کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
سلام،

می‌خواستم بدونم که آیا راهنمایی‌ هست که چطور می‌شه فرم ۲۳۰ رو چطور پر کنیم؟

این فرم را کی‌ پر می‌کنه؟

کسی‌ که داره میره برای مصاحبه باید فرم ۲۳۰ رو پر کنه؟

ممنون میشم که راهنماییم کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-29 ساعت 19:24)mmaloumi نوشته:  سلام،

می‌خواستم بدونم که آیا راهنمایی‌ هست که چطور می‌شه فرم ۲۳۰ رو چطور پر کنیم؟

این فرم را کی‌ پر می‌کنه؟

کسی‌ که داره میره برای مصاحبه باید فرم ۲۳۰ رو پر کنه؟

ممنون میشم که راهنماییم کنید.

سلام . من راهنمایی نمیشناسم برای اینکار ، ولی شما میتونید از راهنمایی همین سایت استفاده کنید و سوالاتونو از ما بپرسید ، کسایی که بلدند توضیح میدند .

فرم DS-230 باید برای هر کسی که میخواد مهاجرت کنه پر شه .

یعنی اگر شما خانواده ی 4 نفره هستید که میخواید مهاجرت کنید ، باید به ازای هر نفر یک سری فرم DS-230 part 1 & 2 پر بشه . یعنی برای هر نفر 4 صفحه .

اگر هم تو هر قسمتی از فرم سوالی داشتید ، مطرح کنید ، سعی میکنیم کمکتون کنیم .
پاسخ
تشکر کنندگان: mmaloumi
من خیلی دل خوش نشسته بودم تا زمان مصاحبه ام معلوم بشه که ایملی اومد که گفتن اصل مدارک رو براشون بفرستم وطی صحبتی که با nvc داشتیم تاکید کردن فقط اصل مدارک و روز مصاحبه آنها را پس میدهند خلاصه اینکه من خیلی خوش بودم واسه خودم!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی عجیبه
چون NVC از ما اصل مدارک رو نخواست ...

وکیلمون که بهمون میگفت چی کار کنیم ، نگفت که اصل مدارک رو بفرستیم و همون ترجمه ها رو که فرستادیم به وکیل ، چک کرد و گفت همه چی کامله و فرستاد به NVC

امید وارم کار شما هم هر چی زودتر انجام شه و این اتفاق برای ما نیفته Sad(
پاسخ
تشکر کنندگان:
اصل مدارک فقط در هنگام مصاحبه رویت میشود و شما نیازی به فرستادن انها ندارید احتمالا شما نقص مدارک دارید چون من هم هیچکدام از اصل مدارک را نفرستادم و با مشکلی هم برخورد نکردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
چند سوال برام پیش اومده اول اینکه در جایی خوندم که امضاء روی فرم ds230باید همانند امضای روی پاسپورت باشد که البته مرا متعجب کرد چون تا به حال روی هیچ پاسپورتی امضا نداشته ام.دوم اینکه آیا برای اثبات اینکه تا به حال به کشورهای حامی تروریست سفر نکرده ایم بهتر است پاسپورت های قدیمی را به همراه داشته باشیم؟و سوم اینکه من با NVCتماس گرفتم ولی اونها صریحا گفتند برای کیس های خانوادگی هیچ نیازی به اوردن مدرک تحصیلی هنگام مصاحبه نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
1- پاسپورتهای ما عموماً بدون امضاست. جایی در سفرنامه برندگان لاتاری خوندم که وقتی برای معاینات پزشکی به دکتر سفارت مراجعه می کنید ، اونجا پاسپورت رو امضا هم می کنید ! که مسلماً باید با امضای روی فرمهایی مثل choice of address and agent یکی باشه.

2- نه لزومی نداره. آفیسر آخرین پاسپورت شما رو نگاه می کنه و در اصل میشه گفت بنای کار اونها بر اعتماد است. یعنی همین که در فرمهای مربوطه جایی اقامت بیش از 6 ماه در کشورهای دیگه رو ننوشته باشید ، قبول می کنند.

3- بله البته همین که در نامه دعوت به مصاحبه مدرک رو عنوان نکردند ، یعنی لازم نیست. به هر حال این سوال شما اطمینان ما رو بیشتر کرد.

پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، Kaveh90
(2010-09-06 ساعت 10:56)shaan نوشته:  اصل مدارک فقط در هنگام مصاحبه رویت میشود و شما نیازی به فرستادن انها ندارید احتمالا شما نقص مدارک دارید چون من هم هیچکدام از اصل مدارک را نفرستادم و با مشکلی هم برخورد نکردم.

بله منم میدونم که روز مصاحبه رویت میشه اما من ترجمه همه مدارکم رو کامل فرستاده بودم اما آنها نامه ای دادن و تاکید کردن که اصل رو بفرستم و حتی تلفنی هم صحبت کردیم اما بازم تاکید کردن که اصل رو میخوان و روز مصاحبه پس میدهند .البته من شناسنامه ام را که ترجمه کرده بودم کپی برابر اصل نشده بود به احتمال زیاد بخاطر همین ایراد گرفتن شاید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-06 ساعت 15:46)frozen mind نوشته:  
(2010-09-05 ساعت 13:33)rozollina نوشته:  من خیلی دل خوش نشسته بودم تا زمان مصاحبه ام معلوم بشه که ایملی اومد که گفتن اصل مدارک رو براشون بفرستم وطی صحبتی که با nvc داشتیم تاکید کردن فقط اصل مدارک و روز مصاحبه آنها را پس میدهند خلاصه اینکه من خیلی خوش بودم واسه خودم!!

رزاليناي گرامي، براي من هم دقيقا هيمن طور شد. مجبور شدم اصل سند ازدواج رو بفرستم.

همانطور که در جاهای دیگر هم نوشتم ، من هم مجبور شدم سند ازدواج مادرم رو براشون بفرستم.
هرچند کپی سندی که قبلا فرستاده بودم ، هم به تائید وزارت امورخارجه رسیده بود و هم دادگستری.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994
امیدوارم این اتفاق کمتر بیفته ، برای من هم نیفته !

امشب 3 ماه شد که فرم ها رو فرستادیم

همچنین دومین شب از هفته ی سوم هست .... ( قضیه رو قبلاً توضیح داده بودم .. )
ولی هنوز هم نامه ی مصاحبه نیومده ....

یعنی میاد ؟!؟!

بازم خواهشمندم که هر کی نامش اومده ، اینجا اعلام کنه ما هم بدونیم ...
مممنون

منتظر باشید من هم همین روزا خیلی زود اعلام کنم ( به قول احسان : عشق میاد ، همین روزا خیلی زود !!!! )
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، من داشتم تو سایت آمریکا دنبال procces time ها تو ناپل میگشتم ، لینک زیر رو پیدا کردم :
http://travel.state.gov/visa/temp/wait/w...x=104&y=18

لطفاً یه نفر منظور اون متن را از 60 روز و حداقل 90 روز بگه ...
یه جورایی یعنی لطفاً یه نفر زحمت بکشه اونو برام تفسیر کنه !!!
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
شایان جان نیازی به تفسیر نداره . چون اصلا مربوط به کیس شما نمیشه ! این بخش ویزاهای غیر اقامتی - یا به عبارتی ویزاهای موقتی - است. ستون سمت چپ صفحه رو نگاه کن. بخش ویزاهای اقامتی زیر اون موردی است که شما انتخاب کردی
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994
(2010-09-09 ساعت 21:57)Shayan1994 نوشته:  امیدوارم این اتفاق کمتر بیفته ، برای من هم نیفته !

امشب 3 ماه شد که فرم ها رو فرستادیم

همچنین دومین شب از هفته ی سوم هست .... ( قضیه رو قبلاً توضیح داده بودم .. )
ولی هنوز هم نامه ی مصاحبه نیومده ....

یعنی میاد ؟!؟!

بازم خواهشمندم که هر کی نامش اومده ، اینجا اعلام کنه ما هم بدونیم ...
مممنون

منتظر باشید من هم همین روزا خیلی زود اعلام کنم ( به قول احسان : عشق میاد ، همین روزا خیلی زود !!!! )

سلام شایان، من فرم هارو با مدارک ۱ اوگ دادیم هنوز خبری نیست . عجله نکن، حتما ی خیری تو کاره. بیشتر سی کن روی اطلاعات وقت بزاری و کارای که بده رفتن باید انجام بدی، زمان مثل باد میگذاره ..
تجربه‌ام حکم می‌کند وقتی کسی با تمام قوا می‌کوشد به چیزی برسد، نمی‌تواند.

و وقتی با همه‌ی توان از چیزی می‌گریزد، معمولا همان سر راه‌اش سبز می‌شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، dreamer60
دیگه برای من فرصت انتظار تموم شده ... دلم نمیخواد نصفه و نیمه برم مدرسه ؛ یادتون باشه من دانش آموزم و اول مهر نزدیکه !!!!
امیدوارم تا اول مهر وقت مصاحبه بیاد ...
اگر حتی مصاحبمون هفته دوم مهر باشه ، نمیرم مدرسه تا بریم مصاحبه ، اونوقت یا FBI check میخوریم و میام ایران و میرم مدرسه .
یا ویزا رو میدن و میریم آمریکا ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-10 ساعت 19:56)Shayan1994 نوشته:  دیگه برای من فرصت انتظار تموم شده ... دلم نمیخواد نصفه و نیمه برم مدرسه ؛ یادتون باشه من دانش آموزم و اول مهر نزدیکه !!!!
امیدوارم تا اول مهر وقت مصاحبه بیاد ...
اگر حتی مصاحبمون هفته دوم مهر باشه ، نمیرم مدرسه تا بریم مصاحبه ، اونوقت یا FBI check میخوریم و میام ایران و میرم مدرسه .
یا ویزا رو میدن و میریم آمریکا ....
شایان من هر میگم میشه شبهه نصیحت، والی در واقع این تور نیست . من خودم هم تازه دانشگاه و شورو کردم و خیلی از شما بزرگ تر نیستم. والی در کل سعی کن زندگیتو با هدف جلو ببری و هیچ وقت کلید ستوپ رو نزنی. من من خودم ایران زندگی نمیکنم ،و در کل سی میکنم متوجه موقعیت شما هم باشم، گر صبر کنی زه غوره حلوا سازند.

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind

کاربران در حال بازدید این موضوع: