کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
هستی جان مگه لیست مدارکی که باید ببری بهت نمیدن؟ منم نشنیدم کسی مدارک کاری و تحصیلی برای مهاجرت خانوادگی ببره!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله. می دونم که از کیسهای لاتاری مدرک و گواهی کار می خوان. ولی از اونجا که به کار دولتی حساس هستند و برای پروسه کلیرنس براشون مهمه که کسی کارش خصوصیه یا دولتی، شک کردم که شاید برای اثبات خصوصی بودن کار ، از ما هم مدرکی بخوان ! نمی دونم والا.. گفتم که وسواس پیدا کردم این روزهای آخر
پاسخ
تشکر کنندگان: pashaneco
البته در سایت سفارت به صراحت عنوان شده سابقه کاری کامل فرد و نه تنها 10سال گذشته نیاز است.هرچند برای خود من هم مشکل است که کل سابقه ام را که البته باید به مهر و امضای خودم برسد!!!ببرم ولی خوب جواز کارم را میبرم(البته ترجمه اش را قبلا فرستاده بودم)
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90
(2010-08-25 ساعت 22:39)hasti_banoo نوشته:  من یه سوال برام پیش اومده. البته می دونم ناشی از خورده استرس کاذبی هست که این روزهای قبل از مصاحبه سراغم اومده و کمی وسواسی شدم !

نمی دونم اصلا کسی هست تجربه ای در این مورد داشته باشه یا نه ؟

همونطور که می دونید در کیس های لاتاری ، یکی از مدارک اصلی که اداره مهاجرت می خواد و روز مصاحبه هم به همچنین ، مدارک تحصیلی + مدارک کاری است.

در فهرست اقلامی که در نامه دعوت به مصاحبه برام اومده چیزی از این موارد نیست + در جایی هم نخوندم که در کیسهای خانوادگی این دو مورد به خصوص گواهی کار لازم باشه. اما می خوام ببینم آیا تا حالا سابقه داشته که مثلا برای اثبات خصوصی و غیر دولتی بودن شغل متقاضی ازش گواهی سوابق کاریش رو بخوان؟

راستش نه وقتشو دارم برای جمع کردن این گواهی ها از جاهایی که کار کردم و نه حوصله اش رو ! اگر کسی اطلاع داره لطفا مطرح کنه

سلام

من 3 هفته پیش مصاحبه داشتم آنکارا برای کیس خانوادگی(CR-1) برای من هم جالب بود هیچ مدرک تحصیلی و کاری از من نخواستند و برای کیسهای خانوادگی نمیخوان خیالت راحت

همون چیزهایی که تو نامه میگن رو همراه داشته باشه خصوصا سر مدارک مالی اسپانسر گیر میدن

برای احتیاط تمام مدارکی که تا الان پست کردی اصل و ترجمه اش هم همراهت باشه چون شانس میزنه و با اینکه قبلا براشون پست کردی ازت میخوانشون(برای من دقیقا همینطور شد و ازم ترجمه مدارک رو دوباره خواستن! و من هم همینطوری احتیاطا همراهم گذاشته بودم)
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، pashaneco ، frozen mind ، Shayan1994 ، hasti_banoo
(2010-08-25 ساعت 23:33)hasti_banoo نوشته:  بله. می دونم که از کیسهای لاتاری مدرک و گواهی کار می خوان. ولی از اونجا که به کار دولتی حساس هستند و برای پروسه کلیرنس براشون مهمه که کسی کارش خصوصیه یا دولتی، شک کردم که شاید برای اثبات خصوصی بودن کار ، از ما هم مدرکی بخوان ! نمی دونم والا.. گفتم که وسواس پیدا کردم این روزهای آخر

سلام هستی جان. من از مامانم پرسیدم ، میگه فقط ازم پرسیدن که کارت دولتی بوده یا خصوصی. هیچ مدرکیم نخواستن. نگران نباشWink

Periority Date:sep 2005
Category: F2B

تکمیل پرونده : ۱۶ مارچ ٢٠١١
در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، hasti_banoo
خوب ممنون از راهنمایی ها همدردی های دوستان Smile

بهتره به همین ترتیب نکات مبهم مصاحبه رو روشن کنیم تا هیچ کدوم به امید خدا مشکلی نداشته باشیم.

اما حالا یک مشورت دیگه !

ما مدارک مالی اسپانسرم رو قبلا کامل براشون فرستادیم و مقابل اون آیتم مربوط به مدارک مالی در نامه دعوت به مصاحبه هم برام زدن که "دریافت شده است" . حالا اسپانسرم جدیدترین فرمها و مدارک مالی رو آماده کرده که برام با مسافر بفرسته.

سوال : آیا لازمه مدارک سه سال قبل رو ببریم یا همین جدیدترین فرمها و رسیدهای مالیاتی کافیه؟

دوستانی که تجربه داشتن و اطلاع دارن، خبر بدن لطفا !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-26 ساعت 18:51)hasti_banoo نوشته:  خوب ممنون از راهنمایی ها همدردی های دوستان Smile

بهتره به همین ترتیب نکات مبهم مصاحبه رو روشن کنیم تا هیچ کدوم به امید خدا مشکلی نداشته باشیم.

اما حالا یک مشورت دیگه !

ما مدارک مالی اسپانسرم رو قبلا کامل براشون فرستادیم و مقابل اون آیتم مربوط به مدارک مالی در نامه دعوت به مصاحبه هم برام زدن که "دریافت شده است" . حالا اسپانسرم جدیدترین فرمها و مدارک مالی رو آماده کرده که برام با مسافر بفرسته.

سوال : آیا لازمه مدارک سه سال قبل رو ببریم یا همین جدیدترین فرمها و رسیدهای مالیاتی کافیه؟

دوستانی که تجربه داشتن و اطلاع دارن، خبر بدن لطفا !

سلام هستی جان
با توجه به اطلاعاتی که من دارم هرچه رسید های مالیاتی جدید تر باشن اعتبارشون بیشتره اما محض احتیاط اون قدیمی ها را هم همرات ببر حتما کپی ازشون داری دیگه ؟
امیدوارم مصاحبه ات به خوبی و خوشی انجام بشه و بدون مشکل ویزاتو بگیری...
خانومی استرس نداشته باش خیلی ساده تر و راحت تر از اونی هست که فکر می کنی
یادت نره که ویزا تو امادست بدون هیچ مشکلی اونو بهت میدن فقط باید بری تحویل بگیری.

دوست عزیزم موفق باشی.Smile
شانس تو را موفق ‌نمی‌کند، تو هستی که شانس را به موفقیت تبدیل می‌کنی.

آنچه شما را به نتیجه مطلوب می رساند الزاما نه تلاش و فعالیت سخت و طاقت فرسا که آگاهی و اطلاع از چگونگی انجام دقیق و درست کارهاست.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، pashaneco ، Kaveh90 ، frozen mind
ببخشید سوال پیش اومد برام !!
آیا ما هم باید مدارک که اسپانسر مالیمون پر کرده رو با خودمون ببریم مصاحبه ؟
راستش ما هیچ کدوم از اونا رو نداریم و خالم همه ی اونا رو مستقیماً فرستاد به وکیلمون و اون هم به NVC .
یعنی همه ی اون فرم ها رو خالم اینا باید دوباره پر کنند ؟
اگر نیازه لطفاً بگید ، چون زمان بر ترین کار برای ما اینه که خالم بخواد فرم ساپورت و اینا برامون پر کنه . چون وقت نداره ...
چه فرم هایی باید پر بشه و همراهمون ببریم ؟
راستی چند وقت پیش وکیلمون گفت فرم I864 برای ساپورتمون پر بشه که خالم پر کرد و فرستاد رفت دست NVC ...
دوباره همون باید پر بشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
خب بالاخره بعد از یه ماه فرم DS رو امروز فرستادم رفت. سر این فرم خیلی معطل شدم چون همه اش یه مسائلی پیش میومد که وقت و اعصابم رو گرفت. الان احساس میکنم یه تپه رو فتح کردم. تا ببینیم کی می رسیم به خود اورست..
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، Kaveh90
سلام
چند تا سوال داشتم.اول اینکه هنگام صدور ویزا سفارت وجهی دریافت میکنه یا فقط همان 475 دلار که قبلا پرداخت کردیم.دوم اینکه با توجه به اینکه در سایت سفارت فقط چند عکاس مورد تایید قرار گرفته حتما باید در انکارا عکس بگیریم یا همان عکسهای قبلی که در ایران گرفته شده مورد قبول هست.وسوم اینکه در روز مصاحبه برای آقایان لزوما پوشیدن کت و شلوار توصیه میشود و یا اصولا بهتر است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-27 ساعت 00:07)Shayan1994 نوشته:  ببخشید سوال پیش اومد برام !!
آیا ما هم باید مدارک که اسپانسر مالیمون پر کرده رو با خودمون ببریم مصاحبه ؟
راستش ما هیچ کدوم از اونا رو نداریم و خالم همه ی اونا رو مستقیماً فرستاد به وکیلمون و اون هم به NVC .
یعنی همه ی اون فرم ها رو خالم اینا باید دوباره پر کنند ؟
اگر نیازه لطفاً بگید ، چون زمان بر ترین کار برای ما اینه که خالم بخواد فرم ساپورت و اینا برامون پر کنه . چون وقت نداره ...
چه فرم هایی باید پر بشه و همراهمون ببریم ؟
راستی چند وقت پیش وکیلمون گفت فرم I864 برای ساپورتمون پر بشه که خالم پر کرد و فرستاد رفت دست NVC ...
دوباره همون باید پر بشه ؟

پاسخ شایان عزیز رو قبلا در پیام خصوصی دادم اما اینجا هم برای اطلاع سایر دوستان عرض می کنم که تا جایی که من اطلاع پیدا کردم، لازمه آخرین tax return اسپانسرتون رو همراه داشته باشید. جایی ذکر نشده که کپی مدارک مالیاتی سه سال اخیر همراه باشه ولی اگر امکانش براتون هست که تهیه کنید بردنش ضرری نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، Kaveh90
(2010-08-29 ساعت 10:58)shaan نوشته:  سلام
چند تا سوال داشتم.اول اینکه هنگام صدور ویزا سفارت وجهی دریافت میکنه یا فقط همان 475 دلار که قبلا پرداخت کردیم.دوم اینکه با توجه به اینکه در سایت سفارت فقط چند عکاس مورد تایید قرار گرفته حتما باید در انکارا عکس بگیریم یا همان عکسهای قبلی که در ایران گرفته شده مورد قبول هست.وسوم اینکه در روز مصاحبه برای آقایان لزوما پوشیدن کت و شلوار توصیه میشود و یا اصولا بهتر است؟

ظاهراً وجهی دیگه نباید پرداخت بشه جز مقدار اندکی که برای هزینه UPS می گیرن. چون بر خلاف لاتاری ، کیسهای خانوادگی قبلا هزینه ها رو پرداخت کردند. اما در این مورد مطمئن نیستم و نمی دونم آیا برای صدور ویزا هزینه مجزایی رو دریافت می کنند یا خیر .

موردی که بیشتر باید روش دقت بشه اینه که از 13 جولای هزینه های مراحل مختلف صدور ویزاهای اقامتی ( از همان اولین درخواست تا گرفتن ویزا) تغییر کرده. برای بعضی مراحل بیشتر شده و برای برخی کمتر ( اینجا رو ببینید ). بنابراین بردن مقداری دلار برای درخواستهای احتمالی سفارت لازمه.

---
در مورد عکس اگر شرایط لازم رعایت بشه ، فرقی نمی کنه که در ایران عکس بگیرید یا جای دیگه. چون شما تا حالا عکسها رو برای NVC ارسال کردید و اگر مشکلی بود بهتون اطلاع می دادن ، پس عکسهای شما مورد قبوله ولی اگر 6 ماه از تاریخش گذشته باشه در این صورت باید عکس جدید بگیرید.
---

در مورد لباس هیچ قانون و رسم خاصی وجود نداره . یعنی سفرنامه های برنده های لاتاری در آنکارا و ابوظبی نشون می ده که با همه نوع سبک لباس پوشیدن در سفارت حضور داشتند و صرف نظر از نوع لباس به برخی ویزا دادن ، به برخی ندادن و به عده ای هم کلیرنس خورده.

مهم اینه که شما تمیز و آراسته باشید. وگرنه پوشیدن کت و شلوار و کراوات برای آقایون ، یا کت و دامن و .. برای خانمها تضمینی برای گرفتن ویزای بدون کلیرنس نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، Shayan1994 ، pashaneco ، Kaveh90
ما تا حالا عکس برای NVC نفرستادیم .
قضیه چیه ؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-29 ساعت 11:22)Shayan1994 نوشته:  ما تا حالا عکس برای NVC نفرستادیم .
قضیه چیه ؟!!!

همراه فرم DS230 و مدارکی که ازت درخواست کردن ( مثل شناسنامه و.. ) عکس نفرستادین؟ اگر فرستاده باشید که در نامه دعوت به مصاحبه می نویسه دریافت شده. اگر نفرستاده باشید و کسر مدرک داشته باشید روز مصاحبه ازتون می خوان. با این حال همیشه چند قطعه عکس روز مصاحبه و برای آزمایشات پزشکی همراه داشته باشید

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-29 ساعت 11:27)Shayan1994 نوشته:  آها . مرسی . پس مشکلی پیش نمیاد .
شرایط عکس رو هم اگر بگید ممنون میشم .

عکس ها باید 5*5 باشه با پس زمینه سفید. بدون روتوش. تقریبا 50% از کل فضای عکس رو هم باید سر و گردنت گرفته باشه. ترجیحاً روی کاغذ مات باشه ( که تو این دور و زمونه کم پیدا میشه). نور زیادی به صورت مبارک تابونده نشه که خیلی نورانی بشی! سایه هم روی صورت نباشه.

اینجا تو هر عکاسی که بری بگی برای سفارت آمریکا می خوام حفظن که چکار کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، Shayan1994

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان