کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها
مرسی از جوابتون فقط اینکه من گواهی دیپلمم دست دانشگاهه اما اصل دیپلمو دارم آیا باید نمرات 12 سال تحصیت هم ترجمه کنم ؟
برای رفتن به کالج باید چه مدارکی همرام باشه؟
میخواهم دوباره از لیسانس شروع کنم بازم واجبه ریز نمرات دانشگاهمم همرام باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام از دوستانی که گرین کارت دارند ویا رزیدنت هستند سوالی دارم :
برای ادامه تجصیل در مقطع ارشد مدرک تافل یا gre یا هردو بسته به دانشگاه ضزوری هست و ردخور نداره .
اما اگر بخواهیم دوباره لیسانس بخونیم شنیدم که بعضی از دانشگاه ها یا کالج ها مدرک تافل نمی خواهند
اگر کسی تجربه ای داره ما را راهنمایی کنه امان از تافل نمی دونم چرا اینقدر از تافل وحشت دارم .
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، honey62 ، shatsi
سلام دوستان
اگه کسی وام بگیره، اقساطش به چه صورته و حدودا ماهی چند دلاره؟ و کی باید اقساطو پرداخت کرد؟
مرسی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-08 ساعت 04:28)elahenadafy2 نوشته:  سلام دوستان
اگه کسی وام بگیره، اقساطش به چه صورته و حدودا ماهی چند دلاره؟ و کی باید اقساطو پرداخت کرد؟
مرسی

جواب سوال شما و کلا هر آنچه که راجع به کمک هزینه نیاز دارید در این لینک داده شده.
موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mml ، honey62 ، Emad_L ، pr.kia ، farshadsh ، Hedieh20 ، mrbonbon ، pv-n ، manila ، mehdi2014
سلام:
از دوستان مطلع دو تا سئوال داشتم:
1- آیا اینکه چه مبلغ پول توی حساب بانکیمون هست در دریافت وام تحصیلی ( Loan ) یا میزان مبلغش تاثیر داره؟ ( مثلا در حد 2 هزار دلار )
2- میزان وامی که برای یک رشته تحصیلی خاص اختصاص داده میشه به نوع ایالت و هزینه هاش و یا هزینه تحصیل در یک دانشگاه خاص بستگی داره یا نه؟
( آیا دانشجوئی که در یک دانشگاه یا ایالت ارزون تحصیل میکنه نسبت به کسی که در یک دانشگاه گرونتر در همون رشته تحصیل میکنه وام کمتری دریافت میکنه؟ )
ممنون از راهنمائیتون
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom
(2012-09-05 ساعت 08:19)M_star1316 نوشته:  1- آیا اینکه چه مبلغ پول توی حساب بانکیمون هست در دریافت وام تحصیلی ( Loan ) یا میزان مبلغش تاثیر داره؟ ( مثلا در حد 2 هزار دلار )
2- میزان وامی که برای یک رشته تحصیلی خاص اختصاص داده میشه به نوع ایالت و هزینه هاش و یا هزینه تحصیل در یک دانشگاه خاص بستگی داره یا نه؟
( آیا دانشجوئی که در یک دانشگاه یا ایالت ارزون تحصیل میکنه نسبت به کسی که در یک دانشگاه گرونتر در همون رشته تحصیل میکنه وام کمتری دریافت میکنه؟ )

1. میزان موجودی بانکی و درآمد رو باید در فرم ها بنویسید، ولی اینکه چقدر تأثیر داره رو کسی نمی دونه، غیر از خود کارمندهای اداره کمک مالی دانشگاه.

2. بله، به میزان شهریه شما و تخمین هزینه ای که دانشگاه شما از یک سال زندگی دانشجویی شما به ففسا اعلام می کند، بستگی دارد. در مرحله بعد به پولی که در ته صندوق دولت مانده و همینطور سقف پرداخت که مثلاً در سال بیشتر از 20500 دلار به کسی وام غیرسوبسیدی در دوره فوق و دکترا نمی دهند.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، vroom ، pr.kia ، Hedieh20 ، Lucky Luke ، shatsi ، mhz_ir ، mehdi2014 ، hamid87
sسلام بروبچ مهاجرسرا هقا ميشه يه راهنمايي در مورد رفتن به كالج و امحاناش بكنين؟ ممنون ميشم (بيام خصوصي)
کیس نامبر :2013as....8700
محل مصاحبه:ایروان
مصاحبه: 20 june ویزا : یکضرب Big Grin
مقصد : هیستون
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee
سلام دوستان

من می‌خواستم بدونم که آیا برای گرفتنِ وامِ ففسا نیاز به داشتن ضامن هست یا خیر؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-01 ساعت 22:05)Pashmak نوشته:  آیا برای گرفتنِ وامِ ففسا نیاز به داشتن ضامن هست یا خیر؟

خیر، فقط به ارائه آدرس دو نفر دوست یا آشنا (غیر از اقوام درجه یک) نیاز دارید؛ این افراد ضمانتی نمی کنند و مسئولیتی در قبال بازپرداخت وام ندارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: tatoole ، Pashmak ، farshadsh ، Lucky Luke ، Lemony ، mehdi2014 ، mostafa2017
کمک های تحصیلی که یک دانشجو از مقطع دیپلم به فوق دیپلم و یا لیسانس میتونه بگیره اینها هستند:

FEDERAL FINANCIAL AID PROGAMS

1. FEDERAL PELL GRANT :
این وام نیست. این گرنت است یا هدیه به این معتی که شهریه تحصیلتان تا سالی 5500 دلار را دولت میدهد. همچنین بلاعوض است یعنی احتیاج نیست پس اش بدهید. باید بالاترین مدرکی که داشته باشید دیپلم باشه. هر ترم از 6 واحد به بالا گرفته باشید. ضمنا برای دریافت تمام این کمک هزیته ها باید اول فرم فافسا را پر کنید.

2. ACADEMIC COMPETITIVE GRANT(ACG
شامل دانشجویی میشود که اولا مشمول مورد بالا یعنی پل گرنت شده باشد، هر ترم 6 واحد بیشتر گرفته باشد، دانشجوی سال اول یا دوم باشد. دانشجوهای سال اول تا 750 دلار میتونند بگیرند. دانشجوهای سال دوم تا 1300 در همان سال. معدل سال اولشان هم از 3 با بالا بوده باشد.

3. FEDERAL SUPPLEMENTAL EDUCATIONAL OPPORTUNITY GRANT( FSEOG
این هم گرنت است و برای آنهایی است که نوعی معلولیت دارند. باید هر ترم هم 6 واحد بیشتر گرفته باشند. واحد های انتقالی از کالج دیگر هم قبول نیست...

4. FEDERAL WORK STUDY
یعتی کالج اجازه بدهد شما در کالج کار کنید و بهتون حقوق بدهد...

LOANS
لون یا بهره انواع مختلف دارد که همه را باید پس بدهید:

1. FEDERAL PERKINS LOAN PROGRAM
مبلغی که بهتون میدهد با 5 درصد بهره پس میگیرد که این بهره یکی از کمترین بهره هایی است که ممکنه در آمریکا از وام گیرنده بگیرند..
طریق پس دادنش هم اینطور است که 9 ماه بعد از فارغ التحصیلی وام گیرنده یا انصراف از تحصیل یا ثبت نام کمتر از 6 واحد وام گیرنده، شروع میشه.. باز پرداختش هم معمولا 10 ساله است.. 5 درصد بهره همیشه به مبلغی که از وام مانده و قراره وام گیرنده پرداخت کنه، تعلق میگیرد... مبلغ این وام حدودا 10 هزار دلار است...

2. FEDERAL FAMILY EDUCAIONAL LOAN PROGRAM ( FFELP
همه کالجها این وام را نمیدهند.. اینرا به پدر و مادر هایی میدهند که فرزندشان کالج میرود بابت کمک هرینه تحصیلی

4. FEDERAL STAFFORD LOANS
2 نوع دارد: اولی 5.6 درصد بهره میگیره و این مبلغ بهره را تا زمانی که دانشجو کماکان بالای 6 واحد ترمی میگیره را دولت میدهد.. 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی، آنوقت نوبت شما میرسد که از این به بعد قسط هاشو خودتان بدهید.
نوع دومش بهره 6.8 درصد دارد و دولت این بهره و سوبسید را نمیپردازد. دانشجو بهره و قسطش را از زمانی که وام میگیرد باید بپردازد...

کلا این نوع وامها را بانکها میدهند و یا شرکتهایی که وام میدهند...

5. FEDRAL PARENT LOANS FOR UNDERGRADUATE STUDENYS(PLUS
این وام را به والدین دانشجوها برای پرداخت هزینه تحصیل فرزندانشان میدهند...

6. FEDERAL DIRECT LOANS
مثل وام استافورد است فقط قسط بندی اش با در نظر گرفتن درامد دانشجو و فاکتور های دیگر انجام میشه...

7. TRIO/ STUDENT SUPPORT SERVICES PROGRAM
کمک هزینه ایی است یرای آنهاییکه میخواهند بعد از گرفتن فوق دیپلم، ترانسفر کنند به دانشگاه برای ادامه تحصیل..

8. SUMMER FINANCIAL AID
معلوم است...

حالا کمک هایی که هر ایالت به دانشجوهایش میکند:

1. THE BOARD OF GOVERNORS FEE WAIVER PROGRAM( BOGFW
مثلا این نوع کمک تحصیلی ای است که ایالت کالیفرنیا فقط به دانشجوهای خودش میدهد. برای سایر ایالات چیزی شبیه این است با اسمی دیگر...
تا حداقل واحدی 20 دلار کمک میکنه. لازم نیست بالاتر از 6 واحد برداشته باشید، حتی به 1 واحد هم تعلق میگیرد... ضمنا باید رزیدنت کالیفرنیا هم باشید..

2. CAL GRANTS ( CSAC
باید یا سیتیزن آمریکا باشید یا اقامت دائم داشته باشید، مقیم کالیفرنیا باشید، سوشیال سکیریتی داشته باشید، دانشجوی حداقل نیمه وقت باشید یعنی 6 واحد بیشتر برداشته باشید، نیاز مالی به این کمک داشته باشید، نمره های مورد قبول آورده باشید، قبلا مدرک تحصیلی لیسانس به بالا نداشته باشید، درامدتان در حد معیارهای موردنظر اینها باشد.

غیر از اینها یک سری کمکهای تحصیلی هم هر کالجی به دانشجوهایش میکند که البته زیاد نیستند.... البته نمیخواهد خودتان را زیاد درگیر شرائط این وامها بکنید... فقط بدانید که یک همچین کمکهای تحصیلی است..و یک اطلاعات کلی ازشان داشته باشید.. اگر احتمال میدهید شامل حال شما میشود یا از مشاور دانشگاه در موردش بپرسید یا فرمهاشو پر کنید و مستقیم بفرستید، خودشان بررسی میکنند و تصمیم میگیرند که بهتان تعلق میگیرد یا نه...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: Pashmak ، gulu ، mml ، tatoole ، Emad_L ، vroom ، reza6966 ، Persischer ، goody ، mahakk ، Lucky Luke ، mrbonbon ، pv-n ، shahab2000 ، ranebr ، manila ، mehdi2014 ، mohsenmb ، mostafa2017
سلام

دوستان کسی‌ میدونه که چه جوری می‌شه معدل دانشگاهی از ۲۰ به GPA ۰-۴ تبدیل کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-17 ساعت 18:41)Pashmak نوشته:  سلام

http://en.wikipedia.org/wiki/Grade_(education)#Iran
پاسخ
تشکر کنندگان: Pashmak ، vroom ، Lucky Luke ، manila ، mehdi2014
(2012-10-17 ساعت 23:57)mml نوشته:  
(2012-10-17 ساعت 18:41)Pashmak نوشته:  سلام

http://en.wikipedia.org/wiki/Grade_(education)#Iran
ممنون دوستِ عزیز برایِ راهنمایی که کردید. می‌خواستم بدونم که این روش درست هست و من تا قبل از اینکه مدارک و برای تأیید بفرستمم می‌تونم بر اساس این جدول GPA‌ام رو به مشاورِ دانشگاه اعلام کنم؟ بعدا تغییری نمیکند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-18 ساعت 21:38)Pashmak نوشته:  این روش درست هست و من تا قبل از اینکه مدارک و برای تأیید بفرستمم می‌تونم بر اساس این جدول GPA‌ام رو به مشاورِ دانشگاه اعلام کنم؟ بعدا تغییری نمیکند؟

تقریباً همه دانشگاه ها با دریافت هزینه ای اضافی علاوه بر هزینه درخواست پذیرش، مدارک ارسالی از کشورهای دیگه رو بررسی می کنند. شما از همین جدول به عنوان یه مرجع غیر رسمی می تونید استفاده کنید، ولی در نهایت اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه مقصد همیشه این بررسی رو به صورت رسمی و با استانداردهای خودش هم انجام می ده و احتمال تفاوت منتفی نیست. برای جلوگیری از ابهام و عدم همخوانی، پیشنهاد می کنم معدل رو تبدیل نکنید و به صورت مثلاً 18/20 یعنی با حفظ format اصلی، اعلام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Pashmak ، goody ، Hedieh20 ، Lucky Luke ، shatsi ، mehdi2014
دوستان عزیز سلام
قبل از هر چیزی تشکر میکنم از اینهمه اطلاعات مفید. سه تا سوال دارم.
1-اگه کسی با پولی که از ایران میاره تو امریکا خونه بخره، آیا ففسا متوجه میشه یا نه و اگر متوجه میشه آیا باز هم وام یا گرنت به اون شخص تعلق میگیره یا نه؟
2- اگر من و همسرم هر دو بخوایم ادامه تحصیل بدیم آیا ففسا به هر دو کمک هزینه میده؟
3- آیا با پیدا کردن یه کار نیمه وقت در کنار درس امورات زندگی میگذره؟ البته با احتساب دریافت کمک از ففسا!
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان