کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش زبان انگلیسی
من شخصا در وضعیت کنونی ام اعتقادی به کلاس زبان ندارم و خودم دارم زبان می خونم، اما به خاطر این که بعدا خودمو سرزنش نکنم که کاش کلاس می رفتم و اگر می رفتم سطح زبانم خیلی بهتر می شد، روز پنجشنبه گذشته در امتحان تعیین سطح یکی از آموزشگاه های زبان مطرح تهران واقع در خیابان ولی عصر، بالاتر از میرداماد، شرکت کردم. نمی خوام اسمشو بیارم ولی این همونیه که می گن تا پارسال باید چند ماه منتظر می موندی تا جایی در یکی از کلاسهاش پیدا کنی!
سوالات امتحان بسیار ساده بود. مصاحبه حضوری هم ساده تر. به راحتی با مصاحبه کننده صحبت می کردم. اما با کمال تعجب منو در سطح PL1 یعنی سطح اول از دوره Pre Intermediate پذیرفتن. 70هزار تومن دادم و ثبت نام کردم. به خودم گفتم عیبی نداره میرم سر کلاس و بالاخره چیزی یاد می گیرم.
همین سه شنبه گذشته جلسه اول کلاس برگزار شد. کتاب مربوط به ترم را خریدم. Top notch 2a چیزیه که قراره تدریس بشه. کتاب بدی نیست و نسبتا جدیده. سی دی اینتراکتیو خوبی هم برای مبتدیان داره. اما هنوز دقایقی از کلاس نگذشته بود که فهمیدم چه کلاه بزرگی به سرم رفته. بچه های کلاس از بیان ساده ترین کلمات و عبارات عاجز بودن. سرفصلهایی هم که در این کلاس قراره تدریس بشه خیلی ساده و ابتداییه و به سطح زبان من نمی خوره. با رئیس آموزشگاه صحبت کردم ولی گفت به نتیجه امتحان تعیین سطح اطمینان داره، حتی پیشنهاد کرد یک کتاب رو که الآن عنوانش یادم نیست از فروشگاه همون آموزشگاه بخرم و هر شب چند تا جمله از اونو حفظ کنم!!! خب اگه قرار بود خودم کار کنم که چه احتیاجی بود اونجا برم؟!!

سرانجام تصمیم گرفتم از خیر پولم بگذرم و حداقل بنزین لازم برای رفت و آمد در این ترم را صرفه جویی کنم و خودم به آموزش زبان به خودم بپردازم! Sad

خلاصه این که ای جماعت، ای مهاجران، قدر توصیه های این تاپیک را بدانید و خودتان با کمک منابع معرفی شده توسط دوستان، به ارتقای سطح زبانتان بپردازید. وقت و پولتان را تلف نکنید و در اختیار این آموزشگاهها قرار ندهید!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
بله دوست عزیز منم کاملا پیشنهاد میکنم

فقط فقط فقط فقط خودتون زبان کار کنید

یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ParsTrader ، sepidehrazavi93 ، reza6966 ، Tomas ، Lemony
من هم دقيقا به نتيجه اي رسيدم كه شما رسيديد.شايد اگر زماني بود كه وقت بيكاري داشتيم كلاس رفتن خوب بود ولي اگر خودم رو مثال بزنم بايد بگم از 6 صبح تا 5.30 سركارم. بخوام كلاس هم برم و تو ترافيم بمونم و ... ديگه حالي ازم باقي نميمونه كه حتي چند تايي لغت بخونم .دوستان براي ماها كه انگيزه بسيار قوي براي يادگيري زبان داريم در خانه و بدون كلاس هم ميشه خيلي خوب پيشرفت كرد. فقط ميشه راهنمائي بفرمائيد كه شما چه كتابهايي رو ميخونيد؟
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Tomas ، nooshshahnar ، afshinghwink ، Lemony ، زری وحدتی
دوستان برای تقویت لهجه آمریکایی من یه ویدیو پیدا کردم که خیلی خوبه و به من که شخصا کمک کرد تا لهجه واقعی آمریکایی رو یاد بگیرم. این یکی از ویدیوهایی است که در سایت خودش با قیمت بالا به فروش میرسه ولی شما میتونید به رایگان دانلود کنید

این هم لینک:
http://mihandownload.com/2011/06/%D8%AF%...rogram.php
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، comrun ، ParsTrader ، behzadb57 ، كاميلا ، Tomas ، afshinghwink
(2012-01-19 ساعت 15:32)كاميلا نوشته:  من هم دقيقا به نتيجه اي رسيدم كه شما رسيديد ... . ميشه راهنمائي بفرمائيد كه شما چه كتابهايي رو ميخونيد؟

هرکسی به فراخور خودش باید منبع مورد نیازش را انتخاب کنه. من شخصا ذخیره لغات نسبتا خوبی دارم اما در محاوره و مکالمات روزمره و مهارت شنیداری ضعیفم. بنابراین از منابع زیر استفاده می کنم:

-Go English (کتبی و شفاهی، اما بیشتر به فایلهای صوتی آن گوش می کنم)،
- V.O.A Special English (کتبی و شفاهی، اما بیشتر به فایلهای صوتی آن گوش می کنم)،
- تقریبا هر دو روز در میان یک خبر از روزنامه آنلاین Augusta Chronicle پرینت می گیرم و می خونم،
- هر روز یکی از قسمتهای سریال Friends را نگاه می کنم. اول با زیرنویس انگلیسی و بعد بدون اون،
- سریال How I Met Your Mother هم کمک زیادی به من کرده. هر قسمت جدید اونو بلافاصله بعد از آپلود شدن در اینترنت، دانلود و تماشا می کنم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
دوستان کتاب خوندن رو دیگه بیخیال شید دورش تموم شده البته بگم که فقط با سرچ کلمه خود آموز انگلیسی توی گوگل هزاران منبع میابید که هرکدومش به نوعی خوبه من به شخصا میگم که انگلیسی رو فقط با گوش دادان یاد بگیرد درست مثل زبان مادری و هزاران منبع برای اینکار وجود داره همچنین پادکست های زیادی هم هست رادیو فیلم سریال این یعنی روش عالی .برای یادگیری زبان رادیو NPR رو هم گوش کنید که فوق العادهس لهجه آمریکایی .

البته من خودم دایره لغاتم از دیدگاه خودم پایینه یعنی نه در حد روزمره در حد کلمات تخصصی مثلا فعلان حرکت در بیسبال چی میشه و از این حرفا که متن خوندنم رو افزایش دادام و کتاب های تخصصی تر رو شروع به خوندن کردم گرچه کلمات اگر تکرار نشه از یاد میرن ولی من در کتاب های که الان میخونم هیچ کدوم آموزشی نیستن بلکه کتاب های رمان و روانشناسی انگلیسی هست باور کنید توش پر از اصطلاح که دیگه کم میارید

ولی بازم میگم انگلیسی رو فقط با گوش دادن یاد بگیرید متد های آموزشی صوتی ایرانی نه فقط آمریکایی که اگر کمی وقت بزارید خیلی راحت بهترینشون رو پیدا میکنید
پاسخ
سلام دوستان من میخواستم یک دیکشنری خوب بخرم نظر شما چیه چی پیشنهاد میکنید ؟ انتشارات خاصی یا ... ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-01-20 ساعت 20:23)mohammadm64 نوشته:  سلام دوستان من میخواستم یک دیکشنری خوب بخرم نظر شما چیه چی پیشنهاد میکنید ؟ انتشارات خاصی یا ... ممنون

سی دی لانق من (long man) بهترین واسه استفاده به عنوان یه دیکشنری کامل
در ضمن از دیکشنری انگلیسی به فارسی استفاده نکنید
وجود آدم زنده از پنج جز ساخته شده است
تن ، جان ، روان ، وجدان ، فروهر
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، behzadb57 ، mohammadm64 ، ابی هانی ، Tomas
بله فقط لانگ من چون دیکشنری واقعا کاملیه
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، behzadb57 ، mohammadm64 ، Tomas ، زری وحدتی
ممنون دوستان از راهنمایی شما منم رفتم و لانگمن رو خریدم اوریجینالش رو داشت مثلا ! Big Grin یه سی دی هم داشت گفت کاملترین دیکشنریه لانگمن همینه advanced هستش . یک دیکشنری oxford picture هم گرفتم بد نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Tomas
ببینید دوستان تا میتونید فقط گوش بدید...مثل یک نوزاد که هیچی حالیش نمیشه ولی خود به خود بعد از یک سال و خورده ای شروع به حرف زدن میکنه....خب دلیلش چیه؟
دلیلش اینه که هر روز باهاش حرف میزنن...یعنی هر روز داره گوش میده، بدون اینکه چیزی بگه یا اصلا بلد باشه که بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، ParsTrader ، Tomas ، nooshshahnar ، زری وحدتی
گوش دادن متد خیلی خوبیه ولی متاسفانه برای سنهای ما جواب نمیده ..این متد برای سنهای خیلی کم توصیه میشه ..چون وقتی توی سنهای بالاتر میخواهیم زبان دوم یاد بگیریم گوش دادن تنها زیاد کمکی نمیکنه ..برای همین وقتی ما که داریم توی آمریکا زندگی میکنیم و کلاس زبان میریم گوش دادن و فیلم دیدن تنها رو به صورت مکمل بهمون توصیه میکنن و در کنارش از کتابهای گرامر و ریدینگ و رایتینگ و حتی کلاسهای اکسنت امریکائی کمک میگیریم .
پاسخ
منم با نظر لیلی موافقم گوش دادن حتما چیز خوبی هست و گوش ما با تلفظ لغات آشنا میشه و میتونیم کلمات رو تفکیک کنیم ولی وقتی گوش دادن تنها باشه فایده نداره ، وقتی معنی کلمات رو ندونیم و نتونیم درک کنیم چی میگه چه فایده ای داره ؟ به نظر منم باید گوش کردن همراه بادیدن عکس فیلم و تصاویر باشه یا حد اقل ما معنی لغات به کار رفته تو متن رو بدونیم تا بتونیم درک کنیم و یک تصویری از اون متن و یا گفتگو تو ذهن خودمون بوجود بیاریم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، ParsTrader ، behzadb57 ، OverLord ، كاميلا ، sepidehrazavi93 ، Tomas ، زری وحدتی
برای تمرین مهارت شنیداری بخصوص برای دوستانی که ایران هستند دو لینک زیر رو پیشنهاد می کنم :
* لینک ها در واقع لینک مستقیم برای شنیدن این دو بصورت مستقیم (Live) و آنلاین است.
اولی مربوط به CNN News می باشد :
mms://a1477.l3760635476.c37606.n.lm.akam...ctor:35476
یا
mms://a466.l3760630465.c37606.n.lm.akama...ctor:30465

دومی هم VOA News now :
http://mfile.akamai.com/2110/live/reflec...bkup=56936

اگر مشکلی بود حتما بگید تا این ها رو بصورت asx. آپلود کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، ParsTrader ، sib 24 ، frozen mind ، emma ، asdesz ، كاميلا ، Hediyeh ، Tomas ، mahdi9557 ، Raio
سلام
برای افرادی که مایل هستند انگلیسی با لهجه بریتیش یاد بگیرند بی .بی. سی بهترین منبع برای تمرین لیسنینگ است
خود لینک اصلی و سایت فییلتر هست و استفاده از .... شکن هم سرعت را پایین میاره
استفاده از لینک الترناتیو زیر می تونه کمک خوبی باشه
http://www.radiofeeds.co.uk/ws.asx
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، hoda2012 ، laili ، frozen mind ، kourosh2011 ، mavarfan ، mohammadm64 ، golesang ، OverLord ، sayeh_m ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان