep 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ffrfar ، Lindsay Wagner ، نوروز ، amir82 ، godot ، matmir ، amin arefi ، sadeghifa ، marjani ، قصه گو ، eybaba ، tartar ، azadeh2014 ، Rock ، maryam_a ، matin.sh
سلام دوستان عزیز
من بعد از یک ماه وقت پیدا کردم که بیام اینجا و براتون از مدارس ساکرامنتو که ما توش هستیم بگم
اینجا یک گروه مدارس San juan است که بهترین مدارس ساکرامنتو رو پوشش میده و ما قبلا تحقیق کرده بودیم که کدوم دبیرستان خوبه واز سایت محدوده ی مدرسه رو پیدا کردیم و اونجا خونه گرفتیم چون اگه تو محدوده نباشه باید برید تو نوبت و ممکنه یک سال طول بکشه
در اینجا از دختر بزرگم (دبیرستان ) واز دختر کوچکم (دبستان ) امتحان زبان گرفتن که بزرگه کلاس زبان اضافی بهش نخورد ولی کوچیکه Beginner شد
توی مدرسه ی ابتدایی من دو هفته هر روز رفتم سر کلاس دخترم و معلمش هر روز یک سری کار بهم میداد مثل شماره زدن برگه ها و قیچی کردن مقوا ها و غیره که خیلی هم راحته و پیش بچه تون هم هستید تا به محیط عادت کنه و هر وقت هم که دخترم نیاز به کمک داره بهش میگه برو کنار مامانت بشین
اینجا هیچ کلاس زبان اضافه ای برای دخترم نذاشتن چون تنها ایرانیه کلاسه و گذاشتن کلاس براشون هزینه داره و اینکارو نمی کنن ،پس تا قبل از اومدن زبان بچه ها رو تکمیل کنین مخصوصا اگه از کلاس اول بالاتره چون بعد از کلاس اول درس بسیار جدی میشه
بازهم اگه سوالی بود در خدمتم.
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: usa lover ، dana ، storagemeter ، Saeedv13 ، amin arefi ، matmir ، mohammadg846 ، pari pariaaa ، sce ، sepideh jan ، Reza42 ، artam2 ، Rock ، matin.sh
من سه هفته ای میشه ساکن شدم و دو هفته ای هست که مدرسه میرم. ازون جایی که مقصد ما مشخص بود پیش از اومدن مدارس رو بررسی کرده بودم و یک مدرسه با ریت 10 پیدا کردم. در نهایت منزلی هم که درش ساکن شدیم در منطقه همون مدرسه قرار گرفت.
اونجور که به نظر میرسه مدارک درخواستی برای هر مدرسه فرق داره برای مدرسه ای که بنده ثبت نام کردم این مدارکی بودن که میخواستن (ممکنه مدرکی رو جا انداخته باشم دوستان اگه احساس کردن چیزیش کمه بفرمایید)
-آی دی از والد یا قیّم دانش آموز (میتونید از سوشال استفاده کنید نداشتید گرین کارد و ویزای مهاجرتی که تایید شده باشه هم قبول میکنند)
-دو گواهی سکونت (سند یا اجاره نامه که مشخص باشه دانش آموز ساکن اونجاست و مدرک دومی هم میتونه قبضی باشه که مال کمتر از یک ماه قبل باشه)
-کارنامه ها و مدارک ترجمه شده
-سوشال دانش آموز
-کارت سلامت (در آلاباما کارتی به نام Blue Card یا کارت آبی توسط مراکز پزشکی صادر میشه که گواهی سلامت فرده، این گواهی کافیه. چیزی که مهاجران عزیز لازم دارند کارت یا برگه واکسیناسیونیه که پزشک یا مرکز پزشکی معتمد سفارت آمریکا به شما داده و اگر چنین چیزی ندارید فک کنم کارت زرد رو هم قبول کنند. توجه کنید کارت یا برگه مذکور در بسته مهر و موم شده نیست و به صورت جداگانه به شما داده میشه)
-گواهی نشانگر اینکه قیمیت دانش آموز با سرپرست حاضره (این مورد شامل دانش آموزانی میشه که پدر و مادرشون جدا شدن یا به قیمیت گرفته شدن که مدارک قضایی لازم دارند)

اگر مدرسه دولتی باشه هیچ گونه وجهی از شما درخواست نمیکنند مگر دپوزیت که برگشت داده خواهد شد یا وجوهی کم مثلا برای لباس ورزشی. روند ثبت نام شخصا برای بنده بسیار ساده بود مدارک فوق رو تحویل دادیم و سریع کپی میکنن و بعد اطلاعاتتون رو خودمون توی کامپیوتر وارد کردیم و بعد هم به همراه مشاور برنامه ی درسی نوشته شد و از فرداش هم بنده مدرسه رفتم.

نکاتی هم در مورد محیط مدرسه هست که بنده فرصت ندارم بنویسم در صورت امکان در آینده قرار میدم
+بنده ساکن ایالت آلاباما هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mohammadg846 ، نوروز ، dana ، amin arefi ، pari pariaaa ، قصه گو ، sce ، eybaba ، tartar ، Rock ، matin.sh
سلام من يه سوال دارم اونم اين كه ايا بنده كه 16 سالمه و دوم دبيرستانم اگر از بهمن بخوام برام اونجام بايد برم دوم يا اول
يا كلا از كسي كه ميره اونجا ازمون تعيين سطح ميگيرن ؟!
اگر زبان بلد نباشي چطور؟!
اگر بالاتر از سطح دوم بلد باشيم ايا ممكنه كه برم سوم دبيرتان؟! مرسي خواش ميكنم جوابمو بدين چون بد جور گيرم!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: matmir ، قصه گو
(2013-10-28 ساعت 23:39)Moein1 نوشته:  سلام من يه سوال دارم اونم اين كه ايا بنده كه 16 سالمه و دوم دبيرستانم اگر از بهمن بخوام برام اونجام بايد برم دوم يا اول
اگر بالاتر از سطح دوم بلد باشيم ايا ممكنه كه برم سوم دبيرتان؟! مرسي خواش ميكنم جوابمو بدين چون بد جور گيرم!!!!!!!!
راستش تجربه های فراوانی در این زمینه وجود داره در واقع شخصا برداشتی که از نوشته های دوستان و تجربه خیلی کم شخصیم داشتم این بوده که بستگی داره کجا میرید. برای مثال بسیاری از دوستان در مورد آزمون و ... در طی ثبت نام گفته بودند که شخصا هیچ آزمونی ازم نگرفتند فقط نمرات ترجمه شده رو خواستند و سالی که در اون باید میرفتم (در ایران) گذاشتنم. حتی در مورد انگلیسی ازم سوالی هم نپرسیدن فقط مسئول ثبت نام پرسید زبان بلدی من هم گفتم بله در همین حد. البته باید بگم مدرسه ای که میگم ریت 10 رو داره که قابل توجه و تعجبه
اگر شرایط شما هم مث بنده بشه دوم دبیرستان خواهید رفت. البته اگر معلم شاهد نمرات خیلی خوب شما و فعالیت عالی باشه شما میتونید درس های سال بعد رو هم بردارید. برای مثال زمان انتخاب درس ها من رو توی کلاس جبر1 گذاشتن ولی گفتن اگه معلم صلاح دید جبر2 یا هندسه میذاریم. (یعنی اینجا میتونید با پیشرفت درس های سال های بعدی رو هم بخونید که وقتی شما به سال های آخر دبیرستان برسید میتونید کورس هایی از کالج یا دانشگاه رو هم بردارید و علاوه بر پیشرفت قابل توجهی که خواهید داشت هزینه های گزاف کالج و دانشگاهتون رو هم کاهش بدید. این قسمت در پرانتز بود)
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، mohammadg846 ، pari pariaaa ، Rock
(2013-10-28 ساعت 23:39)Moein1 نوشته:  سلام من يه سوال دارم اونم اين كه ايا بنده كه 16 سالمه و دوم دبيرستانم اگر از بهمن بخوام برام اونجام بايد برم دوم يا اول
سلام عزیزم
اولین پیشنهاد اینه که توی این زمانی که داری روی زبانت با سرعت کار کن و معلم خصوصی بگیر چون روی روابط بادوستات تاثیر میذاره و اینطوری اینجا بهت سخت میگذره
دوم اینکه یه نامه ی اشتغال به تحصیل از دبیرستانتون بگیر وبده ترجمه و اینجا حتما تو کلاسی میذارنت که به سنت بخوره و به زبانت معمولا کاری ندارن البته از هر دو تا بچه هام امتحان زبان گرفتن
دختر بزرگم اول دبیرستانه و به سنش رفت کلاس و ازش یه آزمونه دو ساعته زبان گرفتن و زبانش تو سطح پیشرفته شد ولی گهگداری توی کلمات تخصصی زیست و جغرافی به مشکل می خوره
اینجا درس جبر یک به دخترم داده شد ولی بعد از چند جلسه معلم فهمید که براش خیلی کمه وپیشنهاد داد بعد از ژانویه کلاس جبر 2 برداره
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، قصه گو ، mohammadg846 ، pari pariaaa ، sce ، KIMIA2005 ، tartar
من لازم دونستم راجع به جو مدارس اینجا چند نکته رو بهتون یاد آوری کنم
مردم آمریکا کلا مردمان خونگرم ومهربانی هستند و علاقه ی بسیار زیادی به خوش و بش کردن دارن پس باید آدم شاد و سرحالی باشید و همیشه لبخند بزنید چون خودشون هم همینطور هستند
برای بچه های دبیرستانی شرایط کمی سخت تره چون اینجا مدارس روپوش نداره و هر روز بچه ها طبق سنت آمریکاییها دوش میگرن ولباس عوض می کنن ،پس اگر هر روز دوش نمی گیرین تعویض لباس رو فراموش نکنین
کمی از خوانندگان معروف روز جوانان آمریکا رو بشناسید و بدونین که کدوم محبوب و کدوم معروف هستن تا بتونین با نوجوانان اینجا حرف مشترک داشته باشین
اگر پسر هستین سعی کنین کمی راجع به ورزش فوتبال آمریکایی و بسکتبال و لیگ هاشون اطلاعات جمع کنین چون اینجا خبری از فوتبال خودمون و لیگ های اروپایی نیست Big Grin
خدارو شکر با رعایت این نکات توی این مدت کوتاه سه هفته دختر بزرگم دوستان خوبی پیدا کرده و حتی به خونه ی یکیشون برای مهمونی دعوت شد ،امیدوارم شما نوجوانان عزیز هم اینجا موفق باشید چون اینجا مکان پیشرفت شماست
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، matmir ، قصه گو ، mohammadg846 ، نوروز ، pari pariaaa ، sce ، dana ، Reza42 ، tartar ، artam2 ، Rock ، matin.sh ، sh_mm10
با سلام به همه دوستان
میخواستم خواهش کنم اگر کسی بچه دبستانی داره یه کم اطلاعات در مورد مدرسه و تعیین سطح بجه ها و اینکه آزمون زبان در جه حدی گرفته میشه برامون بزاره البته در منطقه کالیفرنیاو شهر ارواین رو میخواستم چون احتمالا ما به اون شهر می ریم با تشکر از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: نوروز
(2013-10-29 ساعت 16:41)mama2030 نوشته:  با سلام به همه دوستان
میخواستم خواهش کنم اگر کسی بچه دبستانی داره یه کم اطلاعات در مورد مدرسه و تعیین سطح بجه ها و اینکه آزمون زبان در جه حدی گرفته میشه برامون بزاره البته در منطقه کالیفرنیاو شهر ارواین رو میخواستم چون احتمالا ما به اون شهر می ریم با تشکر از شما
با سلام دوست عزیز
چند روز پیش با یک خانوم ایرانی که یه پسر ده ساله داشت صحبت می کردم
این خانوم پسرشو با صفر انگلیسی وارد اینجا کرده بود و بچه بسیار اذیت شده بود و دایم سردرد میشد
هر چه بچه با انگلیسی قویتری وارد بشه اینجا راحت تره چون اینجا معمولا کلاس اضافی برای زبان بچه ها نمی ذارن چون مدرسه های دولتی باید هزینه ی اضافی بکنن و اینکارو معمولا نمی کنن
من خودم هم پشیمونم که چرا زبانمو قوی نکردم چون اونجا اینکار خیلی راحت تره تا اینجا
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Saeedv13 ، pari pariaaa ، amin arefi ، sce ، dana ، KIMIA2005
(2013-11-01 ساعت 05:03)marjani نوشته:  ...هر چه بچه با انگلیسی قویتری وارد بشه اینجا راحت تره چون اینجا معمولا کلاس اضافی برای زبان بچه ها نمی ذارن چون مدرسه های دولتی باید هزینه ی اضافی بکنن و اینکارو معمولا نمی کنن ...
دختر بزرگ من 10 سالشه و کلاس چهارمه. قبل از این که بیایم آمریکا 4 ترم کلاس های کانون زبان رو می رفت ولی وقتی اومدیم اینجا بدجوری به قول معروف کوپ کرده بود. به نظرم تو خانواده ما بیشتر از همه بهش فشار اومد. یه وقت هایی که بهش فکر می کردم خیلی براش ناراحت بودم. از این که نتونه با بقیه ارتباط برقرار کنه در عذاب بودم. اوایل حتی یکی دوبار گریه کرد و نمی خواست مدرسه بره. تو نوت بوکش برای معلمش نامه نوشتم و بر خلاف تصور خودم و خودش معلمش خیلی ازش تعریف کرد. گفته بود که همه بچه های مهاجرین اولش این مشکلات رو دارند ولی دختر من داره تمام سعی خودش رو می کنه که تکالیفش رو به بهترین نحو انجام بده و او به داشتن همچین دانش آموزی افتخار می کنه. وقتی متن معلمش رو براش خوندم و ترجمه کردم گل از گلش شکفت. از اون روز دیگه ندیدم برای رفتن به مدرسه بهانه گیری کنه. سر بعضی از کلاس ها با چند تا بچه دیگه می برنشون به یک کلاس آموزش زبان اختصاصی و باهاشون یک سری درس های ESL کار می کنند. اصلاً معلم ESL شون با بقیه فرق داره و عنوان شغلیش تو وبسایت مدرسه هم ESL teacher هست. و اینچنین شد که 3 ماه بعد از ورود ما به این مملکت یک بچه کلاس چهارم دبستان از مامانش اشکال گرامری می گیره و ایرادهای تلفظ های باباشو برطرف می کنهRolleyes. امیدوارم بچه هامون از فرصت پیش اومده نهایت استفاده رو ببرند و در هر رشته تحصیلی که دوست دارند درس بخونند و به هر شغلی هم که ازش لذت می برند مشغول بشند.
پاسخ
(2013-11-01 ساعت 09:49)Saeedv13 نوشته:  
(2013-11-01 ساعت 05:03)marjani نوشته:  ...هر چه بچه با انگلیسی قویتری وارد بشه اینجا راحت تره چون اینجا معمولا کلاس اضافی برای زبان بچه ها نمی ذارن چون مدرسه های دولتی باید هزینه ی اضافی بکنن و اینکارو معمولا نمی کنن ...
دختر بزرگ من 10 سالشه و کلاس چهارمه. قبل از این که بیایم آمریکا 4 ترم کلاس های کانون زبان رو می رفت ولی وقتی اومدیم اینجا بدجوری به قول معروف کوپ کرده بود. به نظرم تو خانواده ما بیشتر از همه بهش فشار اومد. یه وقت هایی که بهش فکر می کردم خیلی براش ناراحت بودم. از این که نتونه با بقیه ارتباط برقرار کنه در عذاب بودم. اوایل حتی یکی دوبار گریه کرد و نمی خواست مدرسه بره. تو نوت بوکش برای معلمش نامه نوشتم و بر خلاف تصور خودم و خودش معلمش خیلی ازش تعریف کرد. گفته بود که همه بچه های مهاجرین اولش این مشکلات رو دارند ولی دختر من داره تمام سعی خودش رو می کنه که تکالیفش رو به بهترین نحو انجام بده و او به داشتن همچین دانش آموزی افتخار می کنه. وقتی متن معلمش رو براش خوندم و ترجمه کردم گل از گلش شکفت. از اون روز دیگه ندیدم برای رفتن به مدرسه بهانه گیری کنه. سر بعضی از کلاس ها با چند تا بچه دیگه می برنشون به یک کلاس آموزش زبان اختصاصی و باهاشون یک سری درس های ESL کار می کنند. اصلاً معلم ESL شون با بقیه فرق داره و عنوان شغلیش تو وبسایت مدرسه هم ESL teacher هست. و اینچنین شد که 3 ماه بعد از ورود ما به این مملکت یک بچه کلاس چهارم دبستان از مامانش اشکال گرامری می گیره و ایرادهای تلفظ های باباشو برطرف می کنهRolleyes. امیدوارم بچه هامون از فرصت پیش اومده نهایت استفاده رو ببرند و در هر رشته تحصیلی که دوست دارند درس بخونند و به هر شغلی هم که ازش لذت می برند مشغول بشند.
خیلی ممنون عمو سعید از نکات ظریفی که بیان کردید
اوضاع بودجه ی آموزش و پرورش کالیفرنیا از بقیه ی آمریکا خیلی ضعیفتره و کلاسهاشون خیلی شلوغه و کلاس دوم دبستان دختر کو چکم 28 تا دانش آموز داره و بعضی از کلاسهای دختر بزرگم تا 45 نفر هم دانش اموز داره
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mama2030 ، amin arefi ، ali234 ، sce ، eybaba ، dana
بچه ما کیندرگاردنی هستش ( همون پیش دبستانی ) و خداروشکر الان بعد از 2 ماه جملات کوتاه میگه. الان تمامی حروف رو میخونه و می نویسه و کلمات کوتاه رو شروع کردن . به صورت باورنکردنی بچه ها از نظر زبان سریع جلو میرن. شاید باورتون نشه ولی ما که ادعا می کنیم زبانمون خوبه ولی بعضی اصطلاحات رو یادمون میره به جا به کار ببریم ولی این فسقلی به جا به کار میبره. با اینها هم روزی یکساعت جدا انگلیسی کار می کنن و تحت برنامه خاصی به اسم SEI هستن که توی لس انجلس برگزار میشه و با بچه های مهاجر بیشتر از بقیه بچه ها زبان کار میشه. ولی من خداروشکر می کنم که به موقع اومدیم اینجا و از نظر زبان خیالمون راحته که تا سال دیگه زبانش تا حدی راه میوفته که ازبقیه عقب نباشه فقط سعی کنید بیشتر از موقعیکه توی ایران بودید با معلم در ارتباط باشید و روی هوم ورک بچه نظارت داشته باشید. به قول عمو سعید انشالله همشون از این فرصت استفاده کنن و زحمات ما بی نتیجه نمونه آمین .
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، قصه گو ، eybaba ، dana ، Saeedv13 ، amin arefi ، KIMIA2005 ، shoshina ، sepideh jan ، artam2

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان