کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عوارض روزهای اول پس از هجرت
راستش bobakk عزیز من نظرتون و چند بار خوندم ولی دقیق متوجه منظورتون نشدم ..اول اشاره کردین که امکان نداره کسی توی آمریکا به راحتی ایران زندگی کنه و در آخر هم گفتین نیائین انرژی منفی بدین ..اینها یه کمی به نظرم با هم همخونی نداره ..اگه میشه کمی بیشتر و واضح تر توضیح بدین تا موضوع بیشتر روشن شه ..
در مورد اینی هم که میگین امکان نداره آدم 100000% زندگی و راحتی که تو ایران داشته رو توی آمریکا داشته باشه متاسفانه مخالفم ..من اینجا کسانی رو میشناسم که مدت زیادی نیست اومدن از همین بچه های مهاجرسرا هم هستن و باور کنین برای پول دارالترجمه اشون مشکل داشتن ولی از زمانی که اومدن هم کار دارن هم ماشین خوب خریدن هم کلی سفر میرن و در مجموع زندگی دارن که تو ایران هم خوابش و نمیدیدن ..البته مسائل و مشکلات فرهنگی و ندانستن زبان و دلتنگی برای اکثر مهاجرها هست ولی آرامش و رفاه تعریفش با ایران کاملا فرق میکنه ..

(2012-09-15 ساعت 09:10)frozen mind نوشته:  پنجه گربه رو دیدین چقدر نرم و ملوس و بامزه س؟ از نزدیک هم که نگاه کنی بازم متوجه نمیشی چه چنگال های تیزی توش مخفی شده! حالا این حکایت ینگه دنیاست ...

بابا فروزن جان شما کارات و ردیف کن یه چند وقت دست خانم بچه ها رو بگیر بیا اینجا شرط میبندم نظرت نسبت به زندگی توی ینگه ی دنیا عوض شه Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2012-09-15 ساعت 09:53)laili نوشته:  
(2012-09-15 ساعت 09:10)frozen mind نوشته:  پنجه گربه رو دیدین چقدر نرم و ملوس و بامزه س؟ از نزدیک هم که نگاه کنی بازم متوجه نمیشی چه چنگال های تیزی توش مخفی شده! حالا این حکایت ینگه دنیاست ...
بابا فروزن جان شما کارات و ردیف کن یه چند وقت دست خانم بچه ها رو بگیر بیا اینجا شرط میبندم نظرت نسبت به زندگی توی ینگه ی دنیا عوض شه Smile
حتما میام. اصلا از همین الآن نظرم برگشت، پس ادامه حرف قبلیمو بشنوین:

... وجود اون چنگال های تیز نشونه اینه که صاحب گربه عرضه نداشته چنگال های گربه رو کوتاه کنه!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2012-09-16 ساعت 01:24)brotherhood نوشته:  شمایی که مدرک نداری : حتما داری از سن پایین میایی پس بهت میگم که آمریکا مال توست زود میتونی کار پیدا کنی چون توقعت پایینه و زود میتونی زبان یاد بگیری ببین اولش خیلیییییی بیشتر از اونی که فکر میکنی سخته ولی بعدش راحتیه مثل سربالایی که بعدش سر پایینیه ....

برو کار کن دانشگاه برو و درس بخون و بعدش هست که استخدام میشی 3 سوت چون مدرک رو از دانشگاه کشور گرفتی ....

واقعا از حرفهای شما لذت بردم.دقیقا درست گفتید.من همون شرایط اون کسی رو دارم که دارم اینجا هم درس میخونم هم کار میکنم تا مدرک اینجا رو بگیرم.این چند روزه مهاجرسرا پر از حرف های نا امید کننده شده بود دلم گرفته بود.ولی با خوندن مطلبتون واقعا امیدوار شدم.
ممنون [/b]
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، brotherhood ، anikoo ، اردوان ، farshadsh ، lonelyman ، Lemony ، Rock ، American Darlin
(2012-09-15 ساعت 09:53)laili نوشته:  راستش bobakk عزیز من نظرتون و چند بار خوندم ولی دقیق متوجه منظورتون نشدم ..اول اشاره کردین که امکان نداره کسی توی آمریکا به راحتی ایران زندگی کنه و در آخر هم گفتین نیائین انرژی منفی بدین ..اینها یه کمی به نظرم با هم همخونی نداره ..اگه میشه کمی بیشتر و واضح تر توضیح بدین تا موضوع بیشتر روشن شه ..
در مورد اینی هم که میگین امکان نداره آدم 100000% زندگی و راحتی که تو ایران داشته رو توی آمریکا داشته باشه متاسفانه مخالفم ..من اینجا کسانی رو میشناسم که مدت زیادی نیست اومدن از همین بچه های مهاجرسرا هم هستن و باور کنین برای پول دارالترجمه اشون مشکل داشتن ولی از زمانی که اومدن هم کار دارن هم ماشین خوب خریدن هم کلی سفر میرن و در مجموع زندگی دارن که تو ایران هم خوابش و نمیدیدن ..البته مسائل و مشکلات فرهنگی و ندانستن زبان و دلتنگی برای اکثر مهاجرها هست ولی آرامش و رفاه تعریفش با ایران کاملا فرق میکنه ..
laili عزیز من شاید نتونستم منظورم رو به نحو کامل بیان کنم من هم دقیقا همین رو عرض کردم که خیلی ها هستن که به چیزهایی رسیدن تو آمریکا که به قول شما خوابشو تو ایران ندیدن ولی میان اینجا یه حرفایی میزنن که بخدا با بقیه کاری ندارم من خودم وقتی میخونم نظرات و از زندگی تو ایران هم دل زده میشم و فقط به قبر فکر میکنم اینو قبول دارین حتما!!!!!
اگه بعضی ها فرصت قبول شدن رو از ما نگیرن به لطف خدا 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، lonelyman ، golia
دوستان عزیز غیر مهاجر که این تاپیک را میخوانید .جهت شفاف سازی چند باره در صفحۀ دوازدهم این تاپیک باید اعلام کنم بنده این تاپیک را باز کردم برای کسانیکه در روزهای اول مهاجرت به سر میبرند . و همانطور که از اسم تاپیک مشخص است اینها عوارض روزهای اول است ،نه کسی که چند سال از مهاجرتش میگذرد و در کشور دیگر کاملا جا افتاده ! بنابراین تمام این عوارض گذراست
پیشنهاد من اینست که به جای اعتراض به وجود حرفهای منفی موجود در این تاپیک ،درک کنید که روزهای اول همینقدر سخت است و تازه مهاجرها احتیاج دارند که جایی باشد که بتوانند تمام ناراحتیهاشان را عنوان کنند و کلی غر بزنند و از زمین و زمان شکایت کنند . حتی حق دارند از کردۀ خودشان پشیمان باشند و بگویند آمریکا بدترین جای دنیاست ،چون در روزهای اول مهاجرت به سر میبرند و همه شرایط در نامتعادلترین حالت بر ضد عادتهای آنهاست . تازه مهاجرها احتیاج دارند اینها را بیان کنند که تخلیه شوند ، که مهاجرهای سال بالاییتر (نه شماهایی که در ایران نشسته اید و زندگی در آمریکا را تجربه نکرده اید )بیایند آنها را دلداری بدهند که تازه مهاجرها بفهمند اوضاع به همین منوال نخواهد ماند .

حالا شمایی که در روزهای قبل از مهاجرتید یا حتی قصد مهاجرت ندارید هم میایید در این تاپیک جهت تکمیل اطلاعاتتان ، قدمتان روی چشم! ولی درست نیست که به احساساتی که توسط یک تازه مهاجر بیان شده اعتراضی داشته باشید . چون اینجا تاپیک بیان عوارض روزهای اول مهاجرت است نه چیز دیگر . در همین مهاجرسرا دهها تاپیک هست جهت تشویق شما به مهاجرت و اینکه آمریکا چه بهشتیست .

اگر با خواندن نظرات تازه مهاجرها اینقدر روحیۀ خود را از دست میدهید که از مهاجرت پشیمان شوید ،پیشنهاد میکنم سراغ تاپیکهای دیگر بروید. چون عده ای هستند که نیاز دارند خودشان را اینجا تخلیه کنند، چون نه کسی را دارند که درددل کنند و نه کسانیکه در آمریکا زندگی نمیکنند بهشان اجازه میدهند که از بودن در آمریکا ابراز نارضایتی کنند.

در هر صورت بنده به عنوان کسی که خودم تمام این مراحل را گذرانده ام، بودن چنین فضایی را در این تاپیک مفید میدانم هرچند که شما آنرا منفی بخوانید .و باز به عنوان کسی که این مراحل را سپری کرده ام اعلام میکنم که بنده در تاپیکهای دیگرم به اندازۀ کافی از خوبیهای آمریکا و رضایتم از زندگی در اینجا گفته ام و هنوز هم میگویم. ولی درک کنید که این تاپیک جهت بیان عوارض روزهای اول مهاجرت است نه خوبیهای آمریکا .
در هر صورت از اینکه نظراتتان را در آرامش و احترام بیان میکنید ممنونم .
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2012-09-21 ساعت 18:04)rasarasa نوشته:  دوستان عزیز غیر مهاجر که این تاپیک را میخوانید .جهت شفاف سازی چند باره در صفحۀ دوازدهم این تاپیک باید اعلام کنم بنده این تاپیک را باز کردم برای

واقعا این رو دقیق گفتید. اگر همه ما سعی کنیم قبل از مطلب گذاشتن 1 نگاه به عنوان تاپیک داشته باشیم چقدر بهتر میشود.
در ضمن اگر بخوایم از خاطرات روزهای اول و مشکلات انروزها و اینکه بالاخره گذشتن و رفتن بگیم مرتبط میشه ؟
راستش من 1 خورده ترسیدم Smile گفتم اول از لیدر تاپیک استعلام کنم.مرسی.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، ParsTrader ، farshadsh ، lonelyman ، we are one ، taherifar ، barfi1
(2012-09-22 ساعت 11:23)soheilbadami نوشته:  واقعا این رو دقیق گفتید. اگر همه ما سعی کنیم قبل از مطلب گذاشتن 1 نگاه به عنوان تاپیک داشته باشیم چقدر بهتر میشود.
در ضمن اگر بخوایم از خاطرات روزهای اول و مشکلات انروزها و اینکه بالاخره گذشتن و رفتن بگیم مرتبط میشه ؟
راستش من 1 خورده ترسیدم Smile گفتم اول از لیدر تاپیک استعلام کنم.مرسی.

اونایی که من رو میشناسن میدونند من اینقدرها هم خشن نیستم فقط گاهی ادم مجبور به شفاف سازیه جدی میشه و وقتی چند بار این شفاف سازی تکرار بشه آدم دیگه حوصلۀ لحن خودش رو هم نداره و ممکنه زیادی جدی بشه . ولی شما نترس! یه سری به وبلاگم بزنی میفهمی که زیاد هم ترسناک نیستم .ببین چه مهربونم Big Grin

در هر صورت اینجا منزل خودتونه هر چی خواستید بگید به خصوص که درباره مشکلات روزهای اول و رفع شدنشون در روزهای بعد باشه اصلا ما میخوایم همین چیزها رو اینجا بخونیم .
ممنونم ازتون
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، frozen mind ، soheilbadami ، farshadsh ، taherifar
(2012-09-22 ساعت 15:14)rasarasa نوشته:  اونایی که من رو میشناسن میدونند من اینقدرها هم خشن نیستم .... زیاد هم ترسناک نیستم .ببین چه مهربونم Big Grin
...........
سارا یکی از مهربان ترین، بی ریا ترین و دوست داشتنی ترین کاربران مهاجرسراست. (سارا نخون! اینو برای دیگران نوشتم Smile )
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، roeentan ، rasarasa ، ParsTrader ، farshadsh ، ASALI ، Saiban ، lonelyman ، we are one ، barfi1
علت پشیمان بودن

دوستان خوبم ، همه ما بعد از مهاجرت احساس پشیمانی می کنیم و اصلا مهم نیست به سوئیس و آمریکا سفر می کنید یا به آفریقا حتی وقتی هم که دوباره به ایران بازگشتیم بازم از بازگشتمون احساس پشیمانی می کنیم دلیلشم به ساختار مغزی انسان مربوط میشه و اینکه قشر مغر که مسئول ثبت خاطرات می باشد فقط می تونه خاطران رو به یاد بسپاره و توانایی به یاد سپردن کیفیت خاطرات رو نداره ، برای مثال وقتی از دوران مدرسه و کتک خوردن از معلم یاد می کنیم بیشتر ما می گیم چه دورانی بودااا ، ولی دیگه یادمون نمیاد که موقع کتک خوردن دلمون میومد تو دهنمون و آرزو می کردیم زودتر تموم بشه بنابراین میبینید که همیشه و همه بعد از مهاجرت پشیمون میشن چون کیفیت بلا هایی که تو ایران سرمون میومد رو یادمون نمیاد از له شدن تو مترو بین 100 تا آدم هم بعنوان خاطره ی خوش یاد می کنیم .
پس اگه بی طرفانه به موضوع نیگاه کنید میبینید که مهاجرت برای اونا که تو ایران زندگی می کنن بهترین انتخاب هستش(99%) و اصلا واسه مهاجرت کردن نباید شک کرد . درسته واسه اون دو سه میلیون نفری که بامرسدس بنزشون تو تهران اینور اونور میرن شاید ایران با آمریکا زیاد واسشون فرق نکنه ولی واسه 68 میلیون بقیه که با مشکلات زندگی تو ایران درگیر هستن مهاجرت به کشوری بهتر و در راس اونا آمریکا بهترین انتخاب می باشد .

مورد بعدی بی ملاحضگی و ناشکری دوستانی هستش که به آمریکا سفر کردن و سعی دارن به هر دلیلی که شده عمل مهاجرت رو منفی نشون بدن.البته تقصیری هم ندارن اول باید بیاریشون تو ایران بعد از یک هفته نظرشون رو در مورد مهاجرت بپرسی اون موقع هرچی گفتن میشه قبول کرد .

موفق و پیروز باشد.
پاسخ
(2012-09-16 ساعت 01:24)brotherhood نوشته:  شمایی که مدرک نداری : حتما داری از سن پایین میایی پس بهت میگم که آم
اگر واقعا تحمل ایران موندم رو نداری بیا آمریکا
اگر واقعا فکر میکنی داری تلاش میکنی ولی ثمر نداری بیا آمریکا
اگر فکر میکنی با تلاشی که میکنی اینده نداری بیا آمریکا

این تیکه از حرفت خیلی خیلی‌ به دلم نشست، دقیقا بیانگر حس و افکار منه، منم حس می‌کنم هرکاری می‌کنم به ثمر نمیشینه، هر تلاشی اینجا واسه آیندم بکنم واسه من دانشجو که داره درسم تموم می‌شه هیچ فایدی نداره،، اینجا شاید به زحمات و کلی‌ تلاش یه کار پیدا کنم، اما آیا امیدی به پیشرفت هست؟ آیا می‌تونم بالاخره به آرامش برسم؟
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، rasarasa ، siralex ، farshadsh ، lonelyman ، derakhtekhatereh ، ojee ، we are one ، taherifar ، sib 24 ، Rock ، golia
آموختن آسان نیست!

خستگی هر آن در کمین است.

آزرده میشوی ، احساس شکست میکنی.

شک می کنی که رها کنی و بگذری.

می خواهی بر کناره روی و وانمود کنی که اتفاقی نیافتاده.

اما نه!

تو بازنده نیستی....

که یک مبارزی!

پیش از آنکه برنده باشیم باید بازنده باشیم.

باید گاه بگرییم تا بتوانیم روزی بخندیم.

باید آزرده باشیم تا روزی توانمند باشیم.

اگر پیوسه بکوشی و ایمان داشته باشی ،

در پایان ، پیروزی از آن تو خواهد بود!

" آن دیویس "
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، rasarasa ، houmanes ، farshadsh ، lonelyman ، a10a ، HERMES7 ، maria2000 ، golia ، American Darlin
چرا این تاپیک 2 ساله تار عنکبوت بسته؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، jojo_hami
(2014-12-27 ساعت 22:55)mohammadg846 نوشته:  چرا این تاپیک 2 ساله تار عنکبوت بسته؟؟

خوب ظاهرا عوارض مهاجرت برطرف شده Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، taherifar ، mohammadg846 ، Sam2014 ، amin_j ، admiral.arash
(2014-12-27 ساعت 23:19)رضا2015 نوشته:  
(2014-12-27 ساعت 22:55)mohammadg846 نوشته:  چرا این تاپیک 2 ساله تار عنکبوت بسته؟؟

خوب ظاهرا عوارض مهاجرت برطرف شده

البته شاید بهتر باشه بگیم الان دیگه عوارض ها به قبل از مهاجرت شیفت پیدا کرده
بعد از مهاجرت که میشه انهدام مطلق !!
یعنی له له آقو...
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
پاسخ
تشکر کنندگان: مير منصور ، HERMES7 ، majid7 ، mohammadg846 ، Sam2014 ، golia ، admiral.arash
[quote=
با سلام .
ميگم . بگم . با دلار 4000 توماني مهاجرت چه حالي ميده .
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، goliii ، mohammadg846

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان