کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه دوره هایی قبل از رفتن بگذرونیم؟؟؟
(2011-04-23 ساعت 20:50)sohi نوشته:  سلام
من الان یه دختره دبیرستان هستم که ساله دیگه که دبیرستانم تموم میشه دیگه میخوام برم.بعد از خوندن زبان که میدونم خلیی مهمه دیگه چه دوره هایی برم بگذرونم؟
توجه داشته باشین که من فقط ک سال وقت دارم.
البته ممکنه مجبور هم بشم که کم زودتر برم. مثلا 7 8 ماهه دیگه
THX

کسی دوست نداره منو راهنمایی کنه؟
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، 3pideh
(2011-04-26 ساعت 23:11)sohi نوشته:  
من الان یه دختره دبیرستان هستم که ساله دیگه که دبیرستانم تموم میشه دیگه میخوام برم.بعد از خوندن زبان که میدونم خلیی مهمه دیگه چه دوره هایی برم بگذرونم؟
THX

عزیز شما چون داری در سن خیلی خوبی مهاجرت میکنی اگر از ساپورت مالی خانواده برخورداری باید بگم که شما غیر از زبان احتیاج به دوره دیگه ای نداری چون میتونی حتی بلافاصله بعد از ورود البته با هزینه بیشتر وارد کالج شده یا اینکه یکسال بعد که این استیت شدی وارد کالج بشی و با گرفتن financial aid درس بخونی و بعد از کالج هم با وامهای دولتی و ... لیسانست رو بگیری و زندگی خوب و خوشی داشته باشی. البته همه اینها در شرایطیست که خانواده تو رو از نظر مالی تامین کنند و نیاز به کار کردن نداشته باشی . اگر مجبور هستی خرجت رو خودت بدی اونوقت قضیه خیلی فرق میکنه چون علاوه بر درس خوندن باید کار هم بکنی که باز هم در این زمینه هم اگر زبانت خوب باشه میتونی در همون کالج یا فروشگاهها دنبال کار بگردی . چون نیاز به کار نیمه وقت داری که بتونی درست رو هم بخونی ،در هر صورت فوکوست به طرز شدیدی روی زبان باشه چون حرف اول و آخر رو در سنی که شما داری زبان و ادامه تحصیل میزنه. اگر مجبوری بعد از مهاجرت کار هم بکنی بگو ببینیم چی به ذهن ماها میرسه که پیشنهاد بدیم بری دوره اش رو ببینی.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، alisarshar ، jilibo ، jan ، maaref ، OverLord ، alirezagh ، 3pideh ، ملیحه مجید ، pari pariaaa
(2011-04-26 ساعت 23:11)sohi نوشته:  
THX

دوست عزيز شما با توجه به شرايطي كه داري به نظر من هر دوره اي غير از زبان كه خيلي مهمه رو بهتره همونجا بگذروني چون اول كاري و هر مدركي هم كه بخواي بگيري اونجا بهتره
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، jan ، maaref
اين آدرس سايتيه كه مي تونيد نمونه سئوالات آزمون FE & PE از اونجا دانلود كنيد . شايد مفيد باشه :

http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=11&id=862
2011AS14706

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، jan ، maaref ، behzadb57 ، alirezagh ، Aries_son
اينم لينكي براي دانلود كتاب مرجع سئوالات آزمون FE :

http://www.mediafire.com/file/bb16s57ouk7nbwv
2011AS14706

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، یاشار و ماری ، jan ، maaref ، alirezagh
(2011-04-27 ساعت 09:18)alisarshar نوشته:  اين آدرس سايتيه كه مي تونيد نمونه سئوالات آزمون FE & PE از اونجا دانلود كنيد . شايد مفيد باشه :

ولی اونها فقط نونه سوالات FE هستن ،راجه به PE هیچ ایده ای ندارین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، maaref
دوستان عزیز بعد از 4 ماه غیبت مجددا سلام Shy
بعد از 5 ماه زندگی اینجا به همه شما میگم فقط یه دوره رو طی کنید:زبان انگلیسی Big Grin اینجا هر مدرکی که داشته باشید تا زبانتون خوب نباشه کار بهتون نمیدن اما زبان بلد باشین و حرفه ای بلد نباشین حداقل میتونید کار فروشندگی و صندوق داری کنید و کم کم راه و چاه دستتون میاد که چکار کنید.من خواستم اینجا یک کلاس زبان برم چون دیدم لازمه اما هر ترم 500 دلاره و همچین هم جالب نبود کلاسش پس از قیمتهای خوب ایران استفاده کنید و با خودتون حتما نرم افزارهای آموزش زبان مثل tell me more و Rosetta stone رو از ایران بیارید چون اینجا 500 تا 700 دلار قیمت داره.کتاب تافل رهنما رو هم حتما بخرید و اینجا هم که رسیدید یه مدت بعد خود به خود به فکر دانشگاه رفتن می افتید چون شرایطش مهیاست و فقط باید امتحان تافل بدید که اگه میتونید ایران هم کلاسهاشو برید.من یه استاد خصوصی زبان داشتم که خدائیش تافل رو عالی درس میداد و توی 10 جلسه معجزه میکرد.آقای حسینی با شماره .......... و واسه معرفی هم بهش بگید خلفی که تجریش میرفتید و بهش آموزش میدادید.
من دوره های مختلفی رو ایران گذروندم که هیچ کدوم به دردم نخورد و توصیه میکنم شما هم در زمینه تخصصی خودتون پیشرفت کنید اما اگه مشتاقید بدونید اینجا چی بهتره به نظر من آرایشگری مردونه خوبه چون اینجا آرایشگر خوب کم پیدا میشه و اکثر آرایشگاهها صندلی خالی واسه اجاره دارن اما بازم میگم زبانتون رو خوب کنید.واسه دوره هایی مثل مکانیکی خودرو یا برق خودرو اینجا کاری نیست و باید از امریکا مدرک داشته باشید.اینجا یا باید کار کنید یا درس بخونید که مسلما درس خوندن بهتره و منم دارم آماده امتحان تافل میشم و واسه وام دانشجویی هم باهام موافقت کردن و مثل یه بچه خوب درس میخونم و به جای اینکه یه عمر فقط کار کنم چند سال رو قناعت میکنم و بعد با راحتی کار میکنم و پول خوب در میارم و این هم امیدوارم هدف همه شما باشه و باز هم میگم به این امید نباشید که اینجا زبان یاد بگیرید.اشتباه منو نکنید و ایران زبان یاد بگیرید اینجا فقط میتونید listening خودتونو بهتر کنید و واسه صحبت کردن خیلی زمان میبره.شاد باشید و پیروز Smile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
باتشکر از فرشید عزیز من جوشکار تقریبا با تجربه ای هستم وضمنا برای تکمیل کارم مدرک درجه یک فنی و حرفه ای را هم گرفتم در اینجا بازار کار خوبی داره (چون کار سنگینیه و هر کسی سراغش نمیره ).اگه میشه لطفی کنید و بازار کار جوشکاری را در انجا برام توضیح بدید همچنین حداقل دستمزد این رشته را(زبانم در سطح بالایی نیست اما دنبال اصطلاحات انگلیسی در ارتباط با این کار هم هستم کلمات و لغاتی که بیشتر در این رشته در انجا بدردم بخوره)
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، maaref
(2011-04-27 ساعت 19:58)abig نوشته:  
(2011-04-27 ساعت 09:18)alisarshar نوشته:  اين آدرس سايتيه كه مي تونيد نمونه سئوالات آزمون FE & PE از اونجا دانلود كنيد . شايد مفيد باشه :

ولی اونها فقط نونه سوالات FE هستن ،راجه به PE هیچ ایده ای ندارین؟

در مورد آزمون PE فقط در مورد رشته مكانيك نمونه سئوالات رو دارم اينم لينك دانلودش:

http://www.4shared.com/document/4nV3J8sa...inati.html
2011AS14706

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، jan ، maaref ، behzadb57 ، alirezagh
(2011-04-29 ساعت 22:46)saeid6812 نوشته:  باتشکر از فرشید عزیز من جوشکار تقریبا با تجربه ای هستم وضمنا برای تکمیل کارم مدرک درجه یک فنی و حرفه ای را هم گرفتم در اینجا بازار کار خوبی داره (چون کار سنگینیه و هر کسی سراغش نمیره ).اگه میشه لطفی کنید و بازار کار جوشکاری را در انجا برام توضیح بدید همچنین حداقل دستمزد این رشته را(زبانم در سطح بالایی نیست اما دنبال اصطلاحات انگلیسی در ارتباط با این کار هم هستم کلمات و لغاتی که بیشتر در این رشته در انجا بدردم بخوره)

دوست من تا اونجا که میدونم کار برای شما پیدا میشه و چنین کاری رو با ساعتی 12 دلار شروع میکنن اما باز هم میگم شما باید بتونید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید و دونستن کلمات تخصصی به تنهایی کافی نیست.وقتی قصد دارید یک کاری پیدا کنید اول با شما مصاحبه میکنن و شما باید به انگلیسی جواب بدید.یعنی از شما انتظار دارند بتونید باهاشون صحبت کنید تا حدی و متوجه منظورشون هم بشید.البته اینو بگم توی این کشور کارهای سخت رو مردمان امریکای جنوبی که معروف هستند به اسپانیش انجام میدن که 95 درصد اونها زبان بلد نیستن و غیر قانونی هم وارد کشور شدن و خاندان همدیگه رو واسه کار این جا و اون جا معرفی میکنن.اگه شما هم کسی رو در این ارتباط بتونید یه جورایی پیدا کنید خیلی راحت تر کار پیدا میکنید.با این حال نگران نباشید و زبان بخونید تا وقت دارید.موفق باشید دوست عزیز Smile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، saeid6812 ، arshida ، maaref ، amiry ، OverLord ، behzadb57 ، ملیحه مجید ، Abdorrezaa
(2010-01-16 ساعت 15:10)idn نوشته:  
(2010-01-16 ساعت 00:58)laili نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 23:56)idn نوشته:  یعنی کسی نظری نداره Sad ؟؟ راجع به کار

زبان زبان زبان این سه تا خیلی مهمه.............

نظرات خیلی زیاده ولی شما باید ببینی که به چی علاقه داری همون و تقویت کنی..........اینجا مهم نیست که در چه رشته ای فعالیت میکنید مهم اینه که در اون رشته بهترین باشیدSmile

مشکل اینجاس که به چیز خاصی علاقه ندارم
حالا چه ضمینه هایی هست که من ببینم به کدوم می تونم علاقه داشته باشم
کارهایی که یادگیریش زیاد وقت نبره ، و اونجا راحت بشه با حرفه یا آموزشی که آدم میبینه کار کرد
آخ گفتی. این به چیزی علاقه نداشتن مشکل من هم هست.Big Grin
البته به زبان علاقه دارم

2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من پيش يك نصاب ماهواره مي خوام نصب ماهواره رو باد بگيرم،آيا اين كار من در آمريكا تقاضا داره؟حقوق هر نصب حدودا چقدره؟
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
دوستاني كه در رشته هاي مهندسي تحصيل كرده اند و علاقمند به گرفتن مدارك FE و PE در آمريكا هستند مي توانند به سايت مهندسي حرفه اي سازمان سنجش مراجعه كنند و يكسري نمونه سوال كه به تفكيك رشته ها و دروس هست و مربوط به آزمونهاي آمريكا هست را دانلود كنند. با توجه به اينكه فرمت آزمون مهندسي حرفه اي در ايران از امسال دقيقا مشابه آمريكا شده است و مطابق با استانداردهاي NCEES برگزار مي شود، مي تواند جهت آمادگي دوستان موثر باشد. البته این برای دوستانی هست که هنوز نرفته اند و همه نمونه ها و کتاب کامل آنها قطعا در آمریکا موجود هست ولی خوب قاعدتا هزینه کتاب اونجا بالا هست.

http://pe.sanjesh.org
پاسخ
تشکر کنندگان: arisa-mohammad ، maaref ، da2016 ، یاشار و ماری ، humsun ، pedar
سلام دوستان

اگه ممکنه سایت های کاریابی اینترنتی مختص امریکا رو معرفی کنید؟ مثل مال استرالیا که seek.com.au هستش.

یه سوال اینکه دانشگاههای اونجا اصلا مدارک دانشگاهای ایران رو قبول دارن واسه ادامه تحصیل؟ مثلا لیسانس مهندسی نرم افرار کامپیوتر دانشگاه دولتی ایران قبول دارن؟

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، nimar123
سلام
دوستان من اگه نصب ماهواره رو ياد بگيرم به نظر شما تو آمريكا بازده داره؟يا مثلا به عنوان يك شغل به حساب مياد(نصاب ماهواره)،اگه از درآمدش هم بگيد ممنون ميشم(دستمزد هر نصب).
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان