کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
سلام دوستان من برای 30nov عازم دالاس هستم برای پرداخت 160$ هزینه گرین کارت چه روشی پیشنهاد میدید .؟
قبل از سفر بتونم این کار انجام بدم ؟
ممنون
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-27 ساعت 12:32)Hamed_402 نوشته:  سلام دوستان من برای 30nov عازم دالاس هستم برای پرداخت 160$ هزینه گرین کارت چه روشی پیشنهاد میدید .؟
قبل از سفر بتونم این کار انجام بدم  ؟
ممنون

سلام
يك گروه از بچه هاي دانشگاه تهران يه دفتري دارند بالآي ميدان انقلاب كه كاراي پرداخت با كرديت كارت رو انجام ميدن
اين وب سايتشه باهاشون تناس بگير و بايد حضوري بري اونجا و به ريال با مارتن پرداخت كني أوتوقراطية اونا با كرديت پرداخت ميكنند وبرأت يه اينا تأييد مياد
Tehranpayment.com
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، ELNAZ21
(2016-09-26 ساعت 07:01)herminka نوشته:  
(2016-09-14 ساعت 23:15)rezaahvaz نوشته:  دوستان دالاسی وضعیت کار چطوره الان توی دالاس؟ هم کارهای تخصصی در زمینه برق و کامپیوتر و هم کارهای عادی

دوست عزيز اينجا كارهاي معمولي مثل فروشگاه و ورهاس بين ساعتي ٨ تا ١٢ دلاره
من بهتون پيشنهاد ميكنم اگه دنبال كار معمولي برا اولش هستيد شركت امازون رو بررسي كنيد، بين ١٠.٧٥ تا ١٢ دلار ساعتي حقوقشه و خيلي راحت استخدام ميكنه.اينجا هم مثل بقيه دنيا برا كارهاي بهتر سابقه كار ميخوان،انشالله مياي و خودتون بهتر متوجه شرايط ميشويد.ولي دالاس خوبيش اينه كه همه چيز از ديگر ايالات ارزونتره،ترافيك خيلي كمتره،دنبال جاي پارك نميگردي انقدر كه زياده
در كل شهر اراميست و خالي از هياهوي شبانه به غير از اخر هفته.
اجاره اپارتمان برا يك خوابه تو منطقه خوب بين ٨٠٠ تا ١١٠٠ و دوخوابه ١٠٠٠ تا ١٤٠٠ دلار
ارزون تَر هم هست ولي محله هايي هستن كه پر از خلاف كار و سياهپوسته ( ايراني ها نميپسندن)
به اجاره پول اب و برق هم اضافه كني كه ميانگين ماهي ١٥٠ تا ٢٠٠ دلار ميشه

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
کلیر: 14 آگوست  Rolleyes
ایشود: 22آگوست
مقصد:دالاس
اولین ورود:02 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
با سلام خدمت کلیه عزیزان دالاسی
ما هم (من و همسر و فرزند 3 ساله ام) قصد داریم بزودی به جمع شما بپیوندیم، (احتمال زیاد 20 نوامبر) اما متاسفانه کسی رو اونجا نداریم و در حال حاضر مشکل اصلی ارائه آدرس برای اداره مهاجرت رو داریم (جهت دریافت SSN و گرین کارت). دوستان اگه در این رابطه بتونند راهنمایی کنند سپاسگزار میشم. در حال حاضر تو فکر اینم که از سایت Airbnb یه خونه مبله برای 3 ماه بگیرم اما مطمئن نیستم که کار درستی است یا نه؟ راستش میترسم خونه رو بگیرم بعد بیام اونجا ببینم که مناسب نیست!! خواهشا اگه دوستان در این رابطه تجربه ای دارند ما رو راهنمایی کنند.
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستانی که دارند دالاس میاند و نیاز به اتاق دارند پیام بدند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-01 ساعت 21:48)Arash.B نوشته:  با سلام خدمت کلیه عزیزان دالاسی
ما هم (من و همسر و فرزند 3 ساله ام) قصد داریم بزودی به جمع شما بپیوندیم، (احتمال زیاد 20 نوامبر) اما متاسفانه کسی رو اونجا نداریم و در حال حاضر مشکل اصلی ارائه آدرس برای اداره مهاجرت رو داریم (جهت دریافت SSN و گرین کارت). دوستان اگه در این رابطه بتونند راهنمایی کنند سپاسگزار میشم. در حال حاضر تو فکر اینم که از سایت Airbnb یه خونه مبله برای 3 ماه بگیرم اما مطمئن نیستم که کار درستی است یا نه؟ راستش میترسم خونه رو بگیرم بعد بیام اونجا ببینم که مناسب نیست!! خواهشا اگه دوستان در این رابطه تجربه ای دارند ما رو راهنمایی کنند.
با سپاس

دوست عزيز گرفتن خونه از اونجا قطعا كار درستي نيست چون بعضا اون چيزيكه انلاين ميبينند با واقعيت خونه متفاوته و لازمه كه منطقه رو ببينيد . شايد بهتر باشه كه يه هتل رزرو كنيد براي يك هفته تا دو هفته بمونيد و ادرس مداركتون رو هم همون فعلا هتل بديد و وقتي اومدي اينجا بريد چند جا رو ببينيد و بعدا ميتونيد ادرس إرسال مدارك رو از اينجا عوض كنيد .
سايت Booking و يا Hotwire رو چك كنيد براي هتل
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، sib 24 ، ELNAZ21
سلام من وقتی رسیدم تگزاس 1 هفته بعد پول رو پرداخت کردم و گرین کارتم هم بدون تاخیر رسید. اصلا نگران نباشید ☺
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، sib 24 ، rezaahvaz ، ELNAZ21
سلام ایشالله همه گی خوب و سرحال باشید و هرجا هستید خوش
کسی هست که دل ما رو یک دله کنه راجع به جایی که می خوایم بریم
ما اول گفتیم دالاس به همون دلایل که همه می گن ارزونی و کار ولی یکی از اشناهای دور که تو ماساچوست داریم گفتن بیاین اونجا
تو ماساچوست برا یه خونه یک خوابه مبله باید۱۶۰۰ ۱۵۰۰هزینه کنی یعنی دو برابر دالاس
ارزش زندگی تو دالاسcمثبت و تو ماساچوست c منفی
اما امنیت تو ماساچوست b مثبت و تو دالاس
تو دالاس دوستی هست که یکسال مهاجرت کرده و ایشون هم می گن بیایم اونجا
کسی میتونه راهنمایی کنه کمک کنه تو تصمیم ما
ما سه نفریم و یه پسر دو ساله
زبان در حد رفع نیازهای روزمره
فکر نکم تو چند ماه اول بشه کار پیدا کرد
ولی همسری متبحر در کارهای برقی هرچی باشه تعمیر طراحی تدریس و لیسانس برق و حتی مکانیک خودرو
خودم چون بچه دارم فکر نکنم برم سر کار
کيس نامبر**72 2016As
تعداد افراد كيس:سه نفر
تاريخ مصاحبه: ۱۹جون یا ۱۳ماه رمضان یا ۳۰خرداد
از انکارا به ابوظبی
تاريخ دريافت ويزا:
ورود به آمریکا:
احتمالا به قصد دالاس
پاسخ
و یک ماه دیگه می خوایم بریم
کيس نامبر**72 2016As
تعداد افراد كيس:سه نفر
تاريخ مصاحبه: ۱۹جون یا ۱۳ماه رمضان یا ۳۰خرداد
از انکارا به ابوظبی
تاريخ دريافت ويزا:
ورود به آمریکا:
احتمالا به قصد دالاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان عزيز
من ميخاستم ببينم اگه كسي ميتونه يه ساز سه تار براي من بياره دالاس. اگه هزينه اي هم بخواهيد بگيد مشكلي نيست. با كمال ميل تقديم ميكنم.در ضمن من زياد اينجا نميام. بعد از چند سال بخاطر اين ساز اومدم. دوست داشتين برام ايميل بزنين به mea694@gmail.com
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز من یک هفته است که اومدم دالاس و نظر خودم رو میگم در مورد اینجا
اینجا مثل یک روستا خیلی بزرگ هست که شما اصلا آدم بیرون نمیبینی همش ماشین میبینی
نایت لایف که بجز شنبه و یکشنبه اصلا نداره که اونم توی کلاب ها هست نه فضای بیرون
به نظرم واسه اول راه فقط خوبه و بعد از با تجربه شدن ایالت های دیگه بهتره
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
کلیر: 14 آگوست  Rolleyes
ایشود: 22آگوست
مقصد:دالاس
اولین ورود:02 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin ، pishtaz611
دوستان دالاسی سلام... میشه بگید بجز کار تو فروشگاه و رستوران و رانندگی چه کارهای دیگه ای هست که بشه اقدام کرد . لطفا سوال رو با سوال جواب ندید که مثلا مدرک دارید یا نه . بله مدرک هم داریم ولی برای شروع کار بدرد نمیخوره...
پاسخ
(2016-10-17 ساعت 19:33)AbbasHTC نوشته:  دوستان دالاسی سلام... میشه بگید بجز کار تو فروشگاه و رستوران و رانندگی چه کارهای دیگه ای هست که بشه اقدام کرد . لطفا سوال رو با سوال جواب ندید که مثلا مدرک دارید یا نه . بله مدرک هم داریم ولی برای شروع کار بدرد نمیخوره...
منظورتون از اقدام چیه؟ اگه شما گرین کارت بگیرید اجازه‌ی کار خواهید داشت و أین یعنی هر کاری.
حالا اون چیزی که باعث شده اون دو مورد کار بیشتر مطرح شه این است که رانندگی و کار در آشپزخانه رستوران ها نیاز به تخصص ندارد.
اگه تخصص دارید خب در همون مورد میتونید اینجا دنبال کار باشید و درآمدش هم برای شروع خیلی خوب هست. مثلا نجاری، مکانیکی، لوله کشی و سایر شغل های دیگه.
اگر کمی به زبان محاوره آشنا هستید میتونید cashier یا همون فروشنده و در واقع صندوق دار فروشگاه های عمده و خرده فروش بشید ولی حقوقش کف خواهد بود.
کمی بیشتر با زبان راه افتادیم در حدی که بتونید مثلا با ارائه‌ی توضیحات مشتری رو راهنمایی کنید، میتونید فروشنده - salesman بشید. که معمولا پورسانت فروش هم میگیرند.
در جایی مثل فروشگاه Macy's هم cashier و هم salesman و هم نگهبان میخواهند.
گرفتن این مشاغل غیرممکن نیست ولی چون تعدادشون زیاد نیست و مصاحبه میکنند،پیدا کردنشون در کوتاه مدت کمی نادر است. چون معمولا شما نمی توانید زیاد منتظر روال های آنها برای اعلام استخدامی و ... باشید و کار سریع میخواهید.
والمارت به دلیل گستردگی‌اش همیشه استخدامی دارد. اونجا هم به صندوقدار نیاز دارند و هم به کارگر ساده برای چیدن و پر کردن محصولات. همینطور Kruger و Target.
این لینک تعدادی از این شرکت ها رو لیست کرده.
https://goo.gl/CGzuAD
همینطور سایت های کاریابی، به صورت موردی و با ذکر جزئیات در این مورد میتونن راهنمای خوبی باشند. مثل indeed.com که شما باید یک رزومه‌ی هر چند ساده و cover letter از قبل تهیه کرده باشید.
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC ، pishtaz611 ، ELNAZ21
(2016-10-12 ساعت 22:24)rezaahvaz نوشته:  دوستان عزیز من یک هفته است که اومدم دالاس و نظر خودم رو میگم در مورد اینجا
اینجا مثل یک روستا خیلی بزرگ هست که شما اصلا آدم بیرون نمیبینی همش ماشین میبینی
نایت لایف که بجز شنبه و یکشنبه اصلا نداره که اونم توی کلاب ها هست نه فضای بیرون
...
دان تان فورت ورث رو دریاب
2011as
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، rezaahvaz
(2016-09-11 ساعت 10:48)الا نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرايي يه سوْال داشتم ازتون در مورد اجاره آپارتمان در ايالت تگزاس بايد حتما اين كأم داشته باشيم يا نه همين طور در مورد        رنت  كردن ماشين براي ما تازه وارد ها كه كار نداريم چطور ميتونيم خونه اجاره كنيم ممنون ميشم كسي جواب بده
بعضی از آپارتمان ها به میزان حقوق شما توجه میکنند و مثلا میگن شما باید دو برابر و نیم اجاره، حقوق بگیرید. ولی خیلی ها هم کار ندارند ولی در عوض چون کردیت کارت ندارید مبلغی رو که حدود یک ماه اجاره است رو به عنوان بیعانه میگیرند که معمولا هم پس گرفتنش کار ساده ای نیست.
برای اجاره‌ی ماشین هم کردیت کارت الزامیه. بعضی از کمپانی ها با دبیت کارت هم ماشین بهتون میدن ولی دبیت کارت اون رو برای موجودی چک میکنن ببینن شما به اندازه‌ی کافی پول تو حساب دارید یا نه. در واقع باید گفت که تازه وارد ها نمیتونم ماشین رنت کنن. حالا اگه دوستان غیر از این رو اطلاع دارن، راهنمایی کنن.
2011as
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ