کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
(2016-04-08 ساعت 20:40)maxsupermax نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 12:39)mohammadreza88 نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 14:16)maxsupermax نوشته:  سلام

اصلا" خاصیت و فلسفه اجازه ارسال و تشکیل پرونده ازمون شهروندی آمریکا برای 90 روز پیش از موعد 5 سال چی هست؟ اونها پرونده و کار شما را که تا 5 سال رو پر نکرده باشید - با لحاظ همه   اون ضوابط و ظرایف - را پروسه نخواهند کرد Cool    

سلام ، پرونده بررسی میشه در اون 90 روز قبل از موعد و حتی شما برای انگشت نگاری دعوت میشید. ولی آزمون و قسم در این 90 روز انجام نمیشه و با توجه به این که معمولا 5 تا 6 ماه هم طول میکشه پس امتحان 100% بعد از گذشتن از 5 سال هستش.

Smile
سپاس از توجه حضرتعالی و پاسخ تان

با تلقی صحت فرمایشات شما , پس از تشکیل و ثبت پرونده در ‎USCIS‎ و در مدت زمان باقی مانده- منتهی به امتحان - قاعدتا" متقاضی شهروندی نباید از کشور خارج شود( منوط به شرط قانونی حضور سه ماهه اخر در ایالتی که قرار است شهروند تلقی شوید) ‎.‎ حال اگر یک متقاضی مجبور به ترک ایالات متحده باشد( حتی برای مدت محدود به اضطرار یا با برنامه قبلی) با وجود اینکه کل این پروژه تا 5 ماه به طول خواهد انجامید, نحوه محاسبه سه ماه مذکور در صورتیکه انگشت نگاری انجام شده باشد(یا در شرف انجام باشد) به چه صورت مقرر خواهد شد . اساسا" در چنین شرایطی اصالتا" بهترین تصمیم از ابتدا به ضعم شما چیست؟

سپاس.
خواهش میکنم، وظیفه همه دوستان که اینجا هستند کمک به یکدیگر هستش و بنده هم هنوز در پروسه اقامت هستم و کلیه اطلاعاتی رو هم که دارم به خاطر این هستش که همسر به تازگی اقدام کرده برای این پروسه.
توی بررسی های که بنده در سایت uscis و فروم های داخلی و خارجی داشتم طبق قانون و گفته uscis شما در طول پروسه نباید از آمریکاخارج بشید .البته تو یک فروم خارجی خوندم که کسی بعد از امتحان از افیسر پرسیده بوده که میتونه تا تاریخ قسم خوردن از آمریکا خارج بشه که گویا افیسر گفته مشکلی نداره.
در مورد اون سه ماه آخر دقیق نمیدونم منظور تا قبل از امتحان هستش یا 5 سال. ولی فکر میکنم که مثل موضوع دامسیل در بحث مهاجرت میشه با ارائه رسید بانک و ... اثبات کرد که در این ایالت زندگی می کنید. و اگر شما مدت بیشتری رو در این ایلات زندگی و کار کرده اید شاید سفر کوتاه و محدود در این بند 3 ماه آخر تاثیر چندانی نداشته باشه.
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax
(2016-04-09 ساعت 12:29)mohammadreza88 نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 20:40)maxsupermax نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 12:39)mohammadreza88 نوشته:  سلام ، پرونده بررسی میشه در اون 90 روز قبل از موعد و حتی شما برای انگشت نگاری دعوت میشید. ولی آزمون و قسم در این 90 روز انجام نمیشه و با توجه به این که معمولا 5 تا 6 ماه هم طول میکشه پس امتحان 100% بعد از گذشتن از 5 سال هستش.

Smile

با تلقی صحت فرمایشات شما , پس از تشکیل و ثبت پرونده در ‎USCIS‎ و در مدت زمان باقی مانده- منتهی به امتحان - قاعدتا" متقاضی شهروندی نباید از کشور خارج شود( منوط به شرط قانونی حضور سه ماهه اخر در ایالتی که قرار است شهروند تلقی شوید) ‎.‎ حال اگر یک متقاضی مجبور به ترک ایالات متحده باشد( حتی برای مدت محدود به اضطرار یا با برنامه قبلی) با وجود اینکه کل این پروژه تا 5 ماه به طول خواهد انجامید, نحوه محاسبه سه ماه مذکور در صورتیکه انگشت نگاری انجام شده باشد(یا در شرف انجام باشد) به چه صورت مقرر خواهد شد . اساسا" در چنین شرایطی اصالتا" بهترین تصمیم از ابتدا به ضعم شما چیست؟

سپاس.
خواهش میکنم، وظیفه همه دوستان که اینجا هستند کمک به یکدیگر هستش و بنده هم هنوز در پروسه اقامت هستم و کلیه اطلاعاتی رو هم که دارم به خاطر این هستش که همسر به تازگی اقدام کرده برای این پروسه.
توی بررسی های که بنده در سایت uscis  و فروم های داخلی و خارجی داشتم  طبق قانون و  گفته uscis  شما در طول پروسه نباید از آمریکاخارج بشید .البته تو یک فروم خارجی خوندم که کسی بعد از امتحان از افیسر پرسیده بوده که میتونه تا تاریخ قسم خوردن از آمریکا خارج بشه که گویا افیسر گفته مشکلی نداره.
در مورد اون سه ماه آخر دقیق نمیدونم منظور تا قبل از امتحان هستش یا 5 سال. ولی فکر میکنم که مثل موضوع دامسیل در بحث مهاجرت میشه با ارائه رسید بانک و ... اثبات کرد که در این ایالت زندگی می کنید. و اگر شما مدت بیشتری رو در این ایلات زندگی و کار کرده اید شاید سفر کوتاه و محدود در این بند 3 ماه آخر تاثیر چندانی نداشته باشه.

میشه لطفا سایت هایی که میگین نباید در حین پروسه شهروندی سفر خارجی داشت رو بگین؟

راستش من هرچی سرچ کردم همه جا میگن مشکلی نیست. فقط نباید نوبت انگشت نگاری و مصاحبه و قسم خوردن رو از دست بدین یا واسه هرکدوم از اینها درخواست وقت جدید بدین اگه خارج از امریکا هستین در اون زمان. در ضمن مثل قبل نباید سفرتون بیش از 6 ماه باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، mohammadreza88
(2016-04-10 ساعت 04:36)hamed_gh نوشته:  
(2016-04-09 ساعت 12:29)mohammadreza88 نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 20:40)maxsupermax نوشته:  Smile

سپاس.
توی بررسی های که بنده در سایت uscis  و فروم های داخلی و خارجی داشتم  طبق قانون و  گفته uscis  شما در طول پروسه نباید از آمریکاخارج بشید .البته تو یک فروم خارجی خوندم که کسی بعد از امتحان از افیسر پرسیده بوده که میتونه تا تاریخ قسم خوردن از آمریکا خارج بشه که گویا افیسر گفته مشکلی نداره.

میشه لطفا سایت هایی که میگین نباید در حین پروسه شهروندی سفر خارجی داشت رو بگین؟

راستش من هرچی سرچ کردم همه جا میگن مشکلی نیست. فقط نباید نوبت انگشت نگاری و مصاحبه و قسم خوردن رو از دست بدین یا واسه هرکدوم از اینها درخواست وقت جدید بدین اگه خارج از آمریکا هستین در اون زمان. در ضمن مثل قبل نباید سفرتون بیش از 6 ماه باشه.
من 5،6 ماه قبل این مطب رو خونده بودم و امروز نتونستم پیدا کنم که از کجای سایت بودش. شاید اشتباه از من باشه ولی پایین تر مثال یک نفری رو زدم که بعد از اینترویو می خواسته از آمریکا خارج بشه و افیسر گفته مشکلی نداره و این در تایید حرف شما هستش.
توضیح شما درست هستش
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh
سلام دوستان
كسي ميدونه اقدام براي سيتي زن شدن كه ميگن براي ويزاهاي نامزدي دو سال و نه ماه هست، اين زمان از تاريخ ورود به امريكاست يا از تاريخ صدور گرين كارت مشروط؟ و كسي اطلاع داره كه اصلا اون دو سال كه براي ويزاهاي نامزدي گرين كارت مشروط صادر ميكنن، اون دو سال از زمان ورود حساب ميشه يا از شش ماه بعد ورود كه گرين كارت به دست متقاضي ميرسه؟
ممنون ميشم كساني كه تجربه كردن پاسخ بدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-16 ساعت 14:32)kurosh866 نوشته:  سلام دوستان
كسي ميدونه اقدام براي سيتي زن شدن كه ميگن براي ويزاهاي نامزدي دو سال و نه ماه هست، اين زمان از تاريخ ورود به امريكاست يا از تاريخ صدور گرين كارت مشروط؟ و كسي اطلاع داره كه اصلا اون دو سال كه براي ويزاهاي نامزدي گرين كارت مشروط صادر ميكنن، اون دو سال از زمان ورود حساب ميشه يا از شش ماه بعد ورود كه گرين كارت به دست متقاضي ميرسه؟

تاريخ صدور روي گرين كارت ملاك است.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Pargosha ، atlantis770
(2016-04-16 ساعت 16:52)Sam-90 نوشته:  

تاريخ صدور گرين كارت، معياره سيتي زني هست؟؟
گرين كارت من سال 2014 صادر شد و از اونموقع تا الان (با داشتن پاس سفيد بمدت 2 سال) ايران هستم. يعني از سال 2018 ميتونم درخواست سيتي زني بدم؟؟
يا اينكه بعد از اتمام اين دوره ي 2 ساله و ورود به آمريكا و گذراندن 5 سال، ميتونم درخواست سيتي زني بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-17 ساعت 15:35)atlantis770 نوشته:  
(2016-04-16 ساعت 16:52)Sam-90 نوشته:  

گرين كارت من سال 2014 صادر شد و از اونموقع تا الان (با داشتن پاس سفيد بمدت 2 سال) ايران هستم. يعني از سال 2018 ميتونم درخواست سيتي زني بدم؟؟
يا اينكه بعد از اتمام اين دوره ي 2 ساله و ورود به آمريكا و گذراندن 5 سال، ميتونم درخواست سيتي زني بدم؟
تاريخ روي گرين كارت تاريخ ورود به امري كا و شهروندي شما حساب مي شه ولي اين به اين معنا نيست كه بقيه شرايط ناديده گرفته بشن شما اجازه ي خروج بيشتر از زمان قانوني را از كشور به هيچ عنوان نداريد(از پاس سفيد اطلاعي ندارم، ولي احتمالاً از اون زمان كسر ميشه)و مدت زماني را كه شما بايد در ايالات متحده باشيد و بايد پر كرده باشيد. زمان سيتيزني ٤ سال و نه ماه مي باشد و از اين زمان حدود سي يا سي و شش ماه دقيقاً نمي دونم بايد اقامت كرده باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-18 ساعت 01:16)Sam-90 نوشته:  
(2016-04-16 ساعت 16:52)Sam-90 نوشته:  تاريخ صدور روي گرين كارت ملاك است.

تاريخ روي گرين كارت تاريخ ورود به امري كا و شهروندي شما حساب مي شه ولي اين به اين معنا نيست كه بقيه شرايط ناديده گرفته بشن شما اجازه ي خروج بيشتر از زمان قانوني را از كشور به هيچ عنوان نداريد(از پاس سفيد اطلاعي ندارم، ولي احتمالاً از اون زمان كسر ميشه)و مدت زماني را كه شما بايد در ايالات متحده باشيد و بايد پر كرده باشيد. زمان سيتيزني ٤ سال و نه ماه مي باشد و از اين زمان حدود سي يا سي و شش ماه دقيقاً نمي دونم بايد اقامت كرده باشيد.

مدت حضور در آمریکا برای ویزاهای مهاجرتی و گیرین کارتهایی مثل: لاتاری ، ارتباط فامیلی برادر و خواهر مادر و پدر، سرمایه گذاری و پناهندگی از این قبیل میباشد.
من فکر کنم برای ازدواج نیازی نیست که حتما زمان زیادی اجبارا در آمریکا باشید فقط سه یا شش ماه آخر کفایت میکنه.
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-18 ساعت 01:24)ep30lon نوشته:  
(2016-04-17 ساعت 15:35)atlantis770 نوشته:  تاريخ صدور گرين كارت، معياره سيتي زني هست؟؟

مدت حضور در آمریکا برای ویزاهای مهاجرتی و گیرین کارتهایی مثل: لاتاری ، ارتباط فامیلی برادر و خواهر مادر و پدر، سرمایه گذاری و ******** از این قبیل میباشد.
من فکر کنم برای ازدواج نیازی نیست که حتما زمان زیادی اجبارا در آمریکا باشید فقط سه یا شش ماه آخر کفایت میکنه.

ويزاي ازدواج با سيتيزن فرق مي كنه كل پروسه حدود سه سال هست، جزئيات كامل توي سايت شرح داده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-16 ساعت 16:52)Sam-90 نوشته:  تاريخ صدور روي گرين كارت ملاك است.

باز پيچيده ترش كرديد كه!! آقا تاريخ ورود با تاريخ گرين كارت موقت ظاهرا اختلاف داره و يكي نيست، لطفا كساني كه با ويزاي نامزدي اومدن اينجا و الان سيتيزن شدن پاسخ بدن، اطلاعات برخي دوستاني كه اين پروسه رو شخصا طي نكردن هم ناقصه، هم گاها اشتباه، الان ديگه اصلا پاس سفيدي در كار نيست، الان تا زماني كه گرين كارت مشروط براي نامزدي ها صادر بشه ، يه كارت اجازه كار و خروج موقت ميدن كه يك سال اعتبار داره و اصطلاحا بهش كُمبو كارت ميگن، باز هم تكرار ميكنم، سوال اصلي ايناست: اول اينكه مدت زمان انتظار براي سيتي زن شدن ويزاهاي نامزدي كه ٢ سال و ٩ ماه هست، از زمان ورود به امريكاست يا از زمان صدور گرين كارت موقت؟ دوم اينكه تاريخ صدور گرين كارت موقت از چه زمانيه؟ از روز ورود يا چيزهاي ديگه؟ همين
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-18 ساعت 05:27)kurosh866 نوشته:  
(2016-04-17 ساعت 15:35)atlantis770 نوشته:  تاريخ صدور گرين كارت، معياره سيتي زني هست؟؟

باز پيچيده ترش كرديد كه!! آقا تاريخ ورود با تاريخ گرين كارت موقت ظاهرا اختلاف داره و يكي نيست، لطفا كساني كه با ويزاي نامزدي اومدن اينجا و الان سيتيزن شدن پاسخ بدن، اطلاعات برخي دوستاني كه اين پروسه رو شخصا طي نكردن هم ناقصه، هم گاها اشتباه، الان ديگه اصلا پاس سفيدي در كار نيست، الان تا زماني كه گرين كارت مشروط براي نامزدي ها صادر بشه ، يه كارت اجازه كار و خروج موقت ميدن كه يك سال اعتبار داره و اصطلاحا بهش كُمبو كارت ميگن، باز هم تكرار ميكنم، سوال اصلي ايناست: اول اينكه مدت زمان انتظار براي سيتي زن شدن ويزاهاي نامزدي كه ٢ سال و ٩ ماه هست، از زمان ورود به امريكاست يا از زمان صدور گرين كارت موقت؟ دوم اينكه تاريخ صدور گرين كارت موقت از چه زمانيه؟ از روز ورود يا چيزهاي ديگه؟ همين

من از اول بحث اینجا نبودم اما سوال شما رو دیدم گفتم جوابش رو بدم... اگر با ویزای نامزدی بیاید شما 3 سال باید صبر کنید (3 سال رسمیش هست اما 3 ماه زود ترش هم قبوله) و این تاریخ از وقتی که گرین کارت شما صادر بشه حساب میشه شما تا قتی گرین کارت نداشته باشی رزیدنت نیستی پس اگر 1 ماه طول کشید تا گرین کارتت رو صادر کنن پس شما از اون تاریخ 3 سال رو حساب میکنی و نه از وقتی اومدی امریکا.

در پاسخ به atlantis شما نمیتونید در سال 2018 درخواست سیتیزنی بدید به خاطر این که کسایی که پرونده ات رو دارن با یه سرچ ساده میفهمن شما چقدر خارج از امریکا بودید و اینجا کار کردید و یا تکس دادید و ... طبق گفته خودتون از وقتی گرین کارت رو گرفتید رفتید ایران پس خیر اگر بیاید امریکا و تکس پرداخت کنید و یه زمان مشخصی رو اینجا بمونید.
اگر بخوام دقیق تر پاسخ بدم شما باید 30 ماه (تازگیا میگن شده 35 ماه) در امریکا باشید در مدت 5 سال.
و وقتی اپلیکشن رو برای سیتیزن شدن پر میکنی باید 3 ماه در اون ادرسی باشی که توی اپلیکیشنت مینویسی.
و کسایی هم که با ویزای نامزدی میان باید 18 ماه (میگن شده 20 ماه) باید توی امریکا باشن در طی 3 سال.

تاریخ صدور گرین کارت هم ممکنه موقع ورود باشه ممکنه 1 ماه بعدش باشه یا ممکنه 1 هفته بعدش باشه روی گرین کارت نوشته تاریخ صدور رو.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol ، atlantis770
سلام دوستان من ده ساله گرین کارت دارم پنج سال اخیر زیر شش ماه برگشتم وبیشتر از شش ماه هم امریکا بودم بجز سفر اخر کهشش ماه و بیست وپنج روز شد تصمیم دارم یک سال بمونم امتحان بدم ولی نمی دونم این سفر اخر که بیشتر از شش ماه ایران بودم وضعییتم چی می شه ایا باید از اول سی ماه را پر کنم سالهای قبل دیگه حساب نیست ممنون اگر راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-18 ساعت 06:19)ps5 نوشته:  
(2016-04-18 ساعت 05:27)kurosh866 نوشته:  
(2016-04-18 ساعت 01:16)Sam-90 نوشته:  تاريخ روي گرين كارت تاريخ ورود به امري كا و شهروندي شما حساب مي شه ولي اين به اين معنا نيست كه بقيه شرايط ناديده گرفته بشن شما اجازه ي خروج بيشتر از زمان قانوني را از كشور به هيچ عنوان نداريد(از پاس سفيد اطلاعي ندارم، ولي احتمالاً از اون زمان كسر ميشه)و مدت زماني را كه شما بايد در ايالات متحده باشيد و بايد پر كرده باشيد. زمان سيتيزني ٤ سال و نه ماه مي باشد و از اين زمان حدود سي يا سي و شش ماه دقيقاً نمي دونم بايد اقامت كرده باشيد.

باز پيچيده ترش كرديد كه!! آقا تاريخ ورود با تاريخ گرين كارت موقت ظاهرا اختلاف داره و يكي نيست، لطفا كساني كه با ويزاي نامزدي اومدن اينجا و الان سيتيزن شدن پاسخ بدن، اطلاعات برخي دوستاني كه اين پروسه رو شخصا طي نكردن هم ناقصه، هم گاها اشتباه، الان ديگه اصلا پاس سفيدي در كار نيست، الان تا زماني كه گرين كارت مشروط براي نامزدي ها صادر بشه ، يه كارت اجازه كار و خروج موقت ميدن كه يك سال اعتبار داره و اصطلاحا بهش كُمبو كارت ميگن، باز هم تكرار ميكنم، سوال اصلي ايناست: اول اينكه مدت زمان انتظار براي سيتي زن شدن ويزاهاي نامزدي كه ٢ سال و ٩ ماه هست، از زمان ورود به امريكاست يا از زمان صدور گرين كارت موقت؟ دوم اينكه تاريخ صدور گرين كارت موقت از چه زمانيه؟ از  روز ورود يا چيزهاي ديگه؟ همين

من از اول بحث اینجا نبودم اما سوال شما رو دیدم گفتم جوابش رو بدم... اگر با ویزای نامزدی بیاید شما 3 سال باید صبر کنید (3 سال رسمیش هست اما 3 ماه زود ترش هم قبوله) و این تاریخ از وقتی که گرین کارت شما صادر بشه حساب میشه شما تا قتی گرین کارت نداشته باشی رزیدنت نیستی پس اگر 1 ماه طول کشید تا گرین کارتت رو صادر کنن پس شما از اون تاریخ 3 سال رو حساب میکنی و نه از وقتی اومدی آمریکا.

در پاسخ به atlantis شما نمیتونید در سال 2018 درخواست سیتیزنی بدید به خاطر این که کسایی که پرونده ات رو دارن با یه سرچ ساده میفهمن شما چقدر خارج از آمریکا بودید و اینجا کار کردید و یا تکس دادید و ... طبق گفته خودتون از وقتی گرین کارت رو گرفتید رفتید ایران پس خیر اگر بیاید آمریکا و تکس پرداخت کنید و یه زمان مشخصی رو اینجا بمونید.
اگر بخوام دقیق تر پاسخ بدم شما باید 30 ماه (تازگیا میگن شده 35 ماه) در آمریکا باشید در مدت 5 سال.
و وقتی اپلیکشن رو برای سیتیزن شدن پر میکنی باید 3 ماه در اون ادرسی باشی که توی اپلیکیشنت مینویسی.
و کسایی هم که با ویزای نامزدی میان باید 18 ماه (میگن شده 20 ماه) باید توی آمریکا باشن در طی 3 سال.

تاریخ صدور گرین کارت هم ممکنه موقع ورود باشه ممکنه 1 ماه بعدش باشه یا ممکنه 1 هفته بعدش باشه روی گرین کارت نوشته تاریخ صدور رو.

ممنون كه راهنمايي كردي تاريخ صدور رو گرين كارت نوشته شده!!!!!! Smile Big Grin
ضمنا رزيدنت به كسي گفته ميشه كه يك سال در يك إيالت ساكن باشه نه به كسي كه گرين كارتش تازه صادر شده، ممكنه يك نَفَر اصلا با گرين كارت اومده باشه، اما تا يك سال از ورودش به اون إيالت نگذره رزيدنت نميشه و نميتونه مثلا از مزاياي تحصيل با فايننشال أيد برخوردار بشه.
خب ظاهرا كسي كه با ويزاي نامزدي اومده باشه و الان تازه سيتيزن شده باشه و اطلاعاتش به روز باشه اينجا نيست.
به هر حال از همه دوستاني كه نيتشون راهنمايي كردن بود متشكرم و سؤالمو پس گرفتم، صبر ميكنم به وقتش كه خودم انجام دادم ميام اينجا براي ما بقي شرح ماوقع رو مينويسم. خدانگهدار همه
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770
(2016-04-18 ساعت 15:03)kurosh866 نوشته:  
(2016-04-18 ساعت 06:19)ps5 نوشته:  
(2016-04-18 ساعت 05:27)kurosh866 نوشته:  باز پيچيده ترش كرديد كه!! آقا تاريخ ورود با تاريخ گرين كارت موقت ظاهرا اختلاف داره و يكي نيست، لطفا كساني كه با ويزاي نامزدي اومدن اينجا و الان سيتيزن شدن پاسخ بدن، اطلاعات برخي دوستاني كه اين پروسه رو شخصا طي نكردن هم ناقصه، هم گاها اشتباه، الان ديگه اصلا پاس سفيدي در كار نيست، الان تا زماني كه گرين كارت مشروط براي نامزدي ها صادر بشه ، يه كارت اجازه كار و خروج موقت ميدن كه يك سال اعتبار داره و اصطلاحا بهش كُمبو كارت ميگن، باز هم تكرار ميكنم، سوال اصلي ايناست: اول اينكه مدت زمان انتظار براي سيتي زن شدن ويزاهاي نامزدي كه ٢ سال و ٩ ماه هست، از زمان ورود به امريكاست يا از زمان صدور گرين كارت موقت؟ دوم اينكه تاريخ صدور گرين كارت موقت از چه زمانيه؟ از  روز ورود يا چيزهاي ديگه؟ همين

من از اول بحث اینجا نبودم اما سوال شما رو دیدم گفتم جوابش رو بدم... اگر با ویزای نامزدی بیاید شما 3 سال باید صبر کنید (3 سال رسمیش هست اما 3 ماه زود ترش هم قبوله) و این تاریخ از وقتی که گرین کارت شما صادر بشه حساب میشه شما تا قتی گرین کارت نداشته باشی رزیدنت نیستی پس اگر 1 ماه طول کشید تا گرین کارتت رو صادر کنن پس شما از اون تاریخ 3 سال رو حساب میکنی و نه از وقتی اومدی آمریکا.

در پاسخ به atlantis شما نمیتونید در سال 2018 درخواست سیتیزنی بدید به خاطر این که کسایی که پرونده ات رو دارن با یه سرچ ساده میفهمن شما چقدر خارج از آمریکا بودید و اینجا کار کردید و یا تکس دادید و ... طبق گفته خودتون از وقتی گرین کارت رو گرفتید رفتید ایران پس خیر اگر بیاید آمریکا و تکس پرداخت کنید و یه زمان مشخصی رو اینجا بمونید.
اگر بخوام دقیق تر پاسخ بدم شما باید 30 ماه (تازگیا میگن شده 35 ماه) در آمریکا باشید در مدت 5 سال.
و کسایی هم که با ویزای نامزدی میان باید 18 ماه (میگن شده 20 ماه) باید توی آمریکا باشن در طی 3 سال.

ممنون كه راهنمايي كردي تاريخ صدور رو گرين كارت نوشته شده!!!!!! Smile Big Grin
ضمنا رزيدنت به كسي گفته ميشه كه يك سال در يك إيالت ساكن باشه نه به كسي كه گرين كارتش تازه صادر شده، ممكنه يك نَفَر اصلا با گرين كارت اومده باشه، اما تا يك سال از ورودش به اون إيالت نگذره رزيدنت نميشه و نميتونه مثلا از مزاياي تحصيل با فايننشال أيد برخوردار بشه.
خب ظاهرا كسي كه با ويزاي نامزدي اومده باشه و الان تازه سيتيزن شده باشه و اطلاعاتش به روز باشه اينجا نيست.
به هر حال از همه دوستاني كه نيتشون راهنمايي كردن بود متشكرم و سؤالمو پس گرفتم، صبر ميكنم به وقتش كه خودم انجام دادم ميام اينجا براي ما بقي شرح ماوقع رو مينويسم. خدانگهدار همه
منظورم از رزیدنت، رزیدنت امریکا بود نه رزیدنت استیتی که توش هستید. شما تا وقتی گرین کارت نداشته باشی (با هر ویزایی هم که میخواد اومده باشی) رزیدنت به حساب نمیای وقتی گرین کارت صادر شد اون موقع رزیدنت امریکا به حساب میاید.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770
یک سوال از دوستان دارم ، چه مدت بعد از سیتیزن شدن میتوانیم برای پدرمادر درخواست گرین کارت کنیم و بطور متوسط چقدر این پروسه طول میکشه که گرین کارت بدستشان برسه؟ البته دوتا سوال بود !
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان