کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه دوره هایی قبل از رفتن بگذرونیم؟؟؟
تو زبان تافلم داشته باشید اینجا تا 6 ماه و یا یه سال لکنت پیدا میکنید..ولی بگیریدش بهتره اینجا هم گرونتره و هم امتحانش سخت تر..بعدش دوره های کاربردی مایکروسافت و ICDL هست که مدرکی بسیار خوب و قابل ارائه به شرکتهاست..بقیه هنرهام که دیگه همه میدونن " هنر نزد ایرانیان است و بس"
موفق و پایدار باشید
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
سلام
دوستان من دوره های Network+ و MCITP رو گذروندم ولی مدارک اصلی رو نگرفتم چون تو ايران نميشه به خاطر تحريمها اين مدرک ها رو گرفت.
سؤالم اين هست از دوستان که اگر مدارک اصلی گرفته بشه ميشه واسه کار تو امريکا اقدام کرد؟
چقدر سرمايه واسه مهاجرت لازم هست؟ مهاجرت نوع کاری.
همچنين برنامه نويسی جاوا از نظر کار چطور هست؟ جاوا تحت وب يا به اصطلاح J2EE
در کل برای مهاجرت از نوع کاری چه امتياز هايی بايد داشته باشيم و چه چيز هايی نياز هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan
(2010-09-23 ساعت 16:44)saint نوشته:  
(2010-09-23 ساعت 16:09)mahmood_eng نوشته:  سلام ممنون ميشم بگين فيلم ها را از كجا و به چه قيمتي خريديد
شاد وپيروز باشيد
(2010-09-23 ساعت 15:32)saint نوشته:  من کل فیلم های اموزشی شرکت training signal -mcitp را با ccna-ccnp cbt nugget و sql server 2005 - 2008 و oracel رو خریدم
به هر حال وقت کلاس رفتن ندارم
اینجوری هم listening ام خوب مبشه و هم یه سری چیزایی که علاقه دارم کار میکنم
علاقه من قبلا (5 سال پیش)برنامه نویسی بود که الا دیگه تو مودش نیستم و شبکه رو بیشتر می پسندم

از این سایت
www.suma.ir
قیمتش شد حدود 40000 تومان
سلام

دوست عزيز ، استفاده كردي از اين محصولات ؟ دوره سيسكوش به دردت خورد ؟
اگر ياد گرفتي ميتوني باهاش كار كني ، يه كار بهت بسپرن با اطمينان مسئوليتشو بعهده بگيري ؟

منم ميخوام برم سراغش ولي دو دلم برم كلاس يا از اينها استفاده كنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، maaref ، mr relax
سلام دوستان
سومين دوره آزمون مهندسي حرفه اي (PE- Professional Engineering) امسال توسط سازمان سنجش برگزار ميشه.
اين آزمون مشابه همون PE هست كه در آمريكا برگزار ميشه و تقريبا كپي برداري شده از همون هست و روند اخذ گواهينامه تقريبا مشابه نوع آمريكايي اش هست. شامل آزمون FE و آزمون PE هست كه در صورت كسب 60 درصد نمره و 4 سال سابقه كار با حداقل مدرك كارشناسي اين گواهينامه اعطا مي شود.
در ايران هر دو سال يكبار برگزار ميشه و امسال 1390 سومين دوره هست.

1. آيا كسي از دوستان تا به حال در دوره هاي قبلي شركت كرده و از كم وكيف اون و سطح امتحان اطلاعي داره؟ من خودم شنيدم در حد سوالات كنكور فوق ليسانس هست.

2. به نظر من دريافت اين گواهينامه قبل از رفتن كه مختص مهندسين (رشته هاي مهندسي) مي باشد دو مزيت دارد. اول اينكه با توجه به اينكه ساختار امتحان مانند نوع آمريكايي هست به نوعي آشنايي با امتحان و آمادگي براي كساني است كه تصميم دارند اونجا گواهي PE بگيرند. دوم اينكه ترجمه و ارائه اون در پيدا كردن كار شايد خالي از فايده نباشه (اين مورد رو دوستاني كه اونجا هستند اگر تجربه اي دارند بگويند).

اين هم لينك مربوطه:
http://pe.sanjesh.org/index.html

موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من الان یه دختره دبیرستان هستم که ساله دگه که دبیرستانم تموم میشه دیگه میخوام برم.بعد از خوندن زبان که میدونم خلیی مهمه دیگه چه دوره هایی برم بگذرونم؟
توجه داشته باشین که من فقط ک سال وقت دارم.
البته ممکنه مجبور هم بشم که کم زودتر برم. مثلا 7 8 ماهه دیگه
THX
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance
(2011-04-23 ساعت 17:34)satusa نوشته:  سلام دوستان
سومين دوره آزمون مهندسي حرفه اي (PE- Professional Engineering) امسال توسط سازمان سنجش برگزار ميشه.
اين آزمون مشابه همون PE هست كه در آمريكا برگزار ميشه و تقريبا كپي برداري شده از همون هست و روند اخذ گواهينامه تقريبا مشابه نوع آمريكايي اش هست. شامل آزمون FE و آزمون PE هست كه در صورت كسب 60 درصد نمره و 4 سال سابقه كار با حداقل مدرك كارشناسي اين گواهينامه اعطا مي شود.

1. آيا كسي از دوستان تا به حال در دوره هاي قبلي شركت كرده و از كم وكيف اون و سطح امتحان اطلاعي داره؟ من خودم شنيدم در حد سوالات كنكور فوق ليسانس هست.

2. به نظر من دريافت اين گواهينامه قبل از رفتن كه مختص مهندسين (رشته هاي مهندسي) مي باشد دو مزيت دارد. اول اينكه با توجه به اينكه ساختار امتحان مانند نوع آمريكايي هست به نوعي آشنايي با امتحان و آمادگي براي كساني است كه تصميم دارند اونجا گواهي PE بگيرند. دوم اينكه ترجمه و ارائه اون در پيدا كردن كار شايد خالي از فايده نباشه (اين مورد رو دوستاني كه اونجا هستند اگر تجربه اي دارند بگويند).

اين هم لينك مربوطه:

موفق باشيد
تو سایت خود آمریکا برای پذیرش امتحان PE میپرسه که تاریخ و محل قبولی FE کی بوده؟ که تو گزینهاش فقط محل آزمون ایالتهای آمریکاست و اینجا(آمریکا) تمام کتابها و نمونه سوالات امتحانش موجودهست. فقط من احتمال میدم اینا سوالات آمریکا را ترجمه کرده باشند لذا کتاب نمونه سوالات رو بخرید تو ایران بد نیست و بد نیستم برای اطممینان با مرکز ایران تماس بگیرید و جزئیات رو بپرسید ولی پایه آزمون عمرانش متفاوته برق و..نمیدونم.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، coming soon ، alirezagh ، pedar ، Aries_son
(2011-04-24 ساعت 00:05)rayan.s نوشته:  

اين هم لينك مربوطه:

موفق باشيد
تو سایت خود آمریکا برای پذیرش امتحان PE میپرسه که تاریخ و محل قبولی FE کی بوده؟ که تو گزینهاش فقط محل آزمون ایالتهای آمریکاست و اینجا(آمریکا) تمام کتابها و نمونه سوالات امتحانش موجودهست. فقط من احتمال میدم اینا سوالات آمریکا را ترجمه کرده باشند لذا کتاب نمونه سوالات رو بخرید تو ایران بد نیست و بد نیستم برای اطممینان با مرکز ایران تماس بگیرید و جزئیات رو بپرسید ولی پایه آزمون عمرانش متفاوته برق و..نمیدونم.موفق باشید

ا سلام
يكي از شرايط شركت در آزمون فوق در ايران داشتن 4 سال سابقه كاري هست و شرايط ديگري دارد كه در سايتهاي لينك داده شده نوشته شده است و همچنين در ايران ايتدا بايد در fe شركت كرد سپس pe كه باز توضيح داده. در مورد اعتبارش در خبرگزاري ها نوشته كه در اروپا و آمريكا مورد قبول هست كه البته اين نياز به چك و بررسي دارد. به هر حال خوندن اين دروس در ايران و امتحان دادن آن حداقل دوستان مهاجر را براي شركت در اونجا آماده مي كند و راحتر هست.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، coming soon ، mr relax
(2011-04-24 ساعت 08:54)HOMAYON53 نوشته:  
سومين دوره آزمون مهندسي حرفه اي (PE- Professional Engineering) امسال .....
تو سایت خود آمریکا برای پذیرش امتحان PE میپرسه که تاریخ و ......

ا سلام
يكي از شرايط شركت در آزمون فوق در ايران داشتن 4 سال سابقه .......

با توجه به اينكه اين آزمون تا حالا فقط دو بار در ايران برگزار شده، از كم و كيف اون اطلاع زيادي در دسترس نيست.
آيا كسي مي دونه توي بازار (انقلاب) نمونه سوالاش هست يا نه؟ اگر هست كدام كتابفروشي؟

فايل ضميمه راهنماي امتحان سال 90 مي باشد و ثبت نام تا تاريخ 25 ارديبهشت مهلت دارد. هزينه 50000 تومان. امتحان 24 تير 1390.
ثبت نام در سايت سازمان سنجش:
www.sanjesh.org

ممنون

فایل‌های پیوست
.pdf   FE90.pdf (اندازه 437.13 KB / تعداد دانلود: 157)
پاسخ
تشکر کنندگان: coming soon ، HOMAYON53 ، arshida ، Rouzbeh1976
كسي ميدونه كه نمونه سئوالات سالهاي گذشته يا كتاب جامعي كه سئوالات رو داشته باشه معرفي كنه؟.
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-24 ساعت 13:50)satusa نوشته:  

ا سلام

با توجه به اينكه اين آزمون تا حالا فقط دو بار در ايران برگزار شده، از كم و كيف اون اطلاع زيادي در دسترس نيست.
آيا كسي مي دونه توي بازار (انقلاب) نمونه سوالاش هست يا نه؟ اگر هست كدام كتابفروشي؟

فايل ضميمه راهنماي امتحان سال 90 مي باشد و ثبت نام تا تاريخ 25 ارديبهشت مهلت دارد. هزينه 50000 تومان.
ثبت نام در سايت سازمان سنجش:
www.sanjesh.org

ممنون

من امروز یه چرخی تو کتابفروشی های انقلاب زدم،اصلا" نمیدونن چی هست.
فکر کنم باز هم مهاجرسراییها باید خودشون دست به کار شن نمونه سوالهارو گیر بیارن. من هم درصدد هستم یه آماری از سنجش بگیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، alisarshar
(2011-04-26 ساعت 00:34)abig نوشته:  

ا سلام

با توجه ....

فکر کنم باز هم مهاجرسراییها باید خودشون دست به کار شن نمونه سوالهارو گیر بیارن. من هم درصدد هستم یه آماری از سنجش بگیرم.

دو تا از منابع امتحان FE، اقتصاد مهنسي و اخلاق مهندسي است كه البته درصد تاثيرشون كم هست. اقتصاد مهندسي بصورت اختياري تو بعضي رشته ها و دانشگاهها ارائه ميشه ولي اخلاق مهندسي تا جايي كه من يادم مياد اون زمانها كه تو جايي نبود.

كتاب Engineering Ethics (اخلاق در مهندسي) جديدا توسط انجمنهاي مهندسي ترجمه شده و به عنوان يكي از منابع آزمون هست:
مركز پخش: تهران- خيابان ميرزاي شيرازي-خيابان كامكار-پلاك 30 تلفن:88321455 قيمت 6500 تومان. شهرستان: 88321599

البته فايل pdf فصلهاي كتاب (ظاهرا مربوط به قبل از ويراستاري) در سايت انجمن مهندسي برق هست:
http://www.iaeee-iran.org/index.aspx?sit...pageid=164

اين كتاب ظاهرا ترجمه هموني هست كه توي آمريكا هم به عنوان reference براي آزمون FE استفاده ميشه.

پاسخ
تشکر کنندگان: mr relax
قابل توجه دوستان
من با سازمان سنجش تماس گرفتم و يه آماري از اين آزمون FE/PE گرفتم.
ظاهرا فرمت امتحان و سرفصل دروس رو امسال يه تغييراتي دادند و قرار هست مطابق با همون استاندارد آمريكايي باشه و يه هماهنگي هايي هم با NCEES كه توي آمريكا متولي PE هست انجام داده اند.
راجع به نمونه سوالات هم همون آزمون آمريكايي كه سوالاتش انگليسي هم هست رو از كتاب EIT توي سايت سنجش قرار داده اند. البته سوالات آزمون اصلي به فارسي و توسط اساتيد همينجا طراحي ميشه.
آزمون PE هم شش ماه بعد از FE برگزار ميشه و اعتبار FE دو سال هست كه در صورت قبولي مي توان در آزمون PE همون سال و يا دوره بعد شركت كرد.
گواهينامه ارائه شده توسط وزارت علوم و انجمنهاي مهندسي مادر Certify مي شود.

موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: alisarshar ، abig ، mr relax ، Rouzbeh1976 ، Aries_son
(2011-04-26 ساعت 11:41)satusa نوشته:  
(2011-04-26 ساعت 00:34)abig نوشته:  
(2011-04-24 ساعت 00:05)rayan.s نوشته:  تو سایت خود آمریکا برای پذیرش امتحان PE میپرسه که تاریخ و ......

ا سلام

با توجه ....

دو تا از منابع امتحان FE، اقتصاد مهنسي و اخلاق مهندسي است كه البته درصد تاثيرشون كم هست. اقتصاد مهندسي بصورت اختياري تو بعضي رشته ها و دانشگاهها ارائه ميشه ولي اخلاق مهندسي تا جايي كه من يادم مياد اون زمانها كه تو جايي نبود.

كتاب Engineering Ethics (اخلاق در مهندسي) جديدا توسط انجمنهاي مهندسي ترجمه شده و به عنوان يكي از منابع آزمون هست:
مركز پخش: تهران- خيابان ميرزاي شيرازي-خيابان كامكار-پلاك 30 تلفن:88321455 قيمت 6500 تومان. شهرستان: 88321599

البته فايل pdf فصلهاي كتاب (ظاهرا مربوط به قبل از ويراستاري) در سايت انجمن مهندسي برق هست:
http://www.iaeee-iran.org/index.aspx?sit...pageid=164

اين كتاب ظاهرا ترجمه هموني هست كه توي آمريكا هم به عنوان reference براي آزمون FE استفاده ميشه.

ظاهرا لينكش خرابه ممكنه يه امتحان بكنيد؟

2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، abig
(2011-04-26 ساعت 12:52)satusa نوشته:  قابل توجه دوستان
ظاهرا فرمت امتحان و سرفصل دروس رو امسال يه تغييراتي دادند و قرار هست مطابق با همون استاندارد آمريكايي باشه و يه هماهنگي هايي هم با NCEES كه توي آمريكا متولي PE هست انجام داده اند.
راجع به نمونه سوالات هم همون آزمون آمريكايي كه سوالاتش انگليسي هم هست رو از كتاب EIT توي سايت سنجش قرار داده اند. البته سوالات آزمون اصلي به فارسي و توسط اساتيد همينجا طراحي ميشه.
آزمون PE هم شش ماه بعد از FE برگزار ميشه و اعتبار FE دو سال هست كه در صورت قبولي مي توان در آزمون PE همون سال و يا دوره بعد شركت كرد.

موفق باشيد.

با تشکر فراوان،
این فایل PDF راهنمای ثبت نام، جزییات آزمون FE رو گفته، ولی می دونید PE شامل چی ها میشه پس؟
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa
(2011-04-26 ساعت 20:53)abig نوشته:  
(2011-04-26 ساعت 12:52)satusa نوشته:  قابل توجه دوستان

موفق باشيد.

با تشکر فراوان،
این فایل PDF راهنمای ثبت نام، جزییات آزمون FE رو گفته، ولی می دونید PE شامل چی ها میشه پس؟

در تماسی که داشتم مسوولش به من گفت هنوز نهایی نشده ولی سعی بر این است که از امسال در حد امکان مشابه سر فصلهای NCEES باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان