کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ابوظبی
من دیروز مدیکالم رو انجام دادم کارت واکسن فقط کافی بود جواب ازمایشگاه برای انتی بادی رو نخواست من هر دو مرحله ام ام ار رو زده بودم واکسن نزدم فقط ازمایش خون و ایکس ری داشتم کلش هم شد ۵۲۵ درهم
کارت واکسن هم تا زمانی که پتسپوذت عوش نشه اعتبار داره برای خودم مال ۱٬۵ پیش بود
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، a6l3i ، Tolu IR
بچه ها این سیتی سنتر دیره برای خرید خوبه؟ تو این یه هفته تو امارات چیکار کنیم کجاش خوبه برای خرید یا گردش
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR
سلام دوستان.نقل قول سفرنامه همسرم است که خدمتتون میگم.بنا به انتخاب خودش پرواز و هتل رو ابوظبی انتخاب کرد.بامداد دوشنبه ۱ جون ۲۰۱۵ با پرواز الاتحاد از تهران به ابوظبی بلیط داشت.مستقیم از فرودگاه رفت هتل کریستال سلام که از قبل رزرو کرده بود وچمدانش رو گذاشت هتل و سریع رفت nmc.خدمتتون بگم که چندماه هست این هتل اسمش شده رامادا ولی تو سیستم رزرو کردن هنوز تغییر نکرده و راننده تاکسی کلی دور شهر میچرخیده تا پیداش کنه.هتل خیلی خوبیه ۴ستارست ۵دقیقه پیاده تا ابوظبی مال،۵دقیقه با ماشین تا nmcو بدون ترافیک ۲۰ دقیقه تا سفارت همراه با اینترنت پرسرعت مجانی.چونکه بین ساعت ۹تا۱۰ صبح پذیرش میکنند nmc اگر بعد از ۱۰ رجوع کنید قبول نمیکنند و باید عصر رجوع کنید.چونکه آبله مرغان نگرفته بود وتست آنتی بادی تو ایران گرفته بود بنابراین وقتی ازش سوال کردند که آبله مرغان گرفتی یا نه و گفته بود نه حتی نتیجه ایران هم نخواستند و تست هم نگرفتند و بهش واکسن زدند.کل هزینه ها با واکسن شد ۷۷۵ درهم.۵ قطعه عکس ،کپی پاسپورت،اصل پاسپورت،نامه مصاحبه ،کارت واکسن ایران رو تحویل داده بود.عکس از قفسه سینه،آزمایش خون و معاینه پزشکی رو انجام داده بود و گفتند روز سه شنبه ۱۰ به بعد به یک ساختمون دیگه تو nmc مراجعه کنه و نتیجه رو بگیر.همه مراحل بخوبی پیش رفت.تا روز مصاحبه که ۳ جون ۲۰۱۵ بود رسید. ساعت ۶:۵۰ از هتل خارج شد ولی انگار تو این ساعتها ترافیک زیاده تو ابوظبی ساعت ۸ رسید سفارت.نفر دهم بود.تنها مدرکی که ازش گرفتند؛نتیجه مدیکال، ۲قطعه عکس ۵*۵، کپی از پاسپورت همسر که اینجانب میباشم و تنها مدرکی بود خیلی اهمیت بهش ندادیم همون کپی برابر اصل که سال ۲۰۱۳ گرفته بودیم همون رو همسرم ارائه داد.(قابل توجه دوستانی که فکر میکنند از همسر که آمریکاست مدارک شناسای روز مصاحبه نمیخوان در حالیکه خواستند حتی تو نامه سفارتم نبود چیزی راجع بهش)، مدارک مالیاتی من و کواسپانسر که شامل فرمهای ۱۰۴۰ و w2 سه سال اخیر بود گرفتند ما حتی فرم i-864 جدید هم پر کرده بودیم ولی نخواستند و مدارک قبلی مالیاتی رو به همسرم پس دادند و دیگه هیچ مدرکی نخواستند حتی اصل مدارک هم نگرفتند.بعدش انگشت نگاری کردند و مصاحبه شروع شده.اول که قسم میخورند بلافاصله همسرم به ۲نکته در فرم i-864اشاره میکنه که جواب یک سوال رو اشتباه نوشتیم و همینطور راجع به آدرس من چون زمانیکه این فرم رو پر میکردم آدرسم فرق داشت بااینکه به nvcگفته بودم ولی با اینحال به آفیسر هم گفت.سوالاتی که از همسرم پرسیدند:
چرا همسرت آدرسش رو عوض کرده؟
ـچونکه قراداد خونش تموم شده بوده و به جای بهتری رفته
ایالتش رو عوض کرده؟
ـخیر
قرارداد چندماهه بسته؟
ـ۱۰ ماهه .قرارداد رو نشونتون بدم؟که آفیسر گفته خیر
کجا باهم آشنا شدید؟
سربازی رفتی؟
ـبله
سپاه بودی یا ارتش؟
ـارتش
چه درجه ای داشتی؟کارت پایان خدمت رو ببینم
خانمت در آمریکا شغلش چی هست؟
از آخرین باری که اومده ایران چندماه هست که از آمریکا خارج نشده؟
شغلت در ایران چی هست؟
کواسپانسر چه نسبتی با شما داره؟
برگه آبی رو دادند و گفتند مدارکتون کامل هست.بین ۳ تا ۵ ماه دیگه کلیر میشید.
همسرم پرواز چارتر نگرفته بود ولی پرواز الاتحاد گفته بود اگه ۲۴ ساعت قبل پرواز اطلاع بدید ۱۰۰ دلار اضافی میگیریم پرواز رو تغییر میدیم.
۱:interview questions رو حتما بخونید.
۲:مدارک شناسای همسرتون که در آمريکاست مثل کپی پاسپورت، شناسنامه همراهتون باشه.تونامه مصاحبه حرفی نمیزنند ولی تو سفارت ممکنه بخواهند.
۳:سعی کنید چندوقت قبل مصاحبه همسرتون آمریکا باشه چونکه براشون مهم هست.

امیدوارم که همه دوستان بزودی ویزاشون رو بگیرند و دوری ها تموم بشه به امید خدا.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
با سلام به دوستان عزیز میخواستم بدونم nmc در ابوظبی است یا دوبی ؟ چون به احتمال زیاد من پروازم تهران به ابوظبی خواهد بود. و اینکه جمعا" سفارت و مدیکال چند تا عکس میخواهند و یا همش باید 5*5 باشد. و اینکه که در مدارکی که به nvc فرستاده میشود عکس هم باید بفرستیم؟ با تشکر
پاسخ
با عرض پوزش ، از زمان ارسال مدارک به nvc تا دعوت به مصاحبه چه مدت طول میکشد.
پاسخ
(2015-06-13 ساعت 00:02)aghigh125 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز میخواستم بدونم nmc در ابوظبی است یا دوبی ؟ چون به احتمال زیاد من پروازم تهران به ابوظبی خواهد بود. و اینکه جمعا" سفارت و مدیکال چند تا عکس میخواهند و یا همش باید ۵*5 باشد. و اینکه که در مدارکی که به nvc فرستاده میشود عکس هم باید بفرستیم؟ با تشکر
سلام.هم ابوظبی و هم دبی nmc دارند بستگی به این داره کدوم رو انتخاب کنید.جمعا ۷تا عکس ۵*۵. دو تا برای سفارت و ۵ تا برای مدیکال. بله برای nvc هم عکس نیاز هست

(2015-06-13 ساعت 01:53)aghigh125 نوشته:  با عرض پوزش ، از زمان ارسال مدارک به nvc تا دعوت به مصاحبه چه مدت طول میکشد.

بستگی به این داره که جزء کدوم گروه هستید.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Tolu IR
با تشکر از پاسختون. منظورتون از گروه چیه من ویزای ازدواجی هستم. من باید مدابرک ر و بفرستم به nvc
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sib 24 ، Tolu IR
(2015-06-13 ساعت 13:59)aghigh125 نوشته:  با تشکر از پاسختون. منظورتون از گروه چیه من ویزای ازدواجی هستم. من باید مدابرک ر و بفرستم به nvc

خواهش میکنم.منظورم ازدواجی با فرد دارنده گرین کارت هستید یا سیتیزن؟چون پروسه کاریشون فرق داره.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Tolu IR ، sepidkashanian
sib 24 عزیز همسرم سیتیزن میباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Tolu IR
(2015-06-14 ساعت 16:14)aghigh125 نوشته:  sib 24 عزیز همسرم سیتیزن میباشد.

چون همسر شما سیتیزن هست نیاز به چک کردن ویزا بولتن ندارید. باید ببینید کی مدرکتون تو nvcتکمیل میشه معمولا بین ۱ تا ۳ بعد دریافت تکمبل بودن مدارک بهتون نوبت مصاحبه میدند.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، hamidoo_b ، a6l3i ، amirsalehish ، barfi1 ، Sam-90 ، Tolu IR
sib 24 عزیز من در آمریکا هستم و فکر کنم همسرم سال دیگه این موقع وقت مصاحبه داشته باشه اما پاسپورت من 7-8 ماه دیگه اکسپایر میشه و من سربازی در ایران نرفتم سیتیزن هم نیستم چکار باید کرد؟
نوع ويزا :F2A
اپروو Jan 2015
Priority Date: 02Sep2014
120$ : 14 Aug
320$: 20 Aug
پاسخ
(2015-06-22 ساعت 06:51)AliHamidi نوشته:  sib 24 عزیز من در آمریکا هستم و فکر کنم همسرم سال دیگه این موقع وقت مصاحبه داشته باشه اما پاسپورت من ۷-۸ ماه دیگه اکسپایر میشه و من سربازی در ایران نرفتم سیتیزن هم نیستم چکار باید کرد؟

مي تونيد بريد حافظ منافع ايران در واشنگتن دي سي و اونجا پاسپورت تون رو تمديد كنيد
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Sam-90 ، sib 24 ، fahi ، tico ، Tolu IR
سلام دوستان، منم برای ویزلی k1 ,در ابوظبی مصاحبه داشتم، از تجربیات من چند نکته مهم هست که خلاصه میگم امیدوارم مفید باشه، اولا که مرکز پزشکی mideast یه کلینیک ایرانی هستش و NMC یه کلینیک هندی هستش، که ا با نهایت تاسف چه شما واکسناتون را زده باشی چه نزده باشی، از هر نفر 1000 درهم میگیرند ولی NMC اگه واکسناتون را زده باشید به حق 550 درهم هزینه بقیه معاینات را مییرند، در مورد پرواز من که پرواز من flydubai که با اینکه قیمت رفت و برگشتش به دبی برا ی هر نفر ، 490000 هزار تومن و انصافا مناسب بود ولی اصلا توصیه نمیکنم، به چند دلیل ۱_ کیفیت پروازیش اصلا خوب نبود و حتی پذیرایی هم نداش۲_ چون برای دبی پرواز داخلی محسوب میشه ،ورودش به ترمینال شماره ۲ دبی بود که مترو نداره ۳_ که از همه مهمتره ساعت پرپازشه که حدود چهار صبحه و ساعت شش صبح شما دبی خواهید بود که در اون زمان هتلها check in نمیکنند و باید چندین ساعت یه لنگه پا بارت تو لابی هتل علاف باشی تا بع حدود دوازه ظهر check in کنند و خیلی خستگی داره، هتل هم هتل آپارتمان خودم از booking رزرو کرده بودم که هتل skyline بود در خیابان رقه، نزدیک ایستگاه مترو که انصافا هتل خیلی تمییز و خوبی بلود کما اینکه من با توجه به سفرهای زیادم به کشورهای متعدد انتخاب کردم که همه امکاماتی از ماشین لباسشویی، چای یاز ماکروفر و احاق گاز و همه چیزی داشست و تختای خیای راحت و اتاقشم بزرگ و عالی بود، که برای غذا هم غذاهای آماده مارک هانی که کیفیتشون خیلی هوب بود را برده بودم و راحت توی ماکروفر داغ میبکرپم و مجبور نبودم هر روز غذاهای تند هندی یا ساندویچ بخورم،
در مورد روز مصاحبه من از روز قبل به ابوظبی رفتم با اتوبوس نفری ۲۰ درهم، داخل ابوظبی هم مترو نداره و رفت و آمد با تاکسی و اتوبوس هسیتش، ز مصاحبه هم طبق روال رفتیم تا وارد سفارت شدیم که همش طبق تجربیلت قبلی شامل چک مدارک و انگشت نگاری و پرداخت هزینه روند عادی داره، زمان مصاحبه بد از ادای سوگند شروع به سوال شد و از همه کارای قبلی من سوال کرد ،اینکه چه کاری میکنی، کجا ، و ازم میخواست که با جزییات توضیح بدم، من رشتم حساس نبود و در یک‌کلینیک‌خصوصی بودم ، بعد در مورد نامزدم سوال شد که کجا آشنا شدید، و فامیل هستید یا نه، و شغلشون چیه کجا نامزد کردید، و همه چیزای دیگه ،نمیخوام به کسی استرس بدم چون هر کسی شرایط خاص خودش را داره ولی مصاحبه من خیلی طولانی بود و اونقدر سوال پرسید که من فکر کردم حتما میخواد رد بکنه، بعد فرمای مالیاتی و حقوقینامزدم را چک کرد و شاید بتونم بگم بعد از چهل و پنج دقیقه ای مصاحبه برگه آبی را داد و گفت از سه ماه دیگه سایت را برای ویزا چک کن ،
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، shadoow ، barfi1 ، fahi ، tico ، free pigeon ، Sam-90 ، Tolu IR
بچه ها كسي. مي دونه چطوري بايد واسه مديكالم از nmc دبي وقت بگيرم .وقت سفارتم سه شنبه 8 صبح ابوظبي هست .يك شنبه بايد برم واسه مديكال ؟ تورو خدا اگه كسي مي دونه بگه چطوري بايد وقت بگيرم ? Nmc دبي شنبه باز هست چند روز بايد وقت بذارم واسه مديكال
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
(2015-08-12 ساعت 14:40)ATYY نوشته:  بچه ها كسي. مي دونه چطوري بايد واسه مديكالم از nmc دبي وقت بگيرم .وقت سفارتم سه شنبه ۸ صبح ابوظبي هست .يك شنبه بايد برم واسه مديكال ؟ تورو خدا اگه كسي مي دونه بگه چطوري بايد وقت بگيرم ? Nmc دبي شنبه باز هست چند روز بايد وقت بذارم واسه مديكال
سلام
تا اونجایی که من اطلاع دارم وقت نمیخواد و فقط جمعه تعطین فقط مطمئن شید اون روزی که تشریف میبرید تعطیل رسمیشون نباشه. . سوالتون تو این پیچ مطرح کنین بد نیست. فکر کنم از من اطلاعاتشون بروزتر باشه
http://www.mohajersara.com/showthread.php?tid=1873
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
مصاحبه ابوظبی 16 نوامبر 2014
دریافت ویزا 19 نوامبر 2014,
ارسال مدارک گرین کارت مارچ 2015
دریافت گرین کارت اکتبر 2015 Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: ATYY ، Tolu IR

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان