کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کم هزینه ترین کشور اروپائی برای تحصیل
سلام دوستان...
می خواستم بدونم کسی اطلاعاتی در رابطه با رشته ی سینما و یا عکاسی در یکی از دانشگاه های فنلاند و یا سوئیس داره؟
ممنون میشم جوابم رو بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-09-05 ساعت 22:08)bijan.bnd نوشته:  
(2010-09-05 ساعت 02:31)hassanrouhi نوشته:  به غير از پاريس و ليون صد در صد كمتره.
البته بستگي داره كدوم شهره اسپانيا رو بخواي مقايسه كني.اما كلا اسپانيا زياد شهر هاش فرقي ندارن از نظر هزينه.مثله خيلي از كشورهاي اروپايي.اما فرانسه خيلي اختلاف داره.كمتر از نصف.
از نظر هزينه ي دانشگاه هم ارزون تره فرانسه
كلا فرانسه جز ارزونترين كشورهاي اروپايي براي تحصيل هست.به شرطي كه زبان زيباي فرانسوي رو بلد باشين

در مقطع دکترا هم بايد به زبان فرانسوي صحبت کرد؟

سلام. چاکرم.
من اشکان از تهرانم. فوق شیمی تجزیه از دانشگاه تهران دارم. اما قصد دارم دوباره این مقطع رو بگذرونم. میشه یه دوست عزیز پیدا شه درباره هزینها منو راهنمایی کنه؟؟؟
ممنون از وقتی که برای پاسخ به این سوال میگذارید.
پاسخ
برای رفتن به اسپانیا چه مدارکی جز زبان لازمه با مدرک دیپلم 11 ساله؟؟؟
پاسخ
در رابطه بادانشگاههای نروژو چند سوال داشتم . اول اینکهتحصیل و مدرک همه رشته ها به زبان نوروژیه ؟ با توجه به اینکه من مدرک کارشناسیم دبیری زبان اینگلیسی. دوم اینکی شهریه دانشگاه 100% رایگانه ؟ اون مبلغی که موقع ثبت نام تحصیلی باید در حسابمون باشه اجباریه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nastaran86 ، msar
سلام
من دانشجوی ارشد برق قدرت هستم
به نظر شما برای کجا اقدام کنم ، البته 2 میلیون تومان هم بیشتر ندارم
معدل 15 دانشگاه آزاد تهرانجنوب ، بدون مقاله
پاسخ
سلام
الان منظورت ماهی 2 میلیون یا کلا 2میلیون داری؟
اگه کلا دو میلیون داری با نهایت احترام بهتره فکر اروپا رفتن رو نکنی
پاسخ
وضعیت رشته های علوم انسانی تو اروپا چطوریه؟ من واسه ارشد حقوق میتونم به فکر نروژ باشم؟
پاسخ
سلام من کارشناسی معماری میخونم میخواستم بپرسم برای خوندن ارشد کدوم کشور اروپایی از نظر هزینه کمتره؟؟ و این که بعد از اتمام درس میخوام همونجا بمونم و زندگی کنم و کار کنم لطفا کمکم کنید که کدوم کشور مناسب هست برای درسم و آیندم آخه شنیدم میگن فرانسه گرونه اسپانیا هم که هزینه هاشو نمیدونم لطفا همراهیم کنییید
پاسخ
(2011-07-26 ساعت 12:35)forough fani نوشته:  سلام من کارشناسی معماری میخونم میخواستم بپرسم برای خوندن ارشد کدوم کشور اروپایی از نظر هزینه کمتره؟؟ و این که بعد از اتمام درس میخوام همونجا بمونم و زندگی کنم و کار کنم لطفا کمکم کنید که کدوم کشور مناسب هست برای درسم و آیندم آخه شنیدم میگن فرانسه گرونه اسپانیا هم که هزینه هاشو نمیدونم لطفا همراهیم کنییید
به نظرم آلمان برای رشته شما خوب باشه.
هزینه دانشگاهاش که تقریباً مجانیه، برای خوابگاه هم میشه اقدام کرد.
پاسخ
منظورتون از مدرک زبان همون تافل یا آیلز هست یا زبان خود اون کشورها؟ چون فکر نمی کنم اینجا کلاس آموزش زبان نروژی یا فنلاندی داشته باشیم.
من خودم به طور جدی به اسپانیا فکر می کردم (به خاطر نزدیکی فرهنگی بیشتر آب و هوای آفتابی و....) که درست نقطه مقابل کشوری مثل سوئد بود. اما وقتی در مورد ناامنی های موجود در اسپانیا خوندم کلا ورق به نفع سوئد برگشت.
(من هر کشوری که برای یه دختر تنها امن باشه و هزینه اش هم معقول باشه با سر می دوم میرم. )
ولی لطفا در مورد نکته ای که درباره زبان گفتین و اینکه ما چقدر ممکنه نیاز به تسلط به اون داشته باشیم بیشتر توضیح بدین مرسی.
پاسخ
(2011-07-30 ساعت 09:16)نسیما نوشته:  منظورتون از مدرک زبان همون تافل یا آیلز هست یا زبان خود اون کشورها؟ چون فکر نمی کنم اینجا کلاس آموزش زبان نروژی یا فنلاندی داشته باشیم.
من خودم به طور جدی به اسپانیا فکر می کردم (به خاطر نزدیکی فرهنگی بیشتر آب و هوای آفتابی و....) که درست نقطه مقابل کشوری مثل سوئد بود. اما وقتی در مورد ناامنی های موجود در اسپانیا خوندم کلا ورق به نفع سوئد برگشت.
(من هر کشوری که برای یه دختر تنها امن باشه و هزینه اش هم معقول باشه با سر می دوم میرم. )
ولی لطفا در مورد نکته ای که درباره زبان گفتین و اینکه ما چقدر ممکنه نیاز به تسلط به اون داشته باشیم بیشتر توضیح بدین مرسی.
سلام
در مورد المان نیلزی به داتشن مدرک زبان المانی نیست اگر و فقط اگر از دانشگاهی پذیرش بگیرین که دوره ارشد رو به زبان انگلیسی ارائه میده که تنعدادشون هم زیاده. برای شروع میتونین از سایت www.daad.deاستفاده کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: نسیما ، msar
سلام
درباره ی کشور لتونی (لاتویا) کسی اطلاعاتی داره؟امنیتش چطوره؟هزینه ی زندگیش چطور؟
پاسخ
(2011-07-26 ساعت 12:48)Lottery_GC نوشته:  
(2011-07-26 ساعت 12:35)forough fani نوشته:  سلام من کارشناسی معماری میخونم میخواستم بپرسم برای خوندن ارشد کدوم کشور اروپایی از نظر هزینه کمتره؟؟ و این که بعد از اتمام درس میخوام همونجا بمونم و زندگی کنم و کار کنم لطفا کمکم کنید که کدوم کشور مناسب هست برای درسم و آیندم آخه شنیدم میگن فرانسه گرونه اسپانیا هم که هزینه هاشو نمیدونم لطفا همراهیم کنییید
به نظرم آلمان برای رشته شما خوب باشه.
هزینه دانشگاهاش که تقریباً مجانیه، برای خوابگاه هم میشه اقدام کرد.
درود دوستان خوب ...
در چه صورت هزینه دانشگاه های آلمان مجانیه و یا تقریبا مجانیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
آیا با پذیرش از ایران این امکان وجود دارد ؟؟؟؟؟؟
اگر امکان دارد دوستان توضیح دهند ........

موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تحصیل در بیشتر کشورهای پیشرفته برای اهالی اونجا رایگانه ولی بعد از فارغالتحصیلی باید قسطی پس بدن
ولی دانشجویان خارجی باید تمام و کمال شهریه شونو بدن
دوست عزیز توی این دنیا هیچ چیزی مجانی نیست
خداوند انسان را آزاد آفرید و انسان بندگی را برگزید
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، ابی22 ، sanaz-kh ، msar
(2011-08-06 ساعت 20:24)arvin2000 نوشته:  تحصیل در بیشتر کشورهای پیشرفته برای اهالی اونجا رایگانه ولی بعد از فارغالتحصیلی باید قسطی پس بدن
ولی دانشجویان خارجی باید تمام و کمال شهریه شونو بدن
دوست عزیز توی این دنیا هیچ چیزی مجانی نیست

چرا
چیز مجانی هست فقط باید زرنگ باشید و بتونید اونو مجانی بدست بیارید
میشه مجانی تو بهترین دانشگاه تحصیل کرد ولی اول باید باور داشت دوم زرنگ باشه یعنی از فرصت ها خوب استفاده کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، MITA ، mahannn4779 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان