کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
(2010-08-16 ساعت 00:16)jan نوشته:  [quote='iust_software' pid='69212' dateline='1281827723']
[quote='jan' pid='69203' dateline='1281819772']
با سلام
دوستان عزیز با توجه به اینکه اکثر کسانی که در انکارا مصاحبه می روند کلیرنس می خورند شما بعد از کلیرنس معلوم نیست ویزا بگیرید پس اول جهت معاینه پزشکی پیش اونگان نروید و سفارت هم به این مسئله گیر نمی دهد و اگر ویزا بعد از چند ماه دادند چند روز زود رفته آزمایش پزشکی داده و به سفارت ببرید و ویزا بگیرید و اگر ویزا ندادند پول الکی به اونگان ندهید . کاش من اینو می دانستم هم تاریخ رفتن من از روز گرفتن ویزا می شد و هم اگر ویزا نمی دادند پول الکی به اونگان نمی دادم . حتما توجه کنید . با تشکر جان
کاملا درسته من مدارک پزشکیم روز بعد مصاحبه اماده شد وقتی رفتم بدم گفت ببر با برگه ابی بیار.
تشکر کنندگان: behzadb57 ، peyman74 ، behzad7
با سلام خدمت دوستان عزيز، من 23FEB مصاحبه داشتم بنابراين 18FEB رفتم معاينات پزشكي و چند روز پيش شش ماهش تموم شد و متاسفانه هنوز كلير نشدم. حالا مي‌خوام دوباره برم آنكارا و اونگان و دوباره و دوباره و . . .
مي‌خوام بدونم كسي مي‌دونه چه آزمايشاتي رو مجددا انجام مي‌دن و چقدر پياده مي‌شم و چقدر زمان مي‌بره؟

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: peyman74 ، behzad7
(2010-08-21 ساعت 12:28)behzadb57 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزيز، من 23FEB مصاحبه داشتم بنابراين 18FEB رفتم معاينات پزشكي و چند روز پيش شش ماهش تموم شد و متاسفانه هنوز كلير نشدم. حالا مي‌خوام دوباره برم آنكارا و اونگان و دوباره و دوباره و . . .
مي‌خوام بدونم كسي مي‌دونه چه آزمايشاتي رو مجددا انجام مي‌دن و چقدر پياده مي‌شم و چقدر زمان مي‌بره؟

دوست عزیز
فکر میکنم با نشان دادن فرم آبی رنگی که در زمان کلیرنس به شمادادن به دکتر اونگان بتوانید متقاعدش کنید که از زدن واکسن مجدد خودداری کند.
ولی احتمالا آزمایش خون را باید بدهید و عکس از قفسه سینه را باید بگیرید.
تشکر کنندگان: Shahoo52 ، HOMAYON53 ، behzadb57 ، peyman74
سلام بر همه
قبل از اینکه بیام آنکارا مهاجرسرا رو واسه واکسن گشتم ولی این اطلاعاتی که میخوام بدم رو دقیق ندیدم چون هر کسی یه حرفی زده بود ولی من از چند نفر پرسیدم و با هم تطبیق دادم جوابها رو و به این نتایج رسیدم
واکسن ام ام آر و واکسن دیفتری و کزاز و واکسن هپاتیت همگی نوبت دوم را دارند یعنی اگر وقت نوبت دوم هر کدوم ازاینها رسیده باشه و نزنید اینجا واستون میزنن مثلا تو ایران ام ام آر نوبت دوم به من نزده بودن به من زد وقتی هم بهش گفتم که ایران به من گفتن نیاز نداری گفت اشتباه کردن
درمورد آبله مرغان هم اگر به آقای اونگان باشه معمولا نپرسیده میزنه البته گاهی هم میپرسه ولی خانم اونگان معمولا میپرسه که قبلا گرفتید یا نه و اگر نشانه ای در بدنتان داشته باشید که قبلا گرفتید دیگه بهتون نمیزنه
پیرو صحبت قبلیم هزینه های دکتر در آنکارا به این شرح است:
آزمایش و عکس 50 دلار
معاینه دکتر 70 دلار
واکس ام ام آر 30 دلار
واکسن دیفتری و کزاز 50 دلار
واکسن آبله مرغان 60 دلار
اینا رو مطمئنم ولی در مورد مننزیت و بقیه اطلاعی ندارم
اینا رو در مطب دکتر و به دلار یا لیر میپردازید
تشکر کنندگان: اليزا ، kaveh1979 ، behzadb57
دوستان كسي ميدونه چطوري ميشه خانم دكتر اونگان معاينه كنه نه آقاي دكتر ؟ ظاهرا اون منطقي تره..
تشکر کنندگان:
دوستان ما 2 روزه که از آنکارا برگشتیم. خانم دکتر اونگان خیلی خوش برخورد و مهربون بود. به من و همسرم هیچ واکسنی نزد و در مورد آبله مرغان هم تنها سوال کرد که مبتلا شدیم یا خیر و به پاسخ بله ما اکتفا کرد. البته ما واکسن مننژیت و آنفولانزا هم زده بودیم.
تشکر کنندگان: success ، behzadb57
همین اینجا همه ی واکسن ها رو بزنید به چند دلیل :
1-اونجا بیشتر هزینه مربوط میشه به واکسن هایی که میزنن
2- قیمت واکسن تا اونجایی که من فهمیدم از ایران گرونتره
3-اگه بچه دارید این جا باز دکتر حرف میزنه و سعی میکنه آرومش کنه و تا حواسش پرت شد واکسن رو میزنه ولی اونجا این طور نیست
4-که به نظر من خیلی مهمه اینه که بد واکسن میزنن من که تا دو روز نمیتونستم دستم رو تکون بدم { من واکسن رو توی نیو مدیکال سنتر زدم }
و در آخر اگر در ایران واکسن ها رو نزدید بهترین محل برای آزمایش نیو مدیکال سنتر هستش چون قیمت هاش نسبت به مراکز دیگه خیلی پایین تره و جواب هم 24 ساعته حاظره .
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

تشکر کنندگان:
(2010-08-28 ساعت 01:39)اليزا نوشته:  ما امروز رفتیم مطب اونگان و آزمایش و عکس قفسه سینه را انجام دادیم. به همسرم هیچ واکسنی نزد( البته خیلی بهش اعتراض کرده بود و گفته بود که تو انستیتو پاستور گفتن که کارت من کامله ، اون هم گفته بود که ایرانیا وقتی میان اینجا من میدونم که الکی کارتشون را واسشون مهر کردن و واکسن نزدن، همسرم هم گفته بود اصلا همچین چیزی نیست مگه شما این کارو میکنی که میگی ایرانیا این کارو انجام میدن... خلاصه کل کل) من که رفتم تو کلی هندونه دادم زیر بغلش که بله آقای دکتر شما تو ایران خیلی مشهورید . اون هم گفت چطور گفتم خوب دیگه ایرانیایی که میان اینجا ازتون خیلی تعریف میکنن( تو دلم گفتم آره جون خودت چه تعریفی هم میکنن غیر از پولکی بودنت هیچی نمیگن) خلاصه اون هم گفت چی میگن گفتم خوب میگن ازتون .وقتی میخواست معاینم کنه گفتم من بچه که بودم آبله مرغون گرفتم و جاشو هم نشون دادم اما نامرد باز هم بهم آبله مرغون را زد. نوبت پسرم شد که بی وجدانه پول پرست 3 تا واکسن به بچه 4 ساله زد. خلاصه آزمایش و عکس من و شوهرم شد 97 دلار و 575 دلار هم بابت واکسن و ویزیت ازمون گرفت. ایشالا بشه خرج دوا دکترش Smile

ببخشيد يك سوال: بچه شما بخاطر واكسن ها طب نكرد؟ اصلا چه واكسن هايي به پسر شما زدن؟ و معمولا بچه ها تو نوزادي تا 2 سالگي همه واكسن ها از جمله MMR, مننزيت و .. را مي زنن ؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان:
(2010-08-28 ساعت 01:39)اليزا نوشته:  ما امروز رفتیم مطب اونگان و آزمایش و عکس قفسه سینه را انجام دادیم. به همسرم هیچ واکسنی نزد( البته خیلی بهش اعتراض کرده بود و گفته بود که تو انستیتو پاستور گفتن که کارت من کامله ، اون هم گفته بود که ایرانیا وقتی میان اینجا من میدونم که الکی کارتشون را واسشون مهر کردن و واکسن نزدن، همسرم هم گفته بود اصلا همچین چیزی نیست مگه شما این کارو میکنی که میگی ایرانیا این کارو انجام میدن... خلاصه کل کل) من که رفتم تو کلی هندونه دادم زیر بغلش که بله آقای دکتر شما تو ایران خیلی مشهورید . اون هم گفت چطور گفتم خوب دیگه ایرانیایی که میان اینجا ازتون خیلی تعریف میکنن( تو دلم گفتم آره جون خودت چه تعریفی هم میکنن غیر از پولکی بودنت هیچی نمیگن) خلاصه اون هم گفت چی میگن گفتم خوب میگن ازتون .وقتی میخواست معاینم کنه گفتم من بچه که بودم آبله مرغون گرفتم و جاشو هم نشون دادم اما نامرد باز هم بهم آبله مرغون را زد. نوبت پسرم شد که بی وجدانه پول پرست 3 تا واکسن به بچه 4 ساله زد. خلاصه آزمایش و عکس من و شوهرم شد 97 دلار و 575 دلار هم بابت واکسن و ویزیت ازمون گرفت. ایشالا بشه خرج دوا دکترش Smile

سلام
من و همسرم براي شما آرزوي مصاحبه كاملا موفقي را داريم و اميدواريم كه بدون كلير ويزاتون را بگيريد. منتظر سفرنامه تون هم هستيم .

موفق باشيد.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان:
سلام من بخش مدیکال سفرنامه ام رو اینجا می نویسم که به موضوع هم مربوط باشه. من سه شنبه صبح پرواز داشتم ساعت 9 رسیدم هتل زنگ زدیم پلی کلینیک که ساعت پذیرشش در ماه رمضاه 10 صبح تا 2 بعد از ظهر و 8.30 شب تا 10.30 هستش. من 10 اونجا بودم ( البته تقصیر لیدر شد که اونجا رفتم خودم می خواستم برم NMC) . کارت واکسن من کامل بود ولی خود دکتر سلیمان بعد کلی سوال پریدن از زندگی خصوصی که همین کارمو طولانی کرد 2 تا وکسن بهم زد ( سرطان دهانه رحم و سیاه سرفه که 800 درهم شد )و 500 درهم هم هزینه معاینات، عکس و ... شد. خود پرستار هم گفت بشین تا جواب حاضر شه که حدودا 45 دقیقه طول کشید تا آماده شد.
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
تشکر کنندگان: frozen mind
بیشترین قظیه ای که در حال حاظر شدیدا فکر مارو مشغول و نگران کرده موضوع واکسن هست. چون پدر من 61 سالشونه و دچار بیماریه "پمفیگوس" هستش که یک بیماریه پوستی هست که باعث میشه سیستم دفاعیه بدن پایین بیاد،ولی به هیچ وجه مسری نیست، و پدر من بیماریشون خیلی وقته که کنترل شده و هیچگونه علایم و مشکلی ندارن.ولی مسله ای که هست اینه که ایشون به هیچوجه نباید واکسنی بزنن چون موجب برگشتنه بیماریشون میشه. میخوام بدونم با توجه به سفر نامه ها و نظرات خیلی از دوستان سال بالایی که تعریف کرده بودند دکتر مورد تایید سفارت حداقل یکی دوتا امپول رو میزنه، پدر من باید چی کار کنه؟ آیا کسی هست که یه تجربه مشابه داشته باشه؟
با هر کس که مشورت میکنیم میگن که به هیچوجه نگید که داستان چیه، چون اگه متوجه بشن دیگه از ویزا خبری نیست.لازم به ذکره که در اینجا یک سری آزمایشات کامل برای میزان آنتی بادی و تشخیص واکسنهای دیگه، انجام دادیم و همه چی خوب بود.فقط نگرانی بر سر اینه که به دکتر چیزی در مورد بیماری بگیم یا نه؟ و نکنه اگه نگیم دکتر مجبورمون کنه یه واکسن بزنیم.
مشکلی که من مطرح کردم هم به مرگ و زندگیه پدرم بستگی داره و هم به ویزا گرفتن یا نگرفتنش که هر دو موضوع حیاتیست.من به نظر خودم دو راه دارم:
1- یک گواهی از پزشکمون بگیریم که در آن بیماریرو توضیح داده باشه و بگه که ایشان الان هیچ مشکلی ندارن و تاکید کرده باشه که به هیچوجه ایشان نباید واکسنیرو بزنن,که دیگه باقیش با خداست که در ابوظبی بپذیرن یا نه.
2-مدارکی تهیه کنم در ایران مبنی بر اینکه پدر من اخیرا بواسطه قبولی در قرعه کشی گرین کارت به دکتر خانوادگی که سالیانه سال همگی تحت نظر ایشان بودیم مراجعه کرده و کلیه واکسنهای ذکر شده در سایت سفارت رو زده و به تایید پاستور برسانیم.که در این حالت هم نگرانم که نکنه آنجا باز دکتر گیر بده که واکسنیرو حتما باید بزنید و ما دیگر حتی نتونیم مسله بیماریرو مطرح کنیم و مسایل دروغگویی وسط بیاد.
ممنون میشم با تامل بیشتری به این موضوع پاسخ بدین.
تشکر کنندگان:
(2010-08-31 ساعت 16:12)petros نوشته:  بیشترین قظیه ای که در حال حاظر شدیدا فکر مارو مشغول و نگران کرده موضوع واکسن هست. چون پدر من 61 سالشونه و دچار بیماریه "پمفیگوس" هستش که یک بیماریه پوستی هست که باعث میشه سیستم دفاعیه بدن پایین بیاد،ولی به هیچ وجه مسری نیست، و پدر من بیماریشون خیلی وقته که کنترل شده و هیچگونه علایم و مشکلی ندارن.ولی مسله ای که هست اینه که ایشون به هیچوجه نباید واکسنی بزنن چون موجب برگشتنه بیماریشون میشه. میخوام بدونم با توجه به سفر نامه ها و نظرات خیلی از دوستان سال بالایی که تعریف کرده بودند دکتر مورد تایید سفارت حداقل یکی دوتا امپول رو میزنه، پدر من باید چی کار کنه؟ آیا کسی هست که یه تجربه مشابه داشته باشه؟
با هر کس که مشورت میکنیم میگن که به هیچوجه نگید که داستان چیه، چون اگه متوجه بشن دیگه از ویزا خبری نیست.لازم به ذکره که در اینجا یک سری آزمایشات کامل برای میزان آنتی بادی و تشخیص واکسنهای دیگه، انجام دادیم و همه چی خوب بود.فقط نگرانی بر سر اینه که به دکتر چیزی در مورد بیماری بگیم یا نه؟ و نکنه اگه نگیم دکتر مجبورمون کنه یه واکسن بزنیم.
مشکلی که من مطرح کردم هم به مرگ و زندگیه پدرم بستگی داره و هم به ویزا گرفتن یا نگرفتنش که هر دو موضوع حیاتیست.من به نظر خودم دو راه دارم:
1- یک گواهی از پزشکمون بگیریم که در آن بیماریرو توضیح داده باشه و بگه که ایشان الان هیچ مشکلی ندارن و تاکید کرده باشه که به هیچوجه ایشان نباید واکسنیرو بزنن,که دیگه باقیش با خداست که در ابوظبی بپذیرن یا نه.
2-مدارکی تهیه کنم در ایران مبنی بر اینکه پدر من اخیرا بواسطه قبولی در قرعه کشی گرین کارت به دکتر خانوادگی که سالیانه سال همگی تحت نظر ایشان بودیم مراجعه کرده و کلیه واکسنهای ذکر شده در سایت سفارت رو زده و به تایید پاستور برسانیم.که در این حالت هم نگرانم که نکنه آنجا باز دکتر گیر بده که واکسنیرو حتما باید بزنید و ما دیگر حتی نتونیم مسله بیماریرو مطرح کنیم و مسایل دروغگویی وسط بیاد.
ممنون میشم با تامل بیشتری به این موضوع پاسخ بدین.
به نظر من راه اولتون از همه بهتر هست و بايد با صداقت همه چيزو بگين كه مطمئن باشيد اگر خواست خدا براي رفتن باشه ويزاتونو هم مي گيرين
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان:
به نظر من جريان آزاد اطلاعات داره يه كمك هايي به ما مي كنه.

ما هر كدوم براي Medical مي ريم يه جا ... بعد ميايم براي هم تعريف مي كنيم.

اينجوري مي شه كه مثلا وقتي ما مي گيم N.M.C هيچ واكسني به ما نزد، اليزا خانوم و شوهرشون جرأت مي كنن با دكتر اونگان كل كل كنن. يا براي بعضي بچه هايي كه در ابوظبي مصاحبه دارند، اين سؤال پيش مياد كه چرا كاري رو كه هزينه اش در فلان جا 425 درهم هست، بعضي جاها 900 درهم مي گيرند.

كم كم فكر كنم اوضاع درست بشه.اونايي كه پول اضافي مي گيرن سرشون خلوت مي شه و براي اين كه ضرر نكنن به سود معقول خودشون اكتفا مي كنن (كاري كه بايد خيلي وقت پيش مي كردن).

حالا توي امارات و به خصوص دبي چند جاي مختلف وجود داره براي Medical، اما توي تركيه فقط دكتر اونگان هست و بيمارستان آمريكايي در استانبول. يكي از دوستان (بنيتا) كه مي خواست قبل از مصاحبه اش براي تفريح بره استانبول، به تشويق من كار Medical خودش رو در بيمارستان آمريكايي استانبول انجام داد. خيلي دلم مي خواد بدونم چه جوري شده جريان.

دلم مي خواد سر تمام كساني كه به خاطر ويزا گرفتن ما براي خودشون كسب و كار اتحصاري درست كردن، هوو بياد. بودن رقيب يعني هزينه كمتر براي نفرات بعدي.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، Taraneh ، kianoush ، khashayar6310 ، bluelady ، success ، HOMAYON53 ، balot ، frozen mind ، Shahryar ، AmericanHamid
متاسفانه این سوء استفاده همه جا هست،ما هم که برای این کارا مجبوریم بریم ترکیه و امارات و دستمون هم به هیچ جائی بند نیست مجبوریم بسازیم،انشاءالله برای دوره های بعدی این مشکلات هم حل بشه و دوستان هزینه های کمتری بهشون تحمیل بشه،به نظر من بیشتر از هزینه ای که پرداخت میکنیم توهینی هست که به شعور ما میشه .
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، behzadb57 ، bluelady
مدیکال دبی، فقط و فقط: nmc (new medical center

اطلاعات بیشتر را در پست اینجانب در قسمت سفرنامه های ابوظبی بخوانید.
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1622&page=39
کیس نامبر : 29XXX
تاریخ کارنت شدن: بولتن August 2010
دریافت نامه دوم: 17 مرداد 89
تاریخ مصاحبه: 2سپتامبر 2010
سفارت: ابوظبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 15 سپتامبر (24 شهریور) پس از 13 روز
تاریخ دریافت ویزا: 30 سپتامبر 2010 یعنی آخرین روز و آخرین دقایق باقیمانده از DV 2010
مقیم دالاس از نوامبر 2010
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان