کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
(2013-07-28 ساعت 22:23)KIMIA2005 نوشته:  دوستان سلام دخترم امسال کلاس اول دبیرستان خواهد رفت و انشالله تا زمانی که ما راهی شیم و بیایم اول دبیرستان رو تموم میکنه یک سوال داشتم برا ادامه تحصیل دخترم چه مدارکی رو بایستی برا ثبت نام اماده و ترجمه کنم ترجمه کارنامه سال اخر سوم راهنمایی و ریز نمرات و کارنامه سال اول دبیرستان رو هم به تایید اموزش و پرورش برسونم و ترجمه کنم کافیه و گواهی اشتغال به تحصیل هم برا سال اول دبیرستان که خونده لازمه ترجمه کنم و داشته باشم و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم لازمه ترجمه ها داشته باشه ؟؟ در ضمن دوره دبیرستان اونجا ( به احتمال زیاد ایالت تگزاس - دالاس ) هم 4 ساله هستش و دخترم انشالله اونجا بایستی بره سال دوم دبیرستان بشینه و اینجا چند سالی هستش که کلاس زبان میره میخواستم بدونم اونجا ثبت نام شد بلافاصله بایستی بره سر کلاس این رو از بابت ضعیف بودن زبان دخترم میگم یعنی قبلش کلاس زبان براش نمیزارند اینجوری مشکل ساز نمیشه اخه شاید نتونه بفهمه سر کلاس چی میگن و چی تدریس میکنند این موضوع یعنی ضعیف بودن و ندانستن زبان باعث افت برا دانش اموز نمیشه و مدرسه برا اینگونه بچه ها که تازه کار هستند و زبانشون خوب نیست چه تدابیری دارند ؟ ممنونم راهنمایی کنید با تشکر

خودت همه مدارکی که لازمه رو گفتی!
در مورد زبان تا جایی که من می دونم ارزیابی می کنند زبان انگلیسیشون رو. متناسب با آن براش کلاس زبان انگلیسی برگزار می کنند.
بهترین کار اینه که از همین امروز شروع کنه به رفتن به کلاس های ترمیک زبان انگلیسی. (فشرده و تافل و آیلتس و اینجور چیزا به درد نمی خوره! ترمیک، 5 روز در هفته بهترین کاره. تازه ارزونتر هم هست)+ چند تا از این سریال های آمریکایی رو بگیرید از الان نگاه کنید. خوشبختانه کم نیستندو فکر کنم یک تاپیکی برای این موضوع هم هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، ParsTrader ، KIMIA2005 ، el333 ، dana ، Saeedv13 ، Rock
بنده هم تقریبا شرایط دختر خانم KIMIA2005 رو دارم.
میشه به طور دقیق مدارک لازمه رو بگید به همراه اینکه باید ترجمه بشن؟؟؟مهر اموزش و پرورش هم میخوان؟؟؟اشتغال به تحصیل سال گذشته رو هم لازم دارم؟؟؟
سوال دیگه در مورد زبان، منابع خوب برای یادگیری مطالب درسی به زبان انگلیسی و اصطلاحاتش چی هست. برای مثال یادگیری اصطلاحات ریاضی (مساحت، توان، رادیکال، معادله ها و ...)؟؟؟
خیلی ممنون میشم پاسخ سوالم رو بگیرم خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، mohammadg846
من در مورد مدارك درخواستي چيز زيادي نمي دانم. اميدوارم دوستاني كه بچه دبيرستاني داشته اند بتوانند جواب بدهند.
اما كار از محكم كاري عيب نمي كند. شما ريز نمرات و مدرك سال اخر را كه طبيعتا مهر تاييد اموزش پرورش دارد همراه با ترجمه مترجم رسمي با خود بياوريد (متوجم رسمي كافي است. تاييد دادگستري و خارجه نيازي نيست. اين ترفند دارالترجمه هاست)
دو مورد منابع، كار بسيار درستي مي كنيد كه دنبال اين مسائل هستيد. من الان روي موبايلم ولي دستم برسد به يك لپ تاپ ك سري منابع را برايت مي نويسم كه اميدوارم كمك كنه. در مورد بلد بودن يا نبودن اصلا نگران نباش. به راحتي از پس همه كتابهاي رياضي برخواهي امد.

(2013-07-31 ساعت 14:46)matmir نوشته:  بنده هم تقریبا شرایط دختر خانم KIMIA2005 رو دارم.
میشه به طور دقیق مدارک لازمه رو بگید به همراه اینکه باید ترجمه بشن؟؟؟مهر اموزش و پرورش هم میخوان؟؟؟اشتغال به تحصیل سال گذشته رو هم لازم دارم؟؟؟
سوال دیگه در مورد زبان، منابع خوب برای یادگیری مطالب درسی به زبان انگلیسی و اصطلاحاتش چی هست. برای مثال یادگیری اصطلاحات ریاضی (مساحت، توان، رادیکال، معادله ها و ...)؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: matmir ، KIMIA2005 ، Saeedv13 ، soheilbadami ، soruosh ، azadeh2014
ببین Matmir جان یک تستی به نام SAT اینجا هست که معمولا بعد از دبیرستان برگزار میشه. تو این تست معلومات دوره دبیرستان سوال میشه و هر کتاب آمادگی برای این تست منبع خوبی می تونه باشه برات که به زبان ریاضی آشنا بشی.
هر کتابی با عنوان SAT prep یا Sat preparation که بتونی تو اینترنت پیدا کنی مفیده برات.
من علی الحساب یک دونه پیدا کردذم که رایگان هستش:
از اینجا می تونی دانلودش کنی: http://www.testpreppractice.net/SAT/free...atics1.pdf
همینظور یک کتاب (یا بهتره بگم جزوه) برای فیزیک هم هست که توی این وبسایت هست:
http://www.testpreppractice.net/SAT/sat-downloads.html
برو و بگرد ببین چه کتاب هایی به دردت می خوره می تونی رایگان دانلود کنی و استفاده کنی.
موفق باشی

(2013-07-31 ساعت 14:46)matmir نوشته:  بنده هم تقریبا شرایط دختر خانم KIMIA2005 رو دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: matmir ، Saeedv13 ، fariba_a ، usa lover ، soruosh ، eybaba ، Rock ، مير منصور
بسیار ممنون از منابع ارزشمندتون واقعا ممنون
یه سوال دیگه هم داشتم پس از ورود برای ثبت نام در مدارس سطح سنجی زبان انجام میشه اونجوری که برخی از عزیزان نوشتند سطح زبان باید خیلی قوی باشه یا در حد معمول هم کافیه؟؟؟؟
یه موضوع دیگه اگر سطح زبان پایین تشخیص داده بشه چی میشه؟؟
خیلی ممنون از پاسخ گویی تون
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببین اگر سطب زبانت قوی باشه می تونی اعلام کنی که زبان اولت انگلیسی هست و نیازی به کلاس های زبان نیست. ولی اگر اعلام کنی زبان اولت انگلیسی نیست برات امتحان زبان و بعدش کلاس زبان می گذارند.

به نظرم اگر سطح زبانت آنقدر خوب هست که یک فیلم رو بدون کمک زیرنویس 100 درصد می فهمی و در یک مکالمه می تونی بدون تپق حرف بزنی زبان اولت رو انگلیسی اعلام کن. اما اگر نیاز به تقویت داری باید کلاس بری.
توصیه من اینه که اگر الان ایران هستی حتما کلاس زبان برو. هر روز هم برو و شب ها هم حتما یک فیلمی سریالی چیزی ببین. کتاب خوندن هم فراموش نشه مثلا همین منابعی که این بالاست رو بخون.

امیدوارم موفق باشی

(2013-08-01 ساعت 04:05)matmir نوشته:  بسیار ممنون از منابع ارزشمندتون واقعا ممنون
یه سوال دیگه هم داشتم پس از ورود برای ثبت نام در مدارس سطح سنجی زبان انجام میشه اونجوری که برخی از عزیزان نوشتند سطح زبان باید خیلی قوی باشه یا در حد معمول هم کافیه؟؟؟؟
یه موضوع دیگه اگر سطح زبان پایین تشخیص داده بشه چی میشه؟؟
خیلی ممنون از پاسخ گویی تون
پاسخ
تشکر کنندگان: matmir ، Saeedv13 ، laili ، storagemeter ، dana ، usa lover ، soruosh ، tartar ، Rock
باسلام خدمت اولیائ گرامی
متن زیر را به نقل از یکی از دوستان به نام amjad اینجا منتقل می کنم ،اگر دوستان پیشکسوت چیز دیگری لازم میدونن لطفا اضافه کنن ،باتشکر با سلام
ترجمه آخرین کارنامه که به تائید اداره اموزش و پرورش منطقه رسیده باشه
گواهی پزشک معتمد مدرسه برای معاینات و تکمیل واکسیناسیون(کارت واکسنی که دکتر سفارت داده حتما همراهتون باشه)دکترو اونجا بهتون معرفی میکنن
مهر وزارت خارجه ودادگستری نمیخواد
در هر زمان از سال تحصیلی برید ثبت نام انجام میشه برای اونا یه امر عادیه نگران نباشید
پیش ثبت نام برا اونا معنی نداره بچه رو باید ببینن
مدرکی هم باید ارائه بدین که نشون بده در منطقه مربوط به اون مدرسه زندگی میکنید مثل اجاره نامه
اگر بچه کوچیک دارین چند روز اول در کلاس پیشش باشین تا عادت کنه -مانع نمیشن
هزینه های واکسن رو میتونید ندید با کمی زرنگی البته !! بگید هنوز کار ندارین وغیره....
اگر به هر دلیلی!!! کارنامه بچه چنگی به دل نمیزنه نبردین هم نبردین خودشون باتوجه به سن و شرایط بچه ارزیابی میکنن
اینم بخونید لطفا : http://mohajersara.com/thread-1901.html
http://mohajersara.com/thread-2341.html?...8%A7%D9%86
منبع :
مهاجر سرا
تحقیقات اسپانسرم
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، nora ، Saeedv13 ، amjad ، amin arefi ، lonelyman ، tartar ، مير منصور ، afshin007x
با سلام و خسته نباشید
کی سایت ثبت نام مدارس آمریکا یا لوس آنجس را برای
دوره دبیرستان داره
من یک پسر دارم خیلی باهوش با معدل 20
و سه سال زبان کارکرده
بقول معرف کامپیوتر را فول فول است
آیا میتوان با ویزای کردشکری به مدارس مراجعه کرد
برای ثبت نام
تشکر از همراهی شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من عضو جدید هستم. برنده لاتاری 2014 .دختر 7 ساله ای دارم که امسال به کلاس اول میره.اینجا کلاس زبان میره به صورت ترمیک ولی احساس میکنم که یه خورده داره بهش فشار میاد از لحاظ سیستم آموزشی که اینجا آموزشگاهها اجرا میکنن. نگران این هستم که زده بشه و اونجا برای برقراری ارتباط مشکل داشته باشه.واقعا احتیاج هست که اینجاکلاس زبان بره یا اینکه اونجا تعیین سطح میشه و مطابق با سطحش کلاس زبان میره؟ممنون میشم اگه جوابه سئوالمو بدید Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh jan
(2013-08-30 ساعت 11:47)yalda62 نوشته:  سلام من عضو جدید هستم. برنده لاتاری 2014 .دختر 7 ساله ای دارم که امسال به کلاس اول میره.اینجا کلاس زبان میره به صورت ترمیک ولی احساس میکنم که یه خورده داره بهش فشار میاد از لحاظ سیستم آموزشی که اینجا آموزشگاهها اجرا میکنن. نگران این هستم که زده بشه و اونجا برای برقراری ارتباط مشکل داشته باشه.واقعا احتیاج هست که اینجاکلاس زبان بره یا اینکه اونجا تعیین سطح میشه و مطابق با سطحش کلاس زبان میره؟ممنون میشم اگه جوابه سئوالمو بدید Smile
باسلام
ما هنوز نرفتیم ولی اوایل مهر میریم دختر من امسال کلاس اولو تموم کرده و شرایطش مشابه دختر شماست اول لطفا ارسال #82 از صفحه ی 6 رو بخونین
و اگر در منطقه ی غرب تهران زندگی می کنین یک کلاس زبان بسیار خوب سراغ دارم پیغام خصوصی بفرستین تا آدرس و شماره تلفنشو براتون بذارم
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda62
سلام
من تاپیک های امسال رو تو این پست و چند تا پست دیگه خوندم چندتا سوال برام پیش اومد
یکیش این که من از نظر ورزشی چند تا مقام مثل دروازبان منتخب تهران و امادگی جسمانی و .... دارم می خواستم بدونم اینا به دردم می خورن یا نه؟
دومیش این که من به دلیل مشکلات خانواده تنها باید اونجا زندگی کنم ایا مشکلی پیش میاد مثلا نذارن یا اقامت ندن ؟
سومیش هم این که من حتما باید تا چهارم رو اینجا بخونم تا بتونم اونجا بیام یا الان که دارم وارد سوم دبیرستان میشم هم می تونم اونجا بیام؟
و درباره ی دبیرستان اطلاعات زیادی تو سایت نبود می خواستم یکم بیشتر توضیح بدید چه چیزایی برای اونور لازم هست....
و اخرین سوال این که برای یکی مثل من اونجا در ماه به نظرتون در یه منطقه ی خوب چقدر ماهی پول نیاز هست ( من هرجا خوندم بیشترین هزینه ها برای ماشین و بنزین و اجاره خونه بود که درباره من فقط اجاره خونش صدق می کنه )
من 16 سال دارم و متولد 1375/11/20 هستم ممنون میشم کمک کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: matmir
يك سري چيزهاي جديدي كه از مدارس اينجا متوجه شدم براتون ميذارم .
من شنيده بودم كه مردم ايالت اورگان و بعد از اون واشينگتن جزو مهربان ترين و با صداقت ترين مردم امريكا هستن و خوش بختانه به عينه اينو ديدم . مدارس اورگان اصلاً با كاليفرنيا قابل قياس نيست. چه از لحاظ كيفيت اموزشي و چه از نظر رفتار اجتماعي بچه ها . اينجا همه خيلي مهربان تر و رفتارها بسيار دوستانه تره . چشم و همچشمي هم اصلاً نيست يا اگر هم هست اينقدر كمه كه به چشم نمياد Wink
در اورگان مدارس ديرتر شروع ميشه ، و كمي ديرتر هم تموم ميشه ، البته تعطيلي هاي بين سال هم بيشتره .
نكته مهم : به بچه گوشزد كنيد كه نه خوراكي از بچه ها ي ديگه بگيره و نه تعارف كنه ، البته اينطور كه شنيدم در اورگان از اين اتفاقات خيلي كمتر ميفته كه تو خوراكي مواد باشه ولي به هر حال حتماً حواستون باشه .
نكته ديگه : خيلي از مهاجران مثل خودمون در بدو ورود كار ندارن و سعي دارن كه صرفه جويي كنن . مدارس اينجا صبحانه و نهار دارن ، صبحانه در حدود ١ دلار و نهار ٣ و نيم دلاره ، البته خودتون هم ميتونين توي لانچ باكس نهار بفرستين ، موقع ثبت نام به شما يه ورقه ميدن كه توش قيمت غذا رو نوشته بعد هم گفته كه اگر شغل ندارين و يا كم درامد هستين ميتونين اعلام كنيد كه غذاي مجاني به بچه تون بدن . شنيده هاي بنده در اينجا حكايت از اون داره كه بهتره اصلاً اين يك كار رو نكنيد ، چون به بچه يه كارتي ميدن كه وقتي اون كارت رو استفاده كنه ، بچه هاي ديگه متوجه ميشن و ممكنه مسخره بشه و يا يه جايي ، يكيشون حالش رو بگيره . حالا خواهشاً نگين كه نه اين نيست و اون نيست ، منم خودم هنوز اين رو نديدم و تجربه اي ندارم فقط از كساني كه اينجا زندگي كردن و بچه دارن ميشنوم . به هر حال اين چيزها تو روحيه بچه ها تاثير ميذاره .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: amin arefi ، el333 ، mohselena ، storagemeter ، parastoo500 ، alireza001 ، Saeedv13 ، dana ، nora ، matmir ، نوروز ، eybaba ، sadeghifa ، sepideh jan ، Reza42 ، tartar ، Rock ، maryam_a ، matin.sh
(2013-09-09 ساعت 12:21)sayeh_m نوشته:  يك سري چيزهاي جديدي كه از مدارس اينجا متوجه شدم براتون ميذارم .
من شنيده بودم كه مردم ايالت اورگان و بعد از اون واشينگتن جزو مهربان ترين و با صداقت ترين مردم امريكا هستن و خوش بختانه به عينه اينو ديدم . مدارس اورگان اصلاً با كاليفرنيا قابل قياس نيست. چه از لحاظ كيفيت اموزشي و چه از نظر رفتار اجتماعي بچه ها . اينجا همه خيلي مهربان تر و رفتارها بسيار دوستانه تره . چشم و همچشمي هم اصلاً نيست يا اگر هم هست اينقدر كمه كه به چشم نمياد Wink
در اورگان مدارس ديرتر شروع ميشه ، و كمي ديرتر هم تموم ميشه ، البته تعطيلي هاي بين سال هم بيشتره .
نكته مهم : به بچه گوشزد كنيد كه نه خوراكي از بچه ها ي ديگه بگيره و نه تعارف كنه ، البته اينطور كه شنيدم در اورگان از اين اتفاقات خيلي كمتر ميفته كه تو خوراكي مواد باشه ولي به هر حال حتماً حواستون باشه .
نكته ديگه : خيلي از مهاجران مثل خودمون در بدو ورود كار ندارن و سعي دارن كه صرفه جويي كنن . مدارس اينجا صبحانه و نهار دارن ، صبحانه در حدود ١ دلار و نهار ٣ و نيم دلاره ، البته خودتون هم ميتونين توي لانچ باكس نهار بفرستين ، موقع ثبت نام به شما يه ورقه ميدن كه توش قيمت غذا رو نوشته بعد هم گفته كه اگر شغل ندارين و يا كم درامد هستين ميتونين اعلام كنيد كه غذاي مجاني به بچه تون بدن . شنيده هاي بنده در اينجا حكايت از اون داره كه بهتره اصلاً اين يك كار رو نكنيد ، چون به بچه يه كارتي ميدن كه وقتي اون كارت رو استفاده كنه ، بچه هاي ديگه متوجه ميشن و ممكنه مسخره بشه و يا يه جايي ، يكيشون حالش رو بگيره . حالا خواهشاً نگين كه نه اين نيست و اون نيست ، منم خودم هنوز اين رو نديدم و تجربه اي ندارم فقط از كساني كه اينجا زندگي كردن و بچه دارن ميشنوم . به هر حال اين چيزها تو روحيه بچه ها تاثير ميذاره .

یه سوال اینکه در کل از نظر اجاره خونه و وضعیت فرهنگی و اموزشی کالیفرنیا رو پیشنهاد می کنین یا اورگان؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اين تاپيك مربوط به اجاره خونه نيست ولي چون قسمت فرهنگي داشت اينجا مينويسم . به نظر من از نظر اجاره خونه و همينطور مدرسه و مساىل فرهنگي ، اورگان خيلي خيلي بهتره . يعني از لحاظ فرهنگي كه اصلاً قابل قياس نيست . در امريكا ٣ نوع مدرسه داريم . دولتي ، چارتر و خصوصي . دولتي يا همون پابليك كه مجانيه ، چارتر يه مدرسه بين خصوصي و دولتيه ، اگر در محدوده منطقه اش باشيد بايد بچه شما رو ثبت نام كنن ولي اگر از محدوده دورتر باشين به صورت لاتاري هرسال يه تعداد كمي بچه رو ميگيرن . خصوصي هم كه اسمش روشه ديگه ، يعني بايد پول بدين و هزينه ماهيانه اش هم بسيار بالاست و معمولاً سيستم مونتسوري داره .
دختر من در كاليفرنيا ميدل اسكول چارتر ميرفت ، در اصل يكي از بهترين ميدل اسكول هاي اورنج كانتي . در اونجا دختر ها بدون استثنا ارايش ميكردن ، يعني بچه هايي كه ارايش نداشتن انگشت شمار بودن ، اينجادقيقاً برعكسه . الان بعضي ها پيش خودشون ميگن كه طرف رفته امريكا و بايد بازتر فكر كنه ، البته كه همينه ، ولي سن ١٢ تا ١٤ سال واقعاً سنين حساسيه و بچه هايي كه اينجا بزرگ نشدن و تو اين سنين ميان ، بايد توجه بيشتري بشن و هر چي اين مسايل كمتر باشه تمركز بهتري دارن .
اگر فرزند دبيرستاني هم دارين و براتون مهم نيست كدوم ايالت برين ، وست لين يكي از بهترين دبيرستانهاي امريكا رو داره ، يكي از دوستان ميگفتن كه دومين دبيرستان از لحاظ كيفيت اموزشي در امريكاست ، نميدونم اين حرف چقدر صحت داره ولي اين رو مطمينم كه اين دبيرستان ، بهترين هاي اسكول اورگانه . خيلي از خانواده ها به وست لين ميرن تا بچه شون اون دبيرستان بره ، اين رو مشاور اموزشي يكي از مدارس به من گفت .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mohselena ، dana ، amin arefi ، godot ، valencia ، nora ، نوروز ، eybaba ، sepideh jan ، Rock
چه تاپیک خوبیه!
من یه سوال داشتم آمریکا هم نیمه اول و دوم داریم ؟ پسر من 19 سپتامبر بدنیا اومده 29 شهریور میخواستم بدونم با توجه به اینکه مدارس آمریکا اوایل سپتامبر شروع میشوند پسر من نیمه اولیه یا دومی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان