کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کم هزینه ترین کشور اروپائی برای تحصیل
سلام دوستان
با اینکه می دانم سایت applyabroad مربوط به تحصیل خارج از کشور است، اما این تاپیک را خیلی نزدیکتر به سوالم دانستم:
شرایط من به شرح زیر است:
کارشناسی دانشگاه تهران/ معدل حدود 18/ گرافیک
ارشد دانشگاه الزهرا/ معدل حدود 19/ گرافیک
وضع مالی نسبتاً خوب
می خوام برای دکترا به یک کشور خارجی ترجیحاً با هزینه اندک بروم، می دانم کشورهایی مثل نروژ، فنلاند و ... رایگان هستند با هزینه زندگی بالا و کشورهای آلمان، اسپانیا و... هزینه زندگی معقول و هزینه دانشگاه اندک.
اما با توجه به شرایط خاص دکترا، از مراجعه به تک تک سایتهای تمام کشورها و دیدن لیست اساتید و غیره خسته شدم. می خوام روی یک یا دو کشور فوکوس کنم و بقیه رو بگذارم کنار.
می تونید کمکم کنید که کدام کشور را انتخاب کنم؟
(ضمناً هدفم از خواندن دکترا با گوشه چشمی به اقامت دایم در آن کشور است)
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo
با توجه به رشته و اون گوشه چشمتون به نظر من روی آلمان و کانادا و استرالیا و زوم کنید به جواب بهتری خواهید رسید
[font=Tahoma]هر وقت توي زندگي به يه در بزرگ رسيدي که روش يه قفل بزرگ بود نترس و نا اميد نشو!!!! چون اگه قرار بود باز نشه جاش يه ديوار ميذاشتن[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo
سلام دوستان من لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی کاشان معدل 14.5 دارم برای ادامه تحصیل میخام mba بخونم وضعیت مالیمم خوبه ولی اگه تحصیل رایگان جور بشه بهتره با یکی از موسسات برای آلمان صحبت کردم گفت برای تحصیل رایگان باید آلمانی بلد باشی اگه یه راهنمایی بکنید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
من دیپلم هنرستان دارم و فوق دیپلم کامپیوتر.
و میخوام برای گرفتن لیسانس رشته ی عکاسی به انگلستان برم.
چند تا از آژانس های اعزام دانشجو بهم گفتن که چون دارم تغییر رشته میدم یا باید مدرک پیش دانشگاهی بگیرم از ایران یا اونجا یک سال فاندشن بگذرونم.کسی اطلاعی داره از اینکه میتونم بدون گذروندن پیش دانشگاهی در ایران یا فاندشن در انگلیس، مستقیم برای لیسانس پذیرش بگیرم؟
راستی یک نفر هم بهم گفت شرط ورود به دانشگاههای انگلیس 13 سال تحصیلی قبل از دانشگاه است که با این حساب چه با مدرک پیش دانشگاهی و چه بدون اون بازم باید فاندشن رو بگذورنم.این درسته؟
یه سوال دیگه هم دارم فاندشن معادل پیش دانشگاهیه دیگه؟فوق دیپلم که حساب نمیشه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه
من لیسانس حسابداری گرفتم میخواستم ببینم چه کشوری قبول داره مدرکم و اگه قراره1رشته دیگه بخونم چی بخونم؟
شهر وکشورش فرق نمیکنه کجا باشه. فقط میخوام تاجایی که بشه ارزون باشه. اگه لطف کنید بگید چقدر هزینم میشه ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیزم
من سال پیش مدرک پیش دانشگاهیم را با معدل 18 گرفتم و ایلتس 5 دارم که قرار است دوباره در June امسال دوباره امتحان بدم و هم چنین قصد ادامه تحصیل در یکی از کشور های اروپایی به خصوص هلند,المان ,فرانسه و یا هر کشوری که از نظر هزینه های تحصیل مناسب باشد,دارم.لازمه که ذکر کنم خواهرم در شهر Eidhoven هلند زندگی می کنه اما خوب به دلایل هزینه های بالای دانشگاها و زندگی در هلند, کشور هایی که ذکر کردم را هم در نظر دارم و قصد تحصیل برای مهندسی مکانیک را دارم.از دوستان می خوام منو راهنمایی کنن که کدوم کشور از لحاظ هزینه ها کم تره چون من سالی حدود 25-26 میلیون بیشتر نمی تونم بدم و این که کدوم کشور از لحاظ بار علمی دانشگاه ها بهتر است
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اگر کسی میتونه کمکم کنه و راهنمایی کنه خواهشا دریغ نکنه من پستها رو خوندم اما جواب سوالم رو خوب متوجه نشدم دیدم بهتره شرایطم رو بگم شاید بتونید کمک کنید
من اینجا یک لیسانس بدرد نخور از دانشگاه سراسری تهران گرفتم و دیگه نمیخوام ادامه بدم.بجایش میخوام در یک رشته اینده دار مثل دندانپزشکی یا پزشکی درس بخونم و الان دارم میگردم دنبال یک جای مناسب با هزینه کم.فکر میکنید شانسی برای من هست در اروپا؟باید با مدرک پیش تجربی ام اقدام کنم دیگه؟؟ قبولم میکنند باید چکار کنم تا قبولم کنند.
تافل هم دارم مال یکسال و نیم پیشه البته اما میتونم دوباره اقدام کنم چون انگلیسی ام عالیه و المانی هم دارم میخونم اما در سطح مقدماتی ام.
دوستانیکه اطلاعات دارند و میتونند راهنمایی کنند نظرشون درباره مورد من چیه؟ در ضمن من زیاد نمیتونم پول خرج کنم در حد متوسط و کم را در نظر بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من ترم 6 معماریم میخواستم واسه ارشد از ایران هر جوری هست برم اما شنیدم المان واسه رشته ی ما زیاد خوب نیس اینده ای ام نداره جاهایی مثل اتریش سوید موسکو ...تقریبا همه جا پرتفولیو میخواد و مقاله اکثر جاهام مدرک زبان بالا میخوادو معدل کسی اطلاعات دقیقی داره؟؟؟؟؟؟؟؟اگربخوام یه رشته ی دیگه بخونم باید از همون اول شروکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا میشه واحدارو تطبیق داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام من کاردانی انیمیشن دارم میخواستم بدونم کدوم کشور میتونم برم واسه تحصیل که کم هزینه باشه و مدرکش معتبر باشه ؟؟؟؟

لطفا ممنون میشم راهنماییم کند...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من یه سوال دارم
مهندس کامپیوترم
هیچ اطلاعاتی درباره ی تحصیل در اروپا ندارم
آشنا هم ندارم
نمیدونم حتما باید امتحان داد قبول شد؟
هزینه ی زیادی هم ندارم
واسه شروع میشه راهنمایی کنید؟ چی باید بلد باشم؟ زبانم خوبه... از عهده ی خودم برمیام. ولی مدرک زبان ندارم. برنامه نویسیه وب کار کردم. دوره های شبکه ی مایکروسافت هم طی کردم. اینا به درد میخوره؟
اصلا... جدا از این بحثا... واقعا امیدی هست برای رفتن؟ واسه من که یه دختر مجردم و هزینه ای بیشتر از 4-5 میلیون ندارم و هیچ کس هم ندارم واسه کمک.
ممنون از توجه
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، shani
سلام
من عکاسی میکنم
مسابقات جهانی هم چندین و چند بار شرکت کردم
میخواستم ببینم چه کشورهایی رو پیشنهاد میکنین برای ادامه تحصیل
فوق دیپلم الکترونیک دارم
لطفا" هزینه های اقامتی رو هم ذکر کنین
هرچی کمتر بهتر.......
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
سلام به دوستان اهل علم
من دنبال يك دانشگاه براي ارشد هستم كه كشور فوق مزاياي زير را داشته باشد :
1) دانشگاه ارزان يا رايگان
2) كشور ارزان از نظر هزينه زندگي
3) در كوتاهترين زمان ممكن بشه اقامت اون كشور رو گرفت
4) همسرم هم بتونه همزمان با من بياد اون كشور
5) اگر امكانش باشه عضو شينگن

از دوستان تقاضاي كمك دارم (فقط مسخرم نكنيدBig Grin)
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
(2012-10-08 ساعت 12:52)Ehsan_121 نوشته:  سلام به دوستان اهل علم
من دنبال يك دانشگاه براي ارشد هستم كه كشور فوق مزاياي زير را داشته باشد :
1) دانشگاه ارزان يا رايگان
جواب : دنبال رایگان زیاد نگرد ، پیدا میشه اما سخت ، چون رایگان بودنش مهم نیست خوب بودنش هم مهمه
شاید تو اتریش و المان بتونی رایگان یا نزدیک به رایگان پیدا کنی!!!
2) كشور ارزان از نظر هزينه زندگي
با این قیمت ارز دیگه کشور ارزون که ... چی بگم
اما شما حداقل 250 تا 300 یورو رو درنظر بگیر ، البته این قیمت کلی هست و بستگی به ادمش داره
3) در كوتاهترين زمان ممكن بشه اقامت اون كشور رو گرفت
تا ببینیم دوستان چی میگن
4) همسرم هم بتونه همزمان با من بياد اون كشور
5) اگر امكانش باشه عضو شينگن
اگه هزینه برات مهمه باید دنبال کشور های دیگه هم باشی تو اسیا و ...

از دوستان تقاضاي كمك دارم (فقط مسخرم نكنيدBig Grin)
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .
من ریاضی میخونم و امسال پیش دانشگاهی رو تموم میکنم و قصد دارم تو رشته های مکانیک یا نرم افزار تو اروپا ادامه تحصیل بدم.
منظورم برای کارشناسی هستش.

راستش من خودم مجارستان رو تحقیق کردم و دیدم نسبتا قیمت مناسبی داره.

** حالا میخواستم ببینم شرایط زندگی در مجارستان به چه صورته؟ خوبه؟ ارزششو داره؟

** بعد اینکه آیا جای دیگه ای هم از اروپا در همین حد قیمتِ مجارستان هست؟ که نسبتا قیمتش مناسبتر و پایین تر از جاهای دیگه باشه؟

خیلی ممنونم از همگی دوستان، بابت وقتی که میگذارن Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-02 ساعت 19:24)meha نوشته:  سلام
من یه سوال دارم
مهندس کامپیوترم
هیچ اطلاعاتی درباره ی تحصیل در اروپا ندارم
آشنا هم ندارم
نمیدونم حتما باید امتحان داد قبول شد؟
هزینه ی زیادی هم ندارم
واسه شروع میشه راهنمایی کنید؟ چی باید بلد باشم؟ زبانم خوبه... از عهده ی خودم برمیام. ولی مدرک زبان ندارم. برنامه نویسیه وب کار کردم. دوره های شبکه ی مایکروسافت هم طی کردم. اینا به درد میخوره؟
اصلا... جدا از این بحثا... واقعا امیدی هست برای رفتن؟ واسه من که یه دختر مجردم و هزینه ای بیشتر از 4-5 میلیون ندارم و هیچ کس هم ندارم واسه کمک.
ممنون از توجه

برای تحصیل رایگان در اروپا باید زبان اون کشور رو بدونید. مثلا اگه برای یادگیری زبان آلمانی اقدام کنید فعلا دانشگاه های آلمان چند تا کم هزینه یا رایگان داره. اما اگه بخواین با دانش زبان انگلیسی شرایطتون سخت تر میشه که دانشگاه مجانی پیدا کنین احتمالش خیلییی میاد پایین و اگر هم بخواین از یک سازمان بورس بگیرین باید ترم اول رو حذاقل خودتون پول بدین تا برای ترم های آینده بورس گیرتون بیاد. در حالیکه اگه مدرک زبان آلمانی رو بگیرین کارتون راحت تر میشه.
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، mohammad.maleki

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان