کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسم و فامیل در آمریکا و نحوه تغییر آن
سلام دوستان !

چندین ماه هستش که سیتیرن شدم و می خواستم به دلیل بلند بودن نام خانوادگی اون رو کوتاه تر کنم ، نام خانوادگیم محمدی نسب سیان هستش که کلی طولانی میشه در فرم و بفیه ی حا ها . به نظرتون چه بلایی سرش بیارم ؟ ایا محمدی رو میدل نیم بزارم و سیان رو حذف کنم خوبه؟ از یه طرف هم نمیتونم نام خانوادگیم رو حذف کنم

Given name : first name + Mohammadi
Family name: Nasab
M.Nasab
از یه طرف هم حساسیت ها روی نامهای محمد و محمدی زیاده در فرودگاه ها چون عربی هستش و ... نظرتون چی کار کنم که کوتاه و فشنگ باشه؟

ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
چه تاپیک جالبی
چند تا سوال داشتم.
1.برای خانم ها بهتر تغییر نام خانوادگی به نام خانوادگی همسر انجام بشه یا نه?
2. تغییر اسم رو میگن بعد سیتیزن شدن باید انجام داد. مدارکی که قبل سیتیزن شدن داریم چی میشه? مثلا تحصیلی حساب بانکی و....
3. با توجه به اینکه پاسپورت ایرانی تغییری نمیکنه رفت و امد به ایران به چه صورت هست? برای خرید بلیط و نشان دادن پاس
4. در صورتی که بخوایم نام خانوادگی تغییر بدیم به نام خانوادگی همسر بعدا دوباره نمیتونیم برگردونیم به همون نام خانوادگی قبلی?
5.ایا اسم های مستعار جنبه قانونی دارن. مثلا موقع کار یا تحصیل نوشته بشن جایی و به اون اسم صدا بشی? و نیازی نباشه تغییر اسم بدیnickname
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان: majid89
(2016-11-08 ساعت 18:28)razraz نوشته:  چه تاپیک جالبی
چند تا سوال داشتم.
1.برای خانم ها بهتر تغییر نام خانوادگی به نام خانوادگی همسر انجام بشه یا نه?
2. تغییر اسم رو میگن بعد سیتیزن شدن باید انجام داد. مدارکی که قبل سیتیزن شدن داریم چی میشه? مثلا تحصیلی حساب بانکی و....
3. با توجه به اینکه پاسپورت ایرانی تغییری نمیکنه رفت و امد به ایران به چه صورت هست? برای خرید بلیط و نشان دادن پاس
4. در صورتی که بخوایم  نام خانوادگی تغییر بدیم به نام خانوادگی همسر بعدا دوباره نمیتونیم برگردونیم به همون نام خانوادگی قبلی?
5.ایا اسم های مستعار جنبه قانونی دارن. مثلا موقع کار یا تحصیل نوشته بشن جایی و به اون اسم صدا بشی? و نیازی نباشه تغییر اسم بدیnickname

در مورد سوال ٢،
شما مي تونيد با بعد از تغيير نام ساير مدارك قبلي تون رو هم تغيير بديد. از همه مهمتر فكر كنم سوشال سكيوريتي و گواهينامه باشه.

در مورد سوال ٣،
اين دقيقا سوال من هم هست. اينجا هم پرسيدم:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid761885
لطفا در صورتي كه اطلاعاتي داريد پاسخ بديد.
ورود به آمریکا: 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
اسممون را کی می تونیم عوض کنیم. اگر در لاتری انتخاب شدیم آیا میشه قبل از ورود به آمریکا و گرفتن گرین کارت، اسم جدید داشت؟ باید به سفارت بگیم یا سوشیال سکوریتی یا دادگاه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوال
کسی اسمش رو عوض کرده ؟
بعد توی پاسپورت ایرانی هم باید عوض کرد؟
مرسی
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
دارنده گرین کارت میتونه اسم و فامیلش رو قبل از سیتیزن شدن تغییر بده؟
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-01-02 ساعت 12:04)makhayat نوشته:  سلام دوستان
دارنده گرین کارت میتونه اسم و فامیلش رو قبل از سیتیزن شدن تغییر بده؟
بعله 
تشریف می برید کورت ، فرم درخواست اردر تغییر نام را تکمیل می کنید و هزینه را می پردازید.
با این اردر می توانید تمام کارتها، حساب بانکی، سوشال و گواهی نامه را تغییر دهید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،

در صورت تغییر اسم کوچک در پاس آمریکایی آیا مشکلی پیش نمیاد برای خروج از ایران به دلیل عدم تطابق با پاس ایرانی؟
کسی گفته بود اسم کوچک جدید رو تو پاس ایرانی جلوی اسم قدیمی تو پرانتز مینویسن. این درسته آیا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان