کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسم و فامیل در آمریکا و نحوه تغییر آن
سلام مهدیس جان ما هنوز منتظریم ظاهرا این دوستتون رو خیلی دیر به دیر میبینیدSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
متاسفانه اسم من توی پاسپورت به صورت SEYEDAMIR (دقیقاً همینطوری سر هم و با حروف بزرگ) نوشته شده. فکر می‌کنم کار خیلی سختی باشه که بخوام اونجا برای کسی توضیح بدم که اجداد من ۱۴۰۰ سال پیش از بیابون‌های عربستان بلند شدند اومدن ایران و ...

نظر شما چیه؟ به نظر شما اگه تونستم حذفش کنم؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: ebi1988 ، taherifar
(2011-04-05 ساعت 20:44)johnsmith نوشته:  متاسفانه اسم من توی پاسپورت به صورت SEYEDAMIR (دقیقاً همینطوری سر هم و با حروف بزرگ) نوشته شده. فکر می‌کنم کار خیلی سختی باشه که بخوام اونجا برای کسی توضیح بدم که اجداد من ۱۴۰۰ سال پیش از بیابون‌های عربستان بلند شدند اومدن ایران و ...

باز خوبه سره همه! تو پاس من جداست و بنابراین homeland security اسم من رو کردهmiddle name و سیده را کرده First name ! هرچی هم می گم بابا این سیده مثلJR شماست حالیشون نیست. کدوم مرحله میشه اسم عوض کرد؟وفتی آی دی میگیری؟ سوشیال سکیوریتی ؟گرین کارت ؟سیتی زن شدیم؟ هیچ کدام ؟همه موارد!
پاسخ
تشکر کنندگان: ebi1988 ، taherifar
(2011-04-05 ساعت 21:04)shahrzad_a نوشته:  
(2011-04-05 ساعت 20:44)johnsmith نوشته:  متاسفانه اسم من توی پاسپورت به صورت SEYEDAMIR (دقیقاً همینطوری سر هم و با حروف بزرگ) نوشته شده. فکر می‌کنم کار خیلی سختی باشه که بخوام اونجا برای کسی توضیح بدم که اجداد من ۱۴۰۰ سال پیش از بیابون‌های عربستان بلند شدند اومدن ایران و ...

باز خوبه سره همه! تو پاس من جداست و بنابراین homeland security اسم من رو کردهmiddle name و سیده را کرده First name ! هرچی هم می گم بابا این سیده مثلJR شماست حالیشون نیست. کدوم مرحله میشه اسم عوض کرد؟وفتی آی دی میگیری؟ سوشیال سکیوریتی ؟گرین کارت ؟سیتی زن شدیم؟ هیچ کدام ؟همه موارد!

اینجا نوشته موقع سیتیزن شده یه فرم برای انتخاب اسم جدید (در صورت تمایل و بدون هزینه) بهتون می‌دن ولی قبلش رو بعید می‌دونم. من ترجیح می‌دم اگه این موضوع مهمه از همین اول درستش کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، mohammadrezah ، ginjer ، taherifar ، sce
(2011-04-05 ساعت 21:04)shahrzad_a نوشته:  

با سلام
منهم مشکل شما رو دارم و اسمم توی گرین کارت seyed m نوشته شده و فکر میکنم چون دیگه جا نداشتن محمد رو بنویسن یه m هم به جای اون گذاشتن ولی توی نامه ولکام نوشته در صورتیکه اشتباهی در اطلاعات تایپ شده در اول نامه که شامل اسم و فامیل هم میشه ، وجود داره با customer service که شماره تماسش رو هم توی همون نامه گذاشتن ، تماس بگیرید .
شما آیا اقدامی برای تصحیح اسمتون کردید یا خیر ؟
من متاسفانه بدلیل اینکه مجبور شدم سریع برگردم دیگه اقدامی انجام ندادم و گذاشتم برای برگشتن مجدد.
لطف میکنید اگر اقدامی در این خصوص کرده باشید من رو هم از تجربتون مطلع کنید.
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، mohammadrezah ، ebi1988 ، taherifar ، maryam.azad
(2011-04-05 ساعت 21:58)arisa-mohammad نوشته:  با سلام
منهم مشکل شما رو دارم و اسمم توی گرین کارت seyed m نوشته شده و فکر میکنم چون دیگه جا نداشتن محمد رو بنویسن یه m هم به جای اون گذاشتن ولی توی نامه ولکام نوشته در صورتیکه اشتباهی در اطلاعات تایپ شده در اول نامه که شامل اسم و فامیل هم میشه ، وجود داره با customer service که شماره تماسش رو هم توی همون نامه گذاشتن ، تماس بگیرید .
من متاسفانه بدلیل اینکه مجبور شدم سریع برگردم دیگه اقدامی انجام ندادم و گذاشتم برای برگشتن مجدد.
با تشکر

شاید برای شما هم Mohammad رو middle-name حساب کردن و بجاش M گذاشتن. بعید می‌دونم بخاطر جا نشدن باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: arisa-mohammad ، mohammadrezah ، taherifar
(2011-04-05 ساعت 21:58)arisa-mohammad نوشته:  با سلام
با تشکر

والا من که فعلا محلی از اعراب ندارم اینجا! اما وقتی برای سوشیال سکیوریتی اقدام کردم بهشون گفتم و گفتن ما طبق اطلاعات homeland security می زنیم و باید صبر کنیم ببینیم اونا چی میزنن؟ من همه جا تو فرمها همه اسم رو در first name پر کردم و middle name رو خالی گذاشتم اما تو فرم I-94 موقع ورود سیده و فامیلیم نوشته شده. خلاصه خانمه گفت اگر می خوای برو لوس آنجلس به آدرس فلان و در خواست بده اسمت رو عوض کنن قبل از اینکه به ما برسه. اما من دیدم اینها با این بوروکراسی وحشتناکشون ممکنه 2 ماه دیگه بهم بدن .گفتم نه بابا بزار سوشیال سکیوریتی صادر بشه شما اصلا صدام کن "دختر بس" . قابل توجهتون تو همون پروسه معمولی هم 1 ماه گذشته و من دریافت نکردم.اما چشم اگر اقدام کردم بهتون می گم.( من گریت کارت ندارم)
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، hamed_gh ، arisa-mohammad ، OverLord ، aNTea ، amiry ، mohammadrezah ، ebi1988 ، sumya ، taherifar

متاسفانه اسم من توی پاسپورت به صورت SEYEDAMIR (دقیقاً همینطوری سر هم و با حروف بزرگ) نوشته شده. فکر می‌کنم کار خیلی سختی باشه که بخوام اونجا برای کسی توضیح بدم که اجداد من ۱۴۰۰ سال پیش از بیابون‌های عربستان بلند شدند اومدن ایران و ..

نظر شما چیه؟ به نظر شما اگه تونستم حذفش کنم
شانستون خوب بود که سید به اسمتون چسبیده وگرنه طبق حرف دوستمون توی امریکا مشکل خیلی از ایرانیها را داشتین که همگی اسمشون مشترکا شده سید
واثری از اسم اصلیشون نیست............
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، taherifar
با سلام
من یه سوال داشتم از خدمتتون
من مقیم ایرانم اما قصد مهاجرت دارم
می خوام برای پسرم اسم انتخاب کنم
اگه لطف کنید و بگین که رادمان اونجا چطور تلفظ می شه و به چه معناست ممنون می شم
نظرتون راجع به مبین یا کیان چیه؟
اگه اسم خاصی هم پیشنهاد میدین ممنون می شم
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
با سلام
پاسخ
تشکر کنندگان: melisa ، taherifar
(2012-01-21 ساعت 01:23)sophy نوشته:  با سلام

اسم کوتاه، یک یا نهایتا دو بخشی
به سایت مترحم گوگل بروید و تلفظ انگلیسی نام ها را امتحان کتید.
پاسخ
قدم نورسیده مبارک!!! کیان بهتر لز مبین هستش . ولی اسمی مثل آریان هم خوبه ممکنه رایان صداش کنند!
پاسخ
تشکر کنندگان: melisa ، mohammadrezah ، taherifar
ممنون
من نمی دونمو مترجمئ گوگل چه جوری تلفظ می کنه؟
کسی راجع به رادمان چیزی نمی دونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: melisa ، taherifar
(2012-01-23 ساعت 01:42)sophy نوشته:  ممنون
من نمی دونمو مترجمئ گوگل چه جوری تلفظ می کنه؟
کسی راجع به رادمان چیزی نمی دونه؟
از دوستان بابت غیر مرتبط بودن محتوای این پست با موضوع تاپیک عذر خواهی می کنم.
سایت مترجم :
http://translate.google.com/?hl=en
[ترجیحا توسط V-p-n] وارد سایت مترجم گوگل شوید. (چون متاسفانه بخش تلفظ مترجم به دلایل نامشخصی از دسترس خارج شده)
سپس مطابق شکل زیر عمل کنید.
-->
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، wushu kung fu ، Hediyeh ، melisa ، mohammadrezah ، nora ، taherifar
سلام
دوستان مهاحر سرايي آيا امكان تغيير اسم در آمريكا هست؟هنگام دريافت گرين كارد يا زماني كه مي خوايم سيتي زن شيپ شيم؟
اگه فهرست نام و نام خانوادگي آمريكايي وجود دراه لطفا به من معرفي كنيد(سايت)،يا از خودتون مي تونيد.
متشكرم
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: smith ، melisa ، mohammadrezah ، ebi1988 ، آلیس-1980 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان