کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
سلام دوستان.من در انتخاب ایالت و شهر و... یکم گیج شدم.اول قصد داشتم به خاطر کمتر بودن قیمت های اجاره و کلا ارزونی نسبی تگزاس به دالاس بیام ولی بعد از خوندن حدود نصف اول صفحات(تقریبا 120 صفحه اول) تاپیک یک جورایی نا امید شدم.من در این تاپیک به این موارد در رابطه با دالاس برخوردم و در واقع یه جمع بندی هست از چیزی که من دستگیرم شده.
مزایا:
ارزونی نسبی

معایب:
هوای بسیار گرم و شرجی در تابستون و هوای سرد در زمستان و بهار و پاییز کوتاه
شهر دل مرده ای هست و زیاد جذاب نیست و کلا نایت لایف نداره
مردم مذهبی داره
و لهجه ی عجیب تگزاسی ها (خب طبیعتا ما سعی میکنیم وقتی میریم امریکا از افراد زبان انگلیسی یاد بگیریم و در ارتباط با اونا باشیم تا لهجه و انگلیسیمون بهتر بشه حالا اگر لهجه ی خراب ایرانی با تگزاسی قاطی بشه چی؟)که ممکنه در چند ماه اول مشکلات زیادی ایجاد کنه.
خلوتی شهر و بی استفاده بودن پیاده رو و همچنین دوچرخه (البته نمیدونم این توی بقیه شهر ها هم هست یا نه؟)
دوستان غیر از ارزونی نسبت به کالیفورنیا این شهر چیز دیگه ای داره که دل مارو خوش کنه؟من واقعا خورده تو ذوقم و البته اینکه تحقیقات من فقط محدود به دالاس میشه چون من میخواستم بیام به دالاس و راجع به هیچ جای دیگه اطلاعات ندارم شاید تمام جاها همینطور باشه و من دارم زیادی ذره بین میزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-31 ساعت 11:52)R@#@ نوشته:  سلام دوستان.من در انتخاب ایالت و شهر و... یکم گیج شدم.اول قصد داشتم به خاطر کمتر بودن قیمت های اجاره و کلا ارزونی نسبی تگزاس به دالاس بیام ولی بعد از خوندن حدود نصف اول صفحات(تقریبا 120 صفحه اول) تاپیک یک جورایی نا امید شدم.من در این تاپیک به این موارد در رابطه با دالاس برخوردم و در واقع یه جمع بندی هست از چیزی که من دستگیرم شده.
مزایا:
ارزونی نسبی

معایب:
هوای بسیار گرم و شرجی در تابستون و هوای سرد در زمستان و بهار و پاییز کوتاه
شهر دل مرده ای هست و زیاد جذاب نیست و کلا نایت لایف نداره
مردم مذهبی داره
و لهجه ی عجیب تگزاسی ها (خب طبیعتا ما سعی میکنیم وقتی میریم آمریکا از افراد زبان انگلیسی یاد بگیریم و در ارتباط با اونا باشیم تا لهجه و انگلیسیمون بهتر بشه حالا اگر لهجه ی خراب ایرانی با تگزاسی قاطی بشه چی؟)که ممکنه در چند ماه اول مشکلات زیادی ایجاد کنه.
خلوتی شهر و بی استفاده بودن پیاده رو و همچنین دوچرخه (البته نمیدونم این توی بقیه شهر ها هم هست یا نه؟)
دوستان غیر از ارزونی نسبت به کالیفورنیا این شهر چیز دیگه ای داره که دل مارو خوش کنه؟من واقعا خورده تو ذوقم و البته اینکه تحقیقات من فقط محدود به دالاس میشه چون من میخواستم بیام به دالاس و راجع به هیچ جای دیگه اطلاعات ندارم شاید تمام جاها همینطور باشه و من دارم زیادی ذره بین میزارم.
حرف های شما تقریبا درسته، اما شهرهای تگزاس برخلاف تصور خیلی ها، خیلی سرسبز هست و البته مسطح، جایی مثل آستین خب کوه هم داره، هواش گرمه درسته و قیمت مسکن هم به نسبت پایینه، اما دلیل نمی شه کالیفرنیا همه جاش گرونه باشه. جایی مثل پلانو می گن خیلی خوب و خانوادگی و دارای مدارس خوب هست و البته قیمت مسکن هم کمی بالاتره

پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، pishtaz611
دوستان من اوایل اکتبر میام دالاس میخواستم بدونم واسه هفته اول جایی رو پیشنهاد میکنید که هم قیمت مناسبی داشته باشه و هم نزدیک به حمل و نقل عمومی. متشکر
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
کلیر: 14 آگوست  Rolleyes
ایشود: 22آگوست
مقصد:دالاس
اولین ورود:02 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام دوستان مهاجرسرايي يه سوْال داشتم ازتون در مورد اجاره آپارتمان در ايالت تگزاس بايد حتما اين كأم داشته باشيم يا نه همين طور در مورد رنت كردن ماشين براي ما تازه وارد ها كه كار نداريم چطور ميتونيم خونه اجاره كنيم ممنون ميشم كسي جواب بده
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-27 ساعت 19:04)pantea1 نوشته:  سلام. وقتتون بخیر دوستان.
سه تا سؤال دارم
اول اینکه هزینه روزانه رنت ماشین در دالاس چقدره و آیا امکان داره از فرودگاه ماشین کرایه کنیم؟
دوم اینکه آیا ممکنه ما برای یک ماه در پلنو خونه یا آپارتمان یک خوابه اجاره کنیم؟ هزینه اش چقدر میشه؟
و سوم اینکه با توجه به اینکه ما یک پسر پنج ساله داریم، کدوم جاهای دیدنی رو در دالاس پیشنهاد میکنید؟ (اگه ممکنه آدرسش رو هم لطف کنید)
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

سلام برای راهنمایی جاهای دیدنی میتونی از این سایت دیدن کنی
http://www.thousandwonders.net/Six+Flags...ane+Harbor
http://www.thousandwonders.net/Dallas+World+Aquarium
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام افرادی که اوایل اکتبر میان دالاس و نیاز به همخونه دارند پیام خصوصی بدند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و خسته نباشید خدمت ادمینهای عزیز و ممبرهای گرامی.
دوستانی که ساکن دالاس هستن میشه بگید اجاره خونه با لوازم منزل در یک محله نسبتا خوب ماهیانه چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-14 ساعت 02:29)miladhektor نوشته:  سلام و خسته نباشید خدمت ادمینهای عزیز و ممبرهای گرامی.
دوستانی که ساکن دالاس هستن میشه بگید اجاره خونه با لوازم منزل در یک محله نسبتا خوب ماهیانه چقدره؟

من ساکن دالاس نیستم
ولی حدود 1500 $ برای خونه با وسایل و حدود 800$ برای خونه بدون وسایل
این ارقام یکی از دوستان ساکن دالاس به من گفته
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان دالاسی وضعیت کار چطوره الان توی دالاس؟ هم کارهای تخصصی در زمینه برق و کامپیوتر و هم کارهای عادی
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه توضیح اپدیت شده در مورد دالاس بدین ممنون میشم
وضعیت مسکن و کار چطوره؟
رشته فنی و کارگری و کامپیوتر
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم از دوستان نطرشون رو در خصوص خرید ماشین مدل بالا ولی سلويج بپرسم و تو دالاس کسی رو می شناسید که تو کار ماشین سلويج باشه و منصف هم باشه ?
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-21 ساعت 16:36)mahdii نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم از دوستان نطرشون رو در خصوص خرید ماشین مدل بالا ولی سلويج بپرسم و تو دالاس کسی رو می شناسید که تو کار ماشین سلويج باشه و منصف هم باشه ?

سلام
اصلا" ماشین Salvage رو توصیه نمی کنم چون پس از خرید اول و آخرش مال خودته و اینکه شرکت های بیمه ای سخت می پذیرند برای بیمه کردنش و اگر احتمالا" تصادفی روی بده اگر بیمه شده باشید فقط بیمه هزینه اون طرف رو می ده و هزینه بازیابی یا خسارتی به شما تعلق نمی گیره!
باز خود دانید عزیز اگر می خواهید همه جا هست و فراوان هم هست !
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdii ، pishtaz611
دوستان من هفته آینده میام دالاس چند تا سوال پرسیدم ولی خب ظاهرا همه گرفتار هستن امیدوارم که بتونم کارهای اولیه رو راحت انجام بدم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2016-07-18 ساعت 18:09)AbbasHTC نوشته:  
(2016-07-14 ساعت 21:33)mojgan m نوشته:  
(2016-07-14 ساعت 12:00)بهزااد نوشته:  دوستان چند تا سوال داشتم
۱- بدو ورود به تگزاس (دالاس) شنیدم بدون کردیت نمیشه اپارتمان اجاره کرد و بدون اجاره نامه یا قبض برق و... هم نمیشه حساب باز کرد و کردیت درست کرد, پس چه باید کرد؟

۲-از بدو ورود تا گرفتن گواهینامه تقریبا چقدر طول میکشه ؟

۳-تا قبل از گرفتن گواهینامه وقتی هنوز کردیت نداریم چطور میشه ماشین اجاره کرد؟

۴-ایا در دالاس انجمن ایرانی یا چیزی هست که با تازه وارد ها برای انجام کارهای اولیه کمک بکنه ؟ مثل نحوه پر کردن فرم های مختلف یا نحوه اپلای کردن اینترنتی برای کار و اینطور خورده کاری ها برای کسایی که بلد نیستن ؟
ممنونم به خاطر اطلاعات که میدید, برای ماها مثل گنج هست

سلام. من اکتبر 2015 وارد شدم.
روز اول پاسپورت و پول رو بردم بانک ولزفارگو و گفتم ویزای اقامتی دارم. خیلی راحت برام ی حساب چکینگ و ی حساب سکیورد کردیت باز کردن
با همون حساب پرداخت های گرین کارت و اجاره منزل رو انجام دادم. بعضی از کامپلکس ها اجاره چند ماه رو پیش میگیرن و یا از بانک درخواست نامه تایید میکنن که شما تا چند ماه توان پرداخت اجاره رو دارید. باید خودتون به دفاتر مجتمع ها سربزنید و شرایط رو ازشون بپرسید. هرچقدر خونه رو ارزونتر اجاره کنید سال بعد هم مبلغ کمتری پرداخت میکنید. مثلا من آپاراتمان رو 720 دلار اجاره کردم و سال جدید قراره 765 دلار پرداخت کنم. در حالی که به شما هم تازه وارد هستسد 850 دلار قیمت میدن.
برای گواهینامه من امتحان کتبی رو آنلاین پاس کردم و برای نوبت امتحان شهری یا رود تست بین 2 تا 3 ماه بعدش بهتون نوبت میرسه.
ماشین اجاره نکردم و در موردش اطلاعاتی ندارم.
ما تو تلگرام ی گروه داریم که میتونید درخواست بدید لینکش رو براتون بفرستن. دوستان تا جایی که بتونن کمک میکنن.
برای کار اکثر دوستان با والمارت شروع میکنن. اپلای کردنش راحته و اگر مرتب برید و با مدیرها صحبت کنید زودتر بهتون کار میدن
موفق باشید

با سلام
ميشه در مورد والمارت بيشتر توضيح بدين

سلام
والمارت فروشگاه زنجيره ايي است مثل هايپراستار يا شهروند،حقوقش هم بين ٨ تا ١٠ دلار در ساعته
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC
(2016-09-14 ساعت 23:15)rezaahvaz نوشته:  دوستان دالاسی وضعیت کار چطوره الان توی دالاس؟ هم کارهای تخصصی در زمینه برق و کامپیوتر و هم کارهای عادی

دوست عزيز اينجا كارهاي معمولي مثل فروشگاه و ورهاس بين ساعتي ٨ تا ١٢ دلاره
من بهتون پيشنهاد ميكنم اگه دنبال كار معمولي برا اولش هستيد شركت امازون رو بررسي كنيد، بين ١٠.٧٥ تا ١٢ دلار ساعتي حقوقشه و خيلي راحت استخدام ميكنه.اينجا هم مثل بقيه دنيا برا كارهاي بهتر سابقه كار ميخوان،انشالله مياي و خودتون بهتر متوجه شرايط ميشويد.ولي دالاس خوبيش اينه كه همه چيز از ديگر ايالات ارزونتره،ترافيك خيلي كمتره،دنبال جاي پارك نميگردي انقدر كه زياده
در كل شهر اراميست و خالي از هياهوي شبانه به غير از اخر هفته.
اجاره اپارتمان برا يك خوابه تو منطقه خوب بين ٨٠٠ تا ١١٠٠ و دوخوابه ١٠٠٠ تا ١٤٠٠ دلار
ارزون تَر هم هست ولي محله هايي هستن كه پر از خلاف كار و سياهپوسته ( ايراني ها نميپسندن)
به اجاره پول اب و برق هم اضافه كني كه ميانگين ماهي ١٥٠ تا ٢٠٠ دلار ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ELNAZ21

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان