کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کم هزینه ترین کشور اروپائی برای تحصیل
كلا شما تو فرانسه بايد فرانسوي بلد باشي.چون اسكانديناوي نيست كه همه مردم بلد باشن. تو فرانسه كلا كسايي كه مي تونن انگليسي صحبت كنن خيلي كمه. مجبورين از قبل ياد بگيرين
براي دكترا كمتر به اين زبان نياز دارين.شايد استاد بتونه باهاتون انگليسي صحبت كنه.
ددوره هاي دكترا به زبان انگليسي هم داره كه هزينه داره. اينم بگم كه فرانسه براي دكترا زياد گزينه ي مناسبي نيست.چون 100% بورس نمي كنه و شما بايد شرايط خوبي داشته باشين براي بورس شدن.
به نظرم دانمارك يا نروژ براي دكترا بهترينن
پاسخ
تشکر کنندگان: bijan.bnd ، msar
Question 
(2010-09-05 ساعت 23:32)hassanrouhi نوشته:  كلا شما تو فرانسه بايد فرانسوي بلد باشي.چون اسكانديناوي نيست كه همه مردم بلد باشن. تو فرانسه كلا كسايي كه مي تونن انگليسي صحبت كنن خيلي كمه. مجبورين از قبل ياد بگيرين
براي دكترا كمتر به اين زبان نياز دارين.شايد استاد بتونه باهاتون انگليسي صحبت كنه.
ددوره هاي دكترا به زبان انگليسي هم داره كه هزينه داره. اينم بگم كه فرانسه براي دكترا زياد گزينه ي مناسبي نيست.چون 100% بورس نمي كنه و شما بايد شرايط خوبي داشته باشين براي بورس شدن.

مرسي دوست عزيز از پاسخ هاتون Rolleyes من خودم چند جا مد نظرم بود يکي دانشگاه Ghent بلژيک بود ، يکي اسپانيا و تايلند و مالزي ، اينم بگم من تا حدود 35 تا 40ميليون تومان ميتونم هزينه کنم، در مورد دانمارک هم در اين انجمن تايپيکي در مورد دانمارک نديدم ( شايد من بد سرچ کردم) شما در مورد دانمارک اطلاعاتي داريد؟ راستي رشته تحصيلي هم مهندسي منابع طبيعي گرايش تکثير و پرورش آبزيان هستش در حال حاضر هم دانشجو ارشد هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-01-14 ساعت 22:09)reza koorosh نوشته:  سلام.من مدرک پیش دارم.میخاستم بپرسم تو کدوم کشور ارپایی میتونم با کمترین هزینه درس بخونم که دانشگاهشم خوب باشه؟ راستی بنظر شما چه موقع بهتره در یک دانشگاه اروپایی تحصیل کنم بعد از کنکور(امسال کنکور دارم) یا برای کارشناسی ارشد؟

تاجائی که من اطلاع دارم وزارت علوم پذیرش دانشجویان با مدرک زیر لیسانس رو برای ادامۀ تحصیل در خارخ از کشور تایید نمی کنه و درنتیجۀ نظام وظیفه هم برای شما معافیت تحصیلی جهت ادامه تحصیل و در نتیجه اجازۀ خروج از کشور صادر نمی کنه...
پاسخ
تشکر کنندگان: mtcanada ، msar
درسته شما نمی تونید با این مدرک پذیرش تحصیلی بگیرید ولی می تونید برید و ابتدا اقامت بگیرید تا بعدش بتونید از مزایای شهروندی اون کشور استفاده کنید
پاسخ
(2010-09-05 ساعت 23:53)bijan.bnd نوشته:  
(2010-09-05 ساعت 23:32)hassanrouhi نوشته:  كلا شما تو فرانسه بايد فرانسوي بلد باشي.چون اسكانديناوي نيست كه همه مردم بلد باشن. تو فرانسه كلا كسايي كه مي تونن انگليسي صحبت كنن خيلي كمه. مجبورين از قبل ياد بگيرين

مرسي دوست عزيز از پاسخ هاتون Rolleyes من خودم چند جا مد نظرم بود يکي دانشگاه Ghent بلژيک بود ، يکي اسپانيا و تايلند و مالزي ، اينم بگم من تا حدود 35 تا 40ميليون تومان ميتونم هزينه کنم، در مورد دانمارک هم در اين انجمن تايپيکي در مورد دانمارک نديدم ( شايد من بد سرچ کردم) شما در مورد دانمارک اطلاعاتي داريد؟ راستي رشته تحصيلي هم مهندسي منابع طبيعي گرايش تکثير و پرورش آبزيان هستش در حال حاضر هم دانشجو ارشد هستم
سلام
شما دانشجوي ارشد هستين و مي خواين براي دكترا اپلاي كنين؟
فكر نمي كنم زياد به پول نياز داشته باشين. به نظرم شما يه سرچي تو دانشگاه هاي دانمارك و نروژ بكنين و اگر رشتتونو داشته باشن براي دكترا خيلي بهتر از بلژيك يا كشوري مثله مالزي هست
اينم بگم يكي از دوستام تو دانمارك داره دكترا مي خونه كه ماهانه 5000$ حقوق داره.كه 2000$ماليات ميره و 3000$ميمونه براش. فكر نكنم هيچ جاي دنيا به غير از نروژ و سوئيس چنين بورسي رو داشته باشه.
اينم بگم كه نروژ و دانمارك 100% دانشجوهاش اين بورس رو مي تونن بگيرن.
در ضمن دانمارك براي اقامت دادن به 7سال موندن تو خاك دانمارك نياز داره كه دكترا و پست دكترا جز اين 7سال به حساب ميان.
براي دكترا بهتره كشوري مثله مالزي يا .... رو كنار بذارين. چون گزينه هاي خيلي خيلي بهتري رو بروتونه.
پاسخ
تشکر کنندگان: lucifer girl ، msar ، maral-map
(2010-09-06 ساعت 14:01)hassanrouhi نوشته:  
(2010-09-05 ساعت 23:53)bijan.bnd نوشته:  

سلام
شما دانشجوي ارشد هستين و مي خواين براي دكترا اپلاي كنين؟
فكر نمي كنم زياد به پول نياز داشته باشين. به نظرم شما يه سرچي تو دانشگاه هاي دانمارك و نروژ بكنين و اگر رشتتونو داشته باشن براي دكترا خيلي بهتر از بلژيك يا كشوري مثله مالزي هست
اينم بگم يكي از دوستام تو دانمارك داره دكترا مي خونه كه ماهانه 5000$ حقوق داره.كه 2000$ماليات ميره و 3000$ميمونه براش. فكر نكنم هيچ جاي دنيا به غير از نروژ و سوئيس چنين بورسي رو داشته باشه.
اينم بگم كه نروژ و دانمارك 100% دانشجوهاش اين بورس رو مي تونن بگيرن.
در ضمن دانمارك براي اقامت دادن به 7سال موندن تو خاك دانمارك نياز داره كه دكترا و پست دكترا جز اين 7سال به حساب ميان.
براي دكترا بهتره كشوري مثله مالزي يا .... رو كنار بذارين. چون گزينه هاي خيلي خيلي بهتري رو بروتونه.

آره من دانشجوی ترم 3 ارشد هستم، سرچ که کردم University of Tromsø و UBM (University of Life Sciences رشته ما رو (شیلات) دارن، من تا الان مقاله ای ندارم سعی میکنم تا زمان اتمام درسم یه مقاله داشته باشم، داشتم مقاله چقدر شرطه؟ معدلم تا الان 17.17 هستش، معدل بالا مهمتره یا داشتن مقاله؟
پاسخ
خوب ببينين نميشه گفت كدوم مهمتره.هردوشون واقعا مهمه.
اما كلا از دانشجويان ارشد انتظار ميره كه حتما مقاله داشته باشن.چون حداقل 2سال از دوره ي تخصصي تحصيلشون ميگذره. معدل هم كمك خيلي زيادي ميكنه.اگر شما معدلتون بالاي 17.50يا همين حدودا باشه واقعا شانستون بالاست.مدرك زبان هم دارين حتما؟
tromsoكه خيلي بالاست.يعني خوده قطب.البته دانشگاه خوبيه ولي مكانش فوق العاده بده.اونجا شما ميتونين به اين شنيده كه تو قطب 6ماه روز و 6ماه شب پي ببرين.گرچه جاهاي ديگه نروژ هم هست.اما به شدت كمتر.
توصيه ميكنم حتما دانمارك رو هم نگاه بندازين.چون هم اب و هواي بهتري داره و هم سطح علمي دانشگاه هاش يه خورده بهتره.البته نه زياد.
اگرم حقوق زياد واستون مهم نيست رو سوئد هم حساب كنين.(ماهانه1700يورو)
بازم توصيه مي كنم كه بي خيال جايي مثله مالزي شين.اگر ميخواين مالزي برين همون بهتر كه ايران بمونين.پولتونم يه جاي ديگه سرمايه گذاري كنين تا بعدا به دردتون بخوره
پاسخ
تشکر کنندگان: bijan.bnd ، xbox ، msar
اسپانیا بهترین انتخاب
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، msar
محمد جان از چه نظر اسپانیا بهتر است ، و آیا اینکه از نروژ هم بهتر است ؟!

هزینه زندگی و فاند دانشگاه برای من خیلی مهم است.

ممنون میشم بیشتر توضیح بدین.

با سپاس.
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
تحصیلات رایگان تو نروژ هم وجود داره
ولی برای دریافت پذیرش از نروژ باید مدرک زبان داشته باشید
در صورتی که اسپانیا این رو نمی خواهد
دانشجو ها مالیات چیز های که میخرند مثل ماشین و خونه رو نمیدن
و چون هزینه ای برای تحصیل نیست جزء خرج خرید کتاب دیگه هزینه ای برای تحصیل نمیدهید فکر کنم با 700 تا بشه جمع کرد یه زندگی ساده رو
تو ماه ولی بازم زیاد گفتم
براحتی میتونید با کمی تلاش و پاس کردن 80 / 90 بورس 2100 یورو در ماه رو بگیرید از چند تا از دوستانم که پرسییدم هم این موضوع رو تایید کردن و اگه یکمی استعداد از خودمون نشون بدیم شرایط خیلی برامون بهتر میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، msar ، maral-map
سلام
جناب اقاي محمد عزيز. امير وارم حالتون خوب باشه.چند نكته رو بايد بگم كه حاصل چندين سال تجربه بنده در پروسه ي پذيرش هست. البته اين نظر منه و درست مطلق نيست.
1-اسپانيا ارزش درس خوندن نداره. هم تو مهندسي هم تو علوم انساني.فقط پلي كاتالونيا خوبه كه اونم شهريه داره و اصلا خوب نيست.كشوري كه تو مديريت قوي باشه ديگه وضع مملكتش اين نيست. اسپانيا بيشتر تفريحيه تا علمي.
2-اسپانيا ويزا نميده .حداقل امسال تو 99%موارد نداد. شرط معدل بالاي 17 رو هم داره.
3-در مورد مدرك زبان هم اگر ايشون اقا باشن و مشكل خدمت داشته باشن متاسفانه بدون مدرك زبان نمي تونن خارج بشن
4-دانشگاهيي فعلا در اسپانيا نيست كه 100%كورس ها رو به انگليسي تشكيل بده و در ترم 1 و 2 كلاس اموزش زبان اسپانيولي رو مي ذارن و در ترم هاي بعدي بعضي از كورس ها رو به اين زبان ارائه ميدن.
5-مقايسه نروژ و اسپانيا از اساس اشتباست. يه مثال ساده مي زنم براتون. فرض كنين به شما دوتا خونه پيشنهاد ميشه كه هر كدوم رو انتخاب كنين ماله شما ميشه.يكي تو روستايي هست كه با شهر 1ساعت فاصله داره و 50متر بناي خونست و ديگري با بناي 5000هزار متر تو شمال تهران .اون وقت شما كدوم رو انتخاب مي كنين؟! مسلما دومي. يه نصيحت برادرانه. دور اسپانيا رو 3بار خط قرمز بكش.چون چند سال قبل تر از شما روي اين كشور ها تحقيق كردم.
6-در مورد هزينه: فكر كنم اون 700تا رو براي نروژ گفتين.اگر اينجوريه كه بستگي داره 700تومان يا يورو. تومان كه اصلا جور در نمياد.چون خوابگاه هاي دانشگاه اسلو ماهي 550هزار تومان اجاره دارن. اما شايد با 900يورو در ماه بشه يه زندگي معمولي رو داشت. در ضمن شما حدودا ترمي 1ميليون بايد پول كتاب در نظر بگيرين. مطمئن باشين اون 10هزار يورويي كه سفارت نروژ مي خواد براي دادن ويزا درسته و شايد كم هم بيارين اگر ولگرد باشين.
اما اگر 700يورو براي اسپانيا باشه ميشه گفت درسته.البته كمترم امكانش هست.
7-در مورد بورس. در مورد ارشد نروژ اصلا بورس نميده . اسپانيا تا چند سال قبل بعضي موقع ميداد كه الان با توجه به اوضاع وخيم اقتصادي اينم از بين رفته.البته كمو بيش ميدن. در مورد ويزاي اسپانيا هم بگم كه من ميشناسم افرادي رو كه گردش حساب ماليشون بيشتر از 150ميليون تومان بود كه بازم ريجكت شدن!
8-اما در مورد بورس دكترا نورژ بالاترين بورس رو در دنيا ميده
8-و در اخر هم پيشنهاد من اين كشور هاست.البته من اطلاعاي از وضعيت ماليتون ندارم و نميدونم چقدر مي تونين خرج كنين براي دو سال. اما فنلاند -نروژ- با توجه به اينكه شهريه دانشگاه ندارن گزينه هاي خوبي هستن و مشكل ويزا هم ندارن .البته نروژ تقريبا دو برابر فنلاند هزينه داره. فرانسه اگر فرانسوي بلد هستين.البته فرانسه هم مشكل ويزا داره! المان هم خوبه با توجه به اينكه شهريه ي بيشتر دانشگاه هاش در حد 500 يورو براي ترم هست.
كشور هايي كه دورشو خط بكشين بهتره به نظر من: مالزي.هند.بلاروس.اوكراين.اسپانيا.پرتغال.ايتاليا.
البته ايتاليا نسبت به بقيه بهتره. اگر دنبال تفريح هستين اوكراين و بلاروس عالين!
شرمنده . با عجله نوشتم .
اگر اطلاع بيشتري مي خواين در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mohammad.maleki ، xbox ، mory6 ، leaden_boy ، Mehdi-Khan ، mahannn4779 ، msar ، maral-map
(2010-11-23 ساعت 18:40)hassanrouhi نوشته:  سلام
جناب اقاي محمد عزيز. امير وارم حالتون خوب باشه.چند نكته رو بايد بگم كه حاصل چندين سال تجربه بنده در پروسه ي پذيرش هست. البته اين نظر منه و درست مطلق نيست.
1-اسپانيا ارزش درس خوندن نداره. هم تو مهندسي هم تو علوم انساني.فقط پلي كاتالونيا خوبه كه اونم شهريه داره و اصلا خوب نيست.كشوري كه تو مديريت قوي باشه ديگه وضع مملكتش اين نيست. اسپانيا بيشتر تفريحيه تا علمي.
2-اسپانيا ويزا نميده .حداقل امسال تو 99%موارد نداد. شرط معدل بالاي 17 رو هم داره.
3-در مورد مدرك زبان هم اگر ايشون اقا باشن و مشكل خدمت داشته باشن متاسفانه بدون مدرك زبان نمي تونن خارج بشن
4-دانشگاهيي فعلا در اسپانيا نيست كه 100%كورس ها رو به انگليسي تشكيل بده و در ترم 1 و 2 كلاس اموزش زبان اسپانيولي رو مي ذارن و در ترم هاي بعدي بعضي از كورس ها رو به اين زبان ارائه ميدن.
5-مقايسه نروژ و اسپانيا از اساس اشتباست. يه مثال ساده مي زنم براتون. فرض كنين به شما دوتا خونه پيشنهاد ميشه كه هر كدوم رو انتخاب كنين ماله شما ميشه.يكي تو روستايي هست كه با شهر 1ساعت فاصله داره و 50متر بناي خونست و ديگري با بناي 5000هزار متر تو شمال تهران .اون وقت شما كدوم رو انتخاب مي كنين؟! مسلما دومي. يه نصيحت برادرانه. دور اسپانيا رو 3بار خط قرمز بكش.چون چند سال قبل تر از شما روي اين كشور ها تحقيق كردم.
6-در مورد هزينه: فكر كنم اون 700تا رو براي نروژ گفتين.اگر اينجوريه كه بستگي داره 700تومان يا يورو. تومان كه اصلا جور در نمياد.چون خوابگاه هاي دانشگاه اسلو ماهي 550هزار تومان اجاره دارن. اما شايد با 900يورو در ماه بشه يه زندگي معمولي رو داشت. در ضمن شما حدودا ترمي 1ميليون بايد پول كتاب در نظر بگيرين. مطمئن باشين اون 10هزار يورويي كه سفارت نروژ مي خواد براي دادن ويزا درسته و شايد كم هم بيارين اگر ولگرد باشين.
اما اگر 700يورو براي اسپانيا باشه ميشه گفت درسته.البته كمترم امكانش هست.
7-در مورد بورس. در مورد ارشد نروژ اصلا بورس نميده . اسپانيا تا چند سال قبل بعضي موقع ميداد كه الان با توجه به اوضاع وخيم اقتصادي اينم از بين رفته.البته كمو بيش ميدن. در مورد ويزاي اسپانيا هم بگم كه من ميشناسم افرادي رو كه گردش حساب ماليشون بيشتر از 150ميليون تومان بود كه بازم ريجكت شدن!
8-اما در مورد بورس دكترا نورژ بالاترين بورس رو در دنيا ميده
8-و در اخر هم پيشنهاد من اين كشور هاست.البته من اطلاعاي از وضعيت ماليتون ندارم و نميدونم چقدر مي تونين خرج كنين براي دو سال. اما فنلاند -نروژ- با توجه به اينكه شهريه دانشگاه ندارن گزينه هاي خوبي هستن و مشكل ويزا هم ندارن .البته نروژ تقريبا دو برابر فنلاند هزينه داره. فرانسه اگر فرانسوي بلد هستين.البته فرانسه هم مشكل ويزا داره! المان هم خوبه با توجه به اينكه شهريه ي بيشتر دانشگاه هاش در حد 500 يورو براي ترم هست.
كشور هايي كه دورشو خط بكشين بهتره به نظر من: مالزي.هند.بلاروس.اوكراين.اسپانيا.پرتغال.ايتاليا.
البته ايتاليا نسبت به بقيه بهتره. اگر دنبال تفريح هستين اوكراين و بلاروس عالين!
شرمنده . با عجله نوشتم .
اگر اطلاع بيشتري مي خواين در خدمتم

سلام
حرفهای شما را تقریبن تایید می کنم به نظر من چند وقت تلاش برای خوندن زبان مشکلی ایجاد نمی کنه به نظر من هم نروژ فعلا خیلی از بقیه بهتره مخصوصا برای افرادی که درس خون هستن و می خوان تا دکتری ادامه بدهند که خیلی راحت حقوق خوبی هم می دهد
سوئد هم خیلی خوب بود که شهریه ان باعث شد که به صرفه نباشه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، درس خوان ، msar ، maral-map
سلام دوستان درسته از هر 10 نفر 8 نفر ریجکت شدن و دلیلش هم شرایط اقتصادی بوده
اگه من میشناسم کسانی رو که گرفتن به راحتی ولی با گردش مالی 150 میلیون پس اگه اوضاع مالی خوب باشه مشکلی نیست برای دریافت اقامت
حالا گفتید فنلاند : شرایطش چجوری ؟
پاسخ
(2010-11-23 ساعت 18:40)hassanrouhi نوشته:  .البته نروژ تقريبا دو برابر فنلاند هزينه داره. فرانسه اگر فرانسوي بلد هستين.البته فرانسه هم مشكل ويزا داره! المان هم خوبه با توجه به اينكه شهريه ي بيشتر دانشگاه هاش در حد 500 يورو براي ترم هست.

حسن جان سلام.

به نظر شما من برای ارشد به کدام کشور اروپایی برم بهتر است؟

هزینه مالی برای من بسیار مهم است که کم باشد.

ممنون میشم در مورد فنلاند بیشتر توضیح بدهید و اینکه آیا از لحاظ مالی از اسپانیا ارزان تر است یا خیر؟

با تشکر.
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
سلام
حتما
فنلاند الان جز ارزان ترين كشور هاي اروپايي براي ادامه تحصيل هست. هزينه ي دانشگاه نداره و هزينه ي زندگي در شهرهاي هلسينكي و تامپره 500تا600يورو ماهانه و در شهر هاي ديگر مثله واسا يا لاپرينتا و .. تا 400يورو ماهانه هم پايين مياد. براي رشته ي مديريت دانشگاه واسا خيلي خوبه. يكي از دوستانم هم اونجاست و هزينه ي ماهانش 400يورو هست. كا فنلاند ميشه زير 20ميليون 2سال رو تموم كرد
البته در اسپانيا مينيمم 30ميليون نياز دارين بدون شك.
البته فنلاند در سال 2009 بالاترين رفاه اجتماعي و امنيت رو بدست اوورد كه بعد از چندسال از چنگ نروژ اين رتبه رو در اوورد.
اگر خيلي دنبال ارزان هستين رو تركيه مي تونين تحقيق كنين كه البته خوب فنلاند كجا و اركيه كجاست.
اگر ماكزيمم هزينه اي كه مي تونين بكنين رو بگين مي تونم راحت تر بگم كدوم كشور ها باهاتون جوينه!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar ، maral-map

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان