کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کم هزینه ترین کشور اروپائی برای تحصیل
حسن جان بسیار متشکرم از راهنماییتون.

پس به نظرم همون فنلاند بسیار مناسب است برای من.

من تقریبا همان زیر 20 میلیون می توانم هزینه کنم...

این شهر لاپرينتا که فرمودین در کدام شهر است؟ و اینکه ایا در مقطع ارشد امکان فاند گرفتن هست یا نه؟

و دیگر اینکه من از چه زمانی باید اقدام کنم؟! البته برای سال 2011-2012 می خواهم...
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
2011 خوب ميشه تقريبا 14ماه ديگه ددلاينش.
منم به اميد خدا براي همون سال مي خوام اپلاي كنم. والا فاند كه براي ارشد خيلي خيلي خيلي سخته .اما شما رو كار مي توني حساب كني.اونم محدود و البته خيلي سخته. لاپينرانتا خودش شهره ديگه . نيم ساعت با هواپيما از هلسينكي فاصله داره و جز شهر هاي غربي فنلاند هستو شهر فوق العاده زيبايي هست .بطوري كه شهر خودش از جند مجمع الجزاير كوچك تشكيل شده و خيلي زيباست. هزينه هاش هم مناسب تره كلا نسبت به شهر هاي بزرگ ديگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
اگه واقعا خوبه و از اسپانیا بهتره من هم اقدام کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-09-02 ساعت 11:47)hassanrouhi نوشته:  كي گفته فرانسه گرون تر از اسپانياست؟
فرانسه فقط پاريس و ليون و تا حدودي مارسي گرونند. تقريبا 1000يورو ماهانه.
اما تو شهرهاي ديگه تا نصف هم پايين مياد. نمونشم اگه بخوايم دارم؟
حتي خانم ضابط كه الان در گرونوبل دارن دكترا مي خونن با 300يورو گاهي زندگي شو مي گذرونه!!!
(گرونوبل در يك ساعتيه ليون قرار داره)
كلا فرانسه جز ارزون ترين كشورهاي اروپايي هست براي تحصيل خارجي ها

بله دوست عزیزWink
خیلی خوبه اگر گرنوبل ارزانه چون شنیده ام شهر دانشگاهی است و نسبتا دانشگاهای خوبی هم دارد

اگر خوابگاه دانشجو شامل کسی شود یا بتواند هاش ال ام بگیرد
که این دو در صورتی است که پدرو مادر فرانسه نباشند و یا بیکار باشند که مبلغ اجاره ای تقریبا ندارد.یا کمی برای آش ال ام میدهد خیلی کم .تازه
از ثبت نام حدود 1000یوروی هم معاف میشود.و یک مبلغ ناچیزی شهریه خواهد داد.
لبته در شهرهای کوچک اجاره کمترو البته اگر خوابگاه یا همان هاش ال ام شاملش بشود هزینه چنین دانشجویی پایین تر است .
البته به همه دانشجو ها مقداری کمک هزینه اجاره هم تعلق میگیرد
اگر شهری کوچک باشد خب مبلغ اجاره ناچیز میشود مثلا در شهر های استان
لوار همه اجاره ها پایین است.

اما در غیر این صورت دیگر بستگی به مقدار اجاره دارد مثلا در لیون یک اتاق 420تا 460 یورو اجاره دارد فقط یک سوییت20 متری نزدیک دانشگاه .
ودر نیس همین حدود کمی هم بیشتر .

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، hamedrouhi ، msar
کسی راجع به لوکزامبورگ تحقیق کرده ؟ من میدونم که فقط یه دانشگاه داره که 2003 افتتاح شده رنکینگ خوبی نداره اما شهریه هر ترمش واسه ارشد 100 یورو و به بچه های دکترا بعضا بورسهای خوبی داده .
پاسخ
سلام به همه
دوستان من تابستون امسال واسه ویزای دانشجویی فنلاند اقدام کردم . همه گفتن وقتت تلف کردنه ولی من باور نکردم و به دلیل خدمت کمی تا حدودی مقدس سربازی نشد که برم....!!!
الان دانشجوی رشته ی microbiology هستم. میخاستم بدونم چه کشوری مناسب تره که از الان بخام روش حساب باز کنم.تا سال آینده هم تافل میگیرم.
مرسی از کمکه همگی
پاسخ
سلام به تمامی عزیزان
از دوستان کسی شرایط تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا برای دانشجویان خارجی اطلاعی داره؟؟؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
با تشکر!
پاسخ
سلام:
من مدت ۶ ساله که دارم در اوکراین- کیف درس میخونم و مدرک لیسانسمو اینجا گرفتم (Biomedical engineering)و الان می‌خوام اقدام کنم واسه اسپانیا- بارسلونا اگه می‌شه در رابطه با اسپانیا به من یه خورده اطلاعات بدید، در مورد کشورش و هزینهٔ زندگی‌ و اینکه چه دنشگاهایی باید پول پرداخت کرد و چقدره شهریه؟ و کودومشو می‌شه فاند گرفت؟ و خرج ماهیانهٔ زندگی‌ نرمال، خیلی‌ ممنون
پاسخ
سلام به همگی .میخواستم ببینم هزینه تحصیل در رشته کارشناسی یا ارشد کامپیوتر توی یک دانشگاه متوسط لندن (انگلستان) سالانه چقدر در میاد همراه با هزینه زندگی مرسی ؟
پاسخ
سلام دوستان.
من تا بهمن سال 90 فارغ التحصی میشم.دانشگاه آزاد دزفول رشته مهندسی پزشکی
معدل 14.5 به بالا هست ایشالا که 15 برسه که احتمالش خیلی زیاده.
5تا هم اختراع دارم.
تو نمایشگاه اختراعات کشور سوئیس هم یک مدال طلا و یک مدال نقره گرفتم.
کرواسی هم یک نقره.
خواستم ببینم اونجا به این مدال ها و اختراعات اهمیت میدن؟
در ضمن ویزای شنگن سویس هم تو پاسپورتم خورده.
رشته های مورد نظر:
Telemedicine & bioengineering
nano technology
bioengineering
electronic

زبانم هم بد نیست اما مدرک زبان ندارم.
ترجیحا یه کشور با هزینه های کم.
پاسخ
سلام دوستان
من برای دانشگاهی توی اروپا اقدام کردم http://www.wsiz.rzeszow.pl
دانشگاه جالبیه.در ضمن کلاس زبان هم برگزار می کنه. وقتی وارد وبسایت شدید روی پرچم ایران کلیک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، maral-map
من کاردانی معماری دارم و میخوام برای کارشناسیم توی فرانسه اقدام کنم زیاد تحقیق کردم و میدونم دانشگاهاش مجانیه و اگه شهرهای اطراف پاریس زندگی کنی با کمی صرفه جویی هزینه ها خیلی کمتر میشه و از جایی که من برام هزینه اهمیت داره اگه کسی بیشتر میدونه حتی در مورد کشورهای دیگه کمکی بکنه
پاسخ
سلام.امیدوارم حال همگی خوب باشه.
من دانشجوی ترم7 کارشناسی معماری هستم و می خوام برای ارشد از ایران برم.مهمترین مسئله برام هزینه ها هستش .تا قبل از اشنایی با این سایت گزینه اولم مالزی بود ولی الان فکر می کنم کشورهای اسکاندیناوی مناسب تر هستند.از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند خواهش می کنم منو راهنمایی کنند و اگر اطلاعاتی در مورد ادامه تحصیل ارشد معماری دارند به من کمک کنند.
پاسخ
(2010-09-02 ساعت 00:50)hassanrouhi نوشته:  
(2010-09-01 ساعت 17:18)bijan.bnd نوشته:  سلام دوستان هزینه زندگی و تحصیل در اسپانیا شنیدم خیلی ارزونه درسته؟ هزینه زندگی ماهی 500 یورو میگن و هزینه دانشگاه هم پایینه درسته؟

درسته.هزينه ي زندگي البته با يه خورده صرفه جويي همين قدره.
هزينه ي دانشگاه هم اگه براي ارشد بخواين بيشتر از 4000يورو نمي شه

سلام دوستان.
یعنی کل هزینه دانشگاه واسه دوره ارشد میشه 4000تا؟
نمیدونم هینجا باس بپرسم یا نهوبه نظرتون فنلاند راحت تر پذیرش میدن یا اسپانیا؟
ممنون
پاسخ
(2011-05-23 ساعت 01:51)xbox نوشته:  
(2011-05-21 ساعت 16:58)pichak نوشته:  سلام.امیدوارم حال همگی خوب باشه.
من دانشجوی ترم7 کارشناسی معماری هستم و می خوام برای ارشد از ایران برم.مهمترین مسئله برام هزینه ها هستش .تا قبل از اشنایی با این سایت گزینه اولم مالزی بود ولی الان فکر می کنم کشورهای اسکاندیناوی مناسب تر هستند.از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند خواهش می کنم منو راهنمایی کنند و اگر اطلاعاتی در مورد ادامه تحصیل ارشد معماری دارند به من کمک کنند.

[b]دوست من کشور های اسکاندیناوی از لحاظ هزینه زندگی ماهیانه به طور متوسط برای یک دانشجو مبلغی در حدود 700 تا 800 یورو هزینه در بر دارد.

درضمن کل دانشگاه های سوئد و بعضی از دانشگاه های فنلاند پولی شدند و دیگر مانند گذشته تحصیل به طور رایگان نیست....

در مورد نروِژ هم به همین منوال است منتها با هزینه زندگی بالاتر....

در مورد کشور های لاتونی و لتونی که جزء کشور های اسکاندیناوی هستند هم چون تازه تاسیس! و نوپا هستند.... هنوز چیزی مشخص نیست!

موفق باشید[/b]

ممنونم که پاسخ دادید.ولی راستش انتخاب برای من واقعا سخت شده با توجه به اینکه درسم در حال تمام شدن هست وباید زودتر تصمیم خودم را بگیرم برای همین باز هم از دوستانی که برای ادامه تحصیل ارشد معماری مهاجرت کرده اند تقاضا دارم منو راهنمایی کنن و از تجربیاتشون بگن .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان